لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام یک و چرا ؟

رأی دهندگان
32. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Roland Juno-D

3 9.38%
  • Roland Juno-G

3 9.38%
  • Roland Juno-Di

2 6.25%
  • Roland Juno-Gi

7 21.88%
  • KORG m50

10 31.25%
  • KORG PS60

7 21.88%
صفحه 20 از 48 نخستنخست ... 1016171819202122232430 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 305 به 320 از 756

موضوع: راهنمایی برای خرید کیبورد

M8H آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21333
    میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از پست
    1,265
    1,927 بار تشکر شده در 653 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Moory [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    در ضمن مشكل pa50 كه من داشتم 20 روز نشد كه كلاويه هاش خراب شد در هر قسمتي كه ميرفتم هنگ ميكرد همش بايد خاموش روشن ميكردم گفتم شايد اين كيبورد خراب بوده اما از هر كس پرسيدم گفتن نه pa50 همينجوري هستش 1150000 خريدم مثلا يك ايسي گذاشته بودن شده بود pa80 در صورتي كه pa80 كجا pa50 كجا با هزار مصيبت فروختم 650000 تومان
    نه دوست عزیز همچین چیزی وجود نداره که شما میگید تمام Korg Pa50 ها هنگ میکنن.
    درضمن pa80 هم ساخت چين هستش
    این نوشته رو شما از کجا آوردین که Pa80 چینیه؟!!!
    فقط سریه آخر Pa80 اسمبل کردن قطعاتش دست چین بود
    ویرایش توسط M8H : Tuesday 16 March 2010 در ساعت 08:31 PM
    آدرس فیس بوک من https://www.facebook.com/Hossein.mh.musik

2. 2 کاربر برای این پست از M8H تشکر کرده اند:

ehsanmir آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    15236
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,858
    2,565 بار تشکر شده در 967 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط mini [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام.
    یکی از دوستان من میخواد کیبورد بگیره.
    بودجه : 150 تا 200 هزار تومان.
    از یه کیبورد خوشش اومده: Casio CTK800
    200 هزار تومان.
    خوبه یا نه؟
    چی توصیه میکنید با این حد بودجه؟!
    این دوست من تازه میخواد موسیقی رو شروع کنه و فقط واسه خودش بزنه.
    پیشاپیش از همتون ممنونم.
    سلام
    این کیبرد اموزشی هست. کیبرد های کاسیو کیبردهای خوبی هستند. چه از لحاظ سخت افزاری و چه نرم افزاری. فقط یه سری صداهاش طبیعی نیست که خوب اونهم با این رنج قیمتی و اموزشی بودنش طبیعیه.
    ولی در کل برای استارت کار خوبه و مشکلی نداره.
    موفق باشید...

4. 2 کاربر برای این پست از ehsanmir تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    20450
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    485
    216 بار تشکر شده در 108 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    15

ممنون از شما ehsanmir
    یعنی همین CTK800 رو با قیمت 200 هزار تومان پیشنهاد میکنید؟

6. کاربران زیر از mini به خاطر این پست تشکر کرده اند:

ehsanmir آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    15236
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,858
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط mini [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون از شما ehsanmir
    یعنی همین CTK800 رو با قیمت 200 هزار تومان پیشنهاد میکنید؟
    خواهش میکنم.
    با این مبلغ, بله این میتونه انتخاب خوبی باشه.

8. 2 کاربر برای این پست از ehsanmir تشکر کرده اند:

HamedSedighi آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    2142
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    5,230
    3,892 بار تشکر شده در 1,579 پست

شبکه های اجتماعی من

Add HamedSedighi on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 16/0
    Given: 41/1
    میزان امتیاز
    18

در مورد هنگ کردن pa50 :

در مراتب انگشت شماری با این کیبرد نواختم ، در یکی از این مراتب تا جایی که یادم است پس از 45 دقیقه یا بیشتر روشن بودن این مدل : چک کردن صدای پیانو - چند درام کیت - و چند ریتم

و بقیه زمان تنها دستگاه روشن بود و پس از گذشت دقائقی که دوباره قصد نواختن داشتم مشاهده کردم که هنگ کرده و دستگاه رو خاموش کردم .

پس در نتیجه ا: برخی از پی ای 50 ها هنگ می کنند .

