لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: تاپیک طرفداران دکتر شاهکار بینش پژوه

MonaLisa آواتار ها
    پشتیبانی فنی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    پشتیبانی فنی
    شماره عضویت
    1441
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    3,076
    1,931 بار تشکر شده در 710 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض تاپیک طرفداران دکتر شاهکار بینش پژوه

0 Not allowed! Not allowed!

دکتر شاهکار بینش
    پژوه

• متولد 22 آذر 1351
    • تهران
    • ساز تخصصی:درام و گیتار
    • شاعر- آهنگساز
    • مدرس دانشگاه آزاد
    • لیسانس جغرافیای اقتصادی
    • فوق لیسانس جفرافیای سیاسی
    • دکترای برنامه ریزی شهری(Ph. D)

کتاب ها :

• دستهایت را دوست می دارم
    • کافه نادری
    • ابدیت یک بوسه
    • بی شعورستان

کاست ها :

• اسکناس
    • ادبیاتی دیگر
    • بانوی شرقی

به نوعی دیگر
    :

1994:

• گرفتن مدرک لیسانس در جغرافیای اقتصادی
    • اجرای اولین کنسرت

1995:

• شرع به فعالیت آهنگ سازی

1996:

• گرفتن فوق لیسانس جفرافیای سیاسی

1997:

• ساخت و ضبط آلبوم „بانوی شرقی

1998:

• نمود در اولین جشنواره ی موسیقی پاپ

1999:

• انتشار کتاب دستهایت را دوست می دارم

2000:

• ساخت و ضبط آلبوم„اسکناس

Show me the way
    Take me to love
    Things only heard now I want to feel
    My soul caressed by silken breeze
    Whisper secrets to listening trees
    Show me that world
    Take me to love
    Show me the way

2. 7 کاربر برای این پست از MonaLisa تشکر کرده اند:

3. # ADS

Rooholamin آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2457
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    49
    325 بار تشکر شده در 106 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    17

یه خورده کاملتر، برگرفته شده از سایت خودش :

1373- اخذ درجة ليسانس در رشته جغرافياي اقتصادي
    سرپرستي واجراي اولين كنسرت ِگيتاربعدازانقلاب درايران .
    1374- پايه گذاري اولين اركسترِ موسيقيِ تركيبي (تلفيق سازهاي ايراني و غربي) كه از سوي وزارت ارشاد ممنوع الاجرا اعلام شد .

1375- اخذ درجة فوق ليسانس در رشته جغرافياي سياسي .

1376- آغاز دورة دكتري تخصصي در رشتة برنامه ريز شهري
    جوانترين دانشجوي دوره دكتري (ph. D) در ايران . (با اعلام رسمي وزارت علوم) توليد و ضبط آلبوم بانوي شرقي . .
    1377- حضور در اولين و آخرين جشنوارة موسيقي پاپ و در پي آن ، ممنوع الكنسرت شدن به مدت پنج سال از سوي وزارت ارشاد اسلامي .

1378- انتشار كتابِ « دستهايت را دوست مي دارم ». (مجموعه اشعار سپيد)

1379- توليد و ضبط آلبوم « اسكناس » .

1380- انتشار مقالات و رسالاتي در ارتباط با « شبكة شهري منطقه تهران ».

1381- اخذ درجة دكتري (ph. D) در رشتة برنامه ريزي شهري .

1382- انتشار كتابِ « كافه نادري » . (مجموعه ترانه ها)

1383-انتشار آلبوم « اسكناس » پس از چهار سال انتظار براي گرفتن مجوز از وزارت ارشاد
    انتشار كتابِ « ابديّت يك بوسه » ترجمه گزيده اشعار پابلو نرودا – انتشارات معين . مصاحبه با خبرگزاري بي بي سي ،‌روزنامه ديلي تلگراف ، مجله تايمز ، خبرگزاري رويتر ، تلوزيون آر،تي،ال آلمان ، شبكه اوّل تلوزيون انگلستان و . . . اقدام به انتشار كتابِ « بي شعورستان » (كه از سوي وزارت ارشاد ، ممنوع الانتشار اعلام شد .) .

