لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 36

موضوع: کمک جهت خرید تار

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4986
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    4 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

Question کمک جهت خرید تار

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان
    من در انگلستان اقامت دارم و مدت کوتاهی است که مشغول فرا گیری ساز تار هستم (با یک ساز قرضی). حدوداً 2 ماه دیگر میرم تهران و قصد دارم که یک تار نسبتاً خوب بخرم (نه خیلی خوب که در حد حرفه ای و امثال آقای علیزاده، ولی خوب!!!)

از دوستانی که وارد هستند خواهش میکنم لطف کنند راهنمائی کنند که برای خرید یک ساز تقریباً خوب میبایست به چه نکاتی توجه کرد؟ و ساز باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

ضمناً اگر دوستان و هنرمندانی را میشناسید که در ساخت تار مهارت دارند ممنون میشم محبت کنید و معرفی کنید و حدالمقدور شماره تلفن، آدرس ایشان یا محلی که سازهای ایشان به فروش میرسند را هم لطفاً ذکر کنید، ممنون میشم.

آخرین سؤال، قیمت یک تار خوب در حال حاضر حدوداً چند است؟ (مجدداً تأکید بر اینکه منظور یک تار کاملاً حرفه ای نیست، یکی دو پله پایینتر)

با تشکر فراوان
    آرش

2. # ADS

Babak_mix آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    150
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,206
    2,223 بار تشکر شده در 678 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/1
    میزان امتیاز
    0

دوست عزيزم به سايت خودتون خيلي خوش آمديد.
    اگر از قيمت و آدرس فروشندگان اطلاعاتي بخواهيد من اين سايت رو پيشنهاد مي كنم : [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] فقط كافيه موضوع مورد نظر خودتونو داخل اين سايت سرچ كنيد، حتماً به نتيجه خواهيد رسيد...

موفق و پيروز باشيد Babak
    ویرایش توسط Babak_mix : Tuesday 24 June 2008 در ساعت 01:03 PM
    دوستان عزیزم، به دلیل مشغله کاری کمتر میتونم در خدمتتون باشم
    انشاالله به زودی این کم کاری رو جبران کنم

4. 2 کاربر برای این پست از Babak_mix تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

سلام و تشکر از بابک عزیز که راهنمایی کردند.
    توصیه ی من این هست که چرخی در سایت بزنید و تاپیک های مرتبط رو بخونید . اطلاعات خوبی پیدا خواهید کرد. من به دنبال تدوین اطلاعاتی برای شما بودم و فرصت نشد. خدمتتون عرض کنم که هنرمندان باتجربه ای درسایت ما هست (یعنی سایت شما) منظورم نت آهنگ ه :) که حتما به شایستگی شما رو راهنمایی می کنند. پس سر بزنید و به تعامل با سایت و دوستان ادامه دهید.

6. 2 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    56

آرش عزیز من دنبال یک سری تاپیک هایی بودم که قبلا درباره ی قیمت تار و سازندگان اون با دوستان بحث کرده بودیم و البته چون سر سری گشتم پیداشون نکردم.
    خوب حالا چیز هایی که می دانم رو سرجمع می کنم تا دوستان دیگر هم به کمک بیان و تکمیل کنند.
    آرش عزیز با توجه به اوضاع اقتصادی ایران و تورم و گرانی ها قطعا و به طور طبیعی قیمت همه ی کالا ها از جمله ساز ها نیز افزایش یافته و می یابد. تار همواره به عنوان یکی از سازهایی که ساخت اون با دشواری و پیچیدگی های خاص خودش همراه بوده سازی گران قیمت و گران بها و البته به نوبه ی خود اثر هنری ارزشمندی محسوب می شود.
    نکته ی دیگری که درباره ی ساز تار لازم به توضیح است این نکته می باشد که این ساز حتما باید از یک استاندارد حداقل در کیفیت تولید بهره مند باشد و درغیر اینصورت امر نوازندگی شما را با اختلال مواجه خواهد کرد بدین معنی که اگر ساز دارای مشکلات فنی در ساختار خودش باشه اونوقت شما در کار کردن با ساز آزرده و خسته خواهید شد و دچار مشکل خواهید شد پس هنگام خرید باید دقت کنید و شاید پرداخت کمی پول بیشتر در اینجا به صرفه و لازم باشد تا بتوان سازی استاندارد و خوش ساخت تر تهیه کرد.
    مطلب بعد این است که در حال حاضر قیمت تار هایی که از یک حداقل استاندارد برخوردار هستند از 700 تا 800 هزار تومان شروع می شود و تا 3و 5/3 میلیون تومان که سازهای حرفه ای و خوش ساخت سازندگانی چون رامین جزایری و فرهمند هست بالا می رود. سازهای ارزان قیمت تر هم از سازندگان دیگر هست که واقعا باید با یک نوازنده ی خبره برای خرید اقدام کنید تا بتوانید سازی بخرید که خوب باشد.
    سازندگانی چون برزی عزیزی ژاله عباسی فرهنمد جزایری و ... جزو سازندگان خوب تار هستند.
    در خیابان بهارستان و در مغازه های ساز فروشی ساز های زیادی هست که اکثرا از سازندگان نامشهور هست و تک و توک مغازه هایی هستند که از این سازندگان بنام ساز دارند . اغلب مغازه دارها کاسب و تاجر هستند تا اهل موسقی و به شما به عنوان یک منبع درآمد نگاه می کنند و نه یک حلقه از یک زنجیره ی فرهنگی پس باید حواستان جمع باشد . حتی الامکان توصیه ی من این هست که از سازند مستقیما ساز خود را تهیه کنید.
    سایت برزی این هست
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سایت سایرین هم بعدا با کمک دوستان برایتان می گذارم.
    فعلا تا همی جا را داشته باشید تا توضیحات بیشتر بعدی

