لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 57

موضوع: آموزش گیتار کلاسیک

Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    8,853 بار تشکر شده در 1,494 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 11/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    19

0 Not allowed! Not allowed!
    یکی از مسائل مهم در آموزش گیتار کلاسیک شیوه صحیح نشستن و صحیح گرفتن گیتار هست. که به خاطر این که نزد اکثر هنر جوها ظاهرا ساده و کم اهمیت جلوه میکنه به صورت جدی بهش پرداخته نمیشه. و از روز های نخستین فرا گیری گیتار به سبک کلاسیک؛ به صورت غلط ساز رو در دست میگیرند و مینشینند. و بعدها دچار مشکلاتی هرچند کوچک{و بزرگ} میشوند که کیفیت نوازندگی آنها را میگیرد. البته مطالب زیادی در این مورد در اینترنت و کتاب ها گفته شده. اما از آنجا که قصد داریم به صورت منسجم و تا حد امکان کامل این آموزش ها را در اینجا داشته باشیم ما نیز به این موضوع میپردازیم.
    گیتار به خاطر شکل ظاهری و شیوه به دست گرفتنش که به صورت بغل کردن هست معمولا به شیوه های مختلف دست گرفته میشود ولی در سبک کلاسیک باید به نکات مهمی توجه شود تا هم دچار ضعف نوازندگی نشوید و هم دچار بیماریهای احتمالی کمر و گردن و...
    همونطوری که در شکل ملاحظه میکنید گیتار بین دو پا قرار میگید و دسته گیتار کاملا در راستای بدن نه عقب و نه جلو تر قرار میگیرد. پای چپ به واسطه زیر پایی کمی بالا می آید تا حدی که زاویه ای در حدود 90 درجه بسازد گود رفتگی در بدنه گیتار روی پای چپ قرار میگیرد اما نه به سمت جلو یا عقب هیچ گونه تمایلی ندارد. یعنی کاملا صاف به روی پا قرار میگیرد و به جلو یا عقب بدنه فشاری وارد نمیکند. انتهای بدنه به قسمت داخلی پای چپ تکیه میکند و قسمت بالای بدنه به سینه تکیه میکند.{به عکس دقت کنید}. مثلثی میسازد قائم الزاویه. دقت کنید که به هیچ عنوان قوز نمیکند وبا گردن به روی گیتار خم نمیشود. کاملا صاف،ریلکس،و با عضلاتی آزاد. و دسته گیتار هم به سمت پایین تمایل نداشته باشد و با زاویه تقریبا 45 درجه قرار گیرد. انقدر این استیل را باید تمرین کرد تا با آن کاملا راحت باشید و هیچ گونه انقباضی در عضلاتتون حس نکنید. دستانتون کاملا آرام باشد. تنفستون منظم باشد. و چشمهایتون متمرکز. زیر پایی رو بسته به جسه خودتون تنظیم کنید.

و

انواع مختلفی زیر پایی در بازار وجود دارد که من زیر پایی های چوبی رو پیشنهاد میکنم.. اما زیر پایی های فلزی هم خوب هستند ولی من چوبی رو ترجیح میدم. یادتون باشه پاتون رو کاملا روی زیر پایی قرار بدید و از جلو یا عقب زیر پایی بیرون نزنه که باعث خستگی خواب رفتگی و... میشود که اثرات خوبی روی سلامت و نوازندگی شما نداره.

به هیچ عنوان از شیوه گرفتن گیتار نوازندگان معروف تقلید نکنید. و مورد دیگه هم اینکه خیلی وسواس به خرج ندهید در زمینه دست گرفتن گیتار به شیوه کلاسیک. بلکه فقط سعی کنید و تلاش کنید. کار سختی نیست فقط باید با فیزیک مخصوص به خودتون هماهنگش کنید که کار خیلی سختی نیست.

«تا چند جلسه دیگه وارد نوازندگی میشیم فقط یادتون نره مقدمات صحیح باعث پیشرفت سریع تر شما میشود و مقدمات نا صحیح باعث ایست شما در جایی»
    ویرایش توسط Khashayar : Saturday 11 September 2010 در ساعت 08:01 PM
    ...
    انسانها یا ...
    من عقده عدالت دارم، هر کس قافیه را می‌شناسد، عقده عدالت دارد، قافیه دو کفه ترازو است که خواستار عدل است...
    فرزانگان سخن نمی گویند، بلکه با استعدادان سخن می گویند و تهی مغزان بگو مگو می کنند.

