لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 4 از 14 نخستنخست 12345678 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 49 به 64 از 222

موضوع: قابل توجه کیبرد نوازان محترم......

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23864
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    142
    187 بار تشکر شده در 68 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    به نظر من برای اینکه بتونی آکوردهای مناسبی برای قطعه مورد نظرتون استفاده کنید ابتدا به گام آهنگ توجه کنید وسپس تمام آکوردهای که قابلیت اجرا در آن گام را دارند درنظر بگیرید سپس از آکورد پایه شروع کنید و جاهای که میتوانید به آکورد پایه برگردید را مشخص کنید معمولاقبلاز وقتی میخواهید به آکورد پایه برگردید آهنگ به یک اوجی میرسه که معمولا یک آکورد سو ن دار از پایه پنجم استفاده میشودکه پس از رسیدن به آکورد پایه یک حس حل شدن ایجاد میکند و قبل از رسیدن به این حالت از یک آکورد پایه چهارم استفاده میشودوسایر آکوردها بینابین اینها باتوجه به نقاط اشتراکی که با هم دارندو رابطه ای که با ملودی دارند مورد استفاده قرار میگیرند.
    ویرایش توسط zamani_m : Monday 29 March 2010 در ساعت 10:18 AM

2. 4 کاربر برای این پست از zamani_m تشکر کرده اند:

Amir Akbari آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21368
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    633
    424 بار تشکر شده در 141 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 35/0
    Given: 79/0
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض موسیقی

نقل قول نوشته اصلی توسط زمانی. م [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به نظر من برای اینکه بتونی آکوردهای مناسبی برای قطعه مورد نظرتون استفاده کنید ابتدا به گام آهنگ توجه کنید وسپس تمام آکوردهای که قابلیت اجرا در آن گام را دارند درنظر بگیرید سپس از آکورد پایه شروع کنید و جاهای که میتوانید به آکورد پایه برگردید را مشخص کنید معمولاقبلاز وقتی میخواهید به آکورد پایه برگردید آهنگ به یک اوجی میرسه که معمولا یک آکورد سو ن دار از پایه پنجم استفاده میشودکه پس از رسیدن به آکورد پایه یک حس حل شدن ایجاد میکند و قبل از رسیدن به این حالت از یک آکورد پایه چهارم استفاده میشودوسایر آکوردها بینابین اینها باتوجه به نقاط اشتراکی که با هم دارندو رابطه ای که با ملودی دارند مورد استفاده قرار میگیرند.

دوست خوبم با قسمتی از حرفهات موافقم و از خوندن متن تو دوست گلم که اینقدر زیبا و با احساس نوشتی „یک آکورد سون دار از پایه پنجم استفاده میشود که پس از رسیدن به آکورد پایه یک حس حل شدن ایجاد میکند” حسابی لذت بردم و سپاس فراوان از اینکه تجربیات خودت رو باهام در میون گذاشتی، در اینکه یک نوازنده و یا آهنگ ساز و حتا خواننده باید مبانی موسیقی رو فرا بگیره هیچ شکی نیست ولی بعد از یادگیری این دوره باید مبتنی بر آموخته ها و صد البته حس درونیش آهنگ رو بسازه یا اجرا و یا تنظیم کنه، فراموش نکنیم که موسیقی فرمول ریاضی نیست که برای گرفتن نتیجه از راهی خاص اون رو دنبال کنیم البته این نظر شخصی من هست، فکر میکنم گاهی برای ماندگار شدن باید نوآوری هم در کار وجود داشته باشه وگرنه پیشرفتی در کارمون حاصل نمیشه، امیدوارم همیشه پیروز باشی دوست من .
    ای آنکه از دیار من آخر گریختی
    چون شد که از تو باز نیامد نشانه ای

4. 3 کاربر برای این پست از Amir Akbari تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3154
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    368
    646 بار تشکر شده در 209 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

