لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 45

موضوع: کنسرت مشترک داريوش و شجريان!!

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    960
    7,753 بار تشکر شده در 1,683 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/9
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    19

0 Not allowed! Not allowed!
    از بحث ها،تا به حال به چند سؤال ميرسيم،که هر کدام اسم يک تاپيک خواهد بود!!!
    1. برسی دقيق آثار قديم و جديد آقای افتخاری !
    2. معيار های يک البوم خوب و ماندگار!
    3. برسی آثار استاد شجريان قبل از انقلاب و بعد از انقلاب!

------------------------------------------------------------------------

در مورد برنامه گل ها،همه ميدونيم که اجرا های ترانه های گذشته شجريان (سياوش) به چه اندازه زيبا و دلنشين بود،و جز آثار ماندگار خواهد بود،مجموعه اساتيد ان زمان که اين برنامه ها را در راديو اجرا ميکردند،جز بهترين های تاريخ موسيقی ايران بودند،آيا بهتر نبود که اين روند ادامه پيدا ميکرد در اين آشفته بازار موسيقی.

برای من و خيلی از مردم ديگه،تحريم به هر دليلی،مسايل پشت پرده،آخه چه اهمييتی ميتونه داشته باشه،جز اين که ما دل به شنيدن اين آثار فقط ميخواستيم بديم،ابتزال ان زمان،حالا در هر جهتی شايد از طرف چند هنرمند بوده،ولی تمام مجموعه که مسير خود را عوض نکرده بودند،حالا اگر اصلاً اين ابتزال،ارزش اين کار رو داشته باشه!

اين آهنگ های بازاری که شما ميگيد،دقيقاً کدام اهنگ ها بوده؟
    معيار شما از اهنگ های مبتذل در موسيقی سنتی چيست؟

ضمناً صدای آقای علیرضا عصار صدای زيبايست،و بعضاً آهنگ های قوی هم دارد،ولی شکل اوازی ندارد،طرز خوندن ايشون ،مثل دکلمه ميماند،و يا صحبت کردن معمولی،البته در اکثره آهنگ ها،ولی با اين حال من هم از طرف داران ايشون هستم. ولی در اين بين محمد اصفهان اي،مثال بهتری بود!

2. 2 کاربر برای این پست از Leon تشکر کرده اند:

سپنتامهر آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8689
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    265
    279 بار تشکر شده در 99 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    16

درود
    با اینکه سعدی اینچنین بیان کرد که
    هنرمند هر جا رود قدر بیندو درصدر نشیند
    ولی اگر نیم نگاهی به روند کشورمون داشته باشیم، میبینی جوردر نمیاد.
    اینقدر اساتید به دلایل مختلف از هم دور شدن که دیگه نمیشه آلبومی شبیه رزم مشترک (شجریان،لطفی،ناظری) ازشون انتظار داشت.
    همین حالا نزدیک به 1 ماه میشه که اجرای کنسرت های آموزشی از طرف حوزه هنری،با وجود دختر وپسر در کنار هم منع شده (اصفهان) ، اینکه قطره ای از دریای بیکرانه و از اونجایی که قطره قطره جمع گرددمیبینیم که چه دریایی درست شده.
    اگر استاد شجریان به گفتهLeon زیاده روی داشتن، اول اینکه ارزش کارشون بالاست و کوشش فراوان داشتن تا به این جایگاه رسیدن، دوم حق دارن چون گاهی باید زیاده روی کرد تا به توازن رسید.
    اینهم بدونیین کسی که هر روز کار ارائه میده نمیتونه کار قوی داشته باشه، آنچنان وقتی مایه نگذاشته که از دانش و هنرش بهره بری کامل داشته باشه.
    با سخن استاد لطفی در گفتگو با رادیو فرهنگ موافقم که، شتابزدگی در ایران فراون شده.
    جا داره که یاد آور آلبوم „به تماشای آبهای سپید” کار مشترک استاد علیزاده و گاسپاریان باشم.
    ازجناب امیر صمیمی هم سپاس فراوان دارم که گفتاری بجا و پسندیده دارن.

4. 4 کاربر برای این پست از سپنتامهر تشکر کرده اند:

کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    1477
    میانگین پست در روز
    0.34
    تشکر از پست
    3,762
    6,312 بار تشکر شده در 1,841 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    میزان امتیاز
    0

تا بنده مطالبي را براي اين تاپيك اضافه كنم . پستهاي جديدي اضافه شد لذا معذرت ميخوام اگر اين پست ها در مطالبم در نظر گرفته نشده .