1384- توليد و ضبط آلبوم موسيقيِ « اعليحضرت » (كه از سوي وزارت ارشاد ممنوع الانتشار اعلام شد .)
    اقدام به انتشار كتابِ « من سياسي نيستم » (كه از سوي وزارت ارشاد ممنوع الانتشار اعلام شد .)
    انتشار كتاب آقاي نخست وزير ، ترجمه گزيده اشعار برتولت برشت. انتشارات معين .

1385- اقدام به انتشار كتابِ « تبار انسان » (كه از سوي وزارت ارشاد ممنوع الانتشار اعلام شد .)
    انتشار آلبوم موسيقي « اَدبياتي ديگر » كه از مجموع 23 ترانه ، پس از 4 سال انتظار براي صدورِ مجوز،‌تنها به 6 ترانه مجوز پخش داده شد .

1386- توليد و ضبط آلبوم جديد در فرانسه با همكاري اركستر سمفونيك پاريس .

5. 6 کاربر برای این پست از Rooholamin تشکر کرده اند:

Mona آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    8411
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    2,225
    2,803 بار تشکر شده در 899 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض مصاحبه ها

خواننده آلبوم „اسکناس” چه کسی است ؟
    - اسم کوچک من „شاهکار” هست و فامیلیم „بینش پژوه” ... متولد 22 آذر 1351 هستم از تهران، دیپلم فرهنگ و ادب دارم بعد جغرافیای اقتصادی خوندم و در مقطع فوق لیسانس جغرافیای سیاسی، برای اینکه به این رشته ها خیلی علاقمند بودم.
    من به ادبیات هم گرایش پیدا کردم و در زمانی که رشته های دیگه رو می خوندم موسیقی رو هم شروع کردم. ساز تخصصی من Drum است و ساز دومم گیتار است.
    استاد دانشگاه آزاد هم هستم. چند تا کتاب از من منتشر شده تحت عناوین „دستهایت را دوست می دارم” ، „کافه نادری” ، „ابدیت یک بوسه” ، „بی شعورستان” و چیزهایی که در آتیه خواهد آمد.
    اسم „شاهکار” رو روی جلد بعضی از آلبومها خوندین مخصوصا آلبومهای علیرضا عصار و شادمهر عقیلی. شاهکار براشون یا آهنگ ساخته یا شعر گفته.
    بعد از سالها (اولین کاستش خیلی سال قبل بیرون آمده بوده) یک آلبوم چهارآهنگه وارد بازار ایران کرده. آلبومی به اسم „اسکناس” که چهار تا آهنگ بیشتر نداره ولی همین آهنگها هم جای تعجبه که جواز پخش پیدا کرده .
    شاهکار: از لحظه ای که ما این آلبوم رو ضبط کردیم تا وقتی که به شکل مجاز آمد بیرون حدود چهار سال طول کشید و خیلی سالهای سختی بود.
    بزرگترین مشکل این بود که تو این همه سال در واقع به طور طبیعی خلاقیت می مرد و وضعيت برای شروع کارهای دیگه دشوار بود ... ولی خوب چاره ای نبود جز صبر ...
    به هر حال این مقدار صبر کردیم و آمد بیرون و حدود شاید یک سال و نیم پیش کارها از استودیو به سرقت رفت که طبیعی بود برای اینکه کاری که سالها در استودیو بمونه به هر حال درز می کنه.
    این کار حدود یک سال و نیم پیش توی بازار زیر زمینی در واقع حضور داشت و احتمالاً از همین طریق در موردش شنیدین و به همین دلیل چون عنوانی نداشت نمی دونستید این کار رو چه کسی گفته و کی خونده. در هر حال این روزها گذشت و حالا این آلبوم در بازار موجود هست.
    اگه به شعر های این آهنگها گوش کنین شاخ در میارین. کلمات و اصطلاحاتی تو این آهنگها هست که دست کمی از آهنگهای رپ آمریکائی نداره. کلماتی مثل „عشق لاتی” یا مثلأ „سیگاری” !
    دکلمه اول آلبوم هم خیلی توجه رو جلب میکنه. هر کی این کاستو شنیده خاطرخواه دکلمه اولش شده.
    تو بگو ما رو زدی . . . ما م همه جا می گیم آره
