لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام یک و چرا ؟

رأی دهندگان
32. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Roland Juno-D

3 9.38%
  • Roland Juno-G

3 9.38%
  • Roland Juno-Di

2 6.25%
  • Roland Juno-Gi

7 21.88%
  • KORG m50

10 31.25%
  • KORG PS60

7 21.88%
صفحه 21 از 48 نخستنخست ... 1117181920212223242531 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 321 به 336 از 756

موضوع: راهنمایی برای خرید کیبورد

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    21882
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    15
    23 بار تشکر شده در 11 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    دوستان کسی مرا راهنمایی نمیکند ؟

ehsanmir آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    15236
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,858
    2,565 بار تشکر شده در 967 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط فرهاد 2 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان کسی مرا راهنمایی نمیکند ؟
    سلام فرهاد جان.
    احتمالا کسی اطلاعات نداره. اگر داشتند حتما کمکت میکردند.

3. کاربران زیر از ehsanmir به خاطر این پست تشکر کرده اند:

sunshine آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12457
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    251
    324 بار تشکر شده در 104 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط m_abdi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان سلام
    مطالب بالا رو که میخوندم چند نکته هست که باید بگم.
    1- خرید کیبورد های pa50 و pa80 در حال حاضر کلا اشتباه است. مگر کسی به صرف کار مجلس یصورت متداوم همین الان داشته باشه که pa80 و خرید اون گزینه ای است که کمی معقولانه میاد.
    دوست عزیز لطفا بفرمایید بر چه اساسی میگین pa80 و pa50 فقط واسه کار مجلسه؟ کدوم نوازنده و کدوم موزیسینی این حرفو زده که شما اینو میگی؟ کی گفته که غیر از کار مجلس اینا بدرد نمیخورن مگه ایرادشون چیه که فقط مجلسی باشن من نمیدونم این راهنمایی های عجیب و بی استدلال چیه که تو این فروم ها بعضی ها ارائه میدن لطفا دلیل این حرفتون رو توضیح بفرمایین ما هم بدونیم
    مغز ما یك دینام هزار ولتی است كه متاسفانه اكثرمان بیش از یك چراغ موشی از آن استفاده نمی كنیم

5. کاربران زیر از sunshine به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8263
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    221
    304 بار تشکر شده در 114 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

متاسفانه من با برند رولند آشنایی ندارم جز این که میدونم جزو خوش صداترین هاست.

در مورد e50 میدونم 61 کلاویه .64 پلی فونی . 34 درام . 16 افکت. صدو سی و چند ریتم. چهار main &intero&ending داره با 6 fill in که در خود جالب توجه است.
    فلاپی میخوره و فلش حافظه هم داره و دو خروجی هدفون!

بطور کلی با اطلاعات کمی که من دارم میشه با یاماها 2000 مقایسه کردش. اما بلندگو هاش ضعیف ترن. اما بجاش حافظه فلش داره.
    به نظر من کیبوردهای رولند بدلیل کیفیت صدا و صدا سازیشون بیشتر در اجرای کنسرت ها که از کیبورد بعنوان یک ساز همراهی کننده استفاده میشه در کنار بقیه ساز ها ی یک گروه

و یا با یک کیبورد دوم بصورت مکمل استفاده کاربری داره.
    اما:
    بعنوان یک ساز جهت استفاده در خانه یا مجلس یا هر نوع استفاده شخصی تک منظوره خصوصا برای ما مناسب نیست. خصوصا رده های حدوسطش.
    اگر کسی می خواد رولند بخره به نظر من از ابتدا باید دستش رو بزاره رو انتها یعنی بهترینش.

در هر حال من در مورد رولند صاحب نظر نیستم و این نظر کاملا شخصی و تجربی منه نه علمی

7. 3 کاربر برای این پست از m_abdi تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8263
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    221
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

دوست عزیز لطفا بفرمایید بر چه اساسی میگین pa80 و pa50 فقط واسه کار مجلسه؟ کدوم نوازنده و کدوم موزیسینی این حرفو زده که شما اینو میگی؟ کی گفته که غیر از کار مجلس اینا بدرد نمیخورن مگه ایرادشون چیه که فقط مجلسی باشن من نمیدونم این راهنمایی های عجیب و بی استدلال چیه که تو این فروم ها بعضی ها ارائه میدن لطفا دلیل این حرفتون رو توضیح بفرمایین ما هم بدونیم...
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوست عزیز من نگقتم این کیبورد ها فقط و صرفا بدرد مجلس میخورن. و اگر نوشته من همچین چیزی رو می رسونه خودم هم میگم اشتباه است . و منظورم رو بد رسوندم. اما فکر میکنم شما هم مطلب رو کامل نخوندید.
    ایندو کیبورد قابلیت های فراوان دیگری دارن برای سبک ها ی مختلف و... لازم به توضیح نیست.

