لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 98 از 115 نخستنخست ... 4888949596979899100101102108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,553 به 1,568 از 1831

موضوع: مثلث شيشه اي نت آهنگ !

Cellist آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    18451
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    1,720
    1,546 بار تشکر شده در 379 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    و اما نفر بعدی:
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    Mezrab عزیز!!!
    اگر می خواهید جامعه ای را به انحطاط بکشید،موسیقی را از آن بگیرید.(ارسطو)

وبلاگ من و پدرام:http://www.alone-musicians.noteahang.com

2. 9 کاربر برای این پست از Cellist تشکر کرده اند:

Mohammad_ngml آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    29171
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    1,716
    2,590 بار تشکر شده در 807 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    14

سلام مضراب جان دوست عزیزم. بریم سر اصل مطلب D:
    1. من اسمت رو نمیدونم. لطف میکنی اسمت رو بگی
    2. سازت سنتور رو در مقایسه بابا دیگر سازها در چه مرتبه ای میبینی(بی تعارف)
    3. سنتور ساز سنتی به حساب میاد؟
    4. دوست داری با کدوم یک از بزرگای موسیقی همنوازی کنی و سازشم بگو
    5. وقتی شروع به نوازندگی میکنی چقدر طول میکشه دست از نوازندگی برداری؟
    6. تا حالا تو مسابقه ی نوازندگی شرکت کردی؟ اگه آره رتبه ای آوردی؟
    7. چی باعث شد به این ساز کشیده بشی؟
    8. مهمترین درس اخلاقی که از سازت یاد گرفتی چی بود؟

ببخشید که زیاد شد فدات شم. کلی سوال دیگه هم بود که دیگه روم نمیشه بیشتر از این بپرسم D:
    از خانه بیرون میزنم اما کجا امشب...
    [glow=FFC600]نمونه کارهای من[/glow]

4. 4 کاربر برای این پست از Mohammad_ngml تشکر کرده اند:

DesironnA آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    23282
    میانگین پست در روز
    0.29
    تشکر از پست
    5,095
    5,664 بار تشکر شده در 1,485 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow DesironnA On Twitter Add DesironnA on Facebook Add DesironnA on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 27/1
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    0

درود
    به به استاد مضراب نازنین...

1. شباهت های سنتور و پیانو ؟
    2. برای یادگیری سنتور، چقدر زمان لازم هست و بطور معمول در روز چند ساعت تمرین ؟
    3. خود شما در طول روز چقدر تمرین میکنید ؟
    4. تابحال اتفاق افتاده خودتون مضراب بسازید ؟
    5. این ساز چند سال قدمت داره ؟
    6. تابحال شده سر سازتون با کسی دست به یقه بشید؟! اگر بله، تعریف کنید!
    7. نظرتون راجع به سایت و کاربراش چیه ؟
    8. بهترین دوستتون در سایت کیه ؟
    9. دشمن دارید ؟ دشمن کسی هستید ؟ که کسی ؟
    10. سئوال کلیشه ای همیشگی...!
    سپاس

پ. ن: فکر کنم دوستمون خبر ندارند که انتخاب شدند. لطفا باخبرشون کنید.
    ..

6. 6 کاربر برای این پست از DesironnA تشکر کرده اند:

Mohammad_ngml آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    29171
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    1,716
    2,590 بار تشکر شده در 807 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    14

خبر دارند بابا. از خانوم نیلوفر تشکر کرده
    از خانه بیرون میزنم اما کجا امشب...
    [glow=FFC600]نمونه کارهای من[/glow]

8. 3 کاربر برای این پست از Mohammad_ngml تشکر کرده اند:

