لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 129 نخستنخست 12345671353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 33 به 48 از 2053

موضوع: راهنمایی برای خرید پیانو آکوستیک

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    19895
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    با تشكر از راهنمايي شما من مايل به خريد دست دوم نيستم و ترجيحا„مي خواهم پيانو نو باشد، ضمنا” در آغاز راه و در حال يادگيري هستم.
    پيشنهادي بهتر از سميك دارين؟؟

rumour آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15529
    میانگین پست در روز
    0.24
    تشکر از پست
    2,578
    3,406 بار تشکر شده در 1,155 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

من هم به شما سمیک توصیه می کنم. خودم هم دارم و خیلی راضیم.
    You tell me what is certain***But I'll tell you what is true
    You tell me that is honesty***When all around is death and cruelly

3. کاربران زیر از rumour به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    1,182 بار تشکر شده در 290 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 13/0
    Given: 9/1
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض پرسشی در مورد دو مدل از پیانوهای سمیک

دوستان عزیز و یاران مهربانم سلام. از بزرگواران سوالی داشتم:

من مایل به خرید یک پیانوی سمیک هستم و در نهایت بین دو مدل از این ساز دو دل شدم!

از دوستان می خوام که من رو راهنمائی کنند

مدل JS 121FD و JS121 MD در ضمن اگر ممکنه قیمت هر کدوم رو حدودا به من بگید ممنون می شم.

من خودم نظرم روی ام دی هست یکبار با اون اجرا کردم صدای فوق العاده ای داشتولی قیمت بالایی داره.

میشه شما هم منو راهنمایی کنین و قیمت حدودی هر مدل و امکاناتشونو به من بگید؟

با سپاس فراوان

5. کاربران زیر از alone_composer به خاطر این پست تشکر کرده اند:

justnooryes آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11153
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    796
    384 بار تشکر شده در 101 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

با سلام .
    دوست عزیز این دو مدل از پیانوهای سمیک غیر از رنگ و شکل پایه هیچ فرقی با یکدیگر ندارند . البته بستگی به سلیقه شما دارد اگر پایه ساده و رنگ گردویی می خواهید مدل MD و اگر رنگ ماهاگونی می خواهید مدل FD را انتخاب کنید. وگرنه این دو مدل دقیقا از لحاظ ارتفاع ،سایز و نوع و جنس SOUNDBOARD و سیستم اکشن و غیره یکسان هستند.
    اگر شما در صدای آنها اختلافی حس کرده اید نه بخاطر تفاوت دو مدل از یکدیگر است بلکه این اختلاف بصورت طبیعی مربوط به دو پیانو می باشد. یادآوری این نکته که صدای هیچ پیانویی مثل دیگری نیست.
    در خصوص قیمت هم ذکر نکرده اید که منظور پیانوی نو می باشد یا دست دوم . اگر منظور شما پیانو نو می باشد قیمت مدل FD بخاطر پایه آهویی از مدل MD اندکی گرانتر است. آخرین قیمتی که من داشته ام مربوط به ابتدای سال 88 بود . فکر می کنم حدودا شش میلیون تومان بود.
    با تشکر

7. 4 کاربر برای این پست از justnooryes تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

