لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 44

موضوع: استاد سه تار در اصفهان

Irane-sabz آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    25269
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    6 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_herfeiy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود... نه منظورمو متوجه نشدي
    من رديفو 1دور زدم اما دقيق نزدم و فقط نتشو زدم
    نميخوام استاد بشينه گام تنال و هارموني و فواصل رو تو رديف يادم بده...
    اوكي بيخيال مرسي...
    ما سليقه هامون متفاوته... هيچ جاي دنيا همچين چرتي وجود نداره كه يارو بشينه 10 ...15 سال يك كتابو بزنه كه مثلا دركش كنه
    بعد كه درك كرد ميتونه يه مارش ترك بزنه؟
    ميخوام 100 سال درك نكنه... به چه درد ميخوره؟
    شما اگه تو يه گروه بري 1پارت ميذارن جلوت ميگن بزن... كسي بهت نميگه اين گامش چيه... مهم اينه كه بتوني نيم ساعته دشيفترش كني
    تو استديو هم بري همينطور
    اوكي با اينكه كسيو معرفي نكردي مرسي
    اگه زدی که همینقدر برای شما کافیه با توجه به کیفیتی که منظورته... و به نظر من اگه خودت نشستی نتشو زدی در واقع فقط زدیش، نه اینکه نواخته باشی
    ضمنا گام و تنال (البته اگه منظورت نت تنال باشه) و هارمونی چه ربطی به ردیف داره به قولی ببخشید ... چیکار داره به شقیقه
    ما سلیقه مون زیاد متفاوت نیست چون من هم اتفاقا از قطعاتی که چهارچوب درستی دارن بسیار لذت میبرم ولی سطح نگاهی که به کیفیت موسیقی داریم متفاوته از قضای روزگاردر هیج جای دنیا قرار نیست موسیقی را به سرعت یاد بگیرن (مگر افراد استثنایی) و ادعایی هم ندارن که بتونن. ضمنا این که شما بهش میگی کتاب، کتاب نیست ردیف هفت دستگاه موسیقی ایرانیه یعنی مانیفست موسیقی ایرانی و اگه جنابعالی اینقدر باهوش باشی که در 10 یا 15 سال اونو درک کنی که دست مریزاد به قول شاعر: بسی رنج بردم در این سال سی...
    وقتی ردیفو درک کردی میتونی ردیفو خوب بزنی و اگه ذوقشو داشته باشی و استاد خوبی کمکت کرده باشه احتمالا بداهه نوازی کنی یا خوب جواب آواز بدی، حالا من نمیفهمم که این چه ربطی به مارش ترک داره؟؟؟!!! برای درک مارش ترک باید موسیقی موتزارت را خوب درک کنی!!!
    اگه ضرورت درکش را احساس نمیکنی که 100 سال که سهله بگو هزار سال...
    اگه میخوای تو گروهی یا استودیویی بنوازی که قراره قطعات نت شده بهت بدن تو نیم ساعت که نه همون لحظه باید دشیفر کنی ضمنا چه ربطی به ردیف داره من متوجه نشدم
    قبلا هم گفتم که اون کسی که با مشخصات شما تطابق داشته باشه سراغ ندارم اما استاد درست و حسابی سراغ دارم که ردیف را به خوبی و با ویژگیهای یک هنرمند شرقی بهت یاد بده، ولی شما یه استاد MP3 !!! میخوای که من سراغ ندارم
    ویرایش توسط Irane-sabz : Tuesday 4 May 2010 در ساعت 02:58 PM

