لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: چرا بعضی از آثار موسیقی "زیرزمینی" می شوند؟

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    960
    7,753 بار تشکر شده در 1,683 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/9
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    19

پیش فرض چرا بعضی از آثار موسیقی "زیرزمینی" می شوند؟

0 Not allowed! Not allowed!
    اين سؤالی بود که در بخش فارسی بی بی سی عنوان شد تا خوانندگان نظراتشون رو عنوان کنند من هم متن مقاله و نظرات کارشناسی افراد بازديد کننده رو در پست بعدی مطرح ميکنم تا اگر شما هم نظری در مورد اين سؤال با بحث داريد در نت آهنگ مطرح کنيد.

---------------------------------------------------------------------------------

موسیقی „زیرزمینی” در ایران، صرفا دربرگیرنده آثار مستقل و غیرمتعارفی نیست که خلاف سلیقه عمومی، جریان اصلی بازار و نظام صنعتی استودیوها تولید می شوند. موسیقی زیرزمینی ایران، الزاما با آنچه در سراسر جهان در سال های پس از دهه شصت میلادی به سبک های مختلف با عنوان „زیرزمینی” و „مستقل” ساخته می شد هم نسبتی ندارد.

آنچه در ایران، „موسیقی زیرزمینی” شناخته می شود، گاهی شامل آثاری است که شاید اگر خارج از ایران ساخته می شدند، به عنوان آثاری متعارف مورد توجه استودیوها قرار می گرفتند و به بازار می آمدند. بسیاری از این آثار به راحتی در قالب سبک های شناخته شده موسیقی مثل راک، پاپ و هیپ هاپ قرار می گیرند. برخی از این آثار، حتی به سبک های رایج و مردم پسند دهه های قبل نزدیک هستند که سالهاست بازارشان رونقی ندارد.

اما محدودیت های موجود در صنعت موسیقی ایران پس از انقلاب، بخصوص برای کسب مجوز نشر آثاری که به سبک های غربی نزدیک هستند، در کنار گسترش ارتباطات اینترنتی که پخش غیررسمی آثار موسیقی را راحت تر کرده است، توجه به موسیقی زیرزمینی ایران را بیشتر از گذشته کرده است.

آیا شما شنونده موسیقی زیرزمینی هستید؟ به نظر شما موسیقی زیرزمینی تنها بین قشر خاصی از جوانان شهری رواج یافته یا در میان اقشار دیگر هم نفوذ کرده است؟ آیا آنچه به عنوان موسیقی زیرزمینی تولید می شود را با فرهنگ و سلیقه رایج بر جامعه ایرانی و سایر جوامع فارسی زبان متناسب می دانید؟ فکر می کنید برخی آثار موسیقی باید غیرقانونی شناخته شوند، یا اینکه به نظر شما هیچ اثری را نباید ممنوع دانست؟ تولید و مصرف آثار موسیقی زیرزمینی را نشانه چه می دانید و فکر می کنید این پدیده چه ریشه های اجتماعی دارد؟

2. 10 کاربر برای این پست از Leon تشکر کرده اند:

3. # ADS

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    960
    7,753 بار تشکر شده در 1,683 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/9
    میزان امتیاز
    19

نظرات خوانندگان بر گرفته از سايت بی بی سی

-------------------------------------------------------------------------
    موسیقی پاپ زیر زمینی هیچ نو اوری نداره .
    شاید سبکهای راک و متال و تلفیقی و رپ ایران شایسته تر باشن برای ورود به دنیای زیر زمینی موسیقی .
    در سبک تلفیقی محسن نامجو حرکت شجاعانه و نویی رو اغاز کرد که فقط 9 ترک از بین 10 البومش مجوز گرفت. گروه اوهام در سبک راک با اجرای اشعار حافظ خیلی هارو شیفته ی سبک راک کرد .
    کسایی هم که رپ امریکایی گوش می کردند تا حدودی تونستند با اهنگهای یاس و هیچکس و زد بازی امیدوار بشن به اینده رپ فارس . ارشاد هم فقط به این دلیل به رپ مجوز نمیده که این موسیقی انتقادیه .