وبلاگ شخصی خشایار (من)

کمپین مبارزه با دانلود غیر قانونی آثار هنری

2. 15 کاربر برای این پست از Khashayar تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    11370
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    7 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

با سلام به همه ی نت آهنگی ها
    من همین امروز به جمع شما پیوستم واز این بابت خیلی خوشحالم
    از آموزش گیتار کلاسیک هم خیلی ممنون طرح خیلی خوبی هستش فقط در مورد زمانبندی آموزش ها هم توضیح بدین لطفا و در مورد اینکه چرا من عکسهای آموزشی رو نمی بینم؟
    در ضمن من تازه شروع کردم به آموزش گیتار کلاسیک در یک آموزشگاه یعنی فقط دو جلسه رو گذروندم. پس هوای مارو هم داشته باشید
    ویرایش توسط شیفته : Monday 20 October 2008 در ساعت 03:17 PM

4. 3 کاربر برای این پست از شیفته تشکر کرده اند:

guitar آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5146
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    44
    177 بار تشکر شده در 64 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

سلام

به نت آهنگ خوش آمدید ...

در مورد زمانبندی آموزش ها که فکر نکنم قاعده خاصی داشته باشه جناب ashoo حتما اگه وقت آزادی داشته باشند قسمت های بعدی آموزش رو میزارند. در مورد عکس ها من فکر کنم در پست مشکلی وجود داره و جناب آشو حتما این مشکل رو برطرف خواهند کرد.

.:: دوستان طبق قوانین برای تشکر فقط از دکمه تشکر استفاده کنید. با تشکر ::.

6. 4 کاربر برای این پست از guitar تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    11370
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    7 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

guitar جان ممنون از جوابت
    امیدوارم مشکل هرچه زودتر حل شه چون تصاویر خیلی کمک کننده هستند.

8. 4 کاربر برای این پست از شیفته تشکر کرده اند:

Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

درود.
    شیفته گرامی به سایت خوش آمدی. من خودمم هم نمیدونم چرا لینک تصاویر خراب شده بود. اما به هر حال درستش کردم امیدوارم دیگه خراب نشه. در مورد برنامه آموزشی اگر به تاریخ های شروع آموزش نگاه کنید می بینید که هفته ای 1 درس و گاهی دو درس گذاشته شده و از این به بعد هم به همین ترتیب یعنی بسته به نوع درس هفته ای 1 یا دو درس گذاشته خواهد شد. و بعد از گذاشتن درس ها با هم به اجرا می پردازیم یعنی شما درس رو اجرا میکنید اینجا میزارید و با هم ضعف ها و اشکالات و نقاط قوت کار رو بررسی میکنیم.
    امیدوارم این تاپیک با حضور پر رنگ و همکاری دوستان مفید واقع بشه.
    ...
    انسانها یا ...
    من عقده عدالت دارم، هر کس قافیه را می‌شناسد، عقده عدالت دارد، قافیه دو کفه ترازو است که خواستار عدل است...
    فرزانگان سخن نمی گویند، بلکه با استعدادان سخن می گویند و تهی مغزان بگو مگو می کنند.

وبلاگ شخصی خشایار (من)

10. 5 کاربر برای این پست از Khashayar تشکر کرده اند:

Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

درود
    بعد از شیوه نوستن و گرفتن ساز استیل دست چپ و راست یکی از نکات مهم میباشد که باید به آن توجه خاصی شود. زیرا استیل صحیح دست چپ و راست است که راه یک نوازندگی صحیح و زیبا را هموار میکند.
    همونطور که در شیوه نشستن و گرفتن ساز گفته شد دسته گیتار باید در راستای بدن باشد و به جلو یا عقب یا بالاو پایین تمایل نداشته باشد البته در حدود 45 درجه به سمت بالا تمایل دارد اما نه بیشتر.
    به عکس ها توجه کنید.

