لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 41

موضوع: برای موسیقی چقدر هزینه میکنین؟

violinistin آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5734
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    247
    126 بار تشکر شده در 40 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

Cool برای موسیقی چقدر هزینه میکنین؟

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام. خب همونطوری که همه میدونن ویولن ساز پر خرجیه. از قدیم هم گفتن هر چقدر پول بدی همونقدر اش میخوری! اساتید بهتر و با سابقه تر گرون ترند. پس پول کمتری بدیم کمتر یاد میگیریم؟یا؟من ویولنم را 400 گرفتم وپول زیادی بابت استاد نمیدم. ترمی 120 میشه جلسه ای 5 خب قاعدتا من نباید انتظار یه یادگیری 20 رو راشته باشم. در این زمینه بحث کنیم . و دردودل بلکه به نتیجه منطقی برسیم.
    هدف نهايي در هر موسيقي بايد جز شكوه خداوند و توان بخشي روح نباشد.(باخ)

قانون اخلاقی برای ما اسمان بی پایان پر ستاره ای است که بالای سرمان قرار دارد(بتهوون)

تا مي توانيم نيكي كنيم، آزادي را بيشتر از هرچيز دوست بداريم و به خاطر اورنگ پادشاهي هم هرگز به حقيقت خيانت نكنيم.
    بتهوون

مایلم نشان بدهم که هر کس با شرافتمندی رفتار کند.می تواند از این راه حتی بر بدبختی پیروز شود................بتهوون

2. 5 کاربر برای این پست از violinistin تشکر کرده اند:

3. # ADS

ماریا آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    2935
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    6,965
    1,843 بار تشکر شده در 491 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    17

درسته قیمت ویالن زیاد و همین طور اساتید مجرب . من خودم جلسه ای 6 تومن میدم و ویالنم سه سال پیش از اقای رضوانی خریدم 120 تومن البته روش یه کارهایی کردم که از ان ساز اولیه و وان صدای اولیه در امده . یواش یواش باید اماده تعویض سازم بشم .

اما اینکه ادم بگه با هزینه کلاس 5 تومنی نمیشه توقع کلاس 20 تومنی رو داشت خیلی بازم میگم خیلی صحیح نیست. تا جایی که من میدونم از اساتیدی که جلسه ای 20 تومن میگرن میشه از خانم دکتر فرشته بهشتی نام بر د که دکترای نوازندگی ویولا دارن و الان تا 3 سال وقتشون کاملا پر و اصولا هنرجوی مبتدی قبول نمیکنند خیلی از اساتید نامی هم هنرجوی مبتدی و صفر کیلومتر قبول نمیکنند. اما خوب اگه بگردی یک سری استاد با همین هزینه های خودمون حدود 6 7 یا 8 تومن کار بلد درست ودرمان که تاحد زیادی هم نامی هستند میشه پیدا کرد حالا فرض کنیم شما چه پیش استاد 5 6 7 تومنی برید چه پیش ده تومنی یا 20 تومنی مهم اینه که خودت چه قدر تلاش میکنی که مشکلاتت حل کنی و چه قدر به صحبتهای استادت گوش میدی شاید تمام حرفایی که استادت به تو میگه به نظرت مفید نباشه ولی دریغ از اینکه این صحبتها کاملا مفید و مناسب هست.

از همه این مسائل که بگذریم اصولا ادم باید تو هزینه هاش یه حد تعادلی رو رعایت کنه به نظر من همه چیز دو طرفست اگه استاد خوب و نامی با هر قیمتی داشته باشی خودت نخوای نمیشه
    اگه خودت بخوای و استادت نخواد نمی شه .

پس یه جا باید به فکر چاره افتاد که همه چیز رو دو طرفه کرد .
    ویرایش توسط ماریا : Sunday 7 December 2008 در ساعت 02:29 PM
    ارامش دنیا مال اون کسی است که با وجدان صادق زندگی می کند

5. 7 کاربر برای این پست از ماریا تشکر کرده اند:

کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    1477
    میانگین پست در روز
    0.34
    تشکر از پست
    3,762
    6,312 بار تشکر شده در 1,841 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    میزان امتیاز
    0

به نظر من زياد گول بعضي از نامها و اسم هاي پرطمطراق و بزرگ را نبايد خورد . مطمئن باشيد خيلي از بزرگان به مراتب وقت كمتري براي هنرجو ميگذارند (البته معمولا -شامل همه نميشه) . چند وقت پيش كلاس استاد بزرگ ويولني رفتم . (خواهشا دوستان نام نبريد).

