لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 93

موضوع: موزیک های زیر زمینی

M8H آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21333
    میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از پست
    1,265
    1,927 بار تشکر شده در 653 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

Smile

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط خلصه [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزيز بين هنرمند artist و سرگرمي ساز entertainer تفاوت وجود داره سرگرم كردن جزء وظايف يك هنرمند هم هست ولي يك هنرمند تعهد داره نسبت به كارهايي كه انجام مي ده نسبت به اينكه هدفش از ارائه هنرش تنها سرگرمي نباشه. بزاريد مثالي بزنم شما فيلم ترانسفورمرز رو در نظر بكيريد اين فيلم تنها با هدف سرگرمي ساخته شده و اگر هم پيامي داشته باشه شعاري هست كه توي همون فيلم چندين بار نقض مي شه ولي توي همون ژانر علمي تخيلي مثلا فيلمي مثل ماتريكس رو در نظر بگيريد نمي دونم تا حالا با دقت اين فيلم رو ديديد يا نه ولي از نقطه نظر هاي مختلف اين فيلم و داستانش استعاره اي از عرفان يا شرايط كنوني اجتماع و يا اشارات فلسفي و... هست. اينجا فرق بين هنرمند و سرگرم كننده به وجود مياد. از طرفي مثلا ديويد فينچر فيلمهايي مي سازه كه سورئال هستند و شايد مخاطب كمي داشته باشند اما از لحاظ هنري فوق العاده هستند و براي مخاطب خاص بينهايت سرگرم كننده و در عين حال عميق. پس همونطور كه اشاره كردم هنر تعهدي داره كه هنرمند بايد به اون پايبند باشه.
    در مورد موسيقي سنتي گفتيد بايد بگم همونطور كه از اسمش بر مياد اين موسيقي سنتي هست يعني شايد هزاران سال اين روند تكاملي رو طي كرده تا با خاك و آب و باد اين سرزمين يكي بشه و فكر كنم ما هم تنمون از همين خاك و آب درست شده دليل اينكه الان به قول شما جوانها از سنتي خوششون نمياد(آيا واقعا اينطوره؟) اين نيست كه موسيقي سنتي مثلا ضعفي داره دليل اون همونطور كه alone_composer عزيز گفت اينه كه ما چيزي نشنيده ايم. شما مطمعا باشيد هيچ چيز به اندازه اينكه شما نواي ني چوپاني رو توي دامنه 1 كوه بشنويد نمي تونه به شما آرامش بده.
    بايد بگم كه موسيقي ما به واقعا به موسيقي زير زميني احتياج داره ولي به موسيقي زير زميني واقعي.
    دوست عزیز من یه چیز میگم شما یه چیز دیگه ای میگید!
    لطفا به سوالای بالای من جواب بدید.
    آدرس فیس بوک من https://www.facebook.com/Hossein.mh.musik

khalseh آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22160
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    138
    232 بار تشکر شده در 86 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط M&H [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    محمد جان مگه من یا دوستان من کسی رو مجبور کردیم که این کارها رو گوش کنن؟!
    هر کسی اختیار خودشو داره یک نفر میاد کارهای شجریان گوش میده یک نفر هم میاد کارهای اشکین رو گوش میده! پس کسی قصد نداره که موسیقیه فاخر و با ارزشو از بین ببره!

مگه تو کشو ما کسی میخواد سر کس دیگه ای رو زیر آب کنه؟! که شما اینجوری میگید؟
    این که اجازه بدن کار شجریان تو تلوزیون پخش بشه دیگه دست ما نیست اینو باید به مدیر صدا و سیما شکایت کنید.
    البته توی رادیو خیییلی کارهای سنتی پخش میکنه. من خودم بارها توی تاکسی بودم و رادیو داشته سنتی پخش میکرده ولی سری راننده قطع میکرد و کارهای ما رو میذاشت.
    به نظر شما چرا باید راننده این کارو کنه؟!
    شما به چه کلماتی میگید رکیک؟!
    من فكر كردم سوال از آقا محمد بود.
    بحث سر شما نيست دوست عزيز شما كاري رو داريد انجام مي ديد و خوب دوست داريد اين كار رو انجام بديد پس نه تنها من بلكه هيچ كس ديگه اي نمي تونه به شما بگه اين كار رو انجام ندهيد. شما هم صدايي هستيد كه بايد شنيده شويد.
    بحث ما يا من سر انتقاد يا حداقل نظر شخصي نسبت به موسيقي ست. تقصير شما نيست كه مثلا چون شعرهاي ما انتقاد اجتماعي ست نمي تواند پخش شود. حقيقت اين است كه من هيچ يك از آهنگ هاي شما را نشنيده ام يا اگر شنيده ام نمي دانم شما سازنده آن هستيد ولي خوب خود شما توي همون كساني كه اين موسيقي رو كار مي كنند مثالهايي بسيار زيادي از الفاظ ركيك نشنيده ايد يا مثلا كليت يه آهنگ كه حول موضوعي منزجر كننده مي چرخد؟

اگر من چيزي در مورد موسيقي شما مي گويم انتقادي ست و نظر شخصي نه قصد توهين هست و نه چيز ديگر.

3. 3 کاربر برای این پست از khalseh تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    1,182 بار تشکر شده در 290 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 13/0
    Given: 9/1
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط M&H [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    محمد جان مگه من یا دوستان من کسی رو مجبور کردیم که این کارها رو گوش کنن؟!
    هر کسی اختیار خودشو داره یک نفر میاد کارهای شجریان گوش میده یک نفر هم میاد کارهای اشکین رو گوش میده! پس کسی قصد نداره که موسیقیه فاخر و با ارزشو از بین ببره!

مگه تو کشو ما کسی میخواد سر کس دیگه ای رو زیر آب کنه؟! که شما اینجوری میگید؟
    این که اجازه بدن کار شجریان تو تلوزیون پخش بشه دیگه دست ما نیست اینو باید به مدیر صدا و سیما شکایت کنید.
    البته توی رادیو خیییلی کارهای سنتی پخش میکنه. من خودم بارها توی تاکسی بودم و رادیو داشته سنتی پخش میکرده ولی سری راننده قطع میکرد و کارهای ما رو میذاشت.
    به نظر شما چرا باید راننده این کارو کنه؟!
    شما به چه کلماتی میگید رکیک؟!
    حسین عزیز سلام. من منظورم موسیقی شخص شما نیود. دوست عزیزمون به خوبی توضیح دادند.

با سپاس

5. 2 کاربر برای این پست از alone_composer تشکر کرده اند:

moein babayee آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    19140
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    1,300
    980 بار تشکر شده در 355 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

این آهنگ ها با این صدمه ی بزرگی به موسیقی کشور هستن ولی در کل فکر می کنم بهتر از موسیقی های مجوز دار دارن وظیفه ی موسیقیایی خودشون رو اجرا می کنن، چون هدف موسیقی به نظر من برقراری ارتباط بین حس آدمی و با شخصیتشه! بهر حال من خودم این موسیقی ها رو طی روز گوش می دم و به نظرم اگه روشون عالمانه کار بشه فرآورده ی خوبی بدست می آد.

البته اون دسته track هایی که فقط 4 تا اکورد یا یک ریتم درام هی تکرار می شه (رو سمپل خوندن!) اصلا موسیقی نیستن! و جزوء موسیقی حساب نمی شن!

یاعلی
    و بالاخره صبح شد!
    اما دیدین من هم فراموش شدم!!!!

7. کاربران زیر از moein babayee به خاطر این پست تشکر کرده اند:

M8H

shadi65 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18523
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    9
    246 بار تشکر شده در 101 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    15

اول اینکه من با کسی دعوا ندارم دوم اینکه پست من درست بخونین بعد نظر بدین. من گفتم جوونا دیگه با سنتی راضی نمیشن. این با اینکه اصلا دوست ندارن و دیگه گوش نمیدن فرق داره. بعدشم اره من با اهنگای ساسی میرقصم . هم شادن هم باحالن . بعدشم تا حالا ندیدم تو اهنگای ساسی کسی فحش بده . خلاصه من از وقتی بچه های خودمون تو ایران شروع کردن به اهنگ سازی من دیگه اهنگای اندی و سندی گوش نمیدم . نه تنها من بلکه همه دورو بریام . مخصوصا همسن و سالام . حتی خواهر من که 35 سالشم از این اهنگا خوشش میاد و میرقصه باهاشون. بعدشم مگه ما چند سالمونه برا همسن و سالای ما گوش دادن افتخاری و شجریان زمانی لازمه که شرایط اقتضا کنه مثلا من بعضی مواقع غروب که میشه و وقتی داره یک نسیم ملایم میوزه میرم اهنگای افتخاری میزارم گوش میدم. یا به قول شما هر وقت تو کوه بودم نوای نی چوپان .

9. 3 کاربر برای این پست از shadi65 تشکر کرده اند:

shadi65 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18523
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    9
    246 بار تشکر شده در 101 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

خلصه و composer من نمیدونم چند سالتونه ولی مثل 50 ساله ها حرف میزنین. عالمانه و سوریال و فلسفی چیه دیگه . این موسیقی بخشیش ماله نسل جوونه . فکر نکنم شماها جزو نسل جوون باشین چون اگه بودین انقدر از این کلمه تعجب نمیکردین. بهرحال هستین یا نه این بدونین که هرکی باید با اقتضای سنش و علاقش موسیقی گوش بده. اقتضای سن . متوجه میشین که. جوونا الان میخوان شاد باشن . با شجریان و افتخاری که نمیشه شادی کرد. بعدشم من نمیفهمم این موسسیقی کجاش صدمه به موسیقی کشور؟ یکی برام توضیح بده

11. 3 کاربر برای این پست از shadi65 تشکر کرده اند:

khalseh آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22160
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    138
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

سلام
    خوب كاملا مشخص هست كه دعوا نداريد.
    ببينيد دوست عزيز درست اين بود كه جوابي به شما داده نمي شد چون اگر تمامي پست ها رو مي خواندين به جواب تمام مطالبي كه اينجا نوشتيد مي رسيديد ولي خوب...
    مطلبي كه من يا محمد عزيز يا بقيه دوستان مي نويسيم نظر شخصي ماست نه ما نماينده موسيقي با ارزش هستيم و نه مثلا حسين جان نماينده موسيقي كه ما با آن مخالفيم ما همه موسيقي كار مي كنيم و نظرات خودمون رو به همديگه مي گيم من فكر نمي كنم هيچكس به اندازه حسين عزيز زير تيغ انتقادها قرار داشته و مخصوصا از طرف من و آقا محمد(غير از اينه حسين جان؟؟؟) ولي اين به اين خاطر نيست كه ما مثلا خدايي نكرده با هم دعوايي داريم يا مثلا دشمنيم . ما نظرات خودمون رو مي گيم گاهي تند و گاهي ملايم و همونطور كه تا حالا هم بوده بالاخره به اين نتيجه مي رسيم كه تا قسمتي ما درست مي گيم و تا قسمتي طرف مقابل. نكته اينجاست كه اگر طرف ما وقت مي زاره و انتقاد مي كنه از ما يا به ما ثابت مي كنه كه جايي اشتباه كرديم يا طرز تفكر خودش رو براي ما توضيح مي ده ما به خاطر اين كار از او ممنونيم و اين نشونه علاقه و نگراني اون براي راهنمايي ماست نه حمله كردن يا اذيت كردن ما.
    مطلبي كه من براي شما نوشتم توضيح و تفسيري بود از زبان من در مورد فرق هنرمند و سرگرمي ساز و ارزش موسيقي سنتي. و فكر كنم قسمتي از همون نسل جووني كه شما مي گيد كه قطعا من هم جزيي از اون هستم به عرفان و فلسفه و سبك هاي مختلف هنري مثل سورئاليسم علاقه داره پس اگر اين اطلاعات رو در اختيارتون گذاشتم نقطه نظر من بود و بس.
    اگر در مورد ضربه مي پرسيد هم به مثال محمد جان رجوع كنيد.
    در ضمن اگر شما موسيقي سنتي رو شنيده بوديد افتخاري رو كنار استاد شجريان نمي گذاشتيد(البته اگر باز ناراحت نشيد)
    نه من و نه هيچ كدوم ديگه از بچه ها به هيچ وجه به شما نمي گيم كه چه كار كنيد يا نكنيد و بعيد مي دونم كه شما هم منتظر باشيد تا ما به شما خط بديم. پس اينا همه سيگنال ها و نشانه هايي هست كه يا شما علاقه مند مي شويد و آنها رو جذب مي كنيد يا به راحتي اونها رو كنار مي گذاريد. كسي به شما نمي گويد كه چه گوش دهيد.
    مهم اينه كه انتقاد پذير باشيم و حرف همديگه رو گوش بديم.
    با احترام
    موفق باشيد
    ویرایش توسط khalseh : Sunday 10 January 2010 در ساعت 06:18 PM

13. 3 کاربر برای این پست از khalseh تشکر کرده اند:

alireza_talieh آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22251
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    242
    209 بار تشکر شده در 82 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 5/0
    میزان امتیاز
    15

سلام
    مثل اینکه اینجا بث خیلی گرمه منم یه چیزی بگم دیگه
    آقایون و خانومهای محترم به نظر من هر سبک و هر نوع آهنگی به جای خودش احترام خاص خودش رو داره چه متال باشه چه راک باشه چه کلاسیک باشه و چه سنتی اما شما باید به این نکته توجه کنین که کدام یک مفید تر مفهومی تر و در کل سنگین تر هستش. به نظر من کلاسیک و سنتی (باخ و موتزارت و بتهوون و پاگانینی و شوپن و برهامس و شجریان و افتخاری و عقیلی و ناظری و سراج و ...) موسیقی سنگین و بسیار مفید برای ذهن است تحقیقات روان شناسی این رو ثابت کرده که موسیقی کلاسیک فکر انسان رو قویتر می کنه. موسیقی سنتی هم به نظر من چون شعرهاش از اشعار سعدی و حافظ و مولانا و بزرگان شعرای ایرانی هستش مفهومش خیلی سنگین و پر هستش.
    اما سبک های پاپ و متال و راک البته به نظر من بازم میگم که هر سبکی احترام خاص خودش رو داره اما این نوع موسیقی ها ذهن انسان رو به زبان عامیانه پوک تر میکنه چون اگه توجه کنین شعرهاش خیلی سبک و تو خالی و مفهومش خیلی خیلی محدود هستش و فقط به دنیا و دختر و اینجور چیزا محدود میشه و آکوردها و ریتم های تکراری زیادی دارن البته توی موسیقی پاپ بعضی هاشون تخس و با مفهوم هستن اما متال کلاً ذهن رو تعطیل می کنه.
    ببخشید چون آمادگی نداشتم برای این بحث نتونستم اونجوری که باید توضیح بدم
    عذر می خوام.
    عجب تفاوتی

15. 2 کاربر برای این پست از alireza_talieh تشکر کرده اند:

&unknown& آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21116
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    207
    336 بار تشکر شده در 108 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

آقا اصلا سنتی پسند ها و زیر(رو) زمینی ها سر کوچه واستن میریزیم سر هم!
    هر کسی ممکنه بسته به روحیش از یه سبکی خوشش بیاد! نمیشه که بیایم بگیم این چه سبک مزخرفیه!!!
    ممکنه یکی حال روحیش خراب باشه و همون موسیقی رکیک آرومش کنه!
    کسی که سنتی دوست داره که مجبور نیست از این جور آهنگا گوش کنه! من میشه گفت تحمل موسیقی سنتی رو ندارم ولی بازم نمیگم که قشنگ نیست! فقط سلیقه ی من نیست!
    آدم که نمیتونه از روی سلیقه ی شخصی قضاوت کنه!
    پس بیاید و با هم دوست باشیم و به سلیقه ی همدیگه احترام بزاریم!

17. 2 کاربر برای این پست از &unknown& تشکر کرده اند:

M8H آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21333
    میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از پست
    1,265
    1,927 بار تشکر شده در 653 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    15

Question Hossein_Ahmadian_M&H

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza. Talieh [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    آکوردها و ریتم های تکراری زیادی دارن البته توی موسیقی پاپ بعضی هاشون تخس و با مفهوم هستن اما متال کلاً ذهن رو تعطیل می کنه.
    .
    سلام دوست عزیز. میشه یه نمونه نام ببری که ریتم و آکورداش تکراری باشه؟!
    من منظورتون رو متوجه نشودم که کدوم کارها ریتماش تکراریه؟! راک؟پاپ؟یا... ؟
    آدرس فیس بوک من https://www.facebook.com/Hossein.mh.musik

19. کاربران زیر از M8H به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Sina_Yanni آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21557
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    3,681
    3,494 بار تشکر شده در 917 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/0
    میزان امتیاز
    15

اوه اوه . ملت یه بهانه میگردن واسه بحث (جنگ جنگ تا پیروزی !!!) ... . بابا بی خیال . سوال حسین این بود که کدوم آثار موسیقی زیر زمینی رو می پسندید !!! ما بیچاره رو شستیم و پاک کردیم و جارو کشیدیم !!! فک کنم به تعداد آدمای روی زمین ، سلیقه هست. اگه به سلایق یکدیگر احترام بزاریم ، دنیامون چی مییییییشه !!! ... .
    انسان قدر سه نعمت را ، وقتی از دست میدهد ، میفهمد :
    سلامتی ، امنیت ، پدر و مادر .
    حضرت علی ( ع )

21. 3 کاربر برای این پست از Sina_Yanni تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi65 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خلصه و composer من نمیدونم چند سالتونه ولی مثل 50 ساله ها حرف میزنین. عالمانه و سوریال و فلسفی چیه دیگه . این موسیقی بخشیش ماله نسل جوونه . فکر نکنم شماها جزو نسل جوون باشین چون اگه بودین انقدر از این کلمه تعجب نمیکردین. بهرحال هستین یا نه این بدونین که هرکی باید با اقتضای سنش و علاقش موسیقی گوش بده. اقتضای سن . متوجه میشین که. جوونا الان میخوان شاد باشن . با شجریان و افتخاری که نمیشه شادی کرد. بعدشم من نمیفهمم این موسسیقی کجاش صدمه به موسیقی کشور؟ یکی برام توضیح بده

سلام. اولا واقعا تعجب می کنم که شما مفهوم (نسل جوون) رو تعیین می کنین و برای ما تعیین تکلیف! (هر کی مثل من بود نسل جوونه وگرنه 50 سالست!!!) نسل جوون نباید در مورد حرف های به قول شما (عالمانه و سوریال و فلسفی) صحبت کند؟ چرا اصرار دارین که نسل جوون ما نا آگاه و خوش گذران صرف هستن؟ آیا این طرز فکر حاصل یک سیا... نیست که دقیقا همین را از من و شمای جوون می خواهد تا فکر نکنیم؟؟؟

بنده 28 سال دارم و فکر نمی کنم نسل پیر باشم! اما سوال شما: این موسیقی کجاش صدمه به موسیقی کشور هست؟

بگذارید یک مثال براتون بزنم (لطفا کاملا دقیق و مصداقی پاسخ من رو بدین!) فرض کنین شما هیچ تخصصی در علم پزشکی نداشته باشید ولی همین فردا به سرتون بزنه و طبقه پایین خونتون یک مطب بزنید و یک تابلو هم بالاش بگذارین: مطب دکتر شادی 65!!! فردای همان روز چه اتفاقی می افته؟ خیلی سادست! از طرف وزارت بهداشت و کلانتری محلتون می ریزن و در مطبتون رو تخته می کنن و می گن شما که تخصص پزشکی ندارین به چه حقی با جان انسان ها بازی کردین و مطب زدین؟

آیا شما اینجا می تونین در جواب بهشون بگید: هر کسی یک سلیقه ای داره منم دلم خواسته مطب بزنم هر کی خوشش اومد میاد مطبم و هر کی هم که (مرد) دیگه نمی آید به شما چه ربطی داره؟ بیاین به سلایق هم احترام بذاریم من (دلم خواسته) مطب بزنم به کسی هم ربطی نداره شما هم برو مطب بزن؟؟؟

چقدر این نمونه در ذهن شما خنده دار است؟ چقدر غیر قابل باور است؟ همانطوریکه کسی بدون تخصص نمی تواند و نباید مطب بزند کسی بدون تخصص (نباید) موسیقی سطح پایین و اشتباه خود را در جامعه پراکنده کند. همانطوری که یک پزشک در روز فارغ التحصیلی قسم می خورد که به سلامتی بیمارانش پایبند باشد من آهنگساز که سالها درس این کار را خوانده ام باید قسم بخورم که نسبت به گوش مردم تا آخر عمرم (مسئولم) من اگر با در قابلمه آهنگ بسازم و در آن شعر حافظ را به همراه چند فحش قاطی کنم و همراه با صدای عو عوی سگ (!) بخوانم و (زیر زمینی) پخش کنم همین فردا معروف می شوم و صاحب (سبک!!!) ولی چه خیانتی به موسیقی کرده ام؟ در ذهن بیگناه همین نسل جوون کرده ام که بله این یعنی موسیقی و پس فردا اگر همین نسل جوون دیگه به موسیقی ملی کشور من علاقه نداشتند تقصیر موسیقی سنتی نیست! بلکه این تقصیر من است که گوش این نسل رو با خزعبلاتی که به عنوان سبک بهشون تحویل دادم مسموم کردم!

دوست عزیز نسل جوان ما هم فکر می کنند! نسل جوان ما بیدارند! نسل جوان ما هم می فهمند و فکر می کنند (فکر کردن مخصوص آدمهای 50 سال به بالا نیست!)

پایدار باشید.

23. 4 کاربر برای این پست از alone_composer تشکر کرده اند:

khalseh آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22160
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    138
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza. Talieh [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    مثل اینکه اینجا بث خیلی گرمه منم یه چیزی بگم دیگه
    آقایون و خانومهای محترم به نظر من هر سبک و هر نوع آهنگی به جای خودش احترام خاص خودش رو داره چه متال باشه چه راک باشه چه کلاسیک باشه و چه سنتی اما شما باید به این نکته توجه کنین که کدام یک مفید تر مفهومی تر و در کل سنگین تر هستش. به نظر من کلاسیک و سنتی (باخ و موتزارت و بتهوون و پاگانینی و شوپن و برهامس و شجریان و افتخاری و عقیلی و ناظری و سراج و ...) موسیقی سنگین و بسیار مفید برای ذهن است تحقیقات روان شناسی این رو ثابت کرده که موسیقی کلاسیک فکر انسان رو قویتر می کنه. موسیقی سنتی هم به نظر من چون شعرهاش از اشعار سعدی و حافظ و مولانا و بزرگان شعرای ایرانی هستش مفهومش خیلی سنگین و پر هستش.
    اما سبک های پاپ و متال و راک البته به نظر من بازم میگم که هر سبکی احترام خاص خودش رو داره اما این نوع موسیقی ها ذهن انسان رو به زبان عامیانه پوک تر میکنه چون اگه توجه کنین شعرهاش خیلی سبک و تو خالی و مفهومش خیلی خیلی محدود هستش و فقط به دنیا و دختر و اینجور چیزا محدود میشه و آکوردها و ریتم های تکراری زیادی دارن البته توی موسیقی پاپ بعضی هاشون تخس و با مفهوم هستن اما متال کلاً ذهن رو تعطیل می کنه.
    ببخشید چون آمادگی نداشتم برای این بحث نتونستم اونجوری که باید توضیح بدم
    عذر می خوام.
    دوست عزيز با قسمت كلاسيك و سنتي كاملا موافق هستم ولي مي شه دو عبارت رو بيشتر باز كنيد يكي ((ذهن آدم رو پوك مي كنه)) و ديگري ((تخس)) و اينكه فكر مي كنم به قدر لازم گوش نداديد اين نوع موسيقي ها رو. ممنون مي شم اگه جواب سوالام رو بدين و سوال حسين جان رو هم همين طور چون شايد من اشتباه مي كنم. ممنون
    ویرایش توسط khalseh : Sunday 10 January 2010 در ساعت 09:09 PM

25. 2 کاربر برای این پست از khalseh تشکر کرده اند:

&unknown& آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21116
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    207
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط alone_composer [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام. اولا واقعا تعجب می کنم که شما مفهوم (نسل جوون) رو تعیین می کنین و برای ما تعیین تکلیف! (هر کی مثل من بود نسل جوونه وگرنه 50 سالست!!!) نسل جوون نباید در مورد حرف های به قول شما (عالمانه و سوریال و فلسفی) صحبت کند؟ چرا اصرار دارین که نسل جوون ما نا آگاه و خوش گذران صرف هستن؟ آیا این طرز فکر حاصل یک سیا... نیست که دقیقا همین را از من و شمای جوون می خواهد تا فکر نکنیم؟؟؟

بنده 28 سال دارم و فکر نمی کنم نسل پیر باشم! اما سوال شما: این موسیقی کجاش صدمه به موسیقی کشور هست؟

بگذارید یک مثال براتون بزنم (لطفا کاملا دقیق و مصداقی پاسخ من رو بدین!) فرض کنین شما هیچ تخصصی در علم پزشکی نداشته باشید ولی همین فردا به سرتون بزنه و طبقه پایین خونتون یک مطب بزنید و یک تابلو هم بالاش بگذارین: مطب دکتر شادی 65!!! فردای همان روز چه اتفاقی می افته؟ خیلی سادست! از طرف وزارت بهداشت و کلانتری محلتون می ریزن و در مطبتون رو تخته می کنن و می گن شما که تخصص پزشکی ندارین به چه حقی با جان انسان ها بازی کردین و مطب زدین؟

آیا شما اینجا می تونین در جواب بهشون بگید: هر کسی یک سلیقه ای داره منم دلم خواسته مطب بزنم هر کی خوشش اومد میاد مطبم و هر کی هم که (مرد) دیگه نمی آید به شما چه ربطی داره؟ بیاین به سلایق هم احترام بذاریم من (دلم خواسته) مطب بزنم به کسی هم ربطی نداره شما هم برو مطب بزن؟؟؟

چقدر این نمونه در ذهن شما خنده دار است؟ چقدر غیر قابل باور است؟ همانطوریکه کسی بدون تخصص نمی تواند و نباید مطب بزند کسی بدون تخصص (نباید) موسیقی سطح پایین و اشتباه خود را در جامعه پراکنده کند. همانطوری که یک پزشک در روز فارغ التحصیلی قسم می خورد که به سلامتی بیمارانش پایبند باشد من آهنگساز که سالها درس این کار را خوانده ام باید قسم بخورم که نسبت به گوش مردم تا آخر عمرم (مسئولم) من اگر با در قابلمه آهنگ بسازم و در آن شعر حافظ را به همراه چند فحش قاطی کنم و همراه با صدای عو عوی سگ (!) بخوانم و (زیر زمینی) پخش کنم همین فردا معروف می شوم و صاحب (سبک!!!) ولی چه خیانتی به موسیقی کرده ام؟ در ذهن بیگناه همین نسل جوون کرده ام که بله این یعنی موسیقی و پس فردا اگر همین نسل جوون دیگه به موسیقی ملی کشور من علاقه نداشتند تقصیر موسیقی سنتی نیست! بلکه این تقصیر من است که گوش این نسل رو با خزعبلاتی که به عنوان سبک بهشون تحویل دادم مسموم کردم!

دوست عزیز نسل جوان ما هم فکر می کنند! نسل جوان ما بیدارند! نسل جوان ما هم می فهمند و فکر می کنند (فکر کردن مخصوص آدمهای 50 سال به بالا نیست!)

پایدار باشید.
    آخه برادر دقت کردی که تعیین باید و نباید ها دست چه کسانی افتاده!
    فکر کردی برای این چیز ها که گفتی مردم مجبور میشن آلبوم زیر زمینی پخش کنن(البته به جز بخشی) ؟ فکر کردی خود موسیقی براشون اهمیت داره که مجوز نمیدن؟؟؟ مردم میخوان حرف دلشونو بزنن! یکی از عشقش یکی از اوضاعش! یکی از بد بختیاش! به آهنگ های هیچکس دقت کردی؟ همش اوضاع جامعس! وقتی نمیزارن قانونی حرفشو بزنه اینقدر مرد هست که زیرزمینی کارشو میکنه پیه همه چیز رو هم به تنش میماله! حالا ممکنه یکی از حرفاش خوشش نیاد یا به ضررش باشه! (برای همینه که نمیتونه مجوز بگیره دیکه!) بعضی از همین موسیقی هایی که شما میگی با در قابلمه میسازن واقعیت جامعست! (البته در بعضی موارد حق رو به شما میدم ولی شما کل موسیقی زیرزمینی رو زیر سوال بردی!!!)
    ویرایش توسط &unknown& : Sunday 10 January 2010 در ساعت 09:18 PM

27. کاربران زیر از &unknown& به خاطر این پست تشکر کرده اند:

M8H

&unknown& آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21116
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    207
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط alone_composer [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    پس فردا اگر همین نسل جوون دیگه به موسیقی ملی کشور من علاقه نداشتند تقصیر موسیقی سنتی نیست! بلکه این تقصیر من است که گوش این نسل رو با خزعبلاتی که به عنوان سبک بهشون تحویل دادم مسموم کردم!
    به نظرت چرا نسل جوون میرن سراغ این (به قول شما) خزعبلات و موسیقیه ملیشون رو فراموش میکنن! ؟ چرا موسیقی سنتی رازیشون نمیکنه! ؟(پایه غرب زدگی رو لطفا وسط نکش که دلیلش این نیست! من خودم جوونم و دلیل خودم و خیلی از اطرافیانم رو میبینم!)
    ویرایش توسط &unknown& : Sunday 10 January 2010 در ساعت 09:58 PM

29. کاربران زیر از &unknown& به خاطر این پست تشکر کرده اند:

M8H

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط &unknown& [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آخه برادر دقت کردی که تعیین باید و نباید ها دست چه کسانی افتاده!
    فکر کردی برای این چیز ها که گفتی مردم مجبور میشن آلبوم زیر زمینی پخش کنن(البته به جز بخشی) ؟ فکر کردی خود موسیقی براشون اهمیت داره که مجوز نمیدن؟؟؟ مردم میخوان حرف دلشونو بزنن! یکی از عشقش یکی از اوضاعش! یکی از بد بختیاش! به آهنگ های هیچکس دقت کردی؟ همش اوضاع جامعس! وقتی نمیزارن قانونی حرفشو بزنه اینقدر مرد هست که زیرزمینی کارشو میکنه پیه همه چیز رو هم به تنش میماله! حالا ممکنه یکی از حرفاش خوشش نیاد یا به ضررش باشه! (برای همینه که نمیتونه مجوز بگیره دیکه!) بعضی از همین موسیقی هایی که شما میگی با در قابلمه میسازن واقعیت جامعست! (البته در بعضی موارد حق رو به شما میدم ولی شما کل موسیقی زیرزمینی رو زیر سوال بردی!!!)
    آلبوم زیر زمینی؟ آخه از طرف مدیر ارشد سایت از من خواسته شده اسم از کسی نبرم وگرنه بهتون می گفتم که آقایون ایکس و ایگرگ و زد اول مثلا زیر زمینی بودن وبعد الان مجوز رسمی ارشاد رو دارن واقعا برای این ارشاد متاسفم!

کسی که با در قابلمه و در آوردن صدای سگ خزعبل می سازه و تحویل من و شما می ده هیچ دردی توی دلش نیست جز اینکه می خواد پز بده که من با بقیه فرق دارم! من صاحب سبکم! ای کاش همونطوری که وزارت درمان و بهداشت برای کسایی که بدون تخصص مطب باز می کنن سریعا واکنش نشون می ده، این به اصطلاح (ارشاد!!) هم با این افراد برخورد قانونی می کرد!

ای کاش ما اهالی موسیقی که برای رسیدن به اینجا واقعا زحمت کشیدیم و خون دل خوردیم یک ذره در مقابل جامعه هنری که توش زندگی می کنیم و توش نفس می کشیم غیرت نشون می دادیم و به راحتی اجازه نمی دادیم که به مدد (نبود قانون کپی رایت نرم افزاری در کشورمون) هر نوجوونی که از مامانش قهر میکنه (بدون تخصص) اسم آهنگساز رو روی خودش بگذاره (به خدا منظورم هیچ کدوم از بچه های گل نت آهنگی نیست منظورم این آهنگسازها و خواننده هایی هستن که مثل قارچ سبز میشن) طرف به خودش جرات می ده توی یک مجله می نویسه (فالش خوندن یک سبکه و من افتخار می کنم که از اتو تیون استفاده نمی کنم!!!) اونوقت کک ما هم نمی گزه!!!

من کی باشم که کل موسیقی زیر زمینی رو زیر سوال ببرم؟ من خودم همونطوری که خلصه عزیزم گفت بخشی از پیشرفت جامعه موسیقی رو مدیون همین موسیقی می دونم! ولی در قابلمه و سبک اختراع کردن! رو به این طرز فجیع ناشی از عقده های درونی و پز دادن های برخی اشخاص می دونم نه مشکلات جامعه و دلسوزی این افراد برای اون مشکلات!

31. 3 کاربر برای این پست از alone_composer تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)