لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 119 از 129 نخستنخست ... 1969109115116117118119120121122123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,889 به 1,904 از 2053

موضوع: راهنمایی برای خرید پیانو آکوستیک

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahmudiyan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خوب پیانو های. پرزیما هم نوشته چکش هاشون آبل هستند دیگه
    این اینک ها رو ببینید
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    الان یعنی این خیلی تفاوت ایجاد میکنه؟
    و احتمالا هم تفاوتش باید مفید و مثبت باشه
    بله حتما تفاوت ایجاد میکنه. البته این تفاوت در طول زمان معنا پیدا میکنه.
    دقت کنید مشخصات رو از خود فروشنده یا سایت سازنده بخواید.
    .Applaud, my friends, the comedy is over

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    103873
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    15
    44 بار تشکر شده در 42 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    11

من به فروشنده ای که پیانو قبلیم رو ازش خریده بودم گفتم تو این رنج قیمت بهم این ها رو پیشنهاد کرد(طبیعتا از بین پیانو هایی که خودش داشت)
    و چون نمایشگاهش کرجه من نمیتونم برم پیانو ها رو تستکنم برای همین نظر دوستان رو میپرسم در موردشون(البته بعید میدونم اونقدر ها گزینه خوبی باشند ولی محض طامینان میپرسم)
    اشتنبرت قد 120دیزاین المان مونتاژ اندونزی 17.5
    3رنگ 5سال گارانتی
    بست فان قد 121
    4 رنگ قیمت 14
    مونتاژ چین بسیار خوش صدا
    اتومایسر مونتاژ چین قد 117و 120
    قیمت 12500
    ماهوگانی و مشکی
    3سال گارانتی
    کسی اگه این مدل ها رو میشناسه لطفا یه مقدار در موردشون توضیح بدید
    یه سوال دیگه
    هایلون و سمیک تو این رنج قیمت 15 16 تومن چیزی دارند اصلا؟
    چند روز دیگه میرم نمایشگاهشون البته

3. کاربران زیر از mahmudiyan به خاطر این پست تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmudiyan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من به فروشنده ای که پیانو قبلیم رو ازش خریده بودم گفتم تو این رنج قیمت بهم این ها رو پیشنهاد کرد(طبیعتا از بین پیانو هایی که خودش داشت)
    و چون نمایشگاهش کرجه من نمیتونم برم پیانو ها رو تستکنم برای همین نظر دوستان رو میپرسم در موردشون(البته بعید میدونم اونقدر ها گزینه خوبی باشند ولی محض طامینان میپرسم)
    3رنگ 5سال گارانتی
    بست فان قد 121
    4 رنگ قیمت 14
    مونتاژ چین بسیار خوش صدا
    قیمت 12500
    ماهوگانی و مشکی
    3سال گارانتی
    یه سوال دیگه
    سلام عزیزم
    اشتاینبرت رو شخصا آشنایی ندارم ولی نامش رو شنیدم. مابقی رو که اصلا آشنا نیستم.
    نماینده سمیک از قدیم خیلی گرون باز بوده ! بعید میدونم چیز بدرد بخوری تو این رنج داشته باشن. سعی کنید از یه برند نام آشنا خرید کنید.

5. 2 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    680 بار تشکر شده در 198 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 139/0
    Given: 92/0
    میزان امتیاز
    12

3رنگ 5سال گارانتی
    بست فان قد 121
    4 رنگ قیمت 14
    مونتاژ چین بسیار خوش صدا
    قیمت 12500
    ماهوگانی و مشکی
    3سال گارانتی
    یه سوال دیگه
    سلام دوست عزیز C. steinbert هم مونتاژش و هم ساخت قطعاتش در مالزی تولید میشه و پیانوی خوش صدایی هستش بنده چند بار باهاش نوازندگی کردم و بسیار از تاچ و صدای دلنشنیش لذت بردم البته یک پیانو باید در طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیره تا عیار واقعیش مشخص بشه با این حال این برند برند نسبتا مناسبیه..

بنده قبلا برند وبر ارتفاع 118 رو داشتم اما چند سال قبل بنا به دلایلی مجبور شدم بفروشمش , و خودم مجبور شدم پیانو برادرم که یک otto meister ارتفاع 117 بود و سال 87 گرفته بودش رو برای استفاده خودم بردارم...

بنده از این پیانو خیلی راضی هستم به خصوص از تاچش و نرمی پدالها و صدای متعادلش و در این مدت نسبتا طولانی هم که استفاده شده کوچکترین مشکلی پیدا نکرده...

از طرفی واقعا حجم صدای بسیار خوبی تولید میکنه..

از طرفی برند otto meister تنها برند چینی تولید پیانو هست که اجازه فروش محصولاتش رو در آمریکا داره که قاعدتا به این معناست که نسبت به قیمت ارزانش کیفیت مناسبی داره که اجازه فروش در کشورهای آمریکای شمالی رو داره.

اما باید مراقب باشید که متاسفانه با اطلاعاتی که بنده دارم همین برند otto meister حداقل در برهه ای از زمان توسط برخی افراد سودجو در داخل ایران به طور غیر قانونی در شهرک صنعتی اراک تولید میشد و حتی ارتفاع هایی مثل 128 یا 131 ازش تولید میشد که توی سایت سازندش هم چنین ارتفاع هایی وجود نداره !

درباره برند هایلون و سمیک اطلاعاتی ندارم متاسفانه...