Mezrab آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20557
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    897
    2,113 بار تشکر شده در 646 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/1
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_ngml [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام مضراب جان دوست عزیزم. بریم سر اصل مطلب D:
    1. من اسمت رو نمیدونم. لطف میکنی اسمت رو بگی
    سلام محمد عزیز، لطف داری که من رو به عنوان یک دوست قبول داری، اسم من محسن هست.
    2. سازت سنتور رو در مقایسه بابا دیگر سازها در چه مرتبه ای میبینی(بی تعارف)
    حقیقتا سوال دشواری هست، از بُعد های متفاوتی میشه به این موضوع نگاه کرد، شاید از نظر فرم صدا و شفافیت اون و از دیدگاه من سنتور یکی از خوش صداترین ها در بین ساز های ایرانی و حتی کلاسیک عامه پسند ترین صدا رو داشته باشه به طوری که حتی یک فرد مبتدی هم از به صدا در آوردن سیم ها لذت خواهد برد، اما از دیدگاه تئوری و علمی اگر بخوایم قابلیت های سنتور رو در نظر بگیریم فقط میشه به دو موضوع سرعت و دقت و صدا توجه کرد، این ساز متاسفانه از ناقص ترین ها از نظر کوک و قدرت اجرایی در دستگاه های متفاوت در یک زمان هست و شاید تنها عیبی که بر این ساز بشه گرفت همین هست. در کل نتیجه گیری که از این موضوع برداشت میشه این هست که سنتور نسبت به ساز هایی مثل تار و سه تار و ... فقط نداشتن تمامی فواصل موسیقیایی در یک زمان هست و عیب دیگری بر اون وارد نیست.
    3. سنتور ساز سنتی به حساب میاد؟
    بله سنتور در حال حاضر و به این شکل معمول(یعنی سنتور 9 خرک) سازی سنتی محسوب میشه، اما در هر صورت با اضافه کردن یک سری قابلیت ها و یا تغییر کوک از اون به عنوان ساز کلاسیک هم بهره میشه برد.
    4. دوست داری با کدوم یک از بزرگای موسیقی همنوازی کنی و سازشم بگو
    حقیقت موضوع در اینجاست که من خودم رو در حدی نمیبینم که با بزرگی از این خطه بی مرز موسیقی همنوازی داشته باشم و همیشه علاقه مندم از بزرگان درس بگیرم..
    5. وقتی شروع به نوازندگی میکنی چقدر طول میکشه دست از نوازندگی برداری؟
    بستگی به اوضاع و شرایط اون زمان داره، اما در هر صورت در اغلب موارد همیشه زمان کمی دارم و یا کاری برام پیش میاد، من تا به حال بر اثر خستگی بدن و یا تکراری شدن قطعه ای از ساز زدن خسته نشدم..
    6. تا حالا تو مسابقه ی نوازندگی شرکت کردی؟ اگه آره رتبه ای آوردی؟
    نه متاسفانه تا به الان فرصتی برای شرکت در مسابقات نوازندگی برام پیش نیومده..
    7. چی باعث شد به این ساز کشیده بشی؟
    این قصه خاص خود رو داره، من فردی بودم (و هستم) علاقه مند به موسیقی کلاسیک که به دنبال ساز هایی همچون فلوت کلید دار و پیانو و ویلن بود، به پیشنهاد مادرم و گوش دادن قطعاتی جذب صدای دلنشین سنتور شدم، بر سر کلاس این ساز حاضر شدم و از شنیدن نوای ایرانی از دل این ساز به شدت لذت بردم طوری که تصمیمی بزرگ برای یادگیری این ساز گرفتم.
    8. مهمترین درس اخلاقی که از سازت یاد گرفتی چی بود؟
    حقیقتش خیلی دلم می خواست در پاسخ این سوال شعری رو قرار بدم، اما چه کنم که سواد بیش از این ندارم، شاید بشه گفت مهمترین درسی که از سنتور میشه گرفت و من هم گرفتم شفافیت و وضوح همچون صدای سنتور در کار هاست، در عین شفاف بودن پر حجم بودن و فرز بودن و همچنین زیبا بودن در اخلاقیت انسانی چیزی هست که رسالت این ساز رو میرسونه و همینطور در من هم تاثیر گزاشته.

ببخشید که زیاد شد فدات شم. کلی سوال دیگه هم بود که دیگه روم نمیشه بیشتر از این بپرسم
    اشکالی نداره دوست من، شما هرچقدر هم بپرسید پاسختون رو میدم، شاید پاسخ دادن به سوالات افراد مختلف نوعی عادت و احساس شادی برای من باشه..
    -------------------------------------------------

