لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 10 از 14 نخستنخست ... 67891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 145 به 160 از 218

موضوع: آموزش درست ویولن (نحوه ی شروع فراگیری. ترتیب آموزش کتاب های نت و ...)

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    338 بار تشکر شده در 143 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 62/2
    Given: 14/5
    میزان امتیاز
    11

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ^^^^^^
    دوست عزیز، فرمایش شما کاملا متینه. ولی‌ اگه بنده گفتم „هر استادی یه روش تدریس داره که با اون روش راحت تره” بعدش هم بلافاصله ذکر کردم „به درست و غلط بودن روش کار نداریم” چون اصلا مبحثی که من در موردش نوشته بودم، چیز دیگری بود. اصول نوازندگی، اسمش روشه „اصول نوازندگی”. پس تا تعلیم داده نشه، و تعلیم دیده نشه „نوازندگی‌ای
    صورت نخواهد گرفت. بنده با این نوشته‌ام قصد برعکس جلوه دادن این ” اصل„رو نداشتم. ولی‌ در جای دیگری هم آوردم که” اگر ادامه مسیر به اعتلای فراگیری و نوازندگی هنر جو ختم بشه„، هیچ فرقی‌ نمیکنه که از مسیر سمت راستی‌ بری یا از دست چاپی‌ (یا حتی مستقیم). اصل اینه که هنر جو به آنچه که نیاز داره (اعم از تئوری و تکنیکهاینوازندگی) برسه. حالا یکی‌ میاد (چه میدونم) شش ماه رو آرشه کشی‌ کار میکنه، بعد میره رو تئوری (همون کاری که به نوعی بنده رو گیتار انجام میدم که شرح دادم در پست قبلی‌). یکی‌ هم میاد میگه تا تئوری ندونی، آرشه به چه دردت میخوره. نمیشه هیچکدام از این دو استاد رو” نفی" کرد. چرا با هر دو روش، هنر آموز بعد از چند سال (چون انتظار نداریم که سر شش ماه طرف خودش رو نوازنده محسوب کنه. حتی یکی‌ دو سال اول. بنده اگه شاگردم بگه نوازنده شدم، اگه دو تا پس گردنی نخوره باید دو رکعت نماز شکر بخونه) به اونجایی که باید برسه می‌رسه.
    ... فرمایش شما کاملا بر پایه منطق و درست اما ... ایشون نه تئوری درس میداد نه پایبند اصول اموزش عملی بود می خواهید کتابم را اسکن می کنم عکسش را قرار میدهم بالای بسیاری از اموزشها خط خطی کردن و فرمودن اینا برا قشنگیه نت نویسی است و بی خیالشان از افراد و اساتید پرسیدم این کجای نت نویسی را قشنگ کرده و می کند بهم خندیدن گفتن عزیزم نقطه بالا نت خط زیر نت ووو که خط خورده معانی و مفهوم دارند ربطی به قشنگی ندارند ... حالا شما بگید این اطلاعات غلط به هنرجو دادن نیست نمی تونستن بفرمایند درسمان هنوز به این مطلب نرسیده توضیح میدهم این محل اشکال نیست به نظر شما این جنبه تئوری ایشون عملی هم که حواله دادنم به سیدی حال شما به عنوان ... و من نوپای این مسیر قضاوت به عهده شما...
    ویرایش توسط majid55 : Sunday 10 November 2013 در ساعت 07:50 PM
    آموزگاری که دیگران را کوچک و خوار می پندارد خود چیزی برای نمایش و بروز ندارد

2. کاربران زیر از majid55 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

آی‌ بابا... عزیز من که گفتم که کاری به درست و یا غلط بودن کار اون آقای طرف شما ندارم. اصلا نوشته من برای چیز دیگه‌ای بود. اصلا اون آقا بیجا کرده که به شما اون‌جوری گفته. اشتباه گفته. ولی‌ این دلیل نمیشه که من نیام بگم „هر استادی یه روش خاص خودش رو داره” بابا به پیر به پیغمبر بنده اصلا به „درستی‌ و یا نادرستی” روش اساتید کار ندارم چون یه بحث تکنیکی‌ تحقیقیه که شاید از سواد خیلی‌ از دوستان، من جمله خود بنده خارج باشه. نه بنده با کسی‌ بده بستون دارم (اونطور که شما اشاره و بنده رو متهم نمودید) نه الکی‌ قربون صدقه کسی‌ میرم. چیزی که اشتباهه، اشتباهه. شکی‌ درش نیست. ولی‌ بنده اصلا نمیخواستم در راستای درد دل شما اشتباه کسی‌ رو ثابت کنم. بنده یه بحث کلی‌ رو باز کردم که خوب مورد شما در اون نمیگنجید. ولی‌ با تمام این تفاسیر اگر مورد شما در آن‌ نمی‌گنجه، دلیل بر اشتباه بودن گفته من نیست. شما هم در ارسال قبلیتون مرحمت فرموده بودید خودتون رو از بحث کردن و جواب دادن به بنده Ban کرده بودید. لطفا به همان مسیر ادامه بدید. مرسی‌.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