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط AliB [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست خوبم سلام. من تصادفا تاپیک رو روی برد سایت دیدم و برخی مطالبی که اخیرا دوستان در گفتگو با هم، نوشتن رو خوندم ، حالا اساسا شما دنبال معلم میگردی و یک مقدار صحبت درباره ی ردیف و جایگاهش و نظرات شخصی ای که هر کس در این باره داره جاش اینجا نیست ولی به هر روی بحثی آمده وسط که هر کس از دیدگاه سلیقه ی شخصیش نظر داده و محترمه!
    فقط چند تا مطلب در نوشته ی اخیر شما هست که نکاتی دربارش باید عرض کنم.
    اگر شما 1 دور ردیف رو زدی ، فکر می کنم باید مقصودت تامین شده باشه چون اساسا باید در همین حدی که از ردیف انتظار داری ، ازش برداشت کرده باشی و گشتن دنبال معلم ردیف محلی از اعراب نداره!
    نکته ی بعد این هست که ، در موسیقی ایرانی و ردیف مگر هارمونی هم داریم که کسی در حین تدریس ردیف هارمونی هم یاد بده؟
    نکته ی بعد این هست که مگر بقیه ی جاهای دنیا ایرانه؟ مسلما نباید در هیچ جای دیگر دنیا ، چنین سیستم مدونی برای موسیقی به نام ردیف وجود داشته باشه چون این مختص موسیقی ایرانه! و شناسنامه ی هویت فرهنگی و ملی ماست! (البته ابراز نظرات شخصی خوبه اما باعث نشان دادن میزان آگاهی گوینده هم است در نزد اهل اندیشه) .
    مطلب بعد خلط مباحث ایست که شما کردی در گفتار! درک ردیف چه ربطی به زدن یا نزدن مارش „” ترک!! „” داره؟ اساسا تکنیک در موسیقی و درک مبانی هنری در موسیقی دو مقوله ی جداگانه است! که لزوما با داشتن یکی صاحب دیگری نمیشی! هر کدوم کار و زحمت خودش رو میبره! در ضمن مگر کسی که مشغول فراگیری ردیف هست نمی تونه تمرین ها و اتود ها و قطعات رو بزنه؟ همش که نباید منتظر مربی و معلم بود! خودتون وقتی نت خونی یادگرفتین کم کم باید قطعات رو بزنید تا تواناییتون افزوده بشه.
    خوب سوال کردی که درک ردیف به چه درد میخوره! ببین دوست خوبم ، شما تو ایران زندگی میکنی و سازی که دستت هست اسمش سه تاره و قاعدتا ایرانی هم هستی! پس منطقا هدفت از دست گرفتن این ساز و ورودت به دنیای هنر موسیقی ابتدا فراگیری موسیقی ایرانی هست! :) موسیقی ایرانی چیست؟ موسیقی ایرانی تشکیل شده از یک سری نغمه ها و آهنگ ها و قطعات و ملودی ها و ریتم ها که همگی مجموعه ی موسیقی ایرانی رو تشکیل میده :) یادگیری هر کاری هم شیوه ی خاص خودش رو داره ! شما اول که میری مدرسه ، درسته که در زبان فارسی هزاران بیت شعر زیبا هست اما اینها رو به شما عرضه نمی کنند ، بلکه الفبا رو به شما یاد میدن و دستور زبان رو تا شما خودتون توانایی به خدمت گرفتن زبان و همچنین بیان اندیشه هاتون رو پیدا کنید . و بعد هم بتونید تمام اون اشعار رو به سهولت بخونید و هم درک کنید و هم مشابه اونها رو تولید کنید! این مثال زیبا و برابریست که بارها و بارها ، زده شده در مورد اهمیت و جایگاه ردیف در موسیقی ایرانی ! ردیف چکیده و عصاره ی موسیقی ایرانیست :) هر آنچه که باید در مورد موسیقی ایرانی یک موزیسین و نوازنده بداند ، در آن هست! پس اساسا ردیف همان الفبا و دستور زبان موسیقی ایرانیست. شامل ریتمها ، نغمه ها ، آوازها ، ملودی ها ، فواصل و مد ها و هر آنچه نقشه ی ژنتیکی موسیقی ایرانی رو تشکیل میده :) با این توصیف باید عرض کنم ، فرمایش شما در باب موسیقی و روند فراگیریش مثل این هست که بگی ؛ 12 سال تحصیلا ابتدایی متوسطه و دبیرستان کار بیهوده ایست و آدم باید یکدفعه بره سر کلاس های دانشگاه بشینه دیگه :)
    برای اون کسانی که بطور جدی وارد وادی موسیقی میشوند و قصد دارند نوازندگان و موسیقیدانان مطرح و برجسته ی موسیقی ایرانی بشن در آینده ،اگر لازم باشه!! صرف 10 15 سال وقت برای فراگیری و شناخت ردیف اصلا کار بیهوده و اتلاف وقت محسوب نمیشه و بلکه اصل مطلب هست :) .
    دوست من شما وقتی تو گروه میری (البته بستگی داره چه گروهی باشه) فرضا پارتیتور هم جلوی شما بگذارن ، به عنوان نوازنده باید آگاهی کافی از چند چون اون نت داشته باشی شامل گام اون قطعه و کوکی که متناسب ساز شماست برای اجرای اون و گاها حتی نیاز به انتقال فواصل دارید :) حالا چه بپرسن چه نپرسن!
    دشیفر کردن هم ارتباطی باز به موضوع اهمیت فراگیری ردیف پیدا نمیکنه! این بستگی به تمرین و ممارست شما در نت خوانی و ریتم خوانی داره و همینطور تسلط بر ساز ! که منافاتی با داشتن دانش ردیف و فراگیری اون نداره :) .
    امیدوارم این نوشته ی کوتاه کمی کمک کرده باشه .
    پاینده و موفق باشید