اگر ادامه مطالب رو هم خونده باشید با توجه به این که ایندو کیبورد بسیار خوب و پرفروش محصول سال 2004 میباشند و الان آکبند آن هم نیست و برای علاقه مندان به برند کورگ الان pa800 وpa500 رو هم جایگزین این دو کیبورد داریم که محصول 2008 به بعد هم هستن و آکبندشونم هست با امکانات و قیمت متناسبتر. دیگر خرید pa50 و pa80 توجیه ندارد

من فکر میکنم شما در حال حاضر دارنده یک pa50 یا pa80 هستید. شاید هم نه..

اما اگر دارنده این دو ساز هستید آیا اگر بدلیلی مجبور به فروش ساز خود شوید آیا دوباره الان باز هم یکی از این دو ساز را میخرید؟

آیا پیدا کردن یک کورگ تمیز دست دوم که بدلیل استفاده زیاد و استقبال از این ساز توسط کیبورد نوازان در مجالس سخت نیست؟ آیا مثل کیبورد تمیز خودت که پیدا می کنی؟
    از کجا بفهمیم تعمیر نشده؟ از کجا با یک تست 10 دقیقه ای که فروشنده فرصت میده بفهمیم سالمه(چون گارانتی هم نداره)
    تازه اگر ما جزو آندسته از متخصصان در امر خرید هستیم که همه نیستن.

چرا این همه پول بدیم و یک ساز دست دوم محصول 2004 بخریم در حالی که آکبند 2010 هست با امکانات بیشتر و قیمت قابل رقابت.

حال فرض کنیم شما اصلا هیچکدوم از ایندو کیبورد رو هم نداری.
    آیا اگر الان بخواهید یک کیبورد بخرید آیا واقعا شما یک pa50 یا pa80 میخرید؟

چون مطلب من و کلا این تاپیک مناسب جهت کسانی است می خواهن الان یک کیبورد بخرن نه اونایی که الان دارن. والبته توی نوشته قبلیم هم روی این تاکیید کردم اگر خونده باشین.

حال دوباره میپرسم؟
    آیا واقعا اگر الان بخواهید یک کیبورد بخرید آیا واقعا شما یک pa50 یا pa80 میخرید؟

اگر جواب شما مثبت است (در حالی که امکان خرید pa500 , pa800 یا... را هم دارید) امیدوارم یک تمیزش رو گیر بیارین که تعمیر هم نشده باشه و مشکل هنگ بعد از 40 دقیقه نوازندگی رو که نمیشه جلوی فروشنده چک کرد رو هم نداشته باشه.
    pa500 نسبت به pa80 فقط یک سمپل کم داره. کلی درام کیت جدید با صدای جدید در سبک های مختلفش داره. بقول خودتون هم کهpa80 فقط در مجلس استفاده نمیشه .
    پس چرا یک pa500 آکبند نخریم؟؟؟ما که مجلس و سمپل برامون مهم نیست؟؟

پس بر میگردیم به حرف من که اگر می خواهیم مجلس بریم و سمپل هم استفاده کنیم تنها دلیل موجه برای خرید pa80 هست
    و الا به غیر از بحث مجلس چه دلیل دیگه ای داره اینهمه پول بدیم یک کیبورد دست دوم بخریم و سمپل هم برامون مهم نیست.

خوب نصف اون میدیم میریم یک or700 آکبند میخریم.
    یا یک pa500 آک میخریم.
    یکم پول بیشتر pa800 یا ...

در ضمن من خودم در حال حاضر یک pa80 و یک or700 دارم. اگر الان کیبورد نداشتم. و میخواستم همین دو برند رو باز بخرم.
    یک pa800 میخریدم و بازم یک or700 . شایدم پول جفتش رو میزاشتم یک غول بنام تایروس 3 میخریدم. که البته تایروس 3 انتخاب بهتری است.