سلام خدمت دوستان.
    من سعي ميكنم برگردم به موضوع اصلي بحث تاپيك كه مقداري نيز به گفتارهاي پستهاي قبلي جناب لئون و آقاي امير صميمي مربوط ميشه .
    مشكل اساسي ما در نوع نگرش ما به موسيقي است. چه نوازنده و چه خواننده و اهنگساز و... . تمامي بخش هاي اجرايي در موسيقي ما به سبك كار خود به عنوان يك اثر ارزنده و فاخر نگاه ميكنند وساير سبك ها را بدون رودرواسي بگيم پست و حقير ميشمارند . مشكل اصلي ما اين است كه اجازه ي هنرنمايي به سبك هاي ديگه نميدهيم . پاپ را قبول نداريم . كلاسيك را قبول نداريم . ويولن را قبول نداريم . پيانو را قبول نداريم . اپرا را قبول نداريم و... . اين حق را هم براي ديگران قائل نيستيم كه ديگران نيز بايد اجازه داشته باشند تا هنر خود را ارائه نمايند و داوري و قضاوت را به مردم و تاريخ بسپاريم .
    اين چه طرز فكري است كه اگر موسيقي پاپ در كشور اجرا شد بخواهيم قهر و اعتراض كنيم ؟ و موسيقي ديگراني نظير واروژان را سخيف بدانيم .
    چرا اين قبيل دوستان ، امروز كه به مراتب موسيقي پاپ اجرايي در ايران از وضعيت بدتري برخوردار است و هر روز شاهد پخش آنها در رسانه هاي جمعي هستيم قهر نميكنند؟ يا برعكس تعداد كنسرتهايشان در لس آنجلس بيشتر از داخل است؟
    اساسا آيا با قهر كردن مشكلي رفع خواهد شد ؟ البته بنده موضوع قهر كردن يك استاد از جامعه موسيقي را نمي دونم و ماهيت آن هم به نظرم اينگونه كه گفته ميشود نيست. ولي در همان زمان نيز استادان بسيار بزرگي در موسيقي سنتي ما فعاليت داشتند كه البته در بزرگي و دانش بسيار بزرگتر از اين دوستان بوده اند . نظير جناب پايور ، بهاري ، شهناز و ...
    ميگوييم موسيقي مبتذل . مفهوم موسيقي مبتذل را من نميدونم چيست. اگر دوستان تعريفي براي آن دارند بفرمايند تا بشه راحت تر در موردش بحث كرد .
    مطمئن باشيد اگرتعريفي از موسيقي مبتذل شد شامل تعدادي از موسيقي پاپ ، سنتي و غيره خواهد شد . و برعكس اگر موسيقي فاخر نيز تعريف شود شامل بسياري از اجراهاي پاپ و سنتي نيز خواهد شد. پس سبك يك موسيقي به خودي خود نشاندهنده ي ابتذال يا ارزش نيست.

مگر پس از انقلاب چند نفر موزيسين ايراني اجازه فعاليت داشتند كمتر از تعداد انگشتهاي يك دست كه هنوز هم براحتي مجوز ميگيرند و براحتي هر نوع موسيقي كه دلشان ميخواهد را به خورد مردم بيچاره ميدهند . ما هم فكر ميكنيم تمام بضاعت موسيقي ما در وجود اين دو سه نفر خلاصه شده است. ما امروز در موسيقي خودمون مشكل انحصار گرايي داريم و همين انحصار گرايي تا زماني كه احساس نكند در خطر از دست دادن منافع خود است هيچگاه سبك هاي ديگر را برسميت نخواهد شناخت چه رسد به اينكه به همكاري با آنها بپردازد.

در وضعيت كنوني موسيقي ايران كه ارائه ي موسيقي فقط و فقط به صورت گزينشي است هيچوقت نمي تونيم به داوري بشينيم . داوري زماني اعتبار خواهد داشت كه براي كليه سبك ها و آرا و عقايد ، حقوق مساوي در نظر گرفته شده باشه . نه مثل وضعيت كنوني .
    مطلبي را دوستان در مورد موسيقي لس آنجلسي فرمودند كه به نظر ميرسد كه در موسيقي لس آنجلسي پول به وفور يافت ميشود . اين مطلبي كاملا غلط است و اينكه موسيقي پاپ ايران بعد از انقلاب چاره اي به جز هجرت نداشت. گزينشي براي پول دار شدن نبود .
    اگر اجازه ي فعاليت در جامعه ي موسيقي ما نظير كشورهاي اروپايي و امريكايي براي كليه هنرمندان آزاد بود آنگاه ميتوانستيم ببينيم كه چه كساني داراي ذوق ، تجربه و هنر هستند . قضاوت امروز به نظر من فاقد وجهه ي لازم است.
    ویرایش توسط arian : Saturday 13 September 2008 در ساعت 10:51 AM

6. 2 کاربر برای این پست از arian تشکر کرده اند:

alireza_amirsamimi آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    604
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از پست
    311
    1,238 بار تشکر شده در 470 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Leon [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    از بحث ها،تا به حال به چند سؤال ميرسيم،که هر کدام اسم يک تاپيک خواهد بود!!!
    1. برسی دقيق آثار قديم و جديد آقای افتخاری !
    2. معيار های يک البوم خوب و ماندگار!
    3. برسی آثار استاد شجريان قبل از انقلاب و بعد از انقلاب!

------------------------------------------------------------------------

در مورد برنامه گل ها،همه ميدونيم که اجرا های ترانه های گذشته شجريان (سياوش) به چه اندازه زيبا و دلنشين بود،و جز آثار ماندگار خواهد بود،مجموعه اساتيد ان زمان که اين برنامه ها را در راديو اجرا ميکردند،جز بهترين های تاريخ موسيقی ايران بودند،آيا بهتر نبود که اين روند ادامه پيدا ميکرد در اين آشفته بازار موسيقی.

برای من و خيلی از مردم ديگه،تحريم به هر دليلی،مسايل پشت پرده،آخه چه اهمييتی ميتونه داشته باشه،جز اين که ما دل به شنيدن اين آثار فقط ميخواستيم بديم،ابتزال ان زمان،حالا در هر جهتی شايد از طرف چند هنرمند بوده،ولی تمام مجموعه که مسير خود را عوض نکرده بودند،حالا اگر اصلاً اين ابتزال،ارزش اين کار رو داشته باشه!

اين آهنگ های بازاری که شما ميگيد،دقيقاً کدام اهنگ ها بوده؟
    معيار شما از اهنگ های مبتذل در موسيقی سنتی چيست؟

ضمناً صدای آقای علیرضا عصار صدای زيبايست،و بعضاً آهنگ های قوی هم دارد،ولی شکل اوازی ندارد،طرز خوندن ايشون ،مثل دکلمه ميماند،و يا صحبت کردن معمولی،البته در اکثره آهنگ ها،ولی با اين حال من هم از طرف داران ايشون هستم. ولی در اين بين محمد اصفهان اي،مثال بهتری بود!