این مدلی که درباره اش گفتم پی ای 50 معمولی بود.
    soundcloud.com/hamedsedighi

10. 2 کاربر برای این پست از HamedSedighi تشکر کرده اند:

S1990 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    21271
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    38
    10 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام
    اگه میشه یه کیبورد با مشخصات زیر به من معرفی کنید:
    1-قیمتش تا 150 تومن باشه یکم بالا پایین مشکلی نداره
    2-بشه اونو به کامپیوتر وصل کرد(برای کار با برنامه های آهنگسازی مثل FL Studio) این برام خیلی مهمه.
    3-در صورت امکان فلاپی بخوره
    4-در صورت امکان تعداد کلیدهاش زیاد باشه مثلاً 76 کلیده
    در کل من یه کیبورد می خوام که بتونم به وسیله اون با برنامه FL Studio کار کنم.
    با تشکر

ehsanmir آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    15236
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,858
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط S1990 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    اگه میشه یه کیبورد با مشخصات زیر به من معرفی کنید:
    1-قیمتش تا 150 تومن باشه یکم بالا پایین مشکلی نداره
    2-بشه اونو به کامپیوتر وصل کرد(برای کار با برنامه های آهنگسازی مثل FL Studio) این برام خیلی مهمه.
    3-در صورت امکان فلاپی بخوره
    4-در صورت امکان تعداد کلیدهاش زیاد باشه مثلاً 76 کلیده
    در کل من یه کیبورد می خوام که بتونم به وسیله اون با برنامه FL Studio کار کنم.
    با تشکر
    سلام
    76 نته 150 تومن! اگر شما همچین چیزی پیدا کردید به ما هم خبر بدید. عزیزم خواسته زیادی دارید. شاید بتونی کاسیو 76 نته دست دوم با مبلغ 250 تا 300 پیدا کنی. فلاپی هم میخوره. به کامپیوتر هم وصل میشه. ولی با این مبلغ که شما گفتید بعید میدونم گیرت بیاد.

13. 2 کاربر برای این پست از ehsanmir تشکر کرده اند:

S1990 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    21271
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    38
    10 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanmir [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    76 نته 150 تومن! اگر شما همچین چیزی پیدا کردید به ما هم خبر بدید. عزیزم خواسته زیادی دارید. شاید بتونی کاسیو 76 نته دست دوم با مبلغ 250 تا 300 پیدا کنی. فلاپی هم میخوره. به کامپیوتر هم وصل میشه. ولی با این مبلغ که شما گفتید بعید میدونم گیرت بیاد.
    دوست عزیز
    من اطلاعات زیادی از کیبورد ندارم و دو سه سالی هست که با برنامه آهنگسازی Fl Studio کار می کنم، و خلاصه بگم یه کیبورد میخوام که به کامپیوتر وصل بشه و بتونم باهاش با این برنامه کار کنم (در ضمن تعداد نتهاش مهم نیست) و میشه بگید یه همچین چیزی با این قیمت (150 هزار تومن) گیر میاد یا نه. اگر هم گیر نمیاد شما تا سقف 250 هزار تومن یه چیزی پیشنهاد بده.
    با تشکر
    ویرایش توسط S1990 : Sunday 21 March 2010 در ساعت 02:46 AM

15. 2 کاربر برای این پست از S1990 تشکر کرده اند:

HamedSedighi آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    2142
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    5,230

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط S1990 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز
    من اطلاعات زیادی از کیبورد ندارم و دو سه سالی هست که با برنامه آهنگسازی Fl Studio کار می کنم، و خلاصه بگم یه کیبورد میخوام که به کامپیوتر وصل بشه و بتونم باهاش با این برنامه کار کنم (در ضمن تعداد نتهاش مهم نیست) و اگه میشه بگید یه همچین چیزی با این قیمت (150 هزار تومن) گیر میاد یا نه.
    با تشکر

خب مشخصا شما یک کنترولر نیاز دارید .
    اما هیچ نیازی به فلاپی وجود نداره چون که کابل میدی-یو اس بی راه انتقال داده ها به نرم افزار است

واقعا نیاز شما به فلاپی چیست؟
    پس خودت رو درگیر چیزی که بهش نیاز نداری نکن ،

من کاملا متوجه شدم که برای کنترل کردن پلاگین ها و وی اس تی ها و به طور کلی نرم افزار ها به کنترولر نیاز داری.

خب دو راه وجود داره :

1- خرید کنترولر
    2-کیبرد های آماتور که درگاه یو اس بی دارند .

