لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: خط اتصال

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    1,159 بار تشکر شده در 374 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 103/0
    Given: 61/2
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض خط اتصال

0 Not allowed! Not allowed!
    آقا اولندش فرق خط اتحاد و اتصال چیه؟؟؟ بعدشم هر کدوم چجوری اجرا می شن؟ ممنون.
    تاپیک تئوری موسیقی ملی ایرانی:
    لینک تاپیک

2. # ADS

Mojtaba آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    513
    میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از پست
    2,485
    3,087 بار تشکر شده در 787 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 12/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

فکر نکنم تو ویلن خط اتحاد داشته باشیم اگر هم داشته باشیم من تا الان نشنیدم
    یادم باشد حرفی نزنم تا به کسی بر بخورد

tarane آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2619
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    131
    166 بار تشکر شده در 81 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    17

خط اتحاد:
    خطی است کمانی شکل که بالای دو یا چند نت همنام(همصدا) قرار می گیرد و باعث میشود تا ارزش زمانی آنها به هم افزوده می شود. به طور كلي وقتي كه بخواهيم يك نت اجرا شده مدت زمان بيشتري كشش داشته باشد(اجراي آن نت طولاني تر شود) دو راه در پيش رو داريم . راه اولاين است كه از خط اتحاداستفاده كنيم و راه ديگر آنست كه از نقطه استفاده كنيم .
    خط اتحاد میتواند بر روی یک یا چند زوج از نتها قرار بگیرد.

خط اتصال:
    خطی است کمانی شکل که بالای دو یا چند نت غیر همنام(غیرهمصدا) قرار می گیرد و باعث میشود که این گروه نت به هم پیوسته وبدون مکث اجرا شود.
    این نت ها اگر برای آواز نوشته شده باشند، سراینده باید آنها را با یک نفس و اگر برای ویولن باشند، نوازنده باید آنها را بدون تغیر جهت آرشه و بدون توقف اجرا کند و اگر براي تار باشند، نوازنده آن را با تك ريز اجرا ميكند(مگر آنكه در ابتداي آن شيوه ي متفاوت اجرا مشخص شده باشد).
    نوازندگان سازهای دیگر نیز هر کدام روشی برای اجرای نت های بهم پیوسته دارند(که به این وسیله جمله یا نیم جمله موسیقی مشخص میشود).
    به سکوت سرد زمان

به خزان زرد زمان

نه زمان را درد کسی

نه کسی درد زمان

بهار مردمی ها دی شد !

زمان مهربانی طی شد !

آه از این دم سردیها ؛ خدایا !

5. 7 کاربر برای این پست از tarane تشکر کرده اند:

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    1,159 بار تشکر شده در 374 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 103/0
    Given: 61/2
    میزان امتیاز
    17

می دونم تعریفاشو می دونم. توی کتاب هنرستان خیلی از این خط ها هست. مثلا یه نت نقطه دار رو به یه دولا چنگ وصل کرده. این دقیقا چه جوری اجرا می شه؟
    تاپیک تئوری موسیقی ملی ایرانی:
    لینک تاپیک

Hmd_N آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    409
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر از پست
    3,361
    2,817 بار تشکر شده در 1,093 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 32/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط malaria [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    فکر نکنم تو ویلن خط اتحاد داشته باشیم اگر هم داشته باشیم من تا الان نشنیدم
    مجتبی جون فکر کنم یادت رفته باشه جیگر ! برای نمونه توی کتاب 1 هنرستان از درسهای 57 تا 60 چند نمونه خط اتحاد داریم !
    چگونه می توانم از اوج به درآمد تو فرود بیایم
    که درآمدت بسیار بلندتر از اوج ساز من است. (رها)

8. کاربران زیر از Hmd_N به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Hmd_N آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    409
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر از پست
    3,361
    2,817 بار تشکر شده در 1,093 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 32/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط endvb6 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    می دونم تعریفاشو می دونم. توی کتاب هنرستان خیلی از این خط ها هست. مثلا یه نت نقطه دار رو به یه دولا چنگ وصل کرده. این دقیقا چه جوری اجرا می شه؟
    عزیز، خانم ترانه خیلی قشنگ توضیح دادند که !

اونکه میگی یه نت نقطه دار رو به یک دولاچنگ وصل کرده، شما به دولاچنگه کار نداشته باش عزیز، اون نتی که نقطه کنارشه رو (مثلا یه نت سیاه که یه نقطه کنارشه) ، شما باید یک سیاه + یک چنگ رو اجرا کنی. یعنی نصف ارزش نت به اون نت اضافه میشه. حالا هر نتی که بود اگه نقطه پیشش بود نصف ارزش نت رو بهش اضافه کن. به نت دومی ما کاری نداریم که چی هست. شما نتی که نقطه کنارشه رو نصف ارزشش رو بهش اضافه کن و اجرا کن.
    چگونه می توانم از اوج به درآمد تو فرود بیایم
    که درآمدت بسیار بلندتر از اوج ساز من است. (رها)

10. 2 کاربر برای این پست از Hmd_N تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط endvb6 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    چون دوستان عزیز به خوبی و بهتر از آنچه من می توانستم تاپیک رو اداره کردند من ضرورتی در ورود به بحث ندیدم .
    فقط نکته ای در سوال دوم شماست که شاید کمی نیاز به توضیح داشته باشد.
    در مطالب بالا شما با تعریف و مفهوم خط اتحاد و خط اتصال آشنا شدید و معلوم گشت که این علامت نگارشی در موسیقی ، مربوط به بعد زمانبندی یک قطعه ی موسیقی می شود.
    بنابر این گاهی لازم است که چند نت پشت سر هم با کشش های یکسان و یا غیر یکسان و با اسامی (صداهای) یکسان و یا غیر یکسان به صورتی پیوسته و با شدتی برابر اجرا شوند که در این زمان برای نگارش این حالت از برقراری این خط منحنی بین این نتها استفاده می کنیم.
    در هر ساز تکنیک اجرای اینگونه نت ها مربوط به امکانات اجرایی و سازوکار اجرایی آن ساز می شود .
    در ساز تار و سه تار که ساز های مضرابی هستند همانطور که باز اشاره شد بسته به متر (و سرعت اجرای قطعه) و زمانی که در اختیار دارید برای اجرا و همچنین فرم مطلوبی که باید اجرای نت داشته باشد از نظر آهنگساز و یا اصالت اجرایی آن قطعه ، شما اینگونه حالات را به صورت ریز زدن و یا تک مضراب بر روی نت اول و ادامه دادن تنین ساز بدون مضراب بر روی نت های بعد اجرا می کنید .
    شما در باره ی نتی با کشش زمانی به صورت نقطه دار که مثلا به نت بعدی متحد و یا متصل می شود اشاره کردید سرور ارجمندم Hmd_N توضیح بسیار خوبی دادند در مورد مفهوم نقطه که با درنظر گرفتن این مفهوم (که حتما خودتان هم آن را می دانستید) شما کشش نت بعد هم که با خط منحنی به این نت نقطه دار وصل شده با او جمع کنید .
    مثال اگر یک نت چنگ نقطه دار دارید و یک نت دولاچنگ که مثلا غیر همنام هستند و با خط اتصال به هم وصل شده اند. در اینجا با در نظر گرفتن مواردی که در بالا توضیح دادم شما یا با ریز زدن بر روی نت چنگ نقطه دار و ادامه ی ریز بر روی دولا چنگ (مثلا سه مضراب بر روی نت چنگ نقطه دار و یک مضراب بر روی نت دولاچنگ) اینگونه تفکیک کردن مضراب ها برای اول کار است و زمانی که ریز شما از قدرت و سرعت کافی برخوردار باشد و کنترل لازم را بر روی آن یافتید بدون فکر کردن به این مسایل به زمانبندی و فرم و حالت مطلوب فکر کرده و اقدام به اجرای نت می کنید که معلوم نیست چند عدد مضراب می زنید در ریز و بر روی نت بعد اما صدای شنیده شده همان حالت صحیح خواهد بود . پس ضمن دقت در جزییات از همین ابتدا از راه گوش فرم صحیح اجرای قطعه و نت را درک کنید و سعی در حرکت به آن سمت داشته باشید.
    پس حالت اول اجرای با ریز است که اهم مضراب ها بر روی نت اول و یک یا دو مضراب بر روی نت بعد(در فرم نمونه ی بالا) که همه ی این داستان باید بر مبنای ضرب صحیح و از ریتم نیافتادن قطعه باشد و حالت بعد زدن ریز بر روی نت اول و ادامه دادن تنین سیم بر روی نت بعد است و حالت سوم زدن یک مضراب بر روب نت اول و ادامه دادن تنین بر روی نت دوم می باشد .
    اگر نت ها همنام باشند یعنی خط اتحاد باشد بسته به فرم مورد نظر(گاها در اجرای خط اتحاد و یا خط اتصال نت نویس علامت T را بر روی نت اول قرار می دهد که یعنی ریز بزنید) می توانید مثلا دو نت سیاه که خط اتحاد دارند را یک نت سفید درنظر گرفته و با ریز زدن آن را اجرا کنید.
    پس به فرم ها دقت کنید در موسیقی ایرانی فرم ها استاندارد هستند و پس از آموختن حالات مختلف به راحتی بادیدن نت می توانید به نحو صحیح آن ها را اجرا کنید.
    امیدوارم این توضیحات مفید فایده بوده باشد.
    ویرایش توسط AliB : Monday 21 July 2008 در ساعت 02:00 PM

