لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 109 از 129 نخستنخست ... 95999105106107108109110111112113119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,729 به 1,744 از 2053

موضوع: راهنمایی برای خرید پیانو آکوستیک

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    121454
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    7
    7 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام عزیزم
    والا تا جایی که بنده اطلاع دارم و همین الان هم براتون یه جستجوی کوتاه انجام دادم چنین برندی وجود نداره. مطمئنید اسمش همین بوده؟
    بله منم جستجو كردم چيزي پيدا نكردم. گفتم اينجا بپرسم شايد شما بدونيد. ميگفت براي ٢٠ سال پيش هست و قيمتش هم ١٠ تومن. و ژاپنيه. حالا اين هفته باز ميرم ببينم شايد اسمشو اشتباه ميكنم

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    میزان امتیاز
    17

یک سوال برای من پیش امده. سیم ها در پیانو اکوستیک با ظربه خوردن توسط چکشی که از کلاویه میاد به صدا در میاند؟
    اگر این طور هست چطور با نگه داشتن یک کلید صدا تداوم پیدا میکنه (و ایا اصلا این مسئله مثل کیبرد و پیانو دیجتال در پیانو اکوستیک هم به همین صورت هست یا نیست) ؟
    و مسئله دیگه انیکه تداوم صدا (بدون پدال ساستن) در پیانو اکوستیک به مانند دیجتال هست و یا صدا دیر تر میوت میشه؟! چون یک سیم مدت بیشتری برای از رزش در امدن نیاز داره مخصوصا وقتی طیف طولانی تری رو طی میکنه. (مثلا در سیم هایی که طول بیشتری دارند) ... مثلا توی گیتار یا چنگ یا خیلی از سازهای سیمی دیگه مثل سنتور وقتی یک سیم نواخته میشه روش (که حالا در سنتور مضراب مثل چکش به سیم فرود میاد) سیم مدتی طول میکشه تا از صدا بیافته مثل حالتی که شما تو پیانو دیجتال یا کیبرد از پدال ساستن استفاده میکنی.
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط alimetallica_2 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یک سوال برای من پیش امده. سیم ها در پیانو اکوستیک با ظربه خوردن توسط چکشی که از کلاویه میاد به صدا در میاند؟
    اگر این طور هست چطور با نگه داشتن یک کلید صدا تداوم پیدا میکنه (و ایا اصلا این مسئله مثل کیبرد و پیانو دیجتال در پیانو اکوستیک هم به همین صورت هست یا نیست) ؟
    و مسئله دیگه انیکه تداوم صدا (بدون پدال ساستن) در پیانو اکوستیک به مانند دیجتال هست و یا صدا دیر تر میوت میشه؟! چون یک سیم مدت بیشتری برای از رزش در امدن نیاز داره مخصوصا وقتی طیف طولانی تری رو طی میکنه. (مثلا در سیم هایی که طول بیشتری دارند) ... مثلا توی گیتار یا چنگ یا خیلی از سازهای سیمی دیگه مثل سنتور وقتی یک سیم نواخته میشه روش (که حالا در سنتور مضراب مثل چکش به سیم فرود میاد) سیم مدتی طول میکشه تا از صدا بیافته مثل حالتی که شما تو پیانو دیجتال یا کیبرد از پدال ساستن استفاده میکنی.
    سلام عزیزم
    در حالت عادی روی همه سیم ها دمپر قرار داره. وقتی کلاویه ای فشار داده میشه دمپر از اون سیم دور میشه و ضربه ای توسطه چکش پشت کلاویه به سیم مربوطه نواخته میشه و به محض رها کردن اون، دمپر مربوط به اون کلاویه روی سیم مربوطه قرار میگیره و صدا قطع میشه. وقتی با پدال کار میکنید، همه دمپرها از کلاویه ها دور میشن برای همین حتی وقتی کلید رو رها هم میکنید همچنان صدا شنیده میشه.