نقل قول نوشته اصلی توسط دسیرونا [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود
    به به استاد مضراب نازنین...
    سلام بر دسیرونا عزیز.. دوستِ عزیز من، استادی به من آموخت که استاد بودن کار هرکس نیست و هرکس شایسته این لغت نیست.. من هم یک نوازنده کوچک در این دنیای بی انتها هستم..
    1. شباهت های سنتور و پیانو ؟
    شاید از نظر فنی بشه اینطور برداشت کرد که پیانو سازی همانند سنتور هست که به وسیله برخورد چکش ها بر روی توده سیم ها(قرینه: مضراب ها در سنتور ر روی سیم ها) به صدا در میاد، از نظر صوتی سنتور صدای تیز و درگیر کننده ای داره و برعکس پیانو پر خروش و سریع هست... اما در هر صورت هر دو به نوع خاصی آرامش رو به انسان منتقل می کنند و از این نظر برادر های خوبی هستند.
    2. برای یادگیری سنتور، چقدر زمان لازم هست و بطور معمول در روز چند ساعت تمرین ؟
    سنتور هم همانند بقیه ساز ها هست، به طور اصولی و منطقی و در صورت داشتن حداقل نیم ساعت تمرین در روز 6 ماه زمان لازم هست تا یک هنرجو دوره مقدماتی رو پشت سر بزاره، حال این زمان با افزایش ساعت تمرین در روز کمتر هم میشه، در مورد ساعت تمرین در روز هر چه بیشتر بهتر، اما حداقل یک ربع الی نیم ساعت برای سر سری انجام دادن تمرینات (درمقدمات) ، 1 ساعت برای اجرای درست و بیشتر از این زمان بری درک و لذت و گنجاندن خلاقیت زمان لازم هست.. در ردیف نوازی هم برای درک یک قطعه شما نیاز به زمان تفکر دارید، یعنی شاید دو الی سه روز طول بکشه تا یک قطعه آوازی رو کامل درک کنید.
    3. خود شما در طول روز چقدر تمرین میکنید ؟
    بسته به اون روز و کارهایی که در برنامه دارم این زمان متفاوت هست، زمان تمرین من از نیم ساعت متغییر هست تا 6 الی 7 ساعت، به طور معمول و در اغلب موارد 1 الی 2 ساعت در برنامم هست.
    4. تابحال اتفاق افتاده خودتون مضراب بسازید ؟
    نه متاسفانه اما علاقه شدیدی به اینکار دارم، اما زمانی بوده که با دو عدد مداد یا خودکار سنتور نوازی کردم.
    5. این ساز چند سال قدمت داره ؟
    به صورت مکتوب گفته شده از دوران فارابی تا به امروز، اما کتبیه هایی در کرمانشاه موجود هست که قدمت این ساز رو بیشتر از زمان فارابی کرده..
    6. تابحال شده سر سازتون با کسی دست به یقه بشید؟! اگر بله، تعریف کنید!
    نه به اون شکل من اصولا آدم آرومی هستم تقریبا، سر ساز هم شاید تنها مشکلی که داشتم با خواهر کوچیکم بوده که در حال پاره کردن سیم ها یا آسیب زدن به اون بوده که فقط تذکر بهش دادم..
    7. نظرتون راجع به سایت و کاربراش چیه ؟
    چیزی که به شدت در این فروم هست و این جا رو از دیگر مکان ها متمایز میکنه حس هنری موجود در اتمسفر اینجا هست، این حس هنری نوع خاصی از دوستی ها و ابراز احساسات و نظرات رو مورد هدف قرار داده و باعث شده نت آهنگ مکان دوست داشتنی و جذابی باشه، همکاری با کاربران سایت و انجام کارهای مختلف با اون ها به دلیل نوع اخلاق و رفتار و همچنین محبت خاص موسیقیایی بسیار لذت بخشه به طوری که در بخش سنتور من رو به این واداشته که کارها رو کاملا گروهی انجام بدم...
    8. بهترین دوستتون در سایت کیه ؟
    تقریبا همه کاربران، اما به طور خاص همه افراد فعال در بخش سنتور مخصوصا جناب راز و نیاز یا محسن خان، و نیلوفر یا Violoncell عزیز در بخش چلو..
    9. دشمن دارید ؟ دشمن کسی هستید ؟ که کسی ؟
    یک هنرمند اصولا دو دشمن بیشتر نداره از دیدگاه من، غرور و سیاست، این ها دو دشمن دیرینه ای بودند که با هر هنرمندی همراه شدند وسعت کارهای اون هنرمند رو و شخصیت اون هنرمند رو معطوف به دوره ای خاص از تاریخ کردند و با کنار رفتن اون سیاست ها اون هنرمند هم از بین رفته.. غرور هم چیزی هست که متاسفانه هنر رو از بین نمیبره اما از گسترش اون و پیشرفت اون جلوگیری میکنه به طور واضح تر هنر رو در آینده میکشه نه در حال حاضر. من هم به شخصه این دو دشمن رو در پیش دارم که تا حدی تونستم باهاشون کنار بیام و از بین ببرمشون..
    10. سئوال کلیشه ای همیشگی...!
    من حقیقتا زیاد در جریان مثلث های شیشه ای افراد نبودم اما با نگاه به گذشته متوجه این سوال شدم، دسیرونا عزیز شما از دیدگاه من فردی عزیز و با تخصص در حیطه خودتون هستید که ابعاد مختلفی از موسیقی رو درک کردید و مشخصا می دونید موسیقی میتونه چه فراز و نشیب هایی داشته باشه، این حرف رو به خاطر سبکتون و همچنین علاقتون در یادگیری ساز ها متوجه شدم، شاید متال، راک و ... موسیقی های مقابل سبک سنتی و کلاسیک باشند اما همونطور که خودتون به خوبی می دونید شما تونستید به خوبی این دو رو در کنار هم داشته باشید و از هر دو لذت ببرید و این یعنی درک موسیقیایی..
    سپاس
    شاد باشی دوست عزیز من و آرزوی موفقیت من رو در همه جا به خصوص در عرصه موسیقی به همراه داشته باشی...