4. کاربران زیر از FMETAL به خاطر این پست تشکر کرده اند:

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آی‌ بابا... عزیز من که گفتم.
    تشکر . تمام من نه اهل مشاجره ام نه درگیری پس شما هم خواهش به رویه عدم پاسخگوی به من ادامه دهید من اصلا قصد ادامه این بحث را نه با شما حتی با دیگران نداشتم چون مواردی که باید متوجه شوم شدم ای بابا در این زمونه مودب صحبت کردن توهین قلمداد می شه و برا طرف شبهه ایجاد می کند متن بالام هم اصلاح می کنم یکدفعه شائبه مجیزه گوی در شما از صحبتم ایجاد نشود درضمن سایت یک مکان اجتمائی برای حضور مجازی هست و ازادانه تا وقتی توهینی به کسی نشده می تواند نظر بدهد عکسش هم صادق است کسی به اجبار اظهار نظر دیگری را طلب نمی کند

Wieniawski آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20872
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    325
    372 بار تشکر شده در 113 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Wieniawski on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 7/1
    میزان امتیاز
    15

معمولا این طوریه که ابتدا با نت ها آشنا بشی و بعد نحوه صحیح ایستادن و ساز دست گرفتن رو تمرین کنی تازه بعد ازون باید یاد بگیری که چه جوری دست باز بزنی و بعد آروم آروم شروع کنی به نواختن از روی نت, ریتم رو هم از همون دست بازا شروع کنی و باهاش پا بزنی متاسفانه بعضی از مربی ها ضمختن, نوازنده حرفه ای باید اخلاقشم حرفه ای باشه. راهی که من رفتم رو تکرار نکن من 3 تا استادعوض کردم تازه فهمیدم تو اون دو , سه سال چیزی یاد نگرفتم.
    آنجا که زبان از سخن باز می ماند موسیقی آغاز می شود.

7. کاربران زیر از Wieniawski به خاطر این پست تشکر کرده اند:

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

Wink

نقل قول نوشته اصلی توسط Wieniawski [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    معمولا این طوریه که ابتدا با نت ها آشنا بشی و بعد نحوه صحیح ایستادن و ساز دست گرفتن رو تمرین کنی تازه بعد ازون باید یاد بگیری که چه جوری دست باز بزنی و بعد آروم آروم شروع کنی به نواختن از روی نت, ریتم رو هم از همون دست بازا شروع کنی و باهاش پا بزنی متاسفانه بعضی از مربی ها ضمختن, نوازنده حرفه ای باید اخلاقشم حرفه ای باشه. راهی که من رفتم رو تکرار نکن من 3 تا استادعوض کردم تازه فهمیدم تو اون دو , سه سال چیزی یاد نگرفتم.
    خدارو شکر جستجو جواب داد و بلاخره هم اموزشگاه دارای تعهد حرفه ای و اخلاقی پیدا کردم هم استاد با صبر و حوصله

متاسفانه این اموزشگاه بدلیل تفکیک جنسیتی امروز چون استادم خانوم بودن عذرم را خواستن فعلا که به در بسته می خورم
    ویرایش توسط majid55 : Monday 18 November 2013 در ساعت 06:51 PM دلیل: تبلیغات فقط در بخش نیازمندی ها و تاپیک های مرتبط، مجاز میباشد

9. کاربران زیر از majid55 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Wieniawski آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20872
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    325

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط majid55 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خدارو شکر جستجو جواب داد و بلاخره هم اموزشگاه دارای تعهد حرفه ای و اخلاقی پیدا کردم هم استاد با صبر و حوصله

متاسفانه این اموزشگاه بدلیل تفکیک جنسیتی امروز چون استادم خانوم بودن عذرم را خواستن فعلا که به در بسته می خورم
    میگم میخوای بیخیال موسیقی شو