1- behringer umx25 یا behringer umx61 و مدل هایی از کنترولر های m-audio که در رنج قیمتی که میگی می گنجند . پس خیلی ساده به دنبال کنترولر باش توی گوگل جستجو کن .

2-بهتر است این لینک ها رو ببینی .
    توی این راه دوم به هیچ چیز به جز اینکه دارای پورت usb-midi باشند توجه نکن . مگر مواردی که pitch-bend و Pitch modulation داشته باشند.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

و مدل هایی که خودت می یابی .

17. 3 کاربر برای این پست از HamedSedighi تشکر کرده اند:

HamedSedighi آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    2142
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    5,230

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    18

سلام دوست من
    خب کیبرد های اورینتال یاماها ، اگر یک زنجیره داشته باشند به صورت نسل در نسل بهش نگاه کنیم
    آخرین این نسل ها or700 است.
    مطمئن باش در مقایسه با مدل های پیش خودش چه هم نسل و چه غیر هم نسل برتر و سر تر با قدرت تمام است.

یک جمله بهت می گم بدان که چه وضوح صدایی دارد . پلی فونی 96 داره .
    هیچ کدام از مدل های پیشین خودش چنین هم آوایی ندارند حتی 2000

اینکه چه کیبردی بخری بستگی داره به اینکه چه کارهایی می خواهی انجام بدی ؟
    1-ستیج
    2-ستادیو
    3-...

این مدل ریتم وصداهای همه مدل های پسشین خودش رو حتی 2000 را عالی پخش میکند .

وضوح و شفاف صداها و ریتم های or700 به نسبت a1000 بهتر شده اند .

اما برخی صداها به همان حالت قبل باقی مانده که نوازنده حرفه ای باید آنها را ادیت کند . و این بستگی به خودت و خلاقیت تو داره.

مثلا برخی زمینه ساخت صدای باقلامای الکتریک تبحر خاصی با or700 پیدا کردند.

به مانند یک سینتی سایزر معمولی می توانی صدا ها ی جدید خلق کنی

دارم کیت های شرقی اش تک و بی نظیر هستند .

pa500persian مدل بی پدر و مادری است اصلا معمول نیست کی اینو ساخته

توی هیچ کدام از سایت های کرگ اسمش وجود نداره .

به هیچ وجه نمی توانی 700 رو با پی ای 50 مقایسه کنی . اون پلی فونی اش 64 است.

مگر اینکه سمپلر باشه . که دیگه هم کلاس نیستند و هیچ کس یک سمپلر رو با غیر سمپلر مقایسه نمی کنه .

or700 سرعت لود همه چیزش در بالاترین حد خودش قرار داره و با یک حافظه usb که امروزه همه پیدا میشه ذخیره و باز خوانی می کنه .

or700 کارت وکال نداره (چیز خاصی نیست) ولی 2000 دارد .

در مورد نویز این [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] پست اولش را بخوان .

عموما هر کیبردی که داشته باشی وقتی می خواهند از تو بخرند ازت ارزون می خرن ولی وقتی خریدند با قیمتی که تعجب می کنی می فروشند . حالا هر کیبردی که باشه .

19. 6 کاربر برای این پست از HamedSedighi تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8263
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    221
    304 بار تشکر شده در 114 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

دوستان سلام
    مطالب بالا رو که میخوندم چند نکته هست که باید بگم.
    1- خرید کیبورد های pa50 و pa80 در حال حاضر کلا اشتباه است. مگر کسی به صرف کار مجلس یصورت متداوم همین الان داشته باشه که pa80 و خرید اون گزینه ای است که کمی معقولانه میاد. (با توجه به اینکه آکبندشونم نیست) در مورد pa50 هم لطفا واسه خرید دوستان دیگه نپرسن چون اصلا معقولانه نیست. مشکل هنگ دارن. سمپل خوراش غیر استانداردن چون روی بورد لحیم کاری شده و بیشتر مشکل هنگ دارن. سیستم عامل کورگ نسبت به یاماها خصوصا واسه آهنگ سازی ضعیفه
    و این ساز خیلی قدیمه و آکبندشم اصلا نیست. بدون سمپلش که دست شما کلا بسته است. دوستانی که الان 50 دارن توجه کنن که من اصلا نمیگم 50 ساز خوبی نیست. واسه کسایی که الان می خوان کیبورد بخرن الان منطقی نیست خریدش. اما هیچ سازی در ایران به پای فروش 50 نرسید و در زمان خودش غولی بود و بهترین ساپورت رو هم تا حالا برای ریتم 50 سمپل خور و pa80 داشته. اما همه چیز در حال تغییر. خصوصا برای کورگ . و استفاده از کارت های فلش روزهای آخر عمرشه. حضور pa800 روند جدیدی رو در کورگ با ساپورت فلش مموری شروع خواهد کرد. استفاده بسیار راحت و آسان از فلش مموری یا همان یو اس بی مموری ها و دست توانمند ریتم سازان و سمپلر های صدا که برروی کورگ کار میکنن بزودی برروی pa800 شروع بکار میکنن و کارت های قدیمی کنار زده خواهند شد و عدم تولید 50 و 80 و اکبند اون ذائقه بازار رو عوض میکنه.

