لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 17 به 24 از 24

موضوع: تجربیات من.........

sssorooshhh آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    898
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    76
    170 بار تشکر شده در 44 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام به دوست عزیز
    من با تمبک پوست شتر زدم ولی نه به مدت خیلی طولانی مثلا 5 یا 6 ساعت
    ولی توی مدت 1 ساعت مشکلی برای نواختن پیش نیومده. یا اینکه حداقل من توجه نکردم.
    ساز خود من شیرانی هست. من از سازهای شیرانی بیشتر خوشم میاد (البته خوب و بد دارن)
    فکر میکنم خوش دست هستن.
    من سازم رو آماده خریدم و پوست روی اون آماده بود. با اینکه یکی از سازهای من حدودا 10 سال ازش میگزره نه برای پوستش مشکلی بوجود اومده نه برای چوبش. البته خوب سطح چوب آسیب دیده ولی روی صدای اون تاثیر نذاشته.
    البته صدای ساز مهم تر از مارک اون هست.
    سازهایی که توسط خراتها ساخته میشه (تمبک) اصلا مرغوب نیستن. من توصیه میکنم کسی که میخواد تازه تمبک بخره، آماده اونو بخره با مارکهای معروفی که توی بازار هست (شیرانی، حلمی، حسابی،...) و بهتره که برای ساخت سفارش نده.
    من یه تشکر ویژه میکنم از مدیر بخش تمبک بخاطر این بحث ها چون بسیار آموزنده هست و به بحثهایی می پردازن که کمتر به اون پرداخته میشه.

2. 4 کاربر برای این پست از sssorooshhh تشکر کرده اند:

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    1,927 بار تشکر شده در 634 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    55

مرسی سروش عزیز از مطالبت. داشتن عضوی فعال و با اطلاع برای این بخش میتونه خیلی مفید باشه. تا همه از چیز هایی که دیگران کسب کردن استفاده کنیم تا بهترین گزینه و انتخاب رو داشته باشیم و حتی این تاپیک و دیگر تاپیک های بخش تمبک میتونه به کسانی که تازه میخوان تمبک بنوازند کمک بسیاری بکنه. البته با کمک همه دوستان.

نمیدونم ولی برای خودم خیلی عجیب بود،وقتی که با پوست شتر ساز میزنم ،بعد از مدتی همان طور که گفتم مثلا دو ساعت ،سر انگشتام شروع میکنه به درد گرفتن به طوری که باید حتما یک ربع استراحت کنم. ولی با پوست گوساله اینطور نیست. شایدم دارم به خودم تلقین میکنم!!!
    ولی یه چیزی رو خدمتتون بگم. من حدوده چهارده پانزده ماهی هست که دارم رو پوست گوساله کار میکنم. خیلی باهاش کنار اومدم و از ساز زدن لذت بردم. میدونین به عقیده من در کل پوست های گوساله بم تر و لطیف تر میخونه(به قول یکی از دوستان نمکی تر میخونه!!!). باید با یک پوست گوساله بم خون ،با کیفیت عالی بزنین تا متوجه منظورم بشین.
    همان طوری که قبلا هم گفتم نمیشه در حالت کلی برتری رو به یک نوع خاصی از پوست داد. خیلی ها میگن همه پوستای شتر تیز خونه. ولی من یه ساز با پوست شتر دارم که خیلی عالی میخونه وفقط مشکلش همین خستگی دست بعد از یک مدته.
    سروش عزیز من تا حالا سازه آقای شیرانی نداشتم ولی هم از نزیک دیدم و هم با هاش زدم ساز های خوبیه،و اگر کسی حوصله کنه میتونه ساز های خوبی ازش پیدا کنه. از نظره خوش دستی هم بله حق با شماست ،ساز های ایشون هم خوش دسته و هم جالب ولی به شرطه اینکه جامی شکل نباشه چون اون موقع دیگه خیلی مچ دست تکیه گاه رو اذیت میکنه. راستش تو بعضی از ساز های آقای شیرانی تنه هاشون خیلی گرد بود و کاملا جامی شده بود . ولی زیبا بودن. قبول داری که سازاشون خیلی به کار های حآقای حلمی نزدیکه(شاید بر عکس) ؟
    خب این سازه شما که ازش ده سال میگذره الان دیگه خارج از مارک و مهرش دارای ارزش خاصی شده و مسلما تو صدا دهیش هم خیلی عالی تر عمل میکنه. من همیشه حسرت خوردم که کاشکی ،مثلا 6 سال پیش یه ساز خوب خریدم باهاش یه پوست بم خون هم میخریدم و همینطور خام کنار میزاشتم تا بعد از چند سال تبدیل به یه کاره عالی بشه.