البته ايشون شهريه شان نسبت به اسمشان زياد نبود حدود 10 هزار تومن . به من گفتند ساعت 3 ، چون زود رسيده بودم رفتم و يك ربعي هم گشتم تا طبق معمول سر ساعت برسم . زنگ زدم و رفتم تو ، ماشاءا... گوش تا گوش يك سالن همه نشسته بودند . مرتب هم كسي ميامد و ميرفت و دست آقا را ميبوسيدند و ...

من هم هاج و واج مونده بودم كه واقعا كو برنامه ريزي ! كو يك نفر منشي ! همه چيز در اوج صميميت ايراني گري ! مدت هر شاگرد 5 دقيقه ! و در همان 5 دقيقه يا تلفن زنگ ميزد يا در زنگ ميزد ، يا استاد در حال خوش وبش با كسي بود و دهها چشم كه هنرجوي بيچاره را زل زده نگاه ميكردند تا زودتر تمام كند و به آنها برسد !

وقتي اومدم بيرون تجربه ي بدي پيدا كرده بودم . استادي بزرگ كه به هر هنرجويي از مبتدي تا حرفه اي مياموزد . و هر هنرجو فقط 5 دقيقه ! چند سال طول خواهد كشيد .

نتيجه من اين بود : خدا كنه استادان متوسطي باشند تا بتونند هنرجويان را تا نيمه راه همراهي كنند بقيه را خود هنرجو خواهد آموخت. ولي از استادان نامي نبايد انتظاري بيش از اين داشت. واي به استادي كه برايش 3 سال نوبت انتظار بايد بماني !
    خدا را شكر ما كه برگشتيم سراغ استاد خوب خودمان كه دقيقا 1 ساعت تمام كار ميكند وهر جلسه يك ساعته 7500 تومن ميگيرد .

7. 11 کاربر برای این پست از arian تشکر کرده اند:

violin-m آواتار ها
    کاربر فعال بخش ويولن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال بخش ويولن
    شماره عضویت
    5072
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    1,155
    1,248 بار تشکر شده در 424 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

البته همون طوری که خانوم ماریا اشاره کرد همش به استاد بستگی نداره و این هنرجو خست که آینه و سرنوشت خودش را می سازه چه بسا کسانی که بدون استاد به مدارج عالی رسیده اند (مجتبی میر زاده) و کسانی که با بهترین اساتید پیشرفتی نکرده اند دوستان الان مدرک مهندسی و دکترا را میشه با پول خرید ولی موسیقی تا زحمت نکشی به جایی نمیرسی

در ضمن استادم همیشه میگه 60% کار را هنرجو انجام میده و 40% اونو استاد و هنر آموز خوب !!!
    کم نامه خاموش برایم بفرست،از حرف پرم گوش برایم بفرست،دارم خفه میشوم در این تنهایی، "لطفا کمی آغوش برایم بفرست...."

9. 5 کاربر برای این پست از violin-m تشکر کرده اند:

Arman_awn آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    10804
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    40
    1,012 بار تشکر شده در 257 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/0
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط violin-m [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    البته همون طوری که خانوم ماریا اشاره کرد همش به استاد بستگی نداره و این هنرجو خست که آینه و سرنوشت خودش را می سازه چه بسا کسانی که بدون استاد به مدارج عالی رسیده اند (مجتبی میر زاده) و کسانی که با بهترین اساتید پیشرفتی نکرده اند دوستان الان مدرک مهندسی و دکترا را میشه با پول خرید ولی موسیقی تا زحمت نکشی به جایی نمیرسی

در ضمن استادم همیشه میگه 60% کار را هنرجو انجام میده و 40% اونو استاد و هنر آموز خوب !!!
    محمد جان باور کن همون 40 درصد هم استاد نقش نداره. من میگم 85 به 15 هست نقش هنرجو نسبت به هنرآموز.
    مخصوصاً در ساز ویولن. خود هنرجو نقش اصلی در همه چیز ایفا می کنه. به قول ماریا خانم کلاسیک و ایرانی و استاد خوب و بد بهانه هست برای در رفتن از زیر بار مسئولیت. کسانی که عادت به توجیه دارند هیچ وقت موفق نمی شوند.
    __________________________________________________ _______________

در کنسرتی، یکی از حاضرین که از اجرای ویولن کرایسلر به وجد آمده بود،
    وی را در آغوش گرفت و گفت: «ای کاش همه ی زندگی خود را می دادم
    اما مانند شما ویولن می زدم.» کرایسلر گفت:«من هم دقیقاً همین کار را
    کرده ام.»