Red face

نقل قول نوشته اصلی توسط justnooryes [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلام .
    دوست عزیز این دو مدل از پیانوهای سمیک غیر از رنگ و شکل پایه هیچ فرقی با یکدیگر ندارند . البته بستگی به سلیقه شما دارد اگر پایه ساده و رنگ گردویی می خواهید مدل MD و اگر رنگ ماهاگونی می خواهید مدل FD را انتخاب کنید. وگرنه این دو مدل دقیقا از لحاظ ارتفاع ،سایز و نوع و جنس SOUNDBOARD و سیستم اکشن و غیره یکسان هستند.
    اگر شما در صدای آنها اختلافی حس کرده اید نه بخاطر تفاوت دو مدل از یکدیگر است بلکه این اختلاف بصورت طبیعی مربوط به دو پیانو می باشد. یادآوری این نکته که صدای هیچ پیانویی مثل دیگری نیست.
    در خصوص قیمت هم ذکر نکرده اید که منظور پیانوی نو می باشد یا دست دوم . اگر منظور شما پیانو نو می باشد قیمت مدل FD بخاطر پایه آهویی از مدل MD اندکی گرانتر است. آخرین قیمتی که من داشته ام مربوط به ابتدای سال 88 بود . فکر می کنم حدودا شش میلیون تومان بود.
    با تشکر
    سلام دوست خوبم. ببخشید که کمی دیر پاسخ می دم. اول از اینکه جوای من رو دادین سپاسگزارم. راستش پاسختون باز منو توی دوراهی قرار داد. آخه دیروز به چند فروشگاه سر زدم که می گفتن قیمت MD شش میلیون و دویست تومان هست و جنس سیمهاش متفاوته و صدای ریباتری هم داره در حالیکه قیمت FD پنج میلیون و هشتصد تومان بود.

از نظر ظاهر و تنوع رنگی حق با شما بود شکل و مخصوصا پایه های FD واقعا زیباست مخصوصا اینکه رنگ براق هم داره در حالیکه مدل MD121 پایه های ساده و رنگ (مات) داره و با این وجود قیمتش 400000 تومان گرانتر هم هست!

به خدا گیج شدم اگر مطمئن باشم که صدای MD واقعا بهتر هست حاضرم MD بخرم با وجود قیمت بالاتر و ظاهر معمولی و سادش. چون صدا مهمه.

میشه بیشتر منو راهنمائی کنین؟ ممنونم از اینکه وقت می گذارین.

9. کاربران زیر از alone_composer به خاطر این پست تشکر کرده اند:

pianist_h آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    9107
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    277
    381 بار تشکر شده در 140 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

شما كه اين همه داري هزينه ميكني چرا ميخواي سميك بگيري؟ به نظر من ياماها بگيري بهتره

11. کاربران زیر از pianist_h به خاطر این پست تشکر کرده اند:

justnooryes آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11153
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

با سلام

قبل از هر چیز گفته اید گیج شده اید. بله دوست عزیز کاملا احساس شما را درک می کنم چون خودم تاکنون در دو نوبت این احساس را داشته ام . یادم می آید که در جایی خوانده بودم خرید پیانو یکی از لذت بخش ترین کارهاست بله درست است اما نه در ایران که هر فروشنده و دلالی زیرآب مغازه و یا مارک بغل دستی را می زند و آسمان و ریسمان را به هم می بافد تا شما را مجاب کند که پیانوی او بهتر است. در آن زمان که می خواستم پیانو بخرم شاید مغازه و یا دلالی در تهران نبود که ندیده باشم و وب سایت معتبری نبود که مطالعه نکرده باشم اما نتیجه همه آنها همین گیجی است که اکنون شما دچارش شده اید !!

و اما در مورد دو مدل سمیکی که سوال فرموده بودید. بله نکته شما درست است. مدل MD از مدل FD کمی گرانتر است. اما نه بخاطر جنس سیم بلکه بخاطر روکش چوبی آن است. قطر و مرغوبیت این روکش از روکش FD بهتر است. حتما دقت کرده اید که بعلت روکش بهتر سطح نهایی دیگر پوشش براق پلی استری ندارد (بخاطر همین نگهداری آن هم کمی مشکلتر است) اما مدل FD چون دارای روکش نازکتری است پوشش محافظ پلی استری دارد و نگهداری آن آسانتر است. گرچه شاید تفاوت قیمت فقط به این دلیل نباشد .
    قبلا در یک تاپیک بنام „پیانوی چینی” در مورد محصولات کارخانه سمیک توضیحاتی داده ام . اگر آن تاپیک را ملاحظه فرمائید متوجه می شوید که بعضی از پیانوهای سمیک در اندونزی ساخته می شود که بیشتر به آمریکای شمالی و اروپا صادر می گردند. پیانوهای سمیک مونتاژ شده در چین به آسیا و خاورمیانه صادر می شود . من نمی دانم که آیا تفاوت قیمتی که وجود دارد به این دلیل است یا خیر ؟ البته شاید از روی شماره سریال پیانو ها بتوان محل مونتاژ آنها را ردیابی کرد اما کار سختی است باید کارت اعتباری داشته باشید تا بعضی از وب سایتها این خدمات را به شما بدهند.

