لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 300 از 321 نخستنخست ... 200250290296297298299300301302303304310 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,785 به 4,800 از 5127

موضوع: راهنمایی برای خرید پیانو دیجیتال

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120880
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    20
    25 بار تشکر شده در 15 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط you3f [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببینید دوست عزیز، من هیچ ارتباط و سودآوری ای از یاماها برای خودم ندارم! چون نه فروشنده هستم و نه ارتباطی با فروشنده و نمایندگیاشون دارم.
    اما از نظر تئوری هم که حساب کنیم کرگ در درجه ی اول تولید کننده کیبورد هست ولی یاماها از تولید کنندگان پیانو آکوستیک هم هست، مسلما در این سطح مدلها یاماها شبیه ساز بهتری برای پیانو میتونه باشه. نکته ی بعدی خدمات پس از فروش هست که الان یه لیوان هم بخریم اسم خدمات پس از فروش روش هست! ولی پایبند بودن به این مسئله مهمه. و همینطور که گفتم یاماها خرید و فروشش بیشتر رونق داره و زمانی که بخواهید ارتقا بدید بهتر و راحت تر از کرگ خواهید فروخت.
    بنظرمن این اختلاف قیمت اگه به پانصذ تومان هم برسه باز هم گزینه دوم می ارزه. شاید اگر اختلاف بیشتر از پانصدهزار تومان باشه به صرفه تر هست که گزینه اول رو تهیه کنید.
    بسیار ممنونم از لطف و محبتتون
    بنده مثل اینکه کامل توضیح ندادم

منظور بنده از ذکر این دو مورد این بود که بگم حداکثر بودجه من در حد همین مدلهاست. و الان شما هم میفرمایید (و قطعا تجربه خیلی از اساتید میگه که) یاماها گزینه بهتری از کرگ هست.

درسته

حالا مسئله اصلی من بحث اینه که آیا این مدل یاماها میتونه اون احساس پیانو بودنی که مد نظرم هست رو بده و بتونم چند سال باهاش سر کنم ؟ یا اینکه سریع خسته کننده میشه و دلم رو می زنه (نسبت به YDP 162 که فرمودید)

اگر گزینه مناسبی نیست که این مبلغ رو جای دیگه ای هزینه کنم (خرید میدی کنترلر هفت اکتاو + نرم افزار کیوبیس اورجینال) .

منظور من این بود .

و باز هم بسیار ممنونم بابت راهنماییهای مفیدتون

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjavdan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بسیار ممنونم از لطف و محبتتون
    بنده مثل اینکه کامل توضیح ندادم

منظور بنده از ذکر این دو مورد این بود که بگم حداکثر بودجه من در حد همین مدلهاست. و الان شما هم میفرمایید (و قطعا تجربه خیلی از اساتید میگه که) یاماها گزینه بهتری از کرگ هست.

درسته

حالا مسئله اصلی من بحث اینه که آیا این مدل یاماها میتونه اون احساس پیانو بودنی که مد نظرم هست رو بده و بتونم چند سال باهاش سر کنم ؟ یا اینکه سریع خسته کننده میشه و دلم رو می زنه (نسبت به YDP 162 که فرمودید)

اگر گزینه مناسبی نیست که این مبلغ رو جای دیگه ای هزینه کنم (خرید میدی کنترلر هفت اکتاو + نرم افزار کیوبیس اورجینال) .

منظور من این بود .

