لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 391011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 193 به 208 از 218

موضوع: آموزش درست ویولن (نحوه ی شروع فراگیری. ترتیب آموزش کتاب های نت و ...)

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    109759
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    7 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

Smile 20 نکته درباره ی آموزش ویولن

0 Not allowed! Not allowed!
    1- خیلی مهم است که هنرجو به ویولن علاقه فراوان داشته باشد.
    2- استادی که دارای صلاحیت باشد، استعداد هنرجو را بررسی و تائید کند.
    3- هنرجو چپ دست نباشد. (آموزش چپ دست ها برای یادگیری ویولن و تهیه ساز ایشان با بقیه چندین فرق داردو زحمت بسیار.)
    4- هر استادی برای آموزش هر سنی مناسب نیست.
    5- یادگیری ویولن ، بسیار حوصله ، دقت ، پشتکار و انضباط می خواهد. آرشه کشی صحیح و انگشت گذاری دقیق ، به زمانی طولانی و عشق و پایداری نیاز دارد. نیمی از این مهم به عهده ی هنرجوست و نیمی دیگر به عهده ی استاد!
    6- انتخاب استادی که صلاحیت علمی ، هنری ، اخلاقی و آموزشی داشته باشد.
    7- تهیه ساز مناسب با وسایل ضروری آن.
    8- استاد خوب در آموزشگاه ، به استاد متوسط در منزل ارجحیت دارد.
    9- آموزش گروهی (محدود) بهتر از فردی است.
    10- هرگز ویولن و آرشه را برای آسانی و ... نادرست نگیرید.
    11- بیشتر اوقات برای مشق های موسیقی (هرسازی) حتما پا بزنید. (ریتم / ضرباهنگ)
    12- استاد از هنرجو توقع بی جا و اضافه نداشته باشد و موقعیت هنرجو را درک کند.
    13- تمرین موسیقی باید هر روز هفته باشد. هر روز چندین ساعت – در چند نوبت.
    14- از همان جلسه ی نخست ، بهتر است برخی از درس ها و توضیحات استاد ضبط شود. همچنین اجراهای هنرجو. هم برای یادگیری و هم یادگاری، با ذکر تاریخ.
    15- برای حفظ سلامت ، رعایت درست نشستن و درست ایستادن هنگام نوازندگی بی اندازه مهم است.
    16- نرمش های مناسب ، قبل و بعد از نوازندگی ضرورت دارد. حتی میان تمرین های طولانی.
    17- استاد ، به تناسب پیشرفت هنرجو ، آهنگ ها و ترانه های زیبا و ساده را به وی یاد دهد.
    18- برای پیشرفت و ایجاد شوق ، انگیزه و علاقه در دل هنرجو ، بهتر است استاد در هر جلسه ، قطعه یی کوتاه ولی زیبا و خاطره انگیزی اجرا کند.
    19- تا هنرجو درسی را فرانگرفته است ، درس جدی را به او آموزش ندهید.
    20- همراه با نوازندگی ، تئوری موسیقی هم باید آموزش داده شود. البته با درجه بندی صحیح و از آسان به مشکل. و نیز ... معرفی استادان ویولن و زندگی و آثار ایشان و تاکید بر قدر شناسی.

2. 7 کاربر برای این پست از webmaster تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    109063
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    29
    22 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/0
    Given: 3/1
    میزان امتیاز
    0

من سوالم اینه که ایا باید ابتدا با سوزوکی کار کرد یا با ل ویولن . سوزوکی با ل ویولن چه فرقی دارد؟
    و سوال بعدی اینکه گام هریمالی چه کتابی است و چه چیز هایی در ان دارد؟
    فرخ پارسا
    خاک پای شما

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط nioton_violon [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من سوالم اینه که ایا باید ابتدا با سوزوکی کار کرد یا با ل ویولن . سوزوکی با ل ویولن چه فرقی دارد؟
    سلام دوست عزیز.
    متاسفانه من الان دسترسی به کتاب گام هریمالی ندارم و ندیدمش. اصولا گام نوازی خیلی به نوازندگی کمک می کنه. شما هر قطعه ای رو که می نوازی در یک گام یا تونالیته ی خاص هست پس اگه بتونید گام های مختلف رو خیلی روان و مسلط بنوازید میتونید در نواختن قطعات مختلف راحت تر و بهتر عمل کنید. (در مورد متود و روش این کتاب انشاا... اساتید میان و توضیح میدن)