راستی سروش عزیز منظورت رو از ساز های خرات ها متوجه نشدم،میشه برامون بیشتر توضیح بدی؟
    ممنون.
    از دیگر دوستان هم تقاضا میکنم در این قسمت شرکت کنن تا بیشتر استفاده کنیم.

باید خریدارم شوی تا من خریدارت شوم

وز دل و جان یارم شوی تا عاشق زارت شوم
    من نیستم چون دیگران بازیچه بازیگران
    اول به دام آرم تو را وان گه گرفتارت شوم

4. 6 کاربر برای این پست از خان تشکر کرده اند:

Kamanche آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    2838
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    2,444
    3,041 بار تشکر شده در 833 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

دوستان عزیز با این بحث هاتون من رو به یاد دورانی انداختید که تازه موسیقی رو شروع کرده بودم و جو زده شدم که منم یه مطلبی بنویسم. با اجازه خان عزیز

والا محمد جان من حدودا 10 سال پیش، موقعی که میخواستم اولین ساز زندگیم رو انتخاب کنم به شدت به تنبک علاقه مند بودم سرتون رو درد نمیارم. خلاصه ش اینکه یه تنبک زیبای استاد محبی برام گرفتن به قیمت 18 هزار تومان.

محمد جان خیلی ساز عالی بود هم زیبا و هم خوش صدا . فکر کنم پوستش هم بز بود. الان هم بعد از گذشت 10 سال هنوز هم دارمش . هنوز همون پوست روشه و مثل روز اولش میخونه . صداش هم زیاد تیز نیست در واقع نه زیاد بم نه زیاد تیز. کاسه ش هم جامی شکل نیست. صداش هم چه عرض کنم تم های شفاف و زیبا و پلنگ های واقعا گوش نواز. البته بدون شک گذشت این ده سال و مراقبت خوبی که ازش کردم در این صدادهیش بدون شک موثره.
    این چه استغناست یا رب ! وین چه قادر حکمت است !
    کاین همه زخم نهان هست و مجال آه نیست !

6. 4 کاربر برای این پست از Kamanche تشکر کرده اند:

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

خیلی جالب بود کمانچه عزیز. چشمام رو بستم و سازت رو تجسم کردم و کمی هم تو ذهنم باهاش زدم.

من معتقدم که گذشت زمان روی سازی که به خوبی نگهداری بشه تاثیر مثبت و مفیدی میزاری به خصوص اگه این ساز تمبک باشه. البته باید مراقب بود که پوست از کیفیت مورده نظر نیوفته. چون اگه اتفاق بدی براش رخ بده_از قبیل افتادگی پوست،تغییر حالت دادن،بد صدا شدنو..._دیگه پیدا کردن یک پوست عالی و جایگزینی کاره حضرته فیله.
    چون تو این ساز های قدیمی وقتی که دهنه ساز مدت زمان زیادی رو با یک پوست بوده_مثلا همین ده سال_به فشاری که پوست به دهنه و طوقه داخلی اون وارد میکرده عادت کرده و این فشار براش تعریف شده بوده،حالا که میخوایم پوسن جدید بندازیم حتما باید به پوست و دهنه ساز فشار وارد کنیم.
    این فشلر و فشاری که بعد از پیاده سازی پوست روی دهنه وارد میشه میتونه برای این ساز های قدیمی بد باشه. چرا؟
    یکی ازدلایل رو براتون بالا گفتن و اون هم همون فشار تعریف شده برای مدت طولانی روی دهنه ساز بود.
    برای این نیروی جدیدی که میخوایم به ساز وارد کنیم احتمالا نیاز به یک طوقه جدید داریم تا به دهنه کمک کنه و نیرو رو در جهت خنثی کردن نیروی وارده کمک کنه. همین طوقه به ظاهر ساده که از داخل نسب میشه سازه شما رو از لحاظ قدمت و ارزش دست خوش تغیر قرار میده.
    به خاطره همین هست که خیلی از تمبک های قدیمی رو با همون پوست های رنگ و رو رفته و بد صدا نگنه داری میکنن و پوسته تازه و هر چند خوب و قدیمی که به ساز فشار بیاره رو نمیندازن.

