لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 6 از 59 نخستنخست ... 23456789101656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 96 از 940

موضوع: خرید سنتور،مشاوره

Mezrab آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20557
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    897
    2,113 بار تشکر شده در 646 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط ديانت [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون از دوست خوب نوجوانم، اما لطفا مابقي اعضا راهنمايي كنن و سازهاي خوب از استادهاي مطرحي كه ميشناسن معرفي كنند. باز هم تشكر مي كنم اگه نام و شماره تماس اساتيد را ارسال كنيد.
    ساز های مطرح میشه این ها رو نام برد:
    سالاری(همه میشناسند)
    غفاری(ساز هایی با میفیت خوب)
    فلاحی(ساز های نیمه حرفه ای)
    فلاح(ساز های خوب)
    سینکی(ساز های خیلی خوب، شاگرد استاد پایور بودند)
    زینالی(سازنده تبریزی، ساز هاش نیمه حرفه ای و عالی هستند)
    عارفی(کم پیدا میشه)
    رضایی(سازهای خوب با قیمت خیلی بالا)
    معمارزاده(سازهای با کیفیت عالی)
    راسخ(سنتور های راسخ خیلی خوبند و عالی..)
    زعشق است آنچه آهنگ و ترانست دو،ر،می،فا،سل،لا،سی،دو بهانست

2. 5 کاربر برای این پست از Mezrab تشکر کرده اند:

milad88 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23747
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    26
    73 بار تشکر شده در 42 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    15

سلام به همه دوستان،به نظر شما سنتور 3 مهر سالاری ،که چوبش چوب گرئو 80 ساله باشه چقدر ارزش داره؟
    چوبش را مطمئن هستم،جون خودم بهش دادم بسازه

آناهيتا 79 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21886
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    356
    421 بار تشکر شده در 124 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash-hadian [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    البته چوبتون خیلی خوبه ولی همین آقای سالاری چوبهای بالای 300-400 سال هم داره.
    قیمتشو چون خیلی وقته پیش آقای سالاری نرفتم نمیتوم دقیق بگم فکر کنم حدودا بالای 700 دربیاد.
    سلام
    آرش جان واقعا چوبهاش 300-400ساله هستش ؟ اونوقت بعد اين مدت چوبش سالم مونده ؟ تو رو خدا ناراحت نشي . آخه من مي خوام يه ساز نو بخرم و يه جورايي دارم تحقيق مي كنم كه چه سازي و از كجا بخرم . (هنوزم به نتيجه نرسيدم !). درضمن اين مدتي كه چوب مونده تو صدا دهي ساز تاثير داره ؟
    مرسي .
    هر كجا هستم باشم / آسمان مال من است
    پنجره ، فكر ، هوا ، عشق ، زمين مال من است.

5. 2 کاربر برای این پست از آناهيتا 79 تشکر کرده اند:

milad88 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23747
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    26
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

البته آرش جان درست میگه! ولی صدای ساز علاوه بر جنس چوب به نوع پل گذاریش هم مربوط میشه! به نظر من سازهای استاد سالاری و استاد معمار زاده در سطح حرفه ای هستند

7. کاربران زیر از milad88 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Mezrab آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20557
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    897
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط milad88 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    البته آرش جان درست میگه! ولی صدای ساز علاوه بر جنس چوب به نوع پل گذاریش هم مربوط میشه! به نظر من سازهای استاد سالاری و استاد معمار زاده در سطح حرفه ای هستند
    البته نمیشه مختص این دو سازنده کرد پل گذاری های خوب رو.. هرکسی یه سبکی برای خودش داره، مثلا سبک پل گذاری ساخت سنتور استاد سالاری با بقیه تفاوت هایی داره که خوب توی صدای پیانویی ساز هم میشه مشخص شد یا مثلا سنتور های اقای راسخ خیلی به سنتور های گذشته شباهت داره صداشون و لطافت عجیبی تو صداش هست.

9. کاربران زیر از Mezrab به خاطر این پست تشکر کرده اند:

milad88 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23747
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    26
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Mezrab [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    البته نمیشه مختص این دو سازنده کرد پل گذاری های خوب رو.. هرکسی یه سبکی برای خودش داره، مثلا سبک پل گذاری ساخت سنتور استاد سالاری با بقیه تفاوت هایی داره که خوب توی صدای پیانویی ساز هم میشه مشخص شد یا مثلا سنتور های اقای راسخ خیلی به سنتور های گذشته شباهت داره صداشون و لطافت عجیبی تو صداش هست.
    شما درست میفرمایید! بالاخره هرکسی تجربه ای در زمینه سنتور داره! آقای معمارزاده شاگرد استاد ناظمی بزرگ بودند و سازهایی که میسازند واقعا حرفه ای هستند،جناب آقای سالاری هم در زمینه صدا سازی حرف ندارند،این دو عزیز پایه گذار سبک سنتور سازی هستند

11. 2 کاربر برای این پست از milad88 تشکر کرده اند:

Mezrab آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20557
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    897
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط milad88 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    شما درست میفرمایید! بالاخره هرکسی تجربه ای در زمینه سنتور داره! آقای معمارزاده شاگرد استاد ناظمی بزرگ بودند و سازهایی که میسازند واقعا حرفه ای هستند،جناب آقای سالاری هم در زمینه صدا سازی حرف ندارند،این دو عزیز پایه گذار سبک سنتور سازی هستند
    البته اونطور که من اطلاع دارم و خوندم استاد ناظمی شاگردی به اون معنای امروز که تمام فوت و فن ساختن رو یاد بدند نداشتند و جناب معمارزاده و رضایی و .. همگی بر اساس چیز هایی که دیدند در کارگاه ایشون حالا به صورت مخفیانه یا در کنار دست استاد سنتورسازی رو فرا گرفتند و بقیه چیز هایی که تا الان از اون ها مشاهده می کنیم حاصل تجربه اون ها هست، و اینکه من موافق نیستم بکه بگیم فلان شخص پایه گذار سبک سنتور سازی هست، خیر اگر قرار به عقب بگردیم و نگاهی به گذشته بندازیم که چه کسی سنتور سازی اصولی رو در پیش گرفت باید نگاهی به استاد ناظمی انداخت، بعد از دوران ایشون هم نزدیکان ایشون این راه رو ادامه دادند که به طور مثال جناب عارفی رو میشه معرفی کرد که هنوز که هنوز هست تنین صدای سازهای ایشون در گوش همه هست... نمیشه به طور خلاصه روی چند نفر انگشت گزاشت و گفت این ها پایه گذار بودند..

13. کاربران زیر از Mezrab به خاطر این پست تشکر کرده اند:

ساینا آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    14932
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    6 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

با سلام دوست عزیز به نظر من اگه کسی بخواد ساز اماده بخره اگه بتونه سازهای قدیمی ناظمی یا برهانی رو بخره عالیه (البته اگه پیدا کنید) من سازهای سالاری سه مهر زیادی دیدم که چندان چنگی به دل نمی زدند . اما اگه با یه آشنا برید پیش آقای سالاری و همون صدایی رو که می خواید به طور مشخص بهشون بدید که براتون بسازن فکر کنم می تونید روی یه ساز خیلی خوب حساب کنید.

15. 2 کاربر برای این پست از ساینا تشکر کرده اند:

ساینا آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    14932
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    6 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

البته به نظر من فارغ از تمام این صحبتها و برند ها و مهر و ... ساز خوب سازیه که نوازندش صداشو دوست داشته باشه .

milad88 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23747
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    26
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Mezrab [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    البته اونطور که من اطلاع دارم و خوندم استاد ناظمی شاگردی به اون معنای امروز که تمام فوت و فن ساختن رو یاد بدند نداشتند و جناب معمارزاده و رضایی و .. همگی بر اساس چیز هایی که دیدند در کارگاه ایشون حالا به صورت مخفیانه یا در کنار دست استاد سنتورسازی رو فرا گرفتند و بقیه چیز هایی که تا الان از اون ها مشاهده می کنیم حاصل تجربه اون ها هست، و اینکه من موافق نیستم بکه بگیم فلان شخص پایه گذار سبک سنتور سازی هست، خیر اگر قرار به عقب بگردیم و نگاهی به گذشته بندازیم که چه کسی سنتور سازی اصولی رو در پیش گرفت باید نگاهی به استاد ناظمی انداخت، بعد از دوران ایشون هم نزدیکان ایشون این راه رو ادامه دادند که به طور مثال جناب عارفی رو میشه معرفی کرد که هنوز که هنوز هست تنین صدای سازهای ایشون در گوش همه هست... نمیشه به طور خلاصه روی چند نفر انگشت گزاشت و گفت این ها پایه گذار بودند..
    شما تحقیق کردید ولی از منبع خوبی نبوده!! استاد ناظمی به هر کسی راز سنتور سازیشون را نمیگفتند نه اینکه به هیچکسی... وگرنه شما مطمئن باشید که استاد معمارزاده و امثال ایشون از این رموز مطلع بودند!
    البته فقط واسه اطلاع رسانی میگم وگرنه که شما خودتون استاد هستید

18. کاربران زیر از milad88 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    23473
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    5 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

با سلام خدمت تمام دوستان هنرمند و عزیز . چون دیدم راجع به آقای سالاری اینجا بحث شد خواستم مسئله ای رو عنوان کنم . من تقریبا" 5 ماهه که ساز رویایی سنتور رو شروع کردم . چون دیوانه موسیقی سنتی بودم و گوشم به نوای ساز تا حد خیلی زیادی آشنا بود سنتور رو انتخاب کردم . چون به این کار در حد عبادت اعتقاد دارم خیلی روی مسئله آموزش و ساز حساس بودم . با یک جستجو آموزشگاه پارس رو پیدا کردم و پیش استاد !!! شریف پور 3 جلسه ابتدایی رو گذروندم . به هر حال منی که تا الان دست به ساز نزده بودم فهمیدم نه اون آموزشگاه برای برای ساز سنتی محل مناسبیه ونه اون استاد . خود مرحوم مشکاتیان هم اگر زنده بود برای هر جلسه نیم ساعته برای هنرجوی مقدماتی 20 هزار تومان نمیگرفت. البته برای من پولش مهم نبود بلکه دید افراد مهم بود به هر حال...
    خدا کمک کرد تو همین ابتدا با یکی از نوازندگان بزرگ و نازنین این آب و خاک آشنا بشم که از ابتدا درست نواختن رو یادم بده جناب استاد رامین صفایی نوازنده سنتور گروه شهناز و استاد شجریان.
    اما راجع به مقوله ساز . من ساز مشقی خودم رو قبل از شروع اموزش از آقای سالاری تهیه کردم . اطلاعاتم خلاصه میشد به این که چوب ساز نباید تاب داشته باشه و ... ولی صدا شناس نبودم . از این سایت ادرس اقای سالاری رو پیدا کردم و رفتم پیشش . یه ساز بهم داد و یه اقای جوونی که بینظیر ساز میزد به عنوان مشتری !!! اونجا بود . گفت بذار یه امتحانی کنم . چنان زیبا زد که من محصور حرکت دستاش شدم صدا یادم رفت. یکی از قطعات اردوان رو زد . با خوشحالی ساز رو گرفتم ولی از شاید دومین جلسه بود که منی که تا حالا ساز نزدم فهمیدم که این ساز حتی در حد مشقی هم نیست. البته استاد صفایی با کوک مجدد کاری کردند که حداقل فعلا بتونم ازش استفاده کنم . در آخر بگم که تقریبا تمام کسایی که راجع به ساز باهاشون در ارتباط بودم به اتفاق بر این عقیده بودند که سالاری خیلی وقته که دیگه سالاری نیست و فقط یه مهر برجسته روی سنتور هستش.
    قصدم نه توهین به اساتید از جمله استاد سالاری و کس دیگر بود و لاغیر . هدف فقط روشنگری بود و بیان یک تجربه..

20. 5 کاربر برای این پست از alisaraee تشکر کرده اند:

milad88 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23747
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    26
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

Wink

نقل قول نوشته اصلی توسط alisaraee [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلام خدمت تمام دوستان هنرمند و عزیز . چون دیدم راجع به آقای سالاری اینجا بحث شد خواستم مسئله ای رو عنوان کنم . من تقریبا" 5 ماهه که ساز رویایی سنتور رو شروع کردم . چون دیوانه موسیقی سنتی بودم و گوشم به نوای ساز تا حد خیلی زیادی آشنا بود سنتور رو انتخاب کردم . چون به این کار در حد عبادت اعتقاد دارم خیلی روی مسئله آموزش و ساز حساس بودم . با یک جستجو آموزشگاه پارس رو پیدا کردم و پیش استاد !!! شریف پور 3 جلسه ابتدایی رو گذروندم . به هر حال منی که تا الان دست به ساز نزده بودم فهمیدم نه اون آموزشگاه برای برای ساز سنتی محل مناسبیه ونه اون استاد . خود مرحوم مشکاتیان هم اگر زنده بود برای هر جلسه نیم ساعته برای هنرجوی مقدماتی 20 هزار تومان نمیگرفت. البته برای من پولش مهم نبود بلکه دید افراد مهم بود به هر حال...
    خدا کمک کرد تو همین ابتدا با یکی از نوازندگان بزرگ و نازنین این آب و خاک آشنا بشم که از ابتدا درست نواختن رو یادم بده جناب استاد رامین صفایی نوازنده سنتور گروه شهناز و استاد شجریان.
    اما راجع به مقوله ساز . من ساز مشقی خودم رو قبل از شروع اموزش از آقای سالاری تهیه کردم . اطلاعاتم خلاصه میشد به این که چوب ساز نباید تاب داشته باشه و ... ولی صدا شناس نبودم . از این سایت ادرس اقای سالاری رو پیدا کردم و رفتم پیشش . یه ساز بهم داد و یه اقای جوونی که بینظیر ساز میزد به عنوان مشتری !!! اونجا بود . گفت بذار یه امتحانی کنم . چنان زیبا زد که من محصور حرکت دستاش شدم صدا یادم رفت. یکی از قطعات اردوان رو زد . با خوشحالی ساز رو گرفتم ولی از شاید دومین جلسه بود که منی که تا حالا ساز نزدم فهمیدم که این ساز حتی در حد مشقی هم نیست. البته استاد صفایی با کوک مجدد کاری کردند که حداقل فعلا بتونم ازش استفاده کنم . در آخر بگم که تقریبا تمام کسایی که راجع به ساز باهاشون در ارتباط بودم به اتفاق بر این عقیده بودند که سالاری خیلی وقته که دیگه سالاری نیست و فقط یه مهر برجسته روی سنتور هستش.
    قصدم نه توهین به اساتید از جمله استاد سالاری و کس دیگر بود و لاغیر . هدف فقط روشنگری بود و بیان یک تجربه..
    عالی بود!!

22. کاربران زیر از milad88 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Mezrab آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20557
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    897
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

اینکه همینطور در مورد ساز افراد صحبت کنیم درست نیست، اما متاسفانه آمار ساز هایی که ایشون ساختند و خوب نبوده هم بالا رفته! به نظ من اگر کسی سالاری می خواد بخره بهتره همون با یه آشنا بره!

24. کاربران زیر از Mezrab به خاطر این پست تشکر کرده اند:

milad88 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23747
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    26
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

من با نظر مضراب موافقفم! اگر میخوایید بحث کنید لطفا منطقی باشه! صرفا با یک تجربه نمیشه درباره کسی قصاوت کرد

mehdihooman آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    7363
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    259
    795 بار تشکر شده در 314 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    16

آقاي سالاري چند سالي هست كه سازهاشون تغيير اساسي كرده . البته اين تغيير رو به افول بوده نه رو به رشد
    دنيا رو شبيه بينش خودمون نبينيم ، بينش خودمون رو شبيه واقعيات دنيا كنيم .

27. کاربران زیر از mehdihooman به خاطر این پست تشکر کرده اند:

mehdihooman آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    7363
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    259
    795 بار تشکر شده در 314 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash-hadian [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اینطور که من شنیدم آقای سالاری جدیدا یه چند سالی هست که سنتورهای یه مهرشو فقط پل میندازه و مهر میزنه.
    ظاهرا توی یه کارگاهی توی رودهن اندازه داده و اونجا براش صفحه های سنتور رو در میارن... سیم کشی هم که همونجا توی کارگاه یه نفر دیگه انجام میده

(مطب بالا رو چند وقت پیش یکی از دوستان(که متاسفانه یادم نمیاد اسمشونو) گفته بود و من اونو رد کرده بودم. همینجا ازش معذرت میخوام)

به نظرم هنوزم سازهای سالاری با همین وضعیتی که گفتم چزء سازهای خوب به شمار میره ولی واقعا اگه کسی میخواد ساز خوب بخره بهتره ساز 5-6 ساله سالاری رو بخره تا سازهای فعلی رو...
    با آقا آرش كاملاً‌موافقم و با توجه به چيزهايي كه من ديدم فكر مي كنم سازهاي قديمي آقاي سالاري مخصوصاً‌از قبل از سال 80 خيلي سازهاي خوبي هستند
    دنيا رو شبيه بينش خودمون نبينيم ، بينش خودمون رو شبيه واقعيات دنيا كنيم .

29. 2 کاربر برای این پست از mehdihooman تشکر کرده اند:

صفحه 6 از 59 نخستنخست ... 23456789101656 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)