لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 101

موضوع: روش پا زدن (سوالات مربوط به ریتم و دستگاه مترونوم)

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    8583
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    25
    344 بار تشکر شده در 133 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

پیش فرض روش پا زدن (سوالات مربوط به ریتم و دستگاه مترونوم)

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان. من یک مشکلی داشتم که خواهش میکنم این مشکل بزرگ من رو حل کنید.

من 2 سالی هس تکه ویولن میزنم ولی هنوز نمیتونم پا بزنم. و به همین دلیل نمیتونم اهنگ رو صحیح بزنم. ازتون خواهش میکنم اصول پا زدن رو به طور کامل توضیح بدید . وبرای پا زدن باید چه کاری انجام داد. ؟ من یگ بار امتحان کردم ولی تا میخوام پا بزنم نت رو نمیتونم اجرا کنم .

خواهش میکنم کمک کنید. مرسی

2. کاربران زیر از amirdehghan به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

Atta-Flamenco آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    16790
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    230
    482 بار تشکر شده در 153 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/1
    میزان امتیاز
    15

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط amirdehghan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان. من یک مشکلی داشتم که خواهش میکنم این مشکل بزرگ من رو حل کنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirdehghan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

من 2 سالی هس تکه ویولن میزنم ولی هنوز نمیتونم پا بزنم. و به همین دلیل نمیتونم اهنگ رو صحیح بزنم. ازتون خواهش میکنم اصول پا زدن رو به طور کامل توضیح بدید . وبرای پا زدن باید چه کاری انجام داد. ؟ من یگ بار امتحان کردم ولی تا میخوام پا بزنم نت رو نمیتونم اجرا کنم .

خواهش میکنم کمک کنید. مرسی

سلام دوست عزيز.
    براي اين کار بهترين وسيله مترونومه (Metronome) که ديجيتالياش از 12-13 شروع مي شه تا هر چقدر که دلت بخواد هست. (Tuner هاي ديجيتالي هم معمولا مترو نوم دارن)-فقط اگه نداشتي و خواستي يکي بخري به يه نکته توجه کن که حالت بدون سر ضرب داشته باشه. چون سر ضرب يکم اوايل آدمو دچاره مشکل مي کنه. (من خودم يه دونه 18تومنيشو خريدم مدلش wmt-555c که هم تيونر داره که بدردت مي خوره و هم مترونوم با حالت بدون سر ضرب)
    اين يه روش(طرز کارشم مي گم صبر کن) حالا اگه نه خواستي پول خرج کني مي توني از اينترنت نرم افزار مترونوم پيدا کني. (اگه نتونستي پيدا کني کمکت مي کنه نگران نباش)

حالا بعد اين که مترو نومو تهيه کردي (ديجيتالي يا نرم افزاري) اين کارو مي کني مترو نومو مي زني شروع کنه به گام زدن با سرعت پائين مثلا 30 قدم اول بدون اينکه چيزي اجرا کني شروع کن به قدم زذن ولي حواست باشه وا قعا درست قدم بزني کاملا با صداي تيک تيک مترو نوم پاي توام با زمين برخورد کنه نه زود تر نه ديرتر . بعد اين که کاملا پات با قدم زدن جور شد يه قطعه کاملا آسون و در نظر بگير - نه قطعاتيو که الان مي زني يکي از قطعات دو سال پيشت که نت چنگ و ... نداشته باشه(حتي انگشت گذاري هم نداشته باشه فقط رو سيم آزاد باشه)- فقط نت سياه باشه(هر نت سياه يه قدم)
    هر قدم يک نت سياه نه چنگ و...
    بعد شروع کن به زدن البته حواست باشه سرعت مترونوم کاملا آروم باشه رو 30 نه بيشتر
    (من گيتار کار مي کنم قدم ماله ما به اين صورت که با هر ضربه پا يه ضربه به سيم مورد نظر مي زنيم و به اندازه کشش اون نت مي ذاريم تا صداي توليد شده باقي بمونه - فک کنم ماله شما که ويولن هستين به اين صورت باشه که به ميزان فاصله زماني هر قدم آرشه خودتونو روي سيم مورد نظر مي کشين و به ميزان کشش اون نت اين کار رو ادامه مي دين) اگه به اين صورت باشه خوب سادست
    مترو نومو بزن - هماهنگ با مترونوم تو سرعت پائين قدم بزن حالا به سازتو بزن
    مثلا قدم ها به اين صورته
    1-----------2---------3
    توئم بايد سرعت رو طوري تنظيم کني که بين قدم يک و دو آرشه روي سيم حرکت کنه نه سريعتر نه کندتر اولش يه کم سخته ولي بعد يکي دو دقيقه قلقش مياد دستت (اين طوري توضيح دادن واقعا سخته -متني- اگه تصويري بود فک کنم بهتر مي تونستم کمک کنم-حالا)
    4--------------3------------2-----------1قدم
    DooooooReeeeeeeMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