فکر کنم سعید خان پست من رو درست نمیخونی!!! چه ربطی داشت حرف من به محمد اصفهانی. من گفتم کار عصار رو دوست دارم. حالا بگذریم.
    من در پست قبل گفتم قطعات جدید ایشون از لحاظ تکنیک آواز و ... ضعیف هست!!! اصلا خوندی من چی نوشتم؟بابا این کارها از لحاظ فنی مشکل داره. دلیل اینی هم که متوجه حرف من نمیشی اینه که ظاهرا چیزی از موسیقی سنتی و آواز و جو اون نمیدونی. اگه ذره از دستگاه ها اطلاع داشتی میدونستی که بعضی دستگاه های ما مثل سه گاه و آوز بیات زند دو روی سکه دارند و با ریتم های بازاری و شعرهای سبک مغزانه چیزای عجیبی ازش در میاد؟؟؟!! افتخاری میاد میگه که تا کی تقلید شجریان! من از ایشون این سوال رو دارم مگه شهرام ناظری و ... تقلید شجریان میکنند؟؟؟!!! به نوآوری هم در سبک آواز و تصنیف خوانی دست میزنند.90% کارهای جدید افتخاری صرفا بازاری هست و جالب اینه که خودش هم توی مصاحبه هاش این حرف رو قبول داره. بعدش تو میای میگی کدومش بازاریه؟؟!! جای تعجب داره !
    درباره اون حرفهای پشت پرده برنامه گلها هم بفرمایید تا ما هم بشنویم. کسی چیزی به ما نگفت!!!
    هر خواننده درست و حسابی هم جای شجریان بود با اون کارنامه خوب در هر دو دوره (مخصوصا تحریم برنامه گلها) همین کار رو میکرد و خودش رو خراب نمیکرد. بعد از انقلاب هم استاد اگر مدتی سکوت کردند دلیلش این بو د که به قول خودشون مثل این میمونه که یک چینی ساز بین کارهای خوبش مقوا (یا چیز دیگه ای. دقیقا یادم نیست) بذاره تا اون ها خراب نشن.
    ظاهرا شما هیچ دیدی از موسیقی سنتی نداری و خبری هم از جریانات اون نداری!

8. 3 کاربر برای این پست از alireza_amirsamimi تشکر کرده اند:

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    960
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

قربون اون لپ های گليت شم،با اون سه تار کاسه بلوريت،تو که ما رو به خاطر دو تا دستگاه سه گاه و آواز بيات زند،کردی سکه يه پول! لول

در اين پستی که شما نقل قول کردی،کجا من تعريف و تمجيد از کار های افتخاری کردم،مثل اينکه شما هم بيماری منو داريد،و پست ها رو دقيق نميخونيد،تازه من پيشنهاد دادم که 3 تا تاپيک ديگه برای ياد گيری افرادی مثل من و آقای افتخاری،که خبری از دستگاه های موسيقی ايرانی ندارند،زده بشه،برای آموزش.
    خوب بگزريم.

شما ميگيد که آقای شجريان،برنامه گل ها رو تحريم کرد،اين حرف خودتون بود،منم ميگم به چه دلايلی،شما ميگيد به خاطر ابتزال! آيا فقط يک کلمه کافيست،اين مثل اين ميمونه که من بگم،آقای شجريان،اصلاً عددی نيست که بخواد برنامه گل ها رو تحريم کنه،در جايی که اساتيدی در آواز مثل استاد گلپا وجود داره! خوب غير منطقيست،چون هر هنرمندی،به خسوس در صدا،دارای ويژه گيهای خود هست،حتی افتخاری که اگه اشتباه نکنم شاگرد استاد شجريان بوده.

من دوست دارم که دقيقاً بدونم در کجا ها آقای افتخاری ،از لحاظ فنی،و تکنيک آواز،ايراد داشته،و چرا؟کدوم آهنگ ها بازاری به حساب مياد؟

من تعجب ميکنم که يک کسی که استاد بوده،و در گذشته کار های با ارزشی ارايه داده،حالا با چند اهنگ بازاری،و فالش،خودش رو خراب کنه،مسئله تجزيه و تحليل،آسار هست برای ياد گيری،نه اينکه بگيم،آقای شجريان خوب کرد که تحريم کرد،با اين کار ارزش کار خودش رو بالا برد،اين کافی نيست!

خوب در موسيقی سنتی ايرانی،من به شما احترام ميزرم،چون وارد تر از من هستيد،ولی به قول معروف،هر گلی يک بويی داره!

مگر،اجرا در برنامه گل ها،به معنی خراب کردن کارنامه هنری هست،ما خواستيم بدونيم که دلايل اين امر چی بوده،چون در جامعه ما،حرفی زده ميشه،تصميمی گرفته ميشه،بدون اينکه کسی بدونه،علتش چی بوده!

البته گاهی برای ادامه بحث،بايد سؤال پشت سؤال پرسيد،شده حکايت اون تاپيکی که من در بخش پيانو زدم،سؤالی پرسيدم،و همه در جواب گفتن،يعنی شما اين چيز ها رو نميدونيد! گفتم چرا،ولی خواستم بدونم شما هم ميدونيد!!!