8. 2 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4986
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    4 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak_mix [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزيزم به سايت خودتون خيلي خوش آمديد.
    اگر از قيمت و آدرس فروشندگان اطلاعاتي بخواهيد من اين سايت رو پيشنهاد مي كنم : [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] فقط كافيه موضوع مورد نظر خودتونو داخل اين سايت سرچ كنيد، حتماً به نتيجه خواهيد رسيد...

موفق و پيروز باشيد Babak
    آقا بابک یک دنیا ممنون از محبتت، خیلی لطف کردی

البته من منظورم کسب اطلاعات راجع به سازندگان تار و طرز تهیه ساز ایشان به طور مستقیم از خود ایشان بود به دلیل اینکه، همینطور هم که علی عزیز ذکر کردن، از بهارستان خرید کردن یک مقدار ریسکی هستش و مطمعناً گرونتر

به عنوان مثال، پدر من چندین دفعه گذشته که تنبک خریدن مستقیماً از خود آقای حلمی و از کارگاه ایشون خریدن که هم جنس عالی هم قیمت عالیتر

حتی پارسال یک سه تار برای من از خود آقای حلمی خریدن که مهر „سپهر” داره و کلاً با کیفش خریدن 20،000 یا 25،000 تومان که یک ساز بسیار خوش صدایی هم هست و چند تن از اساتید اینجا دیدند و اظهار رضایت کردند

من 100% خدمت آقای حلمی خواهم رفت اما می خواستم بدونم که آیا امثال کارگاه آقای حلمی که بیشتر برای تنبک هاشون معروف هستن، جایی هست که شهرت در ساخت تار داشته باشه یا خیر.

