لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 33 به 48 از 84

موضوع: یه سوال خیلی ساده!

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    16805
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    بقالی سر کوچه ما هم یه روز در میون شیر میده!

2. کاربران زیر از H.S.N به خاطر این پست تشکر کرده اند:

moein babayee آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    19140
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    1,300
    980 بار تشکر شده در 355 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط smile2life [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    حوصله بحث کردن با شماها رو ندارم، چون یه طرفه به قاضی می‏رید. کسی هم که یه طرفه به قاضی بره، خب معلومه پیروز از اونجا میاد بیرون.
    میتونی، بیا عملی ثابت کن حرفتو.

معین خان، شما هم همه چیز رو دریچه چشم خودت نبین. یکم وسیع تر نگاه کن. من یه حرفی می‏زنم، میدونم چی دارم میگم. ناتوانی شما در یک کار دلیل بر ناتوان بودن دیگران نیست.
    بعدش هم یک ماه، مدتیه که میشه یک آهنگ برای یه آلبوم نوشت. شما بهتره خودت بری یاد بگیری.

درضمن جا زدی برو دیگه چرا شرّ و ور میگی؟ عامل فتنه یعنی چی؟ عامل فتنه ... دهن منو باز نکن.

جناب alone composer من چرا باید بدم بیاد آموزش ببینم؟ دود که در بالا نشیند کسر شأن شعله نیست. من از این سیستم و نظام آموزشی این جا بدم میاد.
    این منو یاد یه ضرب المثل انگلیسی میندازه که میگه:
    i was born intelligent, but education ruined me
    دقیقاً همین اتفاقی که سر معین اومده. یه سیاستی بود که قبلا انگیلسی ها ازش برای حکومت کردن بر ایران استفاده می کردند. میگفت ایرانی رو گشنه نگه دار، حکومت کن.

خلاصه، آقای alone composer اگه می‏خوای از طریق عملی به من نشون بدی که حرفت حقه، من یک ماه بهت فرصت میدم. (اینم دیگه آخرشه، اصلا دوست نداشتم اینو بگم) اگر هم قصد داری با بحث حرفت رو به کرسی بنشونی، من باید برگردم سر پرست های اول، تک تک حرفامو بیارم. راجع بهش بحث کنم. چون شما حرف منو از ابتدا درست متوجه نشدید.
    اگر قرار باشه بحث رو ادامه بدم، ترجیح میدم اون رو با یک نفر که شما باشی ادامه بدم. معین خان بهتره دیگه دخالت نکنه. چون به جز آشوب کردن و آتیش بیار معرکه بودن کار دیگه ای نمی کنه. بهتره بره ادامه آموزششو ببینه. این براش بهتره.

می‏خوای بحث کنی، من باید به صورت کاملاً واضح و روشن، منظور خودمو به شما بگم که برمی‏گرده به پست‏های قبلی من. اگه می‏خوای، برم نقل قولشو بیارم، راجع بهش صحبت کنم که منظورم چیه. دقیق و جز به جز به سؤالاتون هم جواب میدم به شرطی که فقط یک نفر باشه.
    جداً باعث افتخاره کج فهمی های خودم رو با مناظره با کسی که خودش استاد کیبورد و کنترپوان هستش و گفتید بیست سال؟ بیست ساله با موسیقی سر و کار داره، اصلاح کنم.

دیگه حرفی ندارم. خارج از این دو موضوع (تئوری و عملی) هم دیگه حرف نمیزنم. یا به صورت عملی یا به صورت مناظره تک به تک.
    من که گفتم کم آوردم و بهتره قضاوت رو به دیگران واگذار کرد!
    این تاپیک داره خیلی مخرب می شه! ؟!
    من نه با کسی دعوا دارم نه می خوام نظر خودم رو تو ذهن و عمل دیگران فرو کنم آره اصلا شما فکر کنین من کم آوردم از من که چیزی کم نمی شه! بهرحال قبول من کم آوردم و قضاوت رو به دیگران واگذار کردم

آفرین سعید جان تو زندگیت شما بردی!

خیلی به انجمن خوش اومدین! ولی شرمنده فضولی می کنم این تاپیک خیلی خراب شده لطفا خودتون اون پست قبلی رو پاک کنید که باز مشکلی برای هیچ کس پیش نیاد

ممنون
    و بالاخره صبح شد!
    اما دیدین من هم فراموش شدم!!!!

scofild آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    20327
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    307
    1,072 بار تشکر شده در 291 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

Smile

سلام سلام سلام
    آقایون تقریباً همه صحبت ها رو خوندم ، قبل از اینکه وارد بحث بشم میخوام خواهش کنم ازتون که توی صحبت هاتون از کلماتی استفاده نکنید که خدای نکرده به شخص مقابل توهین بشه.

چیزی که من متوجه شدم اینه که جناب smile2life عقیدشون اینه که نت خوانی و تئوریه موسیقی در حده این که یک خط برای نوشتنه موسیقی باشن کافیه و باید دنباله نوآوری بود و ضمن اینکه فرموده بودن که مسیقی ریاضی نیست که از یک فرمولی بری تا به یک جوابه واحد برسی.

از طرفی آقا معین عقیده ای خلاف این دارن و میگن که نه !!! موسیقی قوائد و قوانینی داره که حتماً باید رعایت بشه و موسیقی و تمامه طبیعت بر پایه ی ریاضی بنا شده و هر چیز نظم و ترتیت خاص خودشو داره و بهش احتیاج داره.
    این وسط جناب alone composer هم اضافه شدن و از عقیده ی آقا معین طرفداری کردن.

