لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 17 به 31 از 31

موضوع: شروع کردن آهنگسازی!

hkh آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    6338
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    508
    403 بار تشکر شده در 134 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

0 Not allowed! Not allowed!
    شرمنده می پرم وسط بحث

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    راستی چند وقت پیش در مورد حضور جناب مرتضوی در شهرتان هم صحبت هایی کرده بودید . خوشحال می شوم در این مورد هم بیشتر اطلاعات بدهید
    یکی از دوستانم که ساکن فریدون کنار هست گفته بود که مرتضوی به این شهر اومده و خود دوستم هم باهاش صحبت هایی داشته!
    البته بیشتر برای سر زدن به خونوادش که اکثراً توی این شهر هستن اومده بود و البته می گفت که می خواد تو ایران بمونه...

DJ AVR IRIS آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5190
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    1
    102 بار تشکر شده در 38 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

سلام
    رفقا خوب حسابی زدید تو پوزم !!! ؟
    خوب نکته اول رو به ماجد جان بگم اینه که دوست عزیز من من گفتم که به نظر خودم به حد یه استاد رسیده معلوماتم که در واقع چنین چیزی نیست همونطوری که دوست خوبمون گفتن واسهورود به شاخهی نیو ایج شاید 50 سالشون شه منم میگم موسیقی اینقدر وسیع که هیچ کس نمیتونه توش ادعایی کنه ! ؟
    من بیشتر منظورم به تجربیات بود نه چیزی غیر از این!
    در مورد اون مسابقه باید بگم 3 سال پیش اگه اشتباه نکرده باشم انجام شد فراخوان جهانی بود من اون موقع سوم راهنمایی بودم کارم الان خیلی قبول ندارم منظورم کاریه که واسه اونجا فرستادم خوب فکر کنم سازمان نکست بود که مسابقه رو انجام داد که میشه گفت بی بی سی اونو ساپرد میکرد نکته جالب اینه من خودم بعد چند سال نتونستم دوباره نتایج ببینم ! ؟ چون سایت بیبی سی ف ی ل ت ر این خبرم از ارشیوش پاک کرده و سایت کمپانی نکست که به همین منظور بود بعد از اتمام مسابقه بسته شد ! ؟خوب
    نکته بعد
    من با ماجد جان موافقم در مورد اون قضیه خوارزمی منم وقتی اوایل موسیقی رو شرو کردم فکر میکردم خدام اما وقتی با دو سه نفر حرف زدم کارای قشنگ گوش دادم فهمیدم تازه چه خبره این بر میگست به 11 سالگیم ! ؟
    شاید به ظاهر من ادم مغروری بیام اما بیشتر وجه صحبتام واسه اینه من به کارای خودم اطمینان دارم شاید ضعیف باشن اما یه ذوق هنری توش هست حداقل به درد .. میخوره ! ؟
    خوب وقتی زندگی نامهی (شاید نشه بهش گفت زندگی نامه از نظر من بود) دوست خوبمونسنسشن رو میخوندم یاد کوچیکی و الان خودم افتادم خوب دوست خوب ما سنش از من بیشتر تجربه و علمشم مصلمم بیشتره و من اینو قبول دارم ! ؟
    ولی نمیدونم چرا منو هی میزنید ...! ؟
    نکته بعد گفتم کوچیکیام شبیه این دوستمون بود اخه منم وقتی کوچیک بودم از اینکارا میکردم اکثر اوقاتم سعی میکردم با بقیه فرق کنم وقتی واسه اولین بار با اف ال استودیو کار کردم ورژن 3 فکر کنم بود اون موقع دیدم نسبت به اهنگسازا عوض شد چون وقتی پروژه های خود برنامرو دیدم فهمیدم که... در جواب اقا امیرم بگم من وقتی بچه بودم اهنگ زیاد گوش میدادم بخصوص خارجی الانم آرشوه ارجینال اکثر این خواننده ها رو دارم که تو یه کشو ! ؟اما اینا باعث نشدن من برم سراغ اهنگسازی موقعی که کوچیکتر بودم 7 یا 8 سال عاشق درام نوازی بودم البته این کارو با قبلمه زیاد میکردم ! ؟
    بیشتر تحریکم واسه اهنگسازی این بود یه روزی از یکی از فامیلام یه سیدی گرفتم توش اهنگهای ترنس و تکنو سال 1999 و 2000 بود وقتی گوش دادم با این سبک دیدم خیلی حال میکنم و بعدش که اتفاقی با برنامه اف ال اشنا شدم و دیگه پاپیچ موسیقی شدم و بعدم...!!! و نکته جالب دیگه این بود منم وقتی نسخهی اولیه افال رو دیدم دنبال خرید اورجینالش بودم اما پیدا نکردم
    نکته بعد در مورد بیزن مرتضوی خوب بابل بود آره یه سرم فریدونکنار زد چون نمیدونم یه سری از فامیلاشون بابلین اما خودشون بچه چالهی فریدونکنارن اگه درست یتدم باشه آقای بیزن خان همه ساله میان ایران یه مدتی پیش اشنایان هستن و میرن من وقت نکردم برم خونه آشنامون پیشش اما رفیقم که اونم از اشنا هامونه رفت فیلمه نواختن ویولون رفیقمم دارم اگه تونستم میزارم که واسه بیژن ویولن زد ! ؟
    در کل یه نکته دیگه این امر رو که من میگم تو سبکای مختلف اهنگ بسازید یه بارم شده تجربه کنید واقعا خوبه ها ! ؟
    نکته دیگه در مورد سن و سال شروع تو موسیقی کلاسیک و ساز نوازی اعتقاد بر اینه سن باید زیر 10 سال باشه بخصوص تو موسیقس کلاسیک اما فرق نداره اما هرچه زودتر به نظر من بهتره چون تجربه بیشتریم ادم کسب میکنه ! ؟
    ضمنا تا یادم نرفته من یه کار ترنسمو میزارم تا دوست خوبم سنستیشن نقد کنه خوشحال میشم ارادامو بگیره
    اما خوبه از خودشم یه کار گوش بدیم تا با روحیاتش آشنا بشیم ! ؟
    خوب اگه سوالیتونو جواب ندادم بگید تا بگم تا بعد
    دوسدار همتون
    ارشیا
    ویرایش توسط Amir : Monday 8 September 2008 در ساعت 01:17 PM

