لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 17 به 29 از 29

موضوع: اشکال در کلیفن

Akatsuki آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    33172
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام
    من 1 سوال داشتم اگه آرشه چرب بشه بايد چكار كرد؟

2. کاربران زیر از Akatsuki به خاطر این پست تشکر کرده اند:

kiarash jlj آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32608
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    28
    172 بار تشکر شده در 75 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدي_ارشه [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ماريا عزيز يه سوال من براي اينكه صدا بم نشه كليفن ميكشم بد يه جند ضربه با نك ارشه به زمين ميزنم كه كليفن هاي اضافه از لاي موها بيرون بياد. ايا اين كار اشتباه؟ ارشه رو خراب ميكنه؟
    تازه سازم هم دير به دير كثيف ميشه
    اینم سواله عزیزم آرشتو میترکونی البته اکثر اساتید معتقدن باس گرد کلیفون رو ریخت ولی نه اینجوری بعد کلیفن زدن کامل آرشه رو دور از زمین یکی دو بار سریع تو هوا میکشی که صدای عبور هوا از لای موهارو بشنوی تا کلیفون اضافش بریزه بعد میتونی تمرین کنی

kiarash jlj آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32608
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    28
    172 بار تشکر شده در 75 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

من واسه کلیفن پیراستروی ژرمنو پیشنهاد میکنم اما حدس میزنم کیفیت مو های آرشت پایینه که اینتوره

Akatsuki آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    33172
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

آيا اين درسته كه اگر برنج نپخته توي شيارf ويلن بريزيم تمام گرد درون ويلن ميان بيرون؟

6. کاربران زیر از Akatsuki به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    47996
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    16
    8 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض صدا ندادن آرشه

سلام بر اساتید و دوستان همراه

آقا بالاخره یه آرشه نو گرفتم . بیش از 20 دقیقه اونو کلیفن کشیدم اما صداش در نیومد. اومدم تو سایت در مورد مشکلم تحقیق کنم . جای تعجب داره که چرا کسی از چرب بودن آرشه حرفی نزده و روشی برا پاک کردنش ذکر نشده!!!

خواهشا" اگه کسی روش راحت و دم دستی برا پاک کردن چربی رو موههای آرشه سراغ داره برا مام بگه ؟!!!

با سپاس

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    101759
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    7
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/1
    میزان امتیاز
    0

سلام بر دوستان عزیز...
    یه سوالی داشتم از اساتید که اگر جواب بدن ممنون میشم... راستش کلیفن من پیراسترو و سیم های ویولن هم پیراسترو سبزه. حالا یه مشکلی که هست اینه که وقتی موهای آرشه را میشورم و بعد کلیفن میزنم بهشون تا یکی دو دقیقه صدای ویولن عجیب خوب میشه!!! که بعضی وقتا شک میکنم که این ویولن منه یا نه؟؟!!! ولی رفته رفته این صدا بد تر و بد تر میشه ... تا جایی که دو باره مجبور میشم موهای ارشه را بشورم و از اول کلیفن بزنم... کلیفن هم زیاد نمیزنم و در حد یک دقیقه روی ارشه میکشم...
    اگر از دوستان کسی راه حل را میدونه ممنون میشم بگه و مارا از این سر درگمی نجات بده!!!

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad1373 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام بر دوستان عزیز...
    یه سوالی داشتم از اساتید که اگر جواب بدن ممنون میشم... راستش کلیفن من پیراسترو و سیم های ویولن هم پیراسترو سبزه. حالا یه مشکلی که هست اینه که وقتی موهای آرشه را میشورم و بعد کلیفن میزنم بهشون تا یکی دو دقیقه صدای ویولن عجیب خوب میشه!!! که بعضی وقتا شک میکنم که این ویولن منه یا نه؟؟!!! ولی رفته رفته این صدا بد تر و بد تر میشه ... تا جایی که دو باره مجبور میشم موهای ارشه را بشورم و از اول کلیفن بزنم... کلیفن هم زیاد نمیزنم و در حد یک دقیقه روی ارشه میکشم...
    اگر از دوستان کسی راه حل را میدونه ممنون میشم بگه و مارا از این سر درگمی نجات بده!!!
    سلام دوست عزیز. نیازی نیست اینقدر زود به زود آرشه رو بشوری ... شستن زیاد هم به موهای آرشه ممکنه آسیب بزنه. چند ماه یه بار که آرشه کثیف میشه باید اونو شست. وقتی کلیفون از روی آرشه کاملا بلند میشه و آرشه اصطلاحا شروع به سر خوردن روی سیم ها می کنه باید کلیفون بزنی.
    احتمالا ایراد از آرشه کشی شماست. ممکنه چون خوب آرشه نمی کشی اون اول که کلیفون زیاده صدای خوب از ساز دربیاد ولی بعدا که کلیفون از روی آرشه بلند میشه دیگه صدای خوبی ایجاد نمیشه.