پ. ن: در صورت داشتن غلط املایی از دوستان عذر می خوام.
    ویرایش توسط Mezrab : Saturday 24 July 2010 در ساعت 12:20 AM
    زعشق است آنچه آهنگ و ترانست دو،ر،می،فا،سل،لا،سی،دو بهانست

10. 8 کاربر برای این پست از Mezrab تشکر کرده اند:

hichnafar آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    311
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    1,391
    2,667 بار تشکر شده در 1,085 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

درود

1. وقتی کارتون رو برای خودتون ضبط می کنید استرس دارید ؟(استرس حتی به شکل نامحسوس ... مثل سوتی دادن درجاهایی که هنگام ساز زدن عادی اینجور نیست)
    2. حاضرید تو پارک ساز بزنید ؟
    3. معتقدید با سنتور باید کار ایرانی زد یا محدودیتی براش در نظر نمی گیرید ؟
    4. نگرتون درباره ی ساز قانون ؟
    6. سنتور رو مثل قانون می زنن ؟(یه چیزی شبیه پیزیکاتو ...)
    7. تعریف انسان یرای شما ؟
    8. نگرتون در باره ی سنتور الکتریک؟
    9. نگرتون در باره ی نوازنده های خیابانی ایران ؟

3پاس

پ. ن:اگر تکراری بودن ، پاسخ ندید

12. 5 کاربر برای این پست از hichnafar تشکر کرده اند:

Porya آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    19790
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    781
    1,061 بار تشکر شده در 339 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/1
    میزان امتیاز
    15

سلامجنابمضراب !!

فرض کنید تو یک کنسرتی در حال تکنوازی هستید یک دفعه برق سالن بره ! چه حسی بهتون دست میده ؟
    و بعد 3 دقیقه که برق اومد متوجه بشید که یکی از سیم های سنتورتون (زبونم لال گوش شیطون بد بخت کر !) پاره شده ! دوباره چه حسی بهتون دست میده !! (چه سوال نحسی شد !!)

14. 3 کاربر برای این پست از Porya تشکر کرده اند:

Mezrab آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20557
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    897
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط hichnafar [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود
    درود دوست عزیز...

