لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 17 به 20 از 20

موضوع: نظرخواهی : گروه موسیقی؟

Mona آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    8411
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    2,225
    2,803 بار تشکر شده در 899 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    17

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Leon [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    البته کار سلو با گروه خيلی فرق ميکنه چون من خودم تجربه کاری در هر دو ضمينه رو داشتم و هر کدام ويژگی های خاص خودش رو داره فکر نکنيد که اگر سلو نواز خوبی هستيد از پس گروه هم بر ميايد! چون سيستم نوازندگی در گروه فرق داره ولی تجربه های گران بها و پيشرفت و حرکت به سوی يک ديمنسيون ديگه با هر دو کار امکان پذير هست يعنی هر دو رو امتحان کنيد! هر چند که من شخصاً گرايش خاصی به سلو نوازی دارم چون مشکلاتش کمتر هست تا با کار در گروه.

آقاي لئون، چون شما تجربه تون از ما بيشتره، ميشه مشكلات كار گروهي با سلونوازي رو بيان بفرمايين (يا بهتر بگم با هم مقايسه كنيد) ؟
    ممنون :)
    زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست / هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
    صحــــــــــــنه پیوســـــــــته بجاســـــت / خرم آن نغمه که مردم سپارند به یــــــــــــاد

2. 3 کاربر برای این پست از Mona تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12634
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    63
    172 بار تشکر شده در 61 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    16

در مورد خودم بايد بگم كه من چون كيبورد و پيانو كار كردم و عاشق كار با سينتي سايزر ها هستم. هدفم داشتن يك استوديوي شخصي در منزل و كار با سينتي سايزر ها براي ساخت موسيقي بي كلام هستم و به عبارتي ديگه تكي كار مي كنم. البته نوازندگي در گروه را هم خيلي دوست دارم.

4. کاربران زیر از amireza2000 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    960
    7,753 بار تشکر شده در 1,683 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/9
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط mona_fsb [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آقاي لئون، ميشه مشكلات كار گروهي با سلونوازي رو بيان بفرمايين (يا بهتر بگم با هم مقايسه كنيد) ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mona_fsb [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

ممنون :)

البته من فکر ميکنم که کلمه مشکل، واژه مناسبی نيست هر کدام دنيا ی خاص خودشون رو دارند و توانايی ها و ويژگی های خاص خود.

جالب هست من ارتباط مستقيم بين تاپيک زير
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    و اين تاپيک ميبينم شما وقتی که سلو نوازی ميکنيد يا کلاً موسيقی رو در اين ضمينه کار ميکنيد فرصت برای حفظ نت و کلاً اختيارات بيشتر برای نواختن داريد حتی نت رو هم ميتونيد تغيير بديد به شرطی که از ريتم و گام خارج نشيد.
    ولی در کار گروهی سيستم طور ديگريست به شما نتی داده ميشه و دقيقاً نت به بت همون اجرا رو ميخوان،البته ميتونيد کمی تغيير بديد که زيبا تر هم بشه،ولی قدرت مانور روی آهنگ و نت خيلی خيلی کمتر هست به همين خاطر حفظ نت کارصحيحی نيست و از لحاظ زمانی وقت زيادی ميگيره به همين خاطر هست که پيشنهاد ميکنم مستقيم از روی نت زدن رو تمرين کنيد (البته يک اصل ديگه هم اضافه کنم که از روی نت زدن در يک گروه موسيقی با اين پيش فرض هست که شما همه نت ها اکورد ها و ريتم ها رو ميشناسيد و با تسلط تمام و بدون غلط و کاملاً شيوا و رسا آهنگ رو اجرا ميکنيد،به همين خاطر هست که به عنوان اعضا ی ارکستر بايد يک سر و گردن بالاتر از ديگران باشيد!).
    پس ميبينيد که موسيقی در هر سبک و شيوهی دنيا يی خاص برای خود هست،شايد باور نکنيد ولی هر بر که من از يک سبکی که تا به حال نزدم،آهنگ سختی رو با نت اجرا ميکنم احساس ميکنم که درب دنيا های ديگری به روم باز ميشه و مغز م از لحاظ موسيقيايی روشن تر ميشه،اجرای آهنگ های ايرانی که نتی ازشون نيست (اينجا با گام اکورد و ريتم و کلاً Arrangement يک آهنگ آشنا ميشيد).
    يا اجرای آهنگ های يانی در سبکی ديگر يا شوپن در کلاسيک و يا حتی New Age Music, ماکسيم که اهنگ های تمرينی خوبی برای انگشتان داره و... پس موسيقی يک طرفه نيست و در هر سبک يا شيوهی مثل سلو نوازی يا کار گروهی مها سن زيادی وجود داره که به مرور شما رو به مراحل بسيار بالاتر نزديک ميکنه.

ویرایش توسط Leon : Monday 26 January 2009 در ساعت 12:52 PM

6. 3 کاربر برای این پست از Leon تشکر کرده اند:

Mona آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    8411
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    2,225
    2,803 بار تشکر شده در 899 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Leon [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    البته کار سلو با گروه خيلی فرق ميکنه چون من خودم تجربه کاری در هر دو ضمينه رو داشتم و هر کدام ويژگی های خاص خودش رو داره فکر نکنيد که اگر سلو نواز خوبی هستيد از پس گروه هم بر ميايد! چون سيستم نوازندگی در گروه فرق داره ولی تجربه های گران بها و پيشرفت و حرکت به سوی يک ديمنسيون ديگه با هر دو کار امکان پذير هست يعنی هر دو رو امتحان کنيد! هر چند که من شخصاً گرايش خاصی به سلو نوازی دارم چون مشکلاتش کمتر هست تا با کار در گروه.

در کار گروهی , هدف اول بازدهی گروه به صورت دسته جمعی هست و معمولا افراد حرفه اي گروه رو فدای خود رايی يک نفر نميکنند برای مثال گروه مدرن تالکينگ که سالها برقرار بود،اين 2 نفر در تمامی اين سال ها مثل سگ و گربه بودند با هم،که بعد از جدايی هم اين اختلافات شديد ادامه داشت! ولی با اي حال ديديم که گروه چه فروشی در طی اين سال ها کردند از يک موسيقی که ارزش چنددانی نداشت! در مورد گروه های ايرانی هم به همن منوال هست ولی گاهی معايب تک نفری بيشتر ميشه در موسيقی ما تا گروهی،مثلاً در موسيقی پاپ،اختلافات ابی با سياوش قميشی و فريد زلاند،داريوش با ابی،فروهر با شهره،و...
    يا در موسيقی سنتی لطفی با...

البته من فکر ميکنم که کلمه مشکل، واژه مناسبی نيست هر کدام دنيا ی خاص خودشون رو دارند و توانايی ها و ويژگی های خاص خود.

جالب هست من ارتباط مستقيم بين تاپيک زير

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

و اين تاپيک ميبينم شما وقتی که سلو نوازی ميکنيد يا کلاً موسيقی رو در اين ضمينه کار ميکنيد فرصت برای حفظ نت و کلاً اختيارات بيشتر برای نواختن داريد حتی نت رو هم ميتونيد تغيير بديد به شرطی که از ريتم و گام خارج نشيد.
    ولی در کار گروهی سيستم طور ديگريست به شما نتی داده ميشه و دقيقاً نت به بت همون اجرا رو ميخوان،البته ميتونيد کمی تغيير بديد که زيبا تر هم بشه،ولی قدرت مانور روی آهنگ و نت خيلی خيلی کمتر هست به همين خاطر حفظ نت کارصحيحی نيست و از لحاظ زمانی وقت زيادی ميگيره به همين خاطر هست که پيشنهاد ميکنم مستقيم از روی نت زدن رو تمرين کنيد (البته يک اصل ديگه هم اضافه کنم که از روی نت زدن در يک گروه موسيقی با اين پيش فرض هست که شما همه نت ها اکورد ها و ريتم ها رو ميشناسيد و با تسلط تمام و بدون غلط و کاملاً شيوا و رسا آهنگ رو اجرا ميکنيد،به همين خاطر هست که به عنوان اعضا ی ارکستر بايد يک سر و گردن بالاتر از ديگران باشيد!).
    پس ميبينيد که موسيقی در هر سبک و شيوهی دنيا يی خاص برای خود هست،شايد باور نکنيد ولی هر بر که من از يک سبکی که تا به حال نزدم،آهنگ سختی رو با نت اجرا ميکنم احساس ميکنم که درب دنيا های ديگری به روم باز ميشه و مغز م از لحاظ موسيقيايی روشن تر ميشه،اجرای آهنگ های ايرانی که نتی ازشون نيست (اينجا با گام اکورد و ريتم و کلاً Arrangement يک آهنگ آشنا ميشيد).
    يا اجرای آهنگ های يانی در سبکی ديگر يا شوپن در کلاسيک و يا حتی New Age Music, ماکسيم که اهنگ های تمرينی خوبی برای انگشتان داره و... پس موسيقی يک طرفه نيست و در هر سبک يا شيوهی مثل سلو نوازی يا کار گروهی مها سن زيادی وجود داره که به مرور شما رو به مراحل بسيار بالاتر نزديک ميکنه.

ممنون از پاسخ شما دوست گرامي :)

من با يه مقايسه بين حرفاي الان و دو روز پيشتون، اينطور برداشت كردم كه هر بار شما موضوع فوق رو از يه ديدگاه بيان فرمودين:
    1- خود رايي افراد
    2- حفظ كردن نت

ولي سوال من راجع به همون خودرايي ها بود.

البته بحث حفظ كردن نت هم مهمه و صد البته كه باز هم ابعاد ديگري رو ميشه در نظر گرفت در رابطه با اين موضوع.

موفق باشيد :)
    زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست / هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
    صحــــــــــــنه پیوســـــــــته بجاســـــت / خرم آن نغمه که مردم سپارند به یــــــــــــاد

8. 2 کاربر برای این پست از Mona تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)