در انتها این مطلب و مطلب پست 356 من که بگفته مدیر بخش کیبورد هم پاسخ خیلی سوالات است، تجربه و نظر من با استدلال های آورده شده داره. که برای همه قابل درک است.

شما هم میتوانید مطلبی با استدلال های خودتون بزارین که حتما هم بگذارید که اگر کسی امروز بخواهد کیبورد بخرد چرا باید pa50 یا pa80 بخرد ؟و به چه دلیل؟ و مزایای این خرید را نسبت به سایر کیبورد های موجود با توجه به امکانات و قیمت (با ذکر آکبند بودن یا نه) بیان کنید .

تا ما و سایر دوستان استفاده کنیم. مطمن باشید مطمئن باشید من بی تعصب و غیر مغرضانه نسبت به نوشته شما قضاوت خواهم کرد.
    چون مطالب من در پست قبل و پست مربوط به رولند که نوشتم بهترین صدا رو داره و ذکر مزایا و معایب هر ساز توام با هم نشان دهنده اینه که من نه تعصب دارم و نه تبلیغ شرکت خاصی رو میکنم. جمله آخر پست من هم این بود:
    در انتها یاماها یا کورگ... جواب هیچ کدام. شما باید نوازنده باشید. وگرنه همه این سازها کلی امکانات دارن که معمولا کسی از آن استفاده نمیکند.

در ضمن مطلب 356 رو نتنها برای شما بلکه برای کلیه طرفداران متعصب یاماها و کورگ نوشتم. لطفا مطلب 356 من رو کامل بخوانید و سپس دور از تعصب اظهار نظر فرمایید.
    ویرایش توسط m_abdi : Monday 29 March 2010 در ساعت 11:21 PM

9. 2 کاربر برای این پست از m_abdi تشکر کرده اند:

ehsanmir آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    15236
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,858
    2,565 بار تشکر شده در 967 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    17

سلام
    من تو این تاپیکها که میگردم میبینم بعضی از دوستان در موقع راهنمایی تعصب خاصی از خودشون نسبت به یک یا دو برند نشون میدند که این باعث میشه چند دستگی بوجود بیاد. مثلا یه عده میگند فقط کورگ. یه عده میگند فقط یاماها و ...
    لطفا برای راهنمایی هیچ تعصبی نداشته باشید. هر اطلاعی دارند اعم از معایب و مزایای دستگاه فقط عنوان کنند و انتخاب رو به عهده افراد بذارند. برای کسی تصمیم نگیریم. اینجا ما نمیخوایم بازار گرمی کنیم و یا تبلیغ محصولات شرکتهایی مثل کورگ و یاماها رو کنیم. اینجا فقط برای اینه که اطلاع رسانی کنیم. نه کمتر نه بیشتر. پس دوستان این رو در نظر بگیرند که دلخوری پیش نیاد.
    بازم ممنون

11. 6 کاربر برای این پست از ehsanmir تشکر کرده اند:

HamedSedighi آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    2142
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    5,230
    3,892 بار تشکر شده در 1,579 پست

شبکه های اجتماعی من

Add HamedSedighi on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 16/0
    Given: 41/1
    میزان امتیاز
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط فرهاد 2 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با تشکر از جناب ادبی که با این دقت راهنمایی فرمودند . لطفا اگر در رابطه با رولند E50هم اطلاعاتی دارید یا برای آن ریتم سراغ دارید مرا راهنمایی بفرمایید. آیا این کیبورد نسبت به کیبورد های دیگر مزایای قابل توجهی دارد؟اگر سایر دوستان نیز کمک بفرمایند ممنون میشوم.
    بستگی داره برای چه استفاده ای بخواهی <<<

1-در بخش sequecer ش پیانو رول ( Piano Roll editing ) داره که برای ادیت کردن خوب است.
    .
    .
    .

ریتم اگر هم باشه در حد انتظاراتت نیست.