1. وقتی کارتون رو برای خودتون ضبط می کنید استرس دارید ؟(استرس حتی به شکل نامحسوس ... مثل سوتی دادن درجاهایی که هنگام ساز زدن عادی اینجور نیست)
    بله،حتی بیشتر از زمانی که در حال اجرای زنده هستم، در اجرای زنده اشتباهات آدم با یکسری تکنیک ها و ... قابل جبران هست اما در هنگام ضبط قرار هست دقیقا یکچیزی درست اجرا بشه، برای همین معمولا برای یک قطعه به طور میانگین 30 الی 40 دفعه ضبط انجام میدم، یا قطعه ای بوده مانند قطعه بهاردلنشین که برای اجرای درست حداقل از نظر رنگ بندی 180 بار تقریبا این قطعه رو اجرا کردم و حدود چندین ساعت به طول انجامید.
    2. حاضرید تو پارک ساز بزنید ؟
    بستگی به جمع و مردمی که در اون منطقه هستند داره، اگر اهل هنر و فرهنگ باشند، اگر موسیقی مخصوصا از نوع سنتی رو درک کنند، اگر ارزش قائل باشند و گوش فرا بدن این کار رو با کمال میل خواهم کرد.. کلا از دیدگاه ما سنتی نوازان موسیقی رو باید در جمعی اجرا کرد که ارزش و مقام موسیقی خاک و خونشون رو بدونند.
    3. معتقدید با سنتور باید کار ایرانی زد یا محدودیتی براش در نظر نمی گیرید ؟
    من معتقدم سازم باید گسترش پیدا کنه و قابلیت های اجرایی متفاوتی باید داشته باشه، و تو هر زمینه ای پیشرفت کنه حتی در زمینه موسیقی سنتی و کلاسیک، دیدگاه محافظه کارانه ای نسبت به سازم ندارم و علاقه ای هم ندارم که کل ساز من توی همین چندین کتاب از استادان مختلف و ردیف موسیقی ملی زندانی بشه... اما علاقه ای هم ندارم توی عرصه هایی وارد بشه که اصلا به این ساز مربوط نیست، مثلا بعید میدونم ساز من توی سبک متال کاربردی داشته باشه و اگر هم داشته باشه واقعا چیز جالبی از آب در نمیاد..
    4. نگرتون درباره ی ساز قانون ؟
    بسیار ساز زیبا و دلنشینی هست و به شدت علاقه من هستم، بر خلاف صدای تیز سنتور قانون صدای نرم و انعطاف پذیری داره و حالت شل صدای سنتور هست. تاسف برای این ساز ایرانی میخورم که ملتی که همون ساز رو ساخته در حال حاضر از اون استفاده نمیکنه اما اعراب و ترک ها و کشور های دیگه به خوبی قدر این ساز رو میدونند و در اکثر کنسرت هاشون استفاده می کنند، ای کاش چندین سیمین آقارضی داشتیم تا این ساز زیبا رو دوباره به کشور برگردونیم..
    6. سنتور رو مثل قانون می زنن ؟(یه چیزی شبیه پیزیکاتو ...)
    نه، از نظر ظاهری و به دلیل سیم ها اکثر مردم این دو ساز رو اشتباه میگیرند، اما قانون به وسیله انگشتان و ناخن نواخته میشه اما سنتور به وسیله مضراب ها.
    7. تعریف انسان یرای شما ؟
    سوال مشکلی هست، انسان ذاتا موجود پیچیده ای هست و برای همین برای توضیح دادنش هم باید پاسخ پیچیده ای داد، اما به طور کلی انسان موجودی هست که انسانیت رو در خودش پرورش داده باشه، یعنی از نظر اخلاقیات و درک در حد نسبتا خوبی باشه، متاسفانه خیلی از آدم هایی که در اطراف ما هستند بویی از انسانیت نبردند.
    8. نگرتون در باره ی سنتور الکتریک؟
    سنتور الکتریک میتونه ساز بسیار مناسبی باشه، اما اصولا چون فواصل و قوائد موسیقی جهانی در موسیقی ایرانی تا حدی نسبی میشه (مثلا در مورد فواصل پرده ها) و همچنین احساسات ذاتی انسان در موسیقی ایرانی درگیر موضوع میشه، ممکن هست سنتور الکتریک پاسخگوی این موارد نباشه و نتونه اونطور که باید صدای چوب طبیعت رو به ناله در بیاره و شبیه سازی کنه..
    9. نگرتون در باره ی نوازنده های خیابانی ایران ؟
    د ر جامعه کنونی ایران راهکار بلند مدت و مناسبی نیست و در واقع یکچیز مقطعی هست، کسی هم از این نوازندگان خیابانی به خاطر دل مردم و غم هاشون نوازندگی نمیکنه به همین دلیل شاید شان و منزلت موسیقی رو پایین بیاره تا افزایش.. اگر ما هم جامعه و کشوری همچون اتریش و آلمان داشتیم من به شدت به نوازندگی خیابانی تاکید داشتم...

3پاس
    شاد و موفق باشی دوست عزیز من.