در مورد کتاب های سوزوکی و ل ویلن عرض کنم: (فقط 3 جلد اول از هر دو کتاب رو بررسی کردم. البته 3 جلد اول سوزوکی در یک جلد منتشر شده)

متد سوزوکی ظاهرا برای کودکان نوشته شده... البته برای بزرگسالان هم استفاده میشه و کاملا مفیده. ابتدای این کتاب تعدادی قطعه ی ساده آورده شده که بیشتر برای کودکان جذاب هستن. اساس کار این کتاب این هست که هنرجو رو با قطعه نوازی ورزیده می کنه. در ادامه هم قطعات بسیار زیبایی توی این کتاب آورده شدن. دوستانی که سبک کلاسیک کار می کنن، حتما بهشون پیشنهاد می کنم که قطعات کتاب سوزوکی رو کار کنن. دینامیک ها و حالات مختلف هم در این قطعات آورده شدن.

ل ویلن (با بیان صحیح: لو ویلن) خیلی آهسته آهسته و به مرور تکنیک ها رو آموزش میده. درس ها هر کدوم بصورت مجزا هستن و بعد از هر درس (یا چندتا تمرین) یه قطعه یا یک همنوازی آورده شده. این قطعات و همنوازی ها در راستای درس یا تمرینی که هنرجو یاد میگیره و انجام میده هستن و این کمک می کنه که هنرجو بتونه چیزایی که یاد میگیره رو در قالب اون قطعات اجرا کنه. یکی از بهترین ویژگی های این کتاب اینه که همنوازی های زیادی توش گنجونده شده. اما خب خیلیا میگن این قطعات یه مقدار بی روح و خشک هستن.

البته ظاهرا توی کشورهای دیگه از کتاب های دیگه ای برای آموزش ویلن استفاده میشه (فکر می کنم یکی معروفترین کتاب هایی که ازش استفاده میشه کتاب ایوان گالامیان باشه)

مدرسینی که وسواس بیشتری در امر تدریس دارن، برای هنرجویانی که میخوان سبک کلاسیک رو دنبال کنن در کنار ل ویلن از کتاب های دیگری مثل اتودهای ولفارت، شوچیک و ... استفاده می کنن. کتاب هایی مثل سوزوکی (که البته میتونه بصورت پایه ای هم استفاده بشه) و دنیای زیبای ویلن هم قطعات ساده ی زیبایی دارن که میتونه هنرجو رو به نوازندگی و تمرین بیشتر تشویق کنه.
    ویرایش توسط virtuoso : Thursday 17 July 2014 در ساعت 10:13 PM

5. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    296 بار تشکر شده در 151 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/0
    Given: 41/3
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط nioton_violon [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    گام هریمالی همون طور که ازمش پیداست بیشتر راجع به گامهاست
    ولی خوب تمرین هایی داره در مورد تغییر پوزیسیون و مثلا ارتباط و وصل پوزیسیون اول به پوزیسیون 3 و 5 و 7
    و همچنین تمریناتی در پوزیسیون 2 ، 3، 4، 5، 6 و 7
    یه قسمتی داره که وقتی میبینی میخوای ویولن رو ببوسی بزاری کنار اونم اجرای گام دو اکتاوی روی یک سیمه(فکرش رو بکن تا پوزیسیون یازدهم میره... )

7. کاربران زیر از vahid65 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    109063
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    29
    22 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

می شه یه کم حرفه ای پوزیسیون وگام را تعریف کنیدتا ما هم بفهمیم(البته اقای احمدی اگر سوالم مربوط به اینجا نیست به جای خودش منتقل کنید.)
    ویرایش توسط virtuoso : Friday 18 July 2014 در ساعت 12:04 AM
    فرخ پارسا
    خاک پای شما