مورد بعدی که فرمودید تو دو قسمت جواب میدم. اول اینکه، این مورد مربوط به رزونانس سیم ها میشه که در همه سازهای سیمی صادقه. وقتی چکش به سیمی ضربه میزنه، فرکانس تولید شده از صدای اون سیم، باقی سیم ها در حول و اطراف خودش رو هم به لرزش در میاره. و لرزش هم تولید صدایی بسیار خفیف میکنه. (که باعث میشه صدای یه پیانو آکوستیک از ابهت خاصی برخوردار بشه خصوصا در قسمت باسش). دوم اینکه، این مورد به صفحه صدا و کلیت ساز برمیگرده. وقتی صدایی تولید میشه، فرکانس اون صدا توسط صفحه صدا یا همون صحفه رزونانس، تقویت میشه و یکی از نتیجه هاش اینه که صدا به قول معروف کمی اکو پیدا میکنه. دو موردی که عرض کردم روی هم سبب میشه در یک ساز آکوستیک وقتی کلاویه ای رها میشه، صدا بطور تکانه‌ای میوت نمیشه (به قولی ناگهان کات نمیشه) بلکه برای لحظات خیلی کوتاهی سایه از اون صدا، ادامه پیدا میکنه.
    همچین عملکردی در سازهای دیجیتال سطح بالا، تا حدودی شبیه سازی شده ولی در سازهای سطح متوسط و پایین تر اثری ازش نیست.
    .Applaud, my friends, the comedy is over

4. 5 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    124763
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

با سلام به همه عزیزان
    من 1 ماهه میخوام واسه دختر 8 سالم که 2 ساله پیانو رو شروع کرده پیانو بگیرم ولی هر جی بیشتر تو بازار گشتم بیشتر گیج شدم . هر کسی یه چیزی میگه . الان حتی نمیدونم پیانو کارکرده بگیرم یا نو ؟اصلا چه برندی خوبه ؟ یاماها اندونزی خوبه ؟برگولر آلمان -چین چطور ؟challen? c-steinbert? یا هر برند دیگه ! گیج گیج شدم ! :(
    ممنون میشم اگه با اطلاعاتتون راهنمای من باشید

6. کاربران زیر از solli به خاطر این پست تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط solli [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلام به همه عزیزان
    من 1 ماهه میخوام واسه دختر 8 سالم که 2 ساله پیانو رو شروع کرده پیانو بگیرم ولی هر جی بیشتر تو بازار گشتم بیشتر گیج شدم . هر کسی یه چیزی میگه . الان حتی نمیدونم پیانو کارکرده بگیرم یا نو ؟اصلا چه برندی خوبه ؟ یاماها اندونزی خوبه ؟برگولر آلمان -چین چطور ؟challen? c-steinbert? یا هر برند دیگه ! گیج گیج شدم ! :(
    ممنون میشم اگه با اطلاعاتتون راهنمای من باشید
    سلام عزیزم
    چه پدر خوبی،
    بودجتون و مشخصات محلی که قراره ساز رو اونجا بزارید رو لطفا بفرمایید تا بنده و دوستان دیگه بتونیم بهتر راهنمایی کنیم.

8. کاربران زیر از amir1055 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    124763
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام مجدد
    البته من مادر خوبی هستم :D
    حقیقتش ما اول نظرمون 15 تا 17 بودجه بود ولی با گشتی که زدیم به نظرم بهتره تا 22 بالا ببریم . (البته به شرطی که نو باشه با چک هم قبول میکنن) سالن منزلمون هم حدودا 100 متر میشه !
    مرسی از کمک شما

10. کاربران زیر از solli به خاطر این پست تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط solli [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام مجدد
    البته من مادر خوبی هستم :D
    حقیقتش ما اول نظرمون 15 تا 17 بودجه بود ولی با گشتی که زدیم به نظرم بهتره تا 22 بالا ببریم . (البته به شرطی که نو باشه با چک هم قبول میکنن) سالن منزلمون هم حدودا 100 متر میشه !
    مرسی از کمک شما
    پوزش میخوام ازتون :-D
    خب شما میتونید از دو برند وبر و یاماها سازتون رو تهیه کنید. از وبر یه W121 و از یاماها احتمالا یه U1J کاملا مناسب شماست.
    اکیدا توصیه میکنم سراغ برندهای گمنامی مثل برگمولر نرید؛ و شخصا (تاکید میکنم شخصا) چلن رو هم پیشنهاد نمیکنم. در رابطه با اشتاینبرت بنده اطلاع چندانی از کیفیتش ندارم.
    بهرحال دو مدلی که معرفی کردم، مدلهای بسیار معمول و مقبولی هستن و هر کدوم رو که پسند کردین متضرر نمیشید.