مرسي adlib... با خيلي از قسمتهاي حرفات موافقم... ميدونم تو رديف هارموني نيست... اما با ساز ايراني كه ميشه اركستر تشكيل داد و تو اركستر هم هارموني وجود داره
    از دسته ايرانه سبز عصباني بودم كه گفت ام پي تري پلير تو جيبت بذار... يكم غلط غولوط حرف زدم
    و كلا نظرم اينه كه ميشه بدون 30 سال وقت گذاشتن واسه رديف .. نوازنده خوبي بود... همينطور كه من رديفو درك نكردم ولي قطعات ضربيه سخت عليزاده و ساكت رو خوب ميزنم... (البته از نظر اساتيدي كه پيششون رفتم)
    اين در صورتيه كه بچه اي كه دبستان و دبيرستان نره اصلا نميتونه دروس دانشگاه رو روخوني كنه چه برسه كه از حفظ بگه
    البته اين نظر منه

3. کاربران زیر از r_a_m_i_n به خاطر این پست تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Irane-sabz [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اگه زدی که همینقدر برای شما کافیه با توجه به کیفیتی که منظورته... و به نظر من اگه خودت نشستی نتشو زدی در واقع فقط زدیش، نه اینکه نواخته باشی
    ضمنا گام و تنال (البته اگه منظورت نت تنال باشه) و هارمونی چه ربطی به ردیف داره به قولی ببخشید ... چیکار داره به شقیقه
    ما سلیقه مون زیاد متفاوت نیست چون من هم اتفاقا از قطعاتی که چهارچوب درستی دارن بسیار لذت میبرم ولی سطح نگاهی که به کیفیت موسیقی داریم متفاوته از قضای روزگاردر هیج جای دنیا قرار نیست موسیقی را به سرعت یاد بگیرن (مگر افراد استثنایی) و ادعایی هم ندارن که بتونن. ضمنا این که شما بهش میگی کتاب، کتاب نیست ردیف هفت دستگاه موسیقی ایرانیه یعنی مانیفست موسیقی ایرانی و اگه جنابعالی اینقدر باهوش باشی که در 10 یا 15 سال اونو درک کنی که دست مریزاد به قول شاعر: بسی رنج بردم در این سال سی...
    وقتی ردیفو درک کردی میتونی ردیفو خوب بزنی و اگه ذوقشو داشته باشی و استاد خوبی کمکت کرده باشه احتمالا بداهه نوازی کنی یا خوب جواب آواز بدی، حالا من نمیفهمم که این چه ربطی به مارش ترک داره؟؟؟!!! برای درک مارش ترک باید موسیقی موتزارت را خوب درک کنی!!!
    اگه ضرورت درکش را احساس نمیکنی که 100 سال که سهله بگو هزار سال...
    اگه میخوای تو گروهی یا استودیویی بنوازی که قراره قطعات نت شده بهت بدن تو نیم ساعت که نه همون لحظه باید دشیفر کنی ضمنا چه ربطی به ردیف داره من متوجه نشدم
    قبلا هم گفتم که اون کسی که با مشخصات شما تطابق داشته باشه سراغ ندارم اما استاد درست و حسابی سراغ دارم که ردیف را به خوبی و با ویژگیهای یک هنرمند شرقی بهت یاد بده، ولی شما یه استاد MP3 !!! میخوای که من سراغ ندارم

اينا كه گفتم دشيفتر و غيره هيچ ربطي به رديف نداره... اما از نظر من ايناس كه بدرد ميخوره
    دوما من نگفتم ميخوام 5 ساله نوازنده بشم.. من ميخوام 30 سال هم كه شده واسه نوازندگي وقت بذارم... اما نميخوام از 30 سال 25 سالشو واسه رديف وقت بذارم... بازم متوجه نشدي... من اصلا علاقه اي ندارم كه بداهه نواز بشم... حالا اصلا اين استادتو بگو ببينم اصلا كي هست كه اينقدر سنگشو به سينه ميزني؟

nilu آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    23124
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    12 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_herfeiy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    هان... مرسي
    آره خودمم دنبال استاد جوونم
    آقاي رهبرو رفتم سر كلاسش هنرجو دختر داشت... بهم گفت بيرون منتظر باشيد... منم بهم برخورد پا شدم اومدم
    آموزشگاه آفاق نوين و آواي سپاهان كجا هستن نيلو؟
    خب منم بودم میگفتم برو بیرون... کلاس خصوصیه دیگه
    خوبه پسری اگه الان دختر بودی کلش کنده بودی
    افاق نوین: خ شیخ صدوق شمالی خ کاخ سعادت اباد غربی
    اوای سپاهان: سپاهانشهر ،بلوار شاهد