و باز هم بسیار ممنونم بابت راهنماییهای مفیدتون
    خواهش میکنم دوست من. من متاسفم اگر درست متوجه نشدم.
    کلاویه های Ydp162 از نوع GH هست (که همچنان فاصله ی محسوسی با حس نواختن آکوستیک داره) ولی به مراتب بهتر از S31 که از نوع GHS هست میباشد.
    من خودم دیجیتال دارم ولی در دانشگاه هم با گرند پیانو نواختم و هم با چندین نوع آکوستیک دیواری. پس به نظری که در مورد کلاویه ها میدم میتونید اعتماد کنید.
    من تجربه خودم رو براتون میگم اینکه با ydp142 نوازندگی کردم(همانند s31 اکشن GHS داره). این پیانو یه حدی سفتی داره اولش که کلاویه میخواد بره پایین انگار یه فشار اضافه نیاز داره(در لحظه ی اول)! و یه تنشی در دست من ایجاد میکرد. در صورتیکه در نواختن پیانو در اکثر مواقع تنها با وزن انگشت باید بشه کلاویه رو به صدا درآورد. ولی این کلاویه ها یه تنشی و یه گیری ایجاد میکردن که برای من قابل تحمل نبود. شاید کسی که دست به مدلهای بالاتر یا پیانو آکوستیک نزده باشه همچین چیزی رو نقص ندونه! به هرحال نمیشه هم گفت نقص. از کلاویه های اولیه و قدیمی یاماها هست دیگه. همانند مدل قبلی خودش ydp141
    ydp162 دارای وضعیت بهتری هست.
    Clp525 و Clp340 و clp330 هم یک مرتبه از اون بالاتر هستند (GH3). که دیگه میتونید بهش اعتماد کنید و لذت ببرید. البته نوع بهتری هم ارائه دادن (NW) که بر اساس گفته ها همون GH3 هست ولی فقط کلاویه های سفید از چوب هستند.
    به هر حال، اینارو با جزئیات توضیح دادم که متوجه باشید با خرید این مدل که گفتید(یا امثالش) ، همچنان فاصله ی دوری با حس نواختن پیانو خواهید داشت.
    به هر حال، عاشقان پیانویی هم هستند که بودجه کافی برای خرید پیانوهای رده بالا رو ندارن و دوس دارن هرچه زودتر یادگیری پیانو رو شروع کنن ناچارا به همین کلاویه های رده پایین بسنده میکنن.
    از نظر من، میدی کنترلر 7 اکتاو بگیرید راضی تر خواهید بود. چون انتظارات خاصی از نظر کلاویه ازش ندارید و متناسب با کار آهنگسازیتون از امکانات کنترلرش در نرم افزار استفاده ی بهینه خواهید کرد. (با متصل کردن پیانو دیجیتال به DAWها فقط کلاویه هاش در نرم افزار کاربرد داره).
    با خرید یک پیانو با اکشن GHS و چیزی که از پیانو تصورشو دارید شما رو پشیمون خواهید کرد و دلتونو میزنه.
    اما در نهایت شما خودتون باید تصمیم بگیرید. ما اینجا نمیتونیم جای شما تصمیم بگیریم، فقط تجارب و نظرات خودمونو به اشتراک میذاریم اگه امکان تست حضوری دارید حتما برید خودتون تست کنید.
    ویرایش توسط you3f : Friday 8 January 2016 در ساعت 07:09 PM دلیل: اِسلاح قَلَت اِملایی!