3. 4 کاربر برای این پست از DJ AVR IRIS تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    8494
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    31
    17 بار تشکر شده در 11 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

سلام
    جناب Sensation، ممنون از شما و توضیحاتتون. لطفا بگین کجا باید بحث رو دنبال کنیم که تاپیک منحرف نشود؟

ولی چیزی که می خوام بگم این هست که قضاوت عموم فکر می کنم باید یک تعریف استانداردی ازش بشه، چیزی که از صحبتهاتون من برداشت کردم قضاوت عموم این هست که کسی که موسیقی کار می کنه باید کارش جهانی باشه و اون معروفیت و محبوبیت (دو موضوع جدا که اشاره کردید) در سطح جهان به دست بیاره و قابل رقابت باشه، درسته؟

حالا یک سوال پیش میاد، آیا یک شخص که حالا چه اسمن چه فعلن موسیقی کار می کنه (سیاوش قمیشی) نمی تونه قشر مخاطبش رو انتخاب کنه؟
    آیا حتما باید کارش در سطح جهان باشه؟
    آیا نمیتونه برای جامعه فارسی زبان خودش کار کنه؟
    اگه می تونه، طبیعتا قضاوت عمومش هم همین جامعه میشه، نه؟
    آیا در اصل و اساس کار درست یک موسیقی دان حتما قید شده که کارش باید جهانی باشه؟
    به نظر من تعریف استاندار و مشخصی از کار موسیقی نشده، که بدانیم واقعا ملاک و اساسش چی هست؟ هر کسی بر اساس کر، علم و تجربیاتا خودش داره تعریف می ذاره که اینجا مشکلی که پیش میاد این هست منه مخاطب و مبتدی دچار سردرگمی میشم نمی دونم کدوم حرف درسته و باید قبول کنم و اون راه رو در پیش بگیرم.

شما در صحبتهاتون فقط به جهان فکر میکنید (شاید درستش هم همینه) اما من فکر میکنم یک خواننده یا آهنگساز میتونه شاید کارش رو طوری بده که برای مثلا فقط فن های خودش، نمی تونه؟
    آیا این دلیل میشه که ایشون کار جهانی نمی تونه بکنه و تواناییش رو نداره؟

شما گفتین خوليو ايگلسياس در زمان خودش با زبان ملی پرفروش ترین شد، اما چند نفر دیگر رو می تونید نام ببرید که با زبان خودشون تونستن مثل جناب خوليو ايگلسياس پر فروش بشن؟

بقیه جوانب رو هم در نظر گرفتین؟ شرایط زمان ایشان را در نظر گرفتین؟ هدف ایشان را در نظر گرفتین؟

عرض کردم شاید یک موسیقی دان برای گروه مخاطب خاص خودش کار می کنه، شما از کجا می تونید مطمئن باشید تواناییش رو نداره؟

آیا زبان های رایج موسیقی جهان مثل اسپانیای و انگلیسی در کار تاثیر نداره؟ من نمی دونم شما علی مساوات (علی گیتور) رو قبول دارید یا نه (با توجه به تعریف استاندارد خودتون) ، اما ایشان الان محبوبیت جهانی نداره ؟ و زبان مورد استفاده و موقیت های خاص خودش در این کار تاثیر نذاشته؟

5. کاربران زیر از alirezaa به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    8494
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    31
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ببخشید من دو نکته رو جا انداختم :

در عصر حاضر چرا من علاقه وافري دارم كه موسيي ايتاليايي يا اسپانيايي گوش بدم ! ؟
    شاید این بر میگرده به علاقه شما و اون تعریف استانداردی که از موسیقی دارید که بقیه ندارند (بر میگرده به موضعی که اشاره کردم باید تعریفی از استاندارد یک موسیقی خوب بشه که با اون معیار سنجیده بشه)
    شاید این بر میگرده به اینکه شما جزو گروه مخاطب خاص این موسیقی هستید.

