لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: سوالات متداول و مختلف افراد مبتدی در هر زمینه ای از موسیقی

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    23150
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    6
    13 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض سوالات متداول و مختلف افراد مبتدی در هر زمینه ای از موسیقی

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوباره.

در درجه اول اگه جای تاپیک نامناسبه مدیر بخش مربوطه زحمت بکشن و انتقال بدن جای مناسب.
    اگه هم که اصلا تاپیک نباید زده بشه لطف کنید بزارید قبلش من جواب هایم رو از سوالاتم بگیرم و بعد پاکش کنید.
    ممکنه این سوالات برای خیلی ها هم مورد نظرشون باشه. و همچنین بصورت یک تاپیک واحد در میاد
    چون من خیلی سایت رو گشتم اما یه تاپیک مجتمع و جامع براش ندیدم. همش باید چرخید...
    (اگه تاپیک قراره باقی بمونه لطف کنید و تمام نوشته های بالا رو که توضیح دادم پاک کنید تا تاپیک منظم باشه.
    ================================================== =

تعدادی واژه در دنیای موسیقی بطور عمومی و کلی وجود داره که از دوستان آگاه خواهش میکنم در مورد هر واژه توضیحی قابل فهم برای من و دوستان مبتدی بدهید.
    در نگاه اول ممکنه این واژه ها در کنار هم در یک رشته خاص موسیقی هیچگاه بکار نیایند اما دانستنش بد نیست.

واژه ها:

کیبورد – ارگ – کورگ – سینتی سایزر – هارمونی – کنترپوان – هامر اکشن – اکتاو – میدی – کنترلر – ورودی پدال – ریتم – ملودی – پولی فونیک – سلفژ – اورینتال – درام کیت کیبورد – ارنجر – آکورد – اوسیلاتور – سمپلر -

VST – MIDI – MIXER – MONITORING – KIT
    تاپیک در پستهای بعدی ادامه خواهد یافت...
    ویرایش توسط Haamed : Sunday 31 January 2010 در ساعت 06:21 PM

2. 3 کاربر برای این پست از Haamed تشکر کرده اند:

3. # ADS

ehsanmir آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    15236
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,858
    2,565 بار تشکر شده در 967 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    17

سلامخوب من یه سری چیزها رو میدونم و یه سری چیزها رو اصلا نمیدونم و یه سری چیزها رو هم کم اطلاع دارم. برای همین اونهایی رو که مطمئن هستم رو برات میگم. واژه ها:کیبورد – ارگ – کورگ – سینتی سایزر – هارمونی – کنترپوان – هامر اکشن – اکتاو – میدی – کنترلر – ورودی پدال – ریتم – ملودی – پولی فونیک – سلفژ – اورینتال – درام کیت کیبورد – ارنجر – آکورد – اوسیلاتور – سمپلر - VST – MIDI – MIXER – MONITORING – KIT... ... ... کیبرد: کیبرد همون دستگاهی هست که متاسفانه در ایران به نام ارگ میشناسنش. یعنی این چیزهایی که شما در جمهوری و مغازه ها میبینید همون کیبرد الکترونیک هست. نه ارگ. ارگ: حالا این ارگ چی هست. ارگ هم دسته بندی های مختلفی داره. ارگ های الکترونیک و یه سری ارگ ها هم مکانیکی هستند. مثلا این ارگهایی که تو کلیسا ها استفاده میشند که اگر اشتباه نکنم با فشار هوا کار میکنند. این ارگها دیگه مثل کیبرد برنامه و ریتم و اینجور چیزها نمیخوره. در حقیقت مثل پیانو یه ساز مکانیکی هست. البته گفتم برقیش هم هست. اما من خودم تاحالا تو ایران ندیدم. از این ساز هم بیشتر تو سبکهایی مثل راک استفاده میشه. کورگ: کورگ یه برند هست. یه کمپانی که لوازم الکترونیک موسیقی رو تولید میکنه. مثل یاماها و کاسیو و ... سینتی سایزر:سینتی سایزر ها در ظاهر شبیه به کیبرد هست اما کارشون متفاوت هست. این دستگاه ها برای صدا سازی و کارهای استدیویی بکار میره. یعنی کسی یه سینتی سایزر نمیخره تا باهاش کار مجلسی کنه. از ریتم تو این دستگاهها خبری نیست. فقط صدا سازی حرفه ای. هامر اکشن: هامر اکشن در کیبرد زیاد مرسوم نیست. این سیستم در پیانو وجود داره. بطور روان بگم کلید های پیانو یه سفتی خاصی داره که بر میکرده به اون سیستم چکش و سیم و ... در پیانو. ولی کیبرد ها چون الکترونیک هستند و مکانیکی نیستند کیبرد نرمی دارند. ولی بعضی از کیبرد ها هم چون به پیانو نزدیک تر باشند این سیستم رو روی کیبرد میذارند تا کلاویه کیبرد هم مثل پیانو سفت بشه. اکتاو:در موسیقی ما یه سری نت داریم. دو-ر-می-فا-سل-لا-سی. اینها نت های اصلی هستند و این نتها دوباره تکرار میشند. حالا نت دو را در نظر بگیرید. این دو تا دو بعدی میشه یه اکتاو. برای تفهیم راحت تر شما اگر کیبردت رو بذاری جلوت و سمت چپ رو نگاه کنی اون نت دو هست. حالا به سمت راست حرکت کن و بشمار.1-2-3 تا 8. (فقط سفیدها). هشتمین نت دوباره دو هست و شما یک اکتاو رو شمردین که در sa21 شما سه اکتاو دارید. میدی:میدی یه زبان مشترک بین سازها هست. میدی در اصل یه برنامه هست که یه سری دستگاهها میتونند پخش کنند. یا یه سری برنامه های کامپیوتری میتونند بازش کنند و تغییرات بدند. میدی کنترلر:میدی کنترلر ها هم شبیه به کیبرد هست اما هیچ صدایی از خودش نداره. در اصل بدونه کامپیوتر و برنامه کامپیوتری هیچه. این دستگاهها با یه کابل میدی به کامپیوتر وصل میشه و با یه سری برنامه شما میتونید اهنگساز کنید. البته تو خود کامپیوتر. ورودی پدال:امروزه کیبرد ها یه سری امکانات دارند. از جمله پدال. که این پدال میتونه یه سری کار برات انجام بده بسته به تنظیمی که روی کیبرد انجام میدی. مثلا میتونه به صدا اوج بده یا صدا رو فرود بیاره و یا صدا رو تاموقعی که پات رو پدال هست کشش بده. البته گفتم بستگی به تنظیم روی کیبرد داره. ریتم:شما اگر کیبرد بگیری اکثر این موارد رو سریع متوجه میشی. در کیبردها امکانی وجود داره به نام ریتم یا style. شما در یه کیبرد میتونی انواع ریتمها رو داشته باشی. مثل راک. پاپ. بیت. کانتری. ایرانی. ع بی و ... که بعد از انتخاب یه ریتم مثلا عربی شما میتونید ملودی یا همون قسمت اصلی اهنگ رو با دست راست بنوازی و با دست چپ ریتم رو کنترل کنی که به اصطلاح همون اکورد گیری میشه که گفتم تا کیبرد نگیری اینها برات مبهمه. اما به محض خرید کیبرد و کار باهاش میبینی که همش دستت اومد. ملودی: ملودی رو هم که گفتم همون نت اصلی اهنگ (زیر دست راست) به غیر از اکورد(زیر دست چپ). اورینتال:اورینتال ها کیبرد هایی هستند که مختص شرق طراحی شدند. اگر شما یه yamaha s700 بگیری میبینی که تماما ریتمهای غربی داره. حالا اگر yamaha or700 که ارینتال هست رو بگیری میبنی که به غیر از یه سری ریتمهای غربی یه سری هم ریتم شرقی اعم از ایرانی و عربی و خلیجی داره. درام کیت: درام کیت هم به زبان ساده تشکیل شده از طبلها و سنجها و پرکاشن و این جور چیزها که تو ریتم ازش استفاده میشه که شما هم تو اهنگها میشنوید. البته به همین سه چیز منتهی نمیشه. هر درام کیت معمولا از 60 -70 بخش تشکیل میشه. ارنجر:ارنجر ها نوعی کیبرد هستند که شما میتونید یه سری چیزها براش تعریف کنی و از قبل هم ریتم و صدا و افکت براش تعریف شده. این کیبردهایی که تو ایران هستند اکثرا ارنجر هستند. یعنی وقتی شما میخرید کلی ریتم و صدا و افکت داخلش داره. خدا وکیلی مردم تا اینهمه رو تایپ کردم. تایپ فارسی خیلی سخته:) خوب این چیزهایی بود که من تقریبا یا کاملا میدونم. بقیه شون رو هم دیگران که بهتر از من میدونند بهت میگند. البته اگر تو همین سایت بچرخی 100% پیدا میکنی. چون من همه اینها رو دیدم. هم کامل تره هم مفید تر. ولی حالا من برای اشنایی در حد مختصر برات توضیح دادم. البته باز هم تاکید میکنم اگر کیبرد بگیری و کار کنی جواب اکثر سوالهات رو پیدا میکنی. بازم سوالی بود بپرس. موفق باشید

5. 10 کاربر برای این پست از ehsanmir تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    23150
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    6
    13 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

از جناب ehsanmir بینهایت سپاسگزارم بخاطر توضیحاتی که فرمودن. کاملا شفاف و قابل فهم هستن.

البته بعضیهاشون رو شک داشتم و دیدم همونه که شما گفتید. با اجازه شما اونها رو بصورت ردیف شده میزارم تا براحتی قابل دسترسی باشه. بقیشون روهم منتظر دوستان دیگه هستم.
    =================================================

کیبرد: کیبرد همون دستگاهی هست که متاسفانه در ایران به نام ارگ میشناسنش. یعنی این چیزهایی که شما در جمهوری و مغازه ها میبینید همون کیبرد الکترونیک هست نه ارگ.

ارگ: حالا این ارگ چی هست. ارگ هم دسته بندی های مختلفی داره. ارگ های الکترونیک و یه سری ارگ ها هم مکانیکی هستند. مثلا این ارگهایی که تو کلیسا ها استفاده میشند که اگر اشتباه نکنم با فشار هوا کار میکنند. این ارگها دیگه مثل کیبرد برنامه و ریتم و اینجور چیزها نمیخوره. در حقیقت مثل پیانو یه ساز مکانیکی هست. البته گفتم برقیش هم هست. اما من خودم تاحالا تو ایران ندیدم. از این ساز هم بیشتر تو سبکهایی مثل راک استفاده میشه.

کورگ: کورگ یه برند هست. یه کمپانی که لوازم الکترونیک موسیقی رو تولید میکنه. مثل یاماها و کاسیو و ...

سینتی سایزر: سینتی سایزر ها در ظاهر شبیه به کیبرد هست اما کارشون متفاوت هست. این دستگاه ها برای صدا سازی و کارهای استدیویی بکار میره. یعنی کسی یه سینتی سایزر نمیخره تا باهاش کار مجلسی کنه. از ریتم تو این دستگاهها خبری نیست. فقط صدا سازی حرفه ای.

هامر اکشن: هامر اکشن در کیبرد زیاد مرسوم نیست. این سیستم در پیانو وجود داره. بطور روان بگم کلید های پیانو یه سفتی خاصی داره که بر میکرده به اون سیستم چکش و سیم و ... در پیانو. ولی کیبرد ها چون الکترونیک هستند و مکانیکی نیستند کیبرد نرمی دارند. ولی بعضی از کیبرد ها هم چون به پیانو نزدیک تر باشند این سیستم رو روی کیبرد میذارند تا کلاویه کیبرد هم مثل پیانو سفت بشه.

اکتاو: در موسیقی ما یه سری نت داریم. دو-ر-می-فا-سل-لا-سی. اینها نت های اصلی هستند و این نتها دوباره تکرار میشند. حالا نت دو را در نظر بگیرید. این دو تا دو بعدی میشه یه اکتاو. برای تفهیم راحت تر شما اگر کیبردت رو بذاری جلوت و سمت چپ رو نگاه کنی اون نت دو هست. حالا به سمت راست حرکت کن و بشمار.1-2-3 تا 8. (فقط سفیدها). هشتمین نت دوباره دو هست و شما یک اکتاو رو شمردین که در sa21 شما سه اکتاو دارید.

میدی: میدی یه زبان مشترک بین سازها هست. میدی در اصل یه برنامه هست که یه سری دستگاهها میتونند پخش کنند. یا یه سری برنامه های کامپیوتری میتونند بازش کنند و تغییرات بدند.

میدی کنترلر: میدی کنترلر ها هم شبیه به کیبرد هست اما هیچ صدایی از خودش نداره. در اصل بدونه کامپیوتر و برنامه کامپیوتری هیچه. این دستگاهها با یه کابل میدی به کامپیوتر وصل میشه و با یه سری برنامه شما میتونید اهنگساز کنید. البته تو خود کامپیوتر.

ورودی پدال: امروزه کیبرد ها یه سری امکانات دارند. از جمله پدال. که این پدال میتونه یه سری کار برات انجام بده بسته به تنظیمی که روی کیبرد انجام میدی. مثلا میتونه به صدا اوج بده یا صدا رو فرود بیاره و یا صدا رو تاموقعی که پات رو پدال هست کشش بده. البته گفتم بستگی به تنظیم روی کیبرد داره.

ریتم: شما اگر کیبرد بگیری اکثر این موارد رو سریع متوجه میشی. در کیبردها امکانی وجود داره به نام ریتم یا style. شما در یه کیبرد میتونی انواع ریتمها رو داشته باشی. مثل راک. پاپ. بیت. کانتری. ایرانی. ع �بی و ... که بعد از انتخاب یه ریتم مثلا عربی شما میتونید ملودی یا همون قسمت اصلی اهنگ رو با دست راست بنوازی و با دست چپ ریتم رو کنترل کنی که به اصطلاح همون اکورد گیری میشه که گفتم تا کیبرد نگیری اینها برات مبهمه. اما به محض خرید کیبرد و کار باهاش میبینی که همش دستت اومد.

ملودی: ملودی رو هم که گفتم همون نت اصلی اهنگ (زیر دست راست) به غیر از اکورد(زیر دست چپ).

اورینتال: اورینتال ها کیبرد هایی هستند که مختص شرق طراحی شدند. اگر شما یه yamaha s700 بگیری میبینی که تماما ریتمهای غربی داره. حالا اگر yamaha or700 که ارینتال هست رو بگیری میبنی که به غیر از یه سری ریتمهای غربی یه سری هم ریتم شرقی اعم از ایرانی و عربی و خلیجی داره.

درام کیت: درام کیت هم به زبان ساده تشکیل شده از طبلها و سنجها و پرکاشن و این جور چیزها که تو ریتم ازش استفاده میشه که شما هم تو اهنگها میشنوید. البته به همین سه چیز منتهی نمیشه. هر درام کیت معمولا از 60 -70 بخش تشکیل میشه.

ارنجر: ارنجر ها نوعی کیبرد هستند که شما میتونید یه سری چیزها براش تعریف کنی و از قبل هم ریتم و صدا و افکت براش تعریف شده. این کیبردهایی که تو ایران هستند اکثرا ارنجر هستند. یعنی وقتی شما میخرید کلی ریتم و صدا و افکت داخلش داره.

7. 4 کاربر برای این پست از Haamed تشکر کرده اند:

mahras آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    14875
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    55
    91 بار تشکر شده در 26 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

با عرض سلام
    1- لطفا بگید تعریف موسیقی جاز (جز) چیه؟
    2-لطفا بگید تعریف موسیقی راک چیه؟
    3-لطفا بگید تعریف موسیقی متال چیه؟ و فرقش با بلک متال چیه؟
    4-لطفا بگید تعریف موسیقی بلوز چیه؟
    مثلا وقتی میگن یه آهنگی سبکش راک هست از کجا میفهمند؟

با تشکر

9. 2 کاربر برای این پست از mahras تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    23150
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    6
    13 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام به [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] گرامی.
    بعلاوه سوالات شما و منهای سوالاتی که پاسخ داده شد سوالات زیر هم از قبل مونده که منتظر دیگر دوستان هستیم.
    ================================================== ======

هارمونی – کنترپوان– پولی فونیک – سلفژ – آکورد – اوسیلاتور – سمپلر VST - MIXER – MONITORING – KIT

ehsanmir آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    15236
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,858
    2,565 بار تشکر شده در 967 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    17

سلاماکورد رو که تقریبا توضیح دادم. اکورد تشکیل میشه از تعدادی نت. مثلا نتهای دو-می و سل اکورد دو ماژور رو تشکیل میده که بحث گسترده ای داره. حالا تو کیبرد این اکورد میتونه اتوماتیک باشه. یعنی وقتی شما این سه نت رو میگیری تعدادی ساز بطور اتوماتیک نواخته میشه. اصلا یه کاری کن. این اهنگ رو که گذاشتم رو گوش کن. اولش که با گیتار زدم اون ملودی هست. حالا از تایم 0:37 به بعد اکورد هم گرفته شده. اینطوری شاید بهتر درک کنی. [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] هم که یه دستگاه هست که بین یه سری دستگاه مثل کیبرد , میکروفن ,... وکامپیوتر قرار میگیره برای تنظیم صدا و افکت گذاری.

12. 2 کاربر برای این پست از ehsanmir تشکر کرده اند:

Porya آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    19790
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    781
    1,061 بار تشکر شده در 339 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/1
    میزان امتیاز
    15

با سلام

با عرض سلام

با تشکر
    mahras جان !
    هر سبکی از موسیقی ساخته شده از یه سری قوائد خاص خودش و چیزی نیست که بشه تو یکی دوتا پست تعریف کرد. هرکدوم دارای فواصل و المان ها و حتی تکنیک های نوازندگیه خاصی اند کتاب های زیادی هم در رابطه با سبک و فرم شناسی موسیقی وجود داره .

بعلاوه سوالات شما و منهای سوالاتی که پاسخ داده شد سوالات زیر هم از قبل مونده که منتظر دیگر دوستان هستیم.

هارمونی – کنترپوان– پولی فونیک – سلفژ – آکورد – اوسیلاتور – سمپلر VST - MIXER – MONITORING – KIT
    haamed عزیز !

هارمونی و کنترپوان میشه گفت به چند بخشی کردن موسیقی مرتبط هستند مثلا یه مثال میزنم : اهنگساز برای اینکه بتونه تو یه قسمت از اهنگ از چند ملودی به صورت همزمان استفاده کنه نیاز به علم کنترپوان داره !

پولی فونیک والا به دستگاهی که چند صدایی باشه میگیم حالا دقیق نمیدونم منظور چیه !!

سلفژ میشه گفت اولین علمی هست که یه اهنگساز باید یاد بگیره تا با استفاده از این علم بتونه نت ها رو به طور صحیح اجرا کنه و همچنین قطعه ای که تو ذهن داره رو رو کاغذ بیاره

اسیلاتور یه دستگاهیه که تولید موج میکنه حالا چه سینوسی چه مربعی و ... که تو سینتی سایزر ها کاربرد داره.

سمپلر دستگاهی هست که ما یه فایل صوتی رو به عنوان سمپل بهش میدیم (مثلا پیانو) و سمپلر اون رو برای ما شبیه سازی میکنه رو کیبورد حلا سمپل میتونه صدای ویولون باشه یا هر چیز دیگه .

monitoring یعنی این که صدای چیزی رو بشنوی مثلا خواننده موقع خوندن میخواد همزمان صدای خودشو تو هدفون بشنوه که به این مانیتورینگ میگن

vst هم که زیاد در موردش بحث شده . به انواع افکت های شبیه سازی شده نرم افزاری گفته میشه که به وسیله ی نرم افزار هایی که فایل های vst رو ساپورت کنه اجرا میشه البته یه vsti هم داریم که اونا دیگه افکت نیستن ساز های شبیه سازی شدن !

kit رو هم اگه منظورتون drums kit هست ، به یک مجموعه از صدا های درامز گفته میشه .

14. 3 کاربر برای این پست از Porya تشکر کرده اند:

avm آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3411
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    505
    1,538 بار تشکر شده در 488 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/0
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط mahras [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با عرض سلام

با تشکر
    سلام
    والا سوال شما خیلی کلی هست و قسمتهایی شو از سایت ویکیپدیا اینجا میزارم گرچه خودتون سرچ کنین فکر کنم راحتتر جواب بگیرین
    راک: و سبکهاش البته چندتاش نه همش
    راک اند رول (Rock & Roll)

مقاله اصلی: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] راک اند رول که یکی از سبکهای تأثیر گذار و متداول در موسیقی راک است، روندی غیر قابل پیش بینی را طی کرده در ابتدا زمانی که راک بازها موسیقی [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] را با هم تلفیق کردند، راک دارای مشخصه‌های بارزی مثل [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] بود ولی بعدها با گذشت زمان، این مشخصه نادیده گرفته شد و این نوع موسیقی به سمت کسب مهارت و ایجاد تحول رفت. از موسیقی پر انرژی Chuck Berry گرفته تا هارمونی‌های زیبای [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و همه در گروه [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] قرار گرفت. اما [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] جذابیت موسیقیایی خودش را فقط برای چند سال حفظ کرد. با گوناگونی بسیاری که در سبک‌های مختلف راک به وجود آمد، به قول بعضی از متخصصین هسته اصلی راک از هم پاشید.
    پاپ-راک Pop-Rock

پاپ-راک یکی از عمده ترین شاخه‌های موسیقی محسوب می‌شود که به طور کلی به هر نوع موسیقی پاپ ساخته شده پس از دوران جذب راک اند رول به پاپ، Pop rock می‌گویند. از ویژگیهای این سبک ملودیک و گیرا بودن موسیقی آن است. از گروه‌های مشهور فعال در این سبک می‌توان به [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]، [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و Rowed House اشاره کرد.
    راک ملایم (Soft Rock)

گرچه سبک سافت راک در اوائل دهه هفتاد پایه گذاری شد اما زمزمه‌های آن از اواخر دهه شصت آغاز شده بود. سافت راک موسیقی ملایمی‌ست که بیشتر تکیه بر خواننده و ترانه سرا دارد تا نوازنده؛ تجاری نگاه کردن به موسیقی یکی از ویژگیهای این سبک است.
    سافت راک تا حدی متمایل به پاپ-راک است اما با فضایی ملایمتر و نرمتر. گروه‌هایی مثل [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و شیکاگو تکیه بر موسیقی ساده و ملودیک داشتند و در طول حیات خود با تهیه کنندگان مختلفی هم کار کردند. در طول دههٔ هفتاد، سافت راک بازار موسیقی را تحت تأثیر خود قرار داد و به طور جدی موسیقی تلفیقی هم عصر خودش را دچار دگرگونی کرد.
    گرانج

سبکی که اوج درخشش آن در دهه ۹۰ اتفاق افتاد و تبدیل به محبوب ترین سبک هارد راک این دهه شد و این درخشش نتیجه خلاقیت Kurt Cobain و بقیه اعضای نیروانا بود.[[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]] سبکی که از دل Black Sabbath برخاست و حاصل ترکیب موسیقی punk و Heavy metal بود و البته گرایشش بیشتر به سمت پانک بود تا [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]، بخصوص در انتخاب اشعار و نوع اعتراض موسیقیایی آن. اما در نحوه نواختن ریف‌ها به Heavy metal شباهت بیشتری داشت. این سبک دارای دو نسل و دورهٔ مشخص است: نسل اول شامل گروه‌های Green River، Mud honey می‌شد که این موج هنوز هم ادامه دارد و ریف‌های آن سنگین تر و خشن تر از ریف‌های دورهٔ دوم است. مشهور ترین گروه از موج دوم نیروانا است که موسیقی آن ملودیک تر از سایر گروه‌های گرانج است و مهم‌ترین ویژگی آن stop-start زیاد آنست.[[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]]
    آلترنیتیو راک Alternative Rock

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] یکی از شاخه‌های راک است که تمام گروهای [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] (Post Punk) رو از اواسط دهه هشتاد تا اواسط دهه ۹۰ تحت تأثیر خودش قرار داد. [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] شامل سبکهای گوناگونی می‌شود: از ملودی های زیبای Jangle Pop گرفته تا ملودی های خشن و یکنواخت [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید].
    راک سخت Hard Rock

از نظرِ اکثریت دست اندر کاران موسیقی، دو سبک [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] مشابه هستند. چرا که شباهتهای بسیار زیادی بهم دارند. در هر دو مورد صدای خشن گیتار کاملاً قابل تشخیص است و بطورِ معمول نقش اساسی را در گروه، خواننده اجرا می‌کند که معمولاً وظیفه نواختن سازی را هم به عهده دارد. اگر چه تفاوتهای اساسی نیز دیده می‌شود از جمله لزوم وجود ریتم در پس زمینه موسیقی هارد راک. در صورتی که این ویژگی در موسیقی هوی متال دیده نمی‌شود بلکه این نوع موسیقی بر صدای خشن گیتار و ریتمهای کوبه‌ای تکیه دارد.
    هارد راک در اواخر دههٔ ۶۰ رشد خودشو رو آغاز کرد و به‌عنوان یک موسیقی روان گردان باب شد و تحولی در زمینه موسیقی راک ایجاد کرد. در هارد راک کمتر از Blues از بداهه نوازی استفاده میشه و در عین حال به خشونت سبک هوی متال نیست. اگرچه همون سولوهای طولانی و همان صداهای خشن در هارد راک نیز هست. در این سبک این ریتمها و ریفها هستند که بیشترین اهمیت را دارن و باید به بلندترین شکل ممکن نواخته بشوند.
    اسکورپیونز (انگلیسی: The Scorpions) گروه هارد راک آلمانی است که با فروش بیش از ۲۵۰ ملیون آلبوم جایگاه خودش را به عنوان یکی از موفق‌ترین گروه‌های راک قاره اروپا ثبت کرده‌است.[[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]] این گروه از پرفروشترین گروههایراک و همچنین موسیقی به شمار می‌رود. رودلف شنکر (آواز و گیتار الکتریک) این گروه را با حضور کارل-هینز فولمر (گیتار لید) ، لوتار هیمبرگ (گیتار بیس) و ولفگنگ دزیونی (درام) در سال ۱۹۶۹ در هانوور تشکیل داد. سپس در سال ۱۹۹۱ برادر کوچک شنکر به نام میخایل (گیتار لید) و دوست صمصیمی‌اش کلوز مین (آواز) به گروه پیوستند. در سال ۱۹۷۲ گروه موفق شد اولین آلبومشان را به نام «Lonesome Crow» ضبط کند.
    ُScorpions آهنگهای زیبا و پرطرفدار زیادی از جمله ((Still Loving you)) و ((Are You The One)) و ((A Moment In A Million Years)) را اجرا کردند که باعث محبوبین آنان گشت.
    اسکوررپیونز از معدود گروه‌های راک دنیا می‌باشد که کنسرت و تورهای بزرگی اجرا می‌کند.
    هرچند اسکورپیینز در دهه ۷۰ میلادی نیز شناخته شده بود (مخصوصآ در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]) ، اما بیش از هر چیز با ترانه‌های «Rock You Like a Hurricane» در سال ۱۹۸۴ و «Wind of Change» در سال ۱۹۹۰ به شهرت رسید.
    Punk Rock

در اواخر دهه ۶۰ و دهه ۷۰، رویدادهای اجتماعی، مانند جنگ ویتنام، تورم، و بیکاری، در موسیقی ان دوران خود را منعکس می‌کرد. در حالی که موسیقی جدی تر می‌شد، اما ارتطباتش با مسایل روزمره زندگی کم می‌شد و در بیشتر حالت فرار از واقعیات می‌گرفت. در همین زمان بود که گروه‌های پانک در انگلیس با تأثیر گرفتن از این جو، و همچنین با کمک از موسیقی بعضی ازگروه‌های آمریکایی، رو به گسترش رفتند. از اولین و مشهورترین این گروهها، The Sex Pistols بود.
    تنوع های موسیقی راک در دهه 1980

نوشتار اصلی: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

در دهه 1980موسیقی راک مردمی اشباع و جذب شد. این دوران همچنین شاهد موج جدید فلز سنگین انگلیسی بود . در اولین بخش این دهه شاهد هنرنمایی ابتکارها و نوآوریهای ادی وان هالندر گیتار راک ، هنگامی که آواشناسهای دیوید لی راث وان هالن و [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] از گروه [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] بود و او این برنامه‌ها را در سراسر دهه 1970 اجرا کرد و نقش جلودار را در انجام استانداردهای برنامه‌های هنری به اوج رسانید. بونو از U2 به گرایش و تمایل های خود ادامه داد. همگام با این پدیده ، باندهای موج جدید پاپ با اجرا کنندگانی مانند بیلی آیدولو گوگوسبا شهرت افزاینده خود مردمی و عمومی باقی ماند. راک قلب مملکت آمریکایی این مورد بطور قوی افزایش یافت که مثالی از آن توسط بروس اسپرینگتون،باب سگر، [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و دیگران بود. که این توسط تصنیف نویسان- خوانندگانسنتی آمریکایی،پاول سیمون و ستاره سابق انگلیسی برنامه راک، پیتر گابریل موسیقی راک ورل با انواع سبکهای موسیقی سنتی در سراسر جهان تقویت ومعروف شد، این شهرت و معروفیت بنام *موسیقی جهانی*شناخته شد و شامل تقویت و معروفیت مانند راک نسلهای مختلف شد.
    بریت پاپ

نوشتار اصلی: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

موقعی که آمریکا لبریز از موسیقی گانگ و گانگ ثانوی و هیپ هاپ بود ، بریتانیا به سبک موسیقیی در اواسط دهه 90 برگشت که بریت پاپ نامیده می‌شد و توسط باندهایی مانند [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]، ([ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]،روحیه،رادیو هد،[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] اجرا می‌شد. این باندها دردهه 80 تعداد بسیار زیادی را به طرف راک انگلیسی زیرزمینیتوی-پاپ،برق کفش و سنگ فضاییمانند نفوذ گیتار سنتی انگلیسی که توسط نوازندگان سنگ درخشان اجرا و پخش می‌شد، کشاندند. برای مدتی بلور اوسیس با رقابت سرسختانه مشابه با رقیبان نوازندگان سنگهای غلتان بودند. برای مدت دیگری باندهایی مانند بلور که گرایش به پیروی از چهره‌های کوچک و پرهیجان ، اوسیس ترکیب شده با جنبه‌های سنگهای غلتان و با ملودی نوازندگان آن داشتند. بادهای روحیه و رادیو هد تمایلی به مجری هایی مانند الویس کوستلو، [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] با موسیقی راک پیشرفته وویرایش شده در بیشتر آلبومهای معروف ، کامپیوتر OK „داشتند. این باندها خیلی موفق بودند و برای مدت زمانی به اوسیس لقب” بزرگترین باند در جهان" بخاطر تشکر از فروش 14 میلیون نسخه از آلبوم آنها در سراسر جهان داده شده بود ولی بعد از ورشکستگی و فروپاشی باند ، مصیبت از دست دادن محبوبیت مردمی و همگانی و کاهش چشمگیر حمایت عمومی در ایالات متحده افت پیدا کردند. باند روحیه بعد از ایجاد مشکلاتی در آن و کنار کشیدن باند دیگر رادیو هد به داخل باندهای الکترونیکی ایالات متحده آمریکا به عنوان یک مشکل عمده از هم پاشیده شدند. .
    Metal

یکی از زیرشاخه‌های اصلی راک ، سبک متال است که امروزه خود به عنوان یک شاخهٔ اصلی شناخته می‌شود. از موسیقی متال که به علت خشن‌بودن آواها به این نام خوانده می‌شود، به خودی خود زیر شاخه‌های متعددی منشعب شده‌است. دههٔ هشتاد میلادی دوران شکل‌گیری کامل‌تر و تعالی این سبک به حساب می‌آید. یکی از گروه‌های شاخص دههٔ هشتاد گروه آمریکایی [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] با سبک [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] را می‌توان نام برد. موسیقی متال می‌خواهد در اشعارش اعتراض را به گونه مستقیم بیان کند. اولین گروه سبک متال بلک سبت با خوانندگی جان آزی آز بورن می‌باشد. از بزرگترین گروه‌های حال حاضر در این سبک می‌توان به [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] اشاره کرد.
    -----------------------------------------------------------------------------------------

JAZZ
    جاز یا جَز (به [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]: Jazz) ، یکی از گونه‌های [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] است که از مشخصات آن [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]، مکث و ضدضرب، ضرب‌های تاب‌دار و خرامان ([ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]) ، پرسش‌وپاسخ‌خوانی، چندضربی بودن و [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] است. و آن‌را نخستین گونه هنری پدید آمده در ایالات متحده آمریکا می‌دانند.
    جاز در فرهنگ و موسیقی غرب [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و نیز در سنت‌های موسیقائی [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] مانند [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و دسته‌های موسیقی نظامی اروپایی ریشه دارد . در آغاز سده بیستم این گونه موسیقی در میان سیاهان آمریکا رواج یافت و در دهه ۱۹۲۰ در بسیار از کشورها رایج گردید. از آن زمان به بعد جاز تأثیر زیادی در عرصه موسیقی داشته و هنوز در تحول و تغییر است.
    سبک ها

جاز خود به سبک‏های فرعی زیادی تقسیم می‌شود که برخی از آن‏ها عبارت‌اند از:

• [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    • بیگ‏بند یا [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    • سالسا جز
    • سول جز

-------------------------------------------------------------------------------------
    BLUES
    بلوز گونه [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] سازی و آوازی است که ریشه در آوازهای مذهبی و آوازهای کار و فریادها و [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] سیاهان آمریکا دارد و اصل آن به فرهنگ و موسیقی غرب آفریقا می‌رسد. علت اینکه این سبک به بلوز معروف شد این بود که پیشگامان این سبک (برده‌های سیاه) با غم این موسیقی را اجرا می‌کردند و Blue در زبان انگلیسی به معنای غم نیز می‌باشد، برخی از صاحبان نظر بر این نکته [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] دارند که نحوه شیوع این [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] در آمریکا بر میگردد به زمان [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] در کشور [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] که در آن دوره برده های [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] در هنگام کار در مزارع با خواندن شعرهایی بعضاً [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] به همراه پاسخ و تکرار توسط دیگر کارگران اقدام به ایجاد شوق و نظم در کار برداشت می نمودند

منبع اش هم که گفتم
    ارسلان

16. 6 کاربر برای این پست از avm تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    23150
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    6
    13 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون از avm و Reason گرامی با در اختیار گزاشتن اطلاعاتشون.
    =========================================

حالا یه مشکلی هست این وسط برای من تو نواختن هر سازی!

از شانس بد یا شاید هم خوب من چپ دست هستم اونم از نوع ناجور! یعنی تمام تمرکز و تواناییم تو انجام امور با دست چپ هست و با دست راست خیلی ضعیف هستم.

حالا موندم تو آموزش و نواختن چیکار کنم.

کسی اینجا هست که چپ دست باشه؟

18. کاربران زیر از Haamed به خاطر این پست تشکر کرده اند:

avm آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3411
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    505
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Haamed [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خیلی ممنون از avm و Reason گرامی با در اختیار گزاشتن اطلاعاتشون.
    =========================================

حالا یه مشکلی هست این وسط برای من تو نواختن هر سازی!

از شانس بد یا شاید هم خوب من چپ دست هستم اونم از نوع ناجور! یعنی تمام تمرکز و تواناییم تو انجام امور با دست چپ هست و با دست راست خیلی ضعیف هستم.

حالا موندم تو آموزش و نواختن چیکار کنم.

کسی اینجا هست که چپ دست باشه؟
    سلام
    اصلا مهم نیست، بسیاری از سازها که بعد مرور زمان دست ها تواتاییشون مثل هم میشه و به قولی دست چپ و راست معنایی پیدا نمیکنه مثل پیانو، و بعضی سازها هم که 2 مدل دارن برای راست دست ها و چپ دست ها، مثل گیتار، مهم اینجا تمرین و پشتکار خود هنرجو هست.

ارسلان

20. کاربران زیر از avm به خاطر این پست تشکر کرده اند:

avm آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3411
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    505
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Haamed [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

سلام من سعی میکنم اول سوالهایی رو جواب بدم که بیشتر در موردش اطلاع دارم، چون ساز تخصصی ام ملودیک نیست برجیح میدم دوستان پرسابقه تر بعضی ها رو بگن ولی اگه کسی نبود منم به ناخنکی میزنم البته بصورت خلاصه چون مفصله،

VST عملا نوعی نرم افزار هستند که روی سیستم شما نصب مشیه کنار DAW مثل کیوبیس یا پروتولز شما که میتونین در داخل اونا صداش بزنین حالت استاندارد داره و تو نرم افزار ها میتونین استفاده کنین که معمولا دو مدل هستند VSTi که صدای مجازی سازها هست و خوب مدلهای دیگش سیملیتور های مختلف یا افکت هستند برای کسانی به درد میخوره که با میدی کار میکنن و میخوان کارشونو با صدای واقعی تر بشنوند و صدا ها روی فایل میدی شما لود میشه که تو بسیاری از مواقع صداها بسیار طبیعی هستند و تو بعضی چیزها نه، البته بعضی از اونها که سیمولیتور هستند یا افکت روی لاین audio باز خواهند شد. والا این یه خلاصه از vst اگه سواله بیشتری بود باز بپرس
    ارسلان

22. 3 کاربر برای این پست از avm تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    23150
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    6
    13 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام.

دوستان اول بگم که سرعت نت بشدت پایینه و در بعضی اوقات اصلا وب باز نمیشه. من بعدا که بهتر شد میام و حرفام رو اینجا میزنم اما الان فقط میخوام بپرسم بهترین کتاب برای شروع آموزش کیبورد و همچنین مبانی و تئوری چی هست؟

اول یه کتاب بخرم که تئوری و مبانی و نت خونی باشه؟ یا کتابی بخرم که آموزش کیبورد باشه؟

یا هر دو؟

24. کاربران زیر از Haamed به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    23150
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    6
    13 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام.

بالاخره خودم رفتم و 2 تا کتاب آموزشی خریدم. از شما که خبری نشد.

کتاب اول از مصطفی کمال پورتراب بنام آموزش تئوری موسیقی و کتاب دوم از اسماعیل خانی بنام تئوری موسیقی به زبان ساده.

اولی 4000 تومن و دومی که کم حجمتر هست 2000 تومن.

اونجا با یه دوست بسیار خوبی هم آشنا شدم که دانشجوی رشته موسیقی بود.
    ==============================================

اما با خوندن کتاب و رسیدن به بخش کلید ها به مشکلی برخوردم.

3 تا کلید سل و فا و دو !

هنوز درست متوجه کاربرد این کلیدها نشدم هر 2 کتاب رو خوندم حتی یکیشون هم مثال زده بود اما باز هم متوجه نشدم.

تو سایتهای مختلف هم رفتم اما همه مثل هم توضیح دادن و قضیه سربسته هست.

کسی هست که بتونه به یه زبونی فوق ساده با مثالی چیزی این مطلب رو برام جا بندازه؟

ممنون میشم.

یهو 5 خط حامل شد 11 خط...

Porya آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    19790
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    781
    1,061 بار تشکر شده در 339 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/1
    میزان امتیاز
    15

درود بر شما

قرار گرفتن کلید ها در ابتدای خطوط حامل برای مشخص کردن نت های روی خطوط هست.
    مثلا فرض کنید کلید سل در ابتدای خطوط حامل قرار گرفته ، در این صورت نتی که روی اولین خط حامل از بالا قرار گرفته میشه فا .
    ولی اگه به جای کلید سل کلید فا ابتدای خطوط حامل قرار بگیره ، نتی که روی اولین خط قرار میگیره میشه لا !

البته با توجه به محل قرارگیری کلید فا ممکنه اولین خط دو هم باشه !

کلا برای مشخص کردن ترتیب قرار گیری نت ها روی خطوط حامل هست.

البته برای اینکه منتوجه بشید با اولین خط حامل مثال زدم وگرنه اصولیش به این صورته که کلید سل ، از پایین خط دوم رو سل میکنه ، و کلید فا که در 2 صورته یکی از بالا خط دوم رو فا میکنه ، یکیش خط وسط رو فا میکنه .

بدرود

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)