لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: ویولن دست ساز ایرانی یا چینی ؟

mamali_1382 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4842
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    11
    36 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض ویولن دست ساز ایرانی یا چینی ؟

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان

من میخوام یه مقدار راجع به ویولن های دستساز ایرانی و ویولن های آماده چینی بدونم .

کدومش بهتره ؟ قیمتشون چقدر فرق داره ؟ البته حدود 2سالی هست که ویولن میزنم ، میخوام ساز عوض کنم .

2. 2 کاربر برای این پست از mamali_1382 تشکر کرده اند:

3. # ADS

Mojtaba آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    513
    میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از پست
    2,485
    3,087 بار تشکر شده در 787 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 12/1
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز می دونی واقعیت در مورد این جور موارد چی هست ؟ همه چی شانسی هست یک وقت شما میبینید یک ساز چینی 200 هزار تومنی خیلی صداش بهتره از یک ساز ایرانی دست ساز 500 هزار تومنی به نظر من زود هست بخوای سازتو عوض کنی چون فعلا شما دو سال هست که ساز میزنید به نظر من صبر کنید یکم چمو خم کار دستت بیاد بعد سازتو عوض کن
    یادم باشد حرفی نزنم تا به کسی بر بخورد

5. 5 کاربر برای این پست از Mojtaba تشکر کرده اند:

کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    1477
    میانگین پست در روز
    0.34
    تشکر از پست
    3,762
    6,312 بار تشکر شده در 1,841 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    میزان امتیاز
    0