12. 5 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    71726
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    27
    12 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    0

من یه سوال دارم که شاید خیلی پیش پا افتاده و سطحی باشه. ولی خب ابهامی که برطرف نشده برام.

در مورد اجرای خط اتصال وقتی نت کوچکتر از سیاه به نت دیگه وصل میشه. نت دوم مضراب نمیخوره و بهش اشاره میکنیم. (انگشت رو پشت پرده اون نت میذاریم ولی مضراب نمی زنیم)
    در حالت زیر صدای خفیفی از نت دوم یعنی „سی” می شنویم

خب حالا اگه اون نت دوم سل باشه. تکلیف چیه؟ مثل تصویر زیر که سل دست باز روی سیم دوم هست. اینجا که اشاره نمیشه بهش کرد. پس صدای سل اصلا شنیده نمیشه. و فقط ارزش زمانی اش رو به لا میده. درسته یا نه؟ من پرسیدم گفتند در این حالت هم صدای خفیفی از سل شنیده میشه ولی متوجه نمیشم چه جوری

تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 2015-11-16 14.30.23.jpg   2015-11-16 14.31.53.jpg  

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    680 بار تشکر شده در 198 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 139/0
    Given: 92/0
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط somayeh_y [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من یه سوال دارم که شاید خیلی پیش پا افتاده و سطحی باشه. ولی خب ابهامی که برطرف نشده برام.

در مورد اجرای خط اتصال وقتی نت کوچکتر از سیاه به نت دیگه وصل میشه. نت دوم مضراب نمیخوره و بهش اشاره میکنیم. (انگشت رو پشت پرده اون نت میذاریم ولی مضراب نمی زنیم)

خب حالا اگه اون نت دوم سل باشه. تکلیف چیه؟ مثل تصویر زیر که سل دست باز روی سیم دوم هست. اینجا که اشاره نمیشه بهش کرد. پس صدای سل اصلا شنیده نمیشه. و فقط ارزش زمانی اش رو به لا میده. درسته یا نه؟ من پرسیدم گفتند در این حالت هم صدای خفیفی از سل شنیده میشه ولی متوجه نمیشم چه جوری

خط اتصال یا لگاتو به به این معناست که نتهای واقع در چنین خطی باید به صورت پیوسته و بدون وقفه اجرا بشن...