در هر صورت از لطف شما دوست عزیزم متشکرم

10. کاربران زیر از آرش سعیدی به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4986
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    4 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط AliB [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آرش عزیز من دنبال یک سری تاپیک هایی بودم که قبلا درباره ی قیمت تار و سازندگان اون با دوستان بحث کرده بودیم و البته چون سر سری گشتم پیداشون نکردم.
    خوب حالا چیز هایی که می دانم رو سرجمع می کنم تا دوستان دیگر هم به کمک بیان و تکمیل کنند.
    آرش عزیز با توجه به اوضاع اقتصادی ایران و تورم و گرانی ها قطعا و به طور طبیعی قیمت همه ی کالا ها از جمله ساز ها نیز افزایش یافته و می یابد. تار همواره به عنوان یکی از سازهایی که ساخت اون با دشواری و پیچیدگی های خاص خودش همراه بوده سازی گران قیمت و گران بها و البته به نوبه ی خود اثر هنری ارزشمندی محسوب می شود.
    نکته ی دیگری که درباره ی ساز تار لازم به توضیح است این نکته می باشد که این ساز حتما باید از یک استاندارد حداقل در کیفیت تولید بهره مند باشد و درغیر اینصورت امر نوازندگی شما را با اختلال مواجه خواهد کرد بدین معنی که اگر ساز دارای مشکلات فنی در ساختار خودش باشه اونوقت شما در کار کردن با ساز آزرده و خسته خواهید شد و دچار مشکل خواهید شد پس هنگام خرید باید دقت کنید و شاید پرداخت کمی پول بیشتر در اینجا به صرفه و لازم باشد تا بتوان سازی استاندارد و خوش ساخت تر تهیه کرد.
    مطلب بعد این است که در حال حاضر قیمت تار هایی که از یک حداقل استاندارد برخوردار هستند از 700 تا 800 هزار تومان شروع می شود و تا 3و 5/3 میلیون تومان که سازهای حرفه ای و خوش ساخت سازندگانی چون رامین جزایری و فرهمند هست بالا می رود. سازهای ارزان قیمت تر هم از سازندگان دیگر هست که واقعا باید با یک نوازنده ی خبره برای خرید اقدام کنید تا بتوانید سازی بخرید که خوب باشد.
    سازندگانی چون برزی عزیزی ژاله عباسی فرهنمد جزایری و ... جزو سازندگان خوب تار هستند.
    در خیابان بهارستان و در مغازه های ساز فروشی ساز های زیادی هست که اکثرا از سازندگان نامشهور هست و تک و توک مغازه هایی هستند که از این سازندگان بنام ساز دارند . اغلب مغازه دارها کاسب و تاجر هستند تا اهل موسقی و به شما به عنوان یک منبع درآمد نگاه می کنند و نه یک حلقه از یک زنجیره ی فرهنگی پس باید حواستان جمع باشد . حتی الامکان توصیه ی من این هست که از سازند مستقیما ساز خود را تهیه کنید.
    سایت برزی این هست
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سایت سایرین هم بعدا با کمک دوستان برایتان می گذارم.
    فعلا تا همی جا را داشته باشید تا توضیحات بیشتر بعدی
    علی آقا ممنونم

نمیدونم بندۀ حقیر و به خاطر دارین یا نه؟ من افتخار مشاهده هنرمندی شما در You Tube را دارم و چندی پیش با چند سؤال در همونجا مزاحمتون شدم که شما منت بر سر بنده گذاشتین و راهنمایی کردین. معرف این سایت به بنده هم در واقع خود شما بودید که مجدداً ممنون

راستش من کلیات مطالب قسمت تار را خوندم و در یکی از مباحث همین سایتی که شما فرمودین آقای برزی و دیدم، اما از اون بیشتر چیز دیگری پیدا نکردم که احتمالاً کند هوشی بنده هست در اینجور موارد، به همین دلیل گفتم شاید فکر خوبی باشه اگر یک تاپیک جدید فقط به این منظور درست کنم. در هر صورت اگر موضوع تکراریست و دوستان قبلا! به این بحث پرداختن من از همگی عذر میخواهم و ممنون میشم اگر لینک تاپیک های قدیمی را اینجا بگذارین

علی جان باز هم ممنونم از این همه محبتت، همونطور که عرض کردم من 2 ماه دیگه میام ایران و اگر شما تهران تشریف دارین و ما ر و قابل میدونین صمیمانه خوشحال میشم زیارتت کنم

12. 2 کاربر برای این پست از آرش سعیدی تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    56

آرش عزیز سلام
    راستش را بخواهید در خاطرم نیست دقیقا ولی یادم هست که چند تن از عزیزان در یوتیوب با من تماس داشتند و خوشحالم که الان شما را در این سایت می بینم.
    در ادامه عرض کنم این آدرس سایت مازیار کربلایی یکی از سازسازانیست که به هر حال این کاره هست و سازهای مختلفی می سازد. [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    قیمت تارها رو از 350 هزار تومان به بالا نوشته من از روی سایتش برای کمانچه با ایشون تماس گرفته بودم و با حوصله پاسخ من رو دادند . قیمت سازهاش مناسب به نظر میرسه . یکی از دوستان بر روی سایت فرموده بودند که سه تاری از سازهای ساخت ایشون دارند و خیلی از صداش راضی هستند و خوش صداست (بنده نقل مطلب کردم از صحت گفته ی اون دوست عزیز اطلاع دقیق ندارم و خودم هم هیچ کدوم از سازهای ساخته ی ایشون رو هم ندیدم ولی شرح کاملی از فعالیت ها و سوابق ایشون در سایتشون درج شده که نشون میده اهل فن هستن. باید سازها رو بانوازنده ای بروید و ببینید.
    در مورد محبت شما در مورد بنده خیلی سپاسگزارم . شما بزرگوارید .
    آرش جان من در شهرستان زندگی می کنم :) .
    ان شاالله به سلامتی تشریف بیاورید و ساز خوبی هم بخرید . ما هم هرچه از دستمون بر بیاد دریغ نداریم.
    پاینده باشید.

