لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 312 از 321 نخستنخست ... 212262302308309310311312313314315316 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,977 به 4,992 از 5127

موضوع: راهنمایی برای خرید پیانو دیجیتال

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    72088
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام یه پیانوی رولند fp-7 دارم که قصد فروشش رو دارم اگه کسی خواست در خدمت هستم در ضمن به جرأت میگم تا رنج 6 میلیون خودم پیانو های مختلفی رو تست کردم و هیچ سازی اکشن و صدای این ساز رو نداره

- - - Updated - - -

سلام قصد فروش پیانو roland fp-7 دارم که یکی از بهترین و مطرح ترین پیانو های ساخت رولند هست و به جرأت میکم تا رنج قیمت 6 7 میلیون ساز هایی که من تست کردم هیچ سازی اکشن این ساز رو نداره دوستانی که تمایل دارن به من پیام بدن

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    139605
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان، به نظرتون yamaha ydp 103 بهتره یا yamaha p115؟ چون ydp 103 شصت پلی فونی داره ولی p115 صد و نود تا؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    8077
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    15
    23 بار تشکر شده در 19 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    0

دوستان کسی تجربه ای از پیانوهای دکسیبل داره ؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    157547
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 2/0
    میزان امتیاز
    0

سلام
    قیمت و اینکه کجا تشریف دارین شما؟

- - - Updated - - -

رنج قیمتی ۳-۳۵۰۰ چی خوبه؟
    خرید پیانو کار کرده یا پیانوی ک گارانتی نداره چطوره؟

- - - Updated - - -

رنج قیمتی ۳-۳۵۰۰ چی خوبه؟
    خرید پیانو کار کرده یا پیانوی ک گارانتی نداره چطوره؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    158453
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام اساتید محترم تا رنج 5 5.5 ب غیر از ydp 163 , و دایناتون 150 انتخاب دیگه ای هم هست ؟ اکشن یاماها توی این مدل از دایناتون بهتره؟ ممنون

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    161269
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    22
    13 بار تشکر شده در 13 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

سلام ... دوستان بنده 50 سال سن دارم و اصلا از پیانو سر در نمیارم اما برای فرزند 7 سالم جهت کار اموزی قصد خرید یک پیانو دارم ... چند فروشگاه رفتم چندین مدل پیانو رو صداشون رو شنیدم ... و از صدای پیانو دایناتون خوشم امد ... حالا برای فرزندم قصد دارم مدل 210 و یا 250 رو خرید کنم ... ممنون میشوم از نظرات و راهنمایی شما اساتید استفاده کنم .

7. کاربران زیر از afshin110 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin110 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام ... دوستان بنده 50 سال سن دارم و اصلا از پیانو سر در نمیارم اما برای فرزند 7 سالم جهت کار اموزی قصد خرید یک پیانو دارم ... چند فروشگاه رفتم چندین مدل پیانو رو صداشون رو شنیدم ... و از صدای پیانو دایناتون خوشم امد ... حالا برای فرزندم قصد دارم مدل 210 و یا 250 رو خرید کنم ... ممنون میشوم از نظرات و راهنمایی شما اساتید استفاده کنم .
    درود. بنظرمن اگه به برندهای پرفروش تر مثل یاماها و رولند و کورزویل فکرکنید بهتره.
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    قبل از تصمیمگیری، این کتاب pdf را هم مطالعه بفرمایید مفید خواهد بود...
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

9. 2 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    161269
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    22
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز بسیار تشکر مقاله بسیار عالی و کاملی است. متشکرم

- - - Updated - - -

واقعیتش دوست عزیز ... من رولند رو شنیدم صداش بنظرم یکم خشک و تهاجمی بود ... اما این دایناتون صداش نرم و عمیق بود و یک حالت پیانوی اکوستیک و چوبی داشت صداش ... چطوری بگم بنظرم طبیعی تر بود یک کشیدگی و رزونانس خیلی قشنگی داشت...
    یا ماهم 163 شنیدم اما بازم با اینکه معروفیت رولند و یاماها رو نداره اما نمیدونم چرا صدای این بدلم نشست!!!