کیوان، کرج

-------------------------------------------------------------
    به نظر من هر کس با توجه به بینشی که داره میتونه یه نوع موسیقی گوش بده. من خودم داریوش گوش میدم ولی اگر کارهای خوبی ارایه بشه رو هم گوش میدم مثل کارهای یاس که رپ و موسیقی زیرزمینی رو جوره دیگه ای معرفی کرده و مثل خیلی های دیگه از کلمات رکیک و ... استفاده نمیکنه...!! موسیقی زیر زمینی یعنی:انتقاد از جامعه و دغددغه های دنیوی و ... نه فحاشی به دیگران
    مجتبی از اهواز

------------------------------------------------------------
    اصولا جواب هاي زيادي ميتونه داشته باشه ولي من به عنوان يك مدرس موسيقي
    و يه آهنگساز محقق , بايد بگم كه مشكل اساسي در خود ما ايرانيهاست, ما به يك
    جور از خود بيگانگي دچار شديم كه تماما از نا آگاهي سرچشمه ميگيره كه باعث اصليش هم حكومت است اگر همه ي مردم بدونن كه چه معدن عميق و ژرفي از
    موسيقي داريم كه ميتونيم از اون براي مدرنيته بهره بگيريم , خيلي از مشكلات حل
    ميشد . يك گلگي ديگه هم از پيشكسوتاي موسيقي سنتي دارم كه متاسفانه اجازه ي
    نوآوري در موسيقي سنتي را نميدن حتي اگربه نفع خود موسيقي سنتي باشد

باربد، تهران

----------------------------------------------------------------
    موسیقی زیرزمینی در این چند سال به خصوص از زمان دولت جدید که سخت گیریهای بیشتری نسبت به گذشته بر روی محصولات فرهنگی اعمال می شود،در ایران رشد چشمگیری داشته ونسل جدید گرایش بسیار زیادی به این نوع موسیقی پیدا کرده اند. اکثر این موسیقی ها به سبک رپ وهیپ هاپ هستند که از نظر دولت اساساً غیرقانونی می باشند. شخصاًبااین بخش از موسیقی زیرزمینی که این اجازه را به مردم می دهد تا سبک دلخواه خود را که در بازار قانونی وجود ندارد گوش دهند موافقم، اما با محتوای اکثر آنها مخالفم،چرا که با فرهنگ ما تناقض آشکار دارند
    تهران، ايران

اهمیت موسیقی زیرزمینی در ایران تنها به این دلیل است که نام زیر زمینی را بر خود حمل می کند. اما اگر شرایط طوری باشد که همه شانس این را داشته باشند که در عرصه ی موسیقی خودی نشان دهند، موسیقی شنیده می شود، و به خودی خود، شناخت مردم از موسیقی بیشتر شده و فضای انتقاد آمیز ایجاد می شود. آنگاه در این جامعه می توان شاهد رشد موسیقی شد و نه در زیر زمین. من به عنوان یک آهنگساز ایرانی و محقق موسیقی مقیم خارج از کشور، حتی یک کار خوب زیرزمینی تاکنون نشنیده ام، اما نام موسیقی زیرزمینی را زیاد شنیده ام.
    بابک، لوتسرن

------------------------------------------------------------

موسیقی زیر زمینی، به معنای آنچه که در دنیا تعریف شده، همواره مخالفتهای سیاسی و اجتماعی خود را در قالب موسیقی ابراز داشته و به طبع به دلیل افشا گری و در خیلی موارد ساخت جریان فکری، بوسیله حکومت وقت به زیر زمین رانده شده است و عموما افراد مشغول به موسیقی زیرزمینی نگرش سیاسی خود را محور کار قرار میدهند حال آنکه در ایران آنچه موسیقی زیرزمینی قلمداد میشود بیشتر به توصیف قانون شکنی های این افراد که عموما شامل مصرف مشروبات الکلی یا مواد مخدر و ... تعریف و تمجید از خود میپردازد
    آرش، منچستر

