لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 34

موضوع: نظر خواهی: پرويز ياحقی يا بیژن مرتضوی ؟!

violin-m آواتار ها
    کاربر فعال بخش ويولن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال بخش ويولن
    شماره عضویت
    5072
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از پست
    1,155
    1,248 بار تشکر شده در 424 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    17

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام
    منم جسارت به خرج دادم و نظر میدم
    به نظر من استاد یاحقی و آقای مرتضوی دو سبک متفاوت دارند و شاید قابل مقایسه نباشند. استاد یاحقی همونطور که دوستان اشاره کردند تکنیک- قدرت-خلاقیت و حس بسیار زیاد در اثارشون موج میزنه
    ولی فقط ایرانی میزدند ولی آقای مرتضوی در مقام یک شاگرد خوب میماند علت شهرت و محبوبیت آقای مرتضوی هم بیشتر از نوازندگی خوبشون این هست که سبک ایرانی را با سبک های کلاسیک-متال-جاز و ... تلفیق کرده و از بعضی از اون تکنیک ها را هم در نوازنگی ایشون میشه مشاهده کرد. و علت دوم محبوبیت این بوده که ایشون کارهای خاطره انگیز و ساخته های اساتید بزرگ و همچنین آهنگ های محلی را نیز با ارکستر اجرا کرده اند
    با تشکر (البته از [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] جان هم تشکر میکنم و توصیه میکنم کمی اطلاعاتشون را بالاتر ببرند)
    کم نامه خاموش برایم بفرست،از حرف پرم گوش برایم بفرست،دارم خفه میشوم در این تنهایی، "لطفا کمی آغوش برایم بفرست...."

2. 4 کاربر برای این پست از violin-m تشکر کرده اند:

Hmd_N آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    409
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر از پست
    3,361
    2,817 بار تشکر شده در 1,093 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 32/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط violin-m [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    (از [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] جان هم تشکر میکنم و توصیه میکنم کمی اطلاعاتشون را بالاتر ببرند)
    ممنون
    چگونه می توانم از اوج به درآمد تو فرود بیایم
    که درآمدت بسیار بلندتر از اوج ساز من است. (رها)

4. 2 کاربر برای این پست از Hmd_N تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    3253
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    6 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام. من با نظر دوستمون nvidia کاملا موافقم . اگر بخواهیم شادمهر را جزو اساتید موسیقی ایرانی حساب کنیم به دیگر استید واقعا کم لطفی میکنیم.2. به نظر آقای مرتضوی نه در اجرای گوشه های ایرانی تبهر دارن نه در اجرای قطعات کلاسیک. آقای مرتضوی قطعه های شناخته تری را اجرا کردن که به محبوبیت رسیدن.

6. کاربران زیر از violon_malek به خاطر این پست تشکر کرده اند:

BaBak_ParSian آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    17123
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    150
    1,966 بار تشکر شده در 770 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/2
    میزان امتیاز
    16

درود - من خودم بیزن رو قبول دارم ولی اصلا به اهنگهایش علاقه ای ندارم و حاضر نیستم زیاد گوش کنم البته چند تا از اهنگاشو گوشی می زنم اونم برای اینکه مخاطبم بیزن را به خوبی می شناسد ولی من خود همیشه اهنگهای استاد یاحقی رو گوش می دهم و هیچ وقتی یاحقی برایم کهنگی ندارد اثارشان جاودانه بوده فکر کنم خود بیزن هم استاد را ستایش کند بعد در مورد این تایپیک اصلا فکر نکنم موضوعه خوبی انتخاب کرده باشد مقایسه دو تا نوازنده بزرگ کار درستی نیست شاید به یکی از انها توهین شود

8. 2 کاربر برای این پست از BaBak_ParSian تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    63878
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    4 بار تشکر شده در 1 پست

شبکه های اجتماعی من

Add hamed_violin69 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

با سلام خدمت دوست عزیز

این آهنگ در دستگاه ماهور نواخته شده. #F و #C و بهتر از کوک Mi - La - Mi - La برای راحتی استفاده بشه

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    499
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    29
    114 بار تشکر شده در 49 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 12/2
    میزان امتیاز
    0

مرتضوی به مراتب بهتر از یاحقی ساز میزنه . یاحقی هم به مراتب بهتر از صبا ساز میزد . صبا هم به مراتب بهتر از حسین خان کمانچه ساز میزده احتمالا . ولی هیچ کدوم منکر ارزش های استاد قبلی نمیتونه باشه . مرتضوی روی شانه های یاحقی/ملک/بدیعی رفته تا به اینجا رسیده . ولی در نهایت به نظر من مرتضوی ویولون ایرانی رو که از یاحقی گرفته بود یک گام جلوتر برد . همون کاری که یاحقی سال ها قبلش کرده بود . ولی من بخوام الان ساز زدن کسی رو ترجیح بدم اون فرد حبیب الله بدیعی هست!