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    111413
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    136
    50 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    Given: 2/1
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط djsaba2010 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام خدمت همه دوستانوخسته نباشید
    راستش من تازه میخام اموزش ویالن رو شروع کنم و دوست دارم قبل از رفتن به کلاس یکم اطلاعات راجع به ویالنو تمام مطالب مربوط به اونو بدونم. از دوستان عزیز میخام منابعی رو به من معرفی منن
    در باره ی ویولن violin33. blogfa. com

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

می شه یه کم حرفه ای پوزیسیون وگام را تعریف کنیدتا ما هم بفهمیم(البته اقای احمدی اگر سوالم مربوط به اینجا نیست به جای خودش منتقل کنید.)
    بهتر بود این سوال در بخش انگشت گذاری مطرح میشد ولی ایرادی نداره چون بحث پیش اومد در موردش صحبت می کنیم

گام: توالی 8 نت که بر طبق قاعده ی خاصی پشت سر هم قرار بگیرن. مثلا
    دو - ر - می - فا - سل - لا - سی - دو
    در اینجا بین نت های سوم و چهارم و همچنین هفتم و هشتم نیم پرده فاصله وجود داره (بین بقیه نت های متوالی یک پرده فاصله اس) وقتی این حالت وجود داشته باشه بهش میگیم گام ماژور ... که اینجا چون از نت دو شروع شده میشه دو ماژور.
    (من خیلی مختصر توضیح دادم اگه در مورد گام سوال دارین میتونید به بخش تئوری موسیقی انجمن مراجعه کنید و مطالب رو بخونید یا یه کتاب تئوری موسیقی تهیه کنید)
    گام نوازی یعنی اینکه شما انواع گام های معروف و پر کاربرد رو بنوازید تا به حالات مختلف انگشت گذاری مسلط بشین. دو ماژور - ر ماژور - سل ماژور - لا مینور - می مینور - سل مینور - ر مینور و ...

پوزیسیون یعنی وضعیت... وضعیت دست چپ. مبنا هم انگشت اول (انگشت اشاره) است. در حالت عادی که ما دستمون رو در انتهای ویلن قرار میدیم و انگشت ها رو سر جای خودشون میذاریم بهش می گیم پوزیسیون اول. اگه دست رو کمی جلوتر بیاریم طوری که انگشت اول بره سر جای انگشت دوم قرار بگیره بهش می گیم پوزیسیون دوم (طبیعتا انگشت دوم میره سر جای انگشت سوم قرار می گیره و ...) همینجوری پوزیسیون سوم و بعدی ها هم تعریف میشن. در واقع انگشت اول رو که بر داریم و روی نت بعدی قرار بدیم یه پوزیسیون بالاتر می ریم.

11. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    109063
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    29
    22 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط webmaster [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    3- هنرجو چپ دست نباشد. (آموزش چپ دست ها برای یادگیری ویولن و تهیه ساز ایشان با بقیه چندین فرق داردو زحمت بسیار.)
    5- یادگیری ویولن ، بسیار حوصله ، دقت ، پشتکار و انضباط می خواهد. آرشه کشی صحیح و انگشت گذاری دقیق ، به زمانی طولانی و عشق و پایداری نیاز دارد. نیمی از این مهم به عهده ی هنرجوست و نیمی دیگر به عهده ی استاد!
    14- از همان جلسه ی نخست ، بهتر است برخی از درس ها و توضیحات استاد ضبط شود. همچنین اجراهای هنرجو. هم برای یادگیری و هم یادگاری، با ذکر تاریخ.
    15- برای حفظ سلامت ، رعایت درست نشستن و درست ایستادن هنگام نوازندگی بی اندازه مهم است.
    16- نرمش های مناسب ، قبل و بعد از نوازندگی ضرورت دارد. حتی میان تمرین های طولانی.
    17- استاد ، به تناسب پیشرفت هنرجو ، آهنگ ها و ترانه های زیبا و ساده را به وی یاد دهد.
    18- برای پیشرفت و ایجاد شوق ، انگیزه و علاقه در دل هنرجو ، بهتر است استاد در هر جلسه ، قطعه یی کوتاه ولی زیبا و خاطره انگیزی اجرا کند.
    20- همراه با نوازندگی ، تئوری موسیقی هم باید آموزش داده شود. البته با درجه بندی صحیح و از آسان به مشکل. و نیز ... معرفی استادان ویولن و زندگی و آثار ایشان و تاکید بر قدر شناسی.
    حالا همه ی اینا رو که گفتی مطمئنی که حتی یدونشم توی کلاس ها اجرا میشه
    ویرایش توسط virtuoso : Tuesday 22 July 2014 در ساعت 07:23 PM
    فرخ پارسا
    خاک پای شما