حتما با استادتون این موضوع رو در میون بذارید

10. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    90793
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    46
    151 بار تشکر شده در 76 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 65/0
    Given: 29/0
    میزان امتیاز
    11

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط mapmap [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام بر اساتید و دوستان همراه

آقا بالاخره یه آرشه نو گرفتم . بیش از 20 دقیقه اونو کلیفن کشیدم اما صداش در نیومد. اومدم تو سایت در مورد مشکلم تحقیق کنم . جای تعجب داره که چرا کسی از چرب بودن آرشه حرفی نزده و روشی برا پاک کردنش ذکر نشده!!!

خواهشا" اگه کسی روش راحت و دم دستی برا پاک کردن چربی رو موههای آرشه سراغ داره برا مام بگه ؟!!!

با سپاس
    شما اول بجای کولیفن با انگشتت مایع ظرف شویی (ریکا) میکشی رو موهای ارشت بعد تمیز میشوری درست میشه از شامپو ومایع دستشوی استفاده نکن چون گلیسیرین دارن بازم چرب میمونه فقط مایع ظرفشوی هر هفت هشت ماه یه بار ارشتو میشوری در ضمن مخصوصا بار اول باید رو کولیفنت سنباده بکشی بعد ارشتو محکم بکشی روش بار اول بیست دقیقه طبیعیه باید از بغل پشت وروکامل موها کولیفن بخورن سری بعد یکی دو دقیقه کافیه اونم فقط از رو بغل وپشتش لازم نیست
    ویرایش توسط mehrabnasiri : Friday 18 July 2014 در ساعت 05:41 PM

12. کاربران زیر از mehrabnasiri به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    90793
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    46
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad1373 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام بر دوستان عزیز...
    دوستم لازم نیست هربار که کولیفن میزنی ارشتو بشوری بعد هر 30 -40ساعت تمرین باید کولیفن بکشی در ضمن بعد کولیفن یکی دوساعت از ارشه استفاده نکن تا کولیفن در اثر دما کاملا به موها بچسبه

تا یکی د دقیقه که میگی یک احتمال هم هست که گرد ارشه حل میشه که اینم بخاطر اب خوردن الکل خوردن یا دمای بالای محیط میتونه باشه اگه در مناطق گرم زندگی میکنید از کولیفن هایی که رنگ روشن دارن (تقزیبا زرد) استفاده کن

14. 3 کاربر برای این پست از mehrabnasiri تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    90793
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    46
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

مدال های دریافت شده

چند توصیه در موردن کولیفن کشی:
    بار اول که ارشه رو میخرید با مایع ظرف شویی خودشو موهاشو بشورید احتمالا وقتی که پیچ تنظیم ارشه رو روغن کاری کردن موهاش روغنی شده بعد روی کولیفن سنباده بکشید یا با شئ تیز خراش های ریز روی کولیفن ایجاد کنید
    بار اول حدود یک ربع ساعت باید از همه جهات پشتو رو و بغل کولیفن بکشید بذارید یکی دوساعت ارشه بدون استفاده بمونه دفعات بعد یکی دو دقیقه ارشه میکشید فقط از روی موها
    وقتی چوب ارشه توسط کولیفن یا ... کثیف شد توسط الکل ترجیحا صنعتی و پارچه تمیز کنید به این ترتیب که اول موها رو سفت کنید تا پارچه ی اغشته به الکل به موها برخورد نکند اگر الکل به موها بخوره باید ارشه رو بشورید
    الکل و پارچه کتان بهترین وسیله برای پاک کردن کولیفن هستند بعد از هربار تمرین سیمهای ویولن باید با الکل تمیز بشن تماس الکل با گریف مشکلی ایجاد نمیکنه ولی رنگ:(لاک و الکل) بعضی ویولن های گرون قیمت به الکل حتی اب حساس هستند حواستون باشه در این ویولنها حتی یک صدم قطره الکل میتونه رنگ ویولنتون رو بدجوری خراب کنه ولی ویولنهای ارزون قیمت رنگشون پلی استره حتی میتونید با الکل بشوریدش