11. کاربران زیر از BigBrother به خاطر این پست تشکر کرده اند:

cerulean آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    45328
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    1,220
    1,204 بار تشکر شده در 528 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 63/5
    Given: 272/0
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط BigBrother [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مرتضوی به مراتب بهتر از یاحقی ساز میزنه . یاحقی هم به مراتب بهتر از صبا ساز میزد . صبا هم به مراتب بهتر از حسین خان کمانچه ساز میزده احتمالا . ولی هیچ کدوم منکر ارزش های استاد قبلی نمیتونه باشه . مرتضوی روی شانه های یاحقی/ملک/بدیعی رفته تا به اینجا رسیده . ولی در نهایت به نظر من مرتضوی ویولون ایرانی رو که از یاحقی گرفته بود یک گام جلوتر برد . همون کاری که یاحقی سال ها قبلش کرده بود . ولی من بخوام الان ساز زدن کسی رو ترجیح بدم اون فرد حبیب الله بدیعی هست!
    سلام
    دقیقا نظر من رو دادی
    ممنون
    فعلا
    یا حق
    من همين يك نفس از جرعه ي جانم باقي است
    آخرين جرعه اين جام تهي را تو بنوش

mosastarafa آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    68410
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    25
    101 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 29/0
    میزان امتیاز
    12

خب منم نظرمو میدم دوستان نقد کنن

1- به نظر من ما دو جور مقایسه میتونیم داشته باشیم. یکی اینکه مقایسه کنیم که اون چیزی که از دو نفر دیدیم کدوم بهتره یا این که ذات و ظرفیت کدوم بالاتره. به نظر من بیژن مرتضوی به هر دلیلی نخواست اسطوره ویولن ایران بشه. اونم در شرایطی که بعد از فوت اساتیدی مثل یاحقی، بدیعی و ملک ما ویلونیست و خصوصا سولیست عالی نداشتیم. از نظر ظرفیت و پتانسیل من بیژن مرتضوی رو یکی از چهره های بسیار قوی می بینم، اما به نظرم ایشون به دلیل حضورشون در خارج از ایران و کنسرت دادن و ارکستر داشتن از موسیقی ایرانی فاصله گرفتن و بیشتر به کارهای تلفیقی میپردازن ولی این دلیل نمیشه که بگیم مرتضوی موسیقی ایرانی بلد نیست یا بداهه نوازی بلد نیست. فقط به دلیل شرایط محیطی نشون نداده(برای دوستانی که گفته بودن بیژن بداهه نداره و کمبودهاشو با ارکستر جبران میکنه توصیه میکنم به کنسرت ایشون تو گریک تئاتر رجوع کنید. وسطای کار یه صحنه سالن تاریک میشه، ارکستر ساکت میشه بیژن به شکل خیلی استثنایی موسیقی ایرانی فوق العاده ای رو اجرا می کنه که به نظر من بهترین قطعه کل اون ارکسترش هست

2- اصولا وقتی کسی بتونه کاری رو در سطح A انجام بده نباید خودش وقتش و انرژیش رو برای انجام دادن کار دیگری در سطح C خراب کنه. بیژن هیچ جای آواز ایران نیست، اما با روی آوردن به خوانندگی باعث شد نتونه نوازنده صاحب کلاس بشه. مرتضوی اگر فکر کنسرت دادن و خوانندگی نبود و اون استعداد فوق العاده اش رو صرفا وقف موسیقی ایرانی می کرد شک نکنید که یاحقی، ملک یا بدیعی دیگری در کار بود. به نظر من بزرگترین اشتباه بیژن همین بود. وگرنه از نظر تکنیک استیل فوق العاده قوی هست. ولی چون به فکر کارهای جدید نیست عده ای به اشتباه گمان می کنن که توانایی شو نداره