- - - Updated - - -

از رولنده 500 گرونتر بود ... از یاماها هم همینطور ... راجب تاچش اطلاعی ندارم اما طبق تحقیقاتی که کردم بدون فنر و یک تکنیک جدیده... نمیدونم وزنه و نمد داره ... اما از همه مهمتر صداش بود که واقعا برتری داشت... نظر به اینکه من سالها در ضمینه صوتی و تصویری و مخصوصا دستگاههای صوتی حرفه ای کار میکنم ... تشخیصم صدای برتر برای این برند گمنام بود !

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    123167
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    280
    79 بار تشکر شده در 58 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/1
    Given: 93/5
    میزان امتیاز
    10

با سلام و عرض ادب

در بین پیانوهای دیجیتال رولند حرف اول رو میزنه..
    دو فاکتور اصلی در پیانو یکی کلاویه ها (از جنسش تا سنگین بودنش تا حساسیت لمسی و غیره) و دیگری صدای پیانو هست که برای قضاوت در مورد کلاویه ها باید با برند های مختلف کار کرده باشین تا متوجه کیفیت شوید ولی صدا تا حدی سلیقه ای هست، البته بستگی به سبک موسیقی هم داره.. مثلا اگه به کنسرت های موسیقی کلاسیک دقت کرده باشین بیشتر ار برند Steinway & Sons استفاده میکنن چون کیفیت صوتیش نسبت به بوسندورف و یاماها و غیره با کلاسیک هماهنگ تره.

حالا برگردیم سر مبحث پیانو دیجیتال..

اول صدا رو بررسی می کنیم. وقتی صحبت از صدای پیانو دیجیتال میشه باید سراغ برند هایی برید که تجربه ساخت سینتی سایزر و ورک استیشن دارن، که در این زمینه توو دنیا رولند و کرگ حرف اول رو میزنن.. در موتور صدای پیانو دیجیتال های یاماها از فناوری ضبط صدا استفاده شده که یه پیانیست ماهر روی یکی از گرند پیانوهای یاماها دونه دونه 88 کلاویه رو با شدت های مختلف اجرا کرده و صدایی که شما از پیانو دیجیتال می شنوید همین صدای ضبط شده هست پس نباید انتظار کیفیت بالایی رو داشته باشید.. ولی پیانوهای رولند حتی در پایین ترین مدل هم از موتور صدای SuperNatural بهره میبرن که واحد پردازنده پیانو طی یک سری محاسبات پیچیده صدا رو به طرز دقیقی بر اساس شدت ضربه شبیه سازی میکنه و در این زمینه برند رولند بی رقیب هست.. کرگ هم در مدل های بالا ردش کیفیت صدای خوبی ارائه میده ولی در کلاس LP از صداهای ورک استیشن Koronos استفاده کردن که خیلی جالب توجه نیست...

بریم سراغ بررسی مختصر کلاویه ها. در تمامی پیانو های رولند برای کلاویه ها از عاج مصنوعی استفاده شده که در مقایسه با پلاستیک حس بسیار بهتری رو به شما انتقال میده.. پیانو های آکوستیک هم جنس کلاویه هاشون از عاجه و اگر شما در بلندمدت قصد تعویض پیانو رو ندارید بهتره این مورد رو جدی بگیرید. برای اینکه بفهمید جنس کلاویه ها چیه اگه دیدید رنگ کلاویه به زردی تمایل داره این عاجیه ولی اگه سفید بود پلاستیکیه... در ضمن پیانو های رولند حساسیت لمسی بسیار بهتری نسبت به بقیه برند ها دارن و به خوبی شدت های صوتی ppp و fff و دینامیک های بینابینی رو پوشش میده. حالت فنری کلاویه ها هم بسیار حرفه ای طراحی شده و احساس میکنید پشت یه پیانو آکوستیک بسیار با کیفیت نشستید!