10. کاربران زیر از Leon به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    1477
    میانگین پست در روز
    0.34
    تشکر از پست
    3,762
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مطلبي كه در ذيل نقل ميگردد بدون شك ارتباطي با موضوع اصلي تاپيك ندارد لكن از آنجاييكه بحثهاي زيادي در باره ي خروج استاداني از راديو مطرح گرديد مجبور به نقل قول مطالب از سال 56 شدم (قبلا از تمام دوستاني كه ممكن است خداي ناكرده از اين عمل دلخور شوند معذرت خواهي ميكنم ولي فكر كنم چه بخواهيم چه نخواهيم بايد معيار خود را بر كشف حقيقت ها بگذاريم) :

روزنامه اطلاعت 24/9/56

شجریان صحنه آواز را ترک می کند
    خبرنگار - به شجریان می گویم شک ندارم که شما از کوشندگان واقعی موسیقی ایرانی هستید ، به همین خاطر است که از کناره گیری شما پس از آن همه فعالیت متعجب می شوم به خصوص که می دانم این روزها با رادیو و تلویزیون ملی ایران همکاری نمی کنید ؟
    شجریان - مشکلات من ارج نگذاشتن به کار هنرمندان است. در شرایطی که زندگی کردن در اجتماع امروز ما روز به روز مشکل تز می شود و هزینه زندگی دائما رو به افزایش است زندگی کردن با پولی که سازمان به من می دهد بسیار مشکل است. با این درآمد نمی توانم به چیزی دلخوش باشم ! . اداره کردن یک خانواده 7 نفری با پولی که در حدود 5-6000 تومان در ماه برای آدمی مثل من که حتی خانه ای از خود ندارد دیگر وقت و فکر و خیال راحتی برایم باقی نگذاشته است که به هنرم بیاندیشم . بنابراین علتی هم نمی بینم که همچنان به کارم ادامه بدهم . الان بیش از دو ماه است که هیچ کاری عرضه نکرده ام و این بسیار ناراحتم می کند . حتی تمریناتم را نیز به تدریج کنار گذاشته ام ... اکنون بیش از سه سال است هر از گاهی در سازمان به منظور رسیدگی به مشکلات ما جلساتی برپا می شود ولی تا به حال هیچ نتیجه ای از این نشستها گرفته نشده است نمی دانم چه مشکلی است که حل شدنی نیست... .

همانگونه كه دوستان ميدانند هوشنگ ابتهاج در سال 1351 برنامه ي گلهاي تازه را راه اندازي نمود و اين برنامه تا سال 1356 ادامه يافت و آغاز كار جناب شجريان با راديو از آشنايي وي با هوشنگ ابتهاج شروع شد . بخوانيم مصاحبه با آقاي هوشنگ ابتهاج :

روزنامه اطلاعات 28/10/56 : گفتگو با ابتهاج
    چر ا هنرمندان موسیقی ایرانی رادیو را ترک می کنند ؟
    خبرنگار- در موارد بسیاری دیده شده است رادیو از کسانی دعوت به همکاری در تولید موسیقی خود نموده که صلاحیت این کار را ندارند و بیشتر وقت خود را به کار در کاباره ها اختصاص داده اند و ضمنا نشان داده اند که موسیقی ایرانی را خود نمی شناسند بهتر نیست رادیو کسانی را که کار به شیوه کاباره ای و کافه ای را به کار خوب هنرمندانه ترجیح داده اند کنار بگذارد و به دنبال هنرمندانی به شیوه کار بهتر برود ؟
    ابتهاج- سعی ما بر این بوده است که هنرمندانی که قسمت اعظم کارشان در کافه است وقتی به رادیو می آیند در این محدوده در راه اعتلای موسیقی خوب ایرانی کوشش کنند و در این جا از روش های کاباره ای استفاده نکنند به عقیده من سلیقه خاصی را بر دستگاه موسیقی وارد کنیم ، مردم از انواع موسیقی خوششان می آید و در این مورد نظرات شنوندگان و خواست آنان نیز باید مورد توجه قرار گیرد ؛ گروهی از مردم به این گونه خوانندگان توجه دارند و کار آنان را می پسندند .
    خبرنگار – پس در این جا باید بپذیریم که شما بنا به دلایلی که می گویید ناچارید خط مشی خودتان را در زمینه موسیقی مورد توجه قرار ندهید چرا که می گویید هدفتان اشاعه موسیقی خوب است حال آنکه به کار گرفتن اینگونه به اصطلاح هنرمندان به علت رخوت و سستی و کج روی که در کارشان است و انعکاس دهنده هنر تجارتی هستند نه تنها پیشرفتی را موجب نشده است بلکه باعث بروز لطماتی نیز شده است که نمایان ترین شکل آن همان تصور غلطی است که بسیاری مردم از موسیقی ایرانی پیدا کرده اند .
    ابتهاج- اینکه هنر مندی در کاباره کار کند دلیل بر محکومیت او نمی شود و ...
    خبرنگار – به هر حال تضادی میان هدف و عمل تولید موسیقی در رادیو وجود دارد که دفاع از رسالت این واحد را مشکل کرده است البته ناگفته نماند برنامه های خوبی مانند گلچین هفته و بعضی برنامه های گلهای تازه را نیز تهیه کرده اید ...
    نکته دیگر اینکه مدتی است هنرمندانی مانند محمودی ، شجریان ، پریسا ، تجویدی و ... مایل به همکاری با رادیو نیستند و دلایلی که برای این کار ابراز می کنند اگر فرض کنیم که بسیاری از دلایل شان برای این کار درست نیست از یکی از دلایل که نمی توانیم بگذریم تفاوت فاحش درآمد هنرمندان رادیو و هنرمندان بازار آزاد است .
    ابتهاج – بله می پذیرم که میان درآمد داخل و خارج از رادیو تفاوت وجود دارد این تفاوت همه جا موجود است مثلا درآمدی که میان یک مهندس اداره و یک مهندس مقاطعه کار وجود دارد ، این درآمد کم به معنای کم ارج نهادن بر کار هنرمندان نیست ولی مادیات نباید در زندگی یک هنرمند تبدیل به یک هدف شود چون مسیر را عوض می کند و او را تبدیل به یک سوداگر می کند تاکید می کنم این حرف من به این معنی نیست که هنرمند گرسنه باشد و رفاه هنرمند باید تامین شود این وضع درست نیست و باید تغییر کند ولی سطح درآمد هنرمندان رادیو هیچ گاه به هنرمندان کاباره نخواهد رسید ولی باید کم شود و... .