3- بر خلاف اظهار نظر دوستان بیژن توانایی زیادی در گوشه های ایرانی داره، اما حنجره خودخواهش کار رو خراب کرد. بیژن چون اصرار داشت بخونه مجبور شد به این سبک رو بیاره و تکنیک ناب و فوق العاده اش رو خرج قطعه هایی که کنه قبلا کسی زده و ارزش خاصی نداره. از عبارت حنجره خودخواه استفاده کردم چون بیژن مطمئنا نمیتونست مثل اساتید آواز ایرانی بخونه (بنان، شجریان، بسطامی، ایرج ...) واسه همین بین این که صرفا ایرانی کار کنه و نخونه و یا این که پاپ کار کنه و خودش بخونه متاسفانه دومی رو انتخاب کرد.

فکر کنم با این اوصاف باید حدس زده باشید نظر من کدوم گزینه است. در این شرایط فعلی و این راهی که بیژن انتخاب کرده قطعا جایگاه مرحوم یاحقی بسیار بالاتره، اما نظر شخصی من اینه که تکنیک، استعداد و استیل بیژن اگر در راه صحیح هدایت می شد ، استادی فراتر از ملک یاحقی و بدیعی در تاریخ موسیقی ایران ثبت میشد

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    80024
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام :
    من میگم استاد پرویز یاحقی ماهر تره چون استاد یاحقی روزی 16 ساعت برا ویلن وقت میزاشتن و استاد یاحقی استاد بیژن مرتضوی بودن. ممنون مرسی دوستان من همه ی اجرا های استاد یاحقی رو دارم.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    80036
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

استادیا حقی رو بیشتر دوست دارندمردم

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    106893
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    8 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Leon [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    امروز داشتم به اين سؤال فکر ميکردم که فرق واقعی يا حقی با بیژن مرتضوی چی هست؟
    آيا تکنيک هايی که يا حقی اجرا ميکنه از عهده بیژن مرتضوی هم بر مياد يانه؟يا بعلکس؟
    چه فرقی ما بين اين 2 استاد يکی در ضمينه موسيقی پاپ يا سنتی هست؟
    نظر شما چيست؟

این سوال منو میندازه یاد بچگیمون ک میگفتیم... ارنولد قویتره یا بروسلی... اخه این سوالا چیه؟ خب هرکدوم ی سبک دارن... معلومه ک یاحقی نمیتونه تکنیکای بیژن وبزنه ... چون اصلا کار نکرده واحتیاجی بهشون نداشته.. مطمئنا اگه کار میکرد از اون بهترم میزد... ولی بیژن... اگه 2هزار سالم بشینه تمرین بکنه نمیتونه مث یاحقی بداهه نوازی کنه و بااحساس ساز بزنه... ولی من هر دو رودوس دارم

17. کاربران زیر از artinviolin به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    107533
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

بنده نظر همه دوستان رو خوندم. با نظرتون موافقم. بیژن قابل مقایسه نیست با یا حقی. هرچند طرفدار پر و پا قرص بدیعی هستم و عاشق کارای همایون خرم. به نظر من بیژن تو بهترین حالت میتونه در حد مرحوم سیاوش زندگانی باشه نه بیشتر.
    در کل همونجوری که همه میدونن اساتید نوازندگی ویولن ایران بدون چون و چرا یاحقی و بدیعی هستن و هیچکسی مث همایون خرم نتونست کارهای دلنشینی بسازه. بیژن شاید نوازندگی خوبی داشته باشه ولی اصلا کارهاش دلنشین نیست
    اگر پرسیده بودین بین یاحقی و بدیعی و ملک کدوم یکی انتخاب سخت بود ولی بیژن حرفی برای گفتن این وسط نداره. شادمهر که دیگه کلا بی راهه هست

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    121436
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 6/2
    میزان امتیاز
    0

این موضوع تنوع موجودی در موسیقی ایرانی رایه نمایش میگذارد که چگونه میشود که یک دستگاه را چندین استاد می نوازند ولی لذت های متفاوتیرا به سمع ما میرسانندالبته بقدرکافی از چیره دستی این اساتید گفته شد ولی تکنولوژی ارکستی واستفاده از تکنیک های مدرن وگستردگی ارکست نوازنده شماره یک را خیلی قوی میکند همین سبک های آرشه پریده یاپوزسیونهای بالا وغیره قبلا که به این قدرت وجود نداشت وبیژن براستی سبکش جالب توجه است

