لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدوم مارک رو می پسندید و چرا ؟؟

رأی دهندگان
11. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Yamaha

4 36.36%
  • Nordiska

0 0%
  • Schimmel

1 9.09%
  • Albert Weber

1 9.09%
  • Dynatone

0 0%
  • Samick

4 36.36%
  • Kohler

0 0%
  • Marshal

1 9.09%
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 33 به 37 از 37

موضوع: بهترین مارک پیانو از نظر پیانو شناسان ؟؟!!؟؟

vahid.zolmat آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1642
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    18
    170 بار تشکر شده در 91 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان خوبم توجه کنن موردی که vahid. zolmat عزیز به اون اشاره داشتن (البته به عنوان یک نقص) یکی از دستاوردهای بزرگ مربوط به برند خوب و قابل احترام kawai هستش که بنظر میاد آروم آروم سازنده های دیگه پیانو دیر یا زود به اون رو بیارن ولی دقت کنید این طرز ساخت اکشن فعلا تنها در اختیار کاوایی هست و نه برند های دیگه. ABS پلاستیکی نیست که شما در ساخت لوازم اسباب بازی مشاهده میکنید، بلکه نوعی ماده صنعتی هست که ساخت و کاربرد اون برای تولید اکشن پیانوهای کاوایی سالهای سال مطالعه و پژوهش لازم داشته. موارد ذیل رو برای نمونه از سایت خوب harmonytalk. com پیدا کردم تا دوستان هرچه بیشتر مطلع بشن :
    مجموعه تحقیقاتی که اساتید دانشگاه و مهندسین صنعتی انجام داده اند، چنین نتایجی را در بر داشته :

- استفاده از قطعاتی که با جنس ABS ساخته می شود اقلآ 50 درصد استحکام بیشتری نسبت به قطعات مشابه چوبی دارند.

- قطعات ساخت ABS نسبت به چوب بیش از 30 برابر در مقابل رطوبت و تغییرات دما پایدار هستند.

- قطعه ABS ای که 25 سال از عمر و کارکرد آن می گذارد هنوز می تواند از یک قطعه کاملآ نو و مرغوب چوبی بهتر عمل کند.

- امکان ساخت دقیق و ظریف برای قطعات ABS به مراتب بیشتر از قطعات چوبی است

از شما دوست خوب تعجب میکنم ساز کم نام و نشانی مثل اتومایستر رو در کنار غولی مثل کاوایی قرار دادید. ضمنا برند یاماها مدل پلاستیکی نداره دوست من ! البته مطمئنا سازی که در ژاپن تولید میشه بسیار مرغوبتر بنظر میاد ولی هنوز هم اون یاماها که حتی در مالزی تولید میشه بسیار بهتر از خیلی از برندهای دیگست.
    در آخر این رو اضافه میکنم که برخی سازهای چینی که به هر حال ممکنه کم نام و نشان باشن به هیچ وجه توصیه نمیشن ولی نه بخاطر چیزی به نام ABS یا برخی مواد پلاستیکی!
    دوست عزیز خوشحالم که خودتون به دلیل ورشکستگی کارخانه کاوایی و اون اختراع عجیبش اشاره کردید ! ، از یک فیزیکدان در مورد خواص پلاستیک و چوب سئوال کنید ، بپرسید اگر یک قطعه پلاستیکی و یک قطعه ی چوبی را برای مدتی در معرض امواج صوت قرار دهیم پس از طولانی مدت چه اتفاقی می افتد ؟ خاصیت چوب این است که در مقابل امواج صوتی شکل می گیرد و به همین دلیله که هرچه با یک پیانو تمام چوب بنوازیم خوش صداتر می شود و وجود کوچکترین قطعه پلاستیکی می تواند روی خوش صدا شدن پیانو تاثیر معکوس بگذارد . اگر با یک پیانوی دارای قطعه پلاستیکی که چند سال بطور مداوم با آن نواخته شده ، نوازندگی کنید متوجه عرض بنده می شوید .
    ABS دوام بیشتری نسبت به چوب دارد اما به قیمت از بین بردن صدا ! مطمئن باشید اگر ABS تجربه ی خوبی بود الان یاماها ژاپنی هم در سازهاش به جای چوب از پلاستیک ABS استفاده می کرد ، اما می دونند که این کار یعنی از بین بردن اصالت ساز !