--------------------------------------------------------

سلامجنابمضراب !!
    سلام دوست عزیز

فرض کنید تو یک کنسرتی در حال تکنوازی هستید یک دفعه برق سالن بره ! چه حسی بهتون دست میده ؟
    این سوال اگر برای بزرگان و اساتید و کسانی که مدت هاست سنتور نوازی می کنند پیش بیاد جواب دقیقا این جمله هست، یعنی: „اتفاق خاصی نمیفته، اون بزرگ سنتور نواز به نوازندگی خودش ادامه میده” چراکه در رده های بالای سنتور نوازی نیازی به مشاهده سیم ها و ... نیست و تمرکز کل مشکل رو حل میکنه.
    حال که این سوال برای من مطرح شده در پاسخ باید بگم قاعدتا مضطرب میشم و ممکن هست رشته نوازندگی رو در کنسرت از دست بدم و قاعدتا هم میدم.
    و بعد 3 دقیقه که برق اومد متوجه بشید که یکی از سیم های سنتورتون (زبونم لال گوش شیطون بد بخت کر !) پاره شده ! دوباره چه حسی بهتون دست میده !! (چه سوال نحسی شد !!)
    در سنتور هر نت و سیمی دارای 4 رشته سیم هست که اگر از این چهارتا 1 دونش هم پاره بشه مشکلی پیش نمیاد و حتی در مواردی 2 عدد هم، و اصولا نگرانی خاصی از این لحاظ ندارم، اما اگر به طور کلی هر 4 سیم پاره بشند بسته به اینکه چه سیمی پاره شده کوک سنتور رو سریعا تعویض میکنم به طوری که در نوازندگی نیازی به استفاده از اون سیم نباشه.. (البته در این حد و حدود نیستم فعلا..!)

شاد باشید دوست من.

16. 5 کاربر برای این پست از Mezrab تشکر کرده اند:

hichnafar آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    311
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    1,391
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

بستگی به جمع و مردمی که در اون منطقه هستند داره، اگر اهل هنر و فرهنگ باشند، اگر موسیقی مخصوصا از نوع سنتی رو درک کنند، اگر ارزش قائل باشند و گوش فرا بدن این کار رو با کمال میل خواهم کرد.. کلا از دیدگاه ما سنتی نوازان موسیقی رو باید در جمعی اجرا کرد که ارزش و مقام موسیقی خاک و خونشون رو بدونند.
    به نظرتون اگر محله ای باشه که بیشتر افرادخیلی آشنایی با موسیقی نداشته باشن ، یا با تعصب و تمسخر باهاش برخورد کنند ، نمی ارزه به خاطر همون آشنا کردن و پیدا کردن مخاطب -حتی اندک- ، ساز زد ؟

نه، از نظر ظاهری و به دلیل سیم ها اکثر مردم این دو ساز رو اشتباه میگیرند، اما قانون به وسیله انگشتان و ناخن نواخته میشه اما سنتور به وسیله مضراب ها.
    پرسشم این بود که تکنیکی هست برای اینکه سنتور رو هم با انگشت بزنن یا خیر... که گویا خیر
    سوال مشکلی هست، انسان ذاتا موجود پیچیده ای هست و برای همین برای توضیح دادنش هم باید پاسخ پیچیده ای داد، اما به طور کلی انسان موجودی هست که انسانیت رو در خودش پرورش داده باشه، یعنی از نظر اخلاقیات و درک در حد نسبتا خوبی باشه، متاسفانه خیلی از آدم هایی که در اطراف ما هستند بویی از انسانیت نبردند.
    از نگر خودتون ، نسبت به این تعریف ،در چه جایگاهی هستید ؟
    سنتور الکتریک میتونه ساز بسیار مناسبی باشه، اما اصولا چون فواصل و قوائد موسیقی جهانی در موسیقی ایرانی تا حدی نسبی میشه (مثلا در مورد فواصل پرده ها) و همچنین احساسات ذاتی انسان در موسیقی ایرانی درگیر موضوع میشه، ممکن هست سنتور الکتریک پاسخگوی این موارد نباشه و نتونه اونطور که باید صدای چوب طبیعت رو به ناله در بیاره و شبیه سازی کنه..
    اینجا اجرا با الکتریک داشتیم ؟و کلا" دیدید کسی ازاین مدل ساز بهره ببره ؟

دوباره سپاس

18. 4 کاربر برای این پست از hichnafar تشکر کرده اند:

Mezrab آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20557
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    897
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