الان كه شرايط خيلي بهتره. استوديو حرفه اي هست. من گيتار ميزنم اون موقع براي جابجائي گيتار بايد تو پتو ميپيچيديم جابجا ميكديم ولي الان از كلاسها آزادانه دستشون ميگيرند ميان بيرون . شرايط براي كار حرفه اي بعد از آمدن دولت جديد سخت تر شد. ولي نه تنها موزيك بلكه بسياري از تفريحات جوانان متاسفانه زيرزميني شده و به همين علت مصرف مواد مخدر بيشتر. اين كارهاي موزيك زيرزميني هم اگراز خانواده متمول نباشد با يكي دو تا كار چون درآمد نيست بيرون ميرن و به همين علت پتانسيل واقعي موزيك ايران را نميشه سنجيد
    عليرضا، تهران

----------------------------------------------------------------
    سلام اکثراین ترانه ها فاقد ارزش و محتوای موسیقیایی هستند که متاسفانه در بین جوانان هم بسیار طرفدار پیدا کرده و نتیجه اش تنزل فرهنگ موسیقی ایرانی و تزریق برخی اصطلاحات نامتعارف وبی معنی به زبان فارسی است. البته تولید این موسیقی نتیجه سیاستهای غلط جمهوری اسلامی در محدود کردن مردم در گوش دادن به موسیقی های به اصطلاح مجاز است. در هیچ جای دنیا چیزی بنام موسیقی مجاز و غیر مجاز نداریم . اگر در ایران آزادی بود و این نوع موسیقی در ایران بشکل متعارف تولید میشد قطعا خیلیها سراغ این موسیقی نمی رفتند.
    tehran، ايران

در ایران به دلیل فرهنگ غلط مردم، بسیاری از موارد پنهانی مطرح می شوند و همین عاملی برای وجود انواع مشکلات در تمامی حکومتهای ایران است. مسئله هم فقط به دین مربوط نمی شود. حتی به علم که خودشان آن را مقدس می شمارند هم این زیرزمینی ها وجود دارد. از سهمیه ها گرفته تا ساخت دانشگاه دروغینی مانند پیام نور. همه اینها زیرزمینی انجام می شود و این اینترنت و مهاجرتها است که این حرفها را از زیرزمین به پشت بام یعنی جهان می برد! قدم اول برای حل این مشکل، حذف فرهنگ تعارف و دورویی و تظاهر است.

--------------------------------------------------------------

دوگانگی در کشور ما سابقه دیرینه ای دارد، ایرانیان در طول تاریخ تفاوتی اساسی میان آنچه بدان اعتقاد دارند با آنچه مطلوب حکومت بوده است قائل بوده اند. این دوگانگی را به راحتی می توان در اشعار حافظ، مولوی، نظامی و دیگر شعرای مشهور پارسی یافت. در دوران معاصر این دوکانکی تبدیل به موسیقی شده است که گمان می کنم بنیانگذار این موسیقی در عصر معاصر، عارف قزوینی باشد. به هرتقدیر از نگاه من موسیقی زیرزمینی ادامه همان دوگانگی در ادبیات و هنر ایران است، یعنی آنچه مردم می پسندند ولی حکومت نه.
    پیام، استانبول

در همين صفحه که مشغول تايپ نظرم هستم ،نوشته ايد حق رد کردن پيام هايي که شامل اين موارد باشد برايتان محفوظ است: نژاد پرستانه، جنسيتگرايانه،توهين آميز،داراي کلمات رکيک،زباني که مي تواند موهن تلقي شود،در حمايت يا مشوق اعمال خلاف قانون باشد وخيلي چيزهاي ديگر. اشعاراين موسيقي زير زميني که همه اش همين است با اجراي ضعيف موسيقي وصداي بي ارزش خواننده. در زبان فارسي « زيرزمين» دوجور قرايت مي شود يکي جايي زير طبقه هم کف که بصورت انباراز آن استفاده ميکنند،يکي هم زير زمين مثل قبر. جاي اين موسيقي همان دومي است!
    شاهد