Irane-sabz آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    25269
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    6 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

اينا كه گفتم دشيفتر و غيره هيچ ربطي به رديف نداره... اما از نظر من ايناس كه بدرد ميخوره
    دوما من نگفتم ميخوام 5 ساله نوازنده بشم.. من ميخوام 30 سال هم كه شده واسه نوازندگي وقت بذارم... اما نميخوام از 30 سال 25 سالشو واسه رديف وقت بذارم... بازم متوجه نشدي... من اصلا علاقه اي ندارم كه بداهه نواز بشم... حالا اصلا اين استادتو بگو ببينم اصلا كي هست كه اينقدر سنگشو به سينه ميزني؟
    درود
    دوست گرامی، اینا گفته های خودته که فکر کنم همه همین استنباطی را که من کردم خواهند کرد:
    در مورد عجله تو یادگیری هم اینا رو گفتی:
    5 ساله تار ميزنم... اونايي كه سابقشون از من بيشتره لطفا يه استاد خوب واسه اينكه رديفمو قوي كنم معرفي كنن البته ميخوام از اين تعصبي ها كه ميخوان رديفو تو 6سال يا 10 سال ياد بدن نباشه
    هيچ جاي دنيا همچين چرتي وجود نداره كه يارو بشينه 10 ...15 سال يك كتابو بزنه كه مثلا دركش كنه

در ضمن با ادبیاتی صحبت میکنی که در شان یک نفر که موسیقی ایرانی کار میکنه و به نوعی نماینده فرهنگ این سرزمینه نیست:
    ... همچين چرتي وجود نداره كه يارو بشينه...
    ... چون دختره خيلي بهش تيكه مينداخت حس كردم...
    ... بگو ببينم اصلا كي هست كه اينقدر سنگشو به سينه ميزني؟
    به خصوص این جمله آخری که بوی ایجاد جنجال میده و به همین دلیل در این مورد جوابتو نمیدم. هرچند که به عقیده من اگه استادی را پیدا کردی که دارای ویژگیهایی که برشمردم بود:
    1. دارای شخصیت انسانی و متعهدی باشه
    2. توان انتقال مطالب را داشته باشه (یک نفر ممکنه مطلب زیادی بدونه ولی معلم بدی باشه)
    3. شخصیت هنری قابل قبولی داشته باشه از این نظر که برای هنرش و پیشینه اون (به ویژه در مورد موسیقی ایرانی) احترام قائل باشه و تن به هر کاری نده و هر جایی ساز نزنه (یعنی جاهایی که شان موسیقی و نوازنده را نمیدونن) یا هر نغمه ای را اجرا نکنه
    4. دانش فنی و هنری خوبی در ارتباط با رشته و سازش داشته باشه
    5. تجربه کافی در اینکار داشته باشه
    6. اهل تفکر و مطالعه باشه
    7. از ادبیات کهن و معاصر مطلع باشه (یا حداقل آشنا باشه)
    8. معنویات مستتر در موسیقی ایرانی را به خوبی درک کنه
    9. به نت و مفاهیم امروزی رایج در موسیقی ایرانی مسلط باشه
    10. به حداقل یکی از ردیف های دستگاهی موسیقی ایرانی مسلط باشه
    11. با ردیف آوازی آشنا باشه
    12. کاملا به سازشناسی ساز مورد استفاده خودش مسلط باشه و به اصطلاح خوب و بدش و اشکالاتش و راه رفع اون اشکالات را بشناسه.
    13. کمی به مباحث آناتومی انسان در ارتباط با ساز مورد استفاده آشنا باشه و تو این زمینه کار کرده باشه
    برای قدردانی از چنین شخصیتی کارهای مهمتری از سنگ به سینه زدن باید انجام بدی...

در این مورد که از دست بنده عصبانی هستی:
    ... از دسته ايرانه سبز عصباني بودم كه گفت ام پي تري پلير تو جيبت بذار...
    به عنوان یه راه حل گفتم:
    ... میتونه یه کپی از اجرای ردیف توسط یک استاد معتبر مثل داریوش طلایی همیشه همرات باشه
    و منطقیه که وقتی برات مهمه که تفاوتها را برای مخاطبینت به خوبی و دلسوزانه توضیح بدی و در عین حال حوصله فراگیری دقیق ردیف را نداری شاید این یه راه حل آسان و منطقی باشه.