اما يك شهروند در اسپانيا علاقه اي نداشته باشه كه يك موسيقي ايراني و يا بهتر حسن شماعي زاده اي رو گوش بده ؟
    حسن شماعی زاده هم برای مخاطب خودش کار میکنه! خب بنده هم گوش نمیدم!

7. 2 کاربر برای این پست از alirezaa تشکر کرده اند:

کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    1477
    میانگین پست در روز
    0.35
    تشکر از پست
    3,762
    6,312 بار تشکر شده در 1,841 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط DJ AVR IRIS [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    رفقا خوب حسابی زدید تو پوزم !!! ؟

دوسدار همتون
    ارشیا
    جناب dj avr iris عرض سلام و تشكر از مطالب خوبتون . مطالبي كه شما مطرح مي كنيد در حد و اندازه ي سواد شماست و ممكن است درست يا غلط باشه ، خوب مسلما دوستاني هستند كه داراي دانش كمتر يا بيشتري از شما هستند آنها نيز نقطه نظرات خود را ميگويند و يا اينكه نگرششون با ديدگاه هاي شما در زمينه موسيقي فرق ميكنه .
    ولي مطالبي كه شما مطرح ميفرماييد باعث ميشه تا خيلي ها كه مثل بنده اطلاعات كمي از تخصص هاي متنوع موسيقي دارند بتونند با توضيحات بيشتري كه امير خان sensation محبت ميفرمايند و ميدهند ديد باز تري پيدا كنند .
    در مورد اين بحث هم دقيقا همينطور بود . تا بحث نباشه ، فهم و دركي هم از پي آن نخواهد بود . مطلب وقتي كاملا فهميده ميشه كه در موردش به خوبي بحث بشه .
    من شخصا هميشه تاپيكهاي شما و پست هايتون را پيگيري ميكنم و برام جالب است.

ولي فقط يك انتقاد كوچك يا شايد بشه گفت يك خواهش داشتم . چون در تاپيك ها شما مخاطب خود را نمي شناسيد و شايد طرف مقابل شما يك نفر با حدود سني بالا و يا قابل احترام در جامعه از نظر شخصيتي و يا دانش باشد . سعي كنيد به گونه اي مطالب را عنوان بفرماييد تا خداي ناكرده برداشت هاي اشتباه نشود . و كمي مطالب جدي تر باشند . ممنون

9. 3 کاربر برای این پست از arian تشکر کرده اند:

Sensation آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    5088
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    556
    1,488 بار تشکر شده در 606 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/1
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezaa [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    جناب Sensation، ممنون از شما و توضیحاتتون. لطفا بگین کجا باید بحث رو دنبال کنیم که تاپیک منحرف نشود؟

ولی چیزی که می خوام بگم این هست که قضاوت عموم فکر می کنم باید یک تعریف استانداردی ازش بشه، چیزی که از صحبتهاتون من برداشت کردم قضاوت عموم این هست که کسی که موسیقی کار می کنه باید کارش جهانی باشه و اون معروفیت و محبوبیت (دو موضوع جدا که اشاره کردید) در سطح جهان به دست بیاره و قابل رقابت باشه، درسته؟

حالا یک سوال پیش میاد، آیا یک شخص که حالا چه اسمن چه فعلن موسیقی کار می کنه (سیاوش قمیشی) نمی تونه قشر مخاطبش رو انتخاب کنه؟
    آیا حتما باید کارش در سطح جهان باشه؟
    آیا نمیتونه برای جامعه فارسی زبان خودش کار کنه؟
    اگه می تونه، طبیعتا قضاوت عمومش هم همین جامعه میشه، نه؟
    آیا در اصل و اساس کار درست یک موسیقی دان حتما قید شده که کارش باید جهانی باشه؟
    به نظر من تعریف استاندار و مشخصی از کار موسیقی نشده، که بدانیم واقعا ملاک و اساسش چی هست؟ هر کسی بر اساس کر، علم و تجربیاتا خودش داره تعریف می ذاره که اینجا مشکلی که پیش میاد این هست منه مخاطب و مبتدی دچار سردرگمی میشم نمی دونم کدوم حرف درسته و باید قبول کنم و اون راه رو در پیش بگیرم.

شما در صحبتهاتون فقط به جهان فکر میکنید (شاید درستش هم همینه) اما من فکر میکنم یک خواننده یا آهنگساز میتونه شاید کارش رو طوری بده که برای مثلا فقط فن های خودش، نمی تونه؟
    آیا این دلیل میشه که ایشون کار جهانی نمی تونه بکنه و تواناییش رو نداره؟

شما گفتین خوليو ايگلسياس در زمان خودش با زبان ملی پرفروش ترین شد، اما چند نفر دیگر رو می تونید نام ببرید که با زبان خودشون تونستن مثل جناب خوليو ايگلسياس پر فروش بشن؟

بقیه جوانب رو هم در نظر گرفتین؟ شرایط زمان ایشان را در نظر گرفتین؟ هدف ایشان را در نظر گرفتین؟

عرض کردم شاید یک موسیقی دان برای گروه مخاطب خاص خودش کار می کنه، شما از کجا می تونید مطمئن باشید تواناییش رو نداره؟