3. 3 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120880
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط you3f [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خواهش میکنم دوست من. من متاسفم اگر درست متوجه نشدم.
    کلاویه های Ydp162 از نوع GH هست (که همچنان فاصله ی محسوسی با حس نواختن آکوستیک داره) ولی به مراتب بهتر از S31 که از نوع GHS هست میباشد.
    من خودم دیجیتال دارم ولی در دانشگاه هم با گرند پیانو نواختم و هم با چندین نوع آکوستیک دیواری. پس به نظری که در مورد کلاویه ها میدم میتونید اعتماد کنید.
    من تجربه خودم رو براتون میگم اینکه با ydp142 نوازندگی کردم(همانند s31 اکشن GHS داره). این پیانو یه حدی سفتی داره اولش که کلاویه میخواد بره پایین انگار یه فشار اضافه نیاز داره(در لحظه ی اول)! و یه تنشی در دست من ایجاد میکرد. در صورتیکه در نواختن پیانو در اکثر مواقع تنها با وزن انگشت باید بشه کلاویه رو به صدا درآورد. ولی این کلاویه ها یه تنشی و یه گیری ایجاد میکردن که برای من قابل تحمل نبود. شاید کسی که دست به مدلهای بالاتر یا پیانو آکوستیک نزده باشه همچین چیزی رو نقص ندونه! به هرحال نمیشه هم گفت نقص. از کلاویه های اولیه و قدیمی یاماها هست دیگه. همانند مدل قبلی خودش ydp141
    ydp162 دارای وضعیت بهتری هست.
    Clp525 و Clp340 و clp330 هم یک مرتبه از اون بالاتر هستند (GH3). که دیگه میتونید بهش اعتماد کنید و لذت ببرید. البته نوع بهتری هم ارائه دادن (NW) که بر اساس گفته ها همون GH3 هست ولی فقط کلاویه های سفید از چوب هستند.
    به هر حال، اینارو با جزئیات توضیح دادم که متوجه باشید با خرید این مدل که گفتید(یا امثالش) ، همچنان فاصله ی دوری با حس نواختن پیانو خواهید داشت.
    به هر حال، عاشقان پیانویی هم هستند که بودجه کافی برای خرید پیانوهای رده بالا رو ندارن و دوس دارن هرچه زودتر یادگیری پیانو رو شروع کنن ناچارا به همین کلاویه های رده پایین بسنده میکنن.
    از نظر من، میدی کنترلر 7 اکتاو بگیرید راضی تر خواهید بود. چون انتظارات خاصی از نظر کلاویه ازش ندارید و متناسب با کار آهنگسازیتون از امکانات کنترلرش در نرم افزار استفاده ی بهینه خواهید کرد. (با متصل کردن پیانو دیجیتال به DAWها فقط کلاویه هاش در نرم افزار کاربرد داره).
    با خرید یک پیانو با اکشن GHS و چیزی که از پیانو تصورشو دارید شما رو پشیمون خواهید کرد و دلتونو میزنه.
    اما در نهایت شما خودتون باید تصمیم بگیرید. ما اینجا نمیتونیم جای شما تصمیم بگیریم، فقط تجارب و نظرات خودمونو به اشتراک میذاریم اگه امکان تست حضوری دارید حتما برید خودتون تست کنید.
    میدونم برای تشکر همون گزینه تشکر باید استفاده بشه

اما بدون پست جداگانه واقعا دور از انصاف بود .

فوق العاده ممنونم بابت راهنماییهاتون . دقیقا به مواردی اشاره کردید که برام خیلی خیلی مهم بودن .
    امیدوارم همیشه شاد باشید

-

5. 3 کاربر برای این پست از aminjavdan تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120880
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوستان ببخشید که تند تند مزاحم میشم

یه کم شرایطم فرق کرده و میتونم بیشتر هزینه کنم
    تا 5 تومن بودجه دارم

دو سه صفحه قبل بحث اکشن فاتار بود
    استاد پیانو بنده هم با این قیمت بهم برند کورزویل و مدل mps 10 F رو پیشنهاد کردن و دلیل اصلیشون هم همین اکشن fatar بود و نظرشون این بود که حتی از Clp با اکشن GH3 بهتره .

ممنون میشم اگه اطلاعاتی در مورد این برند و به خصوص اکشن Fatar و همچنین مدل MPS 10 F دارید بفرمایید

و اینکه با 5 تومن گزینه بهتری هم نسبت به این مدل هست ؟

ممنون
    ویرایش توسط aminjavdan : Wednesday 13 January 2016 در ساعت 11:29 PM

7. کاربران زیر از aminjavdan به خاطر این پست تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjavdan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان ببخشید که تند تند مزاحم میشم

یه کم شرایطم فرق کرده و میتونم بیشتر هزینه کنم
    تا 5 تومن بودجه دارم

دو سه صفحه قبل بحث اکشن فاتار بود
    استاد پیانو بنده هم با این قیمت بهم برند کورزویل و مدل mps 10 F رو پیشنهاد کردن و دلیل اصلیشون هم همین اکشن fatar بود و نظرشون این بود که حتی از Clp با اکشن GH3 بهتره .