سلام دوستان.
    در يكي از سايتها يك مطلب جالبي در مورد موسيقي خوندم. البته عين جمله كاملا يادمه ولي نوسينده اش را شك دارم كه سقراط بود و يا افلاطون و ارسطو حالا هر كدوم.
    متن نوشته اينطور بود . هرجا كه ديدين موسقي زيبا شد خودتان را زياد محدود به قانون و قواعد موسيقي نكنيد.
    مسلما هر قانون و قواعدي اولش به صورت تجربه بوده و با نقاط مشتركي كه توسط تجربه عموم بدست امده به قانون تبديل شده است. طبعتا هر چه زمان ميگذره تجربه هاو اموخته هاي بشر فزوني ميابه. وخيلي از ضعفها و چاله چوله ها در اين ميان ترميم ميشند. البته اضافه كنم اين بدين معنا نيست كه يك نو اموز موسيقي بياد و ادعاي قانون بكنه. و بگه خوب من هم ميخواهم اينطور قاعده اي براي موسيقي ايجاد كنم. بحث بر سر جزئيات هست نه كليات.

من با اين نظر امير جان موافقم . كه موسيقي حساب و رياضي نيست كه فقط يك راه ثابت داشته باشه. اين حقير به شخصه در اكثر اهنگهايي كه كار كردم يك تغييرات جزئي مطابق با ميل و سليقه خودم ايجاد ميكنم. چرا كه معتقدم اگر اينطوري ميشد زيباتر نيز ميشد. البته باز ميگم اين تغييرات جزئي نبايد در حدي باشه كه قالب اهنگ را از محوريت خارج كنه.
    ببينيد دوستان عمل از تئوري غني تر هست. هر چه قدر كه بيشتر روي ساز كار ميكني . يكسري تجربيات جديد كسب ميكني كه بيشتر شان هم قابل بيان نيست. ولي اين تجربه و فن بين شما و سازتونه. و در هيچ كتابي نوشته نشده. با تشكر
    «ÖLMEK FELAKET DEĞİDİR.ÖLDÜKTEN SONRA,BAŞINA GELECEKLERİ BİLMEMEK FELAKETTİR.»

6. 4 کاربر برای این پست از saeed_national تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8263
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    221
    304 بار تشکر شده در 114 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

من اینجا از زمانی عزیز بخاطر مطلب مهمشون تشکر میکنم. و از اینکه اطلاعاتشون رو در اختیار میزارن ممنون. امیدوارم بازهم شاهد این جور موارد باشیم.

در ضمن با گفته سعید عزیز هم موافقم. به نظر من برای ساخت یک آهنگ ابتدا باید همان اصول و مفاهیم اصلی و جزیی رو رعایت کرد. چون این تجربه گذشتگان هست که به علم تبدیل شده. و باید بنای ساخت بر پایه این علم باشه. وگرنه بعد از کلی صرف وقت به این نتیجه میرسیم که بهترین حالت همان حالت علمی است.

اما بعد از ساخت حالا این هنر نمایی و ذات درونی هر کس از درک موسیقی خودشه که میتونه مناسب با حال و هوای آهنگ و حتی خواننده احتمالی در جزییات تغییر بده و زیباترش کنه.

در موسیقی اینقدر دستمون باز هست. ممکن نظر یک فرد با فرد دیگه در مورد این تغییرات جزیی متفاوت باشه و این یک حسن است و باعث پیشرفت.

حالا یک سوال دارم:
    به نظر شما بهترین حالت آکوردگیری روی کیبورد برای گرفتن راحت آکوردها سو ن دار و آکوردهای هفتم و ششم و...
    کدام حالت است.
    منظورم حالت های multi or singel or full,... fingered دقیقا...

8. 4 کاربر برای این پست از m_abdi تشکر کرده اند:

ast1356 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    11876
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    241
    515 بار تشکر شده در 211 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط m_abdi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من اینجا از زمانی عزیز بخاطر مطلب مهمشون تشکر میکنم. و از اینکه اطلاعاتشون رو در اختیار میزارن ممنون. امیدوارم بازهم شاهد این جور موارد باشیم.

در ضمن با گفته سعید عزیز هم موافقم. به نظر من برای ساخت یک آهنگ ابتدا باید همان اصول و مفاهیم اصلی و جزیی رو رعایت کرد. چون این تجربه گذشتگان هست که به علم تبدیل شده. و باید بنای ساخت بر پایه این علم باشه. وگرنه بعد از کلی صرف وقت به این نتیجه میرسیم که بهترین حالت همان حالت علمی است.