- - - Updated - - -

هشدار: هرگز به هیچ وجه از کولیفن (قمر) که ساخت ایرانه استفاده نکنید این کولیفن گرد مضاعفی داره وقتی استفاده میکنید مثل اینه که رو ویولنتون خاک میریزید و این گرد میره تو گلوتون وایجاد بیماری میکنه البته گرد همه ی کولیفنها احتمالا مضر باشن ولی کولیفن قمر الودگی هوا ایجاد میکنه قیمتشم پنج هزار تومنه گوله قیمتشو نخورن یه وقت سه نفر از دوستام از کولیفن قمر استفاده کردن گلوشون و زبونشون اینجوری شده به عکس توجه فرماید:[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

16. 5 کاربر برای این پست از mehrabnasiri تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    111413
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    136
    50 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    Given: 2/1
    میزان امتیاز
    10

نباید ارشه چرب باشه. کلیفونت رو با چقو کمی بساب و بعد بکش. ولی برای اطمینان از استادت بپرس

- - - Updated - - -

سلام من دو ساله که ویولن می زنم ولی تا حالا ارشمو نشستم. فقط هفته ای یک بار ویولنم رو با دستمال کاغذی تمیز می کنم. آیا حتما باید ارشه رو شست و با الکل سیم های ویولن را تمیز کرد؟

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط valipour [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام من دو ساله که ویولن می زنم ولی تا حالا ارشمو نشستم. فقط هفته ای یک بار ویولنم رو با دستمال کاغذی تمیز می کنم. آیا حتما باید ارشه رو شست و با الکل سیم های ویولن را تمیز کرد؟
    سلام دوست عزیز.
    بنده هم تقریبا آرشه ی جدیدم رو دو ساله دارم و یکبار موهای اونو شستم (البته الان نیاز به شستن داره) ... باید ببینید که آرشه چقدر کثیف شده. استادتون هم میتونه بهتون کمک کنه که آیا باید آرشه رو بشورین یا نه.
    ترکیبات مختلفی برای شستن موهای آرشه پیشنهاد میشه که مطمئن ترینشون آب و یه ماده ی شوینده هست. دوستمون اشاره کردن که مایع ظرفشویی مناسب هست... البته کلیپ هایی توی فضای مجازی وجود داره که الکل صنعتی رو برای شستن آرشه پیشنهاد می کنن (من امتحان نکردم) ... توی همین بخش کلاسیک هم توی یه تاپیک که مربوط به کلیپ های اینچنینی هست میتونین اون ویدئو رو مشاهده کنین.
    الکل صنعتی با بعضی از سیم ها همخوانی نداره، یعنی ممکنه توی بلند مدت استحکام کششی سیم رو پایین بیاره ولی موادی هستن که اتفاقا من دیدم بعضی از فروشنده ها هم می فروشن به نام string cleaner (پاک کننده ی سیم) که مخصوص سیم های سازهای زهی هست. اوایل امسال توی نمایشگاه موسیقی قیمت کردم، فکر می کنم گفتم 40 تومن. تمیز کردن سیم ها به این دلیل هست که جرمی که روی سیم ها به دلیل وجود کلیفون جمع میشه باعث میشه کارایی سیم ها در تماس با آرشه پایین بیاد... باید سیم در محل تماس با آرشه دقیقا به همون تمیزی باشه که در محل انگشت گذاری هست.

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    111413
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    136
    50 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    Given: 2/1
    میزان امتیاز
    10

ممنونم از راهنماییتون.

20. کاربران زیر از valipour به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)