ممنون میشم اگه اطلاعاتی در مورد این برند و به خصوص اکشن Fatar و همچنین مدل MPS 10 F دارید بفرمایید

و اینکه با 5 تومن گزینه بهتری هم نسبت به این مدل هست ؟

ممنون
    سلام عزیزم،
    فاتار یه کمپانی ساخت اکشن هست و مثل همه کمپانی های دنیا مدل هایی رو در سطوح کیفی مختلف تولید میکنه. اینطور نیست که هر اکشنی در فاتار چیز خوبی باشه.
    بهرحال فاتار بکار رفته در مدل مد نظر شما می تونه تا حدی با GH3 رقابت کنه. ولی اینکه فاتار بهتر از GH3 هستش حرف منطقی و فکورانه ای نیست.
    در این رنج بنده یه clp-520 رو هم پیشنهاد میکنم. تشریف ببرید هر دو مدل رو تست کنید. هر کدام رو که انتخاب کنید خوبه.

تجربیاتتون رو با دوستان به اشتراک بگذراید.
    .Applaud, my friends, the comedy is over

9. 2 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120880
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام عزیزم،
    فاتار یه کمپانی ساخت اکشن هست و مثل همه کمپانی های دنیا مدل هایی رو در سطوح کیفی مختلف تولید میکنه. اینطور نیست که هر اکشنی در فاتار چیز خوبی باشه.
    بهرحال فاتار بکار رفته در مدل مد نظر شما می تونه تا حدی با GH3 رقابت کنه. ولی اینکه فاتار بهتر از GH3 هستش حرف منطقی و فکورانه ای نیست.
    در این رنج بنده یه clp-520 رو هم پیشنهاد میکنم. تشریف ببرید هر دو مدل رو تست کنید. هر کدام رو که انتخاب کنید خوبه.

تجربیاتتون رو با دوستان به اشتراک بگذراید.
    بسیار ممنونم از محبتتون

راستش تحقیقاتی انجام دادم و متوجه شدم که خود فاتار بودن دلیل برتری نیست. چون همونطور که خود شما فرمودید سطوح کیفی مختلفی داره که به این ترتیبه

TP/40: Professional Digital Piano. The new design of the hammer and the return spring application creates the right combination for the press of the keys as on the real Acoustic Piano. 76 & 88 keys, Dynamic rubber contacts, Monophonic Aftertouch available.

TP/40GH: Four Zones Graded Hammer Action.

TP/40H:
    Hard Touch Feeling 95 gr

TP/40M: Medium Touch Feeling 85gr.

TP/40L:
    Light Touch Feeling 75gr.

مدل انتخابی بنده هم مثل اینکه از نوع آخر هست و سبک .

امروز قصد دارم که جمهوری برم و مدل های مختلف رو تست کنم
    بعد از اینکه تست کردم حتما اینجا نتیجه رو میگم

باز هم ممنون

11. کاربران زیر از aminjavdan به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120880
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

واقعا جای تاسف داره که هیچ مرکزی برای پیانو و خیلی سازهای دیگه وجود نداره (یا شاید هم بنده بی اطلاعم)

کلا هفت یا هشت مغازه توی خیابون جمهوری بود که پیانو داشتند

اول از همه رفتم سراغ مدلی که مد نظرم بود MPS 10 F

چون حدود 2 سال هست که به پیانو دست هم نزدم (و در کلاس با پیانو آکوستیک کار میکردم) کلاویه های این مدل خیلی سبک به نظرم اومد.
    اما بعد که پیانو های دیگه و برندهای دیگه رو تو این رنج قیمتی هم امتحان کردم دیدم کلا سنگینی کلاویه ها در همین رده باید باشه .