این چکیده ی کل ماجرا بود اگه اشتباه نکنم.

حالا ازتون میخوام با دقت به حرفای من توجه کنید چون برای تک تک چیزایی که رد و بدل شده جواب دارم.

اول اینکه فکر نمیکنم کسی اینجا باشه و با این حرف مخالف باشه که موسیقی یک زبانه برای بیان احساسات. منم همین عقیده رو دارم اما نه به این صورت ، از نظر من موسیقی چیزیه که برای خودش شخصیت داره ، یعنی میشه اون رو به عنوان یک شخص زنده به حساب اوورد ، حالا چرا اینو میگم ؟؟
    جواب خیلی ساده ست ، منه آهنگساز وقتی شروع میکنم ، میشینم تا یک قطعه ای بسازم ، یک چیزی توی ذهنمه ، یک احساسی در وجودم هست که با تمام وجود میخوام اون رو به صورت تمام و کمال به مخاطبم منتقل کنم. برای اینکار میام چیکار میکنم؟ میام تموم حرف ها و احساساتم رو به موسیقی که یک شخصیت هست میگم و و بهش میگم چجوری سره صحبت رو با شنونده باز کنه ، حرف هاش با چه لحنی زده بشن، چجوری ادامه بده تا شنونده از حرفای من خسته نشه ، و در آخر چجوری حرف هاشو تموم کنه که شنونده بتونه از حرفای من یک نتیجه ای بگیره . حالا اینکه چجوری سره صحبت رو باز کنه ، مثله زندگیه ما که وقتی به یک شخص میرسیم سلام میکنیم ، نمیایم یه دفعه برداریم بگیم : آره داشتم میگفتم ، دیروز ... اگه اینکارو بکنیم طرف گیج میشه ، میگه اینم انگار یه تختش کمه !! توی موسیقی هم همینطوره ، شروع کار قوانینی داره ، پاساژ ها قوانین خودشون رو دارن ،سکوت ها و ادامه ها ، و در نهایت پایان ها. با جناب smile2life موافقم که میگن باید نوآوری توی موسیقی باشه ، اما نه به هر قیمت ، نه با زیر پا گذاشتنه چیزایی که با برداشتنشون پایه و اساسه کار سست بشه . نوآوری رو میتونیم توی ملودی ها ، تو آکورد ها توی سکوت ها ، توی پاساژ ها اوج ها و هزار تا چیزه دیگه داشته باشیم . شما فرض کنید میرین سینما... تو جایی که اوج فیلمه یه دفعه صفحه سیاه بشه و پرده هارو بکشن ، بگن خوش اومدین !!! فیلم تموم شد . اونجاست که سره فحشو میکشین به کارگردان با اون نوآوریش. حالا اینقدر ناجورم نمیگیم ، آقا هر فیلم از چند بخش تشکیل شده ، اول تیتراژ ابتدایی یا همون اینترو هست ، بعد فیلم شروع میشه و بازیگر ها طی 15 دقیقه ایتدایی به بیننده معرفی میشن ، بعد شروع داستان و پرداختن به موضوع اصلی ، بعد یک نقطعه عطف که بیننده رو مجذوبه خودش بکنه که به قوله خودمون میخ کوب بشه ، بعد دوباره روال عادی و باز یک نقطعه عطف دیگه و اوج داستان و در نهایت پایان و نتیجه گیری و تیتراژ پایانی. تموم فیلم های سینمایی حرفه ای که ساخته میشن از این قائده پیروی میکنن و میبینید که شمای بیننده شاید اصلاً متوجه این روند نشده بودید و همیشه هم با دیدنه یک فیلم خوب ازش خوشتون اومده و خیلی از این فیلم ها هم جوایزه مختلف گرفتن ، بعضاً میبینیم که فیلم ها روال معکوس دارن ، آخره داستان رو نشون میده که در اصل یکی از نقاط عطف رو در اول فیلم قرار داده که این همون نو اوریه ، اما سریع پشت سرش بر میگرده به همون قائده ی معمول و معرفی شخصیت ها و ... .
    توی موسیقی هم همینطوره ، میشه برای نوآوری خیلی کارا کرد که هم نوآوری باشه هم قوائد و قوانینه کار بهشون لطمه نخوره.
    چرا ! میشه برای پایانه اهنگ از اکتاو استفاده نشه ، ولی چیزه جالبی از آب در نمیاد ، به قول خودتون آدم تو کف میمونه که خب !!! الان تموم شد آهنگ یا ادامه داره ؟؟ اینجا مثله این میمونه که موسیقی ، یعنی همون شخصیته که بهش گفتید چه حرفایی به مخاطبش بزنه ، یه دفعه وسط حرف زدن با طرفش بلند شه بی خداحافظی راهشو بکشه بره.

و اما !!! با این موضوع کاملاً مخالفم که تئوری و قوانینه موسیقی رو عین نقشه ی فرش بزاریم جلومون و اون رو رج به رج ببافیم . قوانین موسیقی باید مثله چهارچوبی باشن که باعث بشن تخیلات ، احساسات و حرفای ما فرو نریزن ، نه اینکه مثله یک حصار دورشون رو بگیرن .

امیدوارم که واضح و شفاف منظورمو بیان کرده باشم.