و اما نکته دوم :
    کاملا با دوست عزیزمان pianst_h موافقم. اگر می خواهید اینقدر هزینه کنید چرا سمیک؟یاماها را چرا فراموش کرده اید؟
    نمی دانم سطح نوازندگی شما در چه حدی است و پیانو را می خواهید در چه مکانی قرار دهید ؟ آیا سالن منزل شما آنقدر بزرگ هست که حجم صدای پیانو با ارتفاع 121 سانتیمتر در آن زیبا باشد. ذکر این نکته ضروری است که پیانو با ارتفاع 121 سانتیمتر در اتاق نشیمن یا اتاق خواب و یا یک سالن پذیرایی کوچک غیر از سردرد برای خودتان و اطرافیانتان چیزی بهمراه ندارد خصوصا در موقع نوازندگی قطعاتی با طنین بلند.
    خوب اگر جواب شما حالت دوم باشد چرا پولتان را به 121 سمیک می دهید . اگر اندکی بیشتر خرج کنید گزینه بسیار بهتر 112 یاماها پیش رویتان است که اصلا و ابدا صدای آن با هیچ پیانوی سمیکی قابل قیاس نیست.

با تشکر

13. 2 کاربر برای این پست از justnooryes تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط justnooryes [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلام

قبل از هر چیز گفته اید گیج شده اید. بله دوست عزیز کاملا احساس شما را درک می کنم چون خودم تاکنون در دو نوبت این احساس را داشته ام . یادم می آید که در جایی خوانده بودم خرید پیانو یکی از لذت بخش ترین کارهاست بله درست است اما نه در ایران که هر فروشنده و دلالی زیرآب مغازه و یا مارک بغل دستی را می زند و آسمان و ریسمان را به هم می بافد تا شما را مجاب کند که پیانوی او بهتر است. در آن زمان که می خواستم پیانو بخرم شاید مغازه و یا دلالی در تهران نبود که ندیده باشم و وب سایت معتبری نبود که مطالعه نکرده باشم اما نتیجه همه آنها همین گیجی است که اکنون شما دچارش شده اید !!

و اما در مورد دو مدل سمیکی که سوال فرموده بودید. بله نکته شما درست است. مدل MD از مدل FD کمی گرانتر است. اما نه بخاطر جنس سیم بلکه بخاطر روکش چوبی آن است. قطر و مرغوبیت این روکش از روکش FD بهتر است. حتما دقت کرده اید که بعلت روکش بهتر سطح نهایی دیگر پوشش براق پلی استری ندارد (بخاطر همین نگهداری آن هم کمی مشکلتر است) اما مدل FD چون دارای روکش نازکتری است پوشش محافظ پلی استری دارد و نگهداری آن آسانتر است. گرچه شاید تفاوت قیمت فقط به این دلیل نباشد .
    قبلا در یک تاپیک بنام „پیانوی چینی” در مورد محصولات کارخانه سمیک توضیحاتی داده ام . اگر آن تاپیک را ملاحظه فرمائید متوجه می شوید که بعضی از پیانوهای سمیک در اندونزی ساخته می شود که بیشتر به آمریکای شمالی و اروپا صادر می گردند. پیانوهای سمیک مونتاژ شده در چین به آسیا و خاورمیانه صادر می شود . من نمی دانم که آیا تفاوت قیمتی که وجود دارد به این دلیل است یا خیر ؟ البته شاید از روی شماره سریال پیانو ها بتوان محل مونتاژ آنها را ردیابی کرد اما کار سختی است باید کارت اعتباری داشته باشید تا بعضی از وب سایتها این خدمات را به شما بدهند.

و اما نکته دوم :
    کاملا با دوست عزیزمان pianst_h موافقم. اگر می خواهید اینقدر هزینه کنید چرا سمیک؟یاماها را چرا فراموش کرده اید؟
    نمی دانم سطح نوازندگی شما در چه حدی است و پیانو را می خواهید در چه مکانی قرار دهید ؟ آیا سالن منزل شما آنقدر بزرگ هست که حجم صدای پیانو با ارتفاع 121 سانتیمتر در آن زیبا باشد. ذکر این نکته ضروری است که پیانو با ارتفاع 121 سانتیمتر در اتاق نشیمن یا اتاق خواب و یا یک سالن پذیرایی کوچک غیر از سردرد برای خودتان و اطرافیانتان چیزی بهمراه ندارد خصوصا در موقع نوازندگی قطعاتی با طنین بلند.
    خوب اگر جواب شما حالت دوم باشد چرا پولتان را به 121 سمیک می دهید . اگر اندکی بیشتر خرج کنید گزینه بسیار بهتر 112 یاماها پیش رویتان است که اصلا و ابدا صدای آن با هیچ پیانوی سمیکی قابل قیاس نیست.

با تشکر
    با سلام و یک دنیا تشکر از اینکه لطف کردین و برای من وقت اختصاص دادین و این مطالب رو نوشتین. باور کنید کمک شایانی به کردین. از همه دوستانی که جواب منو دادن هم بی نهایت سپاسگزارم.

راستش من پیانو تدریس می کنم (البته به غیر از کار هارمونی و آهنگسازی) سالنی که در اختیار دارم سالن بزرگ و خوبی هست اما در مورد یاماها که فرمودین من شنیدم که یاماها در رنج قیمتی زیر 10 یا 12 تومان چینی هست و مرغوبیت لازم رو نداره. البته فقط شنیدم و مطمئن نیستم. این مدل 112 که می فرمایین حدودا چه قیمتی داره؟ راستی یک سوال دیگه هم دارم. چرا رنگ مشکی در پیانو های دیواری، با وجود زیبایی که داره چند صد هزار تومان ارزن تر از رنگ های دیگه هست؟

دوباره ممنونم از راهنمایی هاتون.

15. 2 کاربر برای این پست از alone_composer تشکر کرده اند:

justnooryes آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11153
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

با سلام .
    با عرض پوزش بخاطر تاخیر در جواب سوال شما
    بله درست است معمولا قیمت پیانوهای مشکی رنگ از سایر رنگها کمی پایین تر است البته این موضوع در برندهای مختلف متفاوت است. همجنین در مجموع دو نوع رنگ مشکی وجود دارد اولی آبنوس براق یا اصطلاحا Satin Ebony و دومی آبنوس جلا داده شده یا اصطلاحا Polished Ebony که اولی از دومی زیباتر و گرانتر است و گاهی هم قیمت سایر رنگها مانند ماهاگونی، فندقی و سفید است. البته خود شما بهتر می دانید که منظور از آبنوس ، چوب درخت آبنوس نیست بلکه بعلت رنگ سیاه و زیبای آن این اصطلاح بکار می رود حتی بعضی از فروشندگان به این رنگ،مشکی استخوانی نیز می گویند . خوب اختلاف قیمتها هم مسلما بخاطر سطح نهایی کار ، جنس روکشها و بعضا نوع فرآوری چوب کابینت و زمان صرف شده آنهاست و بیشتر ارزش دکوراتیو دارند اما مکانیزم همه آنها یکی است.
    مثلا قیمت های پیانوی سمیک در آمریکا بطور متوسط چنین است :

JS-121M
    48"
    Satin Ebony
    4,790
    JS-121M
    48"
    Polished Ebony
    4,590
    JS-121M
    48"
    Polished Mahogany
    4,790