Violin Proved to be Everything for me

http://f-14tomcat.persiangig.ir/violin1banner2.jpg

11. 5 کاربر برای این پست از Arman_awn تشکر کرده اند:

violinistin آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5734
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    247
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman_awn [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    محمد جان باور کن همون 40 درصد هم استاد نقش نداره. من میگم 85 به 15 هست نقش هنرجو نسبت به هنرآموز.
    مخصوصاً در ساز ویولن. خود هنرجو نقش اصلی در همه چیز ایفا می کنه. به قول ماریا خانم کلاسیک و ایرانی و استاد خوب و بد بهانه هست برای در رفتن از زیر بار مسئولیت. کسانی که عادت به توجیه دارند هیچ وقت موفق نمی شوند.
    اینم هست اتکا به استاد ادمو منفعل بار میاره و خلاقیت ادمو کم میکنه مگر استاد از اوووون استادا باشه که معمولا نیست

قانون اخلاقی برای ما اسمان بی پایان پر ستاره ای است که بالای سرمان قرار دارد(بتهوون)

تا مي توانيم نيكي كنيم، آزادي را بيشتر از هرچيز دوست بداريم و به خاطر اورنگ پادشاهي هم هرگز به حقيقت خيانت نكنيم.
    بتهوون

مایلم نشان بدهم که هر کس با شرافتمندی رفتار کند.می تواند از این راه حتی بر بدبختی پیروز شود................بتهوون

13. 3 کاربر برای این پست از violinistin تشکر کرده اند:

کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    1477
    میانگین پست در روز
    0.34
    تشکر از پست
    3,762
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

آموزش موسيقي در همه ي دنيا يكي از گرانترين و پر هزينه ترين رشته هاست به خصوص در سطح هاي بالا . ولي خوب در خارج از ايران روشهاي ديگري نيز وجود دارد . مثلا شما در مدرسه هم به فراگيري موسيقي ميپردازيد يا با شهريه ي كمي به شهرداري در بعضي از پاركها كه در تابستان ها با تجهيزات كامل آموزشي و گروه و اركستر حضور ميابند هر روز صبح تا شب ميتونيد با ساير دوستانتان با تعدادي از استادان به صورت گروهي آموزش و اركستر و اجرا داشته باشيد و كلي هم لذت ببريد . يا در ساير رشته ها ي ورزشي و...
    يا اينكه بسياري از موسسات هستند كه به پيدا كردن استعدادهاي موسيقي مشغول هستند و براشون بورسيه هم ميگذارند . يا اينكه ميتونيد در مسابقات تكنوازي و ... شركت كنيد و جايزه هاي ارزشمند مالي را نيز ببريد . يا اينكه پس از طي دوره هاي خاصي مثلا امتحانات abrsm سطح 5-6 شروع به آموزش ساز به بچه هاي كوچكتر كنيد و حدود 15-20 پوند در ساعت بگيريد و...

ما در ايران متاسفانه از اين بخش محروم هستيم .
    به قول شما مجتبي خان دوستان بايد با خاطره هاي صبا زندگي كنند . آن روزها ديگر گذشته است. امروز شهريه استاد جلسه اي 30 هزار تومان است. البته حق هم دارند . وقتي معلم شيمي يا فيزيك يا رياضي جلسه اي 30-50 هزار تومان ميگيرد چرا نبايد معلم موسيقي اين مبلغ را بگيرد ؟ شايد جامعه هنردوست ما توانايي پرداخت اينگونه مبلغ ها را نداشته باشد ولي هنرمند بيچاره چه گناهي كرده است. او هم در همين مملكت زندگي ميكند . با همين هزينه ها .

تصور كنيد اگر استادي روزانه 8 ساعت به آموزش بگذراند و بابت هر ساعت اموزش 8 هزار تومان دريافت كند براي بيست روز در ماه آموزش حدود يك ميليون و دويست دستمزد دريافت خواهد كرد . در حاليكه يك خالطور براي سه شب 3 ساعت خوندن در جشن عروسي و ... حداقل يك ميليون و پانصد دريافت ميكند .

