لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: Heitor Villa Lobos

Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    8,853 بار تشکر شده در 1,494 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 11/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    19

Smile Heitor Villa Lobos

0 Not allowed! Not allowed!
    در هر سبکی از موسیقی بزرگانی وجود داشتند و دارند که علاقه مندان به اون سبک ازموسیقی باید با آنها آشنا شود.

یکی از این اشخاص که در ایران کمتر کسی با او آشنایی داره ویلا لابوس آهنگ ساز برزیلی هست که موسیقی او تلفیقی از موسیقی بومی برزیل و کلاسیک غربی هست. خود او بسیار وفادار به موسیقی کلاسیک بود و کارهای بسیار زیادی در این سبک ساخته که آثارش جزء رپرتوارهای محبوب و جذاب سازهای مختلف مخصوصا پیانو گیتار و ویولن هست.

معرفی ویلا لابوس در چند قسمت خواهد بود و اگر دوستان دیگر هم در مورد این آهنگساز اطلاعاتی دارند بگذارند تا اطلاعات کامل تری از ویلا لابوس داشته باشیم.

ویرایش توسط Khashayar : Monday 21 July 2008 در ساعت 01:29 PM
    ...
    انسانها یا ...
    من عقده عدالت دارم، هر کس قافیه را می‌شناسد، عقده عدالت دارد، قافیه دو کفه ترازو است که خواستار عدل است...
    فرزانگان سخن نمی گویند، بلکه با استعدادان سخن می گویند و تهی مغزان بگو مگو می کنند.

وبلاگ شخصی خشایار (من)

کمپین مبارزه با دانلود غیر قانونی آثار هنری

2. 3 کاربر برای این پست از Khashayar تشکر کرده اند:

3. # ADS

Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

هیتور ویلا لابوس

متولد 5 مارس 1887 و فوت در 17 نوامبر 1959. او آهنگسازی برزیلی بود.
    و شاید بتوان گفت یکی از بهترین و مشهور ترین آهنگسازان متولد شده در آمریکای جنوبی بود. او تعداد زیادی آثار ارکسترال, سازی, وکال و موسیقی فیلم نوشته است. موسیقی او تحت تاثیر موسیقی محلی برزیل و فرهنگ کلاسیک اروپایی قرار داشت.
    بیوگرافی:

جوانی و اکتشافات
    هیتور ویلا لابوس در ریو دِ جانریو متولد شد.
    پدرش رال نام داشت. فردی توانمند و ثروتمند با اصلیتی اسپانیایی. او کتاب خانه دار بود و یک ستاره شناس آماتور وهمچنین یک موزیسین.
    در زمان کودکيويلالابوسدربرزيل,پسازگذراندنيكدورهانقلاباجتماعىومدرنيسم،بالاخره در سال 1888بردگىمنسوخشدوامپراطوريبرزيلدر1889 برانداختهشد.
    تغییرات برزیل منعکس شد در زندگی ویلا لابوس و همچنین در ذهنیت موسیقی او:
    در آن زمان موسیقی کلاسیک موسیقی غالب بود و ویلا لابوس کوچک که سن خیلی کمی داشت در کنسرواتوار موسیقی کنتر پوان و هارمونی را فرا گرفت. بعد از یادگیری مدتی هارمونی او شروع به یادگیری موسیقی توسط پدرش کرد که هرشب در خانه آنها برگزار میشد. او نواختن ویولن سل, گیتار و کلارینت را فرا گرفت.
    در سال 1899 پدرش بصورت ناگهانی مرد. در آن هنگام ویلا لابوس برای در آوردن خرج خانواده اش شروع به نواختن در سینما ها و سالن های تئاتر در یو کرد.
    در حدود سال 1905 او شرروع به سفر و اکتشاف در برزیل کرد. و موسیقی بومی و محلی برزیل به نظرش جذاب و گیرا آمد.
    داستانهای مشکوکی هم در مورد او نقل شده که او در دوره ده ساله سفر خود تقریبا خسته و بی رمق و بیمار شده بود وتوسط آدم خوارها ربوده میشود و بعد توسط تعدادی افراد معتقد که او را آرایش کردند و تغییر چهره دادند از دست آنها فرار میکند.
    بعد از این دوره او از همه شیوه های آموزشی متداول دست کشید و در عوض او دریافت که فرهنگ بومی برزیل دارای گوناگونی زیادی است که بر پایه فرهنگ های پرتقالی, افریقایی و امریکا هندی بود.
    نخستین آهنگ های ساخت او نتیجه بداهه نوازی های او روی گیتار در همین دوره بود.
    ویلا لابوس در بسیاری از گروه های موزیک خیابانی برزیل نواخت. او همچنین قطعاتی برای سینما ساخت و سینما رو تحت تاثیر قرار داد. و به بهبود تانگو ها و پالکاس ها پرداخت{ پالکاس نوعی رقص تند دو نفره هست هست و تانگو نیزنوعی رقص اسپانیایی}
    برای مدتی ویلا لابوس به نوازندگی ویولن سل در اپرای شهر ریو پرداخت.
    در ساخته های قدیمی او اپراهای با شکوهی جای دارند که از طرف ارتور ناپولو و یک پیانیست و چند ناشر موسیقی مورد حمایت قرار گرفت.
    و به این شکل او تصمیم جدی گرفت برای آهنگ سازی. و ادامه فعالیت حرفه ای در حرفه آهنگسازی.
    {اختصاصی نت آهنگ}
    ادامه دارد...
    ...
    انسانها یا ...
    من عقده عدالت دارم، هر کس قافیه را می‌شناسد، عقده عدالت دارد، قافیه دو کفه ترازو است که خواستار عدل است...
    فرزانگان سخن نمی گویند، بلکه با استعدادان سخن می گویند و تهی مغزان بگو مگو می کنند.