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Wieniawski [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    میگم میخوای بیخیال موسیقی شو
    دارم به همین نتیجه هم میرسم تو این هفته اگه کارم به نتیجه نرسد سازم را میدم بره و با دنیای غیر منعطف و بی رحم و امیخته با شارلاتانیسم موسیقی خداحافظی می کنم و خودم را از این فشار عصبی که چهار ماه است در گیرم کرده را رها خواهم کردالبته تجربه بعدی نبود شاید گرون بود ولی یه جورای ارزشش را داشت چون سابق بر این نظرم نسبت به موسیقی اساتید و اموزشگاهها به گونه ای دیگر بود ولی اکنون با شناخت کاملی که پیدا نموده ام حداقل می توانم در حد تجربه به دست امده اطرافیان و دوستانم را که خدای ناکرده قصد ورود به این حوضه را دارن اگاه می کنم و از ضررمالی و بحرانهای بعدی که ممکن است براشون پیش بیاید تا حدی جلوگیری می نمایم همیشه تجارب ارزون نیستن خوب
    ویرایش توسط majid55 : Thursday 21 November 2013 در ساعت 10:30 AM

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

من که یه چند وقتی هست که حضور فعالی در سایت ندارم ولی ظاهرا یه مقدار زوده که منصرف بشین.
    استاد خوب توی تهران هست و میشه پا به عرصه ی موسیقی گذاشت.
    هر کاری اولش سخته و آدم معمولا با دنیایی از شارلاتانیسم و تحجر روبرو میشه... مخصوصا توی تهران. (خودم درد کشیده ام :))
    شما هم حالا تجربه ی خوبی دارین.
    شاد و پیروز باشید

13. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

والا به خدا تو مدت عمری که سپری نموده بودم حتی با افراد دارای ناهنجاری رفتاری هم گفتمان زننده نداشته ام و همیشه حتی با اونها هم در عین احترام متقابل هم کلام شدم ولی دیروز منشی اموزشگاه من را نه... خطاب کرد جدا برام جای تاسف داشت
    به قول شاعر:
    از درد سخن گفتن و از درد شنیدن
    با مردم بی درد خودش درد بزرگیست

15. کاربران زیر از majid55 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Wieniawski آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20872
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    325

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط majid55 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    والا به خدا تو مدت عمری که سپری نموده بودم حتی با افراد دارای ناهنجاری رفتاری هم گفتمان زننده نداشته ام و همیشه حتی با اونها هم در عین احترام متقابل هم کلام شدم ولی دیروز منشی اموزشگاه من را نه... خطاب کرد جدا برام جای تاسف داشت
    به قول شاعر:
    از درد سخن گفتن و از درد شنیدن
    با مردم بی درد خودش درد بزرگیست
    بیخیال بابا همجا پر شده از اینجور آدما باید سعی کنی خودتو سازگار کنی، فکر میکنم خیلی داری سخت میگیری

17. 3 کاربر برای این پست از Wieniawski تشکر کرده اند:

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

بیخیال بابا همجا پر شده از اینجور آدما باید سعی کنی خودتو سازگار کنی، فکر میکنم خیلی داری سخت میگیری
    نظر شما را نمی پسندم ولی قابل احترام میدانم. چون نتیجه حرف شما میشه خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو البته این رویه و دید زندگی را قابل تحمل می کنه ولی قطعا قابل قبول نیست بازم ممنون

19. کاربران زیر از majid55 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Wieniawski آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20872
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    325

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نظر شما را نمی پسندم ولی قابل احترام میدانم. چون نتیجه حرف شما میشه خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو البته این رویه و دید زندگی را قابل تحمل می کنه ولی قطعا قابل قبول نیست بازم ممنون
    ولی اصلا منظور من این نیست که خودتو مثل اینجور آدما بکنی, به هر حال فکر میکنم کسی که عاشق موسیقیه نباید به همین راحتی کنار بکشه, در هر صورت موفق باشی.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    93680
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    16
    23 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 4/0
    میزان امتیاز
    0