از آنجاييكه موسيقي در كشور ما فعلا در جايگاه حقيقي خود استقرار نداره ، دستمزدها هم بسيار پايين است. پس تا ميتونيد از استادان استفاده كنيد و مطمئن باشيد روزي اگر شرايط مناسب براي موسيقي بوجود بياد خيلي از ماها نميتونيم به تحصيل موسيقي بپردازيم .

يك روز سعادت داشتيم در جمع دوستانه اي ، يكي از نوازندگان بزرگ كه مرتب در خارج در حال كنسرت هستند و همون روزها هم از كنسرتي از خارج ميومدند را زيارت كنيم . جمع خيلي دوستانه و خوب و متين . به اين دوست عزيز اصرار شد كه شما هم دستي به ساز ببريد . فرمودند من دو سه روزي است كه از ضبط فلان برنامه آمدم . براي ده بيست دقيقه اجرا آنهم در استوديو 18 ميليون گرفته ام و بليط و اقامت هم بر عهده دعوت كننده بوده است. حالا توقع داريد براي شما مجاني بزنم ! وقتي فكر كرديم . ديديم راست ميگه بنده خدا . اشتباه از ما و طرز فكرهاي ماست.

15. 7 کاربر برای این پست از arian تشکر کرده اند:

violinistin آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5734
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    247
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط arian [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    وقتي معلم شيمي يا فيزيك يا رياضي جلسه اي 30-50 هزار تومان ميگيرد چرا نبايد معلم موسيقي اين مبلغ را بگيرد ؟ شايد جامعه هنردوست ما توانايي پرداخت اينگونه مبلغ ها را نداشته باشد ولي هنرمند بيچاره چه گناهي كرده است. او هم در همين مملكت زندگي ميكند . با همين هزينه ها .

اشتباه از ما و طرز فكرهاي ماست.
    احتراما عرض میکنم که فرق موسیقی با فیزیک و شیمی اینه که شما با 2 جلسه فیزیک و شیمی کلی چیز یاد میگیری ممکنه برین امتحان بدین بیست هم بشین ولی موسیقی اینطور نیست اساتید ما منظورم اساتید روتین توی این جامعه ما ایران توی یک جلسه چی یاد میدن؟اونا واقعا چی یاد میدن؟ ممکنه شما اینجا بگین اونا زیاد تقصیری ندارن چون موسیقی تایم میبره اما فرض کنین یک جلسه اموزش به یک مبتدی یاد دادن فرضا یک علامت دیز فقط برای یه جلسه اون دیز ارزش30000 20000 و 10000 تومان دارد؟ نکته دیگه تنگ نظری اساتید هست بیشتر اونا اصلا مایل نیستند تمامی اون چیزایی که بلدند هنرجو یاد بگیره مسخره است! دیگه کجای دنیا این طرز فکر وجود داره؟!

بتهوون

17. 6 کاربر برای این پست از violinistin تشکر کرده اند:

کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    1477
    میانگین پست در روز
    0.34
    تشکر از پست
    3,762
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط violinistin [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    احتراما عرض میکنم که فرق موسیقی با فیزیک و شیمی اینه که شما با 2 جلسه فیزیک و شیمی کلی چیز یاد میگیری ممکنه برین امتحان بدین بیست هم بشین ولی موسیقی اینطور نیست اساتید ما منظورم اساتید روتین توی این جامعه ما ایران توی یک جلسه چی یاد میدن؟اونا واقعا چی یاد میدن؟ ممکنه شما اینجا بگین اونا زیاد تقصیری ندارن چون موسیقی تایم میبره اما فرض کنین یک جلسه اموزش به یک مبتدی یاد دادن فرضا یک علامت دیز فقط برای یه جلسه اون دیز ارزش30000 20000 و 10000 تومان دارد؟ نکته دیگه تنگ نظری اساتید هست بیشتر اونا اصلا مایل نیستند تمامی اون چیزایی که بلدند هنرجو یاد بگیره مسخره است! دیگه کجای دنیا این طرز فکر وجود داره؟!

ممنون ، نكاتي جالبي فرموديد . پس :

با يك ساعت فيزيك كسي فيزيكدان نميشه ولي شايد بتونه درسش را بيست بگيره .

قبول داريم كه موسيقي مثل فيزيك و شيمي نيست. پس استاد موسيقي بيچاره بايد خيلي بيشتر از يك دبير فيزيك و شيمي كار كنه و پول خرج كنه ولي درخواست شهريه ي بالا نكنه !