اما بعد از ساخت حالا این هنر نمایی و ذات درونی هر کس از درک موسیقی خودشه که میتونه مناسب با حال و هوای آهنگ و حتی خواننده احتمالی در جزییات تغییر بده و زیباترش کنه.

در موسیقی اینقدر دستمون باز هست. ممکن نظر یک فرد با فرد دیگه در مورد این تغییرات جزیی متفاوت باشه و این یک حسن است و باعث پیشرفت.

حالا یک سوال دارم:
    به نظر شما بهترین حالت آکوردگیری روی کیبورد برای گرفتن راحت آکوردها سو ن دار و آکوردهای هفتم و ششم و...
    کدام حالت است.
    سلام مهدي خان؛ عيد شما هم مبارك به همراه خانواده محترمتون سال خوبي انشاالله در پيش رو داشته باشي

عرض كنم براي اينكه آكوردها رو به طور استاندارد و كامل بتوني بگيري بايد گزينه fingered رو انتخاب كني.

10. 2 کاربر برای این پست از ast1356 تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3154
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

من از fingered استفاده ميكنم.

12. 3 کاربر برای این پست از saeed_national تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23864
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    142
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

single finger برای تک انگشتی multifinger تک انگشتی و چند انگشتی برای هر دو جواب میده فقط باید حواست باشه که در گرفتن چند انگشتی همه را با هم بگیری وگرنه آکورد ی غیراز اونی که میخواهی اجرا میشه fingered برای چند انگشتی (3به بالا) fingered on bass که در سازهای حرفه ای هست چند انگشتی با تفکیک معکوس ها یعنی مثلا G دارای یک پایه ودو معکوس است که اگر در این حالت قراربدی نوع معکوس را هم نشان میدهد و صدا هم کمی متفاوت است واین قسمت حرفه ای ترین قسمت تنظیمات آکورد گیری هست که من fingered را پیشنهاد میکنم
    ویرایش توسط zamani_m : Tuesday 30 March 2010 در ساعت 05:35 PM

14. 4 کاربر برای این پست از zamani_m تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8263
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    221
    304 بار تشکر شده در 114 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

(علی جان عید شما و همه بچه های آستارا و نت آهنگ هم مبارک.)

ممنون از راهنمایی همه.

خوب پس خیالم راحت شد . من خودمم از همین حالت fingered استفاده میکنم. این fingered on bass رو نمیدونستم چیه که زمانی عزیز توضیح داد.
    اینجور که فهمیدم یعنی ما برای آکورد G که سل - سی - ر رو میگریم. اگر آکورد معکوسش رو که مثلا یکیش ر سل سی هست بگیریم مثلا با باس بیشتر مواجه میشیم مثلا یا همون صدای متفاوت

16. کاربران زیر از m_abdi به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Amir Akbari آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21368
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    633
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض حالتهای آکورد گیری در کیبورد

نقل قول نوشته اصلی توسط m_abdi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    حالا یک سوال دارم:
    کدام حالت است.
    Single در این حالت با یک انگشت آکورد گرفته میشه و مورد استفادش برای اجرای باس آهنگ (به تنهایی) هست برای شروع ساخت هارمونی و ...
    Fingred بیشترین و متداول ترین حالت استفاده از کلیدهای سمت چپ کیبورد برای آکورد گیری هست میتونیم در این حالت از بیشتر آکوردهای کیبورد (شش، هفت و ...) بهره بگیریم،
    Full در این حالت تمام کلیدهای کیبورد آماده برای آکورد گیری هستند و برای اینکار باید دست کم سه کلید رو برای اجرای آکورد همزمان فشار بدیم استفاده از این روش برای آهنگهایی هست که برای نواختن ملودی از هر دو دست استفاده میشه (یعنی اجرای همزمان ملودی و آکورد) و البته در این روش نوازنده باید دارای مهارت و دقت بالایی باشه،
    Expert این حالت امکانات بیشتری از حالتهای بالا داره برای مثال همونطور که میدونید با فشار بر روی کلیدهای G+B+D+F آکورد سل ماژور هفت بدست میاد و اگر در این حالت کلید فا (قبل از سل) رو همزمان با آکورد سل ماژور هفت بگیریم یعنی F+G+B+D+F آکورد سل ماژور هفت و فا ماژور رو بصورت معکوس خواهیم داشت G7/F.
    من حالت Expert رو پیشنهاد میکنم چون در این حالت میتونیداز تمامی امکانات آکورد گیری کیبورد استفاده کنید، امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه .
    ویرایش توسط Amir Akbari : Wednesday 31 March 2010 در ساعت 04:13 AM دلیل: اشتباه نوشتاری

