لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: نحوه تمرین برای مبتدیان

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    15080
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    28
    40 بار تشکر شده در 21 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

Question نحوه تمرین برای مبتدیان

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان
    من یک ماهه که کلاس ویولن میرم و کلا از پا یا دستگاه برای مضراب استفاده نمی کنم و البته تمپو را هم تقریبا رعایت نمی کنم
    ویولن هم اولین سازی هست که دارم یاد میگیرم
    استادم این جلسه گفت که دیگه حتما پا بزن که برای پا زدن واقعا مشکل دارم،چون نت های چنگ رو نمی تونم بزنم،ولی دو تا از دوستام گفتن که یا از طریق نرم افزار گیتار پرو نت بزنم که خودش تیک تاک داره یا اینکه زیر زبانی 1 و 2 و بگم

با زیر زبانی خیلی راحت ترم و هماهنگ تر میزنم.. یه بنده خدایی هم میگفت که استفاده از پا خیلی قدیمی شده و اگه پا بزنی بهت می خندن.

الان هم از طریق سایت [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] دارم زیر زبانی با تمپو 120 تکرار می کنم.

نظرتون چیه؟

2. کاربران زیر از vbigdeli به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

violin-m آواتار ها
    کاربر فعال بخش ويولن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال بخش ويولن
    شماره عضویت
    5072
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    1,155
    1,248 بار تشکر شده در 424 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    17

مهم توانایی نگهداشتن سر ضرب هست دوست من دست و پا و زیر زبان و ... فرق نداره
    کم نامه خاموش برایم بفرست،از حرف پرم گوش برایم بفرست،دارم خفه میشوم در این تنهایی، "لطفا کمی آغوش برایم بفرست...."

5. 3 کاربر برای این پست از violin-m تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    15080
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط violin-m [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مهم توانایی نگهداشتن سر ضرب هست دوست من دست و پا و زیر زبان و ... فرق نداره
    والا منم همینو میگم،ولی استادم میگه که واسه هر ضرب پا بزن که با پا زدن نت چنگ مشکل میشه.
    تکرار زبانی سریعتر و راحت تره واسم.

7. کاربران زیر از vbigdeli به خاطر این پست تشکر کرده اند:

violin-m آواتار ها
    کاربر فعال بخش ويولن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال بخش ويولن
    شماره عضویت
    5072
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    1,155
    1,248 بار تشکر شده در 424 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    والا منم همینو میگم،ولی استادم میگه که واسه هر ضرب پا بزن که با پا زدن نت چنگ مشکل میشه.
    تکرار زبانی سریعتر و راحت تره واسم.

این حرف شما نشان میده که باید کمی بیشتر تمرین کنید . احتمالا فکر میکنید که درست میزنید چون تمرکز داشتن بر روی ضرب پا معمولا آسان تر هست تا اینکه بخواهید با زبان بشمارین و ممکنه سرعت شمردن شما کم و زیاد بشه
    کم نامه خاموش برایم بفرست،از حرف پرم گوش برایم بفرست،دارم خفه میشوم در این تنهایی، "لطفا کمی آغوش برایم بفرست...."

9. 2 کاربر برای این پست از violin-m تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    15080
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط violin-m [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    این حرف شما نشان میده که باید کمی بیشتر تمرین کنید . احتمالا فکر میکنید که درست میزنید چون تمرکز داشتن بر روی ضرب پا معمولا آسان تر هست تا اینکه بخواهید با زبان بشمارین و ممکنه سرعت شمردن شما کم و زیاد بشه
    شرمنده ولی هر بار بالا و پایین رفتن پا را یک ضرب حساب کنم یا اینکه نیم ضرب؟

11. کاربران زیر از vbigdeli به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    15080
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوستان من نت های قدیمی را خیلی راحت میزنم
    چه زیر زبانی و چه با پا
    ولی برای نت های جدید قاطی می کنم و تمرکزم رو روی پا زدن و هماهنگ بودن از دست می دم(انگار که پام کاره خودش را می کنه و دستم هم کار خودش رو و هماهنگی بین این دو وجود نداره!)