    خوش دارم خوش باشی تو خیال خامت. . . حالیته؟
    اون نگاهت اگه بیسته ما می گیریم بیست و یک
    خودمون روی دو می خوابیم ، زیر خالت. . . حالیته؟
    همه این حرفا رو گفتم
    ولی راستش رو بخوای بدجوری دیوونتم خیلی می خوامت. . . حالیته ؟
    شاهکار :کل کاست با این دکلمه شروع میشه و بیت اولش اینه : „یک جورایی نازنین خیلی می خوامت ، حالیته ؟” که یک در واقع ژانر و سبک لاتی مآب داره و در واقع به عشق از منظر یک چاله میدونی نگاه میکنه که اون هم به هر حال منظریست... به هر حال این آدمهام وجود دارند و این آدمهام عاشق می شن. ما بخاطر طنز در واقع این سبک رو برای اشعار انتخاب کردیم.
    ولی چرا طنز ، برای اینکه یک حس خیلی صمیمی هم توی این سبک „لاتی خیابونی” هست که به هر حال تو هم توی کارهات بهش علاقه داری ، یعنی به شکلهای مختلفی میشه اون حالت خودمونی و بی ریا رو تو اینجور کلام دید ...
    - آره دقیقا من فکر می کنم که معرفتی توی افراد این قشر وجود داره که تو قشر روشن فکر و تحصیل کرده و مرفه نیست.
    چرا اسم آلبوم رو „اسکناس” گذاشتی ؟
    - یکی از قطعه ها اسمش هست „اسکناس” و فکر کردیم که این اسم احتمالاً نام متفاوتی خواهد بود. بنابراین انتخابش کردیم.
    خوب برای من جالبه که تو خودت از اون قشر به اصطلاح „چاله میدونی” نیستی ولی به زبون اونها شعر می گی ! ؟
    - ببینید هنوز هم وقتی تحصیل کرده ترین و روشن فکر ترین ایرانی ها ، یک فیلمی از حال و هوای چهل پنجاه سال پیش می بینند که فرض بفرمایید مثلاً آقای „بهروز وثوقی” بازی کردن ، باز یک خون جدیدی در رگهای آدم ها جریان پیدا می کنه و فکر می کنم این در واقع برگشتن به اصالت ما هست ، یعنی هر کدوم از ما حتی اگر پنجاه سال هم در قلب اروپا زندگی کرده باشیم ، باز هم وقتی اون کلمات رو می شنویم فکر می کنم که خوشمون می آید و این در واقع داستانی یا چیزی است که در خون ماست.
    شاهکار، تعجب نمی کنی که فقط 20 تا بیت از شعرهای تو حذف شده و کل آلبوم اجازه گرفته که پخش بشه ؟
    - این رو در کمال فروتنی عرض می کنم ... علت این بود که این کار رو من کرده بودم یعنی کسی که 24 سال درس خونده بود و الان استاد دانشگاه است این کار رو کرده نه یک کسی که از یک جایی رد می شده و اومده و Rap خونده ... فکر می کنم بزرگترین و مهمترین علتش اين بود که دوستان ما در وزارت ارشاد به این نتیجه رسیدن که پشتش تفکر وجود داره و در واقع جرقه های مطربی در پس داستان نیست!
    شاهکار حالا داستان آلبوم „اسکناس بماند . دوست دارم از یک شعری برامون بگی که دو سالیه با ما بوده منظورم شعر” خیالی نیست „هست که” شادمهر عقیلی " خونده ...
    - خوب شادمهر وقتی ایران بود ما خیلی با هم دوست بودیم و اون اساساً تکه کلامش این بود که „خیالی نیست...” هر اتفاقی که می افتاد یا هر بلایی سرش می آوردن در واقع می گفت „خیالی نیست” ... بعد این „خیالی نیست” مونده بود توی ذهن من و اون رو به صورت شعر در آوردم.
    حالا این شعر „خیالی نیست” اصلاً برات خاطره ای داشته و تجربه ای واقعی هم توی زندگیت بوده ؟
    - موضوع شعر یک چیزیه که احتمالا تمام جوانهای امروزی باهاش برخورد کردند. حالا ممکنه مثلاً اسم دوست دختر تو با اسم دوست دختر من فرق داشته باشه یا مثلاً موهای دوست من بلند باشه و مال تو کوتاه !