7. 3 کاربر برای این پست از Green_moment تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    103873
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    15
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Green_moment [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست عزیز C. steinbert هم مونتاژش و هم ساخت قطعاتش در مالزی تولید میشه و پیانوی خوش صدایی هستش بنده چند بار باهاش نوازندگی کردم و بسیار از تاچ و صدای دلنشنیش لذت بردم البته یک پیانو باید در طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیره تا عیار واقعیش مشخص بشه با این حال این برند برند نسبتا مناسبیه..

بنده قبلا برند وبر ارتفاع 118 رو داشتم اما چند سال قبل بنا به دلایلی مجبور شدم بفروشمش , و خودم مجبور شدم پیانو برادرم که یک otto meister ارتفاع 117 بود و سال 87 گرفته بودش رو برای استفاده خودم بردارم...

بنده از این پیانو خیلی راضی هستم به خصوص از تاچش و نرمی پدالها و صدای متعادلش و در این مدت نسبتا طولانی هم که استفاده شده کوچکترین مشکلی پیدا نکرده...

از طرفی برند otto meister تنها برند چینی تولید پیانو هست که اجازه فروش محصولاتش رو در آمریکا داره که قاعدتا به این معناست که نسبت به قیمت ارزانش کیفیت مناسبی داره که اجازه فروش در کشورهای آمریکای شمالی رو داره.

اما باید مراقب باشید که متاسفانه با اطلاعاتی که بنده دارم همین برند otto meister حداقل در برهه ای از زمان توسط برخی افراد سودجو در داخل ایران به طور غیر قانونی در شهرک صنعتی اراک تولید میشد و حتی ارتفاع هایی مثل 128 یا 131 ازش تولید میشد که توی سایت سازندش هم چنین ارتفاع هایی وجود نداره !

برای این برند ها شما نمایشگاهی رو میشناسید که بشه این مدل ها رو تستکرد؟
    من تو لارستان جایی پیدا نکردم

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Green_moment [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

راستی سلام و همینطور خیلی ممنون از توضیحات خوبتون

9. کاربران زیر از mahmudiyan به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

برای این برند ها شما نمایشگاهی رو میشناسید که بشه این مدل ها رو تستکرد؟
    من تو لارستان جایی پیدا نکردم

- - - Updated - - -

راستی سلام و همینطور خیلی ممنون از توضیحات خوبتون

تنها نمایندگی رسمی Otto meister و C. steinbert در ایران آوای صبا سپاهان هستش که آدرس و تلفنش در تهران به شرح زیره :

تهران: سعادت آباد، نبش خیابان ششم، پلاک 36 تلفن:22087807

11. کاربران زیر از Green_moment به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    103873
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    15
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