بعد يه مدت که که بدنت هماهنگي لازم بين پا زدن و اجراي همزمانو پيدا کرد(تو سرعت پائين) يواش يواش سرعت رو روي همون قطعه کاملا ساده ببر بالا مثلا 40-45-55-65-85-100 و ... تا حدي که کاملا هماهنگ بشي.
    بعد اين که کاملا را افتادي باز يه قطعه که فقط نت سياه(هر نت سياه يه قدم) باشه انتخاب کن اين بار با يه انگشت گذاري ساده بازم سرعت مترونومو بيار پائين رو 30 قطعه رو اجرا کن اونقدر تمرين کن که بتوني با اون سرعت کم قطعه رو کاملا صحيح اجرا کني(معمولا تو اين حالت همه اوايل از قدم زدنشون جلو مي افتن يه عقب مي مون(براي چند لحظه) بعد اين که کاملا صحيح اين قطعه رو هم ابا سرعت 30اجرا کردي سرعت رو ببر بال 40-50-60-70-80-100 و... به طوري که کاملا هماهنگ بتوني اجرا کني.
    بعد اين که کاملا را افتادي قطعات رو سخت تر کن.
    اولش يه کم سخته ولي فورا در ارز يکي دو ساعت را مي يفتي.
    يه نکته در باره قدم زدن :حالت قدم به اين صورت نيست که مثلا قدم يک رو بزني و پات رو زمين بمونه و به محض اين که قدم بعدي رسيد پاتو فورا ببري بال و بکوبي نه اين طوري نيست.
    هماهنگ با سرعت گام پاتو مي کوبي و هماهنگ با سرعت گام پاتو از رو زمين بلند مي کني .
    مثلا اگه سرعت مترو نوم روي 30هستش با اولين تيک مترونوم پاتو مي کوبي بعد به آرومي پاتو بالا مي ياري به طوري که دقيقا وسط قدم يک و دو پاي تو تو بالاترين حالت ممکن باشه(حالا پايه تو تو حالت ماکزيموم 20سانت بلند مي شه يا 30سانت يه ميرسه به سقف اون با خودته ولي بهتره اوايل يکم از حد معمول بيشتر بالا ببري تا راحتر و بهتر تسلت داشته باشي. تا تو نت هاي چنگ و ... مشکل نداشته باشي بعد اين که کاملا عادت کردي هر چقدر که دوست داشتي بالا ببر) بعد به آرومي شروع به پائين آوردن پات مي کنه به طوري دقيقا زماني تيک قدم دوم مترونوم مي ياد پاي توام با زمين برخورد کنه نه زود تر نه ديرتر. و همين طوري ادامه مي دي
    تيک(ضربه يک)بالاااااااااااوسط(ماکزيموم بالا رفتن پا)پائييييييييين تيک(ضربه دو)بالااااااااااوسط(ماکزيموم بالا رفتن پا)پائيييييييييين نتيک(ضربه سه)و ... (منظور از بالا و پائين شروع با بالا رفتتن و يا پائين اومدن با آرومي -با تومنينه-هماهنگ با قدمه نه اين که تيک يه دفعي بره بالا و يه دفه اي بياد پائين - نه- کاملا هماهنگ و کنترل شده.
    تا اينجاشو تحويل بگير(خسته شدم ازبس نوشتم) اگه حل شد فردا هم چنگ و دولا چنگ و... برات مي گم .
    ویرایش توسط Atta-Flamenco : Tuesday 16 June 2009 در ساعت 02:32 AM
    هيچ چيز را نميتوان به كسي ياد داد . اما ميتوان به او كمك كرد تا خود حقيقت را بيابد.

5. 11 کاربر برای این پست از Atta-Flamenco تشکر کرده اند:

ماریا آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    2935
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    6,965
    1,843 بار تشکر شده در 491 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    17

ممنون از توضیحات کامل دوست عزیزمون برای این کار اگه باز کمک بیشتری بخوای میتونم بگم که برو کتاب مبانی اجرای موسیقی شریف لطفی رو بخر تو ش دقیقا شکل پا رو تو نت ها و کشش ها ی مختلف با یک سری فلش رو به پایین و بالا و نوشته های دقیق توضیح داده بهت خیلی کمک میکنه
    ارامش دنیا مال اون کسی است که با وجدان صادق زندگی می کند

7. 4 کاربر برای این پست از ماریا تشکر کرده اند:

bamdadonline آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3862
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    147
    1,117 بار تشکر شده در 361 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/4
    میزان امتیاز
    17

با سلام.