ببخشید سرتون در درد آوردم.. سوالی بود درخدمتم

12. 2 کاربر برای این پست از muzik4all تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    161269
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    22
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنون و تشکر از توضیحات شما دوست عزیز ... والا بنده در 2 نمایشکاه مختلف چند مدل رولند رو شنیدم صدای واضحی داشت اما یکجور عصبانیت و اگرسیو در صدا دیده میشد ... یکجورایی خشک وسخت بود صداش ... این دایناتون اصلا یک دنیایی دیگر بود چشم رو میبستید انگار یک پیانوی گرند لاکچری به ارامی مینواخت... WAW!! ... نرم و روح نواز و لذت بخش یاماها که کلا اوت بود و فقط 2 انتخواب بود رولند و این دایناتون که با مقایسه صوتی تصمیم به خرید دایناتون گرفتم مدل 250 که مشخصات بالایی هم داشت... نظر به اینکه این پیانو رو بچم همش میخواد روی مغز و اعصاب ما راه ببره بنظرم انتخواب خوبی کردم :) ... بنظر من پیانو اگر صداش خوب نباشه اصلا بجای عاج همه دکمه هاش طلا باشه نمیدونم موتور پردازنده بوگاتی باشه !!! اصلو فراموش کردیم !!! پیانو باید صداش دل نشین باشه و ارام بخش و لذت بخش ... که از این نظر این دایناتون و حتی مدل 210 که ابتدا قصد خرید داشتم و بعدش 250 رو گرفتم فاتح بلا منازع تمامی دیجیتالی های موجود بود !!!
    ممنون از راهنمایی جمع دوستان
    ویرایش توسط afshin110 : Tuesday 28 August 2018 در ساعت 03:35 PM

14. کاربران زیر از afshin110 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    161269
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    22
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

اینم مشخصاتش هست...

ویرایش توسط afshin110 : Tuesday 28 August 2018 در ساعت 03:46 PM

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    123167
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    280
    79 بار تشکر شده در 58 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/1
    Given: 93/5
    میزان امتیاز
    10

خواهش میکنم، وظیفه بود..
    ویرایش توسط muzik4all : Tuesday 28 August 2018 در ساعت 10:14 PM