12. 2 کاربر برای این پست از arian تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    604
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از پست
    311
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنون از آرین عزیز برای این پست. فکر نمیکردم طرز فکر استاد ابتهاج این شکلی باشه!! همیشه فقط دلیل اومدن خواننده های بازاری به گلها رو به عنوان دلیل استاد شجریان بیان میکردند. ممنون از آرین عزیز که قضیه مالی رو هم گفتند. البته با توجه به کارهای استاد شجریان و اساتید هم دوره ایشون مثل استاد علیزاده و استاد لطفی در سالهای ابتدای انقلاب به نظر میاد دلیل سیاسی اون دوران هم در این کار دخیل بوده
    سعید جان برو کاست شور عشق و راز و نیاز و آتش دل رو از اول تا آخر خوب گوش کن. فکر میکنم شور عشق به مزاج تو بیشتر سازگار باشه. مخصوصا تصنیف کاست شور عشق(عشق شوری...) اگر اشتباه نکنم آهنگسازش استاد فریدون شهبازیان هستند. بعدش هم برو این کاست آخریهاش رو گوش کن میفهمی که افت کرده کارهاش. تو کاست راز و نیاز به همراه استاد علیزاده راستو پنجگاه رو که اون مو موقع دستگاه زیاد شناخته شده ای نبوده بسیار خوب و با درک بالا خونده . به خدا وقتی که کارهای جدیدش رو میبینم که میات رو سن صدا و سیما لب میزنه!!! یا میات توی کنسرت رشت لب میزنه و با اعتراض حاضرین کنسرتش به هم میخوره! واقعا افسوس میخورم. شجریان نوروز سال 72 یا 73 بود که در قبل از سال تحویل رفت صدا و سیما تصنیفش رو پخش کردند و لب نزد. تازه استاد مشکاتیان کلی شکوه کرد که چرا شجریان رفته صدا و سیما. چون جو صدا و سیما از لحاظ موسیقی بسیار ضعیفه. و مشکاتیان اعتقاد داشت که ایشون نباید بره و اعتراضش رو نشون بده. کما اینکه دیگه هم نرفت.
    ببین موسیقی ایرانی یک اصولی داره و هر چیزی رو نمیشه به عنوان موسیقی ایرانی داد بیرون. اگه افتخاری خودش رو نیات خواننده موسیقی ایرانی معرفی کنه و بیات بگه من پاپ میخونم کسی نمیات اعتراض کنه که این چه تنظیمیه که آهنگساز کرده و ...! نو آوری در موسیقی ایرانی بدون درک درست آهنگساز امکان نداره! مثلا چرا کسی به نوآوری های شهرام ناظری اعتراض نمیکنه. دلیلش مشخصه چون کاراش هویت ایرانی داره وقتی گوش میکنی موسیقی ایرانی رو کامل احساس میکنی. و از خلاقیتش در آواز لذت میبری . مثل بعضی های دیگه شجریان رو هم کپی نمیکنه . تصنیف دل و جون از کاست قلندروار افتخاری ثانیه52 به بعد رو گوش کن یا اول قطعه قلندروار رو از همین کاست گوش کن. یاد فیلم هندی و امیتا باچان میفتی!! این موسیقی ایرانیه؟؟این آهنگهایی که شبیه جواد یساری و... خونده چی؟اینا موسیقی ایرانی قوی هست؟این بازاریه دیگه. وقتی میگه من کاری تو بازار ارائه میدم که فروش کنه. نشون میده تفکر ایشون چه شکلیه. همین حرف رو به پرویز مشکاتیان میگن و تو رادیو جواب داد من عاشق و متعلق به مردمم ولی اعتقادی ندارم که کار بازاری بدم!

14. 3 کاربر برای این پست از alireza_amirsamimi تشکر کرده اند:

کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    1477
    میانگین پست در روز
    0.34
    تشکر از پست
    3,762
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام خدمت دوستان عزيز .
    به نظر من بايد به موضوع اصلي بحث برگرديم . توي اين تاپيك هدف ما بررسي اين مشكل بود كه چرا هنرمندان ما حتي در سبكهاي مختلف تمايلي به همكاري با يكديگر ندارند . پاوروتي بدون شك يكي از بزرگترين و شناخته شده ترين چهره هاي تاريخ موسيقي جهان است. اما چگونه پاوروتي كه يكي از خوانندگان اپرا بود به شهرتي در جهان دست يافت كه معمولا خوانندگان پاپ به اين ميزان محبوبيت و شهرت در ميان عموم مردم دست ميابند . بدون شك همه ي دوستان كنسرت هاي بزرگ وي را كه در آن روساي جمهور امريكا ، فرمانداران ايالات ، هنرپيشه ها و فوتباليستها و ... را ديده اند .
    همگان ديده اند كه چگونه وي اپرا را از ميان كاخها و تالار هاي قرن هجدهم به ميان پاركهاي پاريس در لابلاي خيابانها برد تا مردم باز هم اپرا را به نوعي هنر پاپ بدانند . نه هنري اشرافي .
    زماني كه تصميم گرفت از هنر خود به نفع امور خيريه در جهان بپردازد به همكاري با هنرمندان پاپ پرداخت. بسياري پاوروتي را متهم به اجراي سبك اپرا كردند ولي براي او زنده نگاهداشتن اپرا و آشني اين هنر با مردم و خدمات بشر دوستانه از هر چيزي حتي شهرتش مهمتر بود و از همين روي آن قدر بزرگ و شهير شد كه تمام تالارهاي جهاني ، زمين هاي فوتبال ، استاديومهاي ورزشي و حتي ميادين و خيابان هاي پايتخت ها را نيز فتح كرد . درگذشت وي را همگي به ياد داريم ، تمامي خبرگزاري ها و رسانه ها فقط يك خبر داشتند ، لوچيانو درگذشت. روساي جمهور پيام تسليت فرستادند . ولي لوچيانو زنده بود در قلب مردمي كه دوستشان داشت و مردمي كه برايش شمع روشن كرده بودند و در تمام جهان به پاس فقدان بزرگمردي كه ارزشهاي بزرگ انساني و والاي هنر را از جانمايه ي خويش به آنان هديه داده بود اشك ميريختند .
    من و شما هم حتي در ايران وقتي به هم ميرسيديم با يكديگر به خاطرات تلخ و شيرين پاوروتي گريز ميزديم ، گويا او هموطن ما نيز بوده است و در همه ي جهان چنين بود . موسيقيدان جهاني يعني پاوروتي . اما پاوروتي چگونه توانست اين مرزهاي ساختگي بشري را درهم شكند و اين حصاروجود انساني و قومي و مليت را درنوردد تا به چهره اي جهاني دست يابد و هنر خود را فارغ از همه ي مرزها و حصارها با عشق به مردم پيوند زند؟والسلام.