    ولی به هر حال این بلایی هست که خیلی از دختر ها سر پسرها و خیلی از پسرها سر دخترها آوردن! ولی اساساً من این رو به صورت تجربه جدی نگاه نمی کنم و فکر می کنم تو زندگی هر جوونی اگه این موضوعات وجود نداشته باشه اصلاً جوونی نکرده.
    من „خیالی نیست” رو به هوای شادمهر نوشتم که شادمهر بخونه ... اما دو تا دیگه از کارها رو در همون آلبوم „خیالی نیست” شادمهر بدون اجازه من استفاده کرد ... یکیش „باور” بود و یکی دیگه آهنگی بود به اسم „زمستان” که من ساخته بودم و در پس اعتراض من از آلبوم حذفش کرد. و در آلبوم „آدم فروش” هم دو ترانه را بدون اجازه من استفاده کرده. یکی „دل دیوونه” و دومی „تهدید” ...
    ولی رو ی جلد اسم تو رو ندیدم !
    - اسم من رو نزده ، به جای اسم من اسم های دیگه ای زده ولی الان تو سایتش که برین این طوری که شنیدم ، اسم من رو زده. منتهی اصلاً مهم نیست که اسم من زده بشه یا نه ، ولی هنرمند ها لزوماً و دقیقاً اونی نیستند که دیده می شوند.
    خوب شاهکار جان برگردیم به آلبوم „اسکناس” ... اخیراً یک مقاله از تو در روزنامه
    Daily Telegraph چاپ لندن بود بهمراه عکسی از تو با کت شلوار و پاپیون و سیگار برگ!!
    واقعاً برای خیلی از انگلیسی ها که این روزنامه را نگاه می کردند و البته خود بنده عجیب بود. شوک شده بودیم که Rap ایرانی اون هم با اون کلام „خیابونی” رو یک مدرس دانشگاه اتو کشیده، خونده !
    - من یک استاد دانشگاه خیلی جوون هستم. من 31 سال بیشتر ندارم و در واقع تو برزخی بین استاد دانشگاه بودن و جوون بودن و شیطوونی کردن و اینجور چیزها موندم .
    مجرد هستی یا ازدواج کردی ؟
    - من مجرد هستم.
    یک عده خوشحال شدند یک عده غمگین ...
    - اونهایی که غمگین شدن چرا ؟
    اون ها پسرها هستند فکر کنم ... !
    شاهکار برام از مجموعه شعر „کافه نادری” بگو ؟
    - این دومین مجموعه ای هست که از من بیرون آمده ... اولین کتاب من „دستهایت را دوست می دارم” و این مجموعه اشعار نو و یا سپید من هست. دومی کتابی است تحت عنوان „کافه نادری” که تو بهش اشاره کردی ، این مجموعه ترانه هایی است که من گفتم ، کامل نیست ولی حدود 108 ترانه توی این کتاب وجود داره از من ...
    ترانه هایی است که „علیرضا عصار” ، „شادمهر عقیلی” و دیگران از من خوندند. به اضافه چند تا از آهنگ ها و شعرهایی که خودم خوندم. یک کتاب دیگری این روزها در واقع زیر چاپ است با عنوان „ابدیت یک بوسه” که ترجمه یک صد شعر عاشقانه است که ترجمه و بازسرایی کردم.
    کتاب بعدی که در مراحل گرفتن مجوز رو در وزارت ارشاد طی می کنه عنوانش است. „بی شعورستان” که در صورتی که مجوز بگیره اون هم چاپ خواهد شد.
    میشه یک قطعه از این کتاب شعر „بی شعورستان” رو برای ما بخونی ؟
    - بله. من یک شعری برایتان می خوانم با عنوان „دختر دستفروش” که در واقع یک شعر اجتماعی است...
    در زمستان نیاز دختر دستفروش به تن پنجره ها می کوبد.
    آه اما مردم شیشه هاشان بالاست. ...
    دختر از پشت چراغ از غم نان به کنار اتوبان آمده است ، او گرسنه است هنوز ، شیشه ها پایین و بوقها در هیجان. دختر دستفروش تن فروش است امروز ...
    سالها می گذرد ، دختری فرسوده روی یک نیمکت چوبی سرد کنج تاریک پلی می میرد ... مردمان می گذرند و به هم می گویند که زنی فاحشه بود ...