12. 2 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    124763
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    پوزش میخوام ازتون :-D
    خب شما میتونید از دو برند وبر و یاماها سازتون رو تهیه کنید. از وبر یه W121 و از یاماها احتمالا یه U1J کاملا مناسب شماست.
    اکیدا توصیه میکنم سراغ برندهای گمنامی مثل برگمولر نرید؛ و شخصا (تاکید میکنم شخصا) چلن رو هم پیشنهاد نمیکنم. در رابطه با اشتاینبرت بنده اطلاع چندانی از کیفیتش ندارم.
    بهرحال دو مدلی که معرفی کردم، مدلهای بسیار معمول و مقبولی هستن و هر کدوم رو که پسند کردین متضرر نمیشید.
    ممنون از راهنمایی شما
    یاماها اندونزی چوب و ABS با هم هستش آخه ، این مشکل میگن تو کیفیتش تاثیر زیادی داشته ! اینطور نیست آیا ؟

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

ممنون از راهنمایی شما
    یاماها اندونزی چوب و ABS با هم هستش آخه ، این مشکل میگن تو کیفیتش تاثیر زیادی داشته ! اینطور نیست آیا ؟
    سلام
    کیفیت محصولی که خریداری میکنید رابطه کاملا مستقیم با هزینه ای که میکنید داره. اگه بودجه‌تون دو برابر اینی که هست بود بنده یه یاماها U1 رو پیشنهاد میدادم یا مثلا یه کاوایی K3 و ...
    البته مدل هایی که عرض کردم مدل های با کیفیتی هستن خیلی از دوستان سایت ازین مدلها خریداری کردن و تا جایی که اصلاع داریم راضی هستن.

ABS که فرمودین بسیار بعید میدونم در یاماها بکار برده بشه چون این تکنولوژی منحصر به سازهای گران قیمت کاوایی هست مثل k6 یا k3.
    روی این خصیصه فروشنده ها متاسفانه از ناآشنایی خریدارها کمال سو استفاده رو میکنن و البته تو همین محفل هم خیلی دیدم دوستان این ویژگی رو منفی قلمداد میکنند و اون رو معادل با پلاستیک میدونن (!!) در حالی که تکنولوژی بسیار سطح بالایی درش بکار رفته که به کارکرد صحیح اکشن در دراز مدت کمک خیلی زیادی میکنه.

بگذریم. نگران این جزئیات نباشید، شما از یاماها و وبر خریداری میکنید که هردو از برندهای جهانی هستن. صدای هرکدوم رو پسندیدید اون رو انتخاب کنید.
    میتونید [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]رو هم ببینید و مطالعه کنید.

15. 4 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    124763
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام
    کیفیت محصولی که خریداری میکنید رابطه کاملا مستقیم با هزینه ای که میکنید داره. اگه بودجه‌تون دو برابر اینی که هست بود بنده یه یاماها U1 رو پیشنهاد میدادم یا مثلا یه کاوایی K3 و ...
    البته مدل هایی که عرض کردم مدل های با کیفیتی هستن خیلی از دوستان سایت ازین مدلها خریداری کردن و تا جایی که اصلاع داریم راضی هستن.

ABS که فرمودین بسیار بعید میدونم در یاماها بکار برده بشه چون این تکنولوژی منحصر به سازهای گران قیمت کاوایی هست مثل k6 یا k3.
    روی این خصیصه فروشنده ها متاسفانه از ناآشنایی خریدارها کمال سو استفاده رو میکنن و البته تو همین محفل هم خیلی دیدم دوستان این ویژگی رو منفی قلمداد میکنند و اون رو معادل با پلاستیک میدونن (!!) در حالی که تکنولوژی بسیار سطح بالایی درش بکار رفته که به کارکرد صحیح اکشن در دراز مدت کمک خیلی زیادی میکنه.