اگر خریدی و نیاز به ریتم داشتی کیبردت رو بیار من برات ریتم بسازم ،(فکر کنم ریتم سازی داشته باشه)
    ویرایش توسط HamedSedighi : Wednesday 31 March 2010 در ساعت 10:42 PM
    soundcloud.com/hamedsedighi

13. 3 کاربر برای این پست از HamedSedighi تشکر کرده اند:

sunshine آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12457
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    251
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط m_abdi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

من فکر میکنم شما در حال حاضر دارنده یک pa50 یا pa80 هستید. شاید هم نه..

اما اگر دارنده این دو ساز هستید آیا اگر بدلیلی مجبور به فروش ساز خود شوید آیا دوباره الان باز هم یکی از این دو ساز را میخرید؟

آیا پیدا کردن یک کورگ تمیز دست دوم که بدلیل استفاده زیاد و استقبال از این ساز توسط کیبورد نوازان در مجالس سخت نیست؟ آیا مثل کیبورد تمیز خودت که پیدا می کنی؟
    از کجا بفهمیم تعمیر نشده؟ از کجا با یک تست 10 دقیقه ای که فروشنده فرصت میده بفهمیم سالمه(چون گارانتی هم نداره)
    تازه اگر ما جزو آندسته از متخصصان در امر خرید هستیم که همه نیستن.

چرا این همه پول بدیم و یک ساز دست دوم محصول 2004 بخریم در حالی که آکبند 2010 هست با امکانات بیشتر و قیمت قابل رقابت.
    در ضمن مطلب 356 رو نتنها برای شما بلکه برای کلیه طرفداران متعصب یاماها و کورگ نوشتم. لطفا مطلب 356 من رو کامل بخوانید و سپس دور از تعصب اظهار نظر فرمایید.
    جناب عبدی دوست عزیز
    من کجای حرفم گفتم کسی که میخواد بخره بیاد بره این مدل هارو بخره من گفتم چرا میگین هرکس میخواد کار مجلس بکنه بهتره اینا رو بخره و لا غیر

شما باید توجه داشته باشین که یه عده ای با علم همین تاپیک ها و نوشته ها میرن تو بازار و خرید میکنن

این که میگین این کیبورد ها مجلسی هستن قدیمی و چند سال کار کرده و نمیشه درست تشخیص سالم بودنشو داد نمیشه ملاک خریدن یا نخریدن چیزی. خوب یه آدم وارد همراه خودتون ببرید بعدشم اگه قرار به گول خوردن خریدار باشه که همون کیبورد ساخت پارسال رو هم میتونن با صد تا عیب به آدم ناوارد بفروشن و نفهمه

شما میگی چرا اینو بخریم چرا مثلا PA800 که جدیده نخریم من میگم چرا PA800 بهتره برین OASYS بخرین که از هردوشون سرتره!!! دوست من بین هر کدوم از مدل ها کلی اختلاف قیمت هست در ضمن زمانی که من خریدم همچین هم قیمت 800 با 80 رقابت نمیکرد اگه اشتباه نکنم حدود 600 تومن یه 800 نو با 80 اختلاف داشت. شما علاوه بر تمام مسائل فنی بحث مالی رو هم در نظر بگیر وگرنه هرچی بیشتر پول بدی جنس بهتری تو دستته. این یه اصله تو بازار

یه چیز دیگه اینکه من تعجب میکنم که بعضی جاها میان در شرح محاسن یک کیبوردی به عنوان مثال مثل یاماها 2000 کلی تعریفو تمجید مینویسن بعد میان جای دیگه کیبورد هایی مثل pa80 و wk8 رو تا جایی کم ارزش میکنن که میگن واسه جشن فقط مناسب هستن
    شخصا با هرسه اینا کار کردم (البته خوب مدل های گرونقیمتی مثل تایروس که بحثش جداست و اونا واقعا از نظر کیفیت عالی هستن) واقعا این 2000 از نظر صداهای خام یه آبروریزیه برای شرکت یاماها یه همچین چیزی کمتر دیدم کسی نقد کنه که یه عده نرن الکی 500 تومن پول جاش بدن بعد یه چیزی مثل این مدل های دومی که از هیچ نظر نمیتونم با اون مقایسشون کنم رو بی ارزش میکنن

ضمنا من هیچ تعصبی رو هیچ برندی ندارم حتی برند رولند رو بیشتر از همین کرگ که خودم دارم دوست دارم