14. 2 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4986
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    4 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

علی آقا باز هم از لطف شما ممنون،

راستش حق با شماست، تو این همه آدم که شما راهنمائی میکنید سخت میشه تک تک همه را به یاد داشت، در ضمن شما هر جای دنیا که باشی مایه افتخار و سر بلندی مائی و این کم سعادتی و شاید هم بی لیاقتی من هست که نمیتونم از نزدیک عرض ادب کنم.

مجددا بابت همه چیز متشکرم
    ویرایش توسط آرش سعیدی : Saturday 28 June 2008 در ساعت 01:29 PM

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4986
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    4 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوستان کجان پس؟

من مطمعنم که دوستان بیشتری در سایت عضو هستند که در مورد تار آگاهی چشمگیر دارن، ازتون خواهش میکنم نظرات خودتون و بفرمایید و ما رو نا کام نگذارین. من مجددا درخواستمو تکرار میکنم:

1. از دوستانی که وارد هستند خواهش میکنم لطف کنند راهنمائی کنند که برای خرید یک ساز تقریباً خوب میبایست به چه نکاتی توجه کرد؟ و ساز باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟
    2. ضمناً اگر دوستان و هنرمندانی را میشناسید که در ساخت تار مهارت دارند ممنون میشم محبت کنید و معرفی کنید و حدالمقدور شماره تلفن، آدرس ایشان یا محلی که سازهای ایشان به فروش میرسند را هم لطفاً ذکر کنید، ممنون میشم.
    3. آخرین سؤال، قیمت یک تار خوب در حال حاضر حدوداً چند است؟

پیشاپیش از محبت شما ممنونم
    ویرایش توسط آرش سعیدی : Friday 11 July 2008 در ساعت 06:53 PM

Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    8,853 بار تشکر شده در 1,494 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 11/1
    میزان امتیاز
    19

شما برای خرید تار به نکات زیادی باید توجه کنی اول از همه باید چوب شناس خوبی باشی تا بخوبی جنس چوب رو تشخیص بدی تا یه موقع چوب به کار رفته در ساخت تار باختگی نداشته باشه تراکم مناسبی داشته باشه و...
    بعد دسته تاب نداشته باشه و تمام اعضا کاسه و نقاره و دسته و گوشی ها و ... خوب با هم فیکس شده باشه.
    بالانس صدایی داشته باشه که خیلی مهمه.
    از نظر عمق تراش و ... استاندارد لازم رو نسبت به تاری که شما نیاز دارید داشته باشه و بعد هم جنس صداش خوب باشه.
    گوشی هاش روون باشه که تو کوک کردن مشکل نداشته باشی .
    و...
    مطالب خیلی زیاده اما همون طوری که علی غزیز گفت پیش کسی که خودش ساز میسازه بری خیلی به نفعت میشه چون هم ساز خوبی گیرت میاد هم قیمتش مناسبه و ...
    چند تا آدرس هم علی عزیز گذاشته تو پستای بالایی که من تار برزی رو بیشتر میپسندم.
    ...
    انسانها یا ...
    من عقده عدالت دارم، هر کس قافیه را می‌شناسد، عقده عدالت دارد، قافیه دو کفه ترازو است که خواستار عدل است...
    فرزانگان سخن نمی گویند، بلکه با استعدادان سخن می گویند و تهی مغزان بگو مگو می کنند.

وبلاگ شخصی خشایار (من)

کمپین مبارزه با دانلود غیر قانونی آثار هنری

18. 2 کاربر برای این پست از Khashayar تشکر کرده اند:

مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4127
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    21
    1,016 بار تشکر شده در 306 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/1
    میزان امتیاز
    17

کاش مشخص کنی که چه‌جور سازی می‌خوای. اگه ساز مشقی می‌خوای و نمی‌خوای چندان خرجش کنی، حتی پیش آقای حلمی بری هم می‌تونی تارای ساخت کردستان رو پیدا کنی به قیمت «کم». تار مشقی، اون‌قدر که صاف و صوف باشه و تاب نداشته باشه و قرینه باشه و بیخ‌دسته‌ش و پوستش سالم باشه و خوب تو بغلت بشینه، «خوب» حساب می‌آد.