فکر میکنم شما کلا خشمگین هستی از اینکه چرا نمیشه موسیقی ایرانی را زود یاد گرفت؟!!! و اینکه به نوعی دنبال حل بن بستهای موسیقی ایرانی هستی:
    ... که مثلا دركش كنه بعد كه درك كرد ميتونه يه مارش ترك بزنه؟
    و اطمینان داشته باش که وقتی خشمگینی، وقتی دقیقا نمیدونی چی میخواهی و هنگامی که دقیقا بررسی نکردی که مشکل چیه؛ قطعا برای پیشرفت خودت و یافتن هدفت و حل مشکلات احتمالی موسیقی راه به جایی نخواهی برد.

به هر حال فکر میکنم هدف تمامی اعضای این سایت، تبادل اطلاعات و انتقال تجربه و همچنین ایجاد جو تفاهم، همدلی و همفکری برای زندگی بهتر باشه.
    پیروز باشی
    ویرایش توسط Irane-sabz : Friday 7 May 2010 در ساعت 03:01 PM

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Irane-sabz [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود
    دوست گرامی، اینا گفته های خودته که فکر کنم همه همین استنباطی را که من کردم خواهند کرد:
    در مورد عجله تو یادگیری هم اینا رو گفتی:
    5 ساله تار ميزنم... اونايي كه سابقشون از من بيشتره لطفا يه استاد خوب واسه اينكه رديفمو قوي كنم معرفي كنن البته ميخوام از اين تعصبي ها كه ميخوان رديفو تو 6سال يا 10 سال ياد بدن نباشه
    هيچ جاي دنيا همچين چرتي وجود نداره كه يارو بشينه 10 ...15 سال يك كتابو بزنه كه مثلا دركش كنه

در ضمن با ادبیاتی صحبت میکنی که در شان یک نفر که موسیقی ایرانی کار میکنه و به نوعی نماینده فرهنگ این سرزمینه نیست:
    ... همچين چرتي وجود نداره كه يارو بشينه...
    ... چون دختره خيلي بهش تيكه مينداخت حس كردم...
    ... بگو ببينم اصلا كي هست كه اينقدر سنگشو به سينه ميزني؟
    به خصوص این جمله آخری که بوی ایجاد جنجال میده و به همین دلیل در این مورد جوابتو نمیدم. هرچند که به عقیده من اگه استادی را پیدا کردی که دارای ویژگیهایی که برشمردم بود:
    1. دارای شخصیت انسانی و متعهدی باشه
    2. توان انتقال مطالب را داشته باشه (یک نفر ممکنه مطلب زیادی بدونه ولی معلم بدی باشه)
    3. شخصیت هنری قابل قبولی داشته باشه از این نظر که برای هنرش و پیشینه اون (به ویژه در مورد موسیقی ایرانی) احترام قائل باشه و تن به هر کاری نده و هر جایی ساز نزنه (یعنی جاهایی که شان موسیقی و نوازنده را نمیدونن) یا هر نغمه ای را اجرا نکنه
    4. دانش فنی و هنری خوبی در ارتباط با رشته و سازش داشته باشه
    5. تجربه کافی در اینکار داشته باشه
    6. اهل تفکر و مطالعه باشه
    7. از ادبیات کهن و معاصر مطلع باشه (یا حداقل آشنا باشه)
    8. معنویات مستتر در موسیقی ایرانی را به خوبی درک کنه
    9. به نت و مفاهیم امروزی رایج در موسیقی ایرانی مسلط باشه
    10. به حداقل یکی از ردیف های دستگاهی موسیقی ایرانی مسلط باشه
    11. با ردیف آوازی آشنا باشه
    12. کاملا به سازشناسی ساز مورد استفاده خودش مسلط باشه و به اصطلاح خوب و بدش و اشکالاتش و راه رفع اون اشکالات را بشناسه.
    13. کمی به مباحث آناتومی انسان در ارتباط با ساز مورد استفاده آشنا باشه و تو این زمینه کار کرده باشه
    برای قدردانی از چنین شخصیتی کارهای مهمتری از سنگ به سینه زدن باید انجام بدی...

در این مورد که از دست بنده عصبانی هستی:
    ... از دسته ايرانه سبز عصباني بودم كه گفت ام پي تري پلير تو جيبت بذار...
    به عنوان یه راه حل گفتم:
    ... میتونه یه کپی از اجرای ردیف توسط یک استاد معتبر مثل داریوش طلایی همیشه همرات باشه
    و منطقیه که وقتی برات مهمه که تفاوتها را برای مخاطبینت به خوبی و دلسوزانه توضیح بدی و در عین حال حوصله فراگیری دقیق ردیف را نداری شاید این یه راه حل آسان و منطقی باشه.