از این همه برند های غول دنیا چندتاشون رو به جز کاوایی می شناسید که در ساز های رده بالاشون از پلاستیک استفاده می کنند ؟ فقط کاوایی این کارو می کنه و یاماها در مدل های ارزان قیمتش .

ضمنا تا جایی که بنده می دانم یاماها هیچ وقت در کشور مالزی پیانو تولید نکرده است ، میشه بگید با توجه به چه منبعی از یاماهای ساخت مالزی نام می برید ؟

یاماهای اندونزی که در آن قطعه پلاستیکی به کار رفته ، از سازهایی مثل اوتومایستر و پرلیور بهتره اما قیمتش از این سازها خیلی بالاتره که اصلا نمی ارزه .

2. 3 کاربر برای این پست از vahid.zolmat تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    میزان امتیاز
    16

البته پیانو بر خلاف سازهای دیگه مثل گیتار و ویلن و ... هر چه از عمرش بگذره صدای بهتری تولید نمیکنه بلکه موضوع دقیقا برعکسه! اصولا یکی از تفاوتهای یک ساز مرغوب و نامرغوب در اینه که صدای یک ساز مرغوب در طول زمان کمتر عوض میشه اما به هر حال عوض میشه (البته من فیزیکدان نیستم ولی خب این رو بیشتر پیانیست ها میدونن). در مورد یاماها مالزی یا اندونزی منظورم کشوری غیر از کشور اصلی بوده و اینم اضافه کنم از ورشکستگی کاوایی بجز چند فروشنده پیانو در تهران کسی خبر نداره(حتی خودشون) به هر صورت نوآوری این برند هم موفق بوده و این گفته کسانی مثل من یا شما که کاملا آماتور هستیم نیست. (البته گفته چند فروشنده پیانو در خیابان لارستان هم نیست). اینکه چرا دیگران فعلا از این نو آوری استفاده نمیکنند موضوع بحث نیست و اصل قضیه رو هم زیر سوال نمیبره، ولی چیزی که مهمه اینه که بسیاری از محصولات کاوایی(با اکشن abs) در کتاب معروف larry fine در رده های بالا قرار گرفته و احتمالا باخبر هستید که K-3 در سال 2008 جایزه یکی از بهترین پیانو های آکوستیک رو از فروشندگان پیانو آمریکا برده و گفته میشه این مقام رو در سال 2009 تکرار کرده : [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

امیدورام خدای نکرده صحبت های من راجع به برخی برند ها تبلیغ محسوب نشه. هدف هر چه غنی تر شدن سایت و اطلاعات من و دوستان دیگست.
    .Applaud, my friends, the comedy is over

4. 2 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

amir11235 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8632
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    87
    148 بار تشکر شده در 52 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    16

سلام ، در مورد قطعات پلاستیک ABS من با amir1055 موافقم ،تا اونجایی که من تحقیق کردن عمر این قطعات بیشتر از چوب هست ، اما در مورد اینکه آیا تو ایجاد صدا هم اینطور هست یا نه مطلب خاصی جایی ندیدم ،و بازم تحقیق کردم دیدم که ظاهرا کاوای از این قطعات استفاده میکنه ، اما یه نکته بسیار مهم میخوام بگم و اون اینکه برندهای معروف و بزرگ همشون مزایایی نسبت به بقیه برندها دارند بجز یکی دو تا برند که استثنایی هستند و تو همه زمینه ها سر هستند پیشنهاد میکنم دوستانی که به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند The Piano Book را مطالعه کنند که یکی از دوستان لینکشا تو صفحه قبل گذاشته ، میخوام بگم که کلا نمیشه یه برند خوب را رد کرد و نسبت به برندهای دیگه تعصب داشت چه یاماها باشه یا کاوای یا شیمل و یا آلبرت وبر ، همه برندهای معروف مزایایی دارن و ما که آماتور هستیم نمیتونیم به راحتی یه برند را تایید و یا رد کنیم ،این در حیطه تکنیسین های متبحر این ساز هست که وضعیت ساز را آنالیز کنند. حتی بهترین پیانیست ها عموما تکنیسین های خوبی نیستند البته اگر باشن من اطلاع ندارم !!!.
    مسلما ما با توجه به علاقه به ساز خودمون یه سری نظراتی داریم که نباید به هر دلیل او را به دیگران دیکته کنیم ،من اگه صدای یاماها یا وبر را دوست دارم نباید کلا برندهای دیگر را رد کنم و بر عکس .
    در پایان میخوام بگم همه برند های معروف از لحاظ کیفیت خوب هستند و هر کسی با توجه به سلیقه خودش یکی از اونارا انتخاب میکنه . من به همه اونهایی که به دنبال ساز خوب میگردن پیشنهاد میکنم کتاب فوق که یه کتاب کاملا حرفه ای هست را بخونن و اطلاعات کسب کنن تو اون کتاب تقریبا رنکینگ تمامی برندها وجود داره .
    با تشکر از تمامی دوستان .
    ویرایش توسط amir11235 : Saturday 1 May 2010 در ساعت 11:28 PM

6. 3 کاربر برای این پست از amir11235 تشکر کرده اند:

pianista آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    22111
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    27
    50 بار تشکر شده در 25 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid. zolmat [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز خوشحالم که خودتون به دلیل ورشکستگی کارخانه کاوایی و اون اختراع عجیبش اشاره کردید ! ، از یک فیزیکدان در مورد خواص پلاستیک و چوب سئوال کنید ، بپرسید اگر یک قطعه پلاستیکی و یک قطعه ی چوبی را برای مدتی در معرض امواج صوت قرار دهیم پس از طولانی مدت چه اتفاقی می افتد ؟ خاصیت چوب این است که در مقابل امواج صوتی شکل می گیرد و به همین دلیله که هرچه با یک پیانو تمام چوب بنوازیم خوش صداتر می شود و وجود کوچکترین قطعه پلاستیکی می تواند روی خوش صدا شدن پیانو تاثیر معکوس بگذارد . اگر با یک پیانوی دارای قطعه پلاستیکی که چند سال بطور مداوم با آن نواخته شده ، نوازندگی کنید متوجه عرض بنده می شوید .
    ABS دوام بیشتری نسبت به چوب دارد اما به قیمت از بین بردن صدا ! مطمئن باشید اگر ABS تجربه ی خوبی بود الان یاماها ژاپنی هم در سازهاش به جای چوب از پلاستیک ABS استفاده می کرد ، اما می دونند که این کار یعنی از بین بردن اصالت ساز !

از این همه برند های غول دنیا چندتاشون رو به جز کاوایی می شناسید که در ساز های رده بالاشون از پلاستیک استفاده می کنند ؟ فقط کاوایی این کارو می کنه و یاماها در مدل های ارزان قیمتش .

ضمنا تا جایی که بنده می دانم یاماها هیچ وقت در کشور مالزی پیانو تولید نکرده است ، میشه بگید با توجه به چه منبعی از یاماهای ساخت مالزی نام می برید ؟

یاماهای اندونزی که در آن قطعه پلاستیکی به کار رفته ، از سازهایی مثل اوتومایستر و پرلیور بهتره اما قیمتش از این سازها خیلی بالاتره که اصلا نمی ارزه .

با تشکر از وحید بخاطر توضیحات خوب وکاملش من عایق بودن صدا رو هم به مطالب وحید جان اضافه میکنم که خیلی مطلب مهمی هست... هنوز هم بهترین برند های دنیا تمام قطعات داخلی رو از چوب می سازند چون چوب عایق صداست و گردش صدا در چوب لطیف تر طبیعی تراست نسبت به پلاستیک یا حالا هر اسمی (مثل abs) ...

8. کاربران زیر از pianista به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    680 بار تشکر شده در 198 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 139/0
    Given: 92/0
    میزان امتیاز
    12

نمیدونم منظور برند های داخل ایران بودند یا در سطح جهانی مد نظر بوده..

به هر حال در بین برند های موجود در ایران قطعا دو برند : schimmel و petrof با اختلاف بالا قطعا معتبرترین برند های موجود در ایران هستند...

و البته در برندهای جهانی Steinway & Sons , Charles R. Walter , Mason and Hamlin , Stuart and Sons , Fazioli , Bosendorfer برندهای بسیار برجسته ای هستند..

10. کاربران زیر از Green_moment به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)