شما ابتدا باید یه مدتی با مترونوم تمرین کنید. بعد میتونید راحت تر پا بزنید. برای پا زدن هم باید به ریتم قطعه توجه کنید. برای اطلاعات کامل باید به همون کتابی که ماریای عزیز معرفی کردن رجوع کنید. اما من اینجا فقط برای درک کلی ریتم چند تا مثال میزنم:

ریتم 3/4: 3 ضرب نت سیاه یعنی برای هر نت سیاه یک بار پا میزنید.
    ریتم 2/2: 2 ضرب نت سفید یعنی برای هر دونت سیاه یک بار پا میزنید.
    ریتم 6/8: این جور ریتم ها ترکیبی هستن و پا زدنشون کلا با ریتمهای ساده فرق میکنه. شما 6 نت چنگ داری که برای هر 3 نت چنک یک ضرب پا میزنید.

و ...
    ویرایش توسط bamdadonline : Tuesday 16 June 2009 در ساعت 09:13 AM

9. 5 کاربر برای این پست از bamdadonline تشکر کرده اند:

sayeh آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1994
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    361
    215 بار تشکر شده در 81 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    17

سلام
    من در تنظیم مترونوم برلی ریتم های ترکیبی مشکل دارم
    مثلا برای 8/6 باید 2ضربی رو انتخاب کرد؟
    یه چیز دیگه مترونومی که من دارم یه سری تقسیمات داره که بر اساس اون هر ضرب رو تقسیم میکنه مثلا سیاه دو چنگ 4دولا چنگ 3چنگ با علامت تریوله و.. لطفا توضیح بدین این قسمت رو برای ریتمای ترکیبی چه طوری باید تنظیم کرد؟
    ممنونم

11. 3 کاربر برای این پست از sayeh تشکر کرده اند:

ماریا آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    2935
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    6,965
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط sayeh [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    من در تنظیم مترونوم برلی ریتم های ترکیبی مشکل دارم
    مثلا برای 8/6 باید 2ضربی رو انتخاب کرد؟
    یه چیز دیگه مترونومی که من دارم یه سری تقسیمات داره که بر اساس اون هر ضرب رو تقسیم میکنه مثلا سیاه دو چنگ 4دولا چنگ 3چنگ با علامت تریوله و.. لطفا توضیح بدین این قسمت رو برای ریتمای ترکیبی چه طوری باید تنظیم کرد؟
    ممنونم
    اصولا اولین راه برای مشکل ریتم خونی مخصوصا تو ریتمهای ترکیبی اینه که شما بدون مترونوم و بدون ساز بتونید ریتم درست کنید مبنای تمامی ریتمهای ترکیبی ریتم ساده ضربدر 3/2 هستش یعنی سه چنگ مساوی

اگه شما بتونید تمام کششهای یه میزان تو ریتم ترکیبی رو در داخل این سه چنگ بدون کم و کاستی تنظیم کنید و اگه بتونید هر ریتمی که جلوتون گذاشتن تو ترکیبی بخونید دیگه مهم نیست 6/8/،9/8 یا 12/8 مهم ان بیس کاره که شما بتونید اول از همه سه چنگ مساوی رو در یه پازدن درست در بیارید

پا که پایین میره یه چنگ باید خونده شه به اصطلاح معمول یه چنگ زمانی اجرا میشه که پا پایین میمونه و چنگ سوم هم هنگام بالا امدن پا ادا میشه .

