لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 70

موضوع: موسیقی چیست ؟ غنا چیست ؟ نوازنده کیست ؟ مطرب کیست ؟

قوی زیبا آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    19135
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    76
    341 بار تشکر شده در 124 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    اوه در مورد حرف „سینا یانی” راست میگه. مرجع من(مرحوم شدن) میگفت که به موسیقی خوب گوش بدین و بدونین که براتون خوبه. ولی سعی کنید بیشتر وقتتون رو به خوندن کتاب های ارزشمند اختصاص بدین و بدونین که تاثیر اون بیشتره.

--------
    اینم بهتون بگم خود دین رو با کسایی که دین دستشونه رو یکی ندونین... دین برای اونا اسبابه کاره.
    ویرایش توسط قوی زیبا : Sunday 7 March 2010 در ساعت 12:36 PM دلیل: یه تیکه اضافه کردم.
    ؟؟

2. 2 کاربر برای این پست از قوی زیبا تشکر کرده اند:

MEHRNAM آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    23172
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    1,810
    1,159 بار تشکر شده در 328 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    15

باور نمیکنید دوستان که وقتی نظرات شما عزیزان را خوندم چقدر روحم تازه شد و چه قدر خوشحال شدم.
    من با همگیتون موافقم... اما نمیشه دست روی دست گذاشت و به قول دوست عزیزم وقتی که ما میدانیم نباید اجازه دهیم دیگران در ندانستن بمانند(عجب جمله ای!) حتی اگر در یک جمع 1000 نفری شروع به نواختن نمودی و از این 1000 نفر 999 نفر تو را درک نکردند ادامه بده و برای همان یک نفر باقیمانده تمام احساسات خود را به نمایش بگذار ، چه بسا گمراهانی که با شنیدن این نواهای آسمانی به راه درست بیایند... دوستان من همواره به یاد داشته باشید که همگان، حتی آنان که موسیقی را حرام میشمرند، لیاقت شنیدن این نواهای آسمانی را دارند و چه بسا که از تاریکیهای درون خود به در آیند و حقیقت هستی را درک کنند.
    در ضمن من هم اگر مطرب مورد خطاب قرار بگیرم ناراحت که نمیشوم هیچ، حتی بسیار بسیار شاد میشوم / چرا که مطرب به معنی طرب آورنده و شاد کننده و رامشگر میباشد حتی اگر معنی رقاص!!! هم بدهد من باز خوشحال میشوم چون آن که اهل دل است در رقص هم زیباییهای زندگی و هنر و حرکات زیبای بدن یک انسان متفکر و هنرمند را میبیند و بس.
    درد من حصار بركه نيست؛
    درد من زيستن با ماهيانيست
    كه فكر دريا به ذهنشان خطور نكرده است.

4. 2 کاربر برای این پست از MEHRNAM تشکر کرده اند:

fagher آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    9093
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    1,670
    938 بار تشکر شده در 331 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    16

پس چرا تو رساله، بعضی از مراجع میان خرید و فروش سازهای موسیقی رو حرام میدونن؟؟؟
    چند وقت پیش یک کتابی رو نگاه میکردم به نام گناهان کبیره. نوشته بود خرید و فروش یاد دادن و یادگرفتن بربط گناه کبیرست!!!
    چرا نمیان بگن غنا چیه؟؟؟
    میگن موسیقی حرام چیزیه که آدم رو از خود بی خود کنه و باعث بشه که بدنش رو حرکت بده. مگه تو همین موسیقی سنتی رنگ نداریم؟؟؟(رنگ: یک قطعه ی ضربی که میشه باهاش دست بزنی،پا بکوبی ،برقصی و...)
    چرا تو رساله ها میگن موسیقی حرامه؟؟؟اگر هم بخوان خیلی لطف کنن میگن موسیقی طرب آور. حالا چرا موسیقی طرب آور رو تعریف نمیکنن؟؟؟

6. 3 کاربر برای این پست از fagher تشکر کرده اند:

Sina_Yanni آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21557
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    3,681
    3,494 بار تشکر شده در 917 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/0
    میزان امتیاز
    15

بچه ها بابک نهرین رو میشناسین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یه هنرمند طنز پردازه . تو یکی از اجراهاش می گفت من رفته بودم تهران ، یه صدا درمیوردم ، همه می خندیدن ، خیلی شاد بودن ، اما تبریز دارم خودمو میکشم کسی نمی خنده (البته دروغ میگه ، من که گریم می گیره از خنده) و می گفت از زنجان به اون ور به ما میگن هنرمند ، از زنجان به این ور می گن مطرب :)
    می گفت کسی که ملت رو به گریه بندازه بهش میگن خدا اجرت بده برادر ، گریه کردیم دلمون باز شد . ولی وقتی کسی ملت رو می خندونه ، میگن خدا از تقصیراتت بگذره ، خیلی خندیدیم اگه ضررش رو نکشیم خوبه .
    انسان قدر سه نعمت را ، وقتی از دست میدهد ، میفهمد :
    سلامتی ، امنیت ، پدر و مادر .
    حضرت علی ( ع )

8. 4 کاربر برای این پست از Sina_Yanni تشکر کرده اند:

Sina_Yanni آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21557
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    3,681
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مسعود نه هرسازی . فقط خرید و فروش سازهای کوبه ای بود فکر کنم حرامه . البته فکر کنم کوبه ای بود .
    حضرت علی ( ع )

10. کاربران زیر از Sina_Yanni به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Sina_Yanni آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21557
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    3,681
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

من همین الان به رساله اجوبه الاستفتائات نگاه کردم ، موسیقی غنا حرامه . نه هیچ گونه موسیقی دیگر . یاد دادن و یاد گرفتنش هم حرام نیست. مگر اینکه این کار برای غنا زمینه ساز شه . نگه داری و ساختن ساز هم اشکالی ندارد .
    نمیدونم چرا هی چی به جز غنا اشکالی نداره ولی الان دیگه کم کم داره دور و زمونه ای میشه که موسیقیه بی کلام هم داره کم کمک حرام جهت دار میشه .
    حضرت علی ( ع )

12. 2 کاربر برای این پست از Sina_Yanni تشکر کرده اند:

MEHRNAM آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    23172
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    1,810
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط fagher [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    پس چرا تو رساله، بعضی از مراجع میان خرید و فروش سازهای موسیقی رو حرام میدونن؟؟؟
    چند وقت پیش یک کتابی رو نگاه میکردم به نام گناهان کبیره. نوشته بود خرید و فروش یاد دادن و یادگرفتن بربط گناه کبیرست!!!
    چرا نمیان بگن غنا چیه؟؟؟
    میگن موسیقی حرام چیزیه که آدم رو از خود بی خود کنه و باعث بشه که بدنش رو حرکت بده. مگه تو همین موسیقی سنتی رنگ نداریم؟؟؟(رنگ: یک قطعه ی ضربی که میشه باهاش دست بزنی،پا بکوبی ،برقصی و...)
    چرا تو رساله ها میگن موسیقی حرامه؟؟؟اگر هم بخوان خیلی لطف کنن میگن موسیقی طرب آور. حالا چرا موسیقی طرب آور رو تعریف نمیکنن؟؟؟
    دوست عزیزم نظرم اینه که اونها اشتباه میکنن و وظیفه ی ماست که اونها رو از اشتباهاتشون بیرون بیاریم... و از تاریکی نجات بدیم... اصلا" مهم نیست حتی اگه غنا رو تعریف هم بکنن باز انسانند و جایزالخطا هستند من و شماها که چند ساله سرمون تو ساز و موسیقیه نفهمیدیم اینا چی میگن درباره موسیقی... البته نباید هر کسی تو هر امری دخالت کنه، میتونه نظر بده ولی نباید درباره مسئله ای که توش تخصص کافی نداره فتوا بده... حتی اگر هم داد نباید ما بدون فکر کردن بپذیریم چون حرف اینها که وحی منزل نیست... تازه وحی منزل هم تا زمانی پذیرفته است که عقل انسان با آن تضاد نداشته باشد!... حتی میشه با یه آهنگ رقصید و از خود بیخود نشد... حتی میشه ساکت و آرام یه گوشه نشست و گناه کرد ، کسی که فکر نمیکند روز و شبش گناه آلود است، چگونه میخواهد امثال مرا شست و شوی مغزی دهد در حالیکه همواره محکوم میشود... همان کسانی که ساز و آواز و رقص و خریدن بربط را گناه کبیره میشمارند!!! آیا خود گناهکار نیستند؟ آیا به دنیا آمدن و زندگی کردن و مردنی که در حال جهالت و نادانی باشد بدترین گناه ها نیست؟
    باشد که قبل از هر چیز تنها بر عقل خود اعتماد کنیم...
    درد من حصار بركه نيست؛

14. 4 کاربر برای این پست از MEHRNAM تشکر کرده اند:

AFRooGH آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    23057
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    961
    944 بار تشکر شده در 311 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 17/2
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrnam [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیزم نظرم اینه که اونها اشتباه میکنن و وظیفه ی ماست که اونها رو از اشتباهاتشون بیرون بیاریم... و از تاریکی نجات بدیم... اصلا" مهم نیست حتی اگه غنا رو تعریف هم بکنن باز انسانند و جایزالخطا هستند من و شماها که چند ساله سرمون تو ساز و موسیقیه نفهمیدیم اینا چی میگن درباره موسیقی... البته نباید هر کسی تو هر امری دخالت کنه، میتونه نظر بده ولی نباید درباره مسئله ای که توش تخصص کافی نداره فتوا بده... حتی اگر هم داد نباید ما بدون فکر کردن بپذیریم چون حرف اینها که وحی منزل نیست... تازه وحی منزل هم تا زمانی پذیرفته است که عقل انسان با آن تضاد نداشته باشد!... حتی میشه با یه آهنگ رقصید و از خود بیخود نشد... حتی میشه ساکت و آرام یه گوشه نشست و گناه کرد ، کسی که فکر نمیکند روز و شبش گناه آلود است، چگونه میخواهد امثال مرا شست و شوی مغزی دهد در حالیکه همواره محکوم میشود... همان کسانی که ساز و آواز و رقص و خریدن بربط را گناه کبیره میشمارند!!! آیا خود گناهکار نیستند؟ آیا به دنیا آمدن و زندگی کردن و مردنی که در حال جهالت و نادانی باشد بدترین گناه ها نیست؟
    درود بر شما مهرنام عزیز واقعا افکار روشنی دارید و به خوبی به حقایق پی برده اید طرز فکرهامون تا حد زیادی به هم شببه است با ارزوی موفقیتی بی پایان برای شما و سایر عزیزان.

16. 3 کاربر برای این پست از AFRooGH تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    24360
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

az sedaye sokhane eshgh nadidam khoshtar

18. 2 کاربر برای این پست از amir_mrgh تشکر کرده اند:

Sina_Yanni آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21557
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    3,681
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrnam [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بابا مهرنام ترکوندی خداییش .
    فقط با یه جمله ت تقریبا میشه گفت که مخالفم اونم این جملته : تازه وحی منزل هم تا زمانی پذیرفته است که عقل انسان با آن تضاد نداشته باشد!.. . مطمئن باش خدا خیلی بیشتر از ما میدونه . و هیچ وقت نمی خواد بندش از دستش ناراحت شه . حتما وقتی میگه گوشت خوک حرامه ، یه علتی داره . حتما وقتی میگه شراب و موسیقی غنا حرامه ، یه علتی داره . این جا استناد من قرآنه و بس . نه هیچ روایتی از علما . فقط خدا ، نه حرف بندگانش .
    اگه بد میگم بگو بد گفتی . هیچ کار خدا بی حکمت نیست. اینو گفتم یادم باشه .
    شما عقل انسان رو بیشتر از وحی میدونی مهرنامه جان ؟؟
    خدا عقل رو داده ما پیام های وحی ش رو دقیق تر بشناسیم . همون حجت نهان و که عقلمونه .
    همین چند ماه پیش مستند مضررات شراب نوشیدن رو نشون میداد شبکه 4 . انگلیس درستش کرده بود . حالا من شرابو مثال زدم . دیگر حرامات هم همین طور .
    ویرایش توسط Sina_Yanni : Sunday 7 March 2010 در ساعت 05:37 PM
    حضرت علی ( ع )

20. 2 کاربر برای این پست از Sina_Yanni تشکر کرده اند:

Lonely3tar آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21490
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    236
    301 بار تشکر شده در 84 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    15

بازه م از نظرات همگی تشکر می کنم ...
    اما الان که وب پیج هایی در اینباره رو می خوندم به جمله های فچیع تری برخورد کردم ... „موسيقي و ترويج آن براي نوجوانان با اهداف نظام جمهوري اسلامي سازگار نيست” ... یا در مورد هنرستان „بدون شك تأسيس اين گونه مراكز موجب گسترش فساد است و جايز نيست. »” .. „موسيقي و ترويج و تأسيس مراكز براي تعليم آن حرام است” یا از سویی دیگر این جمله که „بايد احترام به افكار عمومي نهاد. بايد از تشكيل مجالس گناه خودداري كرد” و این ها همونطور که در پست قبلیم گفتم در همون بند مانده اند و به خودشون زحمت نمی دن بازبینی مجددی به احوالات مدرن یادگیری و آموزش موسیقی و حتی مجالس و کنسرت ها بیندازند . (از دوستا خواهش می کنم از کوره در نرن ... این ها نظرات مختلفی از مراجع تقلیدی بود که همه می شناسیمشون و فقط خواستم با طرز فکر حوضوی ها در باره ی این هنر بیشتر آشنا شین ... و همونطور که بازهم در پست قبلیم گفتم با بد و بیراه کار درست نمی شه ... ادامه نمی دم ... ارجاع به پست قبلی من !)

22. 2 کاربر برای این پست از Lonely3tar تشکر کرده اند:

AFRooGH آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    23057
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    961
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Lonely3tar [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بازه م از نظرات همگی تشکر می کنم ...
    اما الان که وب پیج هایی در اینباره رو می خوندم به جمله های فچیع تری برخورد کردم ... „موسيقي و ترويج آن براي نوجوانان با اهداف نظام جمهوري اسلامي سازگار نيست” ... یا در مورد هنرستان „بدون شك تأسيس اين گونه مراكز موجب گسترش فساد است و جايز نيست. »” .. „موسيقي و ترويج و تأسيس مراكز براي تعليم آن حرام است” یا از سویی دیگر این جمله که „بايد احترام به افكار عمومي نهاد. بايد از تشكيل مجالس گناه خودداري كرد” و این ها همونطور که در پست قبلیم گفتم در همون بند مانده اند و به خودشون زحمت نمی دن بازبینی مجددی به احوالات مدرن یادگیری و آموزش موسیقی و حتی مجالس و کنسرت ها بیندازند . (از دوستا خواهش می کنم از کوره در نرن ... این ها نظرات مختلفی از مراجع تقلیدی بود که همه می شناسیمشون و فقط خواستم با طرز فکر حوضوی ها در باره ی این هنر بیشتر آشنا شین ... و همونطور که بازهم در پست قبلیم گفتم با بد و بیراه کار درست نمی شه ... ادامه نمی دم ... ارجاع به پست قبلی من !)
    کاملا حق با شماست من این حرف ها رو کاملا تایید میکنم قابل توجه یه سری دوستان
    ضمنا جناب sina yanni باید به عرضتون برسونم طبق اخرین اخبار دانشگاه هاروارد و ایلینوی نوشیدن 2لیوان شراب در روز تا 30درصد از سکته های شدید قلبی میکاهد این حرف من نیست میتونی تو گوگل یه سرچ کنی خودت متوجه میشی همونطور که مهر نام گفت (تازه وحی منزل هم تا زمانی پذیرفته است که عقل انسان با آن تضاد نداشته باشد) . اخه1400سال پیش چمیدونستن که شامپاین فرانسوی چیه که بخان بدونن حلال وحرومش چیه لطفا ناراحت نشو من اصلا قصدم توهین به قران وشک در ان نیست