17. کاربران زیر از muzik4all به خاطر این پست تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin110 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون و تشکر از توضیحات شما دوست عزیز ... والا بنده در 2 نمایشکاه مختلف چند مدل رولند رو شنیدم صدای واضحی داشت اما یکجور عصبانیت و اگرسیو در صدا دیده میشد ... یکجورایی خشک وسخت بود صداش ... این دایناتون اصلا یک دنیایی دیگر بود چشم رو میبستید انگار یک پیانوی گرند لاکچری به ارامی مینواخت... WAW!! ... نرم و روح نواز و لذت بخش یاماها که کلا اوت بود و فقط 2 انتخواب بود رولند و این دایناتون که با مقایسه صوتی تصمیم به خرید دایناتون گرفتم مدل 250 که مشخصات بالایی هم داشت... نظر به اینکه این پیانو رو بچم همش میخواد روی مغز و اعصاب ما راه ببره بنظرم انتخواب خوبی کردم :) ... بنظر من پیانو اگر صداش خوب نباشه اصلا بجای عاج همه دکمه هاش طلا باشه نمیدونم موتور پردازنده بوگاتی باشه !!! اصلو فراموش کردیم !!! پیانو باید صداش دل نشین باشه و ارام بخش و لذت بخش ... که از این نظر این دایناتون و حتی مدل 210 که ابتدا قصد خرید داشتم و بعدش 250 رو گرفتم فاتح بلا منازع تمامی دیجیتالی های موجود بود !!!
    ممنون از راهنمایی جمع دوستان
    دوست عزیز، اتفاقا در انتخاب پیانو دیجیتال کیفیت و عملکرد کلاویه ها در اولویت اول قرار داره و سپس صدا(حتی نمایندگی و اعتبار یک برند میتونه از صدا اولویت بیشتری داشته باشه). مگر اینکه پیانو را برای دکور و زیبایی منزل بخواهید!
    *چرا صدا در اولویت بعدی قرار دارد؟!
    1. تست صدا باید در مکان و حتی نقطه ای کاملا یکسان انجام بشه چرا که محیط بسیار تاثیرگذاره.
    2. امروزه با استفاده از بعضی وی اس تی های پر قدرت و DAW ها و اتصال کیبورد و پیانو دیجیتال به کامپیوتر میشه صدای پیانوهای خوب رو براحتی در دسترس داشت و حتی تغییرات دلخواه را روش انجام داد.
    3. میتوان گفت صدا سلیقه ای است. همه ی سازهای آکوستیک حتی دو مدل همسطح در دو برند متفاوت یا نوع دیواری و گرند و ... جنس صدای یکسانی ندارند شما صدای دایناتون را با کدام پیانوی آکوستیک مقایسه نمودید؟!! یا حتی سبکهای مختلف جنس صداهای متنوعی میطلبند. کسی صدای نرم و ملایم را میپسندد و کسی صدای روشن یا بقول شما خشک، یا مثلا صدایی که نوازندگان Jazz میپسندن به گوش شما صدای بد و خشک تلقی میشه!
    4. اگه بخاطر اینکه بچتون بخواد تمرین کنه و صداش مزاحم شما باشه! اینقدر روی صدا اصرار دارید که زیبا باشه خب همه پیانو دیجیتالها قابلیت اتصال هدفون دارن! (اگرچه گمون نمیکنم این برند، صدایی بهتر از مدلهای پرفروش و مطئنتری مثل رولند و یاماها داشته باشد).
    *چرا کلاویه ها در اولویت بالاتری قرار دارند؟!
    1. زیرا افرادی که شروع به یادگیری میکنند و مخصوصا در مراحل بالاتر که درگیر تمرینات تکنیکی بالاتری میشوند عملکرد کلاویه ها در تمریناتشون بسیار تاثیرگذار است. از وزن و برگشت و نتهای تکرارشونده ی سریع و کنترل داینامیک و ...
    2. کلاویه نامناسب حتی میتواند در دراز مدت صدمه فیزیکی به هنرجوی جدی و پُر تمرین بزنه. البته من مدلی که شما گرفتید رو امتحان نکردم اما در مدلهای ابتدایی و بسیار ارزان قیمت یاماها این مورد رو مطمئنم.
    3. طبیعتا کودک شما بعد از مدتی باید بتواند روی سازهای آکوستیک هم بدون مشکل نوازندگی کند. و ناگهان با کلاویه هایی متفاوت روبرو نشود و نتونه تمرینات خود را به نحو قابل قبول روی ساز آکوستیک اجرا کند و باعث سرخوردگی اش شود. پس کلاویه های هرچه بهتر شبیه سازی شده به پیانوی آکوستیک بسیار مهم تلقی میشود.
    بنظرمن نمایندگی رسمی و اعتبار و وجود تکنسین های معتبر واسه یک برند هم مهمه تا اطمینان بیشتری از خرید ایجاد کنه. که یاماها از این نظر در ایران اعتبار بالایی داره. پیانوهای دایناتون اصلا معلوم نیست واقعا تو کدوم کشور ساخته میشن چه برسه بخواد نماینده رسمی داشته باشه. توجه داشته باشید که برندهای معتبر بخاطر کیفیت خوبشون برند معتبر شدن. البته جایی هم خونده بودم که پیانوهای دایناتون اکثرا بعد از مدتی دچار مشکلات الکتریکی و اسپیکر و تاچ و ... شدن.
    امیدوارم حرفهای فروشنده ها روی انتخابتون تاثیر نذاشته باشه چون طبیعتا اونا به فکر فروش خودشون هستن و به همین دلیل میبینیم چند مدت اخیر چه تبلیغات گسترده ای روی برند برگمولر صورت گرفت! درصورتیکه دارای کلاویه های فوق العاده افتضاح و غیراستانداردی هستند! البته دایناتون هرگز و هرگز به غیراستانداردی برگمولر نیست...
    ویرایش توسط you3f : Thursday 30 August 2018 در ساعت 04:07 PM

