لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفا دوستان گرام بگن میشه ویولون رو بدون استاد یاد گرف

رأی دهندگان
82. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • اصلا نمیشه

34 41.46%
  • کار نشد نداره

21 25.61%
  • بستگی به خودت داره

19 23.17%
  • میشه با فیلم اموزشی یاد گرفت

3 3.66%
  • در حد مبتدی میشه یاد گرفت

13 15.85%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 33 به 48 از 51

موضوع: برای یک تازه کار که عاشق ویولونه (یادگیری ویلن بدون استاد)

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

0 Not allowed! Not allowed!
    كپلوين كپلو صورتم مثل هلوووو ... :)
    چيزي كه كاملا مشخصه اينه كه بدون استاد تقريبا نميشه گفت كسي مي تونه حرفه اي بشه. البته توي موسيقي هايي كه كاملا احساسي هستن و به اصول زياد توجه نمي كنن شايد بشه چيزي شد. مثل موسيقي محلي هندي . يكي زياد گوش مي كنه بعد هم ميزنه و شايد شيرين هم بزنه. ممكن هم هست كه سر و ته بشينه و اين كار رو بكنه ولي خروجي كار كه همون صدا هست خوب باشه. اما در موسيقي هاي حرفه اي نميشه اين كار رو كرد.
    ای پادشاه ، سایه ز درویش وا مگیر
    ناچار خوشه چین بود آنجا که خرمن است

2. 2 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

baloot1373 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120611
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

خداییش بعضی استادا هم خیلی تو اموزش فس فس میکنن انگار میترسن هنرجو چیزی یاد بگیره من خودم هفت ماه پیش یه استادی کار میکردم که ازش راضی نبودم اصلا کلاسو جدی نمیگرفت رفتم پیش یه استاد دیگه تعریفشو شنیده بودم اونم دقیقا از صفر باهام شروع کرد به قول خودش من متد استاد قبلیتو قبول ندارم یعنی این 7 ماه کششششششک این استاد جدیدم هم اصلا درسو جلو نمیبره یه هنرجو داره 5 سال پیششه ولی زدنش اصلا تعریفی نداره حالا میترسم باز برم پیش یکی دیگه اونم از صفر باهام شروع کنه

4. 2 کاربر برای این پست از baloot1373 تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط baloot1373 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خداییش بعضی استادا هم خیلی تو اموزش فس فس میکنن انگار میترسن هنرجو چیزی یاد بگیره من خودم هفت ماه پیش یه استادی کار میکردم که ازش راضی نبودم اصلا کلاسو جدی نمیگرفت رفتم پیش یه استاد دیگه تعریفشو شنیده بودم اونم دقیقا از صفر باهام شروع کرد به قول خودش من متد استاد قبلیتو قبول ندارم یعنی این 7 ماه کششششششک این استاد جدیدم هم اصلا درسو جلو نمیبره یه هنرجو داره 5 سال پیششه ولی زدنش اصلا تعریفی نداره حالا میترسم باز برم پیش یکی دیگه اونم از صفر باهام شروع کنه
    توی یادگیری ویلن اصلا عجله نکنین... من استاد میشناسم که توی یکی دو سال شاید 10-20 تا کتاب درس بده ... ولی کیفیت مهمه.
    پیش استادی برین که درست درس میده. ایرادها رو برطرف می کنه ... تکنیک ها رو دقیقا توضیح میده و اجرا می کنه. اصول اولیه رو همیشه کنترل می کنه (ریتم و نت خوانی و آرشه کشی و ...)
    البته تعداد اساتید واقعی ویلن خیلی کمه