16. کاربران زیر از arian به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    604
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از پست
    311
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

آرین جان پاوروتی به خاطر همین قضیه که شما نوشتی اپرا را به میان مردم آورد مدتی مورد حمله اهل فن قرار گرفت و گفتند که پاورتی اپرا رو بازاری کرده! حالا این چه جوری قراره مارو برگردونه به بحث! به خوبی چون بدترش تو ایران اتفاق میفته.
    من این حرف رو که چرا سبک شجریان و سبک داریوش یا هر پاپ دیگه ای نمیتونند با هم کنسرت بدند رو دلیلش شرایط متفاوت اجتماعی ما و جهت گیری نسبت به این سبک ها میدونم نه مشکل جمع شدن هنرمندها. بابا هیچ جوره آب اینا توی جوب نمیتونه بره. و اطمینان داشته باشید بر فرض مهال هر کدوم از اساتید موسیقی ایرانی بخوان این کار بکنند(حتی شجریان که اعتبارش بالاست) به یکباره هدف لبه تیز منتقدین قرار میگیره و اعتباری رو که جمع کرده از دست میده.
    ولی اینکه چرا هنرمندان موسیقی ایرانی مثل لطفی و شجریان و مشکاتین و علیزاده کنار هم قرار نمیگیرند در تاپیکی جدا و با اسمی متفاوت قابل بحثه

18. 2 کاربر برای این پست از alireza_amirsamimi تشکر کرده اند:

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    960
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

لطفاً اين قدر بحث رو هول محور کنسرت شجريان و داريوش نکشونيد،چون من هم اون اول گفتم که سؤال چيزه ديگهيست،همان چيزی که آرين،در پست آخر ادامه دادند.

کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    1477
    میانگین پست در روز
    0.34
    تشکر از پست
    3,762
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza. amirsamimi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آرین جان پاوروتی به خاطر همین قضیه که شما نوشتی اپرا را به میان مردم آورد مدتی مورد حمله اهل فن قرار گرفت و گفتند که پاورتی اپرا رو بازاری کرده! حالا این چه جوری قراره مارو برگردونه به بحث! به خوبی چون بدترش تو ایران اتفاق میفته.
    من این حرف رو که چرا سبک شجریان و سبک داریوش یا هر پاپ دیگه ای نمیتونند با هم کنسرت بدند رو دلیلش شرایط متفاوت اجتماعی ما و جهت گیری نسبت به این سبک ها میدونم نه مشکل جمع شدن هنرمندها. بابا هیچ جوره آب اینا توی جوب نمیتونه بره. و اطمینان داشته باشید بر فرض مهال هر کدوم از اساتید موسیقی ایرانی بخوان این کار بکنند(حتی شجریان که اعتبارش بالاست) به یکباره هدف لبه تیز منتقدین قرار میگیره و اعتباری رو که جمع کرده از دست میده.
    ولی اینکه چرا هنرمندان موسیقی ایرانی مثل لطفی و شجریان و مشکاتین و علیزاده کنار هم قرار نمیگیرند در تاپیکی جدا و با اسمی متفاوت قابل بحثه
    جناب امير صميمي
    دقيقا سئوال همينه . چرا پاوروتي تونست با ارائه موسيقي با گروههاي پاپ كه تعدادش هم حداقل بيش از 50- 60 مورده . اينقدر موفق تر عمل كنه و محبوبيت بيشتري كسب كنه ولي استادان ايراني موسيقي سنتي و پاپ نميتونند. سئوال مهمتر من اين هست كه چرا فكر ميكنيم اگر دو استاد پاپ و سنتي كاري مشترك اجرا كنند اعتباري كه استاد سنتي جمع كرده از دست ميده ؟
    چرا فكر ميكنيم كه موسيقي پاپ مبتذل است ؟ اگر فكر نميكرديم كه موسيقي پاپ مبتذله ، اين فكر را هم نميكرديم كه آبروي خودمون را از دست ميدهيم .
    سئوال بعدي اينه كه چرا نميتونيم اين موسيقي مبتذل را با حضور بزرگان سنتي جهت دهي صحيح كنيم ؟
    ویرایش توسط arian : Sunday 14 September 2008 در ساعت 10:46 AM

سپنتامهر آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8689
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    265
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