19. 3 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    161269
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    22
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام واقعیتش خیر ... من چون خودم تعمیر کار و فروشنده رادیو تلویزیون بودم 30 سال ... فقط حرف فروشنده رو گوش میدم و از گوشم بدر میکنم :)) ... 2 هفته وقت گزاشتم و چون خودم علاقم لوازم صوتی هست و از گرامافون لامپی تا دستگاههای بسیار حرفه ای صوتی سالهاست با علاقه استفاده میکنم و کلا صدا باز هستم اما نوازنده نیستم و راجب پیانو هیچ اطلاعاتی نداشتم ... اما خوب این چیزی که گرفتم دارای کلاویه با روکش عاج مصنوعی هست... و وزن در چپ و راست کیبرد فرق داره و خود سایت خیلی توضیح داده و دارای پلی فونی 256 هست... از همه اینها که بگزریم توی گوش من صدا باز این صداش فوقالعاده است... عمیق ... چوبی ... طبیعی ... لذت بخش ... در مورد اکشن کلاویه و اینها نظری ندارم چون تجربه ندارم ... ولی بنظرم خوبه ... اما صداش بی برو برگرد هرچی پیانو تو بازاره ابروشو میبره این پیانو !!! رولند P140 یک ونیم میلیون از این ارزانتر بود ... من با گوشم تصمیم گرفتم ... دایناتون هم یک برند کره ای هست... از خریدم هرگز پشیمان نیستم توی خانه هم صداش الحق وانصاف عالیه ... یکمقداری دمو گوش میدم و موبایل وصل کردم بجای ضبط صوت استفاده میکنم :) ... پسرم مسافرته تا برگرده رژه بره تو اعصاب ما :))
    ویرایش توسط afshin110 : Thursday 30 August 2018 در ساعت 04:32 PM

21. کاربران زیر از afshin110 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    میزان امتیاز
    9