همونطوری که میبینید انگشت شصت در وسط دسته قرار میگیرد و بالا یا پایین نیست. قسمت منحنی مانند بین شصت کف دست و سایر انگشتان نباید به دسته بچسبد و همیشه باید جدا از دسته باشد. کف دست تا حدودی موازی با دسته گیتار است. محل قرار گیری انگشت شصت بین انگشت اول و دوم و یا روبروی انگشت دوم میباشد. به خاطر داشته باشید به هیچ عنوان انگشت شصت خودتون رو به دسته فشار ندهید یا به عبارت دیگر به شصت خودتون هیچ گونه فشاری وارد نکنید فقط در حدی که دسته را در دستتون نگه دارد و مانع انحرافات شود و به عنوان گیره ای برای انگشتان یک دو سه چهار شما باشد که بتوانید سیم ها رو بگیرید. اونطوری که در عکس میبینید انگشتان به ترتیب در فرت های یک دو سه چهار قرار میگیرند که انگشتان اول و چهارم کمی به سمت بیرون تمایل دارند و انگشتان دوم و سوم صاف قرار میگیرند. انگشتان نباید هیچ گونه شکستگی داشته باشند و به صورت حلالی روی سیم ها فرود بیایند. اگر میبینید که در ابتدای کار انگشتان شما از بند اول میشکنند و نمیتوانید به صورت حلالی آنها رو نگه دارید به دلیل ضعف مفاصل شما است که با تمرین و تکرار بعد مدت کوتاهی درست میشودند.

فاصله انگشتان دست چپ را تا سیم ها زیاد نکنید تا زمان دست رسی به سیم ها کوتاه تر شود و از خستگی جلو گیری شود و از سرعت شما نکاهد.
    مچ دستتون رو به هیچ سمت متمایل نکنید. برای دست رسی به سیم های بالا تر مچ خودتون رو کمی به سمت جلو متمای کنید تا دست رسی به سیم های بالا تر مقدور و راحت تر شود.
    یک نمرین خیلی ساده برای تثبیت این استیل این هست که انگشتان خودتون رو به ترتیب در فرتهای مربوطه بگذارید.
    انگشت اول روی فرت اول-انگشت دوم روی فرت دوم-انگشت سوم روی فرت سوم و انگشت چهارم روی فرت چهارم{همه در سیم اول}
    و به همین ترتیب روی سیم های بالاترادامه دهید. وقتی انگشتان بعدی را روی فرت میگذارید انگشتان قبلی را از روی فرت ها برندارید و سعی کنید استیل دست چپ تون صحیح باشد. نیاز به مضراب زدن نیست در این مرحله.
    انگشتان خودتون رو در کنار فرت ها بگذارید نه در وسط و یا روی فرت ها. تا صدایی شفاف و صحیح ایجاد گردد.

اگر سوالی بود بپرسید.
    با تشکر

ویرایش توسط Khashayar : Saturday 11 September 2010 در ساعت 08:34 PM
    ...
    انسانها یا ...

وبلاگ شخصی خشایار (من)

12. 10 کاربر برای این پست از Khashayar تشکر کرده اند:

Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

درود
    مختصری به موضوع دست راست میپردازیم و بعد از اون به مسائل کوک و بعد به آموزش عملی گیتار همراه نت و توضیحات میپردازیم.
    در چند پست گذشته راجع به استیل نشستن گرفتن و استیل دست چپ و.. صحبت کریدیم و تا جایی که میشد سعی شد موضوع را خیلی ساده بیان کنیم و وارد پیچیدگی ها و نکات خیلی ریز نشویم تا باعث سردرگمی نشود. پس بیشتر به مطالب مهم و نکات کلیدی پرداختیم و موارد پیشرفته تر و پیچیده تر رو به زمان دیگری موکول میکنیم که تا جایی از نوازندگی گیتار ور پیش رفته باشیم و آمادگی برای مطالب پیچیده تر حاصل شده باشه.
    دست راست از نظر استیل و همین طور از نظر ضربه زدن به سیم ها نوع فرود آمدن انگشتان روی سیم ها وناخن و... مطالب زیادی داره که به مرور بهشون خواهیم پرداخت.
    ارنج دست راست روی منحنی بزرگ گیتار قرار میگیره به گونه ای که مچ دست و انگشتان درست پشت حفره یا سوراخ گیتار قرار بگیره. باید دقت داشت که مچ دست خیلی به طرف داخل یا خارج متمایل نباشد تا هم سرعت انگشتان رو نگیرد و هم انتقال به سیم ها راحت تر انجام پذیرد.