با سلام خدمت همه ی اساتید عزیز
    دیروز من به همراه یکی از دوستام بازهم یه مقدار بررسی کردیم
    اول از همه یه فروشگاهی یه حرف جالبی زد
    گفت یه مدل پیانو از برند فیونا رو برای اولین بار داره وارد ایران میکنه که الان پیانو تو گمرکه و در آینده به نمایشگاه میرسه
    میگفت ارتفاع 121
    سیم رزلو
    اکشن رنر
    چکش آبل
    و در مورد چوبش هم یه اسمی گفت که من یادم نیست. گفت همون شرکتی که چوب های رنر رو تامین میکنه
    میگفت این پیانو خیلی خوبه و متریالش در حد و اندازه های یه پیانو 25 تومنیه ولی اول که وارد بشه قیمتش چیزی حدود 18 یا احتمالا کمتر بشه
    دلیلش هم این بود که میگفت وقتیدیه مدلی یا یه برندی تازه وارد کشور میشه من فروشنده میام برای اینکه اعتبار اون برند یا مدل رو به دست بیارم و اون رو بین مردم جا بندازن،اولش میام یه قیمت خیلی پایینتری ارائه میدم و بعد از 4 5 سال تازه قیمتم رو به حدی میرسونم که از اون جنس سود به دست بیارم
    میگفت یه مدل دیگه ای رو 3 سال پیش میفروخت همون حدود 18 تومن. چند روز پیش که یکی از اون ندل رو فروخته بود داده بود 25 و 800. و میگفت کسایی که اون موقع هم با قیمت کم خریدند الان دارن با قیمت 23 22 میفروشن پیانوشون رو
    مدل دقیقش رو یادس نبود و فقط برند و ارتفاع رو به من گفت
    نظرتون درمورد این گزینه چیه؟
    گفت احتمالا حدود یک ماه دیگه برسه براشون. شاید. هم زودتر
    در مورد برند پرزینا هم یه نکته ای وجود داره
    نمایشگاه لارستان پرزینا مدل 119 سانتی که قیمتش حدود 16 تومن هست رو نداره و امثال من مدل 122 و یا احیانا 121 رو تست کردند
    من دیروز رفتم نمایشگاه پارک ملت که اونجا مدل 119 رو هم داشت
    119 یه مقداری با 122 تفاوت داشت و کیفیت اکشن و صداشون متفاوت بود یه مقدا
    من احساس کردم که این اشتباه رو کردم که مدل 122 پرزینا رو با برند های دیگه مقایسه کردم و به این دلیل باعث شده فکر کنم پرزینا خیلی بهتر از باقی رقباست
    گرچه مدل 199 هم احتمالا تو اون رنج قیمت گزینه اول من باشه
    اینجا من چند بدر دیدم که اساتید گفتند بودجه 15 16 تومن برایدخرید پیانو آکوستیک مناسب نیست
    فروشنده هم به من میگفت برای امثال تو که میدونند میخوان جدی پیانو کار کنند من به سدت توصیه میکنم مدل 123 یا نهایت 122 رو بگیرند که قیمت هاشون به ترتیب چزیزی حدود 21 و 20 میشد
    راستش من خیلی به شک افتادم چون تفاوت زیادی بین این مدل های 122 و 123 در مقابل 119 احساس کردم. مخصوصا 123 که خیلی خوب بود
    من ترجیح میدم هزینه هام تا جای ممکن کم باشه ولی شابد اگه واقعا به این نتیجه برسم که لازمه حدود 20 تومن هزینه کنم شاید بتونم به سختی تو این رنج خرید کنم
    نظرتون چیه؟
    یه پیانو 16 تومنی میتونه تا سطح خوبی کارم رو راه بندازه. یا نه؟
    خرید پیانو حدود 20 تومنی چقدر ضرورت داره و چقدر مفیدتره؟
    لطفا یه مقدار راهنماییم کنید
    و در مورد مدل ها هم اینکه مدل 123 پرزینا رو هم من و هم دوستم خیلی پسندیدیم و چند تا رنگ هم همونجا داشت و گفت رنگ مشکی فقط یه دونه همین که اینجسات مونده و اگه شما خرید کنید دقیقا همین مدل رو خواهید خرید
    تو این رنج حدود 20 تومن شما چه مدل های دیگه ای رو توصیه میکنید؟
    و در مورد رنگ هم من به شدت ترجیح میدم به جای زیبایی بیشتر،برای کیفیت بهتر هزینه کنم و ارزونترین رنگ رو قطعا ترجیح میدم
    و البته از رنگ مشکی هم تا حدی خوشم میاد
    ولی به شرط اینکه تفاوت رنگ ها فقط مروبط به ظاهر باشه و تاثیر تو کیفیت و ماندگاری پیانو نداشته باشه
    لطفا یه مقدار در مورد رنگ ها هم توضیح بدید که آیا به جز ظاهر و زیبایی تفاوت دیگه ای هم دارند یا نه؟
    در مورد هایلون، سمیک،اشتینبرت و اتو مایستر هنوز نرفتم نمایشگاهاشون رو ولی برای سمیک یه مدل یه جایی دیدم که خیلی خوشم نیومد() البته یه مدل لزوما خیلی هم تعیین کننده نیست) و از هایلون هم قبلا تو آموزشگاه با دو تا مدل ازش زده بودم
    یکی h-1ep که به نظرم خوب بود و قیمتش 25 ملیون گفت نمایندگی ولی بعید میدونم نسبت به رقبای دیگه اون رنج قیمت گزینه مناسبی باشه
    یکی دیگه هم مدل hu-125A که مطمئن نیستم ولی فکر کنم قیمتش حدود 20 21 هست ولی از کیفیتش خوشم نیومد تو آموزشگاه
    ویرایش توسط mahmudiyan : Friday 20 November 2015 در ساعت 02:12 PM دلیل: کامل کردن

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

من ترجیح میدم هزینه هام تا جای ممکن کم باشه ولی شابد اگه واقعا به این نتیجه برسم که لازمه حدود 20 تومن هزینه کنم شاید بتونم به سختی تو این رنج خرید کنم
    نظرتون چیه؟
    یه پیانو 16 تومنی میتونه تا سطح خوبی کارم رو راه بندازه. یا نه؟
    خرید پیانو حدود 20 تومنی چقدر ضرورت داره و چقدر مفیدتره؟
    لطفا یه مقدار راهنماییم کنید
    سلام مجدد خدمت دوست عزیزم
    در رابطه با پیانو، خودتون شاید بدونید چیزی نیست که امروز کارتون رو راه بندازه و فردا بخواید بفروشیدش یکی دیگه بخرید. با خرید یه اتوموبیل خیلی فرق داره و در اغلب موارد استفاده کننده اول و آخرش خودتون خواهید بود.
    با این وصف بنده هم پیشنهاد میکنم اگه بتونید هزینه بیشتری کنید حتما اینکارو رو انجام بدید. دوست عزیزم، ارتفاع فقط به حجم صدا برمیگرده و ارتباط خاصی به کیفیت اکشن نداره. البته وقتی از حدش پایین تر بیاد مثلا از 114 پایین تر دیگه شخصا توصیه نمیکنم! همینطور در رابطه با رنگ هیچ تاثیری در کیفیت نداره و فقط فقط سلیقه ای هست.

اگه بتونید بودجتون رو تا 20 افزایش بدید من شخصا اون پرزینایی که دیدید رو بسیار میپسندم. اینطوری بگم اگه من بخوام با این بودجه سازی بخرم حتما اون رو میخرم! وبر 118 هم میتونه انتخاب بسیار خوبی باشه. اگر بتونید 2 3تومن دیگه بزارید روش یه U1j هم میتونید تهیه کنید. سازیه که سالهای ساله که امتحانش رو پس داده در حفظ کیفیتش.
    به همین صورتی که پیش میرید مارو در جریان بزارید.

