لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 120

موضوع: ما چطور ميتونيم مردم رو با موسيقي خوب آشتي بديم؟؟؟

Mona آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    8411
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    2,225
    2,803 بار تشکر شده در 899 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض ما چطور ميتونيم مردم رو با موسيقي خوب آشتي بديم؟؟؟

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام.
    امروز داشتم يكي يكي وبلاگاي مورد علاقه ام رو ميخوندم كه به پستي از يكي از دوستان برخوردم كه بد نديدم در موردش بحث كنيم. در ضمن من اصلا قصدم زير سوال بردن نوشته ايشون نيست.

تو شجريان من ساسي:
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

راستش به شخصه دلم گرفت. هم براي وضعيت موسيقيمون هم براي مردممون.

ما چطور ميتونيم مردم رو با موسيقي خوب آشتي بديم؟؟؟
    و يا اصلا يه همچين چيزي جزو وظايف ما هست؟ و يا به عبارتي به ما مربوطه؟
    زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست / هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
    صحــــــــــــنه پیوســـــــــته بجاســـــت / خرم آن نغمه که مردم سپارند به یــــــــــــاد

2. 7 کاربر برای این پست از Mona تشکر کرده اند:

3. # ADS

mos167 آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    10467
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    407
    499 بار تشکر شده در 231 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    16

منم دلم گرفت..
    اول با خودم گفتم „خر چه داند قیمت نقل و نبات!” بعدش افسوس خوردم از اینکه چرا باید اینجوری باشه ؟ ..
    الان که فکر می کنم میبینم بالاخره یکیم باید باشه این چیزا رو گوش کنه . همه که نباید موسیقیه خوب گوش کنن .. همون طور که همه غذای خوب نمی خورن لباس خوب نمی پوشن تفریح خوب ندارن و ... فقیرن ..
    زیاد سخت نگیر .. مقدری که به گل نکهت و به گِل جان داد -- به هرکه هرچه سزا دید حکمتش آن داد..

ما هم کاره خودمون رو می کنیم ؛ موسیقیه خوب گوش می کنیم .. موسیقیه خوب کار می کنیم وآشتی دادن مردم با موسیقیه خوب کاره حکومت و صدا و سیماست.
    همه می دونن تصویر چقدر می تونه جذب کننده باشه .. همه می دونن که حکومت دوست نداره مردم به سمت موسیقی برن .. همه می دونن که ...

كار ما نيست شناسایی راز گل سرخ. كار ما شايد اين است. كه در افسون گل سرخ شناور باشيم . ..
    هرنتی که ازعشق بگوید زیباست حالا سمفونی پنجم بتهوون باشد یا زنگ تلفنی که درانتظارصدای توست...

5. 4 کاربر برای این پست از mos167 تشکر کرده اند:

Amir آواتار ها
    The God Father

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    The God Father
    شماره عضویت
    2
    میانگین پست در روز
    0.50
    تشکر از پست
    2,649
    11,663 بار تشکر شده در 2,477 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Amir on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 152/5
    Given: 83/3
    میزان امتیاز
    10

خوشي كه بخواد آينده آدم رو مبهم جلوه كنه به درد لاي جرز ديوار هم نمي خوره

اين آقا يا خانم يا امثال اين جوون هم اگه از طرف من ديديد از قول من بهش بگيد . امير گفت :

يادش بخير بابام قبلانا هميشه مي گفت... شب درازه . آدم شدنت هم خواهيم ديد

هوس خيلي راحت آدم رو تحت تاثير قرار مي ده . اگه استاد شجريان هم بياد تو يكي از قطعه هاش از واژه پر معناي داف استفاده كنه مطمئن باشيد هرچه قدر هم غمگين بخونه اين هوس باز نظرش عوض ميشه

مي گيد نه امتحان كنيد . مشكل خيلي ها كه خودشون مي دونن كيا هستند و نيازي به بلا نسبت گفتن نيست اينه كه شخصيت مجهولي دارند و نمي تونن تصميم گيري كنند و دهن بين هايي بيش نيستند . چند سال كه بزرگتر بشن يا آدم ميشن و سرشون مي خوره به ديوار يا در اوج بدبختي بيچاره ميشن . همينا تحت تاثير فرهنگي كه بدبختي غربي هم نيست آبروي ايران رو همه جا بردند

مي خواستم متنشو كپي كنم همينجا و منبع بزنم ولي دلم نيومد سايت رو آلوده كنم به مذخرفات يه بچه زير 10 سال كه هنوز نمي دونه بند كفششو نبايد دور كمرش ببنده .

موفق باشيد.

My Direct Email : amir@noteahang.com
    .
    .
    نت آهنگ محبوب ترین سایت موسیقی در سال 91 و 92 ( آراء مردمی جشنواره وب )
    .
    .
    حالم عوض میشه !
    .
    .
    .
    http://www.noteahang.com/downloadfil...Mishe.mp3.aspx
    .