وبلاگ شخصی خشایار (من)

5. 4 کاربر برای این پست از Khashayar تشکر کرده اند:

کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    1477
    میانگین پست در روز
    0.35
    تشکر از پست
    3,762
    6,312 بار تشکر شده در 1,841 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    میزان امتیاز
    0

اونطوري كه من پيگيري كردم پدرش يك نوازنده ي غير حرفه اي بوده و اولين استاد پسرش ،در بچگي به ويولنسل ميپردازه و به نوازندگي حرفه اي روي مياره ، به عنوان يك نوازنده كافه شروع به كار ميكنه ،بعدها شروع به مسافرت در شمال شرق برزيل و جمع آوري قطعات فولكلور ميكنه. اونقدر ماجراجويي هاي وي زياد ميشه تا به دام آدم خورها ميافته (غير موثق) پس از آن به مدرسه ي موسيقي ملي ريودوژانيرو ميره . اما به دليل به حد نصاب نرسيدن نمراتش هيچوقت نمي تونه مدرك رسمي كسب كنه. موسيقي وي خيلي شخصي و بستگي تام به روحيات خودش داشته. خودش گفته كه موسيقي من بسيار طبيعي است وشبيه آبشار ميمونه. در سال 1912 به منطقه ي آمازون سفر ميكنه و پس از آن با اجراي كنسرتي درسال 1915در ريو دو ژانيرو همه ي چشمها را به سمت خودش خيره ميكند. در سال 1923با اعطاي بورسيه ي دولتي براي تحصيل به پاريس ميره و در سال 1930 در ريو دو ژانيرو به عنوان مدير آموزش موسيقي انتخاب ميشود. از همين زمان دوره ي باشكوه حرفه اي او شروع ميشه و به طراحي سيستم جامع آموزشي موسيقي كشور بر اساس فرهنگ موسيقي غني برزيل ميپردازه و ...

7. 3 کاربر برای این پست از arian تشکر کرده اند:

Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

خیلی عالیه. جناب ارین خان شما تا به حال اثری از ایشون رو نواختید؟
    کارهای خیلی زیبا و جذاب مخصولا ساننیمانتل که برای یک فیل ساخته بودند و چورو های این شخص خیلی زیبا و دلنشین هست. من تو سایت های فارسی زبان مطلبی راجع به این شخص ندیدم. و لازم دیدم راجع به این شخص و کارهاش کمی صحبت بشه. به نظرم کاری لابوس تو برزیل انجام داد کاری هست که صبا در ایران انجان داد یعنی جمع آوری موسیقی فولکلور و استفاده اونا تو موسیقیش. لابوس به عنوان موزیسینی با استعداد بود که آمریکا به خود دید.
    دوستان دیگه اطلاعاتی از این شخص یا اثر های زیبای این آهنگساز ندارند؟
    ...
    انسانها یا ...

وبلاگ شخصی خشایار (من)

9. 3 کاربر برای این پست از Khashayar تشکر کرده اند:

Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

این هم عکسی از ویلا لابوس
    ...
    انسانها یا ...

وبلاگ شخصی خشایار (من)

11. 2 کاربر برای این پست از Khashayar تشکر کرده اند:

کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    1477
    میانگین پست در روز
    0.35
    تشکر از پست
    3,762
    6,312 بار تشکر شده در 1,841 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    میزان امتیاز
    0

نه من متاسفانه نتي زا كارهاي ايشون ندارم . ولي فكر ميكنم گيتار اونهم از نوع آمريكاي لاتين حتما خيلي بايد جالب باشه ، در غالب كنسرت و اركستر كه حتما بي نظير و دوست داشتني . برام خيلي جالب بود كه زندگي ايشون به تصوير كشيده شده ، البته ميگن زندگيشون خيلي گسترده تر از آن چيزي بوده است كه امروز ما ميدونيم . مجلاتي هم گويا به نام ايشون چاپ ميشه. ولي خوب چون ايشون را با مرحوم استاد صبا مقايسه فرموديد متاسفانه ما اين حس قدرداني از هنرمندان بزرگ خود را كشور نداريم .

13. 3 کاربر برای این پست از arian تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)