لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 321 نخستنخست 12345671353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 33 به 48 از 5127

موضوع: راهنمایی برای خرید پیانو دیجیتال

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15251
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    62
    60 بار تشکر شده در 45 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

0 Not allowed! Not allowed!
    کسی نبود جواب ما رو بده!! اقا p85 یاماها اومده خیلی خفنه و 800 تومنه!! دارندگانش راضی بودن!!! بخرم!!! کسی نیست کمک کنه؟؟؟بحث رو به پیانو اکوستیک نکشونید که هم بزرگه هم پول نیست هم من دانشجو پیانو اکوستیک رو بزنم تو سرم؟؟؟

bamdadonline آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3862
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    147
    1,117 بار تشکر شده در 361 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/4
    میزان امتیاز
    17

سلام دوست عزیز امیدوارم خوب باشید. تا حالا که فقط صحبت از مدلهای YDPو CLPو CVP بود و جدیدا هم مدلهای کلاوینوا وارد بازار شدن که من خودم چند روز پیش در خیابان لارستان رفته بودم پشت یکی از اونا نشستم و واقعا باید بگم که کلاویه ها نسبت به مدل های قبلی(مثلا clp clavinova نسبت به clp معمولی) تغییر محسوسی کردن. هیچ موقع به پای هامراکشن های آکوستیک نمیرسن ولی مدلهای قبلی هامرشون کاملن مصنوعی بود. اما کلاوینوواها مصنوعی بودن کلاویه هاش کمتر محسوس شده.

bamdadonline آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3862
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

اما برم سر پاسخ سوال شما. خدمت شما عرض کنم که پیانو دیجیتال مدل P-85 جدیدترین مدل پیانوهای یاماها هستش که هنوز تا اونجا که من اطلاع دارم وارد ایران نشده و یا حداقل مراکز فروش پیانو هنوز این مدل رو برای فروش وارد فروشگاههاشون نکردن. این مدل فعلا در دو رنگ مشکی و نقره ای با سه پدال و سیستم hammer action با 88 کلید ارائه شده همراه با هدفون. ویژگیهای مهم این مدل عبارتند از :

1. 88 کلید استاندارد دارای hammer action
    2. قابلیت ضبط صدا و دارای مترونوم داخلی
    3. دارای سه پدال و تشخیص نیم پدال
    4. دارای آمپلی فایر , آداپتر PA150 و اسپیکر استریو
    5. دارای وردی/خروجی MIDI

ابعاد:
    1,326mm x 295mm x 151.5mm
    وزن :
    11.6kg

4. 2 کاربر برای این پست از bamdadonline تشکر کرده اند:

bamdadonline آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3862
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

در انتها هم عکسهایی از این مدل:

6. کاربران زیر از bamdadonline به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15251
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    62
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

تشکر از پاسخ و توجهتون! من در هند هستم! این مدل پی85 عرضه ی جهانی که شده؟؟؟فقط توی ایران نیومده درسته؟؟؟در ضمن چرا با اینکه از پی70 جدیدتر هست و قابلیت رکورد داره و حتی در رreview ها امتیاز بیشتری نسبت به پی70 اورده ولی قیمت جهانیش 67 دلار از پی70 ارزانتر هست؟؟؟دلیلش طراحی ساده ترش هست و اینکه وزنش کمتره؟؟خواهشا منو روشن کنید! تو خود سایت یاماها با پی70 مقایسه اش کردم و مشخصاتش بالاتر از پی70 بود! به نظر شما حدود 600 تا 800 تومن هزینه کردن برای پیانوی دیجیتالی می ارزه؟؟؟من میخوام تازه وارد موسیقی بشم و میگن اگه میخواهی وارد موسیقی با ساز کلاویه ای بشی بهتره سازت پیانو باشه که انگشتهای دستت قویتر بشن و پایه ای یاد بگیری! از اونجا که بودجه ام به پیانو اکوستیک نمیرسه به نظرت این مدل پیانو دیجیتالی برام مناسبه؟؟بالاخره هر چی باشه یه شبیه سازی هست نسبت به اکوستیک به خصوص هامر اکشن اون!! تو این رنج قیمت بهتر از مدل پی85 یاماها وجود داره؟؟؟که هم اسپیکر داشته باشه هم هامر اکشنش مناسب باشه؟؟؟؟

bamdadonline آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3862
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