آیا زبان های رایج موسیقی جهان مثل اسپانیای و انگلیسی در کار تاثیر نداره؟ من نمی دونم شما علی مساوات (علی گیتور) رو قبول دارید یا نه (با توجه به تعریف استاندارد خودتون) ، اما ایشان الان محبوبیت جهانی نداره ؟ و زبان مورد استفاده و موقیت های خاص خودش در این کار تاثیر نذاشته؟
    خواهش ميكنم
    بحث رو هر جا كه مايل باشيد دنبال ميكنيم البته به شرطي كه باز سر خونه اول برنگرديم چون اين قبيل بحث ها معمولا همش دوباره كاري هست و بيشتر از تعصب زياده بسياري از ماها سرچشمه ميگيره اما من كاملا مخالف تعصب هستم.

من اصلا بحثم اين نيست كه سياوش قميشي مخاطب خودش رو داره يا نداره !
    اما از نظر آهنگساز حرفه اي بعيد ميدونم كمتر كسي اون رو قبول داشته باشه مگر براي ايجاد كانكشن هاي ارتباطي كه خوب در همه جاي دنيا هست. و مختص ايران نيست.
    در كل من ايشون رو متاسفانه قبول ندارم چون واقعا ضعيف هستند و من به زور نميتونم ايشون رو قبول كنم !

شما راجب مخاطبين فارسي زبان و قشرهاي مختلف ايراني صحبت فرموديد و من هم جلوي كسي رو نگرفتم.
    من ترجيح نميدم موسيقي خوب گوش كنم نه صرفا موسقي كه هيچ تناسبي بين فركانس هاي high و فركانس هاي Low اون نيست با بهتر بگم موسيقي هاي كيبردي نميتونه ارضا كننده شنونده هاي حرفه اي باشه !

دليل اينكه من بيشتر به جهان دارم فكر ميكنم اين هست هدف ما در اين تاپيك بر پايه حرفه اي بودن هست.
    وگرنه آهنگساز معمولي شدن كاري بسيار سهل و راحت هست.
    بخصوص با نبودن قانون كپي رايت در ايران ! ما نميتونيم از اين حقيقت فرار كنيم.

افرادي كه در سط عمومي كار ميكنن همه قصد داشتن حرفه اي بشن اما چيزي كه الان داريم ميبينم اون چيزي نيست كه در ذهن آهنگسازان جوان هست.

فن هايي كه شما فرموديد دو دسته هستند :
    دسته اول فقط دنبال موزيك جديد هستند وبراشون اصلا مهم نيست چي گوش كنند.
    دسته دوم دنبال موزيك خوب و حرفه اي هستند. كه متاسفانه آقاي قميشي تنها به دليلي تونسته معروف باشه اونم در بين ايراني ها چون اكثريت مردم ما در حال حاضر از شنيدار قوي فاصله زيادي دارند.
    بهتون پيشنهاد ميكنم براي مقايسه پاپ كارهاي شيك تري رو در مقابله با كارهاي ايشون مقايسه كنيد. شايد زودتر نتيجه بگيريم.
    در هر صورت من اين بحث رو تموم شده ميدونم مگر عنوان جديد براش در نظر بگيريم.

در رابطه با جهاني شدن ايشون هم بايد عرض كنم غليرضا جان بعيد ميدونم اگه يكبار ديگه از نوع كارهاش رو شروع كنه باز هم حركت جديد رو بتونه ارائه بده.

مانند خوليو ايگسياس زياد هستند.
    نميدونم چرا موضوع رو پيچيده جلوه ميدي به راحتي ميشه اين اسامي رو سرچ كرد.
    حتي ابتدايي ترين اون ها يك سرو گردن بالاتر از ايشون هستند.

براي مخاطب خود كار كردن اصلا به معناي حرفه بودن در عرصه بين الملل نيست.

زبان تاثير نداره من تمامي حرفام بر 1پايه آهنگسازي هاي خوب بود نه لحن و شيوه بيان !

در رابطه با اين شخص علي مساوات هم نه تنها من بلكه اگه شما جا در جاي كرده زمين رو بگرديد محال هست افرادي كه به طور رسمي و حرفه اي موسيقي ترنس رو دنبال ميكنن از اين شخص اسمي ببرن مگر اسپانسر ها و فن هاي خودوشن.
    در هيچ از ميكس ها و راديو شو ها هم شما اثري از ايشون نخواهيد ديد.
    همين طور توسط هيچ يك از بزرگان طراز اول دنيا هم ايشون و كارهاشون نه تاييد ميشن و نه حمايت ميشن كما اينكه جواناني با 10 سال اختلاف سني با ايشون كارهاشون از نظر همگان مورد تاييد هست.
    خواهشا در ادامه صحبت هاي من بيان نفرماييد كه ايشون دكتراي موسيقي دارند و...
    نظره شخصي من هم راجب ايشون اين هست : از نظر من از 100 نمره 5 به ايشون اختصاص ميگيره.
    اين رو هم عرض كنم اگه شبكه هاي ماهواره اي ايران نباشند متاسفانه ايشون به راحتي از گردونه رقابت ها حذف خواهد شد. كما اينكه چند سالي هست كه اين اتفاق افتاده.