-----------------------------------------------------
    انچه به عنوان موسیقی زیر زمینی از ان یاد می شود همان موسیقی رپ است که به ان موسیقی رپ فرسی یا موسیقی زیر زمینی هم می گویند این سبک موسیقی ابتدا به خاطر اینکه اصتلاحات خیابانی در ان زیاد استفاده می شد به صورت مخفی در استودیو های خانگی پر می شد و از این جهت به ان موسیقی زیر زمینی گفتند هرچند جنبهای دیگر ان که سیاسی و اجاماعی بود وارد بازار شد ولی به خاطر نوع سبک ان و تندی ان هرگز به صورت قانونی و با مجوز رسمی کاری ارائه نشد
    سينا، اصفهان

قطعا مقررات و محدوديت دولت موجب پديدار شدن موسيقي زيرزميني شده.
    اصولا بايد اين دو مساله را در نظر داشت: هنرمندان در وهله اول دنبال ارائه ايده(حرف) خود هستند و البته در وهله پائينتر مسائلي چون شهرت ، پول و ... قرار دارد.
    زماني که يک شخص يا گروه و يا يک تفکر خاص او را مقيد به بروز دادن عقيده اي که شايد هم به عقايد او نزديک باشد ولي در اصل عقيده او نيست وادارکند ، بالطبع يا خنرمند انگيزه خود را از دست مي دهد يا که اينگونه مي شود که مي بينيد.

قزوين

بله، موسیقی آیینه ای از روابط و مسایل اجتماعی (وفرهنگی) است. در ایران زندگی در تمام امور شامل „زیر زمینی” و „علنی” می باشد.
    من فکر نمی کنم که برخی آثار موسیقی باید غیرقانونی شناخته شوند، و هیچ اثری را نباید ممنوع دانست. تولید و مصرف آثار موسیقی زیرزمینی نشانه دیکتاتوری است و فکر می کنم، این پدیده ریشه های ممنوعیت های اجتماعی دارد.

من دانمارکی هستم. از طریق شوهرم، که ایرانی است، با موسیقی ایرانی آشنا شده ام. از موسیقی کلاسیک ایرانی لذت می برم

Ålborg، دانمارك

5. 5 کاربر برای این پست از Leon تشکر کرده اند:

Mona آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    8411
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    2,225
    2,803 بار تشکر شده در 899 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Leon [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

1- آیا شما شنونده موسیقی زیرزمینی هستید؟

2- به نظر شما موسیقی زیرزمینی تنها بین قشر خاصی از جوانان شهری رواج یافته یا در میان اقشار دیگر هم نفوذ کرده است؟

3- آیا آنچه به عنوان موسیقی زیرزمینی تولید می شود را با فرهنگ و سلیقه رایج بر جامعه ایرانی و سایر جوامع فارسی زبان متناسب می دانید؟

4- فکر می کنید برخی آثار موسیقی باید غیرقانونی شناخته شوند، یا اینکه به نظر شما هیچ اثری را نباید ممنوع دانست؟

5- تولید و مصرف آثار موسیقی زیرزمینی را نشانه چه می دانید و فکر می کنید این پدیده چه ریشه های اجتماعی دارد؟

مرسي چه تاپيك خوبي :)

1- من خودم به شخصه نميتونم بيشتر از 2 دقيقه اين موسيقي ها رو گوش كنم!

2- بله اين نوع موسيقي بين قشر خاصي رواج داره. البته موسيقي زيرزميني به نظرم درجه بندي داره، يعني اينكه همه شون در يك سطح نيستند. طرفداراي اين نوع موسيقي بيشتر بين رنج سني 13 تا 23 (حدودا) هستند.

3- الان نه هنوز، متناسب نشده آنچناني ولي شايد در آينده متناسب بشه!

4- من خودم به شخصه از ممنوعيت و بگير و ببند خوشم نمياد و بهش هم عقيده ندارم. چرا كه به تجربه بهم ثابت شده. چون ذات آدمي جوريه كه هر چي بيشتر منعش كني هريستر ميشه! (حالا توي هر زمينه اي)

5- ريشه اش به نظرم محدوديت هاست و عدم مطالعه و فقر فرهنگي!
    زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست / هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
    صحــــــــــــنه پیوســـــــــته بجاســـــت / خرم آن نغمه که مردم سپارند به یــــــــــــاد

7. 4 کاربر برای این پست از Mona تشکر کرده اند:

MonaLisa آواتار ها
    پشتیبانی فنی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    پشتیبانی فنی
    شماره عضویت
    1441
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    3,076
    1,931 بار تشکر شده در 710 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

سلام ...!