18. 4 کاربر برای این پست از Amir Akbari تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23864
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    142
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

منظور از معکوس این نیست که نت ها را برعکس بگریم گرچه اینی که دوستمون فرمودندن یکی ازمعکوسهای G هست. منظور تغییر بم ترین نت است یعنی سل سی ر که پایه اصلی آن سل است آکورد پایه نامیده میشود اگر سی ر سل را بگیرم معکوس اول نامیده میشود وبم ترین نت آن سی است و ر سل سی معکوس دوم نامیده میشود که در FINGERED ON BASS نمایش داده میشود

20. 2 کاربر برای این پست از zamani_m تشکر کرده اند:

sunshine آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12457
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    251
    324 بار تشکر شده در 104 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    16

با تشکر از همه دوستان عزیز جناب زمانی اکبری سعید عزیز و همه نوازنده های عزیز که این تاپیک جالب رو سر پا نگه داشتن
    یه عرضی که بنده دارم با توجه به اینکه کار همه بچه ها به نظرم خیلی عالیه و اکثرا از نوازنده های قوی هستن بیان تو سبکهای متفاوت تری هم نمونه کار ارائه بدن مثلا کارهای شاد و ایرانی هم کار کنن که از حالت یکنواختی و فقط کارهای کلاسیک بیرون بیایم
    مغز ما یك دینام هزار ولتی است كه متاسفانه اكثرمان بیش از یك چراغ موشی از آن استفاده نمی كنیم

22. 6 کاربر برای این پست از sunshine تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3154
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

سلام دوستان.
    به نظر من اينجا يك تاپيك عمومي و ايراني هستش. بايد تا ميتونيم مطابق با فرهنگ ايراني كار ارائه بديم. من قبلا نيز به اين مسئله اشاره كردم. و تا ميتونستم به بچه گوشزد كردم. ولي كمتر تحركي از بچه ها ديدم. اين حقير تا ميتونم كارهايم را در مايه خارجي و غير ايراني را اصلا و ابدا در اين تاپيك قرار نميدم. و انها را در يك تاپيك جداگانه (نمونه كارهاي سعيد ملكي) قرار دادم. ببينيد دوستان ما داراي تمدن 2500 ساله اريايي هستيم. انزمانهايي را كه ما تمدن ارائه ميداديم . كشورهايي چون فرانسه و انگليس و امريكا و... هنوز نبودن كه اظهار وجود كنند. حالا چي شده كه ما فرهنگ غربي را جايگزين فرهنگ و تمدن 2500 ساله خودمان ميكنيم؟

دوستان ما در كنار نوازندگي بايد اصالتمان را حفظ كنيم. ايا انصاف است كه اين مملكت با داشتن هنرمنداني چون جواد معروفي وپرويز ياحقي و جليل شهناز و حنانه و... چشم براه نوازندگان و اهنگسازان خارجي باشد؟

اشتباه نشه من مخالف نوازندگي اهنگهاي خارجي نيستم. وخوب اين را همه ميدانيم اهنگسازان خيلي بزرگي نيز در خارج از ايران نظير بتهوون و باخ و اميروف و خيلي هاي ديگه داريم. كه واقعا اثارشان قابل تحسين هستن.