7. 5 کاربر برای این پست از Amir تشکر کرده اند:

Mona آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    8411
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    2,225
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

خواهش ميكنم اينجوري راجع به هم حرف نزنيم. من اول هم گفتم قصدم زير سوال بردن ايشون و افرادي از اين دست نيست. همونطور كه ميدونيم موسيقي ايراني غم داره (من نميگم غمش بده، اصلا) و جامعه ي ما هم افسرده. براي مايي كه از خونواده ي موسيقي هستيم و دركمون از موسيقي سطحي نيست شايد اين متن خيلي مزخرف (به قول آقاي امير) بياد. اما ما با مردم داريم زندگي ميكنيم و ميبينيم كه انها خصوصا قشر جوون و نوجوون به سمت و سوي اين موسيقي كشيده شدند (و نسل بعدي ايران به وسيله ي اين قشر رشد خواهد كرد). اين پست يك نظر بود از هزاران نظر كه از زبون كسيه كه ديد حرفه اي به موسيقي نداره و صرفا براش تفريحه و با اين كار ميخواد چند صباحي از مشكلاتش فارغ بشه. اگه ما بيايم اينطوري راجع به اكثريت قضاوت كنيم „خر چه داند قیمت نقل و نبات...” به نظر من موسيقيمون بيشتر از بين ميره. اين لحن حرف زدن ما نه تنها آشتي دهنده نيست بلكه شكاف دهنده هم هست. به نظر من نبايد اينقدر راحت درباره شخصيت افراد قضاوت كرد. خيليها موسيقي هاي ضعيف گوش ميكنن اما دليل بر بي شخصيت بودنشون نيست.
    حرف من اينه كه اگه ميگيم موسيقي خوبه، آرامش بخشه و از لحاظ پزشكي هم ثابت شده؛ چرا نيايم بهتر ازش استفاده كنيم؟
    چرا اهالي موسيقي كه ادعايي تو اين زمينه دارند به ساخت موسيقيهايي دست نزنند كه بياد جاي موسيقي زيرزميني رو بگيره؟
    مردم ما نياز به موسيقي خوب دارند. به نظرم اگه بخواهيم جبهه گيري كنيم رسالت خودمون رو درست انجام نداديم.
    اميدوارم تونسته باشم منظورمو انتقال بدم!
    باز هم منتظر نظراتتون هستم.
    صحــــــــــــنه پیوســـــــــته بجاســـــت / خرم آن نغمه که مردم سپارند به یــــــــــــاد

9. 3 کاربر برای این پست از Mona تشکر کرده اند:

Majed آواتار ها
    مدیر کل سایت

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل سایت
    شماره عضویت
    771
    میانگین پست در روز
    0.23
    تشکر از پست
    3,831
    5,080 بار تشکر شده در 1,121 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Majed on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 309/2
    Given: 138/1
    میزان امتیاز
    10

بنده هم به شخصه با منا موافقم...

اینکه طرف موسیقی ضعیف گوش میکنه به خاطر اینه که نمیتونه تشخیص بده که ضعیفه...

خدا هیچ بت پرستی رو واسه اینکه بت میپرسته مجازات نمیکنه .. مگر اینکه بین اونها پیامبری رو مبعوث کرده باشه و باز هم آگاه نشده باشند..

متاسفانه ما در این زمینه هم نیاز به یک پیامبر داریم که در جامعه موسیقی واقعی رو تبلیغ کنه...

تا زمانی که این کار صورت نگرفته خوب گمراهی هم طبیعی هست..
    برای بهتر زندگی کردن باید بهتر دید ...!!!!

11. 2 کاربر برای این پست از Majed تشکر کرده اند:

Amir آواتار ها
    The God Father

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    The God Father
    شماره عضویت
    2
    میانگین پست در روز
    0.50
    تشکر از پست
    2,649

شبکه های اجتماعی من

Add Amir on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

جاهل با کافر فرق می کنه

جاهل کسی هست که ندانسته یه کاری رو انجام می ده ولی کافر کسی هست که دانسته به همه چیز پشت پا می زنه

در مورد اکثریت جوانان و نوجوانان موفقم که نه اطلاع رسانی درست و حسابی برای آنها هست نه انگیزه ای در فاز موسیقی اصیل ایرانی و همانطور که منا جان فرمودند باید چاره ای هرچند کوچک اندیشید

ولی در روی کلامم با نویسنده آن مطلب در آن وبلاگ باز پست قبلم را اگر نیاز شد تکرار می کنم . چون او حکم جاهل را ندارد .

با تشکر

.
    .
    .
    .
    حالم عوض میشه !
    .
    .
    .
    .

13. 3 کاربر برای این پست از Amir تشکر کرده اند:

onlymusic آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6593
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    442
    180 بار تشکر شده در 43 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/1
    میزان امتیاز
    16