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    11

من الان ل ویولن یک و سوزوکی جلد اولو دارم تموم می کنم ولی دوست دارم کنارش موزیکای مختلف خارجی و ایرانی بزنم فقط تمرین های کتاب دوست ندارم بزنم
    می خوام آهنگ های دیگه هم بزنم
    این روش غلطه؟ فقط باید تمرین کتاب زد؟
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط angelmalfoy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من الان ل ویولن یک و سوزوکی جلد اولو دارم تموم می کنم ولی دوست دارم کنارش موزیکای مختلف خارجی و ایرانی بزنم فقط تمرین های کتاب دوست ندارم بزنم
    می خوام آهنگ های دیگه هم بزنم
    این روش غلطه؟ فقط باید تمرین کتاب زد؟
    سلام دوست عزیز.
    آموزش باید تنوع داشته باشه ...
    شما الان میتونین با نظر استاد کتاب دنیای زیبای ویلن جلد اول رو در کنار ل ویلن 2 شروع کنین... البته نظر استاد خیلی مهمه و آهنگ ها رو استاد باید انتخاب کنه.

15. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    115472
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط webmaster [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    --------هر کس که گفته که چپ دستها برای زدن ویلون مشکل دارن غلط کرده---------

البته ببخشید اینو من نگفتم . این جمله رو یکی از اساتید ویلون توی شهر کرمان به من دست چپ گفت
    میگفت دست چپ بودن نه تنها که عیب نیست یک مزیت بسیار عالی هم دارد. می گفت وقتی برای اولین بار آرشه رو دستت می گیری اصلا فرقی نمی کنه که چپ دست باشی یا راست دست با هردو مشکل داری. گفت ماوس کامپیوتر رو با کدوم دستت می گیری؟!!! گفتم راست. گفت حالا با چپ امتحان کن. راست می گفت با اینکه چپ دست بودم اصلا با دست چپ روی ماوس تسلط نداشتم ولی با راست خیلی خیلی راحت کار میکنم.. میگفت میدونی چرا اینجوریه؟؟؟؟!!!. گفتم الان فهمیدم هههههه. گفت پس اینم بدون قصه ماوس و آرشه مثل همه.. گفت شاید اولش برای آرشه کشی و تکنیکاش کندتر از دست راستها پیش بری و زودتر خسته بشی ولی بهت قول می دم با فقط فقط فقط دو هفته روزی چند ساعت تمرین بیشتر مشکلت حل بشه ولی ی ی ی ی ی ی ی توی انگشت گذاری با دست چپ که بسیار سختره خواهی دید که چه طور سریع پیشرفت می کنی و از دست راستها جلو می زنی. الان که دارم اینارو می نویسم حدود دوماه از اون روز گذشته. تمام حرفهایش توی عمل برام ثابت شده دمش ش ش گرم م م م.
    اینو برای این نوشتم که دست چپان عزیز بدونن نه هیچ تمرین خاصی می خوان نه هیچ ویلون خاصی چون خودمم اولش یک مثلا استاد این حرفو بهم زد که خیلی حالمو گرفت فقط فقط مثل دست راستها تمرین کنین همین

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

از تمامی دوستان برای چندمین بار خواهش می کنم اخلاق و ادب رو در نوشته هاشون رعایت کنن.
    برای آشنایی با نحوه ی فعالیت در بخش ویلن کلاسیک لطفا تاپیک راهنمای کاربران رو مطالعه کنید.
    با تشکر

- - - Updated - - -

و اما در مورد چپ دست ها ... هیچ فرقی نمی کنه که برای ویلن زدن راست دست باشی یا چپ دست.