بگذریم. نگران این جزئیات نباشید، شما از یاماها و وبر خریداری میکنید که هردو از برندهای جهانی هستن. صدای هرکدوم رو پسندیدید اون رو انتخاب کنید.
    میتونید [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]رو هم ببینید و مطالعه کنید.
    باز هم ممنون از راهنمایی شما

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    میزان امتیاز
    17

سلام عزیزم
    در حالت عادی روی همه سیم ها دمپر قرار داره. وقتی کلاویه ای فشار داده میشه دمپر از اون سیم دور میشه و ضربه ای توسطه چکش پشت کلاویه به سیم مربوطه نواخته میشه و به محض رها کردن اون، دمپر مربوط به اون کلاویه روی سیم مربوطه قرار میگیره و صدا قطع میشه. وقتی با پدال کار میکنید، همه دمپرها از کلاویه ها دور میشن برای همین حتی وقتی کلید رو رها هم میکنید همچنان صدا شنیده میشه.

مورد بعدی که فرمودید تو دو قسمت جواب میدم. اول اینکه، این مورد مربوط به رزونانس سیم ها میشه که در همه سازهای سیمی صادقه. وقتی چکش به سیمی ضربه میزنه، فرکانس تولید شده از صدای اون سیم، باقی سیم ها در حول و اطراف خودش رو هم به لرزش در میاره. و لرزش هم تولید صدایی بسیار خفیف میکنه. (که باعث میشه صدای یه پیانو آکوستیک از ابهت خاصی برخوردار بشه خصوصا در قسمت باسش). دوم اینکه، این مورد به صفحه صدا و کلیت ساز برمیگرده. وقتی صدایی تولید میشه، فرکانس اون صدا توسط صفحه صدا یا همون صحفه رزونانس، تقویت میشه و یکی از نتیجه هاش اینه که صدا به قول معروف کمی اکو پیدا میکنه. دو موردی که عرض کردم روی هم سبب میشه در یک ساز آکوستیک وقتی کلاویه ای رها میشه، صدا بطور تکانه‌ای میوت نمیشه (به قولی ناگهان کات نمیشه) بلکه برای لحظات خیلی کوتاهی سایه از اون صدا، ادامه پیدا میکنه.
    همچین عملکردی در سازهای دیجیتال سطح بالا، تا حدودی شبیه سازی شده ولی در سازهای سطح متوسط و پایین تر اثری ازش نیست.
    خیلی عالی بود توضیحاتتون. خیلی ممنون و متشکر.
    به هر حال این دنیای اکوستیک دنیایی جدا هست از دنیای دیجتال که واقعا اگر امکان مالی و مکانی و جاییش برای کسی باشه خوب لذت نوازندگی رو هم چند برابر میکنه. اتفاقا امروز جمهوری که بودم چند ساز دیجتال تست کردم پیش یکی از دوستان و با دو تا ساز اکوستیک هم زدم که یکی گرند بود و یکی دیواری و واقعا تفاوت اینقدر بارز بود حتی تو حس نوازندگی که برام قابل وصف نیست (و به هر حال شما تجبرش کردید صدرصد) مخصوصا تداوم صدای سیم های بم تر در گرند پیانو معرکه بود. تو این حالت اکوستیک دیواری هم یک چیزی جالب بود و این بود که صدای که از ساز در میامد مانند روشن کردن افکت کروس بود و لرزش خاصی تو صدا به گوش میخورد (البته بیشتر شبیه کروس در افکت گیتار الکرتیک نه کروس در روی کیبرد و پیانو که کمی متفاوت هست با کروس در الکتریک و افکت های FX مخصوص کارهای استادیویی)
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

18. 2 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    124809
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