چند كلامي هم در اون وبلاگ نوشتم و هم اينجا مينويسم.
    متاسفانه جوانان (البته قصد جسارت به همه جوانان نيست) ما در همه چيز گرفتار جهل شده اند. اصولا بحدي انگيزه براي دريافت هر آنچه در اطراف ما هست در جوانان به صفر رسيده كه فقط و فقط جرياناتي كه بنوعي ساز مخالف ميزنند خوب قلمداد ميشوند بدون گزينش و تحقيق.
    دوستي كه در آن وبلاگ نوشته اند چقدر بايد فكر كنيم متاسفانه نماينده جواناني هستند كه تصور مي كنند خيلي فكر مي كنند اما در واقع افكارشان را چنان بسته قرار داده اند كه واژه فكر درش وارد نميشود.
    حقير معتقدم موسيقي ما بدرستي معرفي و شناسانده نمي شود. كافي است واژه موسيقي را سرچ گوگل كنيد تا هزاران هزار لينك از آهنگهاي لوس آنجلسي در اختيار ما قرار گيرد و آنجا كه دنبال موسيقي سنتي بگرديد با تعداد كمي لينك و آنهم لينكهاي از بين رفته مواجه خواهيد شد.
    تعداد سايتهاي معرفي سازهاي موسيقي ايراني از انگشتان دست تجاوز نمي كنند و چون شخصا بدنبال مقالات اين سازها بوده ام به شما اطمينان مي دهم كه اگر هم مقالاتي موجود باشد همه نصفه نيمه و رها شده خواهد بود.
    گناه كيست؟
    آيا كساني كه دستي بر آتش دارند نبايد براي بر باد رفتن اين گنجينه ها كار فرهنگي كنند؟
    در حالي كه طرف مقابل مدام در حال فعاليت و بروز شدن هست؟
    اميدوارم بزرگان موسيقي ما كه در قيد حيات هستند در زمينه بازآموزي نسل جوان هم قدم بردارند و صرفا به كار نمايش آثار نپردازند.
    با تشكر فريبا

15. کاربران زیر از onlymusic به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Mona آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    8411
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    2,225
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ولی در روی کلامم با نویسنده آن مطلب در آن وبلاگ باز پست قبلم را اگر نیاز شد تکرار می کنم . چون او حکم جاهل را ندارد .

با تشکر

اتفاقا همين اين، موضوع رو حساستر ميكنه.
    زمانيكه يكي دانسته كاري رو ميكنه اون هم كاريكه زيبا نيست، اينجا فقط خودش مقصره؟
    دقيقا اين بحث مثل بحث سريالها و فيلمهاي تلويزيون ما ميمونه. زمانيكه سريالها و فيلمها چنگي به دل نزنند، بيننده دست به دامن تلويزيونهاي ديگه ميشه. ديديد زمانيكه سريالهاي مردم پسند و خوب پخش ميشه، همه از كار و زندگيشون ميزنن تا بهش برسن و ببيننش؟
    مگه ميشه كسي به ادب و فرهنگ خودش بي علاقه باشه؟!!
    چرا موسيقي علمي و خوب ما نميتونه نياز مردم رو تامين كنه؟
    پس حتما اونطور كه بايد كسانيكه به قول فريبا جان دستي در آتش دارند نتونستند كارشون رو درست انجام بدن؟!! (البته قصد جسارت ندارم صرفا اينها براي رسيدن به يه نتيجه گيري درسته) و بازم با فريبا موافقم كه فرمودن موسيقي خوب ما آپ ديت نيست...

17. کاربران زیر از Mona به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5122
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    14
    34 بار تشکر شده در 14 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط majeddotcom [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بنده هم به شخصه با منا موافقم...

اینکه طرف موسیقی ضعیف گوش میکنه به خاطر اینه که نمیتونه تشخیص بده که ضعیفه...

خدا هیچ بت پرستی رو واسه اینکه بت میپرسته مجازات نمیکنه .. مگر اینکه بین اونها پیامبری رو مبعوث کرده باشه و باز هم آگاه نشده باشند..

متاسفانه ما در این زمینه هم نیاز به یک پیامبر داریم که در جامعه موسیقی واقعی رو تبلیغ کنه...

تا زمانی که این کار صورت نگرفته خوب گمراهی هم طبیعی هست..

اول بگو موسیقی قوی یعنی چی؟ آیا بنظرت موسیقیی که بدون داشتن کمترین تریبون رسمیی مخاطب جذب کرده قوی نیست و موسیقیی که با داشتن تریبونی رسمی نمی‌تونه مخاطب جذب کنه قویه؟ تو این وادی موسیقی پیامبر کم داریم؟ نه مسئله این نیست. به نظر من موسیقی سنتی گوش کردن حوصله می‌خواد و چه بهتر سواد. وقتی طرف این جور موسیقی براش والیوم‌ه قبول کن که نباید توقع بیجا ازش داشت. این جور موسیقی که ما سنگ‌شو به سینه می‌زنیم موسیقی نیست که سرپایی بشه گوشش کرد و لذت برد. حالا اگه کسی همچین چیزی بخواد باید چه کرد؟ فکر کنم که تو [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]بحث شد که چطور ساز زدن ملت بخاطر تغییر ذائقه ملت تغییر کرد. الان هم ذائقه تغییر کرده ساز زدن ملت تغییر کرده (توجه کن به طرز آواز خوندن الان شجریان با سی سال یا حتی ده سال قبل‌ش). ولی تغییر ذائقه ملت از تغییر موسیقی سنتی خیلی بیشتر بوده. یک مسئله دیگه که ملت خیلی بهش ایراد می‌گیرن کم تحرکی موسیقی سنتی‌ه. نمودش اینه که با این موسیقی سنتی که ما داریم نمی‌شه رقصید(لااقل راحت رقصید). ولی با اون موسیقی که اون حضرت می‌گه می‌شه هرجور وجه‌وورجه‌ای کرد. با توجه به نوع شادی که ملت می‌خوان اون موسیقی جوابگو‌ه ولی موسیقی سنتی جواب‌گو نیست. مسئله با مزه‌تر این‌ه که این فقط مخصوص اینجا نیست. مگر تو اروپا همه موسیقی کلاسیک گوش می‌کنن. اون‌جا موسیقی‌ش به شدت همه جورتره که اینی که این حضرت تو وبلاگش آورده به راحتی از اونا سره. و به نظر نمیاد که انقدر فریاد وااسفا بدن. این‌طور هم نیست که این آدم دنبال موسیقی بد باشه. از یک نوع موسیقی اونی رو انتخاب کرده که بنظرش صاف و صوف‌تره. پس به این راحتی فتوا دادن که اهل تشخیص نیست یک کم محل تردیده.