5. 6 کاربر برای این پست از scofild تشکر کرده اند:

moein babayee آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    19140
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    1,300
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط scofild [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    و اما !!! با این موضوع کاملاً مخالفم که تئوری و قوانینه موسیقی رو عین نقشه ی فرش بزاریم جلومون و اون رو رج به رج ببافیم . قوانین موسیقی باید مثله چهارچوبی باشن که باعث بشن تخیلات ، احساسات و حرفای ما فرو نریزن ، نه اینکه مثله یک حصار دورشون رو بگیرن .
    به نظر من مشکل از هر دو طرف بود هر دو ام همین حرف رو به بیانای مختلف می زدن حالا من نمی دونم من گفتم یا کسی این وسط این حرف رو زده که باید عین قوانین بریم جلو... من اتفاقا تو تاپیک قبلی از نوآوری دفاعم کردم و موافقت خودم رو با اسکوفیلد قبل زدن حرفشون بیان کردم

فیلم رو مثال زدین: من خودم یک فیلم باز حرفه ایم ولی نه در حد نقد و این کارای حرفه ای

تو فیلم این طوری نیست که برگردن عقب می آن طوری عمل می کنن که تشخیص مراحل واضح نباشه! (حدی مابینی نشه واسه ی مراحل تعریف کرد)

عین اون تئوری پاپ کورن تو سینما تئاتر کالیفرنیا (شنیدین که...)

که بازم می گم حذف هر یک از این مراحل حتی با هدف نو آوری یعنی زحمت بیهوده!
    ما هر کاری بکنیم نمی تونیم کاربردا رو تغییر بدیم! حالا چه خوشمون بیاد چه نیاد

ممنون جمع بندی جامع و خیلی خوبی بود
    و بالاخره صبح شد!

7. 3 کاربر برای این پست از moein babayee تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    1,182 بار تشکر شده در 290 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 13/0
    Given: 9/1
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط scofild [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام سلام سلام
    آقایون تقریباً همه صحبت ها رو خوندم ، قبل از اینکه وارد بحث بشم میخوام خواهش کنم ازتون که توی صحبت هاتون از کلماتی استفاده نکنید که خدای نکرده به شخص مقابل توهین بشه.

چیزی که من متوجه شدم اینه که جناب smile2life عقیدشون اینه که نت خوانی و تئوریه موسیقی در حده این که یک خط برای نوشتنه موسیقی باشن کافیه و باید دنباله نوآوری بود و ضمن اینکه فرموده بودن که مسیقی ریاضی نیست که از یک فرمولی بری تا به یک جوابه واحد برسی.

از طرفی آقا معین عقیده ای خلاف این دارن و میگن که نه !!! موسیقی قوائد و قوانینی داره که حتماً باید رعایت بشه و موسیقی و تمامه طبیعت بر پایه ی ریاضی بنا شده و هر چیز نظم و ترتیت خاص خودشو داره و بهش احتیاج داره.
    این وسط جناب alone composer هم اضافه شدن و از عقیده ی آقا معین طرفداری کردن.

این چکیده ی کل ماجرا بود اگه اشتباه نکنم.

حالا ازتون میخوام با دقت به حرفای من توجه کنید چون برای تک تک چیزایی که رد و بدل شده جواب دارم.

اول اینکه فکر نمیکنم کسی اینجا باشه و با این حرف مخالف باشه که موسیقی یک زبانه برای بیان احساسات. منم همین عقیده رو دارم اما نه به این صورت ، از نظر من موسیقی چیزیه که برای خودش شخصیت داره ، یعنی میشه اون رو به عنوان یک شخص زنده به حساب اوورد ، حالا چرا اینو میگم ؟؟
    جواب خیلی ساده ست ، منه آهنگساز وقتی شروع میکنم ، میشینم تا یک قطعه ای بسازم ، یک چیزی توی ذهنمه ، یک احساسی در وجودم هست که با تمام وجود میخوام اون رو به صورت تمام و کمال به مخاطبم منتقل کنم. برای اینکار میام چیکار میکنم؟ میام تموم حرف ها و احساساتم رو به موسیقی که یک شخصیت هست میگم و و بهش میگم چجوری سره صحبت رو با شنونده باز کنه ، حرف هاش با چه لحنی زده بشن، چجوری ادامه بده تا شنونده از حرفای من خسته نشه ، و در آخر چجوری حرف هاشو تموم کنه که شنونده بتونه از حرفای من یک نتیجه ای بگیره . حالا اینکه چجوری سره صحبت رو باز کنه ، مثله زندگیه ما که وقتی به یک شخص میرسیم سلام میکنیم ، نمیایم یه دفعه برداریم بگیم : آره داشتم میگفتم ، دیروز ... اگه اینکارو بکنیم طرف گیج میشه ، میگه اینم انگار یه تختش کمه !! توی موسیقی هم همینطوره ، شروع کار قوانینی داره ، پاساژ ها قوانین خودشون رو دارن ،سکوت ها و ادامه ها ، و در نهایت پایان ها. با جناب smile2life موافقم که میگن باید نوآوری توی موسیقی باشه ، اما نه به هر قیمت ، نه با زیر پا گذاشتنه چیزایی که با برداشتنشون پایه و اساسه کار سست بشه . نوآوری رو میتونیم توی ملودی ها ، تو آکورد ها توی سکوت ها ، توی پاساژ ها اوج ها و هزار تا چیزه دیگه داشته باشیم . شما فرض کنید میرین سینما... تو جایی که اوج فیلمه یه دفعه صفحه سیاه بشه و پرده هارو بکشن ، بگن خوش اومدین !!! فیلم تموم شد . اونجاست که سره فحشو میکشین به کارگردان با اون نوآوریش. حالا اینقدر ناجورم نمیگیم ، آقا هر فیلم از چند بخش تشکیل شده ، اول تیتراژ ابتدایی یا همون اینترو هست ، بعد فیلم شروع میشه و بازیگر ها طی 15 دقیقه ایتدایی به بیننده معرفی میشن ، بعد شروع داستان و پرداختن به موضوع اصلی ، بعد یک نقطعه عطف که بیننده رو مجذوبه خودش بکنه که به قوله خودمون میخ کوب بشه ، بعد دوباره روال عادی و باز یک نقطعه عطف دیگه و اوج داستان و در نهایت پایان و نتیجه گیری و تیتراژ پایانی. تموم فیلم های سینمایی حرفه ای که ساخته میشن از این قائده پیروی میکنن و میبینید که شمای بیننده شاید اصلاً متوجه این روند نشده بودید و همیشه هم با دیدنه یک فیلم خوب ازش خوشتون اومده و خیلی از این فیلم ها هم جوایزه مختلف گرفتن ، بعضاً میبینیم که فیلم ها روال معکوس دارن ، آخره داستان رو نشون میده که در اصل یکی از نقاط عطف رو در اول فیلم قرار داده که این همون نو اوریه ، اما سریع پشت سرش بر میگرده به همون قائده ی معمول و معرفی شخصیت ها و ... .
    توی موسیقی هم همینطوره ، میشه برای نوآوری خیلی کارا کرد که هم نوآوری باشه هم قوائد و قوانینه کار بهشون لطمه نخوره.
    چرا ! میشه برای پایانه اهنگ از اکتاو استفاده نشه ، ولی چیزه جالبی از آب در نمیاد ، به قول خودتون آدم تو کف میمونه که خب !!! الان تموم شد آهنگ یا ادامه داره ؟؟ اینجا مثله این میمونه که موسیقی ، یعنی همون شخصیته که بهش گفتید چه حرفایی به مخاطبش بزنه ، یه دفعه وسط حرف زدن با طرفش بلند شه بی خداحافظی راهشو بکشه بره.