دوست عزيز سلام
    من هم با حرفاي مجتبي خان موافقم . ساز دست ساز ايراني يا كارخانه اي چيني به خودي خود نشانه كيفيت يك ساز و يا عدم كيفيت آن نيست ، از ميان سازهاي ساخت بزرگترين ساز ساز ايراني نيز شايد تعداد اندكي بسيار عالي و تعدادي ديگر متوسط به نظر بيايند . هيچوقت نگذاريد نام سازنده ساز شما را فريب دهد.
    چنانچه سازي ايراني دست ساز باشد و كيفيت خوبي هم داشته باشد مطمئن باشيد قيمت آن بالاي چند ميليون است و فروشندگان ان به خوبي ميدانند كه چقدر ارزش دارد و معمولا درصدي بالاتر نيز قيمت گذاري مي شود و اغلب از اين سازها كلكسيونر ها استفاده مي كنند تا نوازنده ها (حتي نوازندگان مطرح) و چنانچه كه كيفيت مناسبي نداشته باشد ولي استاد ساز باشد باز هم علاوه برآنكه قيمت بالايي دارد (به خاطر نام استاد سازنده) كيفيت مطلوب مورد نظر شما را نيز نخواهد داشت و شما را ارضاء نخواهد كرد . پس هميشه در خريد ساز فقط به كيفيت صداي مورد نظر خود توجه كنيد .
    سازهاي كارخانه اي نيز در بسياري موارد سازهاي خوبي هستند . در جايي ميخواندم فقط 5 درصد سازهاي موجود در جهان امروزه دست ساز ميباشند كه قيمت بسيار بالايي دارند والبته همگي نيز كيفيت ساز دست ساز مورد نظر خريداران را نيز ندارند . تصور نكنيد كه چون دست ساز هستند شايد روزي قيمت بالايي پيدا كنند . بسياري از سازهاي قرن قبل نيز كه دست ساز بوده اند و ليبل هاي استراديواري هم دارند امروزه در حد چند ده دلار بيشتر ارزش گذاري نمي شوند. چنانچه به اروپا هم تشريف ببريد مشاهده خواهيد كرد كه همين سازهاي چيني كه به نظر ما بي ارزش واعتبار به نظر مي آيند در آنجا نيز استفاده مي شود . البته ساز چيني هم درجه ي 1و 2 و 3 خواهد داشت. و جالب آنكه ساز چيني دست ساز يك سازنده چيني سال قبل مقام اول رتبه بهترين ويولن دست ساز جهان را كسب كرده است.
    متاسفانه در بازار فروش ساز در ايران با توجه به نا آشنايي خريداران تازه كار ، ساز را همه گونه قيمت گذاري مي كنند . در صورتيكه ساز در اروپا به صورت كاملا استاندارد ارزيابي ، قيمت گذاري و فروخته مي شود . ساز 40 يورويي در همه ي فروشگاه ها 40 يورو مي باشد و ساز دويست يورويي در همه جا 200 يورو . ولي در ايران يك ساز 50 هزار توماني ممكن است كسي دويست و پنجاه هزار تومان خريداري كند . پارسال سازي خريدم 225000 تومان ، استادي از ساز تعريف كرد و به ساير شاگرداش هم پيشنهاد كرد . شاگرد و پدر و مادرش هم براي خريد همان مدل ساز رفتند و به قيمت 350000 تومان آنرا خريداري كردند . استاد با من تماس گرفت و مطلب را گفت ، منهم پيشنهاد كردم كه يا چونه بزنند و يا پس بدهند . خلاصه فروشگاه براحتي ساز را پس گرفت و ارزانتر نداد . عيد امسال باز سراغ همان فروشگاه رفتم و سازي ديگر با همان ليبل و با همان كيفيت را با كيفي بهتر باز 225000 تومان خريدم و ماجرا را براي استاد تعريف كردم . چهارشنبه پريروز كه عيد مبعث بود براي خريد تار به بهارستان ميرفتيم ، استاد گفت سري هم به اين فروشگاه مورد نظر بزنيم ، ساز ويولن با مارك قبلي نداشت. ساز ديگري به ما معرفي كرد و قيمت همان 225000 تومان . ولي اين ساز دقيقا يك ساز مشقي بود كه ارزشي شايد حدود 80000 تومان بيشتر نداشت.
    البته اينها فروشنده ساز هستند و نه يك متخصص ساز . در ايران وارد كنندگان ساز ، سازهاي خود را به يك نوازنده و يا استاد ساز ميدهند تا سازها را بررسي كند و كيفيت هاي بهتر را از گزينه هاي معمولي جدا نمايد و همان سازهاي كيفيت بهتر را با قيمتي بسيار بالاتر به فروش ميرسانند . در صورتيكه همه ي سازها را از چين به يك قيمت خريداري مي كنند.
    در مورد سازهاي ايراني هم به همين صورت است. الان هر جا كه برويد فوري به شما خواهند گفت كه مثلا اين ساز سنتور دست ساز مورد تاييد كامكار است و به آموزشگاه ايشون ميفرستيم و ايشون مبلغ ساز را كه مثلا ما 150000 تومان ميدهيم 300000تومان قيمت گذاري كرده است و ...
    براي خريد يك ساز چنانچه مهارت لازم براي نوازندگي و امتحان ساز را داريد حتما به فروشگاههاي مختلف سر بزنيد و سازها را تست كنيد و مطمئن باشيد ميتونيد ساز خوب با قيمت مناسب پيدا كنيد . خيلي از نوازنده ها معتقدند بايد از شركت ها خريد كرد ولي موردي رد مورد يكي از همين شركت ها كه در گيشا است عرض كنم . پيش ايشون رفتم ف ايشون ساز چك داشتند و به قيمت 520تا 800 هزار تومان (البته به گفته ي خودشان چك) . برام خيلي جالب بود كه ايشون به عنوان يك متخصص سازهاي چيني را مناسب براي سوزاندن به عنوان هيزم مي دانستند و به بنده پيشنهاد ميكردند كه چهارشنبه سوري هم نزديك است!
    چنانچه فروشنده قصد فريب خريدار را نداشته باشد بايد حقيقت را بگويد كه آقا صداي ساز مهم است نه كشور سازنده و يا دست ساز بودن يا نبودن آن . كه متاسفانه ما با خراب كردن وجهه ي چين سعي مي كنيم كالاهاي بي ارزش خود را با قيمت بسيار بالاتري به فروش برسانيم . چين بزودي در جهان صنعتي جزو دو كشور اول جهان قرار خواهد گرفت و هند نيز در رقابت با كشور بعدي خواهد بود پس تصور غلط از جنس چيني را از ذهن خود پاك كنيم . ولي ويولن مشقي قيمتش 40000 تومان است و انواع چيني ان هم در بازار زياد . ولي هر گردي گردو نيست.