با سلام خدمت دوستان
    من قصد خريد پيانو آکوستيک با قيمت 20 الي 35 ميليون تومان دارم. با توجه به اين بودجه لطفا راهنمايي بفرماييد، آيا امکان خريد پيانوي اروپايي در اين رنج هست؟
    صفحات مربوطه را مطالعه کردم و در انتخاب مدلهاي توصيه شده (پتروف، شولتز پولمن ، وبرکره اي 121و ياماها U1 يا U3) مردد مانده ام.
    همچنين در يک گالري ، موارد ذيل جهت فروش معرفي شده اند، کداميک را توصيه ميفرماييد؟
    · YAMAHA U10A JAPAN- 2000 ... 30.000.000T
    · KAWAI K-18 ORIGINAL JAPAN.. (A. K)..2008...29.000.000T
    · KAWAI K18 SILENT OR-JAPAN.. (NEW)...27.000.000T
    · KAWAI 804-1 OR-JAPAN... 26.000.000 T
    · YAMAHA YU3S original japan ...35.000.000T
    · YAMAHA U1H JAPAN -1990... 25.000.000T
    · YAMAHA U3H&U3A BLACK-EBONY NEW...35.000.000T
    · YAMAHA U3A/U3H M/W NEW...35 TO 45.000.000T
    · KAWAI KU-1 126CM-ORIG/JAPAN 666758N BLACK 23.000.000T
    · YAMAHA U3 ORIG NIPPON GAK-987543 BLACK/JAPAN 30.000.000
    · YAMAHA U1D ORIG NIPPON GAK-429311 MOH/JAPAN 20.000.000T
    · KOHLER&CAMPBELL KC121FD MOH/WALN ...24.000.000.
    پيشاپيش از راهنماييهاي اساتيد سپاسگزارم.

20. 2 کاربر برای این پست از CalmMoonlight تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط CalmMoonlight [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلام خدمت دوستان
    من قصد خريد پيانو آکوستيک با قيمت 20 الي 35 ميليون تومان دارم. با توجه به اين بودجه لطفا راهنمايي بفرماييد، آيا امکان خريد پيانوي اروپايي در اين رنج هست؟
    صفحات مربوطه را مطالعه کردم و در انتخاب مدلهاي توصيه شده (پتروف، شولتز پولمن ، وبرکره اي 121و ياماها U1 يا U3) مردد مانده ام.
    همچنين در يک گالري ، موارد ذيل جهت فروش معرفي شده اند، کداميک را توصيه ميفرماييد؟
    · YAMAHA U10A JAPAN- 2000 ... 30.000.000T
    · KAWAI K-18 ORIGINAL JAPAN.. (A. K)..2008...29.000.000T
    · KAWAI K18 SILENT OR-JAPAN.. (NEW)...27.000.000T
    · KAWAI 804-1 OR-JAPAN... 26.000.000 T
    · YAMAHA YU3S original japan ...35.000.000T
    · YAMAHA U1H JAPAN -1990... 25.000.000T
    · YAMAHA U3H&U3A BLACK-EBONY NEW...35.000.000T
    · YAMAHA U3A/U3H M/W NEW...35 TO 45.000.000T
    · KAWAI KU-1 126CM-ORIG/JAPAN 666758N BLACK 23.000.000T
    · YAMAHA U3 ORIG NIPPON GAK-987543 BLACK/JAPAN 30.000.000
    · YAMAHA U1D ORIG NIPPON GAK-429311 MOH/JAPAN 20.000.000T
    · KOHLER&CAMPBELL KC121FD MOH/WALN ...24.000.000.
    پيشاپيش از راهنماييهاي اساتيد سپاسگزارم.
    سلام عزیزم
    بودجه شما فکر نمیکنم به پتروف و سازهای همرده اون برسه مگه اینکه سراغ دست دوم برید که بنده شخصا توصیه نمیکنم.
    من به شما U1 رو توصیه میکنم البته اکه با صداش مشکل ندارید. حتی میتونید برخی از مدل های آلبرت وبر رو هم در نظر داشته باشید که صدایی گرم تر دارن.

22. 3 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    124809
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام عزیزم
    بودجه شما فکر نمیکنم به پتروف و سازهای همرده اون برسه مگه اینکه سراغ دست دوم برید که بنده شخصا توصیه نمیکنم.
    من به شما U1 رو توصیه میکنم البته اکه با صداش مشکل ندارید. حتی میتونید برخی از مدل های آلبرت وبر رو هم در نظر داشته باشید که صدایی گرم تر دارن.
    ممنون دوست عزيز از پاسختون
    لطف ميکنين نظرتون رو راجع به مواردي که با قيمت ذکر کردم هم بگين.
    ممنون

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط CalmMoonlight [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون دوست عزيز از پاسختون
    لطف ميکنين نظرتون رو راجع به مواردي که با قيمت ذکر کردم هم بگين.
    ممنون
    خواهش میکنم عزیزم
    قبل از هرچیزی برای نظم بیشتر، جسارتا پستتون رو در تاپیک جداگانه ای که ایجاد شده بود برای ساز آکوسیتک حدف کردم. لطفا در همینجا سوالاتتون رو مطرح کنید.

لیستی که اینجا آوردین، سازهای زیادی رو در بر میگیره خصوصا انواع سری U یاماها رو که فکر کنم اگه بخوام راجع به تک تکشون نظر بدم، خودش به اندازه یک کتاب میشه. بنابراین موارد کلی که باید بدونید (شاید هم بدونید ار قبل) رو عرض میکنم خدمتتون.
    سری U یاماها در کنار YUS و SU بالاترین سطح خظ تولید پیانوهای آپرایت رو تشکیل میدن که انصفا از کیفیت ساخت فوق العاده ای هم برخوردارن. شما یه U1 بخرید برای نوه هاتون هم عین روز اولش کار میکنه!
    هر کدوم از این سه سری که عرض کردم خودشون توسط یک سری علائمی تفکیک میشن که به مفهوم خاصی اشاره داره. خصوصا در مورد سری U، و دوباره خصوصا مدل U3 این علائم به طرز افراطی زیاده که شما لزومی هم به دونستنش ندارید فقط بدونید سازهای بسیار عالی هستن. ولی، به شرطی دست دوم خریداری نشن. مثلا یه U3F معمولا متعلق به دهه 60 میلادی هستش و خرید یه ساز 50 ساله خیلی عاقلانه بنظر نمیاد ولی مثلا U3A جوانتر هست و شاید بشه نیم نگاهی بهش داشت. اگه ساز دست خودتون باشه میدونید باهاش چیکار کردید ولی سازی که 20 30 سال و بیشتر دست کس دیگه ای بوده فکر میکنم بررسی شرایطش یه آدم فنی رو هم به چالش بکشه چه رسد به من و شما! پس در مورد یاماها اینطور جمع بندی میکنم که اگه محیط منزلتون خیلی بزرگه یه U3 خیلی مناسبه و اگه آنچنان بزرگ نیست U1 ساز بسیار خوبیه. به نظر شخصی بنده پول با ارزشتون رو صرف سری گران قیمت YUS نکنید.

اما تو لیستتون به برند کاوایی هم اشاراتی شده. این یکی از برندهای مورد علاقه منه خصوصا k-3. افسوس که این مدل ها رو نمایندگی اون خیلی به ندرت برای فروش میذاره. گرچه این برند مورد علاقه شخصی بندست، ولی یه k18 با ارتفاع 112 به هیچ وجه ساز مناسبی به حساب نمیاد. ولی در رابطه با ku-1 شاید بشه نظر داد. بله ساز خوبیه ولی نه به خوبی یه U1. چیزی که نظر من رو به خودش جلب کرد این بود که جلوی همه کاوایی ها نوشته ژاپن. در حالی که همه این مدل های ساخت چین و مالزی هستن که البته نقطه ضعف بزرگی هم به حساب نمیاد.
    در رابطه با کولر اند کمپل تنها اطلاعی که دارم اینه که ساخت سمیک هست. همین :دی نظری راجع بهش ندارم.

در آخر توصیه اکید بنده اینه که ساز نو بخرید، خصوصا با بودجه مناسبی که در اختیار دارید.

25. 4 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    72971
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    13 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    0

دوستان سلام. یه پیانوی روسی با 30 سال کارکرد آیا ارزش خریدن رو داره؟ گوشی هاش تازه عوض شده و نمدش هم خوبه. کلاویه هاس هم بدون مشکل هستن. رنگ قهوه ای سوخته. میگه 4 میلیون و نیم. آپرایت هم هستش. خوبه این قیمت میگه یا نه؟ پیشاپیش ممنونم از راهنمایی هاتون.

27. کاربران زیر از hosseintarrahi به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 109 از 129 نخستنخست ... 95999105106107108109110111112113119 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)