3- در مورد استادي كه يك ساعت طول ميكشه تا به شاگرد يك ديز درس بده . عرض بنده اين است : تا ابله در جهان است مفلس وانميماند . كسي مجبور نشده به كلاس اين استادان برود . خيلي از ماها ميدونيم كه فلان استاد به درد ما نخواهد خورد ولي به خاطر پرستيژ ميريم سمت ايشان . بايد توقع شهريه ي بالا و كم درس دادن را داشته باشم .

4- در همان جاي دنيا كه اتومبيل 8 ميليوني ، 30 ميليون فروش ميره و نرم افزار چند صد هزار توماني را ميتونيد500 تومان بخريد.

ما معجوني هستيم كه در هيچ كجاي دنيا رقيب و نظيري نداريم .

19. 8 کاربر برای این پست از arian تشکر کرده اند:

Black_Violin آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    11790
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,041
    1,955 بار تشکر شده در 659 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/10
    Given: 59/7
    میزان امتیاز
    16

مسئله هزينه نيست توي ويلن...
    اگر ادم بدونه اين استاد خوب هست و مي تونه درست بهت درس بده خوب مسلمه كه خرج مي كنه ولي متاسفانه استادهاي الان بعضيشون فقط اسم استاد رو يدك مي كشند. با يكي از دوستانم به يك كلاس ويلن رفتيم. هزينه ترم اول رو كه شامل نيم ساعت هر جلسه و 10 جلسه كل ترم رو مي گفت 62 تومن...
    گفتيم حتما استاد توپيه. رفتيم پيشش بعد از كل حرف كه زد گفتم استاد ميزنيد برامون. موقع زدن به دستش كه نگاه كردم دهنم كف كرد كه اين استاده يا شاگرد...
    خدا رو شكر مي كنم استاد خوبي از اون اول داشتم گرون نمي گرفت. وقت ميزاشت پام. منم جواب محبتهاشو دادم و مي دم.
    اونقدر روزها تمرين مي كردم كه ميرم پيشش سرافكنده نباشم. واسه همينم اگر شده چند ماه دنبال استاد بگرديد تا يك خوبشو پيدا كنيد. مسلما شما موفق ميشيد.

فعلا
    همش خرافات ... ذهن های پوچ و گنگ و بسته ...
    بس کن دیگه
    به خودت بیا ... چند ثانیه دیگه بیشتر شاید نباشی

------
    وبسایت من برای دانلود آهنگ های بیکلام : http://bikalamha.com

21. 5 کاربر برای این پست از Black_Violin تشکر کرده اند:

marzi_a1732 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    4302
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    1,263
    3,551 بار تشکر شده در 729 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/1
    میزان امتیاز
    17

Red face

نقل قول نوشته اصلی توسط Blackviolin [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مسئله هزينه نيست توي ويلن...
    اگر ادم بدونه اين استاد خوب هست و مي تونه درست بهت درس بده خوب مسلمه كه خرج مي كنه ولي متاسفانه استادهاي الان بعضيشون فقط اسم استاد رو يدك مي كشند. با يكي از دوستانم به يك كلاس ويلن رفتيم. هزينه ترم اول رو كه شامل نيم ساعت هر جلسه و 10 جلسه كل ترم رو مي گفت 62 تومن...
    گفتيم حتما استاد توپيه. رفتيم پيشش بعد از كل حرف كه زد گفتم استاد ميزنيد برامون. موقع زدن به دستش كه نگاه كردم دهنم كف كرد كه اين استاده يا شاگرد...
    خدا رو شكر مي كنم استاد خوبي از اون اول داشتم گرون نمي گرفت. وقت ميزاشت پام. منم جواب محبتهاشو دادم و مي دم.
    اونقدر روزها تمرين مي كردم كه ميرم پيشش سرافكنده نباشم. واسه همينم اگر شده چند ماه دنبال استاد بگرديد تا يك خوبشو پيدا كنيد. مسلما شما موفق ميشيد.

