لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 56 از 68 نخستنخست ... 64652535455565758596066 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 881 به 896 از 1084

موضوع: سوالات تئوري و عملي نوازندگي پیانو

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    633 بار تشکر شده در 292 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 516/81
    Given: 452/2
    میزان امتیاز
    12

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط malakeh [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون منظورم دقیقا خود علامت 8 نبود که یک اکتاو بالا یا پایینه باید زده بشه

منظور واقعا علامت 8 فارسی بود عکسشو اینجا می ذارم
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    استاد من بهم گفته به اینا می گن نوانس کلا تمام علامت ها بود مثل کروشندو و نقطه توقف و اکسنت و...
    کلا تمام علامت ها رو از جایی می تونم گیر بیارم میخوام هم تلفظ صحیح و هم توضیحی در مورد اون علامت داشته باشه
    توی این کتاب تقریبا تمام نمادها و تعریف و طریقه نواختنشون رو زده

2. 3 کاربر برای این پست از ac120 تشکر کرده اند:

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط ac120 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من یه سوال فنی دارم کسی میتونه راجع به سبک رنگ (مثل رنگ اصفهان یا رنگ الماسی یا ...) توضیح بده؟ اخه ازین سبک خوشم اومده یه مقدار :دی
    درمورد چارمضرابم توضیح بدین و یک مثالم ازش بزنین و همه سبک های ازین دست
    درمورد دستگاه همایونی هم توضیح بدین . سایر دستگاها
    خودم پاسخ رو پیدا کردم و توی انجمن به اشتراک گذاشتم
    و اگر کسی نمیدونه دعوت میکنم که مطالعه کنه واقعا مفیده

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    65461
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    19 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط malakeh [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون منظورم دقیقا خود علامت 8 نبود که یک اکتاو بالا یا پایینه باید زده بشه

منظور واقعا علامت 8 فارسی بود عکسشو اینجا می ذارم
    استاد من بهم گفته به اینا می گن نوانس کلا تمام علامت ها بود مثل کروشندو و نقطه توقف و اکسنت و...
    کلا تمام علامت ها رو از جایی می تونم گیر بیارم میخوام هم تلفظ صحیح و هم توضیحی در مورد اون علامت داشته باشه

این علامت نوعی „آکسان” هست. یعنی باید نت را با تاکید بیشتری اجرا کنید. (محکم تر ضربه بزنید.)

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    69648
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان
    من يه سوال دارم واسه پيانو زدن اندازه انگشتها چقدر مهمه؟ بايد انگشتها بلند و كشيده باشه يا فرقي نميكنه؟
    دوستم انگشتهاي دست چپش دو بند كوتاهه و خيلي به پيانو علاقه داره . استعداد موسيقيشم خيلي خوبه به نظرتون ميتوونه پيانو بزنه
    ابزار خاصي هست كه كوتاهي انگشتاشو جبران كنه براش؟

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط sonia22 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان
    من يه سوال دارم واسه پيانو زدن اندازه انگشتها چقدر مهمه؟ بايد انگشتها بلند و كشيده باشه يا فرقي نميكنه؟
    دوستم انگشتهاي دست چپش دو بند كوتاهه و خيلي به پيانو علاقه داره . استعداد موسيقيشم خيلي خوبه به نظرتون ميتوونه پيانو بزنه
    ابزار خاصي هست كه كوتاهي انگشتاشو جبران كنه براش؟
    بستگی داره ولی اندازه ی انگشتان در حد یک انسان معمولی باشه یعنی طبیعی باشه طبیعی کوتاه یا بلند موردی نداره
    ولی اینکه به طور غیرطبیعی کوتاه یا بلند باشه رو نمیدونم مثلا دستان من نه زیاد گنده و کشیده و نه زیاد کوچیکن و مشکلی ندارم

STNHZ آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    26860
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    586
    791 بار تشکر شده در 254 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    14

معمولا انگشتان بلند و باریک خیلی بهتر جواب می ده.
    انگشتان کوچکتر از حد معمول باید در حدی باشن که به پوزیسیون اجرا لطمه نزنند. یعنی حالتی که دست موازی با ساز قرار گرفته و انگشت ها به طور عمودی به سمت ساز خم شده ن

- - - Updated - - -

روی یه نت این علامت هست :

<>

یعنی هردوتای اینا باهم روی یه نت. قطعه ی اول کتاب پیانو فاوریت.
    هرچی گشتم معنایی واسه ی این علامت پیدا نکردم
    آیینه ها که می تپند
    آفتاب هم هراسان می شود
    چه رسد به من
    که عریانی واژه هایم را
    صلابت خورشید نیست...

8. کاربران زیر از STNHZ به خاطر این پست تشکر کرده اند:

melodic آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    51198
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    12
    3 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان.
    برای افزایش سرعت نت خوانی راهی سراغ دارید؟

Sampler آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    32738
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    589
    1,046 بار تشکر شده در 389 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 161/5
    Given: 70/5
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط melodic [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان.
    سلام دوست عزیز ..

بله ..

کافیه یک کتاب نت (مهم نیست چه قطعه ای) جلوتون باز کنید و صرف نظر از کشش زمانی نت ها ، فقط اسم نت رو بگین و به سراغ نت بعدی برین ..

سعی کنید بعد از چندین بار تمرین سرعت رو بیشتر کنید و با قطعات مختلفی این تمرین رو انجام بدین ..

بعد از این سعی کنید ریتمتون رو قوی کنید و الگوهای ریتمیک رو بشناسید و با کشش زمانی نت ها آشنا بشین و سعی کنید این کشش های مختلف زمانی رو در کنار هم قرار بدین و باهاشون الگو بذارین و با یک اسم مشخص بخونید .. مثلا الگوی سیاه چنگ سیاه به این صورت خونده میشه :

دوو - دو - دوو

و به همین ترتیب ادامه بدین ..

بعد سعی کنید نت های موجود در همون کتاب نت رو این بار با درنظر گرفتن کشش زمانی بخونید ..

اول با سرعت بسیار بسیار کم و به مرور سرعت رو اضافه کنید ..

این کار معجزه می کنه ..

11. 2 کاربر برای این پست از Sampler تشکر کرده اند:

petrushka آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20265
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    25
    128 بار تشکر شده در 49 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط melodic [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان.
    بهترین کار انجام تمرینات سلفژ هستش... قسمت پارلاتی کتاب پوزولی خیلی میتونه کمکتون کنه... هم نت خوانیتون قوی میشه و هم ریتمتون
    اگر می خواهی خوشبخت باشی برای خوشبختی دیگران بكوش زیرا آن شادی كه ما به دیگران می دهیم به دل ما بر می گردد (بتهوون)

13. کاربران زیر از petrushka به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Mehraneh آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    20386
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,107
    3,189 بار تشکر شده در 1,048 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/0
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    16

دوستان عزیز و محترم پیانیست.. من یه کمکی میخواستم.. امیدوارم همین جا ، جای مطرح کردنش باشه...

من تقریبا یه سال پیش یه چند ماهی کلاس پیانو رفتم ، استادم اول کتاب اول جان تامسون رو باهام کار کرد بعد هم رفتیم رو کتاب بیر!
    تقریبا نصف بیر رو زده بودم که استادمون رفت و کلا یهو قحطی سال شد اینجا :| یک دونه استاد درست و درمون پیدا نمیشد :|||||

خلاصه یه وقفه ای افتاد و من کلاس نرفتم اما خب تو این مدت یه چند تا آهنگ ساده رو زدم...!! (چیز خاصی نبودن البته)

حالا تصمیم گرفتم دوباره از تابستون امسال برم کلاس اما متاسفانه همه ی استاد های پیانو عه اینجا کتاب بیر رو تدریس میکنند و در نهایت در کنارش یه چند تا نت آهنگ هم کم کم باهات کار میکنند

اما من هر چی تو این مدت تحقیق کردم همه بهم گفتند که وقتتو روی کتاب بیر نذار!!! قدیمی هست و همچین چیزایی...
    حالا تصمیم گرفتم که یه روش دیگه در پی بگیرم و از استادم بخوام یه طور دیگه ای باهام کار کنه (البته اگه قبول کنه :||||)
    از طرفی من علاقه دارم که نوازندگیم که قوی تر شد ، آهنگسازی رو دنبال کنم ، و یه سری از دوستانم میگفتن زدن بیر به آهنگسازی و اینا در آینده کمک میکنه و به دردت میخوره.. حالا چراشو نمیدونم!!

میخواستم از شما بپرسم به نظرتون چیکار کنم؟؟؟
    به استادم بگم چه طوری باهام کار کنه ؟ و کلا اینکه چه روش یا کتابی رو بهتر و مفید تر میدونید...

ممنون میشم راهنماییم کنید
    آنجا که کلام باز می ماند ، موسیقی آغاز می شود...

Black_Violin آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    11790
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,041
    1,955 بار تشکر شده در 659 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/10
    Given: 59/7
    میزان امتیاز
    16

جان تامسون تا جایی که می دونم برای کودکان و خردسالان هستش اما درباره متد بیر ... ببینید در حقیقت متد ها قرار نیست کار خاصی بکنند یعنی مثلا من که بیر کار کردم فقط یک نوازنده بشم و کسی که فلان متد رو کار کرده آهنگساز ... اصلا... متد مثل یک نردبان هستش که به شما کمک میکنه تا تکنیک خودتون رو ببرید بالا ... پس متد ها انچنان فرق های عجیب و غریبی ندارند .. بله متد بیر یک متد قدیمیست که ایراداتی هم داره اما مهمترین چیز استاد و هنر استاد شما در اموزش هستش ... باید استادی پیدا کنید که به دانشش 100 درصد مطمئن باشید و به شیوه ایشان جلو برید ... همه چیز به استاد شما بستگی داره . برای اطلاعات بیشتر این گفتگو ها با جوزف هافمن رو مطالعه کنید .. امیدوار بدردبخوره..

معلم ها ، درسها و متدها

سوال – پسری دارم که بسیار علاقه مند فراگیری پیانوست. شنیده ام که برای شروع یک معلم خوب معمولی کافیست. اما برخی اعتقاد دارند که برای مبتدی باید بهترین معلم ممکن را گرفت. با توجه به اینکه که من در یک شهر کوچک زندگی می کنم ، شما کدامیک را پیشنهاد می کنید؟

جدیت سوال شما وقتی می گویید در یک شهر کوچک زندگی می کنید ، دو چندان می شود ، چرا که احتمال دارد در شهر شما هیچ معلمی با تواناییهای بالا یافت نشود. با این وجود من برای فرزند شما ، معلمی با قابلیتها و تواناییهای بسیار ، پیشنهاد می کنم ، چرا که برای جلوگیری از پیشرفت یک فرد مستعد ، چیزی خطرناکتر از یک پایه ضعیف نیست. خیلی ها تلاش کرده اند تا خود را از دست عادات بدی که در زمان تحصیل نزدیک معلم سطحی نگر بدست آورده اند ، خلاص کنند ، اما هرگز نتوانسته اند. توصیه من به شما اینست که سعی کنید پسرتان را به یکی از شهرهای نزدیک که معلمی عالی در آن یافت می شود ، بفرستید.

سوال – من اکنون در سن 24 سالگی بواسطه عشقی که به موسیقی دارم ، تصمیم دارم پیانو بیاموزم. این در حالی است که حتی نتها را هم نمی شناسم. آیا لازم است از هم اکنون پیش یک معلم گرانقیمت بروم و یا اینکه فعلاً برای شروع یک معلم ارزانتر نیز کفایت می کند؟

اگر به موسیقی برای پر کردن اوقات فراغت خود می نگرید و می خواهید تنها اطلاعاتی در این زمینه بدست آورید ، یک معلم ارزان قیمت برای شما کافیست ؛ اما اگر آرزو دارید تا زندگی شما بعد موسیقی به خود بگیرد ، بهتر است نزد معلمی با کلاس بالاتر بروید. اینکه « برای شروع ، این یا آن معلم کافیست » اشتباه بزرگی است. شما در مورد آرشیتکتی که بگوید « برای زیر بنای ساختمان ، خاک رس کافیست ، ما خانه را بهرحال روی همان می سازیم » چه فکری می کنید؟ همچنین به یاد داشته باشید که شما مجبورید در آینده راهی که معلم ارزان قیمت به شما نشان داده است را اصلاح کنید.

سوال – آیا باید درس موسیقی را در مدارس موسیقی فرا گرفت یا توسط معلم خصوصی؟

مدارس موسیقی برای بدست آوردن تحصیلات کلی موسیقی بسیار مفید می باشند. اما برای فراگیری عملی یک ساز بصورت تخصصی (مانند پیