لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 33 به 48 از 71

موضوع: موسیقی ، علم یا هنر ؟؟؟ ( بیاین بحث کنیم )

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بنظر من موسیقی بسیار بسیار فراتر از علمه نه فقط موسیقی، این راجع به همه هنرها صدق میکنه هنر از ذهن و جان نیمه خدایی انسان تراوش میکنه. علم یک زیر مجموعه بسیار ناچیز از موسیقی.
    کاملا موافقم.

2. 2 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

Sina_Yanni آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21557
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    3,681
    3,494 بار تشکر شده در 917 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

قبلا به این نتیجه رسیدیم که علم و هنر میشه گفت مکمل یکدیگرن تو موسیقی . حالا اگه کسی گوشی کار کنه و از علم موسیقی که همون نت و ... هست سر درنیاره ، میشه به کارش بها داد و هنرمند گفت ؟؟؟ استثنا ها رو نمیگما ، مثل یانی . کلی می گم .
    انسان قدر سه نعمت را ، وقتی از دست میدهد ، میفهمد :
    سلامتی ، امنیت ، پدر و مادر .
    حضرت علی ( ع )

forever آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    11675
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,331
    1,704 بار تشکر شده در 581 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط آناهيتا 79 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دقيقا . فرق هست بين يه آهنگي كه يه نفر با احساس مي زنه با يه نفر كه احساس خاصي نداره و فقط مي خواد درس جواب بده . شما وقتي يه آهنگي رو با احساس بزني شايد بعضي جاهاشو بلندتر يا آرومتر بزني . چون مي خواي احساست رو بوسيله اون بيان كني . يا يه چيز ديگه يادم اومد اونايي كه گوشي كار مي كنند علمشو دارن ؟
    من شنیدم زمان های قدیم اصلاً نت و این جور حرفا نبوده!!! هنرجو بصورت گوشی درس استاد رو ضبط میکرده و بعد هم تمرین میکرده... نت بعدها وارد شده که نمیدونم این تا چه حد صحت داره و نت از کی ابداع شده!!

هميشه حرفي را بزن که بتواني بنويسي، چيزي را بنويس که بتواني امضايش کني و چيزي را امضا کن که بتواني پايش بايستي...

5. کاربران زیر از forever به خاطر این پست تشکر کرده اند:

moein babayee آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    19140
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    1,300
    980 بار تشکر شده در 355 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    15

من پیشنهاد می کنم قبل از اینکه ادامه بدیم اول بیاین علم و هنر رو مهنا کنیم بعد بگیم جزوه کدومشونه!

پی 30 نمی دونم چی... گفتی من از روی حس می تونم بدون آموزش بشینم پای یک ساز و بزنم... (درسته؟)
    خوب عزیزه من دادشه منم می تونه بشینه و همین طوری بزنه و یک آهنگ که ریتمم داره واسه خودش بسازه! ولی مشکل اینجاست که اون آهنگ اصلا ارزش نداره! نه گامی توش رعایت شده! نه آغاز و پایان درستی داره! تازه هر دفعه یک زمان واسه ی نتاش بیان می شه! این اسمش ساز زدن نیست! این اسمش بازی با سازه!

بعدم سینا جون این موسیقی چه ربطی داره به فیزیک! می شه گفت موسیقی با ریاضیات مرتبطه و فیزیک با ریاضیات! (از نظر مفهوم و اصل پایه) ولی نمی شه که از لحاظ ظاهری اونا رو مقایسه کرد!

نتم یک کشیش به خاطر اینکه بتونه به دانش آموزاش سرود های کلیسا رو یاد بده ساخته! تازه مثلا نت دو اول یک کلمه ی لاتین بوده که بعد ها شده این دو امروزی و خلاصه این چیزا (داستانش طولانی اصلا اول دو نبوده و اسمش یک چیزه دیگه بوده) ولی به هر حال کار این بابا در اون زمان که یک همچین چیزی نبوده هنر بوده! ولی الان علمه! عین کاره اون خانم فرانسوی که زبان ماشین رو اختراع کرد! اولش از روی سلیقه و هنر این کار رو کرد ولی بعد از اینکه اون زبان آفریده شد دیگه هنر نبود شد علم!

و اما جواب اون سوالت سینا جون:

به نظر من قبل از هر علمی اول هنر بوده! این هنر بوده که علم رو آفریده! در اصل علم تکامل یافته ی هنره
    و بالاخره صبح شد!
    اما دیدین من هم فراموش شدم!!!!

7. 2 کاربر برای این پست از moein babayee تشکر کرده اند:

Sohrab Iwis آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    22708
    میانگین پست در روز
    0.23
    تشکر از پست
    585
    1,350 بار تشکر شده در 692 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    16

Wink

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina Yanni [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    قبلا به این نتیجه رسیدیم که علم و هنر میشه گفت مکمل یکدیگرن تو موسیقی . حالا اگه کسی گوشی کار کنه و از علم موسیقی که همون نت و ... هست سر درنیاره ، میشه به کارش بها داد و هنرمند گفت ؟؟؟ استثنا ها رو نمیگما ، مثل یانی . کلی می گم .

به هر حال علم نت خونيم نداشته باشه ميشه گفت كه هنرمنده !
    قسمتی از وصیت گزنفون یونانی خطاب به کوروش :
    چون من بميرم تن من را در زر نپوشانيد و بلكه با شتاب آن را به خاك بسپاريد . چون همه عمر دوستدار مردمان بوده ام و كام من آن است كه پس از مرگ نيز به آغوش خاك برگردم ... !

9. کاربران زیر از Sohrab Iwis به خاطر این پست تشکر کرده اند:

hossein-18 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    20618
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    161
    310 بار تشکر شده در 108 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 10/0
    میزان امتیاز
    15

با سلام. درسته که در موسیقی علم هم دیده میشه ولی من دوست دارم موسیقی را یک هنر بدانم. یک هنر مقدس و متعالی در صورتی که بخواهیم واقع گرا باشیم در موسیقی علم هم وجود دارد

11. 2 کاربر برای این پست از hossein-18 تشکر کرده اند:

rumour آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15529
    میانگین پست در روز
    0.24
    تشکر از پست
    2,578
    3,406 بار تشکر شده در 1,155 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

بستگی به تعریف ما از علم داره. در فارسی کلا علم به معنی داشتن دانش از چیزی هست. اگر این تعریف باشه بعله موسیقی یک علمه. داشتن علم این هنره.
    ولی اگر ما به علم از دریچه ی science نگاه کنیم . خیر علم نیست. که بیشتر هم علم به معنی همین کلمه به کار میره تا داشتن دانش.
    ولی نمیشه صرفا یک تعریف سیاه یا سفید داشت.
    به نظر من بیشتر هنره و بعد علم. هم سلیقه داره هم قوانین. قوانین باید رعایت بشن(علم) ولی خیلی جاها میشه به خاطر سلیقه و زیبایی از قوانینش گذشت (هنر)
    ویرایش توسط rumour : Wednesday 3 February 2010 در ساعت 08:19 PM
    You tell me what is certain***But I'll tell you what is true
    You tell me that is honesty***When all around is death and cruelly

13. 4 کاربر برای این پست از rumour تشکر کرده اند:

Sina_Yanni آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21557
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    3,681
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

سپهر و معین جان ، منم موافقم با حرفاتون که اول هنر بوده . اما سپهر جان این قانون موسیقی (همون نت و ...) رو گه گاهی ازش استفاده نکنیم ، نمیشه که اسمشو قانون گذاشت (مثل الان مملکت ما که قانون ... . اه بابا بی خیال . سیاست ممنوعه) میشه دل به خواهی . نه ؟؟؟ موسیقی کلاسیک غربی رو در نظر بگیرین ، مثلا winter ویوالدی ، نمی تونیم حتی یه سکوت کوچولو این ور و اونور پیدا کنیم ، از بس دقیق و علمیه . یه چیزیم بگم که من موسیقی رو بیشتر هنر میدونم تا علم . ولی اینجا گیر کردم دیگه . خوب حالا چی ؟؟
    حضرت علی ( ع )

15. 2 کاربر برای این پست از Sina_Yanni تشکر کرده اند:

آناهيتا 79 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21886
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    356
    421 بار تشکر شده در 124 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    15

به نظر من موسيق دو قسمت داره كه به هم وابسته هستند (علم وهنر) . فقط نمي دونم تئوري موسيقي رو مي تونيم علم بگيم ؟ يا همه مجموعه رو بايد علم موسيقي گفت كه هنررو درونش داره ؟ يا شايدم موسيقي علمي هست كه هنرمندانه احساس آدم رو بيان مي كنه ؟ نمي دونم من كه گيج شدم همون قضيه مرغ و تخم مرغ داره مي شه .!
    ویرایش توسط آناهيتا 79 : Thursday 4 February 2010 در ساعت 09:17 AM دلیل: غلط املائي داشتم.
    هر كجا هستم باشم / آسمان مال من است
    پنجره ، فكر ، هوا ، عشق ، زمين مال من است.

17. 2 کاربر برای این پست از آناهيتا 79 تشکر کرده اند:

Mehraneh آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    20386
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,107
    3,189 بار تشکر شده در 1,048 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    16

از نظر من موسیقی به هنر علمیه
    شما اگه علمشو نداشته باشی نمی تونی به عمقش پی ببری شاید بتونی موسیقی خوب گوش بدی یا موسیقی خلق کنی یا اینکه ساز بزنی اما بدون علمش نمی تونی به اون پیام اصلی ای که می خواد بهت منتقل کنه دست پیدا کنی
    موسیقی ما از هنر اصیل لبریزه که با علمش هر چه بیشتر می تونیم بهش و به زیبایی هاش دست پیدا کنیم
    آنجا که کلام باز می ماند ، موسیقی آغاز می شود...

19. 2 کاربر برای این پست از Mehraneh تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    1,182 بار تشکر شده در 290 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 13/0
    Given: 9/1
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina Yanni [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان . امیدوارم ایام به کام باشه . آقا یه سوال داشتم که می خواستم به صورت نظر سنجی مطرح کنم ، ولی دیدم فایده ای نداره و اگه روش بحث شه ، بهتر به نتیجه می رسیم ... . به نظر شما ، موسیقی ، هنر است یا علم ؟؟؟ هر دوتاشم که نمی تونه باشه !!! یا می تونه ؟؟!! بحث رو شروع کنیم :نظر شما چیه ؟؟؟

درود بر دوستان.

به نظر من ساخت یک قطعه موسیقیایی که صحیح و اصولی انجام می شود یک کار پروژه کاملا مهندسی (تاکید می کنم مهندسی) و علمی است که از اصلی ترین ابزار آن هنر درونی فرد می باشد.

چطور مثلا یک (مهندس) معمار طراح یک بناست؟ چیدمان اصولی اصوات کنترپوان ها و اصول هارمونی و ارکستراسیون یک قطعه هم مهندسی و علم ساخت نیاز دارد.

البته می شود با چند آجر و یا ماسه های کنار دربا یک بنا بدون علم ساخت ولی نتیجه بر هیچ کس پ. شیده نیست: فرو ریختن بنا.

کارهایی هم که امروزه تحت عنوان مثلا موسیقی (نه همه کارها دوستان منظور من رو کاملا می دونن) ارائه می شود حکم همان ساختن قصر از ماسه های کنار دریاست و با دو سه با شنیدن این بنا از هم می پاشد.

نتیجه: احساسات انسان مانند اسب سپید و زیبایی است که با کمک علم و دانش مهار می شود و تحت کنترل دقیق قرار می گیرد. اگر افسار علم و دانش را از این اسب باز کنید طغیان کرده و همه چیز را نابود می کند.

به نظر من اغلب کسانی که مدعی هستند موسیقی بدون علم هم می شود افراد بی حوصله ای می باشند که سختشان می آید به فراگیری اصولی و دقیق این علم شیرین بپردازند و اینگونه در صدد توجیه خود بر می آیند.

با سپاس.

21. 5 کاربر برای این پست از alone_composer تشکر کرده اند:

Sina_Yanni آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21557
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    3,681
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مرسی آقا / خانم تک آهنگساز . پست خیلی علمی دادین . ولی یه سوال واسم پیش اومده که فک کنم همون سوال آناهیتا خانم باشه ، که از ازل ، این نت ها بود ؟؟؟ یا بعدا درست شدن ؟؟؟ قبل از به وجود آمدن نت ها ، اصلا چیزی به عنوان موسیقی بود ؟؟؟ یعنی اون زمان ، فقط هنر موسیقی بود دیگه ، نه علمش . یعنی اون موقع ها ، موسیقی چیز کشکی بود ؟؟؟
    حضرت علی ( ع )

rumour آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15529
    میانگین پست در روز
    0.24
    تشکر از پست
    2,578
    3,406 بار تشکر شده در 1,155 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

سپهر و معین جان ، منم موافقم با حرفاتون که اول هنر بوده . اما سپهر جان این قانون موسیقی (همون نت و ...) رو گه گاهی ازش استفاده نکنیم ، نمیشه که اسمشو قانون گذاشت (مثل الان مملکت ما که قانون ... . اه بابا بی خیال . سیاست ممنوعه) میشه دل به خواهی . نه ؟؟؟ موسیقی کلاسیک غربی رو در نظر بگیرین ، مثلا winter ویوالدی ، نمی تونیم حتی یه سکوت کوچولو این ور و اونور پیدا کنیم ، از بس دقیق و علمیه . یه چیزیم بگم که من موسیقی رو بیشتر هنر میدونم تا علم . ولی اینجا گیر کردم دیگه . خوب حالا چی ؟؟
    چرا باز هم میشه یه جاهایی دور زد این قوانینو. مثلا تغییر کسر میزان یا تمپو آهنگ(به غیر از ریتارد و اینا یه جوری که بنویسه مثلا در سرعت 100 بعد بشه 120) خیلی درست نیست از نظر تئوری موسیقی کلاسیک. ولی خوب خیلی جاها هم دیده میشه.
    You tell me what is certain***But I'll tell you what is true
    You tell me that is honesty***When all around is death and cruelly

24. کاربران زیر از rumour به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مرسی آقا / خانم تک آهنگساز . پست خیلی علمی دادین . ولی یه سوال واسم پیش اومده که فک کنم همون سوال آناهیتا خانم باشه ، که از ازل ، این نت ها بود ؟؟؟ یا بعدا درست شدن ؟؟؟ قبل از به وجود آمدن نت ها ، اصلا چیزی به عنوان موسیقی بود ؟؟؟ یعنی اون زمان ، فقط هنر موسیقی بود دیگه ، نه علمش . یعنی اون موقع ها ، موسیقی چیز کشکی بود ؟؟؟

با سلام من محمد هستم.

1) اشتباه شما در خلط دو دو واژه „اختراع” و „اکتشاف” است: قوانین موسیقی „اختراع” نشده اند. بلکه قوانین موجود در ذات صدا ها و فواصل بین نت ها „کشف” شده اند. بنابراین پیش از اینکه بشر از نظر علمی درک کند (که مثلا دو نت با فاصله نیم پرده اکتیو و بد صدا هستند) هم این دو نت (بد صدا بودند)

مثل اینکه شما بگویید (قبل از اینکه نیوتن پی به جاذبه زمین ببرد قانون جاذبه نبوده یا کشک بوده!!!)

بنابراین کسی از خودش قانون اختراع نکرده که نقضش کنیم! بلکه بعد مهندسی و علمی موسیقی در (رعایت) قوانینی است که به طور ذاتی (و نه من درآوردی) در ذات صداها و فیزیک صداهاست.

2) نت (قانون) نیست!!! بلکه (الفبا) است! البفای نوشتن آهنگ ها نت هستند که این بخش علم موسیقی (اختراع شده) و ربطی به قوانین طبیعی موجود در طبیعت ندارد.

چرا باز هم میشه یه جاهایی دور زد این قوانینو. مثلا تغییر کسر میزان یا تمپو آهنگ(به غیر از ریتارد و اینا یه جوری که بنویسه مثلا در سرعت 100 بعد بشه 120) خیلی درست نیست از نظر تئوری موسیقی کلاسیک. ولی خوب خیلی جاها هم دیده میشه.
    3) سپهر عزیز با عرض شرمندگی با این حرفتون مخالفم! هیچ کدام از این هایی که گفتین (مثل تغییر سرعت قطعه، تغییر کسر میزان، تغییر گام و ...) "نقض قانون نیست و هیچکدام در موسیقی کلاسیک (ممنوع) نشده اند. بلکه به کررات آهنگسازان نامی موسیقی کلاسیک دست به این کارهازده اند!

4) نقض قانون در موسیقی منجر به این نتیجه می شود که مثلا بپذیریم صدای ضربه پتک به تیر آهن (موسیقی) و عین اصول هارمونی تنال است (در حالیکه چنین نیست! مگر بخواهیم خودمان را گول بزنیم!)

5) نتیجه: قانون اختراع نمی شود که بخواهیم نقضش کنیم! بیلکه از معادله قوانین موجود در طبیعت استنتاج و سپس „کشف” و فرموله می شود "مثل قانون جاذبه زمین یا خوش صدایی فواصل سوم و بد صدایی فواصل اکتیو و ... ، اگر چنین چیزی را نقض کنیم بر ضد طبیعت خودمان رفتار کرده ایم (هنر نیست)!

26. 2 کاربر برای این پست از alone_composer تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

سلام دوباره

حتما می شود به هر کاری بها داد اما در سطح و اندازه خودش!

مثالی می زنم تا روشن شود: یک کودک 5 ساله بدون دانستن (علم و فنون نقاشی) نقاشی می کشد! کار او البته بسار با ارزش است ولی حتما قابل عرض اندام در مقابل کار یک نقاش بزرگ که تمام اصول پرسپکتیو و علم این کار را در نقاشی اش ریخته نیست! (شما در این شک دارید؟؟)

من زمانی گوشی آهنگ می ساختم (6 یا 7 سالگی) ولی اکنون که سالهای سال است که درگیر آموختن و آموزش دادن آهنگسازی هارمونی کنترپوان و ارکستراسیون هستم نمی توانم کارهای جدیدم را حتی مقایسه کنم با کارهای یک سال پیشم (چه برسد به دوره ای که گوشی آهنگ می ساختم!)

بنابراین اگر چه آن آهنگ ها برای شخص من شاید بسیار هم با ارزش باشد (نظیر خط خطی های دوران کودکی ام که در آلبوم نگهداری می کنم) ولی نباید انتظار بسیار عجیب و غریبی داشته باشم که آن کارهای من برای همه کس زیبا باشد!

نتیجه: دوستانی که گوشی کار می کنند (گوشی یعنی چه؟) بهتر است در پی آموختن اصولی موسیقی باشند و تعصب بی جا را کنار بگذارند. عمر ما اجازه نمی دهد که تا بینهایت و بی کران اقیانوس موسیقی را کشف کنیم اما همان زمانی که پی به قطره ای از این اقیانوس بردیم تازه در می یابیم (که هیچ نیستیم) و فقط بر کار متعصبانه خود بیهوده اصرار می ورزیدیم

پ. ن: یانی استثنا نیست و در ضمن قطعاتش هر چند ساده ولی به خوبی نشان می دهد که نه تنها به نت ها و قوانین صدا آگاه است بلکه به خوبی اصول دست کم اولیه هارمونی و ارکستراسیون کلاسیک را نیز می داند.

Sina_Yanni آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21557
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    3,681
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مرسی محمد جان . حالا خوب ، کشف شدن . منم اشتباه کردم . عجب خدایی داریم ، قربونش برم . نت هارم خلق کرده واسمون . بعدشم یه بابایی اومد کشف کرده . حالا اینجا یه چیزیه که توش موندم . شما تو پست بالاییه تون ، در قسمت 1 ، نوشتین (نقل قول : قوانین موسیقی „اختراع” نشده اند. بلکه قوانین موجود در ذات صدا ها و فواصل بین نت ها „کشف” شده اند. بنابراین پیش از اینکه بشر از نظر علمی درک کند (که مثلا دو نت با فاصله نیم پرده اکتیو و بد صدا هستند) هم این دو نت (بد صدا بودند)) ، بعدا قسمت 2نوشتین ، نت ، قانون نیست ، بلکه الفبای موسیقی هست. حالا این نت ، الفبا شد ، یا قانون ؟؟؟ چون نت یه چیزیه که تو تمام دنیا یه چیزه ، آمریکا هم این دو ، دو هست ، ایرانم . افغانستانم . و همین طور به این بابا (#) تو ایرانم میگن ، دیز ، تو چینم می گن دیز . اگه منظورتون از ذات صداها همون دو ر می فا ... باشه ، اونوقته که من سردرگم میشم !!!
    حضرت علی ( ع )

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)