7. 8 کاربر برای این پست از arian تشکر کرده اند:

Mojtaba آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    513
    میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از پست
    2,485
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

آرین جان به نکته خوبی اشاره کردی متاسفانه وقتی که یک نفر تازه کار باشه یا مثلا خیلی ویلن بلد نباشه همچین بهش قالب میکنند که تو عمرش دیگه یادش نمیره من خودم دوسال پیش اومده بودم تهران یک ساز بخرم اصلا قیمت الکی میدن بعد که من شروع به ساز زدن کردم یارو گفت البته برای شما تخفیف هم داره یا مثلا یکی میگفت که تما ویلنهای ما مورد تایید استاد خرم هست خلاصه بالاخره رفتیم یک جایی که فروشنده یکم بهتری داشت ولی سگ زرد برادر شغال هست یک ویلن چینی دست ساز {اینجوری که روش نوشته بود} خریدم البته به سفارش ایتالیا بود ساز خیلی خوبی هست من که ازش خیلی راضی هست

9. 7 کاربر برای این پست از Mojtaba تشکر کرده اند:

mamali_1382 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4842
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    11
    36 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

واقعا ازتون ممنونم . کمک زیادی بهم کردین .
    من خودم یه TF-142 دارم ، فقط دو تا مشکل داره ، یکی اینکه دستۀ ساز من برای دسته من بزرگه و توی پوزیسیون و انگشت گذاری روی سیم سل اذیتم میکنه ، یکی هم آرشۀ خیلی سنگینی داره یعنی واقعا تو اسپیکاتو اذیت میکنه

ولی از حق نگذرم که صدای خیلی صافی داره .

11. 4 کاربر برای این پست از mamali_1382 تشکر کرده اند:

کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    1477
    میانگین پست در روز
    0.34
    تشکر از پست
    3,762
    6,312 بار تشکر شده در 1,841 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali_1382 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    واقعا ازتون ممنونم . کمک زیادی بهم کردین .
    من خودم یه TF-142 دارم ، فقط دو تا مشکل داره ، یکی اینکه دستۀ ساز من برای دسته من بزرگه و توی پوزیسیون و انگشت گذاری روی سیم سل اذیتم میکنه ، یکی هم آرشۀ خیلی سنگینی داره یعنی واقعا تو اسپیکاتو اذیت میکنه

ولی از حق نگذرم که صدای خیلی صافی داره .
    سلام اگر اشتباه نكنم tf 142 جزو رده ي خوب سازهاي tf است. ولي مگر دسته ساز چطوره كه احساس ميكني بزرگه . سايز ويولنت هم كه احتمالا 4/4 است. فكر نكنم با ساز يا آرشه مشكل داشته باشي . فقط بايد بيشتر كار كني تا با ويولن و آرشه ات بيشتر هماهنگ بشي . ببين من به بچه هام از 7 سالگي ويولن 4/4 دادم . هيچوقتي هم شكايتي نكردند كه سايز ويولن بزرگ است و يا آرشه سنگين است. ويولن اولشون هم locto بود . آنها هميشه فكر مي كردند كه اين حالت استاندارده و تغيير پذير نيست و اگر مشكلي هست اين مشكل در آنهاست نه ويولن. اگر بخواهي با اين طرز تفكر ادامه بدي كمتر ميتوني موفق بشي . ويولن و سيم و آرشه را فراموش كن . فقط و فقط به فكر درست انگشت گذاري و بهتر كار كردن توي پوزيسيون باش . شايد باور نكني ولي با يك تركه چوب هم من ديدم كه صداي ساز را در مي آورند . ذهنت را از اين حرفا كامل پاك كن . گفتم چارشنبه هفنه ي قبل براي خريد سازي با استادي بيرون رفته بودم ، خواستم يك دست سيم ويولن خوب براي ويولن بخرم . نگذاشت. بهم گفت سيم ها هيچ فرقي با هم ندارند . فرق آنها در حد ابسيلون است و استحكام . دنبال سيم گرون نباش . دنبال خوب كردن نوازندگي باش .
    اجازه نده افكار مسموم اينچنيني ذهنت را آلوده كنند وگرنه به جاي ديدن نقايص فني خودت ، همه ي عمر دنبال ساز بهتر و آرشه ي بهتر و سيم بهتر و زير چونه اي بهتر و زير شونه اي بهتر و ... خواهي بود . اين موارد را اميدوارم از يك برادر كوچكتر قبول كني.