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خوشي كه بخواد آينده آدم رو مبهم جلوه كنه به درد لاي جرز ديوار هم نمي خوره

اين آقا يا خانم يا امثال اين جوون هم اگه از طرف من ديديد از قول من بهش بگيد . امير گفت :

يادش بخير بابام قبلانا هميشه مي گفت... شب درازه . آدم شدنت هم خواهيم ديد

هوس خيلي راحت آدم رو تحت تاثير قرار مي ده . اگه استاد شجريان هم بياد تو يكي از قطعه هاش از واژه پر معناي داف استفاده كنه مطمئن باشيد هرچه قدر هم غمگين بخونه اين هوس باز نظرش عوض ميشه

مي گيد نه امتحان كنيد . مشكل خيلي ها كه خودشون مي دونن كيا هستند و نيازي به بلا نسبت گفتن نيست اينه كه شخصيت مجهولي دارند و نمي تونن تصميم گيري كنند و دهن بين هايي بيش نيستند . چند سال كه بزرگتر بشن يا آدم ميشن و سرشون مي خوره به ديوار يا در اوج بدبختي بيچاره ميشن . همينا تحت تاثير فرهنگي كه بدبختي غربي هم نيست آبروي ايران رو همه جا بردند

مي خواستم متنشو كپي كنم همينجا و منبع بزنم ولي دلم نيومد سايت رو آلوده كنم به مذخرفات يه بچه زير 10 سال كه هنوز نمي دونه بند كفششو نبايد دور كمرش ببنده .

موفق باشيد.
    جناب امیر خان توجه داشته باشید کسانی هستند که این جور موسیقی رو دوست دارند. از طرفی شما مدیر یک سایت تخصصی موسیقی سنتی نیستید. به شما پیشنهاد می‌کنم کمی بی‌طرف‌تر باشید. دقت کنید که عده‌ای از مخاطبان شما کسانی هستند که این جور موسیقی رو دوست دارند. فکر می‌کنی با بد و بیراه می‌شه کسی‌رو پایبند به فرهنگی کرد. فکر کنم خیلی داری متعصبانه برخورد می‌کنی. ضمانتی داری که هرکس به این نوع موسیقی احترام بذاره یا حتی گوش کنه آدم‌ه یا در اوج خوشبختی‌ه. اقل فایده اون جور طرز فکر اینه که این جور تعصب همراهش نیست.

19. کاربران زیر از Nazer به خاطر این پست تشکر کرده اند:

marzi_a1732 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    4302
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    1,263
    3,551 بار تشکر شده در 729 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/1
    میزان امتیاز
    17

Talking

نقل قول نوشته اصلی توسط Nazer [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    تغییر ذائقه ملت از تغییر موسیقی سنتی خیلی بیشتر بوده. یک مسئله دیگه که ملت خیلی بهش ایراد می‌گیرن کم تحرکی موسیقی سنتی‌ه. نمودش اینه که با این موسیقی سنتی که ما داریم نمی‌شه رقصید(لااقل راحت رقصید). ولی با اون موسیقی که اون حضرت می‌گه می‌شه هرجور وجه‌وورجه‌ای کرد. با توجه به نوع شادی که ملت می‌خوان اون موسیقی جوابگو‌ه ولی موسیقی سنتی جواب‌گو نیست.
    مشکل دقیقا همین جاست که بعضیا وقتی میگن از سبک فلان خواننده خوشم میاد، فقط به دلم دیمبو و ریتم شادش فکر میکنن ولی متاسفانه به چیزایی که خواننده می خونه توجهی ندارند و اکثرا همون اراجیف رو بدون اینکه معنیشو بفهمند تکرار می کنند.
    حداقل خواننده های نسل قدیم ما خوانده هاشون مضمون و معنی درست دارند نه که فقط با قافیه و آهنگ جور در بیاد. بعدشم کی گفته که همه آهنگهای قدیمی ما غمگینه؟؟؟؟
    من طرفدار استاد شجریان نیستم ولی واقعا مقایسه این چنین اساتیدی با افرادی که تازه یه جورایی فکر می کنن که خواننده شدند خیلی بی انصافیه و واقعا خجالت داره...
    من از نـژادِ اهـــوراییــانِ آزادم / من از بهشتِ چو زندان، خوشم نمی آید
    اگر خدای نفهمد زبانِ پارسی ام / از آن خدای، به قرآن ! خوشم نمی آید

21. 3 کاربر برای این پست از marzi_a1732 تشکر کرده اند:

Mona آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    8411
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    2,225
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

واي واي داره جنگ ميشه
    دوستاي عزيز خواهش ميكنم احترام هم رو نگه داريم.
    من الان در بلاگ مربوطه بودم، كه ديدم (آقا/خانم ؟) ناظر از ايشون خواستن تا نظرشونو مطرح كنند در اينجا. اتفاقا بد هم نيست. چرا كه ما داريم يه طرفه به قاضي ميريم. ايشون هم بايد به عنوان يه مخاطب موسيقي نظراتشون رو مطرح كنند چون حقشونه
    و در ضمن (آقا/خانم ؟) ناظر من در عنوان بحث نوشتم موسيقي خوب نه صرفا سنتي.
    ویرایش توسط Mona : Sunday 23 November 2008 در ساعت 05:25 PM