.[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ویرایش توسط AFRooGH : Sunday 7 March 2010 در ساعت 06:34 PM

24. 2 کاربر برای این پست از AFRooGH تشکر کرده اند:

iranzamin آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    19649
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    375
    677 بار تشکر شده در 209 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/1
    میزان امتیاز
    15

اونها که نشستن در حوضه حرف .. میزنن چه میفهمن موسیقی چیه
    فقط این رو میدونم که انسانی که موسیقی گوش میده اما نه این دنگ دنگ کردن ها منظوز از موسیقی سنتی و کلاسیک هست که روح انسان رو جلا میدهد و به خدا نزدیک تر میکند . درود بر انهایی که موسیقی ما را زنده نگه داشتن و الان این بار بر دوش ماست.
    ز پوچ جهان هيچ اگر دوست دارم............تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم
    ز عطار، آن سوز و سوداي پر درد............كه انگيزد از جان شرر دوست دارم

تو را اي گرانمايه، ديرينه ايران زمین
    تو را اي گرامي گهر دوست دارم

26. 2 کاربر برای این پست از iranzamin تشکر کرده اند:

AFRooGH آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    23057
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    961
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط iranzamin [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اونها که نشستن در حوضه حرف .. میزنن چه میفهمن موسیقی چیه
    فقط این رو میدونم که انسانی که موسیقی گوش میده اما نه این دنگ دنگ کردن ها منظوز از موسیقی سنتی و کلاسیک هست که روح انسان رو جلا میدهد و به خدا نزدیک تر میکند . درود بر انهایی که موسیقی ما را زنده نگه داشتن و الان این بار بر دوش ماست.
    درود بر شما حق با شماست موسیقی فکر انسان رو جلا میده و به خدا نزدیک تر میکنه(موسیقی ایرانی و کلاسیک) وهمین باعث شده که این اقایون بترسند و با موسیقی مخالفت کنن چون انسان با نزدیکی دل او به خداوند بهتر میتونه اطرافشو ببینه و حقایق رو تشخیص بده

MEHRNAM آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    23172
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    1,810
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa00 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    کاملا حق با شماست من این حرف ها رو کاملا تایید میکنم قابل توجه یه سری دوستان
    ضمنا جناب sina yanni باید به عرضتون برسونم طبق اخرین اخبار دانشگاه هاروارد و ایلینوی نوشیدن 2لیوان شراب در روز تا 30درصد از سکته های شدید قلبی میکاهد این حرف من نیست میتونی تو گوگل یه سرچ کنی خودت متوجه میشی همونطور که مهر نام گفت (تازه وحی منزل هم تا زمانی پذیرفته است که عقل انسان با آن تضاد نداشته باشد) . اخه1400سال پیش چمیدونستن که شامپاین فرانسوی چیه که بخان بدونن حلال وحرومش چیه لطفا ناراحت نشو من اصلا قصدم توهین به قران وشک در ان نیست

.[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ای ولله بابا تازه فهمیدم تنها نیستم... (هیچ کس تنها نیست... همراه اوِِِّل.. هههههههه ببخشید!)
    این عکسی که گذاشتی ناجور فاز داد... بعدش هم این که هر چیزی حد و حدودی دارد حتی ورزش کردن زیاد از حد نیز بدن انسان را فرسوده و خسته میکند و به بدن فشار وارد میکند چه رسد به خوردن و آشامیدن بیش از حد... اما میدانیم ورزش کردن در مجموع برای بدن مفید است به شرطی که از حد نگذرد. شراب هم از این قاعده مستثنی نیست.
    درد من حصار بركه نيست؛

29. کاربران زیر از MEHRNAM به خاطر این پست تشکر کرده اند:

fagher آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    9093
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    1,670
    938 بار تشکر شده در 331 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    16

قبول کنید که شما و من هیچ کدوم نمیتونیم افکار این آدما رو درست کنیم...

31. 2 کاربر برای این پست از fagher تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)