14. 4 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    103873
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    15
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام مجدد خدمت دوست عزیزم
    در رابطه با پیانو، خودتون شاید بدونید چیزی نیست که امروز کارتون رو راه بندازه و فردا بخواید بفروشیدش یکی دیگه بخرید. با خرید یه اتوموبیل خیلی فرق داره و در اغلب موارد استفاده کننده اول و آخرش خودتون خواهید بود.
    با این وصف بنده هم پیشنهاد میکنم اگه بتونید هزینه بیشتری کنید حتما اینکارو رو انجام بدید. دوست عزیزم، ارتفاع فقط به حجم صدا برمیگرده و ارتباط خاصی به کیفیت اکشن نداره. البته وقتی از حدش پایین تر بیاد مثلا از 114 پایین تر دیگه شخصا توصیه نمیکنم! همینطور در رابطه با رنگ هیچ تاثیری در کیفیت نداره و فقط فقط سلیقه ای هست.

اگه بتونید بودجتون رو تا 20 افزایش بدید من شخصا اون پرزینایی که دیدید رو بسیار میپسندم. اینطوری بگم اگه من بخوام با این بودجه سازی بخرم حتما اون رو میخرم! وبر 118 هم میتونه انتخاب بسیار خوبی باشه. اگر بتونید 2 3تومن دیگه بزارید روش یه U1j هم میتونید تهیه کنید. سازیه که سالهای ساله که امتحانش رو پس داده در حفظ کیفیتش.
    به همین صورتی که پیش میرید مارو در جریان بزارید.
    خیلی. ممنون
    در مورد اون فیونا نظری ندارید؟
    اگه واقعا پیانو خوبی باشه و صرفا به خاطر همون دلیلی که گفتم بشه انقدر ارزونتر خریدش میتدنه گزینه خوبی باشه
    در مورد ارتفاع هم درسته که حجم صدا هم تغییر میکنه
    ولی چیزهای دیگه ای هم تغییر میکنه
    مثلا کلاویه ها هذچه ارتفاعشون بیشتر بشه طولشون هم بیشتر میشه . از اونجایی که طول کلایوه های گرند خیلی بیشتر از دیواریه هرچه ارتفاع دیواری بیشتر میشه به گرند نزدیک تر میشه و اکشنش یه مقدار شباهت بیشتری به گرند پیدا مکینه
    ضمن اینکه کلا هم کیفیتش بهتر میشه با بلند تر شدن طول کلاویه
    در مورد یاماها هم من فکر میکردم این مدل قیمتش بیشتر باشه و تستش نکردم
    ولی معمولا پیانو های یاماها به دلیل صدای شارپشون خیلی من رو جذب نکردند
    البته این راجع به دیواری هاشه و گرند های خوبش حسابشون فرق داره
    و در مورد پرزینا هم شما نمایشگاه مطهری رو رفتید دیگه؟
    اونجا 122 که بود 123 هم فکر کنم بود و تا جایی که یادمه روبروی هم بودند
    بین 122 و 123 که حدود یک ملیون تفاوت داشتند شما کدوم رد پیشنهاد میکنید؟ تفاوتشون به یک ملیون می ارزید؟
    خود فروشنده به شدت 123 رو توصیه میکرد اما میگفت 122 هم خوبه
    و یه نکته دیگه ای هم اینکه برای پیانو آکوستیک اگه یه پیانو ای رو برای نمایشگاه گذاشته باشند،اگه دقیقا همون پیانو رو بخوام بخرم نباید به این دلیل تخفیف بگیرم از فروشنده؟یه هر حال با ساز کاملا نو یه مقدار فرق میکنه دیگه
    مثلا برای دیجیتال من بادمه یه جایی 10 درصد تخفیف میداد. ولی آکوستیکش رو نمیدونم

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

خیلی. ممنون
    اگه واقعا پیانو خوبی باشه و صرفا به خاطر همون دلیلی که گفتم بشه انقدر ارزونتر خریدش میتدنه گزینه خوبی باشه
    مثلا کلاویه ها هذچه ارتفاعشون بیشتر بشه طولشون هم بیشتر میشه . از اونجایی که طول کلایوه های گرند خیلی بیشتر از دیواریه هرچه ارتفاع دیواری بیشتر میشه به گرند نزدیک تر میشه و اکشنش یه مقدار شباهت بیشتری به گرند پیدا مکینه
    بین 122 و 123 که حدود یک ملیون تفاوت داشتند شما کدوم رد پیشنهاد میکنید؟ تفاوتشون به یک ملیون می ارزید؟
    و یه نکته دیگه ای هم اینکه برای پیانو آکوستیک اگه یه پیانو ای رو برای نمایشگاه گذاشته باشند،اگه دقیقا همون پیانو رو بخوام بخرم نباید به این دلیل تخفیف بگیرم از فروشنده؟یه هر حال با ساز کاملا نو یه مقدار فرق میکنه دیگه
    سلام عزیزم
    اولا ما در رابطه با پیانوهای گرند صحبت نمیکنیم. دوم اینکه طول کلاویه ربطی به ارتفاع ساز نداره. کی اینو رو بهتون گفته؟!! کلاویه یه چیز کاملا ثابته حتی اگه منظورتون اکشن ساز هست باز هم میتونه تفاوتی نداشته باشه. طول سیم و صفحه صدا برای تقویت و حجم دهی به صدای ساز هستن و ساز و کاری کاملا جدا از اکشن اونن. مگه اینکه برندی در سری های مختلف خودش که تفاوت قیمت چشمگیری با هم دارن از اکشن های مختلف استفاده کنه. مثلا کاوایی میدونم اینکارو میکنه و یاماها هم همچنین. به عنوان مثال یه JU109 هرگز اکشنی معادل یه U1 نداره. ولی به دلیل اختلاف ارتفاع. بلکه به خاطر قیمت تمام شدست. شخصا اکشن یه شیمل 114 رو به یه U5 هم کاملا ترجیح میدم.
    ولی پرزینا من فکر نکنم اونقدر تنوع مدل و سری داشته باشه که حالا چنین آپشن‌هایی رو در این وسعت قائل بشه. ولی خب دیدم که روی مدل های گران قیمت ترش از اکشن گران قیمت تری استفاده کرده! ولی اینطور نیست که بسته به ارتفاع از اکشن های جور واجور استفاده بشه.

پیانو رو از نزدیک تست کنید بعد تصمیم بگیرید. به گفته ها و شنیده ها توجهی نکنید. مثلا من میدونستم که سمیک بشدت تیز و شفافه ولی باز هم توصیه کردم تست کنید. این در رابطه با یاماها هم کاملا صدق میکنه.

در رابطه با پرزینای 122 123 اولا اینکه بله در فروشگاه مطهری اونار تست کردم. ثانیا متاسفانه حضور ذهن ندارم که کدوم بهتر بوده :-دی
    دلایلشون برای تاکید روی 123 چی بوده؟ اگه اومد یجور اکشن یا صفحه صدای خاصی رو بکار بردن خب آره میارزه ولی اگه فقط صرفا بحث ارتفاع هست به نظر شخصی بنده خیر !

من شخصا هرگز پیانوی داخل نمایشگاه رو برای خرید انتخاب نمیکنم. ولی اگه خیلی مشکلی ندارید دیگه باید حسابی تحفیف بگیرید قانونی نداره به اونصورت. اینم یادمه که گفتن اگه خرید نقدی باشه 5 6 درصد تخفیف میدن.

فیونا رو اصلا نشنیدم. اسم اون دختره تو فیلم euro trip نبود؟ :-دی
    از برندهای شناخته شده خرید کنید تا خیالتون همیشه راحت باشه.
    ویرایش توسط amir1055 : Saturday 21 November 2015 در ساعت 11:39 AM

17. 4 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

خیلی. ممنون

همونطور که امیر عزیز فرمودند در مدلهای یک سان ارتفاع ساز به هیچ وجه تغییری در نوع کلاویه یا اکشن نداره مگر اینکه کلا مدل ساز عوض بشه..

و در ضمن چیزی به نام طول کلاویه های گراند نداریم اگر منظورتون طول فاصله چکش ها تا سیم هاست که با تراز نگهدارنده تنظیم میشه و امکان تغییرات ارتفاع کلاویه های بسار جزئی هستش و مگر در رگولاژهای بسیار پیشرفته جایی کاربرد نداره..

تفاوت پایه ای اکشن های پیانو های گراند با آپرایت در استفاده اکشن از جاذبه زمین به عنوان تسهیل کننده روند باز گشت چکشهاست چیزی که باعث میشه اصطلاحا رپتیشن پیانو های گراند بالاتر از پیانو های آپرایت قرار بگیره و به هیچ چیز دیگه هم ربطی نداره ...

چندان به صحبتهای فروشنده ها توجه نکنید متاسفانه بسیاریشون حتی قادر نیستن برخی از ساده ترین آثار پیانو رو اجرا کنن و یا حتی قطعات پیانو رو با نوع کاربرد نام ببرن...

بهترین راه تست پیانو فقط خودتون هست و البته مشاوره با افراد آشنا با ساز یا مطرح کردن مسائل توی همین سایت که خوشبختانه تمامی این کارها رو انجام میدید..

چندتا چیز رو باید در نظر داشته باشید اول اینکه رنگ مشکی ساز پیانو عموما پونصد هزار تا یک میلیون تومن کمتر از رنگهای دیگست...

دوم اینکه فریب ظاهر پیانو رو نخورید بیشتر به صدا و اکشن توجه کنید ..

تمامی مدل ها رو تست کنید و به دقت صداشون رو گوش بدید و به اکشن و تاچ حساس باشید هم برندهایی که بنده بهتون معرفی کردم مثل c. steinbert یا otto meister یا وبر و یاماها و پرزینا که دوست بزرگوار امیر پیشنهاد دادن باز برید تک تک فروشگا ها و تست کنید و نسبت قیمت با نوع تاچ و صدای ساز رو بررسی کنید تا بتونید انتخاب عاقلانه داشته باشید..

و اینو بدونید صرفا قیمت بالاتر دلیل بر بهتر بودن پیانو نمیشه.. یک پیانو هر سال نیاز به دوبار کوک داره و معمولا هر دو سال یک بار نیاز به یک رگولاژ پس هزینه های بعد رو هم مد نظر داشته باشید..

بهترین پیانو برای شما پیانویی هستش که با بودجه شما همخوانی داشته باشه و دارای کیفیت مناسب در حد بودجتون باشه..

و البته با خرید نقدی پیانو آکوستیک معمولا میتونید تا سقف 5 یا 10 درصد تخفیف بگیرید که البته بسته به نوع فروشنده ها فرق میکنه..