اگه این گفتگوهارو به این دید ببینیم شاید بشه گفت یه کار تلفیقی که بشه پاپ سنتی، رپ سنتی،... درست برداشت کردم؟؟؟
    اگه اینجور باشه که رنگ ملیت ازش میره، از دکتر قبادی، نوازنده سنتور و محقق موسیقی شنیدم که: خواستگاه های موسیقی 3 دستن،کلاسیک غربی، موسیقی هندی، موسیقی ایرانی، که مابقی الهام گرفته از این 3 خواستگاهن.
    خوب حالا فکر میکنین این امانتی که از نیاکان بدستمون رسیده رو بهتره با شاخه های جدید پویوند بزنیمو رشد بدیم یا اینکه تلاش کنیم در مسیر خودش ارزشمندتر بشه؟
    فکرشو بکنیم که 1 کنسرت میریم که با اجرای 1 خواننده ایرونی اونم کسی باشه که نزد 1 استاد آواز ایرونی آموزش دیده واسه، نمونه میگما کسی بدش نیاد، سینا سرلک هنرجوی استاد شجریان، خوب رفتی که نوای ایرونی بشنوی، بیادو به هر دلیلی (جمع آوری پول برای ... ، سیاسی ،اجتماعی،...) چنتا قطعه پاپ اجرا کنه یا نه با 1 خواننده از سبک نوین رپ که افرادی هم دوستارشن اجرا داشته باشه، من باشم میگم این آقا به هر دلیلی که میخواد باشه خیلی کارش زشته چون هویت موسیقی ایرونی رو به جای جلا دادن خدشه دار میکنه.
    درسته؟؟؟

22. کاربران زیر از سپنتامهر به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    604
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از پست
    311
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

البته به نظر من دلیلش مشخصه! اونجا اروپاست و اینجا ایرانه. البته پاورتی به نظر من از اعتبارش استفاده کرده. اما منظور من از اینکه گفتم اینجا ایرانه:
    در کشور ما اکثر سبک های غیر ایرانی بی اصالت عمل میکنند چه برسه به اینکه طرف اونور آبی یا لس آنجلسی باشه.
    اگر که موسیقی پاپ ما یک اصالت مشخص داشت شاید این کار شدنی بود. این اتفاق در مورد رپ و ... هم در ایران افتاده.
    مسئله فقط اصالت هم نیست. نگاه بدی که افراد نسبت به موسیقی پاپ در قبل از انقلاب دارند از لحاظ اخلاقی هم جلوی این کار رو میگیره. شاید به قول سعید متال در اروپا بیاد متالیکا با کلاسیک کنسرت بذارند. اونجا اروپاست. اینجا به این مسائل اهمیت داده میشه. اینکه یه خواننده پر قدرت ما اون ور آب مثل دائم الخمرها تو کنسرتش اربده میکشه!! این از لحاظ اخلاقی برای افراد موسیقی ایرانی قابل قبول نیست. چون فرهنگ ما مخالفت میکنه. وقتی که خواننده های پاپ میان خیلی راحت موسیقی ایرانی رو بدون بررسی تخصصی و حتی احترام به ملیت خودشون مورد حمله قرار میدن و گهگاه توهین میکنند شما نباید از موسیقی ایرانی توقع چراغ سبز برای اونها رو داشته باشید. یک نکته دیگه که در مصاحبه آقای ابتهاج که آرین گذاشته بود رو میتونید ببینید اینه که اساتید موسیقی ما موسیقی پاپ رو در اون زمان صاحب اصالت نمیدونن و اونها رو خواننده کاباره میدونن(که در مورد بیشتر اونها صحیحه). چه طوری موسیقی ایرانی با اون پیشینه ای که داره میات با اینجور خواننده ها کار مشترک ارائه بده؟!! معلومه که این کار انجام نمیشه
    حالا یک نکته دیگه کنسرت داریوش و ابی رو به یاد داریم حتما حرف و حدیث بعد از اون رو شنیدید!! این دوتا آبشون با هم تو یه جوی نرفت چطوری میخوات با موسیقی ایرانی تو یه جوی بره
    ویرایش توسط alireza_amirsamimi : Sunday 14 September 2008 در ساعت 11:23 AM

24. کاربران زیر از alireza_amirsamimi به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    604
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از پست
    311
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سپنتامهر [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اگه این گفتگوهارو به این دید ببینیم شاید بشه گفت یه کار تلفیقی که بشه پاپ سنتی، رپ سنتی،... درست برداشت کردم؟؟؟
    اگه اینجور باشه که رنگ ملیت ازش میره، از دکتر قبادی، نوازنده سنتور و محقق موسیقی شنیدم که: خواستگاه های موسیقی 3 دستن،کلاسیک غربی، موسیقی هندی، موسیقی ایرانی، که مابقی الهام گرفته از این 3 خواستگاهن.
    خوب حالا فکر میکنین این امانتی که از نیاکان بدستمون رسیده رو بهتره با شاخه های جدید پویوند بزنیمو رشد بدیم یا اینکه تلاش کنیم در مسیر خودش ارزشمندتر بشه؟
    فکرشو بکنیم که 1 کنسرت میریم که با اجرای 1 خواننده ایرونی اونم کسی باشه که نزد 1 استاد آواز ایرونی آموزش دیده واسه، نمونه میگما کسی بدش نیاد، سینا سرلک هنرجوی استاد شجریان، خوب رفتی که نوای ایرونی بشنوی، بیادو به هر دلیلی (جمع آوری پول برای ... ، سیاسی ،اجتماعی،...) چنتا قطعه پاپ اجرا کنه یا نه با 1 خواننده از سبک نوین رپ که افرادی هم دوستارشن اجرا داشته باشه، من باشم میگم این آقا به هر دلیلی که میخواد باشه خیلی کارش زشته چون هویت موسیقی ایرونی رو به جای جلا دادن خدشه دار میکنه.
    درسته؟؟؟
    منظور دوستان موسیقی تلفیقی نیست. کنسرت مشترکه! بهتره بحث منحرف نشه

سپنتامهر آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8689
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    265
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

منم اشاره کردم
    یا نه با 1 خواننده از سبک نوین رپ که افرادی هم دوستارشن اجرا داشته باشه، من باشم میگم این آقا به هر دلیلی که میخواد باشه خیلی کارش زشته چون هویت موسیقی ایرونی رو به جای جلا دادن خدشه دار میکنه”
    کنسرت مشترک باشه، فکرشو بکن شما داری شاهنامه میخونی با نوشتار ثلث عربی با اعراب گذاری، نه جور در میاد نه دلنشینه، منم خودم کارای دایوشو دوست دارم ولی نمیتونم وقتی شجریان گوش میدم آهنگ بعدیمو داریوش بشنوم، من که شنوندم، چه برسه به خواننده، جور در نمیاد.