اتفاقا چند روز پیش به قول شما داشتم یک اثر زیرزمینی گوش میکردم یعنی در واقع ویدئو کلیپشو میدیدم ... خیلی باحال بود ... لول

نمیشه گفت که تمام خواننده های زیرزمینی اثر هاشون بده ... من خودم از بعضی هاشون خسته نمیشم و به نظرم این یه جور خلاقیت بین جوانان ما میتونه باشه ... چقدر با دید بد به این موضوع نگاه میکنید ... جامعه تغییر کرده و همچنین فرهنگ ها ... به نظر من این خیلی خوبه که اعتماد به نفس جوانان داره میره بالا... لول

من خودم از هر کدوم که خوشم بیاد بارها گوش میدم و این رو ضعف موسیقی نمیدونم ...!

Show me the way
    Take me to love
    Things only heard now I want to feel
    My soul caressed by silken breeze
    Whisper secrets to listening trees
    Show me that world
    Take me to love
    Show me the way

9. 2 کاربر برای این پست از MonaLisa تشکر کرده اند:

کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    1477
    میانگین پست در روز
    0.34
    تشکر از پست
    3,762
    6,312 بار تشکر شده در 1,841 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    میزان امتیاز
    0

موسیقی „زیرزمینی” در ایران، صرفا دربرگیرنده آثار مستقل و غیرمتعارفی نیست که خلاف سلیقه عمومی، جریان اصلی بازار و نظام صنعتی استودیوها تولید می شوند. موسیقی زیرزمینی ایران، الزاما با آنچه در سراسر جهان در سال های پس از دهه شصت میلادی به سبک های مختلف با عنوان „زیرزمینی” و „مستقل” ساخته می شد هم نسبتی ندارد.

...
    آیا شما شنونده موسیقی زیرزمینی هستید؟

آن نوع موسيقي كه در ايران به موسيقي زير زميني مشهور شده را خيلي كم و بندرت و شايد فقط گذري شنيده ام . بعضي از انواع آن هم كارهاي خوبي به نظرم رسيده و كاملا متعارف و معمول ميدانم .
    به نظر شما موسیقی زیرزمینی تنها بین قشر خاصی از جوانان شهری رواج یافته یا در میان اقشار دیگر هم نفوذ کرده است؟
    اجراي موسيقي زير زميني بيشتر در ميان قشر خاصي از جوانان رواج دارد ولي مخاطب اين نوع موسيقي در قشرهاي مختلف بوده است ولي جوانان در اكثريت هستند.

آیا آنچه به عنوان موسیقی زیرزمینی تولید می شود را با فرهنگ و سلیقه رایج بر جامعه ایرانی و سایر جوامع فارسی زبان متناسب می دانید؟
    آن بخشي را كه موسيقي معمول ايراني است دقيقا منطبق با فرهنگ و سليقه هاي رايج جامعه است فقط مجوز انتشار نداشته است و آن بخشي را كه بر طبق موسيقي معمول ايراني نيست داراي استانداردهاي معمول موسيقي زيرزميني نيز كمتر بوده و به نظرم با فرهنگ و سليقه رايج متناسب نيست.

فکر می کنید برخی آثار موسیقی باید غیرقانونی شناخته شوند، یا اینکه به نظر شما هیچ اثری را نباید ممنوع دانست؟
    اگر آثار موسيقي باشد نبايد غير قانوني شناخته شوند ولي همه آثار ارائه شده زيرزميني در ايران چنين ويژگي (موسيقي) نداشته اند .
    تولید و مصرف آثار موسیقی زیرزمینی را نشانه چه می دانید و فکر می کنید این پدیده چه ریشه های اجتماعی دارد؟
    در بخش توليد :

آثار متعارف و معمول داراي ريشه موسيقي و كمي نو آوري و عدم امكانات انتشار صاحبان اثر و يا سخت گيري.
    بخشهاي غير معمول زيرزميني اغلب جنبه هاي تظاهر ، كل كل جوانان ، عقده گشايي و ...