بابت کلیه مسائل فنی تو اون پستی که گفتین تشکر میکنم. مفید بود
    ویرایش توسط sunshine : Thursday 1 April 2010 در ساعت 06:23 PM
    مغز ما یك دینام هزار ولتی است كه متاسفانه اكثرمان بیش از یك چراغ موشی از آن استفاده نمی كنیم

15. 2 کاربر برای این پست از sunshine تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8263
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    221
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

درود بر همه

الان اختلاف 800 با 80 کمتر از 600 هزار تومانه . خب البته 800 آکبنده اما 80 دست دوم. اگر کمی خوب فکر کنیم اگر الان فرضا یک 80 آکبند باشه حداقل 300 تا 400 هزار تومان با 80 دست دوم اختلاف قیمت خواهد داشت.

پس خرید کیبورد 800 با کلی امکانات سرتر نسبت به 80 که محصول 2008 هم هست نه 2004 با تفاوت 200 تا سیصد هزار تومان با توجه به فرض بالا کاملا منطقی. حتی همون تفاوت 500 هزار تومان هم بدون در نظر گرفتن آکبند بودن هم کاملا قابل تامل هست.

صحبت من سر همین تفاوت قیمت و امکانات و آکبند بودنه . و صحبت از oasys با تفاوت قیمت فاحش در بحث ما جایی نداره. اما مسلما برای کسی که بقول شما می خواد پول خرج کنه مسلما تایروس ها یا pa2 oasys حرفه ای تر و بهترند.
    صحبت ما اینجا سر مقایسه پارامتر های مختلف که یک خریدار با یک رنج بودجه در نظر گرفته چه انتخاب های مناسبی میتونه داشته باشه.

„شما باید توجه داشته باشین که یه عده ای با علم همین تاپیک ها و نوشته ها میرن تو بازار و خرید میکنن”
    این تاپیک هم اصلا واسه همین ایجاد شده

و منظور من هم اینه کسایی که می خوان کیبورد بخرن بدونن با 500 هزار بیشتر میتونن 800 آک بخرن. نه 80 دست دوم. دادن اینجور اطلاعات برای خرید خیلی مهمه و طرف کم بیشتر صبر میکنه یا بیشتر واسه خرید کیبوردش بودجه در نظر میگیره یا حتی قرض میگیره اما درستر انتخاب میکنه
    یا با خیلی هزینه کمتر برای خرید 80 میتونه از or700 آکبند استفاده کنه.
    یا اینکه شاید تصمیم بگیره اصلا با توجه به موارد مقایسه شده اصلا تایروس 2 رو نسبت به 800 ترجیح بده.

نظر و تصمیم گیری نهایی با خریدار هست و ما اینجا کلا سعی میکنیم تجربیات خود رو در اختیار همه بزاریم.

در مورد 2000 باید بگم که اتفاقا کیبورد خوش صدایه و توی زمان خودش بخاطر صداهاش خیلی معروف شد. و اگر بخواهیم از نظر صدا 2000 رو با 80 بدون سمپل مقایسه کنیم حتی شاید 2000 بهتر هم باشه.

اما اگر منظورتون یاماها 2100 باید بگم که بله . صداهای فابریک یاماها 2100 خیلی خام هستن. و اصلا با 2000 قابل مقایسه از این نظر نیستن.
    اما 2100 چون امکان صدا سازی رو هم داره با کمی حوصله از 2000 هم بهتر میشه. و یا در صورت نداشتن حوصله یک فلاپی که در بازار موجود میزارین توی درایو فلاپیش و بعد از ضبط در حافظه برای همیشه صداهای خوبی رو بدون نیاز به فلاپی دارید.

حالا که بحث به اینجا رسید باید بگم که 2100 کیبوردی دقیقا مشابه psr2000 می باشد که از نظر وکال قوی تر شده اما از نظر صدا ضعیفتر که در بالا برای صداش توضیح دادم.ولی دارای USB port می باشد که مزیت خوبی است. و وکال 2100 هم برای کسایی که میخوان 2000 یا 2100 بخرن و با وکال کار میکنن مورد قابل توجهی است.

aminrfz عزیز هم باعث شد یه چیزی به نظرم بیاد.

در کل باید خریدار برای خرید اول یک چیز رو برای خودش مشخص کنه و اون اینه که

آیا
    1- کیبورد آکبند میخواد بخره یا تکنولوژی 2007 به بعد
    2- دست دوم یا
    3- براش فرقی نمیکنه.

