لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 17 به 23 از 23

موضوع: پا زدن در سه تار

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    404 بار تشکر شده در 159 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 134/0
    Given: 32/0
    میزان امتیاز
    11

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط dorna88 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام.
    ممننون از سایت خوبتون.
    عذر میخوام من تازه وارد هستم و نمیدونم سوالم رو کجا مطرح کنم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    خب سوالتون چی هست الان؟؟؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    117142
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    17
    14 بار تشکر شده در 11 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام
    منم اویل خیلی اذیت میشدم الان شکر خدا خیلی خوب شدم تو درس 65 هنرستان هستم . اخرش کتاب رو استادم چندتای رو سفارش داد تونستم بخرمش
    والا دوستان و اساتید گفته ها رو گفتن ولی این پا زدن اوایل خیلی اعصاب خورد کن هست من الان هم بعضی مواقع مشکل دارم
    ولی با تمرین و ریتم خوانی قبل از شروع به نواختن درستش میکنم و خوشبختانه با ممارست خیلی خوب درش میارم
    راستی استادان عزیز نظرتون در مورد ریتم در موسیقی اثر شهرام مظلومی چطوره دارم با استادم اونو هم تمرین میکنم کنار درسهام
    استادم هم عوض شده قبلا تو اموزشگاه یه استاد دیگه بود که خیلی دلسوز و کمک میکرد واقعا از همین جا ازشون تشکر میکنم
    استاد چدیدم کلا رو سه تار تخصص داره (بقول استاد قبلیم و شاگرداش) خدایش خیل خیلی وارده تو نواختن سه تار مربی قبلیم هردوتاش رو میزد ولی ساز اصلیش تار بود خودش هم قبلا بهم میگفت اگه استاد سه تار از دانشگاه برگرده منو به ایشون معرفی میکنه برای اجرای دقیق تر تکنیک ها و چم خم سه تار
    خلاصه این استاد جدیدم مثل استاد قبلیم داره خیلی خوب راهنمایی و خیلی با ارامش و متانت کار رو پیش میبره
    با سپاس از دوستان

zohre3tar آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    132612
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    12 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان
    من تازه تو این سایت بسیار عالی عضو شدم
    پدرم تحصیلاتشون در رشته موسیقی بوده و سه تار و ساز اذربایجانی میزنن تخصصشونم اوازه
    منم از کودکی خیلی علاقه نشون میدادم و خوب پدرم کم و بیش توضیحاتی به من میداد اما نه تخصصی چون شغلشون چیز دیگه ای بود
    خلاصه بعد از این سالها الان سه هفته هست که کلاس سه تار رو شروع کردم از استادم راضیم در مورد پا زدن هم از جلسه دوم به راحتی تونستم هم پا بزنم و هم شمارش رو انجام بدم و از این نظر مشکلی ندارم اما جدیدا یک سوال برام پیش اومده
    راستش تو درس یک کتاب اول استاد خالقی من کسر میزان ۲/۴ رو به اینصورت میزدم که برای هر یک نت سیاه دو شماره میشمردم یعنی برای یک نت سیاه دو. میگفتم ۱. ۲و هنگام گفتن عدد یک. نت رو میزدم و تو عدد دو نمیزدم و به اینصورت نت بعدی
    اما وقتی به درس سفید رسیدیم من فکر میکردم

حالا باید دو بار بگیم ۱. ۲یعنی بگیم ۱. ۲ ۱. ۲ و فقط در عدد یک اولی نت رو اجرا کنیم و بقیه فقط شمارش با دهن
    اما استاد هنگام اجرای نت سفید دو فقط یک شمارش ۱. ۲داشت که عدد یک رو میزد و عدد دو رو مکث میکرد حالا من موندم پس تکلیف نت سیاه چیه یعنی با این حساب مثلا باید دو تا نت سیاه در یک میزان رو اینجوری بزنیم که بشماریم ۱. ۲ وبا هر دو عدد هم بزنیم یا نه باید مثل توضیحی

که بالا گفتم زد.. ؟
    امیدوارم درست منظورمو رسونده باشم ممنون میشم کمک کنید

Sys_co2 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    121369
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    138
    15 بار تشکر شده در 13 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Sys_co2 On Twitter Add Sys_co2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    میزان امتیاز
    0

بجای „کسر میزان” فکر کنم از „زمان نما” استفاده کنیم بهتره.