در بخش مصرف :
    آثار متعارف كه هيچگونه مشكلي ندارند ولي مصرف آثار غير معمول به دليل فقر شنوايي مخاطب ، عدم تامين مناسب و كافي معمول براي همه ي اقشار جامعه .

11. کاربران زیر از arian به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Mona آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    8411
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    2,225
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Garfield [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام ...!

اتفاقا چند روز پیش به قول شما داشتم یک اثر زیرزمینی گوش میکردم یعنی در واقع ویدئو کلیپشو میدیدم ... خیلی باحال بود ... لول

نمیشه گفت که تمام خواننده های زیرزمینی اثر هاشون بده ... من خودم از بعضی هاشون خسته نمیشم و به نظرم این یه جور خلاقیت بین جوانان ما میتونه باشه ... چقدر با دید بد به این موضوع نگاه میکنید ... جامعه تغییر کرده و همچنین فرهنگ ها ... به نظر من این خیلی خوبه که اعتماد به نفس جوانان داره میره بالا... لول

من خودم از هر کدوم که خوشم بیاد بارها گوش میدم و این رو ضعف موسیقی نمیدونم ...!

گارفيلد جانم، من خودم ديدم بد نيست اما خب اكثرشون از رده خارجن! البته اين نظر منه و سلايق مختلفه! و سليقه ي شما هم محترم :)
    صحــــــــــــنه پیوســـــــــته بجاســـــت / خرم آن نغمه که مردم سپارند به یــــــــــــاد

13. کاربران زیر از Mona به خاطر این پست تشکر کرده اند:

MonaLisa آواتار ها
    پشتیبانی فنی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    پشتیبانی فنی
    شماره عضویت
    1441
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    3,076
    1,931 بار تشکر شده در 710 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mona_fsb [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    گارفيلد جانم، من خودم ديدم بد نيست اما خب اكثرشون از رده خارجن! البته اين نظر منه و سلايق مختلفه! و سليقه ي شما هم محترم :)

بله عزیزم این حرف کاملا درسته ... ولی بنده این حرف رو در جواب پست شما نگفتم عزیزم ... من نظرات دوستان رو در پست دوم جناب لئون خودنم و همچنین نظر شما رو و بعد نظر خودم رو گفتم و شاید اگر جناب ارین هم قبل از بنده پست میزدن حرف من یه جوری نقیض حرف ایشون هم به حساب میومد... والا به قول شما سلایق مسلما متفاوته... ولی خوب اشتباه من بود که به سوال ها جواب ندادم یعنی دقت نکردم که با پست جناب آرین از اشتباه بیرون اومدم پس حرفم رو اینجا با جواب دادن به سوال ها تکمیل میکنم:

• آیا شما شنونده موسیقی زیرزمینی هستید؟ مسلما گاهی ولی هیچ گاه پیشرفت این نوع موسیقی رو دنبال نمیکنم ...!
    • به نظر شما موسیقی زیرزمینی تنها بین قشر خاصی از جوانان شهری رواج یافته یا در میان اقشار دیگر هم نفوذ کرده است؟ به غیر از جوانان اقشار دیگر که میمونن مسن تر ها هستند که بنده به ندرت دیدم که مخاطب این نوع موسیقی باشند و کوچک تر ها که فکر میکنم این نوع موسیقی براشون مثل یک ترانه ی کودکانه لذت بخشه...!
    • آیا آنچه به عنوان موسیقی زیرزمینی تولید می شود را با فرهنگ و سلیقه رایج بر جامعه ایرانی و سایر جوامع فارسی زبان متناسب می دانید؟ خوب مسلما کسانی که این نوع اثر ها را اجرا میکنن داخل همین جامعه بزرگ شدن پس حتما منطبق هست شاید انکارش گول زدن خودمون باشه ...!
    • فکر می کنید برخی آثار موسیقی باید غیرقانونی شناخته شوند، یا اینکه به نظر شما هیچ اثری را نباید ممنوع دانست؟ موسیقی برای مخاطب اجرا میشه پس چه خوبه که خود مخاطب از بین اثر های بد و خوب اونی رو که دوست داره انتخاب کنه ... ممنوعیت تکثیر این اثر ها احترام نگذاشتن به مخاطبه...!
    • تولید و مصرف آثار موسیقی زیرزمینی را نشانه چه می دانید و فکر می کنید این پدیده چه ریشه های اجتماعی دارد؟ فکر میکنم مد گرایی... رقابت... حس داشتن خلاقیت و اعتماد به نفس بالا از جمله عوامل اجتماعی هست که باعث تولید و مصرف این نوع اثر ها شده ...!

Show me the way
    Take me to love
    Things only heard now I want to feel
    My soul caressed by silken breeze
    Whisper secrets to listening trees
    Show me that world
    Take me to love
    Show me the way

15. 3 کاربر برای این پست از MonaLisa تشکر کرده اند:

Mona آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    8411
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    2,225
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Garfield [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بله عزیزم این حرف کاملا درسته ... ولی بنده این حرف رو در جواب پست شما نگفتم عزیزم ... من نظرات دوستان رو در پست دوم جناب لئون خودنم و همچنین نظر شما رو و بعد نظر خودم رو گفتم و شاید اگر جناب ارین هم قبل از بنده پست میزدن حرف من یه جوری نقیض حرف ایشون هم به حساب میومد... والا به قول شما سلایق مسلما متفاوته... ولی خوب اشتباه من بود که به سوال ها جواب ندادم یعنی دقت نکردم که با پست جناب آرین از اشتباه بیرون اومدم
    دوست من، ما اينجا داريم اختلاط و تبادل نظر مي كنيم!

17. کاربران زیر از Mona به خاطر این پست تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    8520
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,630
    790 بار تشکر شده در 284 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    16

موسیقی جدید که داره به پرتگاه نزدیک می شه اگه وزارت ارشاد اینقدر مته به خشخاش نمی ذاشت موسیقی زیررمینی مثل قارچ توی ایران زیاد نمی شد
    قکر نمی کنم موسیقی زیرزمینی پول و هزیه آنچنانی نسبت به موسیقی مجاز داشته باشه بیشترشون هم رپ
    هر کی از راه رسیده رفته رپ خونده به نظر من که این سبک ازموسیقی صدایی نمی خواد لزومی هم نداره که خواننده باشی شده
    این موسیقی ها به جای اینکه به آدم آرامش بدند بدتر آدم رو عصبی می کنند

19. کاربران زیر از panii60 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

beatbox آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    7099
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    23
    249 بار تشکر شده در 105 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط zahrahonarmandi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    موسیقی جدید که داره به پرتگاه نزدیک می شه اگه وزارت ارشاد اینقدر مته به خشخاش نمی ذاشت موسیقی زیررمینی مثل قارچ توی ایران زیاد نمی شد
    قکر نمی کنم موسیقی زیرزمینی پول و هزیه آنچنانی نسبت به موسیقی مجاز داشته باشه بیشترشون هم رپ
    هر کی از راه رسیده رفته رپ خونده به نظر من که این سبک ازموسیقی صدایی نمی خواد لزومی هم نداره که خواننده باشی شده
    این موسیقی ها به جای اینکه به آدم آرامش بدند بدتر آدم رو عصبی می کنند
    من با این حرف شما صد در صد مخالفم
    موسیقی رپ هم سختی های خودشو داره . میدونید چرا رپرهای ایرانی جهانی نشدن چون رپرهای المانی و امریکایی استایل هایی دارند که ما نداریم پس میفهمیم رپ خوندن هم سخت ضمنا فکر نکنم موسیقی رپ اعصاب ادمو خرد کنه پس شاید شما سبکهای از متال رو گوش ندادینم.
    به نظر من موسیقی زیر زمینی ریشه موسیقیهای مجوز داره . اگه یک کشور موسیقی زیرزمینی خوبی داشته باشه میتونه بهترین البومای مجاز رو بیرون بده.
    .فقط خدا میتونه درباره من قضاوت کنه.

21. کاربران زیر از beatbox به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)