به نظرتون اگر محله ای باشه که بیشتر افرادخیلی آشنایی با موسیقی نداشته باشن ، یا با تعصب و تمسخر باهاش برخورد کنند ، نمی ارزه به خاطر همون آشنا کردن و پیدا کردن مخاطب -حتی اندک- ، ساز زد ؟
    ببینید اگر بحث فقط به گوش دادن محسوس باشه و با تسمخر همراه بشه واقعا ارزش نداره اونجا اجرایی از روی احساسات داشت، اما اگر این تضمین وجحود داشته باشه که از اون بین چند نفری به این موسیقی جذب میشند و به دنبالش میرن 100% اجرای اون موسیقی ارزش داره.. قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.
    پرسشم این بود که تکنیکی هست برای اینکه سنتور رو هم با انگشت بزنن یا خیر... که گویا خیر
    تا به حال تکنیک مکتوبی در این زمینه موجود نبوده، اما امکان انجامش هست اما نیاز به تنظیم داره، همچنین ما یه سری کارها با انتهای مضراب هم در این مورد می کنیم.
    از نگر خودتون ، نسبت به این تعریف ،در چه جایگاهی هستید ؟
    بهتر هست این سوال رو از دوستان من بپرسید، نقل شده برای شناخت افراد به دوستانش نگاه کنید.. ، اما کلا اگه بخوام به این سوال شما جواب بدم باید بگم از دید خودم خیلی جای کار دارم و هنوز راه درازی در پیش روی من هست.
    اینجا اجرا با الکتریک داشتیم ؟و کلا" دیدید کسی ازاین مدل ساز بهره ببره ؟
    سنتور الکتریک به شکل ایرانی من ندیدم و اجرایی هم باهاش وحود نداره، اما نوعی Hammered Dulcimer یا سنتور کشور های دیگه رو دیدم که الکتریک بودند و اجرا هم داشتند.. میتونید در سایت You*** مشاهده بفرمایید.

دوباره سپاس
    آرزوی موفقیت دوباره.

20. 5 کاربر برای این پست از Mezrab تشکر کرده اند:

Peddy آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    5919
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از پست
    2,691
    2,014 بار تشکر شده در 591 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    16

درود و خسته نباشید

خوبی محسن جان

من فقط یه سوال داشتم ازت:

1. این کاری که قول دادی واسه ما اجرا کنی (ضربی) چی شد؟ هههههههههههه
    کورش کبیر: فرمان دادم تا بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزای بدنم خاک ایران را تشکیل دهد.

22. 4 کاربر برای این پست از Peddy تشکر کرده اند:

Mezrab آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20557
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    897
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

1. این کاری که قول دادی واسه ما اجرا کنی (ضربی) چی شد؟ هههههههههههه
    حقیقتش با اون کیفیت خاصی که می خواستم د نیومد، اما باز امروز با هون کیفیت ناقص ضبط میکنم شاید خوشت اومد. اما نباید انتظار صدای تمبک شفافی رو داشت هباشی دوست من.

24. 3 کاربر برای این پست از Mezrab تشکر کرده اند:

mreza آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24504
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    534
    293 بار تشکر شده در 101 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    15

سلام محسن جان
    دوست داری بعد سنتور چه سازی یاد بگیری؟
    نظرت راجع به شباهت طبیعت و موسیقی بومی نواحی مختلف؟
    ساز کوبه ای مورد علاقه ات؟
    دیگه؟؟؟؟!
    حالت چطوره؟
    تمبک نواز مورد علاقه ات؟
    شرمنده سرتو درد آوردیم

26. 2 کاربر برای این پست از mreza تشکر کرده اند:

Mezrab آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20557
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    897
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Bela [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام Mezrab عزیز
    سلام Bela عزیز.

قشنگ ترین آهنگی که شنیدی از کی بوده ؟
    برای من قشنگترین و صفات عالی معنی خاصی نداره، قشنگترین ها شاید، در سنتور کنسرتو سنتور در سال 1963 توسط ارکستر مضرابی استاد دهلوی و قطعاتی از اردوان کامکار و همچنین بداهه نوازی استاد ورزنده و ... زیباترین ها برم بودند. در موسیقی کلاسیک چهار فصل ویوالدی و سمفنی های مختلف برام زیباترین ها هستند. همچنین قطعاتی مثل The Elise در پیانو رو هم به شدت دوست دارم.

آهنگ های ایرانی رو دوست داری یا خارجی ؟ (بیشتر)
    بستگی به سبک داره، اصولا هر دو رو اگر کلاسیک باشند دوست دارم، اما تو سبک های پاپ و راک و .. خارجی ها رو به داخلی ها خیلی بیشتر ترجیح میدم.

اگه قرار بود با یکی از بچه های نت آهنگ همنوازی کنی با کی دوست داشتی همنوازی کنی؟
    اگر همنوازی سنتور هست علاقه دارم کارهایی رو به صورت همنوازی به همراه ویشتاسب، مجتبی خان که از سایت رفتند، دو نوازی سنتور توسط بنده و راز و نیاز عزیز و شاید دو نوازی ویلسل و سنتور و سنتور و پیانو رو با نیلوفر و پدرام عزیز داشته باشم.. البته این ها همه علاقه هست.