بعد YDP 162 رو تست کردم که کلاویه های MPS 10 F رو بیشتر پسندیدم .
    بعد CLP 525 (که البته بودجه ام بهش نمیرسه) رو تست کردم .

به دلیل کم تجربگی و نداشتن دانش کافی مربوط به کلاویه ها واقعا متوجه نشدم که CLP کلاویه هاش بهتر بود یا MPS 10 F.
    من جفتشون رو به یک اندازه دوست داشتم .

بعد چند پیانو دیگه حتی با قیمت های بالاتر رو هم تست کردم
    فرقشون رو متاسفانه نمیتونستم حس کنم و همه به نظرم در یه سطح بودن .
    نمیدونم کلا پیانو دیجیتال (به جز رده عالی) همین طور هستن ؟

یعنی این اسامی و القابی که برای اکشن های مختلف برندهای مختلف به کار برده میشه تفاوتشون انقدر ناچیزه که نمیشه حسشون کرد ؟

البته پایین تر از این رده رو هم مثل YDP 142 تست کردم و کلاویه های سنگین و ناخوشایندی داشت.

منظور من رده متوسط و در همین حدود قیمتی هست.

و دو اتفاق جالب هم برام افتاد که ذهنم رو یه کم درگیر کرد

1- از برند برگمولر به عنوان برند ضعیف توی سایت ها یاد شده . یک مدل با قیمت 4 میلیون رو که تست کردم نمیگم قوی تر اما حس نکردم ضعیف تر از هم رده های قیمتیش باشه .

2- مهمترین اتفاقی که واسم افتاد این بود که یک میدی کنترلر Akai رو هم تست کردم و بخوام اغراق نکنم کلاویه هاش از هر چیزی که امروز تست کردم به پیانو نزدیک تر بود . قیمتش هم سه میلیون و خورده ای بود . اگر پخش شدن صدا از خود دستگاه برام مهم نبود مطمئنا همین میدی کنترلر رو خریداری میکردم .

ببخشید که زیاد صحبت کردم

در کل مهمترین سوالی که ذهن منو درگیر کرده اینه که
    دلیل اینکه بنده نتونستم تفاوت اکشن های مختلف برندهای مختلف این رنج قیمت و حتی یه ذره بالاتر رو حس کنم به دلیل دانش و تجربه کم من هست ؟ یا اینکه کلا از نظر شما اساتید عزیز هم این تفاوت نامحسوس هست ؟

باز هم ممنون

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    138022
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض پیانو

سلام من ازشیراز مزاحم میشم اینجا دست رسی کاملی به مدل پیانوندارم چون فروشگاهای کمی اینجاهستن لطفا بمن بگید که پیانودرحد10تا15ملیون چی میتونم بخرم که صدای گرم وازلحاظ قطعات جنس خوبی داشته باشه

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط fordo [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام من ازشیراز مزاحم میشم اینجا دست رسی کاملی به مدل پیانوندارم چون فروشگاهای کمی اینجاهستن لطفا بمن بگید که پیانودرحد10تا15ملیون چی میتونم بخرم که صدای گرم وازلحاظ قطعات جنس خوبی داشته باشه
    سلام عزیزم
    اگه برای ساز دیجیتال میخواید این هزینه رو کنید به نظر شخصی بنده فقط روی سری HP از برند رولند فکر کنید.

15. کاربران زیر از amir1055 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120880
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

عذر خواهی میکنم بابت پست های زیادم
    اما واقعا خرید پیانو برام شده مثل یه غول بی شاخ و دم .
    و حس میکنم سخت ترین انتخاب زندگیم تا الان رو دارم انجام میدم .

بودجه من کمی افزایش پیدا کرد و به هفت ، هفت و پونصد رسید .

توی این رنج طبق جستجویی که کردم CLP 535 هست + رولند RP301 + کورزویل CUP 110

و همینطور یک پیانو آکوستیک چایکفسکی (اگر اشتباه نگفته باشم) که حدود 14 سال سن داره . مدل دقیقش رو نمیدونم اما قیمتش 11 تومن هست که به صورت اقساطی هم فرد مورد نظر به بنده (که از آشنایانش هستم) می فروشه .

رولند رو به خاطر اینکه حس میکنم قیمتش نسبت به چیزی که باید باشه بالاتره و این مدل هم جزو مدل های رده پایینش حساب میشه از لیستم گذاشتم کنار .

بین cup 110و clp 535 هم به شخصه cup رو انتخاب کردم با مقایسه هایی که از ویژگیهاشون داشتم .
    مهمترین دلایل هم اینا هستن :
    1- کورزویل 10 سطح حساسیت داره و یاماها 6 سطح
    2- کورزویل 4 اسپیکر 45 وات داره و یاماها 2 تا 30 وات
    3- کورزویل قابلیت تیون داره و یاماها خیر

اکشن کلاویه های کورزویل از نوع Fatar TP100LR هست و یاماها GH3X
    و من واقعا نمیدونم کدوم بهتر میتونه باشه (توضیحات مربوط به اکشن فاتار : [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید])

سوال اصلی من اینه

واقعا بین انتخاب پیانو آکوستیکی که عرض کردم و دیجیتال موندم .
    برند چایکفسکی رو اطلاعاتی در موردش ندارم اما این فردی که میخواد به من بفروشه بسیار آدم شریفیه و دروغ و کلکی توی کارش نیست.
    خود ساز هم عیب و نقصی نداره و بسیار تمیزه .

پیانو دیجیتال مزیت هایی داره که نمیشه ازش گذشت. و مهمترینش هم برای من اینه که اولا با هدفون میشه شبها تمرین کرد و بعد اینکه فقط دارای یک صدا (مثل پیانو آکوستیک نیست)

اما خب پیانو آکوستیک مطمئنا یه چیز دیگه اس از نظر حس نوازندگی .

واقعا گیج شدم در حدی که سردرد گرفتم از بس فکر کردم و جستجو کردم و مقایسه کردم .

هدف اصلی من (که مبتدی محسوب میشم) برای نوازندگی اینه که اول به آهنگسازیم بتونه کمک بکنه و بعد در درجات بعد و سالهای آتی تدریس نوازندگی .
    استادم میگن که اگه الان هم نخری دو یا سه سال دیگه حتما باید پیانو آکوستیک تهیه کنی .

واقعا موندم امکانات دیجیتال رو در نظر بگیرم یا حس آکوستیک رو .
    از طرفی دیجیتال افت قیمت شدید پیدا میکنه بعد از استفاده ولی آکوستیک اینطور نیست (تا جایی که بنده میدونم)

17. کاربران زیر از aminjavdan به خاطر این پست تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

سلام عزیزم
    اینقدر پریشان نباشید. ما اینجاییم تا دوستانی مثل شما رو راهنمایی کنید تا انشااله خرید خوبی داشته باشید و پول با ارزشتون رو هدر ندید.
    در رابطه با پست بالایی (بالاتر از این پست) در رابطه با اکشن های مختلف براتون مسئله ساز شده بود... تفاوت بین اکشن خوب و بد رو تنها یک نوازنده آموزش دیده متوجه میشه. منظورم حالا یه نوازنده کنسرتی نیست. کسی که یه چند سالی حداقل پشت ساز آکوستیک استاندارد (نه چایکفسکی!) نشسته و میدونه که چه اکشنی به اون نزدیکتره.
    در رابطه با انتخاب cu110 عرض کنم انتخاب بسیار خوبیه. clp-535 هم بسیار عالی هست بدون شک. هر کدوم رو تهیه بفرمایید متضرر نمیشید.
    فعلا با این سطح بودجه سراغ ساز آکوستیک نرید.