اینکه چنین تکنیکی چطور در ساز شما باید پیاده بشه رو بنده بی اطلاعم اما قطعا ربطی به اینکه صدای خفیفی از سل شنیده بشه یا نه نداره , اینچیزی که بهتون گفتن مربوط به مبحث دینامیکیه و ربطی به خط اتصال نداره..

15. کاربران زیر از Green_moment به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط somayeh_y [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

سلام. البته ساز بنده سه تار نیست و جسارت می کنم خدمت اساتید سه تار ... اما چیزی که میدونم رو عرض می کنم.
    در تصویر اول همونطور که خودتون توضیح دادید مثلا اگه سی رو با انگشت اشاره گرفته باشین و دو رو با انگشت وسط اون قسمت خط اتصال رو اینجوری اجرا می کنید که یه مضراب می زنین و صدای دو شنیده میشه... بلافاصله انگشت وسط رو بر میدارین و چون با انگشت اشاره پرده سی رو گرفتین صدای سی بصورت خفیف شنیده میشه ... (در واقع یه دونه مضراب می زنین و دوتا نت رو اجرا می کنین منتها چون برای نت دوم مضراب نزدین طبیعتا صداش خفیف تر میاد اما حالت لگاتو بوجود میاد)

در تصویر دوم هم برای اجرای دو نت دارای خط اتصال باز هم همینجوری عمل می کنین ... با انگشت اشاره پرده ی لا رو می گیرین ... یه دونه مضراب می زنین بعد از شنیدن صدای لا بلافاصله انگشتتونو بر میدارین. بنابراین صدای سیم دست باز (سل) بصورت خفیف تر شنیده میشه.

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم ... باز هم از اساتید و دوستان گل سه تار نواز عذرخواهی می کنم که مهمان ناخوانده شدم

17. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    680 بار تشکر شده در 198 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 139/0
    Given: 92/0
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام. البته ساز بنده سه تار نیست و جسارت می کنم خدمت اساتید سه تار ... اما چیزی که میدونم رو عرض می کنم.
    در تصویر اول همونطور که خودتون توضیح دادید مثلا اگه سی رو با انگشت اشاره گرفته باشین و دو رو با انگشت وسط اون قسمت خط اتصال رو اینجوری اجرا می کنید که یه مضراب می زنین و صدای دو شنیده میشه... بلافاصله انگشت وسط رو بر میدارین و چون با انگشت اشاره پرده سی رو گرفتین صدای سی بصورت خفیف شنیده میشه ... (در واقع یه دونه مضراب می زنین و دوتا نت رو اجرا می کنین منتها چون برای نت دوم مضراب نزدین طبیعتا صداش خفیف تر میاد اما حالت لگاتو بوجود میاد)

در تصویر دوم هم برای اجرای دو نت دارای خط اتصال باز هم همینجوری عمل می کنین ... با انگشت اشاره پرده ی لا رو می گیرین ... یه دونه مضراب می زنین بعد از شنیدن صدای لا بلافاصله انگشتتونو بر میدارین. بنابراین صدای سیم دست باز (سل) بصورت خفیف تر شنیده میشه.

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم ... باز هم از اساتید و دوستان گل سه تار نواز عذرخواهی می کنم که مهمان ناخوانده شدم

ممنون از توضیحاتتون

با عرض شرمندگی توضیحات من به علت عدم آشنایی با تکنیک های نوازندگی سه تار اشتباه بوده..

19. 2 کاربر برای این پست از Green_moment تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    71726
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    27
    12 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام. ...