فکر میکنم شما کلا خشمگین هستی از اینکه چرا نمیشه موسیقی ایرانی را زود یاد گرفت؟!!! و اینکه به نوعی دنبال حل بن بستهای موسیقی ایرانی هستی:
    ... که مثلا دركش كنه بعد كه درك كرد ميتونه يه مارش ترك بزنه؟
    و اطمینان داشته باش که وقتی خشمگینی، وقتی دقیقا نمیدونی چی میخواهی و هنگامی که دقیقا بررسی نکردی که مشکل چیه؛ قطعا برای پیشرفت خودت و یافتن هدفت و حل مشکلات احتمالی موسیقی راه به جایی نخواهی برد.

به هر حال فکر میکنم هدف تمامی اعضای این سایت، تبادل اطلاعات و انتقال تجربه و همچنین ایجاد جو تفاهم، همدلی و همفکری برای زندگی بهتر باشه.
    پیروز باشی
    مگه دروغ ميگم؟ اينطور كه شماها ميگيد كسي كه رديفو 20 سال بزنه و دركش كنه ديگه ميشه خداي موسيقي و خيلي قدرت و توانش بالاست... اگه اينقدر فهميده ميشه پس بايد بتونه هر قطعه اي رو بزنه... در صورتي كه نميتونه و بايد بشينه دوباره سالها تمرين كنه تا بتونه سبكهاي ديگه هم بزنه
    دوما استنباط خودتو با بقيه قاطي نكن
    سوما مگه بازم دروغ ميگم؟ كجاي دنيا همچين چيزي وجود داره كه آقا بشين اين كتابو 30 سال بزن تا دركش كني .. بعدش تازه بهت ميگيم نوازنده... و نميتوني بگي موسيقي اونا ضعيف تر از ماست
    چهارم... چرا شماها دوست داريد پشت يه پرده قايم شيد و هه چيزو پنهان كنيد... بد بودن لحن من دليل بر اشتباه بودن حرفام نيس و اگرم جملمو دوباره بخوني... نوشتم از اونجا كه بهش تيكه مينداخت (حس كردم) نگفتم اينطوري بود... فقط نظر خودمو گفتم
    اسم استاد هم نمياري چون ميدوني 90% اساتيد اصفهان رو ميشناسم و ميترسي بگم اوني كه اين همه تعريفشو ميكردي اينه؟ و استادتو كوچيك كنم
    و از اينا گذشته فكر كنم كلك ام پي تري پلير به خودت جواب داده كه به من پيشنهاد ميكني
    حس بويايي خوبي هم دازي
    و همچنين

Irane-sabz آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    25269
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    6 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مگه دروغ ميگم؟ اينطور كه شماها ميگيد كسي كه رديفو 20 سال بزنه و دركش كنه ديگه ميشه خداي موسيقي و خيلي قدرت و توانش بالاست... اگه اينقدر فهميده ميشه پس بايد بتونه هر قطعه اي رو بزنه... در صورتي كه نميتونه و بايد بشينه دوباره سالها تمرين كنه تا بتونه سبكهاي ديگه هم بزنه

دوما استنباط خودتو با بقيه قاطي نكن
    سوما مگه بازم دروغ ميگم؟ كجاي دنيا همچين چيزي وجود داره كه آقا بشين اين كتابو 30 سال بزن تا دركش كني .. بعدش تازه بهت ميگيم نوازنده... و نميتوني بگي موسيقي اونا ضعيف تر از ماست
    چهارم... چرا شماها دوست داريد پشت يه پرده قايم شيد و هه چيزو پنهان كنيد... بد بودن لحن من دليل بر اشتباه بودن حرفام نيس و اگرم جملمو دوباره بخوني... نوشتم از اونجا كه بهش تيكه مينداخت (حس كردم) نگفتم اينطوري بود... فقط نظر خودمو گفتم
    اسم استاد هم نمياري چون ميدوني 90% اساتيد اصفهان رو ميشناسم و ميترسي بگم اوني كه اين همه تعريفشو ميكردي اينه؟ و استادتو كوچيك كنم
    و از اينا گذشته فكر كنم كلك ام پي تري پلير به خودت جواب داده كه به من پيشنهاد ميكني
    حس بويايي خوبي هم دازي

و همچنين
    عاقلان دانند!!!