در هر صورت دوستان من در زمينه آهنگسازي نظر خودم رو نوشتم
    اگه بقيه هم مايل هستند بحث رو ادامه بدند در غير اينصورت اين بحث هايي كه بار هزارم هست رو به نظرم مطرح نكنيم بسيار زيباتر خواهد بود. چون ظاهرا بسياري از ماها هنوز در دامان تعصب هستم.
    يادم هم هست اول بحث عرض كردم به صورت تعصبي وارد قضيه نشيد !

بهتر هست قبل از تعصب و علاقه مندي حداقل البوم هاي خوب رو در مقايسه با آلبوم هاي افراد مورد علاقه مون به طور موازي بررسي كنيم و بعد كلا خودمون رو قاضي كنيم.

موفق باشيد
    ویرایش توسط Sensation : Monday 8 September 2008 در ساعت 01:46 PM
    High Quality Multisamples | Waves | Tutorials | Sources
    www.Persian-Samples.com

11. 2 کاربر برای این پست از Sensation تشکر کرده اند:

Amir آواتار ها
    The God Father

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    The God Father
    شماره عضویت
    2
    میانگین پست در روز
    0.50
    تشکر از پست
    2,649
    11,663 بار تشکر شده در 2,477 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Amir on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 152/5
    Given: 83/3
    میزان امتیاز
    10

به نظر بهتره تک تک دوستان مثل امیر (Sensation) روال کارشون رو تشریح کنند تا بتونیم کمی تخصصی تر بحث کنیم

My Direct Email : amir@noteahang.com
    .
    .
    نت آهنگ محبوب ترین سایت موسیقی در سال 91 و 92 ( آراء مردمی جشنواره وب )
    .
    .
    حالم عوض میشه !
    .
    .
    .
    http://www.noteahang.com/downloadfil...Mishe.mp3.aspx
    .

13. کاربران زیر از Amir به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Sensation آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    5088
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    556
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به نظر بهتره تک تک دوستان مثل امیر (Sensation) روال کارشون رو تشریح کنند تا بتونیم کمی تخصصی تر بحث کنیم
    امير جان من روال كاره خودم وتجربيات رو در پست شماره 16 توضيحاتي رو دادم.
    بايد ببينيم دوستان عزيز چه راه هايي رو در نظر دارند.
    شايد بتونيم بعضي ها رو به اشتراك بذاريم و از هر لحظه پرت و پر محتوي تر بشيم.
    چون نسل جوان شايد دنبال تسريع در آهنگسازي باشه و خوب ما ميتونيم با ايده هاي جديد اين تسريع رو تا حد معقول به پيش ببريم.

يك نكته دوستان :
    در كل فلسفه آهنگسازي با تنظيم و ميكس و مسترينگ كمي تفاوت داره.
    يك آهنگساز صرفا ميتونه ملودي ها رو بنويسه داستان آهنگ رو به صورت زبان موسيقي در بياره و سناريو كلي رو به وسيله صدا ها و آواها روي ابزار پياده كنه.

اما مهمترين نكته اين هستن كه علم ميكس و مسترينگ علمي هست كه موسيقي رو براي همگان زيباتر و گويا تر جلوه ميده. يك موسيقي بسيار زيبا براي اينكه در هر محيطي زيبا به گوش برسه و در وجود انسان حل بشه نياز هست كه به بهترين نحو ممكن تنظيم و ميكس بشه.

معمولا پيشنهاد من اين هست كه در شروع كار دوستان اين امور رو به دست افراد با تجربه تر بسپارند. فلسفه ميكس و مسترينگ چيزي نيست كه قانون هايي رو بشه براي اون به طور ثابت در نظر گرفت.

به عنوان مثال در جايي مستر وكال و هضم كردن اون در آهنگ بسته به جسن صداها نوع كار سبك كار و شيوه اون ارتباط مستقيمي داره.
    ما نميتونيم انحصارا براي مستر وكال يك اكولايزر رو به صورت ديفالت و پايه در نظر بگيريم.
    بعضي وقت ها وكال ها نياز به برطرف كردن فالشي داره.
    بعضي موقع ها نياز به كمپرس.
    بععضي موقع نياز به حذف صداهاي ريورب اضافه در موقع ضبط و مثال هاي گوناگوني از اين قبيل كه همگي هر چند كوچك هستند اما در نتيجه نهايي كار تاثيري به سزات و مستقيم رو دارند.

شايد اگه براي كسب تجربه در كنار يك تنظيم كننده مدتي قرار داشته باشيد به مراتب خواهيد ديد با اكولايزر ها و تنظيم هاي پارامتريك ساده و حذف بعضي فركانس هايي كه شايد از ديد ما مهم نباشند نتيجه چشم گيري حاصل ميشه.