6. 6 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط baloot1373 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نکات و مواردی که فرمودید صحیح. ولی این عزیزی که بعد از پنج سال اجراشون هنوز تعریفی نداره! شاید مشکل از خودشون باشه! در موسیقی، قسمت اعظمی از یادگیری به خود هنرجو مربوط میشه. مخصوصا نوازندگی ویولن! پس بخاطر این هنرجو در مورد استاد تصمیم نگیرید.
    اما اینکه پیش هر استادی میرید قبلی رو قبول نداره و از صفر شروع میکنه خیلی خیلی درسته. در ایران مخصوصا موسیقی هیچکی هیچکیو قبول نداره. من خودم دانشگاه که میرفتم هر ترم معلم پیانو رو عوض میکردن و هرکی واسه خودش یه کتاب و متدی داشت!! الان اونقدر کتاب و متد جلوم دارم نمیدونم کدومو پیش ببرم!! و اینا فقط باعث سر در گمی هنرجو میشه.
    بنظرمن، از تعویض دائم استاد بپرهیزید. و با همین استاد ادامه بدید اما * تلاش خودتونو بسیار زیاد کنید و تکالیف رو به خوبی انجام بدید* تا بهونه ای برای فس فس کردن نداشته باشن مجبور بشن با سرعت متعادل و مورد نظر شما پیش برن.

8. 2 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    115203
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان ، من دو ماهی میشه که ویولن دارم و البته با سی دی(امین اسماعیلی) کار میکنم چون تو شهر ما مدرسی برای آموزش ویولن وجود نداره
    خیلی هم برای یادگیری ویولن عجله ندارم، از روی کتاب خالقی کارمیکنم و سعی میکنم مثله سی دی کتاب خالقی بزنم و قطعه ای که گوش میدم با اونی که میزنم مثله همن به خاطر همینم فک میکنم دارم درست میزنم و فالش نیست. به نظر شما من دارم درست میزنم؟میشه اینجوری ادامه داد؟

baloot1373 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120611
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yoosef_music [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نکات و مواردی که فرمودید صحیح. ولی این عزیزی که بعد از پنج سال اجراشون هنوز تعریفی نداره! شاید مشکل از خودشون باشه! در موسیقی، قسمت اعظمی از یادگیری به خود هنرجو مربوط میشه. مخصوصا نوازندگی ویولن! پس بخاطر این هنرجو در مورد استاد تصمیم نگیرید.
    اما اینکه پیش هر استادی میرید قبلی رو قبول نداره و از صفر شروع میکنه خیلی خیلی درسته. در ایران مخصوصا موسیقی هیچکی هیچکیو قبول نداره. من خودم دانشگاه که میرفتم هر ترم معلم پیانو رو عوض میکردن و هرکی واسه خودش یه کتاب و متدی داشت!! الان اونقدر کتاب و متد جلوم دارم نمیدونم کدومو پیش ببرم!! و اینا فقط باعث سر در گمی هنرجو میشه.
    بنظرمن، از تعویض دائم استاد بپرهیزید. و با همین استاد ادامه بدید اما * تلاش خودتونو بسیار زیاد کنید و تکالیف رو به خوبی انجام بدید* تا بهونه ای برای فس فس کردن نداشته باشن مجبور بشن با سرعت متعادل و مورد نظر شما پیش برن.

ممنون اقا یوسف بهترین راه همینه من گفتم یه مدت دیگه که بهتر شدم و ب وضع قابل قبولی رسیدم استادمو عوض کنم اکثر هنرجوهاشون همین کارو میکنن
    برنو والتر

من زندگی نمی کنم مگر برای موسیقی که از زمان جوانی روح را تسخیر کرده است.

11. 2 کاربر برای این پست از baloot1373 تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط MK309 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان ، من دو ماهی میشه که ویولن دارم و البته با سی دی(امین اسماعیلی) کار میکنم چون تو شهر ما مدرسی برای آموزش ویولن وجود نداره
    خیلی هم برای یادگیری ویولن عجله ندارم، از روی کتاب خالقی کارمیکنم و سعی میکنم مثله سی دی کتاب خالقی بزنم و قطعه ای که گوش میدم با اونی که میزنم مثله همن به خاطر همینم فک میکنم دارم درست میزنم و فالش نیست. به نظر شما من دارم درست میزنم؟میشه اینجوری ادامه داد؟
    سلام دوست عزیز.
    اصولا بدون استاد یادگرفتن ویلن خیلی مشکله. اما حالا که استاد دم دستتون نیست سعی کنین خودتون تا جایی که ممکنه صحیح و اصولی یاد بگیرین.
    راستش من زیاد موافق نیستم که هنرجو با کتاب های استاد خالقی شروع کنه و به نظرم بهتر بود با ل ویلن شروع می کردین.
    اما یه نکته ی مهم رو می خوام بهش اشاره کنم که همیشه به همه ی هنرجوهای عزیز می گم:

هر تکنیکی رو که یاد می گیرین، اسم تکنیک رو به زبان انگلیسی توی یوتیوب سرچ کنین. ویدئوهای آموزشی جالبی رو میتونین اونجا ببینین.
    (البته باید به زبان انگلیسی تا حدودی مسلط باشید)

در مبحث آموزش ویلن ویدئوهای آموزشی به زبان انگلیسی بسیار بهتر و رساتر هستن نسبت به خود آموزهای فارسی.

13. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    115203
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست عزیز.
    اصولا بدون استاد یادگرفتن ویلن خیلی مشکله. اما حالا که استاد دم دستتون نیست سعی کنین خودتون تا جایی که ممکنه صحیح و اصولی یاد بگیرین.
    راستش من زیاد موافق نیستم که هنرجو با کتاب های استاد خالقی شروع کنه و به نظرم بهتر بود با ل ویلن شروع می کردین.
    اما یه نکته ی مهم رو می خوام بهش اشاره کنم که همیشه به همه ی هنرجوهای عزیز می گم:

هر تکنیکی رو که یاد می گیرین، اسم تکنیک رو به زبان انگلیسی توی یوتیوب سرچ کنین. ویدئوهای آموزشی جالبی رو میتونین اونجا ببینین.
    (البته باید به زبان انگلیسی تا حدودی مسلط باشید)

در مبحث آموزش ویلن ویدئوهای آموزشی به زبان انگلیسی بسیار بهتر و رساتر هستن نسبت به خود آموزهای فارسی.

ممنون راهنمایی خوبی بود ،راستش ل ویولن دارم ولی اهنگاش به نظرم اومد خیلی جالب نیس در حالی که آهنگای خالقی قشنگترن وبیشتر دوس دارم اونا رو بزنم بعدشم سی دی ل ویولن رو نداشتم که گوش بدم ببینم دارم درست میزنم یا نه

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط MK309 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون راهنمایی خوبی بود ،راستش ل ویولن دارم ولی اهنگاش به نظرم اومد خیلی جالب نیس در حالی که آهنگای خالقی قشنگترن وبیشتر دوس دارم اونا رو بزنم بعدشم سی دی ل ویولن رو نداشتم که گوش بدم ببینم دارم درست میزنم یا نه
    خواهش می کنم. ل ویلن به تدریج پیش میره اما کتاب استاد خالقی حجم بعضی از تمریناش کم هست (توی یه تاپیک دیگه در مورد کتاب ها بحث شده که اگه نیاز بود توضیحات بیشتر رو اونجا میگم)
    هنرجوی ویلن بهتره 2-3 سال اول رو به اصول بپردازه و بعدش دقیقا گرایشی که بهش علاقه داره رو انتخاب کنه.
    کتاب های ل ویلن 1 و2 رو استاد بردیا کیارس به زیبایی و شیوایی اجرا کردن.
    توی بازار هست. از سایت بیپ تونز هم میتونین تهیه کنین (سرچ کنین ل ویلن 1 بیپ تونز)

16. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    111413
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    136
    50 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    Given: 2/1
    میزان امتیاز
    10

منم به این مشکل دچار شدم. اما مال من بد تر از تو بود. توی درس های ویولن نباید به هیچ عنوان عجله کرد. به قول استادم توی نوازندگی یه تکنیک نواختن و گرفتن درست ساز مهمه و دیگری ریتم. شخصی هست که 10 تا کتاب تموم کرده و کشک نه درست ویولن رو میگیره نه ریتم اهنگ رو رعایت میکنه. ولی یه نفر کتاب اول هست ولی انقدر زیبا می نوازه که ادم لذت می بره.
    و این رو هم بگم مدت زمان یاد گیری ببین افراد متفاوته