برگمولر هم سازی کاملا خارج از بحثه.

19. 4 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

سلام دوست من
    معذرت میخوام که دخالت میکنم. امیر عزیز راهنمایی لازم رو انجام دادن.
    ولی چیزی که میخواستم بگم اینه که درسته از حس و حال پیانو آکوستیک نمیشه صرفنظر کرد و نادیده گرفت ولی هیچ بایدی در خریدش وجود نداره(حتی در آینده)!
    یعنی با داشتن یک پیانو دیجیتال استاندارد، اگر هیچگاه و هیچوقت هم توان خرید پیانوی آکوستیک را نداشتید، این مسئله نمیتونه جلوی پیشرفت و حرفه ای شدن شما رو بگیره! با کمال احترام باید بگم گوش به تعصبات و جوگیری های بعضی اساتید ندید.
    با این بودجه،(در این زمونه و این قیمتها) خرید یک پیانوی آکوستیک = دور ریختن پول

21. 2 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    89541
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    105
    49 بار تشکر شده در 36 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    11

به نظر حقیر هم (البه من در حدی نیستم بخوام اظهار نظر کنم) اما درسته ساز اکوستیک خب طبیعی هست و هیچ چیزی مثل طبیعیش نمیشه اما فکر نکنم پیانو های دیجیتال جدید که سطح gh3 باشند یا مدل هایی هم نام اون ها.. بخوان مشکلی در نوازندگی حت یدر سطح حرفه ای ایجاد کنند. یعنی امکان داره قطعات یرو بشه با اکوستیک زد و با دیجیتال های gh3 نشه زد؟

23. 2 کاربر برای این پست از aghamostafa تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    135617
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    6 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

واقعا حرف درستي زدين. منم تا امروز تو فكرم اين بود كه انقدر صبر كنم تا يه ساز اكوستيك بگيرم. اما وقتي با بيست ميليون هم نميشه يه اكوستيك خوب گرفت. و از طرفي ديجيتال خوب هم همون كارايي رو داره. پس واقعا بايد گفت خريد اكوستيك= دور ريختن پول
    البته كساني كه از نظر مالي مشكلي ندارن و ميتونن اكوستيك خوب تهيه كنن كه خيلي هم عاليه

25. کاربران زیر از nima_147 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط aghamostafa [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یعنی امکان داره قطعات یرو بشه با اکوستیک زد و با دیجیتال های gh3 نشه زد؟
    سلام عزیزم
    خیر
    ولی برای من برعکس خیلی اتفاق افتاده.
    ساز من در منزل یه clp-340 هست و در خانه پدری هم یه پتروف دارم.
    اتفاق افتاده که در اجرای صحیح تریل ها حتی مثلا در آهنگ ساده و ابتدایی مارش ترک موتسارت با این clp-340 دچار مشکل شدم. اعتقاد شخصی من اینه ... کسی که بتونه صحیح و اصولی با یه اکشن استاندارد دیجیتال کار کنه، به هیچ وجه در اجرای با ساز آکوستیک دچار مشکل نخواهد شد.
    حالا جنابعالی GH3 رو مثال زدید، منظور بنده همه اکشن های مربوط به برندهای معتبر و معروف بازار هستش.

27. 2 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120880
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اتفاق افتاده که در اجرای صحیح تریل ها حتی مثلا در آهنگ ساده و ابتدایی مارش ترک موتسارت با این clp-340 دچار مشکل شدم.
    ببخشید که نقل میگیرم
    در رابطه با این جمله اتون میتونم بپرسم از چه نظر با CLP دچار مشکل شدید ؟
    فرمودید اجرای صحیح تریل ها .
    از نظر اکشن ساز دچار مشکل شدید یا صدا دهی یا مورد دیگه ای ؟

صفحه 300 از 321 نخستنخست ... 200250290296297298299300301302303304310 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)