نرم افزار تمرین نت خوانی سراغ دارید؟چون فکر کنم نت خوانی ضعیفی دارم و باید عکس العملم را خیلی بالاتر ببرم
    ممنون.
    ویرایش توسط vbigdeli : Monday 11 May 2009 در ساعت 05:12 PM

13. کاربران زیر از vbigdeli به خاطر این پست تشکر کرده اند:

ماریا آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    2935
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    6,965
    1,843 بار تشکر شده در 491 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    17

با اجازه اساتید

اول اینکه دوست گلم شما که تازه شروع کردی (یه ماه) به هیچ وجه با سرعت 120 کار نکن الان باید حدودا با سرعت 40 کار کنی چون در ابتدای کار مسائل زیادی باید درست شه تا بعد به مرور زمان و یه سری موارد دیگه سرعت. در ابتدا ارشه کشی صحیح روی سیم بدون صدای فش فش و پوچ ،طرز صحیح گرفتن ارشه در دست راست ،رها بودن کامل دست چپ موقع انگشت گذاری و توجه به حرکت مخالف انگشتان دست چپ ،رها بودن زانو ها و مفاصل کتف و گردن ،صحیح گرفتن ویالن و تنظیم صحیح ویالن روی کتف و چانه ،خم نشدن به جلو

البته همه این موارد تو یه جلسه مطرح نمیشه اصولا باید هر جلسه دو تا نهایت سه مورد از موارد زیر بیان بشه و یک هفته روش کارشه تا از مسائل اولیه خیالت جم شه چون به مرور مطالب که زیاد میشه دیگه یه سری مسائل ابتدایی باید حل شده باشه

در همین حین به شما باید پا زدن صحیح اموزش داده بشه . به این صورت که پا که پایین می یاد و بالا میره یک نت سیاه نواخته میشه (اول هم سعی کن بدون ساز و فقط با تمرکز روی پا این کارانجام بدی مادامی که خودت با ساز و ارشه کشی و انگشت گذاری درگیر کنی خیالت جم که از همه چیز می افتی) حالا یه پا که میره پایین یه نت چنگ زده میشه و بالا که می یاد یه چنگ دیگه (کشش دو تا چنگ می شه یه سیاه)

دولا چنگ مگه نصف چنگ نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

پس وقتی پا پایین می یاد شما باید دو تا دو لاچنگ بزنی و بالطبع وقتی پا از زمین به بالا می یاد دو تا دولا چنگ دیگه که روی هم چها ر تا دولا چنگ میشه یه سیاه

برای راهنمایی دقیقتر حتما حتما حتما حتما برو کتاب مبانی اجرای موسیقی اقای شریف لطفی رو بخر به طور کاملا واضح و دقیق این مسائل با شکل نشان داده و بدون ساز باز هم تاکید میکنم بدون ساز روش تمرین کن اگه سوالی داشتی بنده حقیر در خدمتم .

اگه میتونی یه دوره سلفژ پیش یه استاد درست درمان برو بازهم تاکید استاد درست درمان که بدونی کارش درسته نه هر استادی که ... نام استاد رو یدک میکشه

برای اینکه ضربها دقیق باشه با مترونوم کار کن یا یکی بخر حدود 12 13 تومن هست یا نرم افزار دانلود کن بعد از یه مدت حدود 6 یا 7 ماه به صلاحدید استادت مترونوم میتونی کنار بزاری ولی هر از گاهی باز هم باید چک کنی که از ضرب نیفتاده باشی خود من که ابان میشه 4 سال که دارم میزنم ای یه دلنگ و دلونگی میکنم تا حالا بیشتر از 90 نرفتم مهم اینه که شما درست بزنی با تمام قواعد و اصول اکادمیک و علمی حالا اول با سرعت 40 یا نهایتش 50 که تو این سرعت هم بتونی راحت پا بزنی با مترونوم و هم راحت دو لا چنگ اجرا کنی به مرور زمان می تونی مترونو م کنار بزاری

باز هم اگه سوالی داشتید بنده حقیر در خدمتم
    ارامش دنیا مال اون کسی است که با وجدان صادق زندگی می کند

15. 5 کاربر برای این پست از ماریا تشکر کرده اند:

ماریا آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    2935
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    6,965
    1,843 بار تشکر شده در 491 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان من نت های قدیمی را خیلی راحت میزنم
    چه زیر زبانی و چه با پا
    ولی برای نت های جدید قاطی می کنم و تمرکزم رو روی پا زدن و هماهنگ بودن از دست می دم(انگار که پام کاره خودش را می کنه و دستم هم کار خودش رو و هماهنگی بین این دو وجود نداره!)