13. 5 کاربر برای این پست از arian تشکر کرده اند:

Mojtaba آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    513
    میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از پست
    2,485
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

منم با حرفهای آرین جان کاملا موافقم خوده آدم باید نوازنده خوبی باشه تا اینکه سازش خیلی خوب باشه من افرادی رو دیدم که با اشغال ترین ویلن چینی یک صدایی از ساز در می اوردن که انگار ویلن 500 هزار تومنی هست

15. 4 کاربر برای این پست از Mojtaba تشکر کرده اند:

akanani آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    1985
    میانگین پست در روز
    0.27
    تشکر از پست
    122
    1,828 بار تشکر شده در 959 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/1
    میزان امتیاز
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali_1382 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان

من میخوام یه مقدار راجع به ویولن های دستساز ایرانی و ویولن های آماده چینی بدونم .

کدومش بهتره ؟ قیمتشون چقدر فرق داره ؟ البته حدود 2سالی هست که ویولن میزنم ، میخوام ساز عوض کنم .
    دوست عزیز اولین حسن ویالن دست ساز استفاده از چوبهای مناسبتر است و صدای رسا آنها . به ندرت و یا شاید اصلا ویالن چینی یا صنعتی بتوانی پیدا کنی که صداش خوب در بیاد . قیمت ویالن دست ساز را هم در این بازار شما از 3 میلیون به بالا دنبالش بگرد .
    سینه از آتش دل در غم جانانه بسوخت
    آتشی بود در این خانه که کاشانه بسوخت

17. کاربران زیر از akanani به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    273
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    44 بار تشکر شده در 10 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام خدمت دوستان
    آیا ویلنهای ساخت چک خوب هستند ؟
    من به سفارش استادم یکی خریدم میگفت از هافنر المان صداش بهتره ایشون بین حدود 5 ساز اینو انتخاب کرد
    از آقای رضوانی که توی گیشا است خریدم
    قیمتش هم 770000 تومان با آرشه و کیس و بالشتک و کلیفن

Mojtaba آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    513
    میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از پست
    2,485
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

فکر نکنم جنسش بد باشه چون منم به تازگی تعریف سازهای چک رو شنیدم و فعلا رو دست سازهای آلمانی و چینی اومده ولی قیمتش رو نمیدونم آخه من خیلی کمتر از اینها شنیدم هست یک چیزی بین 300 تا 500 تومن هست حالا شاید جنس ویلن شما با بقیه فرق داشته باشه

موفق باشید

20. کاربران زیر از Mojtaba به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Hmd_N آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    409
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر از پست
    3,361
    2,817 بار تشکر شده در 1,093 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 32/0
    میزان امتیاز
    0

ویولنهای چک بیشترشون دارای صدای خیلی خوبی هستند. یه چند وقت پیش یکی از دوستام یه ویولن چک داشت که باهاش زدم دیدم صداش خیلی عالی بود. تعریف سازای چک رو هم خیلی شنیدم. البته بازم در سازهای چوبی همیشه استثنا وجود داره. نمیشه گفت حتما سازهای فلان کشور خوبه یا بده. سازه چوبی رو باید نواخت تا فهمید خوبه یا نه صرف اینکه بگی این ویولن آلمانیه پس عالیه به نظره من اینطور نیست.
    چگونه می توانم از اوج به درآمد تو فرود بیایم
    که درآمدت بسیار بلندتر از اوج ساز من است. (رها)

22. کاربران زیر از Hmd_N به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    273
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    44 بار تشکر شده در 10 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام مجدد
    البته این ویلن چک قیمتهای مختلفی داره که فکر کنم از 350000 شروع میشه و تا بالای یک میلیون تومان هم میرسه ولی دو مدلش بیشتر موجود نبود یکیش 770000 هزار تومان که من خریدم و یکیشم 100000 تومان گرون تر بود.
    من شنیدم که که اکثر سازهای المانی مثل هافنر توی چین ساخته میشه که ارزونتر بشه بعضی ها هم میگن تا قیمت زیر 500000هزار تومان توی چین ساخته میشه از قیمت 500000 تومان به بالا اصل المان است ولی فروشنده ای که من ازش خریدم گفت خودتو گول نزن همه هافنرها چینی هستند به نظر هم نمیرسید که بخاد کلاه سر من بگذاره.
    از صدا که بگذریم از نظر ساخت ویلن چک خیلی خوش ساخت تر بود و ظریف تر
    من با خودم فکر کردم اگر قرار باشه آدم حدود 800000 تومان پول بده و برای همیشه برچسب چینی بودن روی ان باشه یک کم اعصاب خرد کنه

24. 2 کاربر برای این پست از poyaomidi تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)