قیمتها به دلار است و باید مالیات هم به آن اضافه کنید.
    اما نکته مهم این است که بعضی از برندها رنگهای مختلف را در سایتهای مختلفی تولید می کنند . مانند شرکت یاماها که پیانوهای دیواری مشکی را در اندونزی مونتاژ می کند و پیانوهای ماهاگونی را در ژاپن. اما کلیه پیانوها با علامت اختصاری „j” را صرف نظر از اینکه چه رنگ و روکشی دارند در چین می سازد.
    یادآوری می شود که فروشندگان یاماها بطور کلی منکر چینی بودن سری „j” هستند و اظهار می دارند که „j” مخفف „جاکارتا” است و در اندونزی مونتاژ می شود!! که این موضوع صحت ندارد.
    اگر همین فردا به یکی از فروشندگان اصلی یاماها در تهران مراجعه کنید (احتیاج به معرفی ندارند) و قیمت پیانویی را که می گویند ژاپن اصل است بپرسید نکته روشن می شود :
    مثال : قیمت پیانوی M112 مشکی ، هفت میلیون و ششصد هزار تومان اما M112 ماهاگونی نه میلیون و نهصد هزار تومان – یعنی دو میلیون و سیصد هزار تومان اختلاف فقط بخاطر رنگ ؟؟؟
    قیمت پیانوی معروف و مشهور U1 مشکی ده میلیون و چهارصد هزار تومان اما U1 ماهاگونی چهارده میلیون تومان یعنی سه و نیم میلیون تومان اختلاف.
    تفاوت قیمت رنگهای مختلف بین سیصد تا ششصد هزار تومان منطقی است اما اختلاف هایی که ذکر شد دلیلی غیر از رنگ کابینت دارند.

به هر حال با توجه به توضیحات شما در خصوص کاربرد و بودجه ای که در نظر گرفته اید بهترین گزینه همان SAMICK JS-121 است ، شک نکنید و از آن لذت ببرید. مدل های MD و FD از لحاظ مکانیزم هیچ فرقی با یکدیگر ندارند هر یک را امتحان کنید آنکه صدای بهتری دارد را بخرید. اما دو نکته جهت یادآوری پیانوی سمیک : 1- حتما شماره سریال آنرا کنترل کنید معمولا نباید بیش از یکی دو سال از تاریخ ساخت گذشته باشد. 2- جنس چوب ساوند برد پیانوهای سمیک از نوع SPRUCE بسیار مرغوب آمریکای شمالی است. کنترل کنید حتما مهر کانادا پشت ساوند برد ممهور شده باشد.

با نشکر

17. 4 کاربر برای این پست از justnooryes تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

توضیحاتتون واقعا بی نظیر بود. این لطفتونو هیچگاه فراموش نخواهم کرد. همه چیز دیگه الان برام روشن شده و فقط یک سوال دارم. از روی شماره سریال دستگاه چطوری میشه به تاریخ ساخت پیانو پی برد؟

باز هم سپاسگزارم دوست خوبم. راستی احتمال قوی 121FDو رنگ ماهوگانی رو خواهم خرید.

19. کاربران زیر از alone_composer به خاطر این پست تشکر کرده اند:

justnooryes آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11153
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

با سلام.
    از لطف شما سپاسگزارم
    برای اینکه بتوانید سال ساخت پیانوهای سمیک را از روی شماره سریال تشخیص دهید باید روش شماره گذاری کارخانه سمیک را بشرح ذیل بدانید:
    شماره سریال پیانوهای سمیک شامل پیشوند حروف انگلیسی می باشد سپس شماره عددی بعد از حروف معنا می یابد.
    معنای حروف :
    A=1 , B=2 , C=3 , D=4 , E=5 , F=6 , G=7 , H=8 , I=9 , J=10

حرف اول نشاندهنده دهه میلادی ساخت است بنابرین :
    F=1960s, G=1970s, H=1980s, I=1990s
    و حرف دوم نشاندهنده سال ساخت در آن دهه است مثلا :
    IH =1998, II =1999, IJ = 2000 , HH=1988 , HE=1985 ,
    حرف سوم نیز نشاندهنده شماره ماه میلادی در سال ساخت است. مثلا IG3 یعنی تولید ماه مارس سال 1997میلادی
    اعداد پس از حروف یعنی تعداد تولید تا آن تاریخ در آن ماه : پس IJE00636 یعنی 636 امین پیانوی سمیک ساخته شده در ماه مارس سال 1997 .