نظرت راجع به فیلم طلا و مس چیه ؟ (اگه دیدی)
    متاسفانه فقط تیزر های تبلیغاتیش رو دیدم، به زودی تهیه میکنم و نظرم رو به طور پیغام خصوصی بهت اعلام میکنم.

از کدوم بخش نت آهنگ بیشتر خوشت می یاد ؟
    قاعدتا جایی که بیشتر توش فعالیت میکنم یعنی بخش سنتور، اما بخش ویلن رو هم دوست دارم، کاربرای با ارزشی دارند.

دوست داری رو فا دوم پشت خرک ضربه بزنی یا فا نهم سفید؟ (سوالی که از من پرسیده بودی)
    حافظه خوبی داری، همیشه از صدای فای دوم پشت خرک بیشتر خوشم میومده، به نظرم فا نهم سنتور حتی در بهترین ها صداش ضعیف تر و خفه تر هست و من این رو دوست ندارم برای همین صدای فا دوم پشت خرک رو بیشتر دوست دارم. البته هست جایی هم که ناگزیر و به خاطر نداشتن جنبش زیاد از فا نهم استفاده کنم و کلک بزنم(!)

شاد باشی دوست من
    -------------------------------------------------------------
    سلام محسن جان
    سلام محمد خان عزیز...
    دوست داری بعد سنتور چه سازی یاد بگیری؟
    سنتور یا کلا موسیقی پایانی نداره که بخوام برای بعدش تصمیم بگیرم، اما دوست دارم دستی به پیانو و سه تار ببرم، همینطور سازدهنی.. در بین همه این ها سه تار و پیانو رو از همه بیشتر دوست دارم..
    نظرت راجع به شباهت طبیعت و موسیقی بومی نواحی مختلف؟
    کاملا با هم تناسب دارند، به طور مثال شمال کشور رو در نظر بگیر، فرم قطعات و آهنگ هاشون پر جنب و جوش و پر طراوت هست، شما قطعه زرد ملیجه در سنتور رو گوش بده به طراوت اون پی میری و اولین مکانی که به ذهنت خطور میکنه خطه شمال هست، (در پرانتز: زرد ملیجه از قطعاتی هست که استاد صبا در راه شمال کشور به ذهنشون رسیده).. برای بقیه مناطق هم همینطور..
    ساز کوبه ای مورد علاقه ات؟
    تنبک، به شدت این ساز با طراوت و شاداب رو دوست دارم.. با شنیدنش کسی ذهنش به غم و ناراحتی نمیره..
    دیگه؟؟؟؟!
    دیگه سلامتی شما دوست من!
    حالت چطوره؟
    اگر این یک ماه نیز بگذرد و با موفقیت از همه دنیا شادمان تر خواهم بود.
    تمبک نواز مورد علاقه ات؟
    استاد رجبی به خاطر اخلاق و رفتار بسیار هنرمندانشون و همچنین استاد تهرانی به خاطر صداقت و چیره دستیشون از افراد مورد علاقه من هستند.
    شرمنده سرتو درد آوردیم
    برادر و دوست عزیز من سر من با این چیز ها درد نمیاد.. این چیز ها دوای سر درد من هستند..

شاد باشی دوست من.

28. 3 کاربر برای این پست از Mezrab تشکر کرده اند:

rumour آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15529
    میانگین پست در روز
    0.24
    تشکر از پست
    2,578
    3,406 بار تشکر شده در 1,155 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    17

سوالی نبود دیگه؟ همی یه ذره؟
    You tell me what is certain***But I'll tell you what is true
    You tell me that is honesty***When all around is death and cruelly

30. کاربران زیر از rumour به خاطر این پست تشکر کرده اند:

hichnafar آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    311
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    1,391
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

1. سه فیلم مورد علاقه ؟(ایرانی و غیرش)
    2. تاحالا به ذهنتون خطور کرده ساز تازه ای بسازید ؟
    3. برداشتتون از فرتور زیر ؟ :

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

4. شکل ظاهری سنتور ، روی صدا دهیش چقدر و چگونه اثر داره ؟(ذورنقه بودنش)
    ویرایش توسط hichnafar : Monday 26 July 2010 در ساعت 10:04 PM

32. 2 کاربر برای این پست از hichnafar تشکر کرده اند:

صفحه 98 از 115 نخستنخست ... 4888949596979899100101102108 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)