Amir آواتار ها
    The God Father

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    The God Father
    شماره عضویت
    2
    میانگین پست در روز
    0.50
    تشکر از پست
    2,649

شبکه های اجتماعی من

Add Amir on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Nazer [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    جناب امیر خان توجه داشته باشید کسانی هستند که این جور موسیقی رو دوست دارند. از طرفی شما مدیر یک سایت تخصصی موسیقی سنتی نیستید. به شما پیشنهاد می‌کنم کمی بی‌طرف‌تر باشید. دقت کنید که عده‌ای از مخاطبان شما کسانی هستند که این جور موسیقی رو دوست دارند. فکر می‌کنی با بد و بیراه می‌شه کسی‌رو پایبند به فرهنگی کرد. فکر کنم خیلی داری متعصبانه برخورد می‌کنی. ضمانتی داری که هرکس به این نوع موسیقی احترام بذاره یا حتی گوش کنه آدم‌ه یا در اوج خوشبختی‌ه. اقل فایده اون جور طرز فکر اینه که این جور تعصب همراهش نیست.
    با سلام خدمت شما ناظر عزيز

باور كنيد بنده نه تعصبي به سبكي از موسيقي دارم نه به كسي بي احترامي مي كنم .

بنده فقط با اون شخص تند برخورد كردم چون واقعا بي احترامي كرده بود . در مورد خودمان هم بايد عرض كنم كه به هيچ وجه دوست نداريم مخاطب ما آگاهاني باشند كه فقط براي هوس و خوش گذراني به بيراهه مي روند .

مگر ما بخش رپ نداشتيم ؟ مگر اشعار مرلين منسون خواننده و فيلسوف سبك راك و متال رو نذاشتيم تو سايت ؟

ما با اصل موسيقي مشكلي نداريم . رقص يك هنر است و شادي نياز طبيعي هر انساني هست ولي هرچيزي حدي دارد.

احتمالا شما تا به حال آهنگ هاي امثال اون آقايي كه راوي طرف داريش رو مي كرد نشنيده ايد . يك بار كامل گوش كنيد تا ببينيد كه احترام و بنيان يك خانواده به راحتي زير سوال مي رود .

قبلا هم عرض كردم شادي داريم تا شادي ولي هيچ جا نگفتم كه شادي را فقط بايد در موسيقي كلاسيك ايراني جست. خود من موسيقي پاپ هم گوش مي كنم خيلي هاش هم خيلي بيشتر از اين مدل هايي كه راوي گفت شادترند . حتي خيلي از اونها هم زير زميني هستند .

در نتيجه مي خوام اينو عرض كنم كه موسيقي به هر شكل و سبكي قابل احترام است وگرنه نت آهنگ اين همه سبك را پوشش نمي داد . ولي در مورد موسيقي كه بخواد انسان رو به هرزگي ببره و ذهن انسان رو گمراه كنه من كه سهل هستم مطمئنا خود شما نيز تعصبي برخورد مي كنيد چون ديگر بحث موسيقي نيست بحث فرهنگ و تمدن و آيين نياكان است

اميدوارم منظورم را رسانده باشم

با تشكر

.
    .
    .
    .
    حالم عوض میشه !
    .
    .
    .
    .

24. 3 کاربر برای این پست از Amir تشکر کرده اند:

Mona آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    8411
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    2,225
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

احتمالا شما تا به حال آهنگ هاي امثال اون آقايي كه راوي طرف داريش رو مي كرد نشنيده ايد . يك بار كامل گوش كنيد تا ببينيد كه احترام و بنيان يك خانواده به راحتي زير سوال مي رود .

قبلا هم عرض كردم شادي داريم تا شادي ولي هيچ جا نگفتم كه شادي را فقط بايد در موسيقي كلاسيك ايراني جست. خود من موسيقي پاپ هم گوش مي كنم خيلي هاش هم خيلي بيشتر از اين مدل هايي كه راوي گفت شادترند . حتي خيلي از اونها هم زير زميني هستند .

در نتيجه مي خوام اينو عرض كنم كه موسيقي به هر شكل و سبكي قابل احترام است وگرنه نت آهنگ اين همه سبك را پوشش نمي داد . ولي در مورد موسيقي كه بخواد انسان رو به هرزگي ببره و ذهن انسان رو گمراه كنه من كه سهل هستم مطمئنا خود شما نيز تعصبي برخورد مي كنيد چون ديگر بحث موسيقي نيست بحث فرهنگ و تمدن و آيين نياكان است
    من كاملا با شما موافقم اما ميخوام مثالي براتون بزنم.
    در همسايگي ما خانواده محترمي ساكن هستن كه فرزند پسري (حدودا 13 ساله) دارند كه از اين سبك استقبال ميكنه و اتفاقا پسر مودبي هم هست!! من بحثم سر فرزندشون نيست چون هنوز شخصيتش شكل نگرفته. من يه بار با مادرش داشتم صحبت ميكردم راجع به همين آهنگايي كه هيچ محتوايي نداره ميگفت: „اين آهنگا توشون خيلي حرفاي زشتي ميزنند و تا اونجايي كه بشه اين آهنگارو نميذارم كه پسرم گوش بده اما ريتم آهنگ شاده و حتي خود من هم برام جالبه و جذاب”!!!
    ویرایش توسط Mona : Sunday 23 November 2008 در ساعت 09:13 PM