در مورد اول خرید خیلی از کیبورد ها منتفی میشه. اما اونایی که باقی میمونن و از تکنولوژی جدید هستن یعنی 2007 به بعد: (چون شاید یک یاماها a3 ماله سال 2002 هم آکبند باشه اما مسلما قدیمیه)

در برند یاماها تایروس ها 2و3. or700 و s900 , s910 , s710, s550B, s550, s700, s500 موارد گزینش

در برند کورگ pa2xpro, Oasys, pa500RT, pa800

در مورد دوم که دلیل عمده همچین خریدی مسایل اقتصادی و بودجه کم خرید میتونه باشه yamaha 3000 & yamhah 2100&yamaha2000&yamahaA1000 korg pa50sampel & pa80 گزینه های خوبی هستن که به نظر من ابتدا حتما پست 356 من رو توی همین تاپیک بخونن و اگر از خرید دست دوم پشیمون نشدن و نتونستن کمی بیشتر (و در مواردی کمی کمتر با آکبند!) هزینه کنن با تحقیق و مقایسه بیشتر سازهای بالا اقدام به خرید کنن.

در مورد سوم : معمولا ایندسته افراد کسایی هستن که از قبل با ساز کیبورد آشنا هستن و قبلا ساز هم داشتن و دنبال یک پارامتر هایی توی یک کیبورد میگردن که توی انتخابشون فقط اون پپارامتر ها مهم هستن و قیمت.
    ایندسته خودشون بلدن گلیمشون از آب بیرون بکشن. و معمولا سعی میکنن بیشتر توسط تجربه عملی با کیبورد های متفاوت دوستان و آشنایان از نزدیک (و اگه ندارن با سعی در پیدا کردن این دوستان) یک انتخاب مناسب داشته باشن و درصورت انتخابی که آکبند نداشته باشه اونقدر تجربه دارن که خرید خوب و سالمی داشته باشن.
    ویرایش توسط m_abdi : Thursday 1 April 2010 در ساعت 10:38 PM

17. 4 کاربر برای این پست از m_abdi تشکر کرده اند:

HamedSedighi آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    2142
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    5,230
    3,892 بار تشکر شده در 1,579 پست

شبکه های اجتماعی من

Add HamedSedighi on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 16/0
    Given: 41/1
    میزان امتیاز
    18

از m_abdi و AMINRFZH تشکر می کنم به خاطر اینکه گفتگوی آرومی دارند. و طبعا نکات خوبی در نوشته هاشون وجود داره.

اما :

در بحثی که کردید oasys هیچ ربطی نداشت.

متاسفانه به واسطه اینکه خیلی دیر کیبردهای جدید وارد کشور می شوند ، اینجوری میشه که مشاهده می کنید .

همیشه به سایت های معتبر سازندگان کیبردها سر می زنم . و یادم میاد وقتی خبر تولید pa800 رو خواندم خیلی کنجکاو بودم که چه قابلیت جدیدی بهش اضافه شده و وقتی وارد میشه ، قیمتش چقدر میشه -

از یک فروشنده سوال کردم : آقای ... قیمت pa800 چقدر است ؟

گفت : اصلا pa800 وجود نداره ، اون pa80 .

ببینید به عنوان یک مشتری با فروشنده هایی سر و کار داریم .

خب اگر مشتری ها طالب چیز های جدید باشند مطمئن باشید دیگه توی هر فروشگاهی که وارد میشد پر از pa50 و pa80 های داغون و عهد بوق یا a1000 و a3 قدیمی و داغون نخواهد بود.

و نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید :

شما که نباید سمپل رو با صداهای اصلی یک کیبرد مقایسه کنید. بلکه مقایسه بین صداهای اصلی باید صورت بگیره.

دلیلش هم که مشخصه سمپل رو که برند کرگ یا یاماها نساخته . شخصی با هر وسیله وروشی فرایند سمپلینگ رو انجام داده و کیبرد مثل هر پلیری تنها به پخش اون سمپل اقدام می کنه.

شما صدای مثلا string های pa80 رو با یک کیبرد دیگر مقایسه کنید.