در مورد شمارش
    وقتی دو چهار باشه ، و دو نت سیاه در هر میزان داشته باشیم ؛
    به اینصورت میشماریم:

1 و
    2 و

1 و
    2 و

1 و
    2 و

استاد بنده به اینصورت بهم یاد دادن (پیانو)
    البته فکر نمیکنم تفاوتی داشته باشه با سه تار ... بازم منتظر صاحب نظران هستیم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط zohre3tar [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان
    من تازه تو این سایت بسیار عالی عضو شدم
    پدرم تحصیلاتشون در رشته موسیقی بوده و سه تار و ساز اذربایجانی میزنن تخصصشونم اوازه
    منم از کودکی خیلی علاقه نشون میدادم و خوب پدرم کم و بیش توضیحاتی به من میداد اما نه تخصصی چون شغلشون چیز دیگه ای بود
    خلاصه بعد از این سالها الان سه هفته هست که کلاس سه تار رو شروع کردم از استادم راضیم در مورد پا زدن هم از جلسه دوم به راحتی تونستم هم پا بزنم و هم شمارش رو انجام بدم و از این نظر مشکلی ندارم اما جدیدا یک سوال برام پیش اومده
    راستش تو درس یک کتاب اول استاد خالقی من کسر میزان ۲/۴ رو به اینصورت میزدم که برای هر یک نت سیاه دو شماره میشمردم یعنی برای یک نت سیاه دو. میگفتم ۱. ۲و هنگام گفتن عدد یک. نت رو میزدم و تو عدد دو نمیزدم و به اینصورت نت بعدی
    اما وقتی به درس سفید رسیدیم من فکر میکردم

حالا باید دو بار بگیم ۱. ۲یعنی بگیم ۱. ۲ ۱. ۲ و فقط در عدد یک اولی نت رو اجرا کنیم و بقیه فقط شمارش با دهن
    اما استاد هنگام اجرای نت سفید دو فقط یک شمارش ۱. ۲داشت که عدد یک رو میزد و عدد دو رو مکث میکرد حالا من موندم پس تکلیف نت سیاه چیه یعنی با این حساب مثلا باید دو تا نت سیاه در یک میزان رو اینجوری بزنیم که بشماریم ۱. ۲ وبا هر دو عدد هم بزنیم یا نه باید مثل توضیحی

که بالا گفتم زد.. ؟
    امیدوارم درست منظورمو رسونده باشم ممنون میشم کمک کنید
    ویرایش توسط Sys_co2 : Saturday 29 August 2015 در ساعت 09:41 AM

5. کاربران زیر از Sys_co2 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

zohre3tar آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    132612
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    12 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Sys_co2 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بجای „کسر میزان” فکر کنم از „میزان نما” استفاده کنیم بهتره.

در مورد شمارش
    وقتی دو چهار باشه ، و دو نت سیاه در هر میزان داشته باشیم ؛
    به اینصورت میشماریم:

1 و
    2 و

1 و
    2 و

1 و
    2 و

استاد بنده به اینصورت بهم یاد دادن (پیانو)
    البته فکر نمیکنم تفاوتی داشته باشه با سه تار ... بازم منتظر صاحب نظران هستیم.
    سلام دوست عزیز
    خیلی خیلی ممنونم که
    جواب دادین
    راستش من منظورم حالا زیاد به بودن یا نبودن -و- نبود
    اخه جسارت نباشه
    این ۱و۲و که شما گفتید ما برای کسر میزان ۲/۴ البته از نوع چهار تا چنگ میزنیم یعنی در یک میزان که چهار تا چنگ باشه میگیم ۱و. ۲و
    ولی من صحبتم اینه که ما دو عدد نت سیاه در یک میزان داریم حالا اگه بخوایم بنوازیم باید بگیم ۱. ۲و با هر دو عدد هم دو نت رو بزنیم. ؟یا اینکه برای نت اول بگیم ۱. ۲و فقط هنگام گفتن یک بزنیم و تو عدد دو مکث کنیم و به همینصورت دومین نت. ؟

Sys_co2 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    121369
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    138
    15 بار تشکر شده در 13 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Sys_co2 On Twitter Add Sys_co2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    میزان امتیاز
    0

- - - Updated - - -

در مورد زمان نما:

„اساسا کلمه ای به نام کسر میزان در موسیقی وجود نداره و در زبان موسیقی به این کلمه Time signature گفته میشه که جدیدا در زبان فارسی به درستی به زمان نما،یا نشانه زمان ترجمه شده. چون ذاتا زمان نما دو عدد روی هم هستند و هیچ گونه خط کسری هم نداره به این علت که اصلا کسری در کار نیست. جالب اینجاست که این اشتباه رایج که سالها در کلاسهای تئوری و هنرستان ها آموزش داده میشه بر میگرده به اشتباهی که کنل وزیری در اولین کتاب تئوری موسیقی ایران و داشتن و بعدا مرحوم خالقی هم در کتاب نظری به موسیقی ایران این موضوع رو بسط دادن. به هر حال اشتباه بسیار بسیار رایجی که باعث شده این کلمه کاملا غلط جا بیوفته و رایج بشه که امیدوارم از همین جا بتونیم با بکار بردن نام صحیح این واژه این کلمه رو کم کم از لغتنامه موسیقی ایران خارج کنیم.”