26. کاربران زیر از Mona به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Majed آواتار ها
    مدیر کل سایت

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل سایت
    شماره عضویت
    771
    میانگین پست در روز
    0.23
    تشکر از پست
    3,831
    5,080 بار تشکر شده در 1,121 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Majed on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 309/2
    Given: 138/1
    میزان امتیاز
    10

اول بگو موسیقی قوی یعنی چی؟ آیا بنظرت موسیقیی که بدون داشتن کمترین تریبون رسمیی مخاطب جذب کرده قوی نیست و موسیقیی که با داشتن تریبونی رسمی نمی‌تونه مخاطب جذب کنه قویه؟ تو این وادی موسیقی پیامبر کم داریم؟ نه مسئله این نیست. به نظر من موسیقی سنتی گوش کردن حوصله می‌خواد و چه بهتر سواد. وقتی طرف این جور موسیقی براش والیوم‌ه قبول کن که نباید توقع بیجا ازش داشت. این جور موسیقی که ما سنگ‌شو به سینه می‌زنیم موسیقی نیست که سرپایی بشه گوشش کرد و لذت برد. حالا اگه کسی همچین چیزی بخواد باید چه کرد؟ فکر کنم که تو [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]بحث شد که چطور ساز زدن ملت بخاطر تغییر ذائقه ملت تغییر کرد. الان هم ذائقه تغییر کرده ساز زدن ملت تغییر کرده (توجه کن به طرز آواز خوندن الان شجریان با سی سال یا حتی ده سال قبل‌ش). ولی تغییر ذائقه ملت از تغییر موسیقی سنتی خیلی بیشتر بوده. یک مسئله دیگه که ملت خیلی بهش ایراد می‌گیرن کم تحرکی موسیقی سنتی‌ه. نمودش اینه که با این موسیقی سنتی که ما داریم نمی‌شه رقصید(لااقل راحت رقصید). ولی با اون موسیقی که اون حضرت می‌گه می‌شه هرجور وجه‌وورجه‌ای کرد. با توجه به نوع شادی که ملت می‌خوان اون موسیقی جوابگو‌ه ولی موسیقی سنتی جواب‌گو نیست. مسئله با مزه‌تر این‌ه که این فقط مخصوص اینجا نیست. مگر تو اروپا همه موسیقی کلاسیک گوش می‌کنن. اون‌جا موسیقی‌ش به شدت همه جورتره که اینی که این حضرت تو وبلاگش آورده به راحتی از اونا سره. و به نظر نمیاد که انقدر فریاد وااسفا بدن. این‌طور هم نیست که این آدم دنبال موسیقی بد باشه. از یک نوع موسیقی اونی رو انتخاب کرده که بنظرش صاف و صوف‌تره. پس به این راحتی فتوا دادن که اهل تشخیص نیست یک کم محل تردیده.
    .

سلام دوست عزیز ..

متاسفانه مشکل اینجاست که شما یک طرفه به قضاوت نشستید و ما رو محکوم کردید و ...

همون طور که خودتون فرمودید من گفتم موسیقی قوی ... نگفتم موسیقی سنتی...

چرا تا بحث از موسیقی درست میشه همه فکر میکنن منظور موسیقی سنتی هست؟

شما اصلا رو چه مبنایی صحبت بنده رو به موسیقی سنتی تعمیم دادی و دلیل بر رد اون آوردی؟!!!

ما موسیقی رپ قوی هم داریم... موسیقی پاپ قوی هم داریم... موسیقی کلاسیک قوی هم داریم... جاز و راک و هر چی که بگی...

ولی 10 ها برابر اون ها ضعیفش رو داریم...

من الان حدود 260 گیگابایت موسیقی تو کامپیوترم دارم... به نظر شما واقعا میتونه همه اینها سنتی باشه؟

الان که حساب کردم تنها 75 گیگش سنتی هست...

پس شما هم زود قضاوت کردی دوست من...

البته من با کلیت یک حرف شما موافقم... اما این جوری تغییرش میدم : کلا موسیقی گوش کردن هنر هست و به سواد نیاز داره ... نه فقط موسیقی سنتی

ببینید مثال میزنم... من موسیقی محسن نامجو رو اصلا دوست ندارم... اما کل آهنگاشو دارم و گوش دادم.. چون حرف واسه گفتن داره..

اگه موسیقی قوی هم به نظر شخص بنده "به عبارت شخص بنده توجه کن" نداشته باشه حداقل شعر داره.. مفهوم داره.. فضا داره.. پس یک موسیقی با ارزش هست...

اما موسیقی که نه شعر داره.. نه آهنگ داره... فقط تیمپو داره یک موسیقی قوی نیست...

البته نمیگم نباید وجود داشته باشه ها.. نه... باید باشه.. من خودم هر چند وقت هوس میکنم از این تریپا گوش کنم... اما نباید موسیقی در ذهن افراد با این آهنگ ها تعریف بشه...

که متاسفانه الان در جامعه ما اینطور هست...

این ها به نظر من فقط جنبه سرگرمی داره.. نه جنبه هنری و معنوی...
    برای بهتر زندگی کردن باید بهتر دید ...!!!!