2- خرید pa500 نیز کاری است بس عبث . (حوصله توضیح ندارم اما کیبورد مجهول الهویه است و با اینکه دراک کیت های شرقی رو در حد or700 هم حتی داره اما کیفیت صداش به or700 نمیرسه و چون نصف or700 رو بورس هم نیست واسش ریتم ساخته نمیشه و کار با سیستم عامل کورگ هم به مراتب سختر از یاماها است. تازه اگر مثل اکثر pa50 و 80 مشکل هنگ نداشته باشه. عجب حوصله نداشتم!) این ساز یک ساز بسته است و با توجه به این کسانی که روی کورگ ریتم میسازن علاقه خاصی به سمپل دارن و این ساز سمپل خور نیست از خریدش منصرف شید چون با توجه به قیمتش خرید or700 صد در صد به نفع شماست. پول کمتر دادید اما امکانات بهتر دارین.

---------------------------------------------------------------------------------------

خب حالا چه کیبورد هایی به صرف هستن و آکبندشونم در ضمن گیر میاد. (این خود مورد بسیار مهمی است که کیبورد مطمئنا تعمیر و یا ایراد نداره)

1- در برند کیبورد های آموزشی کاملترین کیبورد برای تمامی سبک ها با قابلیت پورت میدی و داشتن طیف مختلف صدا ها و ریتم ها و سبک ها yamaha a300 در حدود 300 هزار تومان. اگه این مبلغ پول نداشتین راه حلش اینه که صبر کنین تا داشته باشین! خرید این کیبورد میتونه واسه تازه کار ها و انایی که تازه میخوان شروع کنن بسیار مفید تر از کیبورد های دیگه باشه.
    با توجه به داشتن سیتم آموزش اتوماتی که به نظرم به اون y. e. s در یاماها میگن شما را گام به گام تا حد خوبی جلو میبره.
    و همچنین در موقعی که از تمرین های طاقت فرسا اول کار خسته شدین میتونین در سبک ایرونی و یا ترکی و عربی با صدا های شرقی کمی فارغ از همه قوانین به انگشتان خود اجازه دهید هر چه دوستدارن همراه با آکورد اتومات بنوازید

2- یاماها or700 . درمورد این ساز در همین سایت زیاد نوشتن دوستان. بصورت خلاصه: حرفه ای . مناسب برای کار های غربی و شرقی. صدای شفاف. سیستم عامل خوب برای رکورد و آهنگسازی بدون هنگ. ساپورت فلش مموری
    ریتم های غنی و پلی فونی بالا. قیمت بسیار مناسب در حدود 900 هزار تومان. قابل مقایسه و سر تر از کیبورد های برند کورگ تا 1.8 میلیون تومان . تنها نکته قابل توجه این است که سمپل نمیگیرد اما قابلیت ریتم و صدا سازی را کاملا دارد.
    ریتم های A1000 و2000 و3000 وحتی تایروس1 و 2 بدون نقص روی این ساز اجرا میشن. صداهای زیبا live cool sweet mega voice وجود صدا های زیبای ساز های کشی گیتار سازهای بادی و شرقی. که این صدا ها کاملا شفاف و حساس به نوع ضربه زدن شما روی کلاویه است. ریتم های غنی با 97 پلی فونی صدا در آکورد اتومات و... ریتم های pro & session که ریتم های session کاملا حرفه ای و هوشمند عمل میکنن (در ریتم های غربی والس و... بیشتر به چشم میخورن) و همراه با زدن شما در یک ژانر موسیقی و گرفتن آکورد اتومات هو شمندانه خود را با شما وفق میدهند. خروجی عالی صدا. امکان آهنگ سازی و ویرایش آهنگ توسط صفحه نت. سکوانس صدا. صدا سازی. ریتم سازی. افکت ها و سیتم کمک آموزشی برای آهنگ ها با نت و دستیار اجرا p. a. t و... ضعفش اینه که وکال برای میکروفن روی خودش نداره