19. 4 کاربر برای این پست از Green_moment تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    103873
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    15
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام عزیزم
    اولا ما در رابطه با پیانوهای گرند صحبت نمیکنیم. دوم اینکه طول کلاویه ربطی به ارتفاع ساز نداره. کی اینو رو بهتون گفته؟!! کلاویه یه چیز کاملا ثابته حتی اگه منظورتون اکشن ساز هست باز هم میتونه تفاوتی نداشته باشه. طول سیم و صفحه صدا برای تقویت و حجم دهی به صدای ساز هستن و ساز و کاری کاملا جدا از اکشن اونن. مگه اینکه برندی در سری های مختلف خودش که تفاوت قیمت چشمگیری با هم دارن از اکشن های مختلف استفاده کنه. مثلا کاوایی میدونم اینکارو میکنه و یاماها هم همچنین. به عنوان مثال یه JU109 هرگز اکشنی معادل یه U1 نداره. ولی به دلیل اختلاف ارتفاع. بلکه به خاطر قیمت تمام شدست. شخصا اکشن یه شیمل 114 رو به یه U5 هم کاملا ترجیح میدم.
    ولی پرزینا من فکر نکنم اونقدر تنوع مدل و سری داشته باشه که حالا چنین آپشن‌هایی رو در این وسعت قائل بشه. ولی خب دیدم که روی مدل های گران قیمت ترش از اکشن گران قیمت تری استفاده کرده! ولی اینطور نیست که بسته به ارتفاع از اکشن های جور واجور استفاده بشه.

پیانو رو از نزدیک تست کنید بعد تصمیم بگیرید. به گفته ها و شنیده ها توجهی نکنید. مثلا من میدونستم که سمیک بشدت تیز و شفافه ولی باز هم توصیه کردم تست کنید. این در رابطه با یاماها هم کاملا صدق میکنه.

در رابطه با پرزینای 122 123 اولا اینکه بله در فروشگاه مطهری اونار تست کردم. ثانیا متاسفانه حضور ذهن ندارم که کدوم بهتر بوده :-دی
    دلایلشون برای تاکید روی 123 چی بوده؟ اگه اومد یجور اکشن یا صفحه صدای خاصی رو بکار بردن خب آره میارزه ولی اگه فقط صرفا بحث ارتفاع هست به نظر شخصی بنده خیر !

من شخصا هرگز پیانوی داخل نمایشگاه رو برای خرید انتخاب نمیکنم. ولی اگه خیلی مشکلی ندارید دیگه باید حسابی تحفیف بگیرید قانونی نداره به اونصورت. اینم یادمه که گفتن اگه خرید نقدی باشه 5 6 درصد تخفیف میدن.

فیونا رو اصلا نشنیدم. اسم اون دختره تو فیلم euro trip نبود؟ :-دی
    از برندهای شناخته شده خرید کنید تا خیالتون همیشه راحت باشه.
    سلام
    در مورد تفاوت پرزینا 122 و 123 نه حرف خاصی نزد فروشنده
    البته گفت که 122 هم خیلی خوبه ولی 123 بهتره
    تفاوتی که 122 و 123 با مدل هایی قبلیشون یعنی 121 و 119 دارن تا جایی که من میدونم روی کاغذ صرفا داشتند صفحه صدای شناوره
    احتمالا اگه تو اینترنت سرچ کنید ساز و کار floating soundboard که پرزینا استفاده میکنه رو بتونید پیدا گنید
    دیگه یادم نمیاد تفاوت خاصی گفته باشند ولی خوب من شخصا یه مقدار احساس بهتر بودن داشتم نسبت به 122 که شاید هم به خاطر صرفا بهتر بودن اون سازی که تو نمایشگاه گذاشته شده بود یا موقعیتش تو مغاره باشه. یا حتی صرفا به خاطر تعریف های فروشنده:دی
    البته الان که سایت پیانو طنین یعنی نمایندگی پرزینا رو دیدم برای همه مدل های 122 و 123 نوشته Bass String Length: 124,5 cm

با ابن حساب یعنی طول سیم هاشون هم تفاوتی نداره؟ ولی احتمالا تفاوت ابعاد چوب ها و صفحه صدا و اینجورچیزها بازهم تاثیر گذار باشه
    چرا میگید به هیچ وجه پیانوی خود نمایشگاه رو نمیخرید؟دلیل خاصی داره؟
    من از چند تا از فروشنده ها شنیدم اینکه اینجا با یه سازی بزنی ودبعد یه ساز دیگه ای رو بخری یه مقدار ممکنه مشکل ساز بشه و برای همین تو اکثر کشور ها معمولا همون سازی که تست میکنند رو میفروشند
    لطفا یه مقدار توضیح بدید
    و حالا اگه ضرورت پیدا کرد حدود تخفیف چقدر باید باشه برای این موضوع؟
    اگه تخفیف خوب بدن بهتر نیست به جای مدلی که نهایت بودجم به ساز آکبندش میرسه برم یه مدل یه مقدار بالاتر رو از نمایشگاه بخرم که قیمتاشون تقریبا برابر بشه؟
    و در مورد فیونا هم من این اسم رو فقط تو کارتون شرک میشناختم:دی
    پس یعنی این مورد رو هم کلا بیخیال بشم؟
    من تعریف اکشن رنر رو زیاد شنیده بودم
    از طرفی هم اون استدلالی که اون شخص آورد به نظر منطقی میومد و اگه اونجوری باشه خوب فرصت خوبیه برای خرید ساز بهتر با قیمت کمتر
    و در مورد اکشن هم چیزی که منظور من بود و از چند تا فروشنده شنیده بودم این بود که با افزایش ارتفاع پیانو،عمق پیانو هم بیشتر میشه
    کلاویه های پیانو یه بخشیش بیرونه که به دست نوازنده میخورند و مثل الاکلنگ یه پخشیش داخل ساز هست. به من گفتند هرچه ارتفاع پیانو بیشتر به(و در نتیجه عمق پیانو) باعث میشه اون بخش کلاویه که داخل ساز هست طول بیشتر بشه
    و میگفتند فارغ از اون سیستمی که مربوط به جاذبه زمین میشه،طول بخش داخلی کلاویه های گرند خیلی بیشتر از پیانو های دیواریه و اون شبیه ساز های اکشن هایی که اونجا داشت هم این موضوع رو کاملا نشون میداد
    حرف من سر این موضوع بود
    ویرایش توسط mahmudiyan : Saturday 21 November 2015 در ساعت 03:41 PM