28. 5 کاربر برای این پست از Majed تشکر کرده اند:

Arman_awn آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    10804
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    40
    1,012 بار تشکر شده در 257 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/0
    میزان امتیاز
    16

این مسئله نیاز به بحث داره. بذارید مطلبو باز کنم:

من به شخصه هر جا بگم موسیقی سنتی، عموم جامعه صحنه ای رو یادشون میاد که
    آقای شجریان به همراه یک سنتور و ضرب و لباسی که هنوز نمی دونم مربوط به کدوم
    قوم ایرانی هست (یک شلوار و یک جلیقه که نمی دونم برای نشون دادن سادگی هست
    یا خیر) نشستن و یکی از حوصله برترین موسیقی های ایرانی رو دارن اجرا می کنند.

آقای شجریان و مانندهای ایشون در شکل گیری این ذهنیت خیلی تاثیر داشتند. شجریان
    با استفاده از جو بی رقیبی بعد از انقلاب به یکه تاز عرصه موسیقی سنتی و ایرانی تبدیل
    شد و باعث شد که همه موسیقی سنتی رو مترادف شجریان بدونند. اگر همون افراد موسیقی
    قبل از انقلاب رو بررسی کنند، هنگامی که ایرج و خوانسازی و گلپایگانی بود کجا اسمی از شجریان
    با نامی دیگر (سیاوش) بود؟ مگر در چندین برنامه ی انگشت شمار.
    همین آقای شجریان که دشمن خونی ویولن هست و انگار با ویولن پدر کشتگی داره ردیف رو پیش
    سلطان بی چون و چرای ویولن، استاد پرویز یاحقی آموخته. جالبه که استفاده از ویولن رو در آهنگ
    هاش عار به حساب میاره. واقعاً آثاری که با ارکسترهای بی نظیر برنامه های مختلف رادیو مثل آهنگ
    های دلکش، مرضیه، بنان، خوانساری، و... اجرا شدند و نمونه های بسیار قدرتمند از موسیقی ایرانی
    هستند الان اصلاً پخش می شوند تا تفاوت این آثار با آثار خواننده ای مثل شجریان مقایسه شود؟
    تنظیم و زیبایی کدام آهنگ شجریان در ایرانی بودن و انتقال اصیل ترین احساسات ایرانی برای مثال به
    آهنگ بوی جوی مولیان با خوانندگی شادروان مرضیه و بنان می رسد؟ کدام آهنگ؟

آیا اگر آثاری اینچنین که واقعاً هم زیاد هستند پخش می شد، آثار بزرگترین موسیقیدانان ما مثل یاحقی
    بدیعی ملک تجویدی شهناز و ... پخش می شد و فقط موسیقی های اکثرا (نه همه) حوصله بر شجریان
    از رادیو و تلوزیون پخش نمی شد، ذهنیت جوانان ما اینطور می شد؟ پس از جوانان دیروز ما این نسل عظیم
    از نوابغ موسیقی ایرانی برخاسته اما الان که شجریان بزرگترین سرمایه ی موسیقی سنتی ماست کسی به
    موسیقی سنتی علاقه مند نمی شود؟

اگه جسارتی شد ببخشید، دلم خیلی پر بود که چرا خیلی ها شجریان رو مثل مارک بنز همه جا می شناسند،
    اما هیچ گاه نامی از آثار برجسته ای که ذکر کرده ام و واقعاً بر آثار شجریان از هر لحاظ رجحان دارند برده نمی شود...
    __________________________________________________ _______________

در کنسرتی، یکی از حاضرین که از اجرای ویولن کرایسلر به وجد آمده بود،
    وی را در آغوش گرفت و گفت: «ای کاش همه ی زندگی خود را می دادم
    اما مانند شما ویولن می زدم.» کرایسلر گفت:«من هم دقیقاً همین کار را
    کرده ام.»

__________________________________________________ _______________
    Violin Proved to be Everything for me

http://f-14tomcat.persiangig.ir/violin1banner2.jpg

30. 4 کاربر برای این پست از Arman_awn تشکر کرده اند:

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    960
    7,753 بار تشکر شده در 1,683 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/9
    میزان امتیاز
    19

ساسی مانکن چی هست؟

-----------------------------------------------
    بر خلاف نظر اکثر دوستان سنتی دوست و در کل موسيقی خوب پسند،من مخالف حرف های اين دوست وبلاگ نويسمون نيستم!!!

اگر مسئله رو اينطور در نظر بگيريم که اين دوست که اسمش رو X ميزاريم ،با کمال شهامت،و در عين حال صادق انه،حرف دلش رو زده،و بدون تزوير و ريا،اون چيزی رو که فکرش رو کرده،به زبون اورده،جای بسی خوشحالی هست!!! کاش همه مثل اون بودن!

حالا از زاويه ديگه به مسئله نگاه ميکنيم،که دوستان بيشتر به اينجای بحث پرداختند،بحث موسيقی قوی،و ضعيف؟

آيا شعر که بر روی يک اهنگ يا ترانه قرار ميگيره،تعيين کننده شدت قوی و ضعيف بودن موسيقی هست؟
    يا نه نوع سبک،مثل سنتی،يا پاپ لس انجلسی،يا پاپ زير زمينی داخلی،با گرايش تهرانی،،يا رپ غير قانونی بچه های فارس! يا راک مايل به هوی متال،و...! بستگی داره؟

از آنجا که موسيقی يا به شکل ساده تر يک اهنگ دارای 3 ويژگی هست.