امیدوارم که واضح و شفاف منظورمو بیان کرده باشم.

دوست عزیزم سلام. همانطور که می دانید در زمینه کار هارمونی و آهنگسازی من و شما به نوعی همکار و همفکر هستیم. اگر پست ها من رو خونده باشین (مخصوصا اون پستی که ادبیات و موسیقی رو مثال زده بودم) می بینین که دقیقا حرف شما رو زدم.

من و همچنین معین عزیز هیچکدام نگفتیم که باید (رج به رج از روی قوانین و فرمول ها پیش رفت)! اگر این چنین باشد که اصولا ملودی معنی خود را از دست میدهد و تمام قطعه هارمونی می شود (ملودی های فان فار)

ابتکار و نوآوری از همانجایی شروع می شود که ما از نت های آنهارمونیک گذر گریز آپاژیاتور کامبیاتا و ... استفاده می کنیم که با هارمونی جاری قطعه بیگانه هستند و شروع به خلق ملودی می کنیم.

همانطوری که شما هم به درستی فرمودین در ابتدای نوشتن یک قطعه ما به خیالمون اجازه پرواز می دهیم و هیچ قانون و مانعی در سر راه آن نیست. ولی بعد از این مرحله همانطوری که گفتم کار احتیاج به یک فرایند صد در صد مهندسی دارد (در بعد تنظیم)

خیال و احساسات انسان مثل یک اسب سپید و زیباست اما وقتی می توان سوار بر این اسب شد و تاخت که به کمک دانش و علم اسب را تربیت و مهار کرد و در غیر این صورت این احساسات ممکن است طغیان کند و مخرب باشد.

با تشکر از شما.

به نظر من

9. 5 کاربر برای این پست از alone_composer تشکر کرده اند:

scofild آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    20327
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    307
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

من و همچنین معین عزیز هیچکدام نگفتیم که باید (رج به رج از روی قوانین و فرمول ها پیش رفت)!
    دوستم خوبم ، میدونم شما این حرفو نزدید ، من کلی عرض کردم که موضعه خودم رو مشخص کنم.
    حرفای شما رو هم خونده بودم و درست میفرمایید.

تو فیلم این طوری نیست که برگردن عقب می آن طوری عمل می کنن که تشخیص مراحل واضح نباشه! (حدی مابینی نشه واسه ی مراحل تعریف کرد)
    بله ،من خودم چون دوره های کارگردانی رو گذروندم و از قرار مثله خوده شما فیلم بازه قهاری هستم این موضوع رو میدونم. منم نگفتم بر میگردن عقب ، گفتم آخره فیلم رو بعضاً اول نشون میدن و دوباره به روال معمول بر میگردن ، اون مدلی که شما میگین که طوری عمل میکنن که تشخیص مراحل واضح نباشه ، سناریو های اپیزودی هستن که هر اپیزود به سایر اپیزود ها مربوطه و در نهایت با کناره هم گذاشتن یک پازل ، میشه به کل داستان پی برد.

در کل خواستم یه مثالی غیر از موسیقی زده باشم که منظورمو خوب رسونده باشم.

ممنون معین جان.

11. 5 کاربر برای این پست از scofild تشکر کرده اند:

smile2life آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8062
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    113
    130 بار تشکر شده در 43 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

میشه برای پایانه اهنگ از اکتاو استفاده نشه ، ولی چیزه جالبی از آب در نمیاد!
    بعد از چند وقت دیروز داشتم سمفونی شماره 3 بتهوون رو گوش می‏کردم. آهنگ 3 یا 4 بار به کل تموم شد، و باز دوباره شروع کرد به ادامه! این باز برعکسشه انگار! اون دیگه دست ما رو از پشت بسته!

دوستم خوبم ، میدونم شما این حرفو نزدید ، من کلی عرض کردم که موضعه خودم رو مشخص کنم.
    خب... موضع شما کدوم وریه؟! (-:

خیلی خب، بالاخره این جا یکی باید کم بیاره و عقاید بهش تحمیل بشه، چون scofild هم پا در میونی کردن، بذارین با یه پایان خوش من تسلیم بشم.
    (الان معین میگه یا حرفی نزن یا تا آخرین قطره خون پاش وایستا! آخه این چه حرفیه عزیزه من، شاید یکی بیچاره‏ی بینوایی مثل من یک اشتباه کرده بود، نباید دیگه به اشتباهش پی ببره؟ انقدر اون اشتباه رو ادامه بده تا فنا بشه؟)
    الان که فکر می‏کنم میبینم این مردم حق دارند اینقدر بنالند!
    حالا دیدی معین جان که طرفدارای کی بیشتره؟ جناب بقالی شما کجاست ما هم بیام از اونجا شیر بگیریم. ها؟
    اما به قول rocker تو یکی از فرومهای دیگه:
    بر کفر من نخند, من به ندانسته های خود ایمان دارم ...
    ولی شاید بهتر بود میگفت: بر کفر من نخند، من به دانسته‏های خود ایمان دارم. حالا!

حرف واسه گفتن دارم، ولی خب دیگه اینجا جاش نیست، یا اینکه اینجا دیگه جای ما نیست.

چیز دیگه‏ای هم مونده که نگفته باشم؟ راستی scofild و arch عزیز ممنون.
    موفق و پروز باشید (= شُدید!)
    ویرایش توسط smile2life : Saturday 26 December 2009 در ساعت 06:18 AM
    نت آهنگ، به من زبان موسیقی آموخت!

13. 3 کاربر برای این پست از smile2life تشکر کرده اند:

moein babayee آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    19140
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    1,300
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

بعد از چند وقت دیروز داشتم سمفونی شماره 3 بتهوون رو گوش می‏کردم. آهنگ 3 یا 4 بار به کل تموم شد، و باز دوباره شروع کرد به ادامه! این باز برعکسشه انگار! اون دیگه دست ما رو از پشت بسته!
    احتمالا از محسوس اونجا استفاده نشده؟ دقت کن

(الان معین میگه یا حرفی نزن یا تا آخرین قطره خون پاش وایستا! آخه این چه حرفیه عزیزه من، شاید یکی بیچاره‏ی بینوایی مثل من یک اشتباه کرده بود، نباید دیگه به اشتباهش پی ببره؟ انقدر اون اشتباه رو ادامه بده تا فنا بشه؟)
    سعید جان چرا این حرف رو می زنم به خاطر اینکه زندگی اونقدر طولانی نیست که هر دم ما یک حرف رو بزنیم و 2 ساعت بعد بفهمیم اشتباه و اونو تغییر بدیم! مقصودم از اون حرف چی بود، این بود که قبل از اینکه می خوای یک وعده یا حرفی بزنی خوب فکر کن ببین اصلا عملیه که این بلاها سرت نیاد! (منظورم تو نبودی کلی به جامعه گفتم و...)

این حرف اونجایی کاربرد داره که بخوای بین چندین انتخاب یکی رو انتخاب کنی و راه برگشتی نداشته باشی
    حرف واسه گفتن دارم، ولی خب دیگه اینجا جاش نیست، یا اینکه اینجا دیگه جای ما نیست.

چیز دیگه‏ای هم مونده که نگفته باشم؟ راستی scofild و arch عزیز ممنون.
    موفق و پروز باشید (= شُدید!)
    اگه قرار باشه به خاطر یک همچی مسائلی تاپیک رو ترک کنی که تو زندگیت 100% باختی! اگه جدا به حرفت ایمان داری بیا به بحث ادامه بده الان که مخاطبات بیشترن و بهتر می تونی نتیجه بگیری، سعید جان!

یاعلی
    و بالاخره صبح شد!

15. 3 کاربر برای این پست از moein babayee تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط smile2life [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سعید عزیز سلام.

در مورد سمفونی بتهوون.

ما چند نوع کادانس داریم که هر کدوم برای به پایان رسوندن قطعه در شرایط خاصی به کار می روند مثل کادانس کامل، کادانس بلاگال و پلاگال+سوم پیکاردی، کادانس نیمه تمام (معمولا در انتهای جملات) و بالاخره کادانس گول زن (یا غیر منتظره) که بحث های شیرینی در حوزه آهنگسازی و هارمونی را پدید می آورند.

آخر یک قطعه همیشه با کادانس کامل تموم نمی شود (هر چند که معمولا این طور است)

همونطوری که معین گفت یعضی از مواقع (مخصوصا در پایان جملات و یا در پایان یک موومان) از کادانسی استفاده می کنیم که به آن (نیمه تمام) گفته می شود و روی نت محسوس و آکورد درجه پنجم گام (دومینانت) توقف می کنیم که نشان دهیم این ماجرا همچنان ادامه دارد (و تمام نشده)

دقت کنید در پایان جملات این موضوع رایج تر است و نه در پایان کل مجموعه یک سمفونی.