گفتن اندازه نگه دار كه اندازه نكوست. خودتان قضاوت كنين در تاپيك عمومي يك كشور فارسي زبان اهنگهاي خارجي جاي اهنگهاي ايراني را في الفور وبا كسرت زياد گرفته. مگر مسائل ديني و اعتقادي با حلال و حرام دونستن ساز و اهنگ كمتر ضربه اي به موسيقي اين كشور زده ؟ كه حالا ضربه دوم را نيز ما نوازنده ها با پناه بردن به اهنگهاي خارجي وارد كنيم؟

ببينيد دوستان عادت طبيعت ثانوي انسان هست. هيچ وقت خودتان را محدود به يك سبك موسيقي نكنيد.. مطمئن باشيد با گوش دادن به انيكي سبك ها نيز علاقه را در خودتان ايجاد خواهيد كرد. و بدانيد ان شور و لذتي كه در فرهنگ نوازندگي و خوانندگي كشورتان هست. قابل مقايسه با اهنگهاي ديگر ملل نيست. براي اينكه از هر چه بگذريم ساختارمان ايراني كوك شده. با تشكر
    ویرایش توسط saeed_national : Saturday 3 April 2010 در ساعت 12:10 PM

24. 3 کاربر برای این پست از saeed_national تشکر کرده اند:

ehsanmir آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    15236
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,858
    2,565 بار تشکر شده در 967 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    17

سلام به همه دوستان
    اقا سعید من با شما هم مخالفم و هم موافق. موافقم چون منهم به تمدن ایران احترام میزارم و اون موقع که غرب هنوز بویی از تمدن نبرده بود ما دارای تمدن قوی بودیم. خوب تو این که هیچ شکی نیست. اما در مورد گذاشتن اهنگ در این تاپیک. من این تاپیک رو باز کردم تا همه بچه های کیبرد نواز کارهاشون رو اینجا بذارند به چند دلیل. 1 . تحرک بچه های کیبرد نواز کم شده بود. این کار رو من کردم تا بچه های کیبرد هم یه تکونی بخورند. نمونه کار بذارند. تبادل نظر کنند. تا سطح نوازندگی بچه ها بالاتر بره. بیشتر از اینکه هستند یاد بگیرند . 2 . بچه ها با برندها و مدلهای انواع کیبرد اشنا بشند. با صداها. ریتمها و ... 3 . قرار بود اینجا نت بذاریم تا بچه ها به سلیقه خودشون اجرا کنند. یه طورایی مثل مسابقه که خوب بچه ها استقبال نکردند از این مورد.
    حالا چه فرقی میکنه یه اهنگ از کلایدر من باشه یا یاحقی. البته من به این فکر شما احترام میزارم. و میدونم چه حسی نسبت به این قضیه دارید. اما هر کس به یه سبک علاقه داره. من خودم از سال 72 کیبرد کار میکنم. اما هیچ وقت نتونستم با سازها و سبک ایرانی کنار بیام. چرا؟ چون نمیتونم درکش کنم. چون چیزی که من دنبالشم تو سبک و اهنگهای ایرانی پیدا نمیکنم. حالا به نظر شما دوست عزیز ایرادی داره دوتا کار غربی هم ما تو این قسمت بذاریم. با توجه به اون چیزهایی که اول گفتم. اگر اشتباه میگم بگید اشتباه میگی .
    بازم از نظرات خوبتون ممنون...
    موفق باشید.

26. 3 کاربر برای این پست از ehsanmir تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3154
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

با تشكر از نظر احسان جان
    ببيند دوستان من نظر شخصي خودم را گفتم. در اين كه هر كس يك سبكي را دوست داره حرفي نيست. و هيچ كس را هم نميشه مجبور به پذيرفتن سليقه ديگري كرد. و اصولا اين كار صحيح هم نيست. ولي من در خودم اين ظرفيت را ديدم كه ميتونم خودم را به سبكهاي ديگر عادت بدم. و اين عادت را به راهي كه از نظر خودم منطقي هست. بكشانم. حالا شما ادعا ميكنين كه نميتونين اينجوري باشين. و نميتونين با سبكهاي ديگه كنار بياين. خوب هر طور راحتين رفتار كنيد.