شما میتونید اینجوری تمرین کنید :

یه پا که میره پایین می یاد بالا 3 تا لفظ دو به کار ببرید ... دو دو دو

دقت کنید که این سه رو مساوی بگید اول چرا نمیکم با مترونوم کار کنید خودتون بدون ساز اینه که مادامی که شما تو لفظ عادی خودتون نتونید این سه چنگ رو مساوی اجرا کنید مطمئن باشید که با مترونوم هم درست در نمی یاد یا اگه در بیاد مدتی کوتاه پایدار و جنبه حفظی داره و ملکه ذهن نشده

بعد حالا شما باید بتونید الگوهای ریتمی متفاوتی رو در این سه تا چنگ پیاده کنید اولین چنگ بشه دوتا دولا چنگ دو چنگ بعدی جاشون بمونه که میشه :

دودو (اجرای دولا چنگ در یک چنگ پا تازه امده پایین) دو (اجرای یه چنگ و پا پایین مونده)
    دو (اجرای اخرین چنگ که پا بالا می یاد)

این حالت میتونید بچرخونید ترکیبهای متفاوتش بنویسید و اجرا کنید بعد جای دو لا چنگ می چرخه بعد سیاه و یه چنگ که در مجموع یه سیاه نقطه دار تشکیل میده

برای اینکه ریتمهای ترکیبی خوبی داشته باشید اول باید ریتم خونی تو میزانهای سادتون خیلی خوب بشه بعد ریتم ترکیبی

برای ترکیبی ها مترونوم بزارید (6/8) روی تقسیمات دوتایی و کشش روی سیاه میتونه باشه البته با چنگ هم میشه کار کرد ولی احتمال اینکه گیج بشید وجود داره به خاطر همین هم میگن که بهتر روی همون سیاه بمونه واین حافظه و ذهن نوازنده است که باید تقسیمات کوچک رو به صورت مساوی بین این نت سیاه درست اجرا کنه
    به مرور که عادت کنید که این ریتم درست کنید خیالتون جم که با پازدن و بدون مترونوم هم میتونید ریتم نگه دارید

منتها بعد از یه مدت که با مترونوم کار کردید و دستتون امد تا ابد که نمی شه با مترونوم ساز زد فکر کنید یه روز پیشتون نیست باطری نداره پس نیاز دارید که یه روزی به صلاحدید استادتون باز هم میگم صلاحدید استادتون نه حرف اطرافیانتون مترونوم بزارید کنار و بعد از یه مدت که دیدید مشکل ندارید به سراغ مترونوم میرید که بتونید سرعت واقعی قطعه رو در بیارید

باز هم پیشنهاد میکنم اگه میتونید مشکلی ندارید حتی اگه یه مقدار از هزینه های اضافیتون بزنید وبتونید یه دوره سلفژ برید و اگه دوست دارید نوازندگی تون اصولی و درست و درمون باشه حتما یه دوره سلفژ پیش یه استادی که میدونید کارش درسته برید خیلی از این مسائل انجا درست میشه البته اگه خودتون علاقه به تمرین داشته باشید

13. 9 کاربر برای این پست از ماریا تشکر کرده اند:

rumour آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15529
    میانگین پست در روز
    0.24
    تشکر از پست
    2,578
    3,406 بار تشکر شده در 1,155 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    17

البته مترونومتو خوب بگیر. یه خورده گرون میشه ولی بهتره. مترونوم های سمیک یا یاماها خوبه مارکای دیگه خیلی هاش بعد از چند وقت دقتش از بین میره یا بعضی ها به جای اینکه سر هر ضرب صدا کنه یه چراغ روشن میشه که حواس ادم پرت میشه. من خودم یه سمیک 6 سال پیش که پیانو شروع کردم گرفتم هنوز هم همونه. اونایی که کوکیه بهتر هم هست، فقط اینا یک ذره گرون میشه. حدود 50 یا 60 تومنه. ولی میرزه
    You tell me what is certain***But I'll tell you what is true
    You tell me that is honesty***When all around is death and cruelly

15. 3 کاربر برای این پست از rumour تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    8583
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

سلام دوستان. اول مرسی از دوستان خوبم که خیلی زیبا جواب سوالاتم رو میدن. من 1 سوال داشتم. برای پا زدن. اول کار باید پا رو در هوا نگه داشت و بعد کوبید به زمین یا پا رو زمین باشه و بعد بلافاصله بلندش کردوبه زمین زد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

17. 2 کاربر برای این پست از amirdehghan تشکر کرده اند:

Atta-Flamenco آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    16790
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    230
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