بله دوست عزیز. بنده هم که بررسی میکنم میبینم از هر لحاظ p85 بهتره. حتی تعداد پلی فنی اون هم 32 تا بیشتر از p70 هست. چوب بکار رفته دراون بیشتر هست و اکشن هر دو هم از نوع GHS هست که بهترین شبیه سازی هامراکشه. و برخی قابلیتها که p70 نداره. اطلاع ندارم که چرا قیمت اون بیشتره. شاید بخاطر سبکی و طراحیش باشه. اما مسلما انتخاب شما با این مبلغ باید p85 باشه. اما اگر بیشتر بتونید هزینه کنید و به سمت CLP برید خیلی بهتره.
    بهترین پیشنهاد من اینه که تلاش کنید اگر CLP نمی تونید بگیرید مدل YDPکه ارزونترین مدلهاش حدود 1 میلیون هست رو تهیه کنید.
    چون مورد تایید اکثر اساتید پیانو هم هست.

9. کاربران زیر از bamdadonline به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15251
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    62
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

تشکر! ولی مدل p140 نیز حدود یک میلیون تومن هست! اون رو هم چکی کنید! از لحاظ امکانات که بالاتر از ydp140 هست و قیمتش یکسان هست با ydp 140!! همچنین نظر شما در مورد سری ypg و به خصوص مدل ypg 635 چیه؟؟؟قیمت و امکاناتش مناسبه ولی مثل اینکه هر کس که خریده با لرزش اسپیکر اون مشکل داشته! کلا بدنه ی ضعیفی داره!
    ویرایش توسط rainysky50 : Tuesday 17 February 2009 در ساعت 11:52 AM

bamdadonline آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3862
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

راستش رو بخواین در ایران تمام مدلها وارد نمیشه. مثلا مدل 635 رو خودم تا حالا ندیدم. اما مدلهایی مثل 123 یا 140 اکثرا خریداری شده و راضی هم بودن. قیمت 140 دقیقا 1000 دلار هست که نمی دونم شما اونجا با چه قیمتی میتونید تهیه کنید. با 1 تومان این مدل ارزش خریدن رو داره. موفق باشین.

Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    8,853 بار تشکر شده در 1,494 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 11/1
    میزان امتیاز
    19

درود
    از این پیانو p80 خوشم اومد بد نیست قیمتش تو ایران چنده؟فکر نکنم اومده باشه. از سری cvp هم خوشم اومد قیمت این مدل ها تو ایران چنده؟
    مثلا 305-307-309 تو ایران چنده؟cvp بهتره یا clp ؟این مدل های سایلنت هم خیلی برام جالب بوده. هم آکوستیک و هم دیجیتال خیلی جالب بود برام. قیمتش چنده تو ایران؟. در مورد پیانو های دیجیتال من خیلی اطلاعات ندارم. اما این مدل هارو اگه اطلاع دارید بگین تا همه استفاده کنیم
    تشکر.
    ...
    انسانها یا ...
    من عقده عدالت دارم، هر کس قافیه را می‌شناسد، عقده عدالت دارد، قافیه دو کفه ترازو است که خواستار عدل است...
    فرزانگان سخن نمی گویند، بلکه با استعدادان سخن می گویند و تهی مغزان بگو مگو می کنند.

وبلاگ شخصی خشایار (من)

کمپین مبارزه با دانلود غیر قانونی آثار هنری

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15251
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    62
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

ممنون از پاسخ همه دوستان! اقای بامداد انلاین جان من توی خود سایت یاماها دو مدل p140 و ydp140 رو مقایسه کردم! قیمت هر دو که یکسان هست! اما در امکانات ارائه شده p140 بسیار برتر هست! هم از تکنولوژی جدیدتر gh effect استفاده میکنه که بهتر از ghs هست و هم امکانات دیگری برای تغییرات صدا و رکورد کردن و غیره نسبت به مدل ydp140 در اختیار کاربر قرار میده! دلیل یکسانی قیمت این دو مدل در این هست که بدنه ی ydp 140 گران قیمت تر و لوکس تر هست وگرنه در قسمت امکانات و تکنولوژی پایینتر از p140 هست! در حالی که مدل p140 دارای بدنه ای لوکس نمیباشه ولی قیمتش به دلیل امکانات بالاترش هست! من در مقایسه های اینترنتی و review ها تا الان به این نتیجه رسیدم:
    که بین p85 و p140 و یا مدل ypg635 یکی رو انتخاب کنم! که البته ناگفته نماند که ارزان بودن مدل 635 بدلیل کیفیت پایین ساخت اون هست و اسپیکرهای بسیار ضعیفی که داره و همچنین اونطور که در review ها گفته شده user friendly نیست و ghs اون به پای بقیه ی مدلها نمیرسه و مالکان این مدل با مشکل لرزش بدنه و اسپیکر اون مواجه هستن که ویدئویی هم در یوتیوب در این مورد هست:
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

از طرفی دیگه مدل p155 هم جدیدا اومده که هنوز در بعضی کشورها عرضه نشده و قیمتش احتمالا از بالای 1200 دلار شروع بشه که شخصا بدرد من نمیخوره!!!
    ویرایش توسط rainysky50 : Tuesday 17 February 2009 در ساعت 11:23 PM

bamdadonline آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3862
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

بله مسلما مدلهای سری P بدلیل جدید بودنشون امکانات خوبی دارن. حتی بهتر از YDP. اما صحبت از userfriendly بودن این مدلها شد که خوب یکی از دلایلی که من گفتم YDP یا CLP بگیرین بهمین دلیل بود که حالا که نمی شه آکوستیک گرفت حداقل پیانویی که میگیریم شکل و شمایل یه پیانوی واقعی رو داشته باشه نه اینکه مثل مدلهای سری P و یا پیانوهای شرکت CAWAI تا تونستن از چوبش زدن و ساز اونا شده یه چیزی تو مایه های کیبورد. اگر اکشن هم نداشت دیگه کاملا میشد کیبورد.
    نظر من اینه که در مورد قابلیتهای این پیانوها زیاد به مقایسه پرداختن و ریز شدن تو خصوصیات درست نیست. اگه شما قصد داشتین موسیقی الکترونیک کار کنید, ارگ بزنید خوب اصلا پیانو بدردتون نمی خورد. اما اگه میخواین پیانو بزنید باید بیشتر به خصوصیات پیانویی این سازها توجه کنید. نه اینکه مثلا یه مدلی 4 تا حافظه بیشتر داره یا پلی فنی اون بیشتر. فقط در مورد اکشن ها هر کدام بهتر بود شما اون رو انتخاب کنید.

bamdadonline آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3862
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

درود
    از این پیانو p80 خوشم اومد بد نیست قیمتش تو ایران چنده؟فکر نکنم اومده باشه. از سری cvp هم خوشم اومد قیمت این مدل ها تو ایران چنده؟مثلا 305-307-309 تو ایران چنده؟cvp بهتره یا clp ؟این مدل های سایلنت هم خیلی برام جالب بوده. هم آکوستیک و هم دیجیتال خیلی جالب بود برام. قیمتش چنده تو ایران؟. در مورد پیانو های دیجیتال من خیلی اطلاعات ندارم. اما این مدل هارو اگه اطلاع دارید بگین تا همه استفاده کنیم
    تشکر.
    جناب ashoo خدمتتون عرض شود که سری P تا اونجا که من اطلاع دارم هنوز وارد نشده. اما قیمتش به پوند حدود 600 پوند میشه که زیر 1 میلیون تومان در می آد. البته خدا میدونه بیاد تو ایران چقدر مالیات وعوارض میکشن روش.

درمورد CLP و CVP باید بگم که CVP مدل بعدی پیانوهای یاماها هستن که بعد از CLP ارائه شد و اماکاناتش بالاتر رفت. اما باید به این مسئله اشاره کرد که بزرگترین ضعف پیانوهای دیجیتال هنوز با تمام پیشرفت هموم صدادهیشون هست که به هیچ وجه صدای پیانوی آکوستیک رو ندارن. البته نه از نظر حجم صدا بلکه از نظر تقلید صدا. در پست بعدی برای اینکه بیشتر تفاوت این دو مدل مشخص بشه CLP-230 و CVP-305 رو از لحاظ قابلیتها و خصوصیاتشون با هم مقایسه میکنم.

16. 2 کاربر برای این پست از bamdadonline تشکر کرده اند:

bamdadonline آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3862
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

CVP-305

1. هامراکشن GH3
    2. تعداد 261 صدای مختلف بعلاوه صداهای طبیعی و صدای سازهای مختلف
    3. دارای پورت USB برای اتصال به کامپیوتر و هر وسیله دیگر USB_Support
    4. تعداد 128 Note-Polyphony
    5. تعداد 16 track ضبط صدا
    6. نمایشگر 240*320 DOT VGA
    7. افکتهای صوتی مختلف
    8. style یا همون ریتمهای مختلف
    9. بهمراه مترونوم و سه پدال و ...

18. 6 کاربر برای این پست از bamdadonline تشکر کرده اند:

Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    8,853 بار تشکر شده در 1,494 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 11/1
    میزان امتیاز
    19

درود
    آفرین بامداد جان. خیلی تشکر از این توضیحات. تو اینترنت مراجع خیلی خوبی برای پیانو آکوستیک و دیجیتال نیست. و اونهایی هم که هست زیاد کاربردی نیست. حالا این تاپیک میتونه با وجود افرادی چون شما به مرجعی خوب تبدیل بشه.
    بله من هم قبول دارم که پیانو دیجیتال و به خصوص یاماها نمیتونه صدای پیانو آکوستیک رو داشته باشه. اگرچه میشه از نظر اکشن تا حدودی نزدیک به پیانو آکوستیک باشه. اما خوب از قدیم گفتن کاچی بهتر از هیچی...
    حالا به نظر شما برای کسی که میخواد پیانو شروع کنه و نهایتا تا 2 میلیون پول داره خرید پیانو آکوستیک بهتره یا دیجیتال؟
    من فکر میکنم دیجیتال بهتر باشه.
    در مورد قیمت این مدل هایی که توضیح دادی هم در ایران اگر میدونی بگو...
    در مورد این پیانو سایلنت ها چی؟که هم آکوستیک هستند و هم با فشار یک پدال صداش قطع میشه و از توی هدفون میاد. اینا چجورین؟قیمتشون تو ایران چنده؟به نظرتون میشه این پیانو سایلنت ها رو در الویت نسبت به پیانو دیواری های معمولی قرار داد؟
    انسانها یا ...
    من عقده عدالت دارم، هر کس قافیه را می‌شناسد، عقده عدالت دارد، قافیه دو کفه ترازو است که خواستار عدل است...
    فرزانگان سخن نمی گویند، بلکه با استعدادان سخن می گویند و تهی مغزان بگو مگو می کنند.

وبلاگ شخصی خشایار (من)

کمپین مبارزه با دانلود غیر قانونی آثار هنری

bamdadonline آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3862
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

ashoo عزیز , بنظر من با 2 تومان میشه یه اکوستیک دسته دو تمیز پیدا کرد(البته با ارتفاع حدود 120). من خودم در خیابان لارستان چند تاییش رو دیدم و اگر می بینید که این تاپیک اینهمه طولانی شده و بحثهای مختلف روی مدلها و قیمتها به این دلیل هست که خیلی ها با هزینه زیر 1 تومان می خوان بهترین پیانوی ممکن رو تهیه کنن.

درمورد قیمتها نمیشه خیلی دقیق صحبت کرد. باید با نمایندگی های یاماها تماس داشته باشین. چون یه نمایندگی قیمتهاش با دیگری فرق میکنه و دائما قیمتهای بالا و پایین میره. اما حدودی باید بگم که YDP ها حدود 1میلیون و 100 هستن. CLPها بین 1200 تا 1500 و CVP ها از این قیمت تا حدود 2000000 تومان.

درمورد پیانوهای اکوستیک جدیدی یاماها که بنام Silent معروفند مکانیسم اینجوریه که شما یه پیانوی آکوستیک داری که هرگاه نیاز بود که صدای اون کم بشه و قابل کنترل باشه مثلا شبها این پیانوها رو روی مد سایلنت قرار میدین که از این به بعد سیمهای پیانو مرتعش نمیشن بلکه با فشار کلاویه ها سنسورهایی که زیرشون قرار دارن نت مورد نظر رو تشخیص میدن و بعد صدایی به فرمت midi تولید میشه که با اسپیکر و یا هدفون قابل شنیدن هستش.

21. 3 کاربر برای این پست از bamdadonline تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15251
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    62
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

اقا پرونده مختومه هست!! امروز قیمتهایی به گوشم خورد توی این هند خراب شده که سرسام گرفتم و روزم رو خراب کرد!!! قیمت مدل base و پایه ای ypg 635(یا نام دیگر این مدل که dgx 630 هست) یاماها که دارای امکاناتی مناسب و در عین حال کیفیتی پایین تر هست و قیمتش بین 700 تا 800 دلار در نوسان هست در هند به قیمت یک میلیون و 800 هزار تومن به فروش میرسه!!! مدل p85 یاماها که قیمتش با احتساب مالیات و هزینه ی لوازم جانبی بین 650 تا 700 دلار برای خریدار تموم میشه در هند 1 میلیون و 200 هزار تومن برای خریدار تموم میشه!! جالبه که من از قیمتهای کشورهای دیگه مطمئن هستم چون در انجمنهای خارجی جست و جو کردم و خریداران با همین قیمتها با اختلاف حداکثر 100 دلاری تونستن محصول مورد نظرشون رو تهیه کنند ولی توی این هند خراب شده بابت یک مدل 800 دلاری من باید نزدیک به یک میلیون بیشتر پول بدم!!! اما قیمتی که کار منو نزدیک بود به دعوا با نمایندگی یاماها بکشونه قیمت مدل p140 بود که تمام خریداران اون رو در دنیا با قیمت بین 1000 دلار تا حداکثر 1200 دلار با احتساب مالیات و لوازم جانبی تهیه کردند بود! در هند این مدل با قیمت پایه ی 2 میلیون و 250 هزار تومان عرضه میشه بدون لوازم جانبی!!! من که نا امید شدم!!! اینطوری پیش بره قید همه چیز رو باید بزنم! مدل p70 عتیقه رو که قیمتش 600 دلار هست تو هند 980 هزار تومن میفروشند!!!اقایون خواهشا یه قیمتی از این مدلها در ایران بگیرند تا ببینم وضعیت توی ایران چطوره؟؟چون اگه قیمت توی ایران مناسب باشه به خانواده ام میگم هر جوری شده از ایران برام بخرن و با خودشون بیارن به هند!!! چاره ای نیست!!! ممنون میشم اگه یکی از دوستان قیمت این مدلهایی رو که دربالا گفتم برام از ایران بگیره!!البته مدل ygp635 در ایران احتمالا با نام dgx630 عرضه شده!

صفحه 3 از 321 نخستنخست 12345671353103 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)