شما بايد در تنظيم با افراد باتجربه تر مشورت كنيد و بارها موزيك خودتون رو تست كنيد.
    شما تنها رد صورتي ميتونيد از كاره خودتون مطمئن باشيد كه بسيار باتجربه باشيد.
    شما بايد منتقداني داشته باشيد تا بتونيد ايرادات كارتون رو بدونيد.
    اين تجارب ميتونه از هنمنشيني و اشتراك گذاري فايل ها به وجود بياد.
    ميتونه از مطالعات به وجود بياد.
    ميتونه به صورت آزمون و خطا به وجود بياد.
    ميتونه به صورت رابطه شاگردي و استادي و گاها بر عكس به وجود بياد.
    اين امور تنها و تنها توسط تجربه و علم و دانش به دست مياد.
    شما نبايد دنبال زود به نتيجه رسيدن باشيد.
    بايد همه چي رو در نهايت آرامش و با خونسردي به پيش ببريد.

يك تجربه كوچيك :
    سينتي سايزر nexus رو همه ميشناسيم.
    بسيار قدرتمند. توانمند و با تنوع.
    افرادي كه از اين سينت استفاده ميكنند در همه جاي دنيا هستند آيا استفاده اون ها يكسان هست ؟
    افرادي مثل atb (كه حتي به صورت لايو و كاملا آشكار از اين استفاده ميكنه بارها هم در مصاحبه هاش گفته !)
    افراي مثل كاسكادا - آريمن - رندي بوير - ارتيك مون - پاول ميلر و غيره كه خوب همگي كارهاي زيبايي رو ارائه ميدن. شايد واضح ترينش براي دوستاني كه علاقه مند به دنس هستند : كاسكادا باشه كه خوب بدون شك قوي ترين وكال ها رو در اين زمينه داره.
    اما عامل موفقيت اين افراد در بهره گيري از نكسوز چيست ؟

به عنوان مثال در سينتي مثل Nexus شايد بهترين كار اين باشه كه تمامي افكت هاي خود برنامه رو حذف كنيد. چون اكثرا تحت كنترل دقيق توسط شما نيستن.
    مگر كاملا دقيق ناب ها رو به وسيله ميكسر يا ميدي كننترل خودتون تنظيم كنيد كه معمولا كاره سختي هست.
    اما رد صورت حذف افكت هاي خود اين سنيتي سايزر شيك و زيبا ميتونيد افكت هاي موجود رو خودتون به اون اعمال كنيد و حتي تمپو - ديلاي - ريورب - كات آف و رزونانس و تمامي پارامترهاي پيچ هاي موجود رو تحت كنترل همه جانبه خودتون داشته باشيد.

اين امر پيش پا افتاده و ساده و اين كار ساده شايد باعث بشه شما از ديگران در بهره گيري از درصد اشعالي فضاي كم سي پي يو و همين طور نداشتن فركانس هاي زائد در نتيجه كار بهره لازم رو ببريد.

موفق باشيد و پيروز.
    منتظر ايده هاي دوستان هستيم.
    www.Persian-Samples.com

DJ AVR IRIS آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5190
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    1
    102 بار تشکر شده در 38 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

سلام
    آریان جان من اگر حرف بدی زدم یا احیانا به کسی به صورت غیر مستقیم توهین کردم یا ... همینجا از حضور تمامیه اعضا معذرت میخوام اما واقعا نمیدونم کجای کارم اشکال داشت! ؟
    اها راستی آقا امیر چرا پست من ویرایش شد ! ؟حرف بدی توش بود ! ؟راستی اصلا نگرفتم کجاش ویرایش شد ! ؟
    اها نکته بعد
    در مورد سینتی سایزر
    Nexus
    به نظر منم یکی از قدرتمندترین سینتی هاست البته قدرت صدا سازی نداره اما کیفیت صدا های تولیدی اون فوق العاده بالاست! ؟
    و تا یادم نرفته بگم یه سینتی سایزر دیگمهست که 2 ماه پیش سری آزمایشیش تو اینترنت واسه دانلود بود اسمش Synth
    بود که اون حجم خودش 1 دی وی دی بود که خیلی قویتر از این نکزوس بود!
    خوب خلاصه همینا دیگه
    راستی منتظر یکی از کارام باشید
    میخوام نظر همه رو بشنوم
    تا بعد

16. 2 کاربر برای این پست از DJ AVR IRIS تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    8494
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    31
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام

جناب Sensation بازم مرسی از توضیحات اما فکر نمی کنید این تعصبی که شما میگی بهتره نداشته باشیم، خودتون روی حرفهاتون خیلی دارین؟ و به طور مکرر عنوان کردین که دیگه بحثی نکنیم و تکراری نشه و همین جا تموم بشه و از این حرفها، آیا به نظر شما این تعصب نیست؟
    این به اصطلاح حرف خود بر کرسی نشاندن نیست؟
    این حرف رو زدم چون هنوز نتونستم به جوابم برسم و از این نظر ارضاء بشم.