ناخن های دست راست رو سعی کنید خیلی بلند نکنید و خیلی کم بلند باشه و هیچ گونه زاویه یا زائده نداشته باشه که موجب گیر کردن به سیم ها و کندن اونها بشه. در موقع ضربه زدن ناخن رو سر ندهید روی سیم ها بلکه ضربه بزنید. همیشه روی انگشتان تمرکز داشته باشید و ضربه را درست با انگشت مورد نظر بزنید. باز هم میگم از سرعت پرهیز کنید. کل دست راست شما و انگشتان باید ریلکس و در آرامش باشد. انگشت شصت رو موقعی که نیاز ندارید به سیم تکیه ندهید.

ویرایش توسط Khashayar : Saturday 11 September 2010 در ساعت 08:16 PM
    ...
    انسانها یا ...

وبلاگ شخصی خشایار (من)

14. 9 کاربر برای این پست از Khashayar تشکر کرده اند:

Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

درود
    از جلسات آینده وارد تمرینات عملی گیتار و آموزشی گیتار میشویم که یکی از مهمترین مسائل در این مرحله تمرین با ساز کوک هست. از این جهت مطلب کوتاهی آماده کردم که مشکل کوک دوستان رو تا حدی مرتفع کنه.
    برای کوک کردن گیتار راه های متفاوتی وجود داره از جمله استفاده از تیونر و یا تشخیص فواصل از طریق گوش و همینطور استفاده از بوق آزاد تلفن. و ...
    استفاده از تیونر خیلی متداول هست و بسیار زیاد برای کوک کردن سازها از این روش استفاده میشه. استفاده از تیونر درست است که مفید است و منجر به کوکی دقیق میشود اما نباید فراموش کرد که بهره گیری مداوم از تیونر و عادت به ان موجب تنبلی گوش میشود که برای یک نوازنده اصلا خوب نیست. اما استفاده درست از تیونر خیلی هم میتونه مفید باشه و به عنوان یک پرورش دهنده برای گوش شما استفاده شود.
    تیونر ها انواع مختلفی دارند هم نر افزاری هستند و هم سخت افزاری یا دیجیتال. که فرق چندانی با هم نمیکنند. فقط تیونر های دیجیتال امکان حمل دارند و مستقل هستند ولی تیونر های نر آفزاری به کامپیوتر وابسطه هستند. برای کوک توسط تیونر کافی است میکروفن تیونر رو نزدیک گیتار بگذارید و شروع بع کوک کردن کنید. اکثر تیونر ها کوک استاندارد گیتار رو در حافظه خودشون دارند و به شما در این زمینه کمک میکنند. در موقع کوک کردن گیتار سعی کنید سیمها رو کمی شل کنید و بعد اقدام به کوک کنید. برای کسانی که اطلاع کمتری نسبت به تیونر و شیوه کار با اون دارند توضیح مختصری میدهم. تیونر ها عقربه ای دارند و درجه بندی که از صفر که در وسط هست شروع و در دو طرف به منفی پنجاه و مثبت پنجاه ادامه دارد. که ما برای کوک کردن گیتار باید سعی کنیم عقربه روی صفر قرار بگیرد که البته کمی سخت است و بعضی از گیتار های ارزان قیمت در کوک دقیق مشکل دارند. اما محدوده +5 و -5 مورق قبول است و وقتی عقربه در این محدوده قرار گرفت گیتار کوک شده.{به نام مورد نظر نگاه کنید و بعد به عقربه توجه کنید. یعنی مثلا اگر میخواهید نت می دو رو کوک کنید توجه کنید که تیونر نت می2 را نشان دهد و بعد به با شل و سفت کردن خیلی جزیی سیم عقربه را به محدوده مورد نظر ببرید. }
    در روش دیگر استفاده از دیاپازون است که نت ها رو شبیه سازی میکند و شما با تطبیق دادن صدای سیم و صدای تولید شده از دیاپازون ساز خودتون رو کوک میکنید. که من این روش رو توصیه میکنم زیرا باعث قوی شدن گوش شما میشود. البته میتوانید بعد از اینکه با این روش گیتار خود را کوک کردید با تیونر هم تست کنید تا هم اشتباهات گوش خودتون رو متوجه شوید و هم این اشتباهات رو جزیی کنید.
    بوق تلفن هم صدای لا2 را با کمی اختلاف تولید میکند. که میتوانید سیم لا رو با بوق تلفن کوک کنید و بعد از طیق اون سیم های دیگر رو کوک کنید. مثلا بعد از کوک سیم لا با گرفتن فرت هفت در سیم لا میتوانید سیم می را کوک کنید. وبا گرفتن فرت پنجم در سیم لا میتوانید سیم ر را کوک کنید با گرفتن فرت پنجم در سیم ر میتوانید سیم سل را کوک کنید و با گرفتن فرت چهار در سیم سل میتوانید سیم سی را کوک کنید و در انتها با گرفتن فرت پنج در سیم سی سیم می را کوک کنید.
    و راه دیگر هم شناسایی فواصل چهارم هست که گیتار با فواصل چهارم و سوم کوک میشود. که اگر سلفژکار کرده باشید و یا این فواصل رو بشناسیو میتوانید با تطبیق دادن سیم ها را کوک نید.
    سعی کنید همیشه گیتار تون کوک باشه. از راه های ساده مثل تیونر کمتر استفاده کنید و سعی کنید در گزینه اخر از تیونر استفاده کنید و بیشتر به قوی کردن گوش خودتون بپردازید.
    نام سیم ها رو به ترتیب از بالا به پائین مینویسم تا در این زمینه مشکلی نداشته باشید.
    مرسی
    E2
    A2
    D3
    G3
    B3
    E4
    ...
    انسانها یا ...