نرم افزار تمرین نت خوانی سراغ دارید؟چون فکر کنم نت خوانی ضعیفی دارم و باید عکس العملم را خیلی بالاتر ببرم
    ممنون.
    با اجازه دوستان و اساتید

دلیلش اینه که ذهن بعد از یه مدت عادت میکنه به تمرینات تکراری و توانایی پردازش موارد جدید نداره ولی اگه یه مدت بدون اینکه رو ی تمرین خاصی تکیه کنید با نتهای متفاوتی بدون ساز نت خونی کنید و ضربها و پازدن رعایت کنید مشکل حل میشه

پیشنهاد من کتاب مبانی اجرای موسیقی شریف لطفی

اگه میتونستید یه دوره سلفژ پیش یه استاد کار بلد و درست و درمون
    ارامش دنیا مال اون کسی است که با وجدان صادق زندگی می کند

17. 2 کاربر برای این پست از ماریا تشکر کرده اند:

Mojtaba آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    513
    میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از پست
    2,485
    3,087 بار تشکر شده در 787 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 12/1
    میزان امتیاز
    0

ممنون.
    دوست عزیز ما هم اوایل کار به همین صورت بودیم ... چند ماه طول میکشه تا بتونی این 2تا رو کنترل کنی... به قول ماریا جان شما بهتره که یک عدد تیونر تهییه کنی...

موفق باشی
    یادم باشد حرفی نزنم تا به کسی بر بخورد

19. 2 کاربر برای این پست از Mojtaba تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    15080
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ماریا [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با اجازه اساتید

اول اینکه دوست گلم شما که تازه شروع کردی (یه ماه) به هیچ وجه با سرعت 120 کار نکن الان باید حدودا با سرعت 40 کار کنی چون در ابتدای کار مسائل زیادی باید درست شه تا بعد به مرور زمان و یه سری موارد دیگه سرعت. در ابتدا ارشه کشی صحیح روی سیم بدون صدای فش فش و پوچ ،طرز صحیح گرفتن ارشه در دست راست ،رها بودن کامل دست چپ موقع انگشت گذاری و توجه به حرکت مخالف انگشتان دست چپ ،رها بودن زانو ها و مفاصل کتف و گردن ،صحیح گرفتن ویالن و تنظیم صحیح ویالن روی کتف و چانه ،خم نشدن به جلو

البته همه این موارد تو یه جلسه مطرح نمیشه اصولا باید هر جلسه دو تا نهایت سه مورد از موارد زیر بیان بشه و یک هفته روش کارشه تا از مسائل اولیه خیالت جم شه چون به مرور مطالب که زیاد میشه دیگه یه سری مسائل ابتدایی باید حل شده باشه

در همین حین به شما باید پا زدن صحیح اموزش داده بشه . به این صورت که پا که پایین می یاد و بالا میره یک نت سیاه نواخته میشه (اول هم سعی کن بدون ساز و فقط با تمرکز روی پا این کارانجام بدی مادامی که خودت با ساز و ارشه کشی و انگشت گذاری درگیر کنی خیالت جم که از همه چیز می افتی) حالا یه پا که میره پایین یه نت چنگ زده میشه و بالا که می یاد یه چنگ دیگه (کشش دو تا چنگ می شه یه سیاه)

دولا چنگ مگه نصف چنگ نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

پس وقتی پا پایین می یاد شما باید دو تا دو لاچنگ بزنی و بالطبع وقتی پا از زمین به بالا می یاد دو تا دولا چنگ دیگه که روی هم چها ر تا دولا چنگ میشه یه سیاه

برای راهنمایی دقیقتر حتما حتما حتما حتما برو کتاب مبانی اجرای موسیقی اقای شریف لطفی رو بخر به طور کاملا واضح و دقیق این مسائل با شکل نشان داده و بدون ساز باز هم تاکید میکنم بدون ساز روش تمرین کن اگه سوالی داشتی بنده حقیر در خدمتم .