3-کورگ pa800 . یک کیبورد کامل از کورگ با ساپورت فلش مموری و سمپل که گر چه قیمت آن بسیار بالاست اما برای کسانی که به برند کورگ علاقه مندن و با توجه به این که آکبند اون هم در بازار هست. بهترین گزینه است
    موردی که داره اینه که با توجه به این که در ایران همه بروی کارت فلش قدیمی که برروی pa50 و pa80 ریتم سازی و سمپل گیری کردن و برروی این ساز از حافظه های سریع و جدید و راحت فلش یو اس بی مموری استفاده میشه فعلا کمی از این نظر با کمبود روبروی که به نظر من این ساز سریع جای خودش رو باز میکنه و با تبدیل ریتم های کورگ به فرمت این ساز آینده دوستداران کورگ روی این ساز رقم میخوره. البته قیمتش خیلی بالاست و حافظه سمپل اون خیلی کمتر از یاماها تایروس 2 هستش. اگر کسی می خواد پول اضافه خرج کنه و روی برند کورگ دست گذاشته و کار مجلس هم می خواد بکنه (مجلس که میکم واقعا مجلس عروسی رفتن ها نه این که سالی دوبار بخواد تو مجلس خودی بزنه) بهترین انتخاب هست. اما با توجه به حضور یاماها تایروس2 و قیمت اون و امکانات سرترش باز تایروس 2 یا 3 بسیار کاملترن و ساز های بی انتهایی برای هر کاری هستن.

نتیجه: در سازهای برند یاماها و کورگ بسته به بودجه شما

به ترتیب در نظر گرفتن امکانات و قیمت

yamaha:
    در رده آموزشی تنها pa300 که آکبندش هست. و گرنه yamaha a3 هم هست.

در رده حرفه ای با توجه به قیمت
    اول or700 با پایه قیمت 900 هزار
    دوم برای کسایی که به کار های شرقی زیاد علاقه ندارن s900 (بازهم خرید or700 به صرفه) پایه قیمت 1.2 م
    سوم : tyros 2 بهترین گزینه کاملا حرفه ای قیمت مناسب با توجه به امکاناتش و آکبندش گیر میاد. پایه قیمت 2.8 م
    چهارم: tyros 3 اگر در یک کلام میخواهید بهترین رو داشته باشین و بالای 3.5 میلیون میخواین هزینه کنین شک نکنید.

در رده کورگ
    1- pa800 پایه قیمتش فکر کنم 2.7 م
    دوم :pa2x کیبورد کاملا حرفه ای درحد تایروس 2 تقریبا اما با قیمت زیاد . بالای 4.5 م
    سوم: pa80 که آکبندش نیست. سمپل خوره و در حال حاضر ریتم و سمپل براش زیاده . مناسب فقط برای مجلس تا چندی دگر پایه قیمت 1.8 م
    چهارم: pa500 که باتوجه به حضور or700 و قیمت دو برابر اون اصلا به صرف برای خرید نیست.
    5- pa50 اصلا نخرید

به یاد داشته باشید که برند های یاماها ساخت چین نیستند اما کورگ چینی هم داره غیر چین هم داره.

باتوجه به نقطه اشتراک حضور فلش یو اس بی مموری ها در رده های یاماها و کرگ های جدید به نظرم بزودی ریتم ها و سمپل ها برروی این نوع فرمت مموری برای هر دو برند تولید زیادتری بشن. راحتی کار و اتصال راحت این حافظه ها به هر کامپیوتری باعث تغییر در بازار میشن