و آخر یک سوال من رو جواب ندادید، چه معیار و قاعده و استانداردی هست که من شنونده موسیقی بتونم تشخیص بدم کاری که دارم گوش میدم حرفه ای هست؟ آیا تعریف شده ؟ آیا این تعریف رو همگان قبول دارند؟ آیا اصلا میشه قاعده و استانداردی براش تعریف کرد یا موسیقی و نوع آن و نوع شنیدن کارها و کلا هنر میتونه یک چیز سلیقه ای باشه؟

ببنید من می خوام اینو بگم بنده به عنوان کسی که سالها با موسیقی مثلا سیاوش قمیشی به عنوام یک فن (حالا چه درست چه غلط) ارتباط برقرار کردم، چطور میتونم معیار استاندار رو بشناسم و بتونم قبول کنم که کار ایشان حرفه ای نیست؟ خب قبول کنید به حرف مثلا شخصی که در فروم مثل شما هست خیلی دشوار هست گوش داد؟ (همونطر که مثلا شما حرف من رو نمی تونین قبول کنید، هر چند می دونم که الان میگید من کسی رو مجبور نکردم گوش بده) من دنبال اون اثبات قضیه هستم، من می خوام دیگه مشکلی نداشته باشم و واقعا درک کنم که این موسیقی که گوش میدم حرفه ای نیست و بیشتر وقت و گوش خودم رو هدر و خراب نکنم.

مرسی

18. کاربران زیر از alirezaa به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Majed آواتار ها
    مدیر کل سایت

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل سایت
    شماره عضویت
    771
    میانگین پست در روز
    0.23
    تشکر از پست
    3,831
    5,080 بار تشکر شده در 1,121 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Majed on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 309/2
    Given: 138/1
    میزان امتیاز
    10

جناب دی جی قصد توهین نبود.. سوالی بود که برام پیش اومد و با جواب شما رفع شد .. در مورد خاطره هم مخاطب شخص شما نبودید .. قبلا هم عرض کردم... چون احساس کردم جای مناسبی هست بیان کردم

دوستان من فکر میکنم روال پیگیری این تاپیک با اون چیزی که استارتر مد نظرش بوده داره متفاوت میشه...

به نظر من هم اگه دوستان توضیح خودشون رو در این زمینه بنویسن و بعد روی تفاوت ها بحث بشه بهتره..

چون ناخودآگاه همه ی ما درگیر یک سری تعصبات هستیم ... و این با الطبع کنش و واکنشی رو ایجاد میکنه که شاید درخور مبحث این تاپیک نباشه ...

برا خیلی از بحث های مطرح شده میشه یک تاپیک جداگانه باز کرد و مفصلا در اون باره گفتمان کرد..

اینم بگم که منتظر نباشین دیگران استارتر تاپیک باشن.. اگه احساس نیاز میکنید شما اولین باشید..

استارتر تاپیک لطفا پیگیری کنید که تاپیک در جهت خودش پیش بره..
    ارادتمند
    برای بهتر زندگی کردن باید بهتر دید ...!!!!

20. 5 کاربر برای این پست از Majed تشکر کرده اند:

کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    1477
    میانگین پست در روز
    0.35
    تشکر از پست
    3,762
    6,312 بار تشکر شده در 1,841 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezaa [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام

جناب Sensation بازم مرسی از توضیحات اما فکر نمی کنید این تعصبی که شما میگی بهتره نداشته باشیم، خودتون روی حرفهاتون خیلی دارین؟ و به طور مکرر عنوان کردین که دیگه بحثی نکنیم و تکراری نشه و همین جا تموم بشه و از این حرفها، آیا به نظر شما این تعصب نیست؟
    این به اصطلاح حرف خود بر کرسی نشاندن نیست؟
    این حرف رو زدم چون هنوز نتونستم به جوابم برسم و از این نظر ارضاء بشم.

و آخر یک سوال من رو جواب ندادید، چه معیار و قاعده و استانداردی هست که من شنونده موسیقی بتونم تشخیص بدم کاری که دارم گوش میدم حرفه ای هست؟ آیا تعریف شده ؟ آیا این تعریف رو همگان قبول دارند؟ آیا اصلا میشه قاعده و استانداردی براش تعریف کرد یا موسیقی و نوع آن و نوع شنیدن کارها و کلا هنر میتونه یک چیز سلیقه ای باشه؟

ببنید من می خوام اینو بگم بنده به عنوان کسی که سالها با موسیقی مثلا سیاوش قمیشی به عنوام یک فن (حالا چه درست چه غلط) ارتباط برقرار کردم، چطور میتونم معیار استاندار رو بشناسم و بتونم قبول کنم که کار ایشان حرفه ای نیست؟ خب قبول کنید به حرف مثلا شخصی که در فروم مثل شما هست خیلی دشوار هست گوش داد؟ (همونطر که مثلا شما حرف من رو نمی تونین قبول کنید، هر چند می دونم که الان میگید من کسی رو مجبور نکردم گوش بده) من دنبال اون اثبات قضیه هستم، من می خوام دیگه مشکلی نداشته باشم و واقعا درک کنم که این موسیقی که گوش میدم حرفه ای نیست و بیشتر وقت و گوش خودم رو هدر و خراب نکنم.