17. 2 کاربر برای این پست از alone_composer تشکر کرده اند:

scofild آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    20327
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    307
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

خب... موضع شما کدوم وریه؟! (-:
    من طرفه حقم ! چیزی که 15 سال تجربه کردم ، دیدم ، شنیدم ، ساختم و می سازم !!
    من خودم کسی هستم که دائم دنباله اینم که یه نوآوری توی کارم داشته باشم و شما مطمئن باش تمام چیزایی که توی ذهنت هست رو من بصورت عملی روی چندین سازه مختلف و قطعه های مختلف پیاده کردم اما نتیجه کاملاً منفی بوده ، قرار نیست که همه چیز رو خودمون تجربه کنیم تا بفهمیم غلطه ! اگه قرار باشه آدم خودش یکی یکی چیز هارو تجربه کنه ، باید یه 3--4 تا عمره 100 ساله ی دیگه از خدا بگیره تا شاید به یه نتیجه ای برسه .

اگه شما دقیق بگی که دلیل نالیدنه مردم چیه ممنون میشم !
    نمیدونم سابقه ی آهنگسازیه شما چقدره ، اما انشاالله که خیلی زود خودتون این چیز ها رو تجربه کنید و متوجه بشید که تغییر دادنه ساختاره بنیادی موسیقی نه تنها کمکی به پیشرفت و نوآوری نمیکنه بلکه باعثه یک نوع بی نظمی و آشفتگی در موسیقی میشه .

امیدورام موفق باشید.

19. 2 کاربر برای این پست از scofild تشکر کرده اند:

heiran آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5287
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    403
    330 بار تشکر شده در 98 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

خوب سلام دارم به دوستان... در جهت پرحرفی های این حقیر در این روز! قصد دارم چند حرفی رو هم من به همدیگه ببندم و کلمه های بدست اومدشو کنار هم بذارم تا سلولهای عصبی چشم و مغز شما درگیر بشند! (در کل یعنی منم یه چیزی بگم)!!!

سخنان جناب scofild بسیار متین و زیبا بود!

ببینید دوستان این نگاه ما به هنر هست که گه گاه اون رو محدود و به بن بست رسیده نشون میده.

ببینید! مثلا همین بتهوون خودمون! میتونست فک کنه که آقا همه قوانین رو ساختند دیگه! من چه کار تازه ای میتونم بکنم؟! آیا میتونست اون تبحر رو در بسط و گسترش موسیقی بدست بیاره؟!...

بعد از اون گوستاو مالر میومد میگفت : ای خدا دیگه اگه یه ذره جا واسه کار جدید بود اونم این بتهوون پر کرده دیگه! من بهتره برم ار 10تا خواهر برادر دیگم مراقبت کنم که نمیرند و 5تاشون بمونه!!! اما مالر بعد از نوشتن 4 سمفونی موقعیکه میخواست سمفونی 5 روبنویسه به این نتیجه میرسه که هیچ چیز بلد نسیت!! (به عبارتی نیازمند علم و فن دیگری هست تا اون احساسات درونیش رو با موزیک بیان کنه) این به نظر شما شگفت انگیز نیست؟!!! مالر به جایی رسید و تا حدی از زمانه خود پیشرفت که در زمان تصنیف سمفونی هفت تقریبا نه رهبران ارکستر و نه نوازندگان میلی به اجرای کارهایشنداشتند چون هیچ ارتباطی نمیتوانستند با آن برقرار کنند و در عوض بزرگمردی همچون „آرنولد شوئنبرگ” میتوانست این هنرمند وارسته رو که بر اساس حیرت و جهانبینی خود تا آنجا رسیده بود رو درک کنه...

شاید اگه چیز جدیدی نمیتونیم پیدا کنیم(چه توی ساخته هامون و چه تو شنیده هامون) لازم باشه که کمی به درون خودمون و به احساسات و تجربه های کاملا شخصی خودمون رجوع کنیم و به خودمون کمی نزدیکتر بشیم...
    کاری که مثلا بتهوون و مالر و بقیه دوستان (بر و بچ)! کردند...

زیاد حرف زدم, و تازه اصلا„هم نتونستم فنی حرف بزنم و تازه حتما” ایرادات تایپی هم دارم!

امیدوارم مورد استفاده واقع شده باشه...
    ویرایش توسط heiran : Saturday 26 December 2009 در ساعت 04:07 PM
    نداشتن بعضی چیزها عیب نیست! ( "امضا" رو میگم که ندارم)!
    موسیقی مهمتره

21. 4 کاربر برای این پست از heiran تشکر کرده اند:

moein babayee آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    19140
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    1,300
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط heiran [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خوب سلام دارم به دوستان... در جهت پرحرفی های این حقیر در این روز! قصد دارم چند حرفی رو هم من به همدیگه ببندم و کلمه های بدست اومدشو کنار هم بذارم تا سلولهای عصبی چشم و مغز شما درگیر بشند! (در کل یعنی منم یه چیزی بگم)!!!

سخنان جناب scofild بسیار متین و زیبا بود!

ببینید دوستان این نگاه ما به هنر هست که گه گاه اون رو محدود و به بن بست رسیده نشون میده.

ببینید! مثلا همین بتهوون خودمون! میتونست فک کنه که آقا همه قوانین رو ساختند دیگه! من چه کار تازه ای میتونم بکنم؟! آیا میتونست اون تبحر رو در بسط و گسترش موسیقی بدست بیاره؟!...