28. 3 کاربر برای این پست از saeed_national تشکر کرده اند:

Amir Akbari آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21368
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    633
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض هر چه می خواهد دل تنگت بگو

دوستان خوبم به نظرم آهنگ زیبا و بحث اجرای اون با هم تفاوت داره، بنظر شما با بهترین کیبورد و ارزشمندترین سمپل ها میشه تار استاد جلیل شهناز رو اجرا کرد ؟ با کدامین کیبورد امکان اجرای ریتم لنگ وجود داره ؟؟ (حرف بنده در خصوص اجرای موسیقی سنتی با کیبورد هست) شکی نیست که موسیقی اصیل ما ریشه در وجود همگیمون داره، من با شنیدن آواز تو ای پری کجایی استاد قوامی به اوج لذت میرسم و دیگری با آهنگهای خانم قمر الملوک وزیری و یا استاد شجریان و...
    برای پیشرفت در هر کاری باید هزینه ی اون رو پرداخت آیا برای گوش کردن به موسیقی مورد علاقه مون پولی پرداخت میکنیم دست کم اینکه آلبوم خواننده ی مورد علاقه مون رو (در صورت وجود در بازار) بخریم نه اینکه آلبومی که برای ساختش کلی هزینه شده رو از اینترنت دانلود کنیم و باعث دلسردی آهنگساز، خواننده، تنظیم کننده و.. بشیم .
    یکی از عوامل زیبایی موسیقی ایران عزیز ما شعر پر محتوا و با ریشه ی اون هست که در زمان حاضر داره روز به روز بیشتر به بی محتوایی دچار میشه، شما خودتون بگید „هی باهام لج میکنه پاهاشو برام کج میکنه” یعنی چی ؟؟؟ من هیچ مشکلی با آهنگهای با معنی شاد „مثل آهنگ بسیار زیبای پریچه شعر از اردلان سرافراز با صدای معین و آهنگسازی فرید زولاند” ندارم ولی این کجا و آن کجا .
    اجازه بدیم دوستان تجربه هاشون و نمونه کارهاشون در مورد نوازندگی رو بصورت عملی با اجرای آهنگ توسط کیبورد خودشون (که نوعش هیچ اهمیتی نداره) و در هر سبکی که علاقه دارن در اینجا قرار بدن تا افرادی که مثل من نا بلد هستند و تشنه ی آموختن با روشهای مختلف نوازندگی بیشتر آشنا بشن، برای همگی بهترینها رو آرزو دارم .
    ویرایش توسط Amir Akbari : Sunday 4 April 2010 در ساعت 04:40 AM دلیل: باز هم اشتباه نوشتاری

30. 3 کاربر برای این پست از Amir Akbari تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23864
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    142
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

به هر حال به نظر من یک نوازنده خوب باید بتواند از پشت هر سبکی بر بیاد و برای اصولی کار کردن ما باید به موسیقی غربی هم توجه داشته باشیم چون اصولا چیزی که الان به عنوان علم موسیقی هست از غرب وارد شده است و موسیقی گذشته ما آنچنان قانونمند نبوده فقط روی توانایی گوش تاکید داشته است وموسیقی را با گوش یاد میدادند اگر من اشتباه می کنم شما درستش را بفرمایید . من در جایی دیگه گفتم که نظر هر شخصی محترمه ودر نقد منصفانه نباید علایق شخصی خودمون را وارد بحث کنیم چون نتیجه ای جزء جنگ وجدال ندارد. به نظر من نباید معقوله فرهنگ را این چنین کلی وارد بحث کرد وکلیه موسیقی غربی را خلاف فرهنگ واعتقادات ما دانست. این که هیچ کس نیست که مخالف این باشدکه واقعا قسمتی از موسیقی غربی خلاف فرهنگ ایرانی و شرقی است ونه تمام آن.
    این که ما فرهنگ 7 هزار ساله داریم ودر گذشته چنین بودیم وچنان مهم نیست مهم اینه که ما الان چی هستیم؟آیا تونستیم از این فرهنگ غنی مون استفاده کنیم؟ یاهر جا که کم میاریم میگیم ما ملت با فرهگنی هستیم؟ما خودمون کاری برای این فرهنگمون کردیم؟آیا تلاش کردیم چیزهای خوب را بگیریم و چیزهای بد را دفع کنیم؟با تشکر
    ویرایش توسط zamani_m : Sunday 4 April 2010 در ساعت 10:12 AM

32. 2 کاربر برای این پست از zamani_m تشکر کرده اند:

صفحه 4 از 14 نخستنخست 12345678 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)