    این کتاب „کافه نادری” دو بخش داره ، یک بخشش در باب اجتماع و سیاست گفته و سروده شده ، و یک بخشش در باب عشق و تنفر ... اون قسمتی که در ارتباط با اجتماع و سیاست است عنوانش هست „کافه نادری” یعنی دفتر دومش و دفتر اول که در ارتباط با عشق و تنفر دارد عنوانش هست „روسبیان باکره” ...
    حالا در مورد آلبوم „اسکناس” دوست دارم باز هم صحبت کنیم. آلبومی که من حتی اسم شعر هاش رو نمیدونم چون نسخه کپی اش دست منه. همون طور که خودت گفتی یک سال و نیم پیش از استودیو دزدیده شد و من در حدود یک سال پیش تقریباً شنیدمش. بعضی از آهنگ ها رو که دکلمه هم داشت... خودت دکلمه کردی نه ؟
    - بله درسته. صدای خودمه.
    و 20 بیت از ترانه ها حذف شده ، میشه یکی دو تا از این بیت ها رو بگی که ما بدونیم چه جور بیت هایی بوده ؟
    - من اساساً فکر می کنم به این بخش موضوع میشه نپرداخت برای اینکه حتماً صلاح دونستند که حذفش کردند.
    ولی اون اشعاری که حذف شده از نوع عاطفی بوده یا بخاطر لحن خاصش ؟
    - نه هیچکدوم . ببینید نام انبیاء و اولیا در اشعار استفاده شده بوده . به طور مثال من از اسم اصغر استفاده کردم و مثلاً این اسم حضرت علی اصغر بوده و وقتی به ما گفتند که این اسم ها رو بهتره عوض بکنیم ما هم باهاش موافق بودیم برای اینکه مذهب برایمان تقدس داره و ترجیح میدیم که نام های مذهبی رو وارد محاوره نکنیم.
    حالا یکی دیگه از آهنگ های تو هست که راجع به دخترها است ، درسته ؟
    - آره. دخترها برای اینکه از خونه هاشون بیرون بیان به خصوص تو شهر ما و به خصوص توی این قسمتی که ما زندگی می کنیم در بالای شهر ، دو ساعت آرایش می کنند برای اینکه بیایند بیرون یک کیلو بادمجون بخرند و مثلاً این خرید خودش یک ربع طول میکشه ولی آرایش 2 ساعت!!!
    در واقع ما انتقاد کردیم به این قسمت موضوع، به مصرف گرایی ، به غرب زدگی انتقاد کردیم و اینکه ایرانی که بهتره ایرانی باقی بمونه و آنقدر مسخ فرهنگ فرنگی نشه. برای اینکه ما خودمان هم یک چیزهایی داریم.
    البته خودت پاپیون زدی و موقع مصاحبه دو سه بار هم خودت کلمات انگلیسی انداختی ها ! ...
    - آره اصلا تردید نکن. من اول از همه همیشه به خودم خرده می گیرم. همیشه تو شعرهام ، توی کارهام برای اینکه من اگر بتونم اول از خودم انتقاد بکنم ، بعد حق دارم که از دیگران بکنم. و اصلاً زبان نقد وقتی نافذ هست که تو اول به خودت بند کنی.
    یک سوالی هم که برای من مطرحه اینه که چطور اسم کوچیکت „شاهکاره” ، من اولین باره که این اسم رو می شنوم!
    - این رو شما بهتره برید از پدر مادرم سوال بکنید برای اینکه فکر کردن شاهکار کردن!
    آخر مصاحبه برام از یکی از ترانه هائی بگو که برای علیرضا عصار نوشتی ؟
    - من فکر می کنم چیزی که برای مردم میتونه جالب باشه ، „خیال نکن” با صدای „علیرضا عصار” از آلبوم „عشق الهی” هستش.
    دو کلمه هم درباره „خیال نکن” میگی برای ما ؟
    - بیشتر شب ها من و علیرضا عصار با هم هستیم. دوست خیلی صمیمی من هست. یک شب که خونه „فواد حجازی” بودیم تا صبح ... اون همون شب یک ملودی برام زد گفت این قشنگه ، من هم گفتم آره ... ملودی خوبیه ... بعد رفتیم و طبق معمول ما ها هم که تا ظهر خواب هستیم ! وقتی بیدار شدم بعد از ناهار این ترانه „خیال نکن” رو نوشتم که تبدیل شد شاید به محبوب ترین آهنگی که علیرضا خوند در طول زندگیش!