اگه میتونی یه دوره سلفژ پیش یه استاد درست درمان برو بازهم تاکید استاد درست درمان که بدونی کارش درسته نه هر استادی که ... نام استاد رو یدک میکشه

برای اینکه ضربها دقیق باشه با مترونوم کار کن یا یکی بخر حدود 12 13 تومن هست یا نرم افزار دانلود کن بعد از یه مدت حدود 6 یا 7 ماه به صلاحدید استادت مترونوم میتونی کنار بزاری ولی هر از گاهی باز هم باید چک کنی که از ضرب نیفتاده باشی خود من که ابان میشه 4 سال که دارم میزنم ای یه دلنگ و دلونگی میکنم تا حالا بیشتر از 90 نرفتم مهم اینه که شما درست بزنی با تمام قواعد و اصول اکادمیک و علمی حالا اول با سرعت 40 یا نهایتش 50 که تو این سرعت هم بتونی راحت پا بزنی با مترونوم و هم راحت دو لا چنگ اجرا کنی به مرور زمان می تونی مترونو م کنار بزاری

باز هم اگه سوالی داشتید بنده حقیر در خدمتم
    سلام ماریا خانم

جدا بنده را شرمنده کردید
    یاده یکی از دوستان افتادم که سوالات را همیشه دقیق و مفصل پاسخ می دادن

مثله اینکه یه اشتباهی کردم و یادم رفت که بگم هر تمپو را نیم ضرب حساب می کردم.

دستگاه تیونر را همین نیم ساعت پیش خریدم و امروز ظهر 10 بار خط های 12 ضربی را با تمپو 120 دقیقا در 12 ثانیه میزدم

ولی فک کنم موقعی قاطی کردم که برای هر نیم ضرب یک پا می زدم،چون خیال میکردم اینطوری نت چنگ را راحت تر میتونم بزنم!!

در مورد کتاب هم چشم حتما میخرم،این جلسه هم کلاس نمیرم و فقط روی نت خوانی و هماهنگی کار می کنم.

در مورد استاد هم چیزی ندارم که بگم..27 سالشه و کارش خیلی درسته(خوب میزنه ولی تدریس بلد نیست) ،ولی از جلسه سوم گفتش که پا زدن واسه چیه،نگفت که زمان اجرای نت را باید دقیقا رعایت کنی

بازم ممنون

21. کاربران زیر از vbigdeli به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    15080
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ماریا [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با اجازه دوستان و اساتید

دلیلش اینه که ذهن بعد از یه مدت عادت میکنه به تمرینات تکراری و توانایی پردازش موارد جدید نداره ولی اگه یه مدت بدون اینکه رو ی تمرین خاصی تکیه کنید با نتهای متفاوتی بدون ساز نت خونی کنید و ضربها و پازدن رعایت کنید مشکل حل میشه

پیشنهاد من کتاب مبانی اجرای موسیقی شریف لطفی

اگه میتونستید یه دوره سلفژ پیش یه استاد کار بلد و درست و درمون
    بله خیلی ممنون
    فعلا واسه چند روز با رعایت سرعت،نت های کتاب رو بخونم خیلی بهتره(همین الانش فقط با دیدن موقعیت نت می فهمم که کدام انگشته و نمیدونم کدوم حرف میشه لول)

---

آقا مجتبی دمت گرم،خیلی آقایی

23. کاربران زیر از vbigdeli به خاطر این پست تشکر کرده اند:

bamdadonline آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3862
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    147
    1,117 بار تشکر شده در 361 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/4
    میزان امتیاز
    17

برای پیشترفت در موسیقی علاوه بر استعداد و تلاش نیاز به یه عنصر سومی هست و اون زمانه. مرور زمان البته بشرط اینکه با انجام مستمر تمرینات با دقت و توجه کامل به نکاتی که استادت میگه نوازنده رو روبه جلو سوق میده.
    همه دوستان اگه ماههای اول رو که سازی رو شروع کردن رو بخاطر بیارن عرایض بنده رو تصدیق میکنن که با گذشت هر هفته از تمرینات اجرای تکنیکها و رعایت ریتم و اکول و ... چقدر بهتر شد و حالا در چنین سطحی هستن. پس شما هم بنظرم باید با کمال دقت و صبر و البته پشتکار این راه رو ادامه بدی... هر بی دقتی در انجام درست تمرینات شما رو یه گام به عقب می بره یا حداقل پیشترفتی حاصل نمی کنه.

موفق باشین.

25. 4 کاربر برای این پست از bamdadonline تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)