27. 2 کاربر برای این پست از سپنتامهر تشکر کرده اند:

کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    1477
    میانگین پست در روز
    0.34
    تشکر از پست
    3,762
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نگاه بدی که افراد نسبت به موسیقی پاپ در قبل از انقلاب دارند از لحاظ اخلاقی هم جلوی این کار رو میگیره
    جناب امير صميمي ،بخشي از موسيقي ما موسيقي كاباره اي بوده است ولي اين موسيقي كمتر با مردم در ارتباط بوده است. ولي موسيقي پاپ قبل از انقلاب رابطه ي خوبي با مخاطب عام داشته ، البته مدت زمان بسيار كوتاهي پس از انقلاب به دلايل جو خاص انقلاب و شور و هيجان ، اين رابطه با موسيقي پاپ قطع گرديد ولي مجددا همين رابطه با موسيقي پاپ برقرار گرديد .

اینجا به این مسائل اهمیت داده میشه. اینکه یه خواننده پر قدرت ما اون ور آب مثل دائم الخمرها تو کنسرتش اربده میکشه!!
    جناب امير صميمي اگر مبناي انتخاب مردم بر سلامت نفس موزيسين باشدمگر ما در موسيقي سنتي خود از اين گونه افراد كه دچار اعتياد يا دائم الخمر هستند كم داريم .
    خداي نكرده قصد توهين به هيچ فرد خاصي نيست و اگر كلامي از بنده جايز به ايراد در اين پست ها نيست بفرماييد حتما اصلاح ميكنم .
    وقتی که خواننده های پاپ میان خیلی راحت موسیقی ایرانی رو بدون بررسی تخصصی و حتی احترام به ملیت خودشون مورد حمله قرار میدن و گهگاه توهین میکنند شما نباید از موسیقی ایرانی توقع چراغ سبز برای اونها رو داشته باشید.
    جناب امير صميمي اتفاقا اين قضيه هم كاملا دوطرفه است. يعني بخش سنتي كارها هم آنها را مبتذل مينامند . و اساس بحث هم از همين جا شروع ميشه ، كه چرا ما ايرانيان اينقدر پراكنده هستيم و امكان تحمل و همكاري با همديگر را نداريم . سليقه هاي غير سليقه هاي خودمون را برنمي تابيم . در صورتي كه وقتي موفق خواهيم شد كه جامعه چند صدايي داشته باشيم . نه تك صدايي . شما وضعيت سنتور قبل از اكران پنهاني سنتوري را با وضعيت سنتور پس از آن مقايسه كنيد . خيلي ها از آقاي مهرجويي و كامكار ايراد گرفتند ولي گرايش به سنتور در جامعه بيشتر شد . چرا هر روز در سايت نت سنتوري درخواست ميشه ؟ اينها به نظر من بيشتر بايد تحليل بشه .

یک نکته دیگه که در مصاحبه آقای ابتهاج که آرین گذاشته بود رو میتونید ببینید اینه که اساتید موسیقی ما موسیقی پاپ رو در اون زمان صاحب اصالت نمیدونن و اونها رو خواننده کاباره میدونن(که در مورد بیشتر اونها صحیحه). چه طوری موسیقی ایرانی با اون پیشینه ای که داره میات با اینجور خواننده ها کار مشترک ارائه بده؟!!

جناب امير صميمي ، موسيقي پاپ قبل از انقلاب همه اش كاباره اي نيست. اين برداشت اشتباهي از حرفهاي آقاي ابتهاج است. (مقاله اي در مورد كارهاي كاباره اي و دلايل ايجاد آن وجود دارد كه سعي ميكنم حتما پس از تايپ در سايت قرار دهم تا اين بحث كاملا روشن شود .)
    هيچكس نميتونه اشعار جنتي عطايي يا تورج نگهبان ، يا سايه را با ملودي هاي عالي را با صداي دلنشين افرادي چون خانم هايده يا آهنگسازاني چون تجويدي را به علت كاباره اي بودن تخطئه كنه .
    مطلبي را خدمت دوستان عرض خواهم كرد . شايد ما 3 دوره موسيقي در كشور داشته باشيم . موسيقي قاجار - موسيقي پهلوي - موسيقي پس از انقلاب كه در محتوي و شيوه ي اجرا و... با يكديگر تفاوتهاي اساي دارند . اين را صراحتا عرض ميكنم تعدادي از موزيسين هاي كنوني سعي دارند كه موسيقي قاجار را به موسيقي پس از انقلاب پيوند بزنند و بخش موسيقي مياني آنرا حذف نمايند . گويا كه در آن دوره ما اصلا موسيقي نداشته ايم . و اگر بخواهيم ابتذال در موسيقي را بررسي كنيم مبتذل ترين دوره موسيقي ما موسيقي قاجار است ولي كسي اجازه تخطئه كردن آن موسيقي را ندارد . امروز هم موسيقي مبتذل داريم و در آينده هم خواهيم داشت. ولي تخطئه كردن يك سبك اشتباهي ديگز است.
    حالا یک نکته دیگه کنسرت داریوش و ابی رو به یاد داریم حتما حرف و حدیث بعد از اون رو شنیدید!! این دوتا آبشون با هم تو یه جوی نرفت چطوری میخوات با موسیقی ایرانی تو یه جوی بره
    من البته موضوع آنها را نميدونم ولي اين هم مثالي ديگر است كه باز هم به حرف اول برگرديم چرا ما ظرفيت ارائه ي كارهاي مشترك نداريم حتي در وجود دو دوست و رفيق هم سبك مثل ابي و داريوش.

29. کاربران زیر از arian به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)