امیدوارم مطلب مفید باشد و شما را گرفتار کارت اعتباری و سایتهای مختلف ننماید.

با تشکر
    ویرایش توسط justnooryes : Tuesday 3 November 2009 در ساعت 09:43 PM

21. 7 کاربر برای این پست از justnooryes تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

ممنونم دوست بسیار عزیزم. پس با این حساب چطوری میشه فهمید که یک پیانو ساخت سال دو هزار میلادی به بعد هست؟

23. کاربران زیر از alone_composer به خاطر این پست تشکر کرده اند:

justnooryes آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11153
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط alone_composer [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنونم دوست بسیار عزیزم. پس با این حساب چطوری میشه فهمید که یک پیانو ساخت سال دو هزار میلادی به بعد هست؟

با سلام .
    قاعدتا باید با حرف J شروع شود اما هرچه گشتم سریال مدلهای بعد از سال 2000 را در سایتهای راهنما پیدا نکردم . من خودم یک پیانوی سمیک سال 2004 را داشته ام که متاسفانه شماره سریال آنرا قبل از فروش یادداشت نکردم . اگر شما شماره سریال جدید را در اختیار دارید اعلام کنید شاید بتوان رمز گشایی کرد.

نکته دوم در خصوص سریالی بود که با حروف IJ شروع می شود در بعضی از سایتها آنرا سال 1990 ذکر کرده اند در بعضی سایتها آنرا سال 2000 معنا کرده اند. یعنی بعضی ها حرف J را صفر خوانده اند بعضی دیگر ده.
    به هر حال متاسفانه شرکت سمیک نحوه کدگذاری خود را بطور رسمی اعلام نکرده است.

نکته سوم . در کد گذاری شماره سریال پیانوهای سمیک گاهی به جای سه حرف انگلیسی پیشوند ، چهار حرف مشاهده می شود که حرف چهارم نشاندهنده نوع پیانوست حرف A برای پیانوی کنسول و حرف G نشاتدهنده پیانوی گراند است.
    نکته چهارم : از مدل پیانو سمیک نیز اطلاعاتی حاصل می شود مثلا :
    Serial Number = IJJG 0742
    . SIG-57 model
    که مدل گرند (G) با طول بلتدترین سیم باس 57 اینچی ساخت اندونزی (I) شرکت سمیک در سال 2000

مثال دیگر :
    SAMICK 43" Console, Model SU143, s/n HIHA0140 (1989), Korean
    یعنی مدل دیواری یا Upright با حرف اختصاری U در شماره مدل و A در حرف چهارم شماره سریال ، با ارتفاع 43 اینچ

با تشکر

25. 5 کاربر برای این پست از justnooryes تشکر کرده اند:

rumour آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15529
    میانگین پست در روز
    0.24
    تشکر از پست
    2,578
    3,406 بار تشکر شده در 1,155 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

مثلا من یه سمیک js-188 ددارم چه جوری میشه کد بندیش؟
    You tell me what is certain***But I'll tell you what is true
    You tell me that is honesty***When all around is death and cruelly

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    18130
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    5 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

کلا ساز زیر 121 سانت صدای خوبی نداره ... الکترونیک بخیر یا 121 به بالا

anahita65 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    22109
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    12 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض پیانو چه مارکی بخرم؟؟؟؟؟؟

سلام به همه دوستان هنرمند
    واقعا نیاز شدید به کمکتون دارم من تازه میخوام شروع به ساز زدن بکنم ومیخوام پیانو بخرم ولی واقعا دیگه ناراحتو گیج شدم کاملا چون هر فروشنده ای از ساز ومارک خودش تعریف میکنه در ضمن پیانو اکوستیک میخوام بخرم تورو خدا کمکم کنید همه مارکهای موجود چینی هست یا نه؟؟؟؟

29. 2 کاربر برای این پست از anahita65 تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 129 نخستنخست 12345671353103 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)