خلوت دل نيست جاى صحبت اغيار
    ویرایش توسط Irane-sabz : Saturday 8 May 2010 در ساعت 11:42 PM

9. کاربران زیر از Irane-sabz به خاطر این پست تشکر کرده اند:

nilu آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    23124
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    12 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

چه خبره بابا، حالا هم لت و پار نکنین.. به نظر من انتقاد و نظرای شخصیتونو با پیامهای خصوصی بدین... اخه نظر

هرکی با یکی دیگه فرق داره... فقط بحثایی که میدونین دعوا درست نمیکنه و کسیم خراب نمیکنه رو نظر بزارین

در ضمن، همه استادای اصفهان هم ، یکی از یکی بهترن .. فقط باید ببینی تو خودت کار کدوم می پسندی

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

اوكي
    من ديگه تو اين تاپيك نظر نميدم
    دوستان باي

sos.4.freedom آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    18452
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    17 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط E_h_s_a_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان عزیز
    میشه یه استاد سه تار خوب توی اصفهان بهم معرفی کنید ! ؟؟؟
    کار استاد سیاره رو دیدم خوب بود
    استاد مزدک رو میگن بداخلاقه
    استاد رهبر رو خیییلی تعریفشونو شنیدم
    و...

لطفا شما هم یه نظر بدید. خیلی سردرگم شدم. مرسی
    من استاد اکبر یاوریان رو بهتون معرفی می کنم ایشون 30 ساله که معلم موسیقی هستن... فوق العاده با تجربه و کهنه کار موسیقین... ایشون پژوهشگر ،نویسنده و شاعر هم هستند... از دستش ندین :)

sos.4.freedom آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    18452
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    17 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام دوسته عزيز
    اگه منظورت ياوريان اوني كه تو آموزشگاهه آقاي ملكي (آموزشگاه نوا) تدريس ميكنه... و خونشون شاهين شهره... بايد بگم فقط بدرد مبتدي ها ميخوره و آهنگه شور انگيز عليزاده رو بدتر از من زد
    خندم گرفت از حرفت... واقعا این طور فکر می کنی؟!!! !!!
    بهتره از بزرگان موسیقی راجع بش بپرسی دوست عزیز...

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط sos.4. freedom [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خندم گرفت از حرفت... واقعا این طور فکر می کنی؟!!! !!!
    بهتره از بزرگان موسیقی راجع بش بپرسی دوست عزیز...

البته الان که آتیشم خوابیده و فهمیدم که نباید در یک مکان عمومی از یک استاد بد گفت...
    ولی خب شما بخند منم مبخندم خنده که بد نیست... تازه باعث شاد شدن و روحیه بخشیدن هم میشه...

ولی در کل نیازی نیست از کسی بپرسم چون خودم از نزدیک دیدم... از سرعت دست چپ من مونده بود... و هی میگفت دست چپت خیلی خوبه
    البته اخلاقش خیلی خوبه... ردیف رو هم خوب میزنه... ولی زیادی روی ردیف تعصب داره...
    میگفت من 20 ساله ردیف میزنم ولی هنوز درکش نکردم... مگه میشه کسی بتونه 7...8.. ساله ردیف یاد بگیره...
    منم احترام نگه داشتم و چیزی نگفتم... ولی تو دلم گفتم : اگه 20 ساله درک نکردی پس دیگه نمیخواد ساز بزنی چون دیگه هم درکش نمیکنی...
    شاید این تاپیک حای این مباحث نباشه... باید یک تاپیک درست کنیم و سر این موضوع مفصل با بچه ها صحبت کنیم... ولی آقاجون خداییش این تعصب یعنی چی؟ که میگن بشین 30 سال ردیف بزن...
    نمیدونم والا...

ولی در کل قصد جسارت به استادت رو نداشتم... ببخشید
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

sos.4.freedom آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    18452
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    17 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

البته الان که آتیشم خوابیده و فهمیدم که نباید در یک مکان عمومی از یک استاد بد گفت...
    ولی خب شما بخند منم مبخندم خنده که بد نیست... تازه باعث شاد شدن و روحیه بخشیدن هم میشه...

ولی در کل نیازی نیست از کسی بپرسم چون خودم از نزدیک دیدم... از سرعت دست چپ من مونده بود... و هی میگفت دست چپت خیلی خوبه
    البته اخلاقش خیلی خوبه... ردیف رو هم خوب میزنه... ولی زیادی روی ردیف تعصب داره...
    میگفت من 20 ساله ردیف میزنم ولی هنوز درکش نکردم... مگه میشه کسی بتونه 7...8.. ساله ردیف یاد بگیره...
    منم احترام نگه داشتم و چیزی نگفتم... ولی تو دلم گفتم : اگه 20 ساله درک نکردی پس دیگه نمیخواد ساز بزنی چون دیگه هم درکش نمیکنی...
    شاید این تاپیک حای این مباحث نباشه... باید یک تاپیک درست کنیم و سر این موضوع مفصل با بچه ها صحبت کنیم... ولی آقاجون خداییش این تعصب یعنی چی؟ که میگن بشین 30 سال ردیف بزن...
    نمیدونم والا...

ولی در کل قصد جسارت به استادت رو نداشتم... ببخشید
    اگه اوون بعد از 20 سال می گه ردیفو درک نکرده شکسته نفسی می کنه و اگه شما اعتقاد داری با 7-8 سال میشه ردیف نواز شد ... دیگه من چیزه ندارم بگم :)
    اگه هم از شما زیاد تعریف کرده عادتشه :) کارتون خوب بوده تشویقتون کرده اصولا کسی رو نا امید نمی کنه...
    ردیف از نظر من درک و احساسه و از درونت نشعت می گیره... ردیف داستانه زندگیه... من استادای زیادی می شناسم... به هر کسی نمی شه گفت ردیف نواز :)
    البته طرفدار کسی نیستم همه کارشون خوبه... باید دید کار کی به دل آدم می شینه و چقدر خودت قدرت درک داری

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط sos.4. freedom [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اگه اوون بعد از 20 سال می گه ردیفو درک نکرده شکسته نفسی می کنه و اگه شما اعتقاد داری با 7-8 سال میشه ردیف نواز شد ... دیگه من چیزه ندارم بگم :)
    اگه هم از شما زیاد تعریف کرده عادتشه :) کارتون خوب بوده تشویقتون کرده اصولا کسی رو نا امید نمی کنه...
    ردیف از نظر من درک و احساسه و از درونت نشعت می گیره... ردیف داستانه زندگیه... من استادای زیادی می شناسم... به هر کسی نمی شه گفت ردیف نواز :)
    البته طرفدار کسی نیستم همه کارشون خوبه... باید دید کار کی به دل آدم می شینه و چقدر خودت قدرت درک داری

حالا بازم میگم شاید جای این صحبت اینجا نیست و باید خصوصی در موردش صحبت کرد...
    ولی... آخه بهش گفتم فلانی رو میشناسی گفت آره... گفتم خوب ساز میزنه... گفت اینها که نوازنده نیستن... اینها حالا حالاها کار دارن...
    (میدونی چرا اینو گفت؟ چون اون شخص آدم جوونی بود و ایشون نمیتونن ببینن که یک جوون بهتر از خودش ساز میزنه)... و گفت اینها از ردیف چیزی نمیدونن...
    بعد که جوش آورد... گفت من 20 ساله ردیف میزنم هنوز هیچی ازش نمیفهمم... اونوقت یکی میاد میگه من 5 ساله ساز زدم و خوب ساز میزنم...
    اخلاق و رفتارش خیلی خوبه... ولی تا زمانی رفتارش خوبه که نبینه یه جوون بهتر از خودش ساز میزنه... و تا زمانی که نوازندگیش زیر سوال نره خوش اخلاقه...
    به نظر من آدم باید انتقاد پذیر باشه ... من از کیوان ساکت هم جلوی خودش انتقاد کردم... چه برسه به آقای یاوریان...
    ولی آقای یاوریان خیلی در بند سنت و قدیمی گرا هستند...
    آخه من بهش میگم من 5 ساله ساز میزنم... میپرسه : کتابهای هنرستان رو زدی؟ گفتم نه ولی 40 قطعه ی علیزاده رو زدم... گفت پس اول برو کتابهای هنرستان رو بزن.. چون بنظر من اونها خیلی مهمه و همه باید بزنن... و اول برو اونها رو بزن...
    حرفش کاملا خنده داره... به هرکی میگم 5 دقیقه میخنده و میگه اصلا چرا رفتی پیش این شخص
    خب خانوم یا آقای عزیز... این شخص تعصب بیجا داره دیگه... تعصب که شاخ و دم نداره... تعصب همینه...
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    46715
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز
    من پیش چند تا از معلمهای اصفهان بودم ولی نتیجه ای نگرفتم و راضی نبودم ولی از وقتی پیش استاد امید بابک پور رفتم کاملا سبک مضراب زدن و نت خوانیم تغییر کرده و عالی شده به نظر من استاد خوب تار و سه تار فقط آقای بابک پور. من از مرداویج به خاطر کلاسهای ایشون میرم دروازه تهران آموزشگاه صبا.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    46715
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز
    من پیش چند تا از معلمهای اصفهان بودم ولی نتیجه ای نگرفتم و راضی نبودم ولی از وقتی پیش استاد امید بابک پور رفتم کاملا سبک مضراب زدن و نت خوانیم تغییر کرده و عالی شده به نظر من استاد خوب تار و سه تار فقط آقای بابک پور. من از مرداویج به خاطر کلاسهای ایشون میرم دروازه تهران آموزشگاه صبا.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)