فعلا
    واقعا درست می گید.
    چون استادهای بد خیلی بیشتر از اساتید خوب به چشم میان.
    ولی اساتید خوب هم زیاد هستند که اکثرا کمتر از اون چیزی که هستند شناخته شدند.
    متاسفانه یکی که یه استاد بد گیرش میاد بقیه رو از بد بودن استادش مطلع می کنه ولی کمتر کسی میاد و از خوب بودن استادش میگه.
    اما ای کاش کسانی که علم کافی برای تدریس یه هنر یا یه علم ندارند بیشتر به آینده شاگرداشون فکر می کردند و با آینده و علایق اونا بازی نمی کردند.
    من خودم با یه استادی ویولن رو شروع کردم که ساعتی 9000 از من شهریه کلاسهاش رو می گرفت اما دریغ از یه کم توجه به شاگرد.
    ایشون وقتی من براش درسهای قبلی رو میزدم یا در حال اس ام اس زدن بود یا در حال خوندن روزنامه!!!
    این موضوع من رو خیلی اذیت می کرد چون دوست داشتم استادم به دست من و صدای سازم توجه کنه نه این که روزنامه بخونه.
    ولی بعد از شش ماه به خاطر بی توجهی های اون استاد کاملا از ویولن زده شده بودم چون فکر می کردم اونقدر ساز سختیه که نمی شه از پسش بر اومد.
    دلم برای اون شاگرد 7 سالش می سوزه که با شوق زیاد میومد سر کلاس اما بعد از 6 ماهی که من می رفتم حتی هنوز به انگشت گذاری نرسیده بود.
    بعد از اون 6 ماه، به راهنمایی یکی از دوستان استادی رو که الان پیششون می رم (استاد مهران مهتدی) پیدا کردم.
    قبل از اینکه پیش ایشون برم با شناختی که از استاد قبلیم داشتم فکر می کردم که همه اساتید این جوری هستند و نمی خوان که شاگردشون چیزی یاد بگیره.
    اما وقتی پیش استاد مهتدی رفتم کاملا نظرم نسبت به اساتید ویولن تغییر کرد، ایشون با رضایت کامل همه اطلاعاتشون رو به شاگرداشون انتقال میدن. کاری که کمتر کسی برای شاگردش انجام میده و خیلی از ماها می دونیم که حتی بعضی از اون افرادی که می شه اسمشون رو استاد گذاشت (از لحاظ علمی) همه فوت و فن ها رو به شاگرداشون یاد نمی دن و به قول معروف فوت کوزه گری رو برای خودشون نگه می دارند.
    پس داشتن استاد خوب یه داستان نیست ولی به دلایلی که تو کشور ما این دلایل کاملا مشخصه، بعضی از اساتید خیلی خیلی کمتر از اونقدر که باید شناخته میشن.
    ویرایش توسط marzi_a1732 : Saturday 13 December 2008 در ساعت 07:40 PM
    من از نـژادِ اهـــوراییــانِ آزادم / من از بهشتِ چو زندان، خوشم نمی آید
    اگر خدای نفهمد زبانِ پارسی ام / از آن خدای، به قرآن ! خوشم نمی آید

23. 6 کاربر برای این پست از marzi_a1732 تشکر کرده اند:

mos167 آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    10467
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    407
    499 بار تشکر شده در 231 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    16

سلام دوستان عزیز
    بهتره به قضیه یه کم منطقی نگاه کنیم . من نمی خوام بحث استاد خوب یا بد رو پیش بکشم (هر چند که تا حدودی موافق نظرات دوستان هستم) . اما واقعیت یه چیز دیگه ست.

مردم عامی فکر می کنند موسیقی تفریح و سرگرمیه و متاسفانه این تفکر توی ذهن همه جا افتاده . و اصولا مردم عامی در حال حاضر با این شرایط اقتصادی و وضع جامعه به تنها چیزی که فکر نمی کنند تفریحشونه . حالا اگر ما قبول کنیم که موسیقی و به طور کلی آموزش موسیقی و یادگیری آن برای تفریح و اوقات فراغت نیست و یک امر علمی یا هنری و آموزشیه پس قطعا هزینه هم خواهد داشت.
    حالا یه بحث دیگه پیش میاد و اون اینه که با توجه به همه ی تفکرات موجود در جامعه ؛ ما انتظار داریم اون کسی که به امر آموزش می پردازه فی سبیل الله ای کار رو انجام بده غافل از اینکه به هرحال اون کسی که می خواد این کار رو انجام بده خودش یه هزینه ای کرده (گذشته از اینکه مدتی خودش برای یادگیری کلی هزینه کرده ؛ هزینه اجاره جا و مکان و مالیات و بسیاری دیگر) . پس اون کسی که میاد این کار رو می کنه برای امرار معاشش این کار رو انجام می ده و انتظار درآمد و کسب سود داره . (و این خیلی خوبه ای کاش همه بیان توی کار هنر سرمایشون رو بزارن) . و تنها چیزی که توی مملکت ما از اولم از حمایت بر خوردار نبوده هنر و بخصوص موسیقیه . چه اگر دولت حمایت می کرد هزینه ها خیلی کمتر بود و هر کسی می تونست موسیقی رو یاد بگیره .