21. 2 کاربر برای این پست از mahmudiyan تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

سلام
    در مورد تفاوت پرزینا 122 و 123 نه حرف خاصی نزد فروشنده
    البته گفت که 122 هم خیلی خوبه ولی 123 بهتره
    تفاوتی که 122 و 123 با مدل هایی قبلیشون یعنی 121 و 119 دارن تا جایی که من میدونم روی کاغذ صرفا داشتند صفحه صدای شناوره
    احتمالا اگه تو اینترنت سرچ کنید ساز و کار floating soundboard که پرزینا استفاده میکنه رو بتونید پیدا گنید
    دیگه یادم نمیاد تفاوت خاصی گفته باشند ولی خوب من شخصا یه مقدار احساس بهتر بودن داشتم نسبت به 122 که شاید هم به خاطر صرفا بهتر بودن اون سازی که تو نمایشگاه گذاشته شده بود یا موقعیتش تو مغاره باشه. یا حتی صرفا به خاطر تعریف های فروشنده:دی
    البته الان که سایت پیانو طنین یعنی نمایندگی پرزینا رو دیدم برای همه مدل های 122 و 123 نوشته Bass String Length: 124,5 cm

با ابن حساب یعنی طول سیم هاشون هم تفاوتی نداره؟ ولی احتمالا تفاوت ابعاد چوب ها و صفحه صدا و اینجورچیزها بازهم تاثیر گذار باشه
    چرا میگید به هیچ وجه پیانوی خود نمایشگاه رو نمیخرید؟دلیل خاصی داره؟
    من از چند تا از فروشنده ها شنیدم اینکه اینجا با یه سازی بزنی ودبعد یه ساز دیگه ای رو بخری یه مقدار ممکنه مشکل ساز بشه و برای همین تو اکثر کشور ها معمولا همون سازی که تست میکنند رو میفروشند
    لطفا یه مقدار توضیح بدید
    و حالا اگه ضرورت پیدا کرد حدود تخفیف چقدر باید باشه برای این موضوع؟
    اگه تخفیف خوب بدن بهتر نیست به جای مدلی که نهایت بودجم به ساز آکبندش میرسه برم یه مدل یه مقدار بالاتر رو از نمایشگاه بخرم که قیمتاشون تقریبا برابر بشه؟
    و در مورد فیونا هم من این اسم رو فقط تو کارتون شرک میشناختم:دی
    پس یعنی این مورد رو هم کلا بیخیال بشم؟
    من تعریف اکشن رنر رو زیاد شنیده بودم
    از طرفی هم اون استدلالی که اون شخص آورد به نظر منطقی میومد و اگه اونجوری باشه خوب فرصت خوبیه برای خرید ساز بهتر با قیمت کمتر
    و در مورد اکشن هم چیزی که منظور من بود و از چند تا فروشنده شنیده بودم این بود که با افزایش ارتفاع پیانو،عمق پیانو هم بیشتر میشه
    کلاویه های پیانو یه بخشیش بیرونه که به دست نوازنده میخورند و مثل الاکلنگ یه پخشیش داخل ساز هست. به من گفتند هرچه ارتفاع پیانو بیشتر به(و در نتیجه عمق پیانو) باعث میشه اون بخش کلاویه که داخل ساز هست طول بیشتر بشه
    و میگفتند فارغ از اون سیستمی که مربوط به جاذبه زمین میشه،طول بخش داخلی کلاویه های گرند خیلی بیشتر از پیانو های دیواریه و اون شبیه ساز های اکشن هایی که اونجا داشت هم این موضوع رو کاملا نشون میداد
    حرف من سر این موضوع بود
    خب فناوری شناور بودن صفحه صدا ارزش پرداخت قدری هزینه بیشتر رو داره به نظر شخصی بنده.
    والا من هرگز فیونا رو نشنیدم. دقت کنید در رابطه با کیفیت اون چیزی نگفتم. برندهای اینچنینی رو تمایلی به تستش ندارم حالا دلایل خودمم دارم براش!!
    در رابطه با کلاویه و اکشن پیانو حرف فروشنده محترم رو بکل فراموش کنید. ممکنه بپرسم کدوم نمایندگی این حرف رو زد؟ تاکید میکنم ما در رابطه با گرند صحبت نمیکنیم. موضوعات رو باهم قاطی نکنیم اون ساز و کار اکشن متفاوتی داره.