من با پاسخ you3f در این خصوص کاملا موافقم. خوشبتانه تجار موسیقایی کشور ما یک نقطه ضعف بزرگ دارند که با وجود اینترنت و تحقیقات خیلی راحت میشه دستشون رو و شیوه های تبلیغی این افراد را رو کرد. اونهم اینه که به قدری تفکر تجاری و کسب درامد و سود دارند که نا اگاهانه وارد تجارت موسیقی میشن. البته در ایران به همون نسبت اطلاعات عمومی مردم و خانواده های هنرجویان هم ضعیف هست که باعث میشه سرشون در خرید ساز کلاه بره اما تحقیق و مطالعه و پرسش راه این سودجویی ها رو میبنده. فروشندگان ساز و لوازم موسیقی در ایران نگاهشون به ساز و لوازم جانبی مثل اسپرت کردن خودرو میمونه که از سر بیسوادیشونه. مثلا در یک رونمایی فروشگاهی در تهران که پیانوهایی از برند ک. رونمایی میشد یک خانم مدل اورده بودند که اگر میپرسیدی پیانو و فورته یعنی چه سر به بیابان میگذاشت و اول دیدم خیلی مطمئن داره اطلاعاتی از هر مدل به مشتریها میده. اما کمی که از event گذشت کاملا یقین پیدا کردم که این خانم موزیسین یا تکنیسین پیانو نیست اما به کارش خیلی وارده و صرفا اطلاعاتی رو حفظ کرده بود که البته وقتی بحث رو به پدالهای پیانو و مقایسه ی کارکردشون در پیانوهای دیجیتال و اکوستیک کشیدم کاملا به قول امریکایی ها red hand شد! و فهمیدم صاحب گالری برای s. e. x sell این خانم رو اورده.
    پاراگراف اخر و اشاره به تبلیغات برگمولر هم در کامنت you3f اشاره به معضلاتی از همین دست داره. دنیا خیلی به هم ریخته. دوره زمونه ی اینکه فلان مدل المانیه و خوبه و اون یکی چینیه پس بده گذشته. همین مشکل رو در جامعه ی ویولن نوازان هم داریم. فکر میکنند چون یک کارخانه ای اسمش المانیه دال بر خوب بودن سازه. دیگه تحقیق نمیکنند ببینند که همون کارخانه هم برای فرار از مالیاتهای اتحادیه ی یورو و بوروکراسی تجاری کمتر رفته تو چین کارخانه زده و فقط داره تولید انبوه میکنه. بارها در همین نت اهنگ نوشتم که یک ویولن 2000 دلاری چینی میتونه به مراتب بهتر از 2000 دلاری المانی باشه. چون چین میخواد خودش رو در این بازار تایید کنه و اسم و رسم و مکتب ساز سازی با پشتوانه مشابه المان نداره بنابرین با کمترین کارمزد بهترین کیفیت ممکن رو سعی میکنه ارائه بده. اما المان در صنعت سازهای زهی شهر میتنوالد رو داره که چند صد هزار یورو هم ویولن میفروشند و نمیان خودشون رو در بازه ی میان قیمتی و پایین درگیر کنند و فقط از اسمشون نون در میارند و تجارت میکنند. به عنوان مثال برندهایی نظیر هافنر و پزولد امروزه در چین کارگاه دارند و در همین سالهای اخیر مدلهای بالاشون هم دچار افت کیفیت شده و فرقی نمیکنه از کارخانه ی چینشون که کارگر چینی کار میکنه ساز بخرید یا کارگاه المانیشون که کارگر ترکیه ای کار میکنه!
    در رابطه با پیانوهای دیجیتال همونطور که گفته شد مسائل ساختاری و فراسیستمیک باید قبل از صدا لحاظ بشن. مخصوصا که پیانوهای دیجیتال ساز اکوستیک نیستند و عدم توجه به مشکلات فنی دردسر ساز خواهد شد. این مشکلات ممکنه در هر برندی وجو داشته باشند اما مسلما در برندهای شناخته شده که گارانتی شرکتها و نمایندگیهای فروش معتبر پشتشونه بسیار اندک مشاهده میشن از جمله:
    1) کلاویه ی چسبنده یا شکسته با تماس غیر روان و سخت.
    2) روشن نشدن پیانو بعد از switch on حتی در صورت وجود برق در اداپتور و سیستم.
    3) صدا نداشتن یک یا چند کلاویه و یا نابرابر و بلند و کم تر بودن صدا نسبت به کلاویه های مجاور با فرض یک تاچ برابر به صورت غیر منطقی و به وضوح قابل شنیدن.
    4) LCD خراب که روشن نمیشه و بسیاری عملکردها و توابع دستوری ساز رو با محدودیت مواجه میکنه.
    5) freeze کردن پیانو موقع مثلا پخش یک سمپل ریتم یا رکورد گرفتن.
    این 5 مورد از مواردی هستند که در خرید پیانوی دیجیتال باید خیلی بهشون دقت بشه و در بین برندهای رده ی پایینتر و نا مطمئن تر هم خیلی دیده شدند.

23. کاربران زیر از sigismond به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    161269
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    22
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

حرف شما تایید میشه ... من بنسبت اطلاعات خودم مثلا پلی فونی ... عاج کلاویه ... نیم پدال و یکسری از اطلاعات رو که دوستان دادند در نظر گرفتم ... اما خوب اطلاعاتی هم دارم چون کارم الکترونیک است !!! مثلا اینکه پردازنده (DSP (Digital Sound Prosses مدل DREAM SAM 5000 هست و صدا شو مرهون این پروسسور قدر هست... اما باور بفرمایید بعد از خرید فهمیدم چرا این صداش خوبه ... چون داره از یک پرسسور 24 بیتی 48 کیلوهرتزی و پلی فونی 256 و محصول 2017 استفاده میکنه ... اینها رو بعدا فهمیدم اما موقع خرید فقط صداش دلمو برد اصلا !! صدای یک پیانو لاکچری گرند رو میده خیلی خوبه ...
    ویرایش توسط afshin110 : Thursday 30 August 2018 در ساعت 09:04 PM

صفحه 312 از 321 نخستنخست ... 212262302308309310311312313314315316 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)