مرسی
    جناب عليرضا خان سلام
    بحث بسيار خوبي را مطرح فرموده ايد . من هم براستي دوست دارم تا در اين زمينه بيشتر بدونم ولي به خاطر اينكه از خلط مبحث جلوگيري شود تاپيك جديدي به آدرس زير باز شد تا در اين زمينه دوستان در آنجا به بحث بپردازند .
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

22. کاربران زیر از arian به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    8,853 بار تشکر شده در 1,494 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 11/1
    میزان امتیاز
    19

درود.
    امیر جان مرسی از توضیحات خوبت. میخواستم زودتر وارد بحث بشم اماصبر کردم تا تاپیک به بحث اصلی برگرده.
    اگر بخواهیم آهنگسازی رو به صورت عام تعریف کنیم هر کسی به صورت نا خداگاه آهنگ سازه و به راحتی میتونه یه ملودی رو بسازه و زمزمه کنه. اما در تعریف کلی آهنگ ساز یک سراینده است کسی که یک قطعه موسیقی رو میسراید. این قطعه را بسط میدهد و رنگ آمیزی میکند به طوری که کل منظور خودش رو برساند.
    البته موسیقی تفاوتی عمده با دیگر هنر های بصری دارد و آن اینکه شما نمیتوانید از ابزار قدرتمند بینایی برای درک موسیقی استفاده کنید. نتهای موسیقی به خودی خود هیچ چیز خاصی رو بیان نمیکنند و فقط یک صوت و بسامد صوتی هستند که با در کنار دادن هم حس زیبایی و یا زشتی و ... را القا میکنند. و برداشت های متفاوتی ایجاد میکنه.
    امیر جان فرمودند که درآهنگ سازی نیاز به داستان پردازی هست و من هم این موضوع رو قبول دارم. اما در همه موسیقی ها نیاز به داستان پردازی نیست. در نوعی موسیقی که به موسیقی برنامه ای معروف هست این داستان پردازی صورت میگیرد وبا برنامه ای که آهنگ ساز میریزد موضوع یا چیز خاصی رو بیان میکند. که این شیوه در امپرسیونیسم ها حرف اصلی را میزند. ولی در موسیقی هستند و بودند کسانی که هدفشان از آهنگ سازی فقط ایجاد زیبایی است و سعی میکنند تا جوری از نت ها استفاده کنند که زیبایی رو به رخ شنونده بکشند و نه چیز دیگری.
    در کل با به وجود آمدن سبک های مختلف تعاریف آهنگ ساز و آهنگسازی هم دستخوش تغییراتی قرار گرفته که به نظرم در ابتدا دوستان لطف کنند و به دور از هرگونه تعصب تعریف خودشون رو بین کنند که برای تعریف آهنگ سازی نیاز هست که تعریف موسیقی هم بیان کنند.
    در مورد هارمونی و کنتر پوان که جناب ارشیا خیلی روش تاکید داره باید بگم دانستن هارمونی و کنترپوان به خودی خود هیچ کمکی به آهنگ سازی نمیکه و فقط در حد یک تئوری خواهد بود. و شیوه استفاده از این ها مهم هست. که برای یک استفاده مناسب از این ابزار باید به همه جوانب موسیقی مورد نظر تسلط داشت.
    بذارید این بحث رو به دور از هرگونه تعصبات سبکی و فکری به پیش ببریم تا به جایی برسیم. منتظر جواب های شما هستم.
    مرسی
    ویرایش توسط Khashayar : Tuesday 9 September 2008 در ساعت 01:57 PM
    ...
    انسانها یا ...
    من عقده عدالت دارم، هر کس قافیه را می‌شناسد، عقده عدالت دارد، قافیه دو کفه ترازو است که خواستار عدل است...
    فرزانگان سخن نمی گویند، بلکه با استعدادان سخن می گویند و تهی مغزان بگو مگو می کنند.

وبلاگ شخصی خشایار (من)

کمپین مبارزه با دانلود غیر قانونی آثار هنری

24. 3 کاربر برای این پست از Khashayar تشکر کرده اند:

Sensation آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    5088
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    556
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

مرسي آشو جان
    در اين قسمت كه همه موسيقي ها نياز به داستان نداره هم بيان زيبايي كرديد.
    اين شيوه بيان با توجه به مستندات باعث ميشه تا اين بخش صرفا به عنوان فرار براي بخش داستان پردازي استفاده نشه و در حوزه فعاليت خودش قرار بيگره.
    در كل تمامي حرفاتون رو قبول دارم چون جاي بحثي نيست.
    جالب اينجاست اين مواردي كه فرموديد ذوقي در خلق موسيقي داشتند كه هميشه جز بهرتين ها بودند.
    من توضيحات و شيوه كاره خودم رو در دو يا 3 بخش سواي موارد متفرقه دادم منتظر هستم تا نظرات دوستان رو هم بشنونم تا يك جمع بندي رسيم رو به اتفاق آغاز كنيم.
    www.Persian-Samples.com

26. 3 کاربر برای این پست از Sensation تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12634
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    63
    172 بار تشکر شده در 61 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

تاپيك جالبيه . از نظر من كلا بايد حساب موسيقي بيكلام رو از با كلام جدا كنيم. به نظر من اصل موسيقي همون موسيقي بي كلام است كه متاسفانه در كشور ما عموم مردم ما درك چنداني از اين نوع موسيقي ندارند. همونطور كه بتهوون ميگه: وقتي زبان از سخن گفتن باز ميماند، موسيقي آغاز ميشود.

28. کاربران زیر از amireza2000 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)