دسترسی به جای هدفون در کیبورد های یاماها راحتر است.
    1-وجود بانک های صدا برای ذخیره و دسترسی سریع به تعویض صدا هنگام نواختن در یاماها بهتر از کورگ است.
    2-در کل کیبورد های یاماها اصلا مشکل هنگ نیست.
    3-کورگ برای تعویض از یک صدا به صدای دیگر هنگام اجرای زنده بهتر از یاماها عمل میکند. در یاماها یک مکث نیم ثانیه داریم که با خاموش کردن دکمه autofill در ریتم بهتر میشوند. توجه داشته باشید این حالت مکث فقط در هنگام استفاده از صدا های پیش فرض انتخاب شده برای rythm main a to d است هنگام روشن بودن otes نه در مورد 1
    4- ریتم برای کورگ در بازار بیشتر و راحتر موجود است
    5- در ایران الارقم حضور پررنگ یاماها از سال های قبلتر به دلیل خلع بین یاماها 1000 و2000 تا تایروس2 برای سمپل و معرفی کورگ pa80 در این بازه زمانی(هر چند یاماها خیلی قبل s9000 vرو معرفی کرد که سمپل میخورد اما اونموقع کسی دنبال سمپل نبود) و علاقه شدید ایرانی ها به استفاده از سمپل باعث شد تا کورگ در ایران کاملا جا بیفته و ریتم سازان برروی این ساز تمرکز کنند. و مارک کورگ در ایران کاملا شناخته شد و روی بورس افتاد. که البته جز بهترین هاست. اما واقعا قیمتش در ایران به همین دلیل کاذب است.

یادتون باشه محصولات یاماها که بالا نام بردم همه طراحی و مدلشون مربوط به سال 2008 2009 2010 هستن. (به غیر از a3)
    کورگ pa500 , pa800 , pa2x هم همینطور . اما pa50 , pa80 مربوط به سال 2002 تا 2004 هستن.

حوصله سر رفت از بس نوشتم. اگر در قیمت ها یا جایی اشتباه کردم لطفا بگید تا اصلاح کنم. تا یک مرجع کامل بشه و توی این فروم هی همه گیج نزن و سوالات تکراری پرسیده نشن.

در انتها یاماها یا کورگ... جواب هیچ کدام. شما باید نوازنده باشید. وگرنه همه این سازها کلی امکانات دارن که معمولا کسی از آن استفاده نمیکند.
    ویرایش توسط m_abdi : Thursday 25 March 2010 در ساعت 02:52 PM

21. 12 کاربر برای این پست از m_abdi تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    18370
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    7
    41 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

بسيار جامع وكامل توضيح داديد -حيف بود فقط كليد تشكر را بزنم

سپاسگذارم

23. کاربران زیر از شهرام11 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

violon13 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    24161
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    706
    365 بار تشکر شده در 188 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    15

سلام بچه ها شرمنده که 1ویلنیست مزاحمتون شد. من دوس دارم پیانو با کیبورد یاد بگیرم یکم راهنمایی میخوام

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    21882
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    15
    23 بار تشکر شده در 11 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

با تشکر از جناب ادبی که با این دقت راهنمایی فرمودند . لطفا اگر در رابطه با رولند E50هم اطلاعاتی دارید یا برای آن ریتم سراغ دارید مرا راهنمایی بفرمایید. آیا این کیبورد نسبت به کیبورد های دیگر مزایای قابل توجهی دارد؟اگر سایر دوستان نیز کمک بفرمایند ممنون میشوم.

S1990 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    21271
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    38
    10 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

جناب Arckey ممنون از راهنماییتون اما من می خوام کلاس آموزش کیبورد هم برم و حتما باید کیبورد بخرم و و یه کیبوردی میخوام که هم بتونم باهاش برم کلاس و هم توی کامپیوتر ازش استفاده کنم و می تونم تا 250 هزار تومن براش هزینه کنم، در ضمن من سبک های غربی رو دوست دارم و بیشتر teckno کار میکنم(البته آماتور) ، و یه چیز دیگه : من اصلا نمیدونم فلاپی تو کیبورد به چه دردی میخوره، اونو همینطوری نوشتم.
    با تشکر

27. 2 کاربر برای این پست از S1990 تشکر کرده اند:

HamedSedighi آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    2142
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    5,230

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    18

دوستان حتما پست شماره 356 را بخوانید

اول صفحات تاپیک را بخوانید
    بعد سوال بپرسید ضمنا پست 356جواب خیلی از سوالات شماست.
    ویرایش توسط HamedSedighi : Sunday 28 March 2010 در ساعت 06:24 AM

29. 3 کاربر برای این پست از HamedSedighi تشکر کرده اند:

صفحه 20 از 48 نخستنخست ... 1016171819202122232430 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)