1. آهنگ ساخته شده

2. ترانه يا شعر نوشته شده

3. تنظيم

جدای از سبک، به طور نه خود آگاه يکی از اين 3 مورد بيشتر مورد توجه ما هست.

يکی ميگه ريتمش قشنگه،اينجا به تنظيم بيشتر بها داده،يکی ميگه شعرش سبک هست و برای خانواده ها جايز نيست،اين به شعرش بيشتر بها داده.

يکی خود ملودی رو دوست داره،و کاری با ريتم،شعر،و ... نداره،اين بيشتر به آهنگ سازی توجه کرده!
    جالب هست که هر يک از اين افراد دارای نوع جهان بينی و شخصيتی خاص در پردازش نوع انتخابات خود هستند.

وقتی به بحث سبک موسيقی ميرسيم،تمامی اين موارد به بحث سبک ها اضافه ميشن.

من مطمئن هستم،که دوستانی که به نوشته های اين وبلاگ واکنش نشون دادند،تعسب خاصی روی موسيقی سنتی دارند،يا بهتر بگيم سبک سنتی،لطفاً نگيد نه!

خود من هم ارزش زيادی برای سبک سنتی،و اساتيد اين موسيقی دارم،ولی به ندرت به موسيقی سنتی گوش ميکنم!! تنفر ندارم،بلکه به ندرت گوش ميکنم!!

سواد موسيقی در جهت خاصی هم دارم،که قابل توجه هست! ولی شجريان،و... نميتونم گوش کنم،ولی به سبک نيمه سنتی بيشتر گوش ميکنم،و برای من بسيار شيرين تر از سنتی هست!

اگر از ديد بسيار فنی نگاه کنيم،ميشه موسيقی قوی و ضعيف رو از هم تفکيک کرد،ولی از ديد مردمی که سواد موسيقی ندارند!! اون چه که خوشم بياد قوی هست،اون چه که نه،ضعيف!
    خوب بايد ببينيم ما جز کدام دسته هستيم،از آنجا که همه ما به خاطر موسيقی اينجا هستيم،پس در دسته اول قرار ميگيريم،يعنی موسيقی رو ميشناسيم!
    از لحاظ فرهنگی،ما دارای گرايش خاصی به 2 دسته کردن رويداد ها،و در کل هر آنچه که به ما داده ميشود يا بهتر بگويم عرضه ميشود داريم،اين 2 دسته شامل خوب ها و بد ها ميباشند!
    ما هر چيزی رو در اين 2 گروه قرار ميديم يعنی آنچه را که دوست داريم،برچسب خوب،و آنچه را که دوست نداريم،برچسب بد ها ميديم،

و اين تفاوتيست که بين ما ايرانی ها ،و کشور های اروپايی و امريکا،ايجاد تفاوت ميکند،خيلی عوامل نقش درند،شکل و نوع مذهب،اموزش،تعليم و تربيت کودک،
    منظور من باز خوب بودن و بد بودن نيست!!!

تو شجریان، من ساسی!
    حتی اين آقای شجريان رو در گروه خوب ها قرار داده،و به گفته خودش خيلی سعی کرده،ولی نشد که نشد!!!
    آيا اين کار رو اون دوست سنتی کارش سعی کرده؟!

شيره بحث من،سنتی و غير سنتی نيست،بلکه در نظر گرفتن سليقه و منش يک نفر برای انتخاب نوع موسيقی هست،که هر روز گوش ميکنه.

صادق انه خود شما بگيد،از هفته پيش تا به حال چی گوش داديد،به چه نوع موسيقی! ؟؟نپرسيدم،برای چه نوع موسيقی ارزش قايل هستيد! بلکه چی گوش داديد؟

آيا برای من هر کس که چيزی به غير از موسيقی نيمه کلاسيک تازه اون هم فقط با ساز پيانو گوش کنه،قابل انتقاد هست،اين که شعر های بعضی اهنگ ها به درجه صفر رسيده،درست،من هم قبول دارم،ولی اگر همون سبک موسيقی رو الک کنيم،کلی هم فايل های با ارزش به بيرون ميريزه!! ولی مشکل شعر و تنظيم،و... نيست،بحث ،بحث خوب ها و بد ها،و تفکر ما هست،آيا اين تفکر اشتباه هست،از لحاظ من کمی تا قسمتی!!! اين برای اين طرف ابی ها (منظور غير ايرانی ها) هم صادق هست!

گل ان است که خود ببويد،نه... بقيش رو خودتون ميدونيد،چرا بايد سنگ موسيقی سنتی اين همه مثل مذهب بر سينه کوبيده بشه!

افردی که به موسيقی سنتی گوش فرا ميداند،افرادی بسيار درون گرا هستند،ولی از جهتی ديگه،گاهی کمی حالات خود آزاری ديده ميشه،که گويا عرفانی زيره پا گزاشته شده حتی وقتی بحث شاد و غمگين بودن اين سبک موسيقی مطرح ميشه!

برسی اين جور مسائل از زاويه ديگعر ،گهی بحث های جديد تری ايجاد ميکنه،مثلاً بحث موسيقی قوی و ضعيف برای من جالب بود.
    (ادمه دارد!!!)

32. 4 کاربر برای این پست از Leon تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)