- - - Updated - - -

این موضوع تنوع موجودی در موسیقی ایرانی رایه نمایش میگذارد که چگونه میشود که یک دستگاه را چندین استاد می نوازند ولی لذت های متفاوتیرا به سمع ما میرسانندالبته بقدرکافی از چیره دستی این اساتید گفته شد ولی تکنولوژی ارکستی واستفاده از تکنیک های مدرن وگستردگی ارکست نوازنده شماره یک را خیلی قوی میکند همین سبک های آرشه پریده یاپوزسیونهای بالا وغیره قبلا که به این قدرت وجود نداشت وبیژن براستی سبکش جالب توجه است

- - - Updated - - -

ویرایش توسط ZAMANI1339 : Wednesday 28 January 2015 در ساعت 05:36 PM دلیل: کلیک اضافه

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    121436
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

این مقایسه صحیح نمیباشد لااقل بین اساتید گذشته مقایسه بود نزدیکتربود چر؟جون هرسبکی دقیقا مربوط به زمان ومکان وشرایط خودش است ویلن ساز شگفت انگیزی استکه هردم کاری جدید تر میکند بیژن تمام آکوردها صداهای فرعی آرشه های پریده وویلنهای دیگری رادرپوزسیونهای بالاراوغیره درارکست اجرا میکند وصدای سازش قیمت سازش تکنیک های مدرن جدیدش دست بهم میدهند ومهیج میشوند

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    121436
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

بدون شک همانطور که تکنولوژی به جلو میرود موسیقی نیز همراه آن میرود کارهای بیژن مرتضوی تکنیک بسیار وبا قدرت است آرشه های پریده استکاتوهای اوحداقل در موسیقی ایرانی بینظیر است (نه درسطح نوازندگان موسیقی کلاسیک) وقتی شمایک صدای نت دو میشنویددر ارکست او محصول همزمان از فاصله ی اکتاو وپنجم وچهارم میباشد... ودیگرا تجهیزات مدرن صوتی... و اساتیدهم که جایگاه خودشان رادرقلوب مردم دارند مثل حافظ وسعدی وفردوسی.

kak_maki_new آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    16869
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    5,484
    3,749 بار تشکر شده در 876 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 28/3
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    15

درود دوستان هنرمند ،
    ببخشید بنده جسارت میکنم نظر میدم چون در سطح نظر دادن در مورد کارهای استاد بی بدیل موسیقی ایران (یاحقی) نیستم

اما واقعا نمیدونم دلیل اینکه آقای مرتضوی رو با استاد یاحقی مقایسه میکنید چی میتونه باشه نمیدونم ، بنده خودم تمامی ملودی های بیژن مرتضوی از زمانی که در بزم ها بود تا به امروز که تقریبا به روز تر مینوازه گوش دادم ، در مورد خلاقیت در نوازندگی و شیرین نوازی ایشون هیچ شکی نیست ، ولی نمیشه با یاحقی مقایسه کرد ، چون تمام ملودی های بیژن مرتضوی از ملودی های قدیمی بوده که بازسازی شده بجز تعداد محدود 25% شاید ساخته خودش باشه

واسه همین من موضوع تاپیک رو دیدم خیلی لبخند مملو از شرم در وجودم نقش بست که یاحقی رو ، که ملودی های جاودان ساخته ، در تکنیک ها ،تغییر سیم ها ، آرشه های زیبا ، حس و حال نوازندگی ، رعایت کامل و استفاده از بی استفاده ترین گوشه های موسیقی ایرانی رو با بیژن مرتضوی مقایسه کردید
    پرویز یاحقی مثل یک واقعه بزرگ کهکشانی بود که هر چند صد سال یک بار شاید تکرار بشه ، فقط دوستانی که این هنرمند رو کامل شنیدن میتونن درک کنن ، که چه در گرانبهایی بود.
    امیدوارم وسعت دید رو مقداری افزایش بدی ، به قول سهراب : چشم هارو باید شست...
    خوش باشید
    بدرود
    آمورش ويولن (رديف نوازي)
    http://www.noteahang.com/forum/showthread.php?t=13801

23. کاربران زیر از kak_maki_new به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)