__________________________________________________ ___________

شاهکار بينش پژوه، متولد ۲۲ آذر ۱۳۵۱ تهران، ليسانس جغرافيای اقتصادی، فوق ليسانس جغرافيای سياسی و دکترای برنامه ريزی شهری، که همه از دانشگاه های تهران هستند.
    « احتمالا استاد دانشگاه در هيچ کجا رپر نيست»

شاهکار بينش پژوه، خواننده، شاعر و نويسنده ی ايرانی است که تاکنون از وی چند آلبوم موسيقی و کتاب منتشر شده است. او که متولد ۱۳۵۱ در تهران است، ۱۱ سال است که به طور حرفه ای به کار موسيقی در کنار ديگر کارهايش پرداخته است.
    علاوه بر چند آلبوم موسيقی که با صدای خودش منتشر شده ،اشعارش را خواننده های ديگری نظير علی رضا عصار، آرش و شماعی زاده نيز خوانده اند.
    امين بزرگمهر از راديو فردا گفت و گويی دارد با آقای بينش پژوه.
    لطف می کنی خودت را يک کمی بيشترمعرفی کنی؟
    شاهکار بينش پژوه، متولد ۲۲ آذر ۱۳۵۱ تهران، ليسانس جغرافيای اقتصادی، فوق ليسانس جغرافيای سياسی و دکترای برنامه ريزی شهری، که همه از دانشگاه های تهران هستند.
    چی شد که از دکترای برنامه ريزی شهری به کار موسيقی کشيده شدی؟
    اين دو هميشه با هم توامان بود، يعنی تحصيلات آکادميک غير موسيقيايی با موسيقی، من اولين کار حرفه ای موسيقيم در سن ۱۷-۱۸ سالگی بود.
    اولين کار موسيقی حرفه ايت چی بود؟
    به عنوان نوازنده درام شورع کردم که به غلط به آن تو ايران گفته می شه جاز. اولين آلبومی با کلامی که خوندم بر می گرده به ۱۱ سال پيش، با عنوان بانوی شرقی با آهنگ سازی و شعرهای خودم.
    بعضی ها می گن کارهات با هم خيلی فرق دارند، بعضی از کار خيلی جديند بعضی ها شون نه ، اصولا بر چه اساسی کارمی کنی؟
    هر آرتيستی وجوه مختلفی در زندگی داره، توامانی از غم ها و شادی ها زندگی ما روتشکيل می ده. به همين خاطر می تونند ژانرهای هنری با هم در زندگی آدم تاثير بگذارند. خوشبختانه يا نه! هرمدلی را که دوست داشتم برگزيده ام و تن در نداده ام به جبر زمانه يا به جبر سبکی که برام توليد شده يا خودم توليدش کردم. از سبک آلبوم قبلی خودم هيچ وقت پيروی نکردم. به اين علت که گاهی فکر می کنم لازمه با منظر طنز به نقد اجتماعی و سياسی بپردازيم و گاه جدی- و تو امانی از اين دو شايد بتونه پيام ما را به گوش شنونده برسونه.
    مبنا و هدفت از نوشتن آلبوم اسکناس چی بود؟
    عرصه ی نقد عرصه ای که بين مردم ما برتابيده نمی شه و قبولش نمی کنند. نقد بايد در خودش طنزی داشته باشه تا جا بيفته و به شما بر نخوره. وگرنه همه به خودشون می گيرند. برای همين فکر کردم طنز رو چاشنی نقد بکنم تا بتونم آنرا منتقل بکنم به گوش شنونده.
    چه سازهايی می زنی؟
    ساز تخصصيم درامه و تا حدی هم پرکاشن می زنم و گيتار
    چه کتاب هايی تا حالا منتشر کردی؟