مثلا ketron یه مدل تولید کرده بود به نام audya توی یک انجمنی به عنوان محصول جدید معرفی شده بود حالا من چند ماه پیش از آن در سایت ketron جزئیاتش رو خونده بودم . و اخیرا چند ویدئو که ازش دیدم و ریتم ها وصداهای اصلی رو گوش دادم .

صدا های خوبی داشت ، اما افتضاحاتی هم داشت که باور نکردنی بود .

اینجوری بگم سوتی های صداهای اصلیش رو هر کسی هم نمی تونه تشخیص بده . با این قیمت غیر منطقی اش .

حالا احتمالا 20 سال آینده وارد کشور میشه و همه میگن اه ه ه ه ه ه شگفتا عجب کیبردی وشروع می کنن به پرستش آن .

و تا شونصد سال بعد هم هنوز فروشنده ها میگن آک بندش رو بخوای برات گیر میارم .

!
    !
    soundcloud.com/hamedsedighi

19. 4 کاربر برای این پست از HamedSedighi تشکر کرده اند:

sunshine آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12457
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    251
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Arckey [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    از m_abdi و AMINRFZH تشکر می کنم به خاطر اینکه گفتگوی آرومی دارند. و طبعا نکات خوبی در نوشته هاشون وجود داره.

اما :

در بحثی که کردید oasys هیچ ربطی نداشت.

متاسفانه به واسطه اینکه خیلی دیر کیبردهای جدید وارد کشور می شوند ، اینجوری میشه که مشاهده می کنید .

!
    کاملا حق با شماست ولی من که این مدل رو مثال زدم فقط خواستم با توجه به این که قیمتش خیلی بالاست به این موضوع اشاره کنم که اگه کسی براش بحث مالی مطرح نیست و فقط کیفیت میخواد بره سراغ اینطور چیزی یا اصلا نه همین تایروس 3 با همچین کیفیتی با قیمت کمتر هم گزینه خرید میتونن باشن وگرنه واضحه که این کیبورد اصلا تو رنج قیمتی 80 و 800 نیست

یه چیز دیگه اینکه من چند جا و یکیش همین نوت آهنگ به این چیز برخوردم که بچه ها میگفتن 800 از نظر سخت افزاری مشکل داره و بعضی ها میگفتن برد سمپلش امکان سوختن داره و این بلا سرشون اومده و کلی هزینه براشون داشته و از این حرفا
    نمیدونم چقدر صحت داشت ولی همین باعث شد که من 80 کار کرده رو به 800 ترجیح بدم این مساله رو هم کسایی که میخوان بخرن مد نظر قرار بدن ولی صحت مساله رو نمیدونم تا چه حده

21. 3 کاربر برای این پست از sunshine تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8263
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    221
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

درود
    من تا حالا در مورد مشکل سخت افزاری pa800 نشنیده بودمو و کسایی که میشناسم هم همچین مشکلی ندارن.

البته همونطور که همه میدونیم قطعات الکترونیک خصوصا اونایی که درشون مکانیک بکار نرفته(مثل سی دی رام یا فلاپی درایوو...) هر لحظه ممکنه که براشون مشکل پیش بیاد.
    میتونه این مشکل روی تایروس 3 یا کورگ pa2xpro یا السیدی سونی یا لب تاپ اچ پی آمریکا یا هر وسیله ای از یک کمپانی معروف باشه.

این امکان هم هست که یک pa800 مشکل سخت افزاری پیدا کنه و به قسمت سمپلش آسیب برسونه. این دلیل نیست که همه pa800 این مشکل رو دارن.

اما اگر این مشکل برای چند نفر پیش اومده باشه و یا حتی برای دو سه نفر یک مشکل مشابه پیش اومده باشه و به قول ما الکترونیکی ها مشکل به خاطر استفاده نا صحیح مصرف کننده نباشه (چون قسمت سمپل در هر کیبورد در گیری های فیزیکی یا به عبارت دیگر سخت افزاری بین مصرف کننده و دستگاه داره) واقعا یک مشکل است.

امیدوارم اینچنین نباشد چون کمپانی کورگ توی مشکل هنگ و مشکلات سخت افزاری امتیاز منفی بیشتری رو بیش تر از قبل داره به خودش اختصاص میده.