8. 2 کاربر برای این پست از خان تشکر کرده اند:

Hes_r آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    277
    میانگین پست در روز
    0.40
    تشکر از پست
    1,515
    3,659 بار تشکر شده در 1,294 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Hes_r on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 105/5
    Given: 6/0
    میزان امتیاز
    21

با اجازه بین اساتید تنبک میپرم .

آقا به نظر من تاثیر مثبت زمان رو ساز یه امریه که روی اکثر ساز ها صادقه .

نظرتون چیه یه تاپیک جدید به همین نام زده بشه و توش در این باره بحث بشه که اصلا چرا به طور بنیادین این موضوع به وجود میاد ؟

شاد باشید

یا علی
    Yahoo ID : Hes_r
    Facebook : Hessam Rostamian

No Pain ... No Gain
    AK8

10. کاربران زیر از Hes_r به خاطر این پست تشکر کرده اند:

sssorooshhh آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    898
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    76
    170 بار تشکر شده در 44 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان
    به نظر من تمبکی که قدیمی شده پوست عوض کردن زیاد جالب نیست چون اگه صدا دهی اون خوب نباشه فکر نمیکنم با تعویض پوست صدا دهی اون خوب بشه
    به دلایلی که محمد جان گفتن.
    محمد جان منظورم از خراتها کسانی هستن که هر سازی می سازن.
    هر سفارشی از ساز رو انجام میدن (البته نه همه اونها).

هر سازی وقتی تازه خریداری میشه و قبلا با اون نواخته نشده صدا دهیش به طور کامل معلوم نیست و بعد از مدتی که با اون شروع به نواختن میکنیم کم کم صداش تغییر میکنه و پخته تر میشه و صدای اصلی اون در میاد.
    خوب برای همه واقف هست که اگر یک ساز خوب باشه هر چقدر بیشتر با اون نواخته بشه پخته تر و صدا دهی بهتر و دلنشین تر خواهد بود.
    و برعکس اگه ساز به حال خودش گذاشته بشه صدا دهی ساز گرفته تر و خشن تر میشه به اصطلاح ساز قهر میکنه گرچه بعد از مدتی نواختن با اون ساز صدای اون بر میگرده.
    من میخواستم بحث جدیدی رو شروع کنم ولی حیفم اومد که این بحث گرم رو قطع کنم و ترجیح دادم که فعلا همین رو ادامه بدیم.

12. 2 کاربر برای این پست از sssorooshhh تشکر کرده اند:

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط Hes_r [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با اجازه بین اساتید تنبک میپرم .

آقا به نظر من تاثیر مثبت زمان رو ساز یه امریه که روی اکثر ساز ها صادقه .

نظرتون چیه یه تاپیک جدید به همین نام زده بشه و توش در این باره بحث بشه که اصلا چرا به طور بنیادین این موضوع به وجود میاد ؟

شاد باشید

یا علی

مرسی hes_rعزیز پیشنهاد فوق العاده ای بود. خیلی خوب و جالبه.
    من خیلی به این موضوع فکر میکردم و سوالای زیادی هم در موردش دارم. اگر زحمتشو بکشی لطف زیادی در حق ما کردی.
    ممنون.

14. کاربران زیر از خان به خاطر این پست تشکر کرده اند:

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

آره سروش عزیز با حزفات موافق هستم.
    با سازه قدیمی نباید زیاد کار کرد و بهش تغییر داد. چون هم از ارزشش کم میشه و هم دیگه کارایی قبلی خودشو نداره.
    این حرف رو که میگی صدای ساز با گذشت زمان پخته تر میشه رو کاملا قبول دارم و در تمبک هم کاملا مشاهده کردم.
    بخصوص در مورده ساز هایی که یک پوست جدیدی براشون انداخته میشه. صدا پی از مدتی تازه جا میافته و دلنشین میشه_البته به شرطی که پوست شرایط خوب شدن رو داشته باشه_پوست باید با ساز کاملا یکی بشه و حالت دائمی و ایده آل رو پیدا کنه.
    در مورده خرات ها هم من اطلاعی نداشتم و ساز هاشون رو ندیدم. ولی کنجکاو شدم و دنبالش میرم.
    سروش جان شما مراحل پوست انداختن تمبک رو دیدی و آشنایی داری؟
    راستی خوشحال میشیم بحث جدیدت رو ببینیم و لذت ببریم.
    ممنون.

16. کاربران زیر از خان به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)