    تا حالا ۵-۶ تا کتاب منتشر کرده ام. کافه نادری مجموعه ای از ترانه هامه که تا حالا به چاپ ششم و هفتم هم رسيده. دست هايت را دوست می دارم، اولين مجموعه ای بود که منتشر کردم، مجموعه ی اشعار سفيدمه. کتابی به نام آقای نخست وزير-ترجمه ی اشعار برتولت برشت ابديت يک بوسه،بهترين شعرهای پابلو نرودا، شاعر آزاده ی شيليايی. من سياسی نيستم، مجموعه ی شعر سفيدمه وبی شعورستان،مجموعه ی ترانه های من که متاسفانه دو کتاب آخر اجازه اتنشار نيافته اند. کتاب conversation with Kafka France را تا نيمه ادامه دادم. کتابی از مجموعه بهترين شعرای امريکايی با عنوان تبار انسان که نقد اجتماعی بود و اجازه انتشار نيافت. حدود ۲ سال است که دست به انتشار نبرده ام و ديگر ميلی هم به انتشار ندارم.
    از ميان کار های مختلفی که می کنی کدوم بيشتر سر شوقت می ياره و به کدوم بيشتر علاقه داری؟
    با خودم که تنها می شم گمان می کنم ادبيات تنها حرفه منه و ساير وجوه به عنوان تفريحی در کنار اين محسوب می شه. پس من ادبيات را از ميان همه ی انها بر می گزينم.
    به چند زبان می تونی حرف بزنی؟
    من لهجه های ديگر را خوب می شناسم. و اگرنه برای کار ترجمه فقط زبان انگليسی بلدم. اما چون لهجه های اسپانيايی و ايتاليايی را خوب می دانم زمانی که به اين زبان ها ترانه می خوانم به نظر می ياد که به اين زبان ها تکلم می کنم.
    آلبوم اعلی حضرت يا ادبياتی ديگر در چه موردی و چرا طول کشيد؟
    کلا ۲۳ ترانه بود، يعنی در ابتدت ۸ ترانه بود که مجوز نگرفت و ما ترانه ها را تغيير داديم که در مجموع ۲۳ ترانه شد که نهايتا به ۶ ترانه ی آن مجوز داده شد. عنوانش هم مجوز نگرفت و تغيير کرد به ادبياتی ديگر. و محتواش هم از نقد اجتماعی تبديل شد به اشعار عاشقانه يا بهتر بگم ضد عاشقانه. بخشی از آلبوم که دلم براش می تپيد تا مردم بشنوند متاسفانه هرگز منتشر نشد.
    تو در چه زمينه ای با دی جی اليگتور و آرش همکاری داشتی؟
    همکاری من با آرش و علی- برمی گرده به يک و نيم يا دو سال پيش، کليه اشعار آلبوم جديد آرش ماله منه که هيچ کدام را هيچ کس تا حالا نشنيده، شعرها ماله منه آهنگ ها ماله آرش. پيش بينی ميشه ۷-۸ ماه ديگه به بازار بياد.
    با شماعی زاده چه همکاری داشتی؟
    يه تک آهنگ براشون نوشتم. اصولا مدلی که من می نويسم به مدل «شش و هشت» امروزی نمی خوره، مدل رِنگی بر من نمی تابه(خنده)
    يک سوالی که خيلی ها دارند اينه که چرا همش با لباس های رسمی ظاهر می شی؟
    تعارض متاسفانه از اين حيث وجود داره، که احتمالا استاد دانشگاه در هيچ کجا رپر نيست. حالا ما بعد از ۲۴-۲۵ سال درس خواندن به رپ روی آورده ايم. به خاطر همين يک استاد دانشگاه اگر جين پاره بپوشه کسی تو کلاس حرفش رو گوش نمی کنه! ضمن اينکه من خودم بسيار لباس رسمی را دوست دارم، احتمالا سبک موسيقيم را بايد عوض کنم برای اينکه حق دارند آدما رپر را با شلوار جين پاره و گردنبندهای ۱۷-۱۸ کيليويی ببينند!
    جريان سيگار برگ چيه؟
    يه پيشنهادی بود که اين به عنوان نمادی از aristocracy يا اشراف زدگيه، که ما در آلبوم اسکناس به آن پرداخته ايم.