طبیعتا چون هنرجو ی چپ دست اول میخواد آرشه کشی روی سیم های دست باز رو یاد بگیره کمی مشکل داره ولی از وقتی که پای انگشت گذاری میاد وسط تا دوره ی حرفه ای و پیشرفته نقش هر دو دست تقریبا یکسان میشه (البته بستگی به قطعه ی مورد نظر داره ولی در کل هر دو دست نقش بسیار مهمی رو ایفا می کنن)

چند بار توی همین سایت در مورد اینکه ویلن برای چپ دست ها تغییر کنه صحبت شده که مثلا آدم چپ دست باید با دست چپ آرشه بکشه پس باید چانه گیرش رو عوض کنه و مخصوص چپ دست ها بذاره ... بعد خرک رو بچرخونه ... سیم ها رو هم از راست چین به چپ چین تغییر بده ... جای پل رو هم تغییر بده ...
    اینا درست، پل باس رو میخواد چیکار کنه؟
    باید ویلن کلا باز بشه که می بینیم کسی این کار رو نمی کنه.
    تا حالا دیدین توی یه ارکستر بزرگ کسی ویلن رو برعکس بقیه گرفته باشه؟! ... نه (توی هر ارکستری ممکنه یک یا چند نوازنده چپ دست حضور داشته باشن)

باید دقت کرد که هر دو دست نقش مهم و پر رنگی دارن توی ویلن و نمی شه گفت کدوم دست کارش مهم تره ... باید هم آرشه کشی قوی باشه هم انگشت گذاری ... (و البته خیلی پارامترهای دیگه) ... پس ویلن چپ دست ها و راست دست ها نداریم ... ویلن به یه شکل استاندارد ساخته میشه.

18. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    107685
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    64
    9 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

به نظر اساتید گام نوازی تا چه میزان میتونه مفید باشه؟
    چه زمانی برای شروع خوبه؟
    هنرجو میتونه خودش گام رو تمرین کنه؟
    مثلا همراه با کتاب خالقی 2 پیش استاد تدریس میشه خودش کام های مختلف رو تو خونه تمرین کنه !!!
    چه کتابی پیشنهاد میشه؟ - فکر کنم یکی از معروف ترین کتابها گام هریمالی باشه

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط saberk [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به نظر اساتید گام نوازی تا چه میزان میتونه مفید باشه؟
    چه زمانی برای شروع خوبه؟
    هنرجو میتونه خودش گام رو تمرین کنه؟
    مثلا همراه با کتاب خالقی 2 پیش استاد تدریس میشه خودش کام های مختلف رو تو خونه تمرین کنه !!!
    چه کتابی پیشنهاد میشه؟ - فکر کنم یکی از معروف ترین کتابها گام هریمالی باشه
    البته من استاد نیستم ... ایشالا اساتید بیان و جواب بدن
    سوال خوبی پرسیدین
    گام نوازی بسیار مهمه ... چه در ایرانی و چه در کلاسیک. قبل از اجرای هر قطعه ای باید گام اون قطعه تمرین بشه.
    از همون زمانی که نواختن قطعات شروع میشه (در سال اول) باید گام نوازی هم تمرین بشه ... (حالا ممکنه یه دانگ از گام تمرین بشه که بستگی به نظر استاد داره)
    گام نوازی باعث میشه که هنرجو به جای انگشتاش روی فینگربرد توی گام های مختلف عادت کنه.
    بله هنرجو میتونه خودش تمرین کنه. اگه بخواد کلاسیک کار کنه میتونه مثلا همراه با یه پیانو یا یه ویلنیست ماهر دیگه کار کنه که جای انگشتاش دقیق بشه (مثلا هر دو همزمان شروع کنن گام سل ماژور رو بزنن و مراقب باشن که هم صدا بنوازن)
    هنرجوی ویلن ایرانی هم میتونه همراه به یه نوازنده سنتور یا تار (که ماهر باشه و کوکش دقیق باشه) گام های ایرانی رو تمرین کنه. مثل گام سه گاه و چهارگاه (البته بعضی از اساتید میگن از واژه ی گام برای مایه های ایرانی نباید استفاده کرد ولی من اینجا منظورم فقط نواختن نت هاست)
    اگه دارین کتاب خالقی 2 رو می نوازین ، هر قسمتی هستین یا از استادتون بخواین یا به ما بگین تا گامشو بهتون بگیم و قبل از تمرین اون قسمت، گامشو بنوازین تا پنجه تون به اون گام عادت کنه.
    گام هریمالی به درد دوستان کلاسیک کار می خوره ... من کار نکردم ولی ظاهرا سطحش از مبتدی بالاتره.

21. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    107685
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    64
    9 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    البته من استاد نیستم ... ایشالا اساتید بیان و جواب بدن
    سوال خوبی پرسیدین
    گام نوازی بسیار مهمه ... چه در ایرانی و چه در کلاسیک. قبل از اجرای هر قطعه ای باید گام اون قطعه تمرین بشه.
    از همون زمانی که نواختن قطعات شروع میشه (در سال اول) باید گام نوازی هم تمرین بشه ... (حالا ممکنه یه دانگ از گام تمرین بشه که بستگی به نظر استاد داره)
    گام نوازی باعث میشه که هنرجو به جای انگشتاش روی فینگربرد توی گام های مختلف عادت کنه.
    بله هنرجو میتونه خودش تمرین کنه. اگه بخواد کلاسیک کار کنه میتونه مثلا همراه با یه پیانو یا یه ویلنیست ماهر دیگه کار کنه که جای انگشتاش دقیق بشه (مثلا هر دو همزمان شروع کنن گام سل ماژور رو بزنن و مراقب باشن که هم صدا بنوازن)
    هنرجوی ویلن ایرانی هم میتونه همراه به یه نوازنده سنتور یا تار (که ماهر باشه و کوکش دقیق باشه) گام های ایرانی رو تمرین کنه. مثل گام سه گاه و چهارگاه (البته بعضی از اساتید میگن از واژه ی گام برای مایه های ایرانی نباید استفاده کرد ولی من اینجا منظورم فقط نواختن نت هاست)
    اگه دارین کتاب خالقی 2 رو می نوازین ، هر قسمتی هستین یا از استادتون بخواین یا به ما بگین تا گامشو بهتون بگیم و قبل از تمرین اون قسمت، گامشو بنوازین تا پنجه تون به اون گام عادت کنه.
    گام هریمالی به درد دوستان کلاسیک کار می خوره ... من کار نکردم ولی ظاهرا سطحش از مبتدی بالاتره.
    ممنون از وقتی که میزاری

کتاب خالقی 2 که به صورت جدی کار نکردم هنوز
    بعد از تموم شدن خالقی 1 خودم دارم روی چندتا کتاب تمرین میکنم و تا چند وقت دیگه مجددا میرم کلاس
    استادم نظرش به انبود که خالقی 2 رو بعد از خالقی 1 شروع کنم ولی خودم خیلی احساس ضعف میکردم :|
    در کنارش الان 1 ماهه سلفژ کار میکنم
    تو تغییر پوزیسیون فالش میشه دستم :-(
    قطعات کتاب اول رو که قبلش هیچ گامی رو نمیزدیم! لازمه الان در این فرصت گام هاشو بزنم؟؟؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    118283
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض اموزش تصویری ویلون رجا محمدی

سلام

من جلد1 و2 کتابهای ل ویلون رو از روی پکیج یک اموزشی رجا محمدی تمام کردم(بدون استاد) . میخوام ایرانی نوازی کار کنم به نظر شما ادامه بدم یا برم سراغ کتابهای خالقی؟ می خواستم بدونم کسی سی دی اموزشی می شناسه که 4 تا کتاب خالقی رو اموزش بده(هر 4 تا نه فقط دو تا)
    با تشکر

صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 391011121314 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)