احتمالا همه ما کسایی رو دیدیم اطرافمون که به خاطر هزینه بالا نتونستن برن کلاس و با وجود علاقه و استعداد بسیار محروم موندن .
    من خودم یه دوستی دارم که 5-6 ساله که تار می زنه و کارش هم خیلی خوبه و حالا احتیاج داره یه ساز خوب بخره و ادامه بده اما به خاطر قیمت بالای یه ساز خوب مثلا 1000000 تومان نداره بخره و حالا مثلا نمی تونه اون طور که باید پیشرفت کنه !
    هرنتی که ازعشق بگوید زیباست حالا سمفونی پنجم بتهوون باشد یا زنگ تلفنی که درانتظارصدای توست...

25. 5 کاربر برای این پست از mos167 تشکر کرده اند:

Hmd_N آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    409
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر از پست
    3,361
    2,817 بار تشکر شده در 1,093 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 32/0
    میزان امتیاز
    0

همه ی دوستان حرفایی که باید گفته میشد رو زدند
    به نظره منم هنرجو نباید تکیه به استاد خودش داشته باشه. خودشه که میتونه باعث پیشرفتش بشه یا که نشه.
    والا در بعضی از تبلیغات متاسفانه واسه مسائل مالی دیده شده که نوشتن مثلا : آموزش ویولن به صورت 100% تضمینی !!!
    والا اگه اینطور بود که الان واسه همه واسه خودشون یه پا منوهین بودند !
    هیچ موقع گول اسم استاد بزرگ و این چیزا رو نخورین. یعنی اینکه مثلا نگین من پیش فلان استاد بزرگ میرم پس مطمئنا تا چند ساله دیگه ویولنو تموم میکنم و ... نمیگم استاد درجه یک داشتن اصلا هیچ تاثیری نداره ! استاد میتونه راه درست یاد گرفتن و پیشرفت درست رو بهتون نشون بده. این خودتی که میتونی باعث بشی که پیشرف مثبت داشته باشی یا اینکه همش درجا بزنی.

ساز خوب گرفتن به موقعش به نظرم من خوبه. چون بعد از مدتی تمرین و ساز زدن توقع از صدای خوب درآوردن و تمیز زدن برای خود شخص بالا میره و ساز خوب داشتن میتونه یه انگیزه و اشتیاقی هم به شخص واسه پیشرف بیشتر بده.
    چگونه می توانم از اوج به درآمد تو فرود بیایم
    که درآمدت بسیار بلندتر از اوج ساز من است. (رها)

27. 5 کاربر برای این پست از Hmd_N تشکر کرده اند:

violin-m آواتار ها
    کاربر فعال بخش ويولن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال بخش ويولن
    شماره عضویت
    5072
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    1,155
    1,248 بار تشکر شده در 424 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

خوب همون طوری که قبلا" هم اشاره شد استاد فقط راه را به شاگرد و هنرجو نشان میده و کلید باغ را به دست هنر جو میده و این خود فرد هست که میتونه بره بهترین میوه ها را برداره یا اینکه دست خالی از باغ برگرده البته منظورم استاد هست نه هر کسی که ساز تدریس میکنه و کسی که استاد خوبی باشه زحمت کشیده هزینه کرده و کار کرده تا به این مرحله رسیده و غیر منطقی نیست که از دسترنج چندین ساله خودش یه درآمد هم داشته باشه

مشکل ما اینه که دوست داریم استادمون یک اتاق از منزل شخصی خودش را به ما بده و به صورت رایگان هرچیز که بلده به ما یاد بده و نمیشینیم با خودمون فکر کنیم که هزینه ها و نوع زندگی از زمان استاد صبا تا کنون زمین تا آسمان فرق کرده !!!
    کم نامه خاموش برایم بفرست،از حرف پرم گوش برایم بفرست،دارم خفه میشوم در این تنهایی، "لطفا کمی آغوش برایم بفرست...."