وای دوست خوبم مجید جان چقدر منو خندوندی قضیه ات شده مث گرگه تو میگ میگ همیشه بدشانسی میاری
    منم همون اول که ویالونو شروع کردم ب تور ی استاد با سابقه 20 سال ویالون زدن افتادم که ذوق و هنرو استعدادو درونم کشت و خیلی چیزای بد دیگه. گشتم تو شهرکوچیکمون ولی کلی استاد گیر اوردم بهترینشون استادخودم بود که هنوز بقیه کشفشون نکردن و سرشون خلوت تره نسبت به بقیه ولی بینظیرن حالا شماهم مث من شانستونو امتحان کنین نشدم بیاین نیشابور استاد من ب همه کمک میکنk.
    اها راستی ی استادی هست که هنوز تو دانشگاه تهران درس میخونن پنج شنبه ها میان و میرن شماهم حتما یه سری ب استادان جوان و با حوصله بزنین حتما نتیجه مطلوب میگیرین خواستینم بگین تا شمارشونو براتون بگیرم
    به امید موفقیت شما همه باهم
    ویرایش توسط neda_9922 : Wednesday 27 November 2013 در ساعت 09:04 PM

22. کاربران زیر از neda_9922 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

خدارا شاکریم که کار ما اگر برا خودمان نون نداشت برا دیگران اب داشت و باعث انبساط خاطر دوستان شدیم این سوال جدی میپرسم از تهران تا نیشابور چند ساعت راه است؟ایا استاد شما کماکان شاگرد میپذیرد؟ من با تردد مشگل ندارم منتظر جواب می مانم در ضمن همیشه لبتان به خنده باز
    ویرایش توسط majid55 : Wednesday 27 November 2013 در ساعت 09:24 PM

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

تشکر . تمام من نه اهل مشاجره ام نه درگیری پس شما هم خواهش به رویه عدم پاسخگوی به من ادامه دهید من اصلا قصد ادامه این بحث را نه با شما حتی با دیگران نداشتم چون مواردی که باید متوجه شوم شدم ای بابا در این زمونه مودب صحبت کردن توهین قلمداد می شه و برا طرف شبهه ایجاد می کند متن بالام هم اصلاح می کنم یکدفعه شائبه مجیزه گوی در شما از صحبتم ایجاد نشود درضمن سایت یک مکان اجتمائی برای حضور مجازی هست و ازادانه تا وقتی توهینی به کسی نشده می تواند نظر بدهد عکسش هم صادق است کسی به اجبار اظهار نظر دیگری را طلب نمی کند
    دوستان استاد عزیز [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]در پست بالا معقول و منطقی به نظرات من پاسخ داده بودن منتهی من به دلیل کج فهمی خودم و ناپختگی متاسفانه با کامنتم نا خواسته باعث رنجش استاد را بدون درنظر گرفتن اینکه ایشان پیشکسوت هست و به قولی هرچه جوان در اینه میبیند پیر در خشت خام میبیند نظر بدون سوءنیت داده اند جهت راهنمای من متاسفانه بی ادبی کردم و ناخواسته مسبب رنجش ودلخوری این عزیز را فراهم کردم می توانستم مطلب بالا را حذف کنم ولی بهتر دیدم باشد هم دوستان بی ادبیم را ببینند هم پی بردن به اشتباه و عذرخواهی ام را در هر صورت من که فکر نکنم هر عزیز دیگه ای هم بود میخشید ولی امید بخشش هم کم امیدی نیست دوستم برادر [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]عذرخواهی می کنم و شرمنده هستم

25. کاربران زیر از majid55 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    93680
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    16
    23 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 4/0
    میزان امتیاز
    0

خدارا شاکریم که کار ما اگر برا خودمان نون نداشت برا دیگران اب داشت و باعث انبساط خاطر دوستان شدیم این سوال جدی میپرسم از تهران تا نیشابور چند ساعت راه است؟ایا استاد شما کماکان شاگرد میپذیرد؟ من با تردد مشگل ندارم منتظر جواب می مانم در ضمن همیشه لبتان به خنده باز
    باقطاربیای 2ساعت مونده به مشهد (یعنی قبل مشهد) ایستگاه داره. جدی میخواین بیاین ???
    ولی دوست خوبم اگه بگردین احتمال اینکه استادخوب مث استاد من درتهران پیداکنین هم زیاده نگرانتون هستم واسه مشقت رنج 14ساعت سفررفت و14ساعت برگشت (اگه اشتباه نکنم)
    بازم همه تلاشتونوبکار ببندین موفق باشین
    ویرایش توسط neda_9922 : Wednesday 27 November 2013 در ساعت 09:06 PM

صفحه 10 از 14 نخستنخست ... 67891011121314 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)