بعد از اون گوستاو مالر میومد میگفت : ای خدا دیگه اگه یه ذره جا واسه کار جدید بود اونم این بتهوون پر کرده دیگه! من بهتره برم ار 10تا خواهر برادر دیگم مراقبت کنم که نمیرند و 5تاشون بمونه!!! اما مالر بعد از نوشتن 4 سمفونی موقعیکه میخواست سمفونی 5 روبنویسه به این نتیجه میرسه که هیچ چیز بلد نسیت!! (به عبارتی نیازمند علم و فن دیگری هست تا اون احساسات درونیش رو با موزیک بیان کنه) این به نظر شما شگفت انگیز نیست؟!!! مالر به جایی رسید و تا حدی از زمانه خود پیشرفت که در زمان تصنیف سمفونی هفت تقریبا نه رهبران ارکستر و نه نوازندگان میلی به اجرای کارهایشنداشتند چون هیچ ارتباطی نمیتوانستند با آن برقرار کنند و در عوض بزرگمردی همچون „آرنولد شوئنبرگ” میتوانست این هنرمند وارسته رو که بر اساس حیرت و جهانبینی خود تا آنجا رسیده بود رو درک کنه...

شاید اگه چیز جدیدی نمیتونیم پیدا کنیم(چه توی ساخته هامون و چه تو شنیده هامون) لازم باشه که کمی به درون خودمون و به احساسات و تجربه های کاملا شخصی خودمون رجوع کنیم و به خودمون کمی نزدیکتر بشیم...
    کاری که مثلا بتهوون و مالر و بقیه دوستان (بر و بچ)! کردند...

زیاد حرف زدم, و تازه اصلا„هم نتونستم فنی حرف بزنم و تازه حتما” ایرادات تایپی هم دارم!

امیدوارم مورد استفاده واقع شده باشه...
    سلام، خوبی؟
    خوب راستش همون طوری که آخر خودت گفتی دقیقا نتونستی منظور و هدفت رو بیان کنی ولی در کل برداشتی که من کردم این بود که نباید بگیم همه ی قوانین پیدا شدن و دنبال پیدا کردن قوانینی جدید بریم!

خوب دوست من شما که ما رو بر گردوندی به جای اولمون!
    پست ها رو یک مطالعه بفرمایین

یا علی
    و بالاخره صبح شد!

heiran آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5287
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    403
    330 بار تشکر شده در 98 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

جناب معین عزیز فنی نبودن متن پست بنده ظاهرا به جای اینکه فهم مطالب رو براتون راحتتر کنه امکان دقیق خوندن اون رو هم ازتون سلب کرده (از این بابت متاسفم)

منظور بنده پیشنهاد مسیری در جهت فرموده های جناب scofild بود که ترکیبی از دیدگاه های دوستان قبلیست...
    نداشتن بعضی چیزها عیب نیست! ( "امضا" رو میگم که ندارم)!
    موسیقی مهمتره

24. کاربران زیر از heiran به خاطر این پست تشکر کرده اند:

smile2life آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8062
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    113
    130 بار تشکر شده در 43 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

قوانین و قواعد خوبند، اگه نبودند دنیا به هم می‏ریخت، هیچی سر جای خودش بند نمی‏شد، منم تأثیر و خوبی اون رو به خوبی درک می‏کنم. قرار نیست همه چیز رو کنار بذاریم. در حقیقت منظور اصلی بنده اینه که فعلا تو این جامعه‏ای که ما داریم زندگی می‏کنیم، داره ما رو جوری رشد میده که خیلی وابستمون می‏کنه، به همین قوانین. به این که ... (ای بابا، هر راست نشاید گفت!) ولی لپ کلام این که این نظام آموزشی داره خیلی ما رو به خودش وابسته میکنه.
    الان که مخاطبات بیشترن و بهتر می تونی نتیجه بگیری، سعید جان!
    ای آقا بی خیال، اینقدر پای ما رو وسط نکش. میخوای ما رو در ملاء عام دار بزنی؟ من ترجیح میدم تو کنج خودم بمیرم! خب من نتیجه میگیرم حق با شما بوده. خوبه؟ الان هم دیگه نمیگم حق با منه، فقط دارم حرفای دلمو میزنم، دارم درد و دل میکنم. این که ایرادی نداره؟
    من طرفه حقم ! چیزی که 15 سال تجربه کردم ، دیدم ، شنیدم ، ساختم و می سازم !!
    موضع شما کاملاً مشهوده، لازم به ذکر نیست. از همون ابتدا بود...
    اگه شما دقیق بگی که دلیل نالیدنه مردم چیه ممنون میشم !
    منظورم شماها نیستید، کل جامعه است، باز بهتون برنخوره:
    یه عده که خودشون رو همه کاره میدونن، جلوی رشد بقیه رو می‏گیرند. اگه یک تازه واردی بخواد وارد جمعشون بشه، انقدر میریزند سرش میزننش تا طرف حرفشو پس بگیره(مثلاً سر بسته گفتم!) یا یه همچین چیزی...!
    اووووف... الان یه حرفی زدم که دارم از همین جا موج انتقادها رو می بینم که داره به طرفم میاد. صداشو میشنوم.
    شرمنده من دیر به دیر مزاحمتون میشم، من روزی یه بار... اونم قبل از طلوب آفتاب میام اینترنت.