29. 3 کاربر برای این پست از violin-m تشکر کرده اند:

کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    1477
    میانگین پست در روز
    0.34
    تشکر از پست
    3,762
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوستان به موارد بسيار جالبي اشاره كردند :

1- بعضيشون فقط اسم استاد رو يدك مي كشند

2- کمتر کسی میاد و از خوب بودن استادش میگه

3-مردم عامی فکر می کنند موسیقی تفریح و سرگرمیه و متاسفانه این تفکر توی ذهن همه جا افتاده . و اصولا مردم عامی در حال حاضر با این شرایط اقتصادی و وضع جامعه به تنها چیزی که فکر نمی کنند تفریحشونه . حالا اگر ما قبول کنیم که موسیقی و به طور کلی آموزش موسیقی و یادگیری آن برای تفریح و اوقات فراغت نیست و یک امر علمی یا هنری و آموزشیه پس قطعا هزینه هم خواهد داشت

4- استاد میتونه راه درست یاد گرفتن و پیشرفت درست رو بهتون نشون بده. این خودتی که میتونی باعث بشی که پیشرف مثبت داشته باشی یا اینکه همش درجا بزنی

5-ساز خوب گرفتن به موقعش به نظرم من خوبه

6- مشکل ما اینه که دوست داریم استادمون یک اتاق از منزل شخصی خودش را به ما بده و به صورت رایگان هرچیز که بلده به ما یاد بده و نمیشینیم با خودمون فکر کنیم که هزینه ها و نوع زندگی از زمان استاد صبا تا کنون زمین تا آسمان فرق کرده .

7-اصولا ادم باید تو هزینه هاش یه حد تعادلی رو رعایت کنه به نظر من همه چیز دو طرفست اگه استاد خوب و نامی با هر قیمتی داشته باشی خودت نخوای نمیشه
    اگه خودت بخوای و استادت نخواد نمی شه .

8-کلاسیک و ایرانی و استاد خوب و بد بهانه هست برای در رفتن از زیر بار مسئولیت. کسانی که عادت به توجیه دارند هیچ وقت موفق نمی شوند.

9- اتکا به استاد ادمو منفعل بار میاره و خلاقیت ادمو کم میکنه

10- بعضی از اساتید خیلی خیلی کمتر از اونقدر که باید شناخته میشن.

11-همه ما کسایی رو دیدیم اطرافمون که به خاطر هزینه بالا نتونستن برن کلاس و با وجود علاقه و استعداد بسیار محروم موندن .

از ميون صحبتهاي دوستان ، مطالبي را گلچين كرده و تكرار كردم . مورد 11 به نظرم باز هم جاي بحث داره .

به نظر شما ،آيا مورد 11 صحيح است ؟در صورت مثبت بودن پاسخ ، چه راهكارهايي ميتونيد براي اين دسته عزيزان پيشنهاد بدهيد ؟
    ویرایش توسط arian : Sunday 14 December 2008 در ساعت 11:01 AM

31. 6 کاربر برای این پست از arian تشکر کرده اند:

Arman_awn آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    10804
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    40
    1,012 بار تشکر شده در 257 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/0
    میزان امتیاز
    16

این استاد مینایی ما، حداقل پنچاه سال ویولن زده و حداقل سی ساله
    که مربی ویولن هست، البته ویولن ایرانی. هیچ جلسه ای از کار ایشون به 20
    دقیقه هم نمی کشه، اما موقع تدریس حتی در اتاق رو هم تو آموزشگاه قفل می کنه
    که کسی مزاحم نشه.

خدا ناظر و گواهه که از یک میلیمتر آرشه ی اشتباه و یک نیم ضرب اشتباه هم نمی گذره.
    واقعاً سخت گیره و اخلاق خیلی خشکی داره. اما انصافاً شاگرد پیش چنین استادی درس یاد
    می گیره. برای استارت خصوصاً برای بچه های کوچیک اصلاً استاد مناسبی نیست، اما برای
    کسی که نسبتاً به ساز آشنا باشه، واقعاً عالیه. ما که داریم تحمل می کنیم و البته جواب این
    تحمل رو هم گرفتم.

در کنسرتی، یکی از حاضرین که از اجرای ویولن کرایسلر به وجد آمده بود،
    وی را در آغوش گرفت و گفت: «ای کاش همه ی زندگی خود را می دادم
    اما مانند شما ویولن می زدم.» کرایسلر گفت:«من هم دقیقاً همین کار را
    کرده ام.»

Violin Proved to be Everything for me

http://f-14tomcat.persiangig.ir/violin1banner2.jpg

33. 6 کاربر برای این پست از Arman_awn تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)