از این رده اگه بخوای بری بالاتر، دیگه با خداست! اما، باز هم بسته به این که چی می‌خوای، مشخصه‌های مختلفی رو باید اضافه کنی. محض تفریح، من تار «سبک» و کم‌طنین رو ترجیح می‌دم، چون شیوهٔ قدیمی‌ترها رو بیشتر دوست دارم. اما اگه تو مثلاً تار زدن آقای شهناز رو دوست داری، باید دنبال تاری بگردی که کاسهٔ عمیق و نسبتاً بزرگ داشته باشه که طنینش برات کافی باشه. هرکدوم از این «گونه»ها رو هم می‌شه کم‌وبیش راحت پیدا کرد؛ اما بگو که چی می‌خوای که بشه راحت نشونی داد.

درضمن، بی‌خیال تارهای آقای علیزاده شو! ایشون چند تا تار یحیی دارن، و تارای «یکی‌دو پله پایین‌تر»شون کار کسایی‌ه مثل آقای جزایری که خوب، فکر نکنم بشه طرفشون رفت!
    ویرایش توسط bardyaa : Saturday 12 July 2008 در ساعت 08:50 PM

20. کاربران زیر از bardyaa به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5982
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    6
    147 بار تشکر شده در 45 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    16

آقای سعيدی عزيز دوستان مطالبي رو اشاره كردند در مورد خريد بنده توصيه ميكنم از خود سازنده خريد نماييد ساخت ساز تكنيك پيچيده اي داره و شايد فقط استاندارد هاي لازم رو بشه از شكل ظاهري دريافت كرد كلا اگر ساز مشقي مورد نياز شماست نيازي نيست به سازنده مراجعه كنيد با نكاتي كه دوستان فرمودند ميتوانيد ساز مناسبي بخريد سعي كنيد به صداي ساز هاي مختلف گوش دهيد هر چه باشد همه چيز بالاخره در صدا خلاصه ميشود صداي سازهاي با طرح قديمي زنگ دار و با طنين كمتر و سازهاي امروزي صداي پر طنين و قلدر تر و فضاي بهتر صوتي دارند اگر ساز حرفه اي يا نيمه حرفه اي ميخواهيد نزد يك سازنده معروف ميرويد و صداي چند كارش را ميشنويد به نسبت قيمت و صدا خيلي راحت يكي را انتخاب ميكنيد در اين حالت زياد كار مشكلي نخواهد بود من خودم تار برزي دارم به قيمت 1.5 مليون تومان از شخص ايشان خريدم ساز هاي ايشان بسيار خوب و ماندگار است با قيمت مناسب و ساز پوريا كه در واقع استاد برزي هستند هم هست كه كمي گران تر است و به نظر من در حال حاظرجزو بهترين سازهاست.

ضمنا آقاي كربلايي سازنده سه تار و كمانچه بسيار ماهري هستند ساز سه تار بسيار خوش صدا به قيمت 200000 تومان از ايشان دارم كه از خودشان خريدم ولي تار هاي ايشان را به آن اندازه توصيه نميكنم.
    ویرایش توسط mrbmaster : Sunday 13 July 2008 در ساعت 11:54 AM

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4986
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    4 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط bardyaa [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    کاش مشخص کنی که چه‌جور سازی می‌خوای. اگه ساز مشقی می‌خوای و نمی‌خوای چندان خرجش کنی، حتی پیش آقای حلمی بری هم می‌تونی تارای ساخت کردستان رو پیدا کنی به قیمت «کم». تار مشقی، اون‌قدر که صاف و صوف باشه و تاب نداشته باشه و قرینه باشه و بیخ‌دسته‌ش و پوستش سالم باشه و خوب تو بغلت بشینه، «خوب» حساب می‌آد.

از این رده اگه بخوای بری بالاتر، دیگه با خداست! اما، باز هم بسته به این که چی می‌خوای، مشخصه‌های مختلفی رو باید اضافه کنی. محض تفریح، من تار «سبک» و کم‌طنین رو ترجیح می‌دم، چون شیوهٔ قدیمی‌ترها رو بیشتر دوست دارم. اما اگه تو مثلاً تار زدن آقای شهناز رو دوست داری، باید دنبال تاری بگردی که کاسهٔ عمیق و نسبتاً بزرگ داشته باشه که طنینش برات کافی باشه. هرکدوم از این «گونه»ها رو هم می‌شه کم‌وبیش راحت پیدا کرد؛ اما بگو که چی می‌خوای که بشه راحت نشونی داد.