سلام دوستان. اول مرسی از دوستان خوبم که خیلی زیبا جواب سوالاتم رو میدن. من 1 سوال داشتم. برای پا زدن. اول کار باید پا رو در هوا نگه داشت و بعد کوبید به زمین یا پا رو زمین باشه و بعد بلافاصله بلندش کردوبه زمین زد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بهتر اينه که اول پات بالا باشه. منظورم اينه که يه چند لحظه قبل اين که شروع به قدم زدن و نواختن بکني پاتو ببر بالا و همزمان با نت اول قدم اول خودتو بزن.
    يا حتي اوايل مي توني اين کارو بکني مثلا 4تا ضرب خالي برو بعد از ضرب 4 همزمان با ضرب 5شروع به نواختن بکن(البته در نظر داشته باش که سرعت ضرب هاي خالي که مي زني کنترل شده باشه نه اين که 4 تا تند تند بزني و... با اون سرعتي ضرب هاي خاليه خودتو بزن که مي خواي قطعه را با اون سرعت اجرا کني.
    ویرایش توسط Atta-Flamenco : Wednesday 17 June 2009 در ساعت 03:06 PM
    هيچ چيز را نميتوان به كسي ياد داد . اما ميتوان به او كمك كرد تا خود حقيقت را بيابد.

19. کاربران زیر از Atta-Flamenco به خاطر این پست تشکر کرده اند:

bamdadonline آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3862
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    147
    1,117 بار تشکر شده در 361 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/4
    میزان امتیاز
    17

فرقی نمی کنه اما خودت بعد از مدتی پا زدن متوجه میشی که اگه پا از اول بالا باشه یعنی هر ضرب پا به زمین ضربه بزنه و دوباره بالا قرار بگیره تمرکز پازدن بالامیره و ریتم رو بهتر رعایت میکنی.

21. 3 کاربر برای این پست از bamdadonline تشکر کرده اند:

ماریا آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    2935
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    6,965
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

کلا اصول اکادمیک پازدن و ریتم خونی اینه که در شروع پازدن پا از بالا (هوا) به پایین می یاد و در بازگشت پا از زمین به بالا میره باز هم پیشنهاد کتاب مبانی اجرای موسیقی شریف لطفی همه چیز در حد اعلا بیان کرده است

23. 3 کاربر برای این پست از ماریا تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    8583
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

سلام دوستان . من تو کل شهر ابادان دنبال این کتاب گشتم ولی پیدا نشد. تو این شهری که فقط 2 گالری موسیقی داره کتاب توش پیدا نمیشه. ممنون از توضیحات بسیار زیبایی که دادید.

25. 2 کاربر برای این پست از amirdehghan تشکر کرده اند:

Atta-Flamenco آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    16790
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    230
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

سلام دوستان . من تو کل شهر ابادان دنبال این کتاب گشتم ولی پیدا نشد. تو این شهری که فقط 2 گالری موسیقی داره کتاب توش پیدا نمیشه. ممنون از توضیحات بسیار زیبایی که دادید.

مي توني از آموزشگاه مجازي سايت برداري
    اينم لينکش
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

27. 2 کاربر برای این پست از Atta-Flamenco تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    92444
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    95
    51 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/2
    Given: 81/16
    میزان امتیاز
    11

پیش فرض سوار در مورد پازدن در اجراهای ویولن

سلام خسته نباشید من دوماهه ویولن کار میکنم ولی استادم به جز ده درس اول خالقی دیگه بهم نمیگه پا بزنم چون همه ی کششهارو درست اجرا میکنم گیر نمیده که حتما باید پا بزنی میخواستم بدونم بعدا این پا نزدن برام مشکل ساز نشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

29. کاربران زیر از hamed10 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed10 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام خسته نباشید من دوماهه ویولن کار میکنم ولی استادم به جز ده درس اول خالقی دیگه بهم نمیگه پا بزنم چون همه ی کششهارو درست اجرا میکنم گیر نمیده که حتما باید پا بزنی میخواستم بدونم بعدا این پا نزدن برام مشکل ساز نشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    در مورد پا زدن بین علمای این سایت اختلاف نظر هست
    نظر من اینه که استادتون کار درستی انجام داده، پا زدن برای آموزش اولیه و ابتدای ساز زدن خوبه ولی بعد از درک و یادگیری کشش نتها بهتره تداوم پیدا نکنه. مشکلی ایجاد نمیشه دوست عزیز، ولی به شرطی که همچنان از مترونوم استفاده کنید...

31. کاربران زیر از you3f به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    92444
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    95
    51 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/2
    Given: 81/16
    میزان امتیاز
    11

من از اولش هم پا زدن رو زیاد جدی نگرفتم ولی چون تو سربازی انقد پا زده بودیم با ریتم های مختلف با زمان کشش هر پا اشنا بودماز درس ده به بعد هم اصلا استاد چیزی بهم نگفت مترونم همون تیونره دیگه ؟یا اون دستگاهی که با طول کشش نتها مشخص میکنه نت گرده سیاهه چنگه و... ؟

33. کاربران زیر از hamed10 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)