منبع:
    bodobo2. blogfa. com
    tasavor. wordpress. com
    ویرایش توسط Mona : Tuesday 24 March 2009 در ساعت 09:25 AM
    زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست / هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
    صحــــــــــــنه پیوســـــــــته بجاســـــت / خرم آن نغمه که مردم سپارند به یــــــــــــاد

7. 2 کاربر برای این پست از Mona تشکر کرده اند:

Mona آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    8411
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    2,225
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    صحــــــــــــنه پیوســـــــــته بجاســـــت / خرم آن نغمه که مردم سپارند به یــــــــــــاد

9. 2 کاربر برای این پست از Mona تشکر کرده اند:

beatbox آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    7099
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    23
    249 بار تشکر شده در 105 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

دقیق یادم نماید که البوم اسکناس کی بیرون اومد . در زمان خودش کار عالی بود . یه شعرش که توش میگفت (من بودمو اسی توپول با اون ابی تن لش) رو دقیق یادم شاید بشه گفت اولین استارت رپ از اون زمان خورد که همه رپرها دیدن که یه البومی که میشه گفت سبک رپ داره مجوز گرفته و همه تشویق شدن برای ضبط کارا.
    .فقط خدا میتونه درباره من قضاوت کنه.

11. کاربران زیر از beatbox به خاطر این پست تشکر کرده اند:

elykak آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    7306
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    154
    264 بار تشکر شده در 163 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    16

منا جون (‌يا مونا جون ! نمي دونم چطوري مي نويسن ;)) كتاب بيشعورستان شاهكار اصلا„چاپ نشده ! بهش مجوز ندادن ... و تو بازار سياه هم پيدا نميشه ... ! الان حدودا” 3-4 سالي ميشه كه من دنبال اين كتابم ... ولي نيست... !

آلبوم اسكناس هم سال 81 منتشر شد ...
    هم غصه بخون با من تو این قفس بی مرز
    لعنت به چراغ سرخ ، لعنت به چراغ سبز...

13. کاربران زیر از elykak به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Mohi_Liebert آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    13297
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    530
    482 بار تشکر شده در 175 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط beatbox [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دقیق یادم نماید که البوم اسکناس کی بیرون اومد . در زمان خودش کار عالی بود . یه شعرش که توش میگفت (من بودمو اسی توپول با اون ابی تن لش) رو دقیق یادم شاید بشه گفت اولین استارت رپ از اون زمان خورد که همه رپرها دیدن که یه البومی که میشه گفت سبک رپ داره مجوز گرفته و همه تشویق شدن برای ضبط کارا.
    اگر یادت باشه تو آهنگ „خواننده” در اصل خیلی از همین رپرها رو - که بعدا اومدن - رو مورد تمسخر قرار داده!

beatbox آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    7099
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    23
    249 بار تشکر شده در 105 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohi-Liebert [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اگر یادت باشه تو آهنگ „خواننده” در اصل خیلی از همین رپرها رو - که بعدا اومدن - رو مورد تمسخر قرار داده!
    فکر نکنم چون اون موقع رپ خون ایرانی زیاد نبودن و هنوز زیاد رپ در ایران مطرح نبود
    .فقط خدا میتونه درباره من قضاوت کنه.

Mona آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    8411
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    2,225
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط elykak [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    منا جون (‌يا مونا جون ! نمي دونم چطوري مي نويسن ;)) كتاب بيشعورستان شاهكار اصلا„چاپ نشده ! بهش مجوز ندادن ... و تو بازار سياه هم پيدا نميشه ... ! الان حدودا” 3-4 سالي ميشه كه من دنبال اين كتابم ... ولي نيست... !

آلبوم اسكناس هم سال 81 منتشر شد ...
    مصاحبه هايي كه اينجا آورده ام براي چند سال پيشه، و هدفم فقط اين بوده كه اين مصاحبه ها رو در اينجا داشته باشيم. ممنون از دقت نظر شما

17. کاربران زیر از Mona به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)