درضمن، بی‌خیال تارهای آقای علیزاده شو! ایشون چند تا تار یحیی دارن، و تارای «یکی‌دو پله پایین‌تر»شون کار کسایی‌ه مثل آقای جزایری که خوب، فکر نکنم بشه طرفشون رفت!
    جناب بردیا ممنون از محبتتون، حق با شما است من فراموش کشردم بگم چه تیپ سازی میخوام، در واقع دنبال ساز حرفه ای یا نیمه حرفه ای هستم، یا به قولی ساز اجرائی، ساز مشقی نمیخوام، در ضمن از نظر قیمتی دنبال چیز خیلی ارزان نیستم، میخوام 1 ساز خوب بخرم و میدونم که تار خوب گرونه، فقط میخوام قیمتها دستم بیاد

شاید بهتر باشه سوالم رو در مورد قیمت اینگونه طرح کنم که با 1-1.5 میلیون تومان چه جور سازی میشه گرفت؟

از لطفتون مجددا ممنون

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4986
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    4 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbmaster [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آقای سعيدی عزيز دوستان مطالبي رو اشاره كردند در مورد خريد بنده توصيه ميكنم از خود سازنده خريد نماييد ساخت ساز تكنيك پيچيده اي داره و شايد فقط استاندارد هاي لازم رو بشه از شكل ظاهري دريافت كرد كلا اگر ساز مشقي مورد نياز شماست نيازي نيست به سازنده مراجعه كنيد با نكاتي كه دوستان فرمودند ميتوانيد ساز مناسبي بخريد سعي كنيد به صداي ساز هاي مختلف گوش دهيد هر چه باشد همه چيز بالاخره در صدا خلاصه ميشود صداي سازهاي با طرح قديمي زنگ دار و با طنين كمتر و سازهاي امروزي صداي پر طنين و قلدر تر و فضاي بهتر صوتي دارند اگر ساز حرفه اي يا نيمه حرفه اي ميخواهيد نزد يك سازنده معروف ميرويد و صداي چند كارش را ميشنويد به نسبت قيمت و صدا خيلي راحت يكي را انتخاب ميكنيد در اين حالت زياد كار مشكلي نخواهد بود من خودم تار برزي دارم به قيمت 1.5 مليون تومان از شخص ايشان خريدم ساز هاي ايشان بسيار خوب و ماندگار است با قيمت مناسب و ساز پوريا كه در واقع استاد برزي هستند هم هست كه كمي گران تر است و به نظر من در حال حاظرجزو بهترين سازهاست.

ضمنا آقاي كربلايي سازنده سه تار و كمانچه بسيار ماهري هستند ساز سه تار بسيار خوش صدا به قيمت 200000 تومان از ايشان دارم كه از خودشان خريدم ولي تار هاي ايشان را به آن اندازه توصيه نميكنم.
    دوست عزیز از راهنماییتون ممنونم

از جناب پوریا نام بردین، اگر آدرس یا شماره تماس ایشون را لطف کنین ممنون میشم

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5982
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    6
    147 بار تشکر شده در 45 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    16

متاسفانه آدرس ايشان را ندارم ولي تصور ميكنم اگر از آقاي برزي بخواهيد كمكتان كنند ايشان شاگرد آقاي پوريا هستند و كيفيت كارشان مورد تاييد 100 درصد جناب پوريا است و الگوي كارشان كاملا مشابه است بعنوان مثال استاد عليزاده از هر دوي ايشان ساز دارند از ساز پوريا بارها استفاده كرده اند از ساز برزي نيز در كنسرت با شجريان استفاده كردند.

25. کاربران زیر از mrbmaster به خاطر این پست تشکر کرده اند:

paolo آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    38946
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    26
    12 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

این آقای برزی که شماره ی موبایلشون عوض شده و اون یکی شماره ی ثابتی هم که در سایتشون هست رجکت میکنه. خواهش می کنم راهنمایی کنید چطوری از کارگاهشون میشه یه تار نیمه حرفه ای گرفت؟ خواهش می کنم
    هزار نقش برآرد زمانه و نبود / یکی چنانکه در آیینه ی تصور ماست

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)