منبع: پرشین موزیک. استاد امیرحسین به نژاد

خواهش میکنم. جسارت نیست.. من هم مثل شما هنر اموزم.

به این عکس توجه کنید:
    هر نت سیاه از چند چنگ تشکیل شده ؟ 2 چنگ

(سرکلید سُل) در میزانی که نت سیاه و یک نقطه روبروش بوده(نصف ارزش زمانی خودش رو بهم جمع میزنیم) ، 1 و 2 میشمریم. و برای چنگ „و”
    (خط پایین سرکلیدفا) و در میزانی که دو نت سیاه داریم. برای نت اول میگیم „یک وَ” همچنین نت دوم میگیم „دو وَ”
    در میزانی هم که نت سفید بوده ، „یک وَ دو وَ”

(البته این قطعه برای سازی مثل پیانو تنظیم شده. اما قوانین یکسانه. شما میتونید ازش استفاده کنید)

نقل قول نوشته اصلی توسط zohre3tar [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست عزیز
    خیلی خیلی ممنونم که
    جواب دادین
    راستش من منظورم حالا زیاد به بودن یا نبودن -و- نبود
    اخه جسارت نباشه
    این ۱و۲و که شما گفتید ما برای کسر میزان ۲/۴ البته از نوع چهار تا چنگ میزنیم یعنی در یک میزان که چهار تا چنگ باشه میگیم ۱و. ۲و
    ولی من صحبتم اینه که ما دو عدد نت سیاه در یک میزان داریم حالا اگه بخوایم بنوازیم باید بگیم ۱. ۲و با هر دو عدد هم دو نت رو بزنیم. ؟یا اینکه برای نت اول بگیم ۱. ۲و فقط هنگام گفتن یک بزنیم و تو عدد دو مکث کنیم و به همینصورت دومین نت. ؟
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست IMG_20150829_103233.jpg  
    ویرایش توسط Sys_co2 : Saturday 29 August 2015 در ساعت 09:40 AM

8. کاربران زیر از Sys_co2 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

zohre3tar آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    132612
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    12 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Sys_co2 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    - - - Updated - - -

در مورد زمان نما:

„اساسا کلمه ای به نام کسر میزان در موسیقی وجود نداره و در زبان موسیقی به این کلمه Time signature گفته میشه که جدیدا در زبان فارسی به درستی به زمان نما،یا نشانه زمان ترجمه شده. چون ذاتا زمان نما دو عدد روی هم هستند و هیچ گونه خط کسری هم نداره به این علت که اصلا کسری در کار نیست. جالب اینجاست که این اشتباه رایج که سالها در کلاسهای تئوری و هنرستان ها آموزش داده میشه بر میگرده به اشتباهی که کنل وزیری در اولین کتاب تئوری موسیقی ایران و داشتن و بعدا مرحوم خالقی هم در کتاب نظری به موسیقی ایران این موضوع رو بسط دادن. به هر حال اشتباه بسیار بسیار رایجی که باعث شده این کلمه کاملا غلط جا بیوفته و رایج بشه که امیدوارم از همین جا بتونیم با بکار بردن نام صحیح این واژه این کلمه رو کم کم از لغتنامه موسیقی ایران خارج کنیم.”

منبع: پرشین موزیک. استاد امیرحسین به نژاد

خواهش میکنم. جسارت نیست.. من هم مثل شما هنر اموزم.

به این عکس توجه کنید:
    هر نت سیاه از چند چنگ تشکیل شده ؟ 2 چنگ

(سرکلید سُل) در میزانی که نت سیاه و یک نقطه روبروش بوده(نصف ارزش زمانی خودش رو بهم جمع میزنیم) ، 1 و 2 میشمریم. و برای چنگ „و”
    (خط پایین سرکلیدفا) و در میزانی که دو نت سیاه داریم. برای نت اول میگیم „یک وَ” همچنین نت دوم میگیم „دو وَ”
    در میزانی هم که نت سفید بوده ، „یک وَ دو وَ”

(البته این قطعه برای سازی مثل پیانو تنظیم شده. اما قوانین یکسانه. شما میتونید ازش استفاده کنید)

ممنون دوست عزیز خیلی خیلی سپاس گذارم کمک بزرگی بود3>

10. کاربران زیر از zohre3tar به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)