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    103873
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    15
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

خب فناوری شناور بودن صفحه صدا ارزش پرداخت قدری هزینه بیشتر رو داره به نظر شخصی بنده.
    والا من هرگز فیونا رو نشنیدم. دقت کنید در رابطه با کیفیت اون چیزی نگفتم. برندهای اینچنینی رو تمایلی به تستش ندارم حالا دلایل خودمم دارم براش!!
    در رابطه با کلاویه و اکشن پیانو حرف فروشنده محترم رو بکل فراموش کنید. ممکنه بپرسم کدوم نمایندگی این حرف رو زد؟ تاکید میکنم ما در رابطه با گرند صحبت نمیکنیم. موضوعات رو باهم قاطی نکنیم اون ساز و کار اکشن متفاوتی داره.
    من این حرف رو اول از همون فروشگاهیی که فیونا رو مطرح کرد شنیدم
    شعبه پارک ملت پرزینا هم یه تایید حدودی ای کرد
    شعبه مطهری رو هم یادم نیست گفت یا نه
    در مورد فناوری شناور این فناوری برای 122 و 123 و بالاتر از اون ها هست
    ولی برای 121 و 119 نیست
    با اینحال بین 122 و 123 کدوم مناسبترند؟
    تا جایی که یادمه 122 پایه صاف داشت و 123 پایه آهویی که خوب من آهویی رو بیشتر دویت دارم ولی ترجیح میدمپول برای ظاهر ندم تا جای ممکن و فکر کنم پایه آهکیی داشتن یه مقدار باعث گرونتر شدن پیانو میشه و اگه اینجوری باشه این یه پوئن مثبت به نفع 122 هست
    در مورد نخریدن پیانو نمایشگاه هم لطفا یه مقدار توضیح بدید(ترجیحا نوشته پست قبلیم رو دوباره بخونید)

24. کاربران زیر از mahmudiyan به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Silence آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    502
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    302
    126 بار تشکر شده در 76 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    میزان امتیاز
    0

یه سوال... البته یادم نیست که قبلا پرسیده شده یا خیر...
    آیا پیانو های برگمولر رو کسی تست کرده؟... چطور سازی هست؟...

این برند به گفته وارد کننده ش آلمانی هست!... می خوام بدونم آیا همچین صحبتی صحت داره؟...
    ...There isn't any start point
    ...Pianol.ir

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

من این حرف رو اول از همون فروشگاهیی که فیونا رو مطرح کرد شنیدم
    شعبه پارک ملت پرزینا هم یه تایید حدودی ای کرد
    شعبه مطهری رو هم یادم نیست گفت یا نه
    در مورد فناوری شناور این فناوری برای 122 و 123 و بالاتر از اون ها هست
    ولی برای 121 و 119 نیست
    با اینحال بین 122 و 123 کدوم مناسبترند؟
    تا جایی که یادمه 122 پایه صاف داشت و 123 پایه آهویی که خوب من آهویی رو بیشتر دویت دارم ولی ترجیح میدمپول برای ظاهر ندم تا جای ممکن و فکر کنم پایه آهکیی داشتن یه مقدار باعث گرونتر شدن پیانو میشه و اگه اینجوری باشه این یه پوئن مثبت به نفع 122 هست
    در مورد نخریدن پیانو نمایشگاه هم لطفا یه مقدار توضیح بدید(ترجیحا نوشته پست قبلیم رو دوباره بخونید)
    یه مثال براتون میزنم.
    یکی از فروشنده ها تعریف میکرد زمانی یه خانواده با یه بچه کوچیک اومدن برا خرید... ضمن اینکه چیزی هم نخریدن بچه کوچیک درب هیدرولیکی یکی از سازها رو چنان کوبید که کلا دربش خراب شد... میگفت کلی خرج تعمیرش کردیم... اینا رو بزارید کنار آدمایی که نه مثل من و شما؛ بلکه فقط برای تفریح و خنده میان پشت ساز میشینن و میکوبن رو کلاویه ها! بگذریم از نگهداری تقریبا افتضاح ساز در فروشگاه. اینجا ایرانه... اگه اونا ساز فروش نمیشدن خب میرفتن میوه فروش میشدن یا مثلا تو کار خرید و فروش ماشین مثلا... اگه تو یه کشوری مثله آلمان مردم حتی بچه های خیلی کوچیک با ادب و احترام نسبت به آلت هنری رفتار میکنن بله بنده هم قبول دارم سازی که به دلم نشست رو میگرم.
    بهرحال یه موقع هست که پیانوی شما دست سازه مثله یه اشتاین وی. معروفه که هر اشتاین وی صدای منحصر به فرد خودش رو داره. مثلا وقتی یه پیانسیت کنسرتی میره برا خرید ساز، اونی رو میخره که خودش پشتش نشسته و تست کرده و صداش رو پسندیده. هیچ وقت نمیگه یدونه ازینا از انبار برام بفرستید!!! در مورد سازهایی که کارخونه و ماشین تولیدشون میکنه وضع فرق داره همه یه صدا دارن و نگرانی وجود نداره. این دلیل شخصی خودمه. دوست ندارم سازم احتمالا تعمیری باشه. دل چرکینم همش.

اگه تفاوت فقط پایه آهوییه خب اگه نظر من رو بخواید اون ارزانتره رو میگیرم. ولی باز هم بسته به سلیقه شما داره.

27. کاربران زیر از amir1055 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 119 از 129 نخستنخست ... 1969109115116117118119120121122123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)