البته یک مسئله مهم دیگر هم هست و اون در در طراحی بورد های الکترونیک توسط یک کمپانی سازنده است.
    در بعضی از طراحی ها (به صرف منظورم کیبورد نیست) کمپانی سازنده سعی میکنه که قسمت های مدار رو که با تماس سخت افزاری مصرف کننده در گیر هست از المان های محافظتی بیشتر برای جلوگیری از آسیب سخت افزاری بدلیل استفاده نا صحیح کاربر یا نوسات برق و... استفاده کنه و یا بیشترین سطح سازگاری رو در دستگاه هش قرار بده.
    یخچال فریزر ما به خاطر (که به حساب ماله آمریکای جنوبی هم هست) به خاطر اتصال فن تهویه داخلش بدلیل رطوبت سوخته بود و چون توی بوردش فقط از یک المان محافظتی مسخره استفاده کرده بودن از اون رد شده بود و زده بود بورد و آی سی اصلی eprom رو سوزونده بود. بردشم توی ایران نبود. عملا باید مینداختیمش دور.
    که من مجبور شدم براش یک برد با آی سی eprom که خودم با eprom programmer پرش کردم و از کمپانی سازنده توسط اینترنت گرفتم دوباره راهش بندازم. مارکشم میگم که شما نخرید. ویرپول

بطور مثال برای کیبورد : شما ممکنه فلش مموری ها با مارک های مختلف و سرعت های مختلف و از همه مهمتر حجم های بالا رو به دستگاه تون وصل کنید. حتی ممکنه فلش مموری شما از این چینی های آشغال باشه یا اصلا معیوب باشه و درش مدار اتصال کوتاه باشه.
    یا شما فلش مموری رو در موقع نامناسب بکشید یا بزنید. و اینجاست که اون تفاوت طراحی مدار و المان های محافظتی میتونه حضور یا عدم حضورش کلی در سالم یا معیوب شدن دستگاه شما موثر باشه.

مثلا برای or700 یک لیست توی دفترچه اش از یو اس بی ها یی که ساپورت میکنه نوشته. اگه شما یک یو اس بی که مارکش به غیر از اون لیست باشه بزنید سعی میکنه ببینه که آی سی یو اس بی شما با یکی از اون لیست سازگار هست یا نه . اگه نباشه نمی خونش و مدارات محافظتی زیادی جهت صدمه نزدن یو اس بی مموری شما به بورد اصلی داره.
    و در حالی که در فترچه اش نوشته شما فلش رو موقعی که دستگاه روشن نکشید یا وصل نکنید یا وقتی دستگاه روشنه هدفون رو نزنید و... من خودم بارها این کارو کردم. نه مشکل پیش اومده نه حتی یکبار هنگ کرده.
    که صد البته بهتر است موارد گفته شده در دفترچه رو رعایت کنید. چون بالاخره اوناهم المان های الکترونیکی هستن و احتمال خطا هست.
    روی هم رفته از نظر من که در بحث نوازندگی کیبورد و موسیقی هیچی بلد نیستم و الکی واسه خودم دنگ و دونگ میکنم اما مهندس الکترونیکم و کارم هم الان 9 ساله با رشته ام مربوط هست اینو داشته باشین که طراحی و کیفیت المان ها ی الکترونیکی و مونتاژ کیبورد های یاماها و سازگاری کاملشون با سیستم عاملشون بطور کلی و میانگین از کورگ بهتره.
    اما واقعا امیدوارم pa800 همچین مشکلی نداشته باشه. چون کیبوردی که هرچند قیمتش بالاست نسبت به یک تایروس 2 اما کیبورد خوبیه.

اگر کسی pa800 داره بگه آیا مشکلی داره با سخت افزار و سمپلش یا نه؟

23. 4 کاربر برای این پست از m_abdi تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    19259
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    3 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

بچه ها ممنون از راهنمایی هاتون من امروز یه or 700 خریدم به قیمت 850 + 40 ترانس و 1 سال گارانتی رایگان خودمم یه pa50 تبدیلی داشتم که فروختمش 900 تومن

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    19259
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    3 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

به جرات میشه گفت که pa 50 یک سوم امکاناتشو نداره.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    25159
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوستان کسی راجع بهKURZWIEL (SP2X میدونه؟لطفا یه توضیحی در موردش بدید

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8263
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    221
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

آرمین عزیز مبارک باشه. انتخاب خوبی بود

صفحه 21 از 48 نخستنخست ... 1117181920212223242531 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)