آقا موزیک تازه ساختم، بدم خدمتون؟ از همون موقع که به alone composer پیشنهاد یه دوئل دادم، خودم هم شروع کردم که احیاناً از قافله عقب نمونم. الان تقریباً ساختش تموم شده، اگه کسی میخواد درخواست بده تا من بذارم. نمیخوام کلی زور بزنم آپلود کنم، آخرش کسی نخواد بشنوه. مدتش 4:10 هست سبکش تلفیقیه، من بهش میگم psychedelic rock این سبک وجود داره، ولی نمیدونم به آهنگ منم اطلاق میشه یا نه. شاید شنیدنش براتون جالب باشه، چون می‏خوام متوجه بشید که سالهای طولانی رو لازم نیست صرف آموزش بکنید. من جمعاً بخوای حساب کنی یه سال، یه سال و نیمه دست به موزیک زدم. این موزیک هم چیزیه که من بعد از همین یه سال کار موزیک ساختم. (البته بازم ساختم، این اولیش نیست) اگه بده، زشته، خب بابا به منم بگید تا منم متوجه بشم (من شاید چون خودم ساختم فکر میکنم قشنگه، یا کلّم داغه متوجه نمیشم چقد زشته). تا دیگه پامو طرف جاهایی که به ما مربوط نمیشه نذارم. ذره ذره‏اش رو هم خودم ساختم، و ابداً کپی نیست، حتی یک نت. و باز هم میگم از روی احساساتم ساختمش نه از روی علم و تخصص (احساسات + کمک گرفتن از علم)
    یعنی علم فقط یه ابزاره، راه رو احساسم معلوم می‏کنه
    یه چیز یادتون باشه، احساس حتی از منطق هم قوی‏تره

حجمش حدود 3 مگابایته، جا میشه اینجا بذارم اگه قرار شد این کارو بکنم؟ دیگه از این بیشتر نمیتونستم از کیفیتش کم کنم.
    نت آهنگ، به من زبان موسیقی آموخت!

26. 2 کاربر برای این پست از smile2life تشکر کرده اند:

scofild آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    20327
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    307
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

یه عده که خودشون رو همه کاره میدونن، جلوی رشد بقیه رو می‏گیرند. اگه یک تازه واردی بخواد وارد جمعشون بشه، انقدر میریزند سرش میزننش تا طرف حرفشو پس بگیره(مثلاً سر بسته گفتم!) یا یه همچین چیزی...!
    خیلی سر بسته گفتی خداییش ! اصلاً هم منظورت ما نبودیم ! میدونم!
    ولی اشکال نداره ... ببین من نه معین رو از نزدیک میشناسم نه آقا محمد رو !! پس مطمئن باش اگه حق با شما بود ، من طرفه شما رو میگرفتم .

حالا خوشحال میشم نمونه کارتون رو بشنوم. آپلودش بکنید ، توی نمونه کار های کاربران یک تاپیک براش باز کنیدو لینکه تاپیک رو اینجا قرار بدید تا در مورده آهنگتون توی تاپیکه مخصوصه خودش بحث بشه.

منتظریماا !!
    فعلاً...

28. 3 کاربر برای این پست از scofild تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

منظورم شماها نیستید، کل جامعه است، باز بهتون برنخوره:
    اووووف... الان یه حرفی زدم که دارم از همین جا موج انتقادها رو می بینم که داره به طرفم میاد. صداشو میشنوم.
    .

دوست عزیز سلام. در مورد جامعه و کلیت حرفی که زدید با شما موافقم. این عده متاسفانه همه جا هستند نه فقط در موسیقی بلکه در همه زمینه ها.

اما دلیل وجود این افراد رو (قانونی و علمی کار کردن موسیقی) نمی دونم! اگر انقدر قانون در موسیقی ما مهم بود که وضع موسیقی ما اینطوری نبود. لطف کنید تشریف ببرید یک سر تا سی دی و نوار فروشی نزدیک منزلتان ببینید چه سی دی هایی مجوز پخش دارند! کدام یک قانونی و فاخر هستند؟؟؟؟ همه رو نباید با یک چوب زد

ولی از خودم بگم! 8 آهنگ ساخته ام که مجموعا 7 سال طول کشیده است! آهنگهایی که کاملا ارکسترال و علمی هستند پیش هر شرکت پخشی می روم می گویند: ای آقا این کارها رو کسی گوش نمی ده! شما بیا پاپ بخون! ما سه سوته مجوز می گیریم!!!

جواب این سوال رو خواهشا بدین: حالا چه کسی می نالد؟

آیا موسیقی علمی و قانونی کار کردن عامل نالیدن مردم است یا چیزهای دیگری پشت این پرده وجود دارند.

آقای سعید: مگر شبکه هایی نظیر (ایران موزیک) و (مهاجر) که هر کاری را (تاکید می کنم هرررررررر کاری...) پخش می کنند و بعد علمی آن کار ابدا و ابدا برایشان کوچکترین اهمیتی ندارد در داخل کشورمان (جزیره کیش) دفتر ندارند؟؟؟؟؟؟ مجوز ندارند؟؟؟؟

تکلیف منی که 7 سال از زندگی ام رو روی این کارهای (به قول شما صد در صد علمی) گذاشتم تو این آشفته بازار چیست؟؟؟ چرا نمی توانم صدایم را به گوش هم وطن هایم برسانم؟؟؟؟

جواب این سوال رو خواهشا بدین: حالا چه کسی می نالد؟

آقای سعید عزیز بیایید با خودمان منصف باشیم: آیا قانون و قاعده باعث اون حرف هایی که شما گفتین و درست هم بوده می شود؟ و یا (باند و باند بازی) و یا اصولا سیاستی ... دیگر؟؟؟

30. 3 کاربر برای این پست از alone_composer تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)