از هر دو بزرگوار متشکرم.
    با تمرکز روی قسمتی از توضیحات بالا که بولد کرده ام. اشکالم رفع شد. این واژه „بلافاصله” رو من ازش غفلت کرده بودم :( حالا دیگه صدای خفیف سل شنیده میشه :)
    البته هدف اصلی من از مطرح کردن این پرسش پیدا کردن علت منطقی بود.
    برداشت من این بود که اشاره به نت بعدی باعث ایجاد صدای خفیف میشه. و اشاره رو گذاشتن انگشت می دونستم. پس منطقا وقتی انگشت رو نذاریم دیگه صدایی هم نباید بشنویم.
    ولی حالا با توجه به صحبت دوستان متوجه شدم برداشتن انگشت هم همون حالت رو ایجاد میکنه. وقتی انگشت رو بلافاصله از نت „لا” بر میدارم سیم هنوز ارتعاش داره. و همون ارتعاش در حالت دست باز ایجاد صدای خفیف سل رو میکنه.

از رفع این علامت سوال در ذهنم بسی مشعوف گشتم
    ممنون :)
    ویرایش توسط somayeh_y : Wednesday 18 November 2015 در ساعت 09:50 AM

21. کاربران زیر از somayeh_y به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

از هر دو بزرگوار متشکرم.
    با تمرکز روی قسمتی از توضیحات بالا که بولد کرده ام. اشکالم رفع شد. این واژه „بلافاصله” رو من ازش غفلت کرده بودم :( حالا دیگه صدای خفیف سل شنیده میشه :)
    البته هدف اصلی من از مطرح کردن این پرسش پیدا کردن علت منطقی بود.
    برداشت من این بود که اشاره به نت بعدی باعث ایجاد صدای خفیف میشه. و اشاره رو گذاشتن انگشت می دونستم. پس منطقا وقتی انگشت رو نذاریم دیگه صدایی هم نباید بشنویم.
    ولی حالا با توجه به صحبت دوستان متوجه شدم برداشتن انگشت هم همون حالت رو ایجاد میکنه. وقتی انگشت رو بلافاصله از نت „لا” بر میدارم سیم هنوز ارتعاش داره. و همون ارتعاش در حالت دست باز ایجاد صدای خفیف سل رو میکنه.

از رفع این علامت سوال در ذهنم بسی مشعوف گشتم
    ممنون :)
    خواهش می کنم.
    بله دقیقا همینطوره که فرمودین.
    هر مقداری از سیم که در حال ارتعاش باشه صدای خاصی رو ایجاد می کنه ... مثلا شما روی سیم سل یه مضراب نسبتا قوی بزنید بعد بلافاصله و بطور ناگهانی پرده نت دو رو بگیرید... می بینید که صدای خفیف نت دو شنیده میشه (در واقع شما دو نت سل و دو رو به من متصل کردین ... که توی نت نویسی با خط اتصال نشونش میدن) ... چون ارتعاش ضعیف میشه صدای نت هم خفیف شنیده میشه.
    حالا یه نکته ی دیگه ... با انگشت اول نت لا رو بگیرین ... یه مضراب قوی بزنین و بلافاصله انگشتتون رو همونجوری که روی سیم هست تا پرده ی دو سۤر بدین و دقیقا سر نت دو نگهش دارین ... خیلی سریع اینکار رو انجام بدین. طبق چیزی که عرض کردم خواهید دید که صدای تمام نت های مابین لا و دو شنیده میشه ... یعنی لا- سی بمل- سی کرن- سی و دو (و بطور کلی تمام اصوات بین دو نت لا و دو شنیده میشه)
    ما توی ساز ویلن به این تکنیک می گیم گلیساندو
    در واقع شما از مرتعش بودن سیم استفاده می کنین و با یه مضراب چندتا نت رو بلافاصله و بصورت کاملا متصل اجرا می کنین. منتها فقط نت اول صداش قوی هست... نت ها بعدی صداشون به تدریج خفیف میشه (چون ارتعاش سیم رفته رفته کمتر میشه)

23. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)