وبلاگ شخصی خشایار (من)

16. 12 کاربر برای این پست از Khashayar تشکر کرده اند:

Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

درود
    در عکس نام و شماره انگشتان دست های چپ و راست رو میبینید.

ویرایش توسط Khashayar : Saturday 11 September 2010 در ساعت 08:17 PM
    ...
    انسانها یا ...

وبلاگ شخصی خشایار (من)

18. 13 کاربر برای این پست از Khashayar تشکر کرده اند:

fanoos آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    341
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    1,038
    1,485 بار تشکر شده در 669 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 45/0
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنونم مطالب کاملا روشن و کمک دهندس

مرسی

20. 2 کاربر برای این پست از fanoos تشکر کرده اند:

Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

درود
    جای نت ها را در پزیسیون سر دسته یا پزیسیون اول که در 3 فرت اول قرار دارد در عکس مشخص کردم و شماره انگشت ها هم نوشتم. از اونجایی که تمرینات جلسات آینده در این پزیسیون انجام میشه ضروری است که جای نت ها و شماره انگشتان نوشته شده را حفظ کنید. و استایل هایی که در پست های گذشته گفته شد هم رعایت کنید. انگشتان را دقیقا کنار فرت قرار دهید و در روی فرت و یا دور از فرت قرار ندهید چون صدای شفافی ایجاد نمیشود.
    نت های دیز و بمل و نت های آنهارمونیک رو مشخص نکردم تا خودتون مشخص کنید. اگر به آموزشگاه سایت مراجعه کنید در مورد دیز، بمل و آنهارمونیک ها توضیحات کاملی داده شده. پس نت های دیز و و بمل رو در این پوزسیون مشخص کنید و در این تاپیک بزارید.

مرسی

ویرایش توسط Khashayar : Saturday 11 September 2010 در ساعت 08:19 PM
    ...
    انسانها یا ...

وبلاگ شخصی خشایار (من)

22. 11 کاربر برای این پست از Khashayar تشکر کرده اند:

Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

درود
    یک سری تمرین برای تسلط کامل روی سیم ها و همچنین نت ها در پوزیسیون اول یا سر دسته تهیه کردم که هم تمرینات کوتاه و ساده ایست و هم مفید. چون هم با ریتم آشنا میشید. هم با نت خوانی و هم جای نت ها رو به خوبی فرا مییرید و در این پوزیسیون مسلط میشید که برای درس های بعدی و نواختن قطعه های بعدی مفید خواهند بود.
    در این تاپیک از گفتن مسائل تئوری و نت خوانی و غیره پرهیز میشه و بهتره به بخش آموزشگاه سایت مراجعه کنید و از اموزش تئوری در اونجا استفاده کنید و اگر سوالی داشتید بپرسید.
    نام های i, m که در زیر نت ها و در چند میزان اول هر تمرین نوشته شده نشان دهنده انگشتی است که باید ضربه بزند و این الگو تا پایان تمرین که دولا خط گذاشته شده باید حفظ شود. در درس rhytm exercises شماره هایی که زیر نت ها نوشته شده ضرب ها هستند و برای شناخت ریتم ها با صدای بلند هنگام نواختن این شماره ها رو بشمارید. و به صورت i, m تا آخر تمرین ها بنوازید.
    ضربه ها رو به صورت تیراندو بنوازید که در پایین مختصر توضیح داده میشه.
    تمام تمرینات رو با سرعت 40Bpm بنوازید. و وقتی خوب حفظ شدید و در این سرعت مسلط شدید 5 bpm به این سرعت اضافه کنید و هر وقت دوباره مسلط شدید همین مقدار اضافه کنید و به همین ترتیب اضافه کنید تا نهایتا به سرعت 70 برسید. ولی از سرعت 70bpm زیاد تر نکنید.
    با تمرکز بنوازید و آنقدر تمرین کنید که کاملا مسلط شوید. و کاملا جای نت ها رو حفظ شوید.
    ضربات آزاد یا تیراندو:
    تو قسمت توضیحات درس ها گفتم که ضربات رو به صورت تیراندو بزنید. یعنی به صورت آزاد و بعد از ضربه زدن انگشتانتون رو به سیم بالایی تکیه ندهید و بعد از ضربه انگشت از سیم رد شده و کمی به بالای سیم حرکت میکند و سپس به سرعت به جای اولیه خود باز میگردد. حرکت در این ضربه از مفصل اول انگشت یعنی جایی که انگشت به دست متصل میشود ایجاد میشود. پس از این مفصل انگشت رو حرکت دهید و از مفصل دوم حرکت ندهید.

تمرینات در فایل زیپ قرار دارد. فایل میدی هر تمرین رو هم نوشتم و در فایل زیپ موجود است.
    مرسی.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ...
    انسانها یا ...

وبلاگ شخصی خشایار (من)

24. 11 کاربر برای این پست از Khashayar تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    8530
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    13
    28 بار تشکر شده در 14 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

قرار نیست این هفته آموزش داشته باشیم؟

26. کاربران زیر از jupiterfist به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

درود
    معذرت میخوام به خاطر این تاخیر متعصفانه سیستم نداشتم و از همه پوزش میخوام. تا چند روز دیگه مطالب این هفته رو مینویسم و قرار میدم. مرسی از صبر شما. جناب jupiterfist عزیز خیلی شرمنده ام 3 هفته عقب افتاده این تاپیک اما سعی میکنم جبران کنم.
    مرسی
    ...
    انسانها یا ...

وبلاگ شخصی خشایار (من)

28. 4 کاربر برای این پست از Khashayar تشکر کرده اند:

sina.pesser آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15408
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    341
    272 بار تشکر شده در 80 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

سلام به همه دوستان
    چون ashoo جان سرش خیلی شلوغه و کمتر وقت میکنه به این تاپیک سر بزنه من سعی میکنم کار ایشون رو ادامه بدم البته به خوبی ایشون نیستم ولی نهایت سعی مو میکنم
    خوب همون طور که تا الان دیدیم نحوه صحیح گرفتن گیتار و ترتیب قرار گیری نت ها بر روی سه باره اول دسته و یک سری تمرینات ابتدایی آموزش داده شده .
    اولین گام این هست که اگر کسی واقعا میخواد گیتار رو شروع کنه باید دقیقا همون کاری و انجام بده که تو تمرینات هست مثلا روی نت نوشته شده i, m, p... باید اون نت رو با همون انگشت بزنید شاید اوایل سخت باشه ولی درست تمرین کردن اینها در آینده که گیتاریست حرفه ای شدید خیلی به دردتون می خوره , اصلا به مرور زمان عادت میکنید
    از دوستان خواهش میکنم همون طور که دوست عزیزمون ashoo گفتن نمونه کاره خودتون رو بر اساس تمرین قرار بدید تا اشکالات بر طرف بشه
    اگر اینها خوب تمرین بشه میتونیم از آهنگهای ابتدایی کتاب کارلی شروع کنیم که خیلی هم قشنگ هست
    با تشکر
    I owe you a music

30. 5 کاربر برای این پست از sina.pesser تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    16418
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    6
    13 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

کارتون خیلی عالیه من یه طرفدار پر و پا قرص هستم

32. کاربران زیر از evaseim به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)