- - - Updated - - -

استاد من میگه توی کلاس های ویولن استاد فقط 36 درصد نقش دارد بقیه به مدت تمرین و دقت و توجه هنرجو بستگی داره. بدون استاد می شه یاد گرفت ولی در حد عالی نه. خود بنده بعضی اوقات درس های جلو تر هم می زنم. و حتی یک کتاب رو هم بدون استاد تموم کردم. یا نت های خارج از کتاب رو هم کار می کنم. ولی استاد که باشه خیلی بهتره

baloot1373 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120611
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوستان من خودم تازه ل ویلن2 رو شروع کردم هر 3 جلسه هم استادم از دنیای زیبای ویلن بهم اهنگ میده اگه ممکنه یه کتاب بهم معرفی کنین که فقط تو خونه تمرین کنم چون بعضی اوقات وقتم ازاده دوس دارم یه چیز دیگه بزنم
    برنو والتر

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

دوستان من خودم تازه ل ویلن2 رو شروع کردم هر 3 جلسه هم استادم از دنیای زیبای ویلن بهم اهنگ میده اگه ممکنه یه کتاب بهم معرفی کنین که فقط تو خونه تمرین کنم چون بعضی اوقات وقتم ازاده دوس دارم یه چیز دیگه بزنم
    کتاب که زیاد هست.
    من کتاب سوزوکی رو پیشنهاد می کنم.

20. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

baloot1373 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120611
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    کتاب که زیاد هست.
    من کتاب سوزوکی رو پیشنهاد می کنم.

میتونم کتابای خالقی رو کار کنم؟
    برنو والتر

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

میتونم کتابای خالقی رو کار کنم؟
    به نظر من فعلا نیازی نیست.
    یه مقدار که مهارت بیشتری پیدا کردین میتونین سراغ متد ایرانی برین. (در صورتی که خواستین به روش ایرانی ویلن زدن رو یاد بگیرین، میتونین بعد از اتمام ل ویلن 2 و کار کردن تعدادی اتود، سراغ متد ایرانی برین که البته در اون صورت هم بهتره تا مدتی کتاب های کلاسیک رو کماکان کار کنین)

23. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    11

منم ل ویولن 2 چند وقتیه شروع کردم
    به نظر من کتاب دیگه کار نکن برو از تو اینترنت نت اهنگایی که دوست داری پیدا کن و بزن هم سرگرمیه هم علاقه داری هم تمرین ویولنه
    اگر هم خواستی می تونی به استاد ویولنت بگی برات نت اهنگایی که دوست داری در سطح خودت بنویسه برات مثلا رو پوزیسیون یک همشونو بنویسه
    من اینکارو دارم می کنم
    کتاب سوزوکی هم داشتم تا اخر جلد یک کار کردم ولی اهنگاش زیاد جالب نیستن یه جورایی رو بعضی تمرین ها خیلی کلید می کنه و تکرار می کنه... به نظر من کتاب جالبی نبود ... بهترین راه همینه که گفتم به نظر من
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    404 بار تشکر شده در 159 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 134/0
    Given: 32/0
    میزان امتیاز
    11

به نظر من از اواسط ل ویولن اتود ولفارت رو شروع کنید. هر چه قدر که می تونید اتود کار کنید. ما ها همیشه دنبال اینیم که هی قطعه یاد بگیریم. چون زدنشون رو بیش تر دوست داریم و بیشتر لذت می بریم. من خودم از اتود زدن واقعا گریزونم. اماااااا... اتوده که اشکالاتت رو بر طرف میکنه. دستت رو قوی می کنه. انگشت گذاریتو درست می کنه. هماهنگی دست چپ و راستت رو تقویت می کنه و .. . اگه می تونی کتاب ولفارت رو شروع کن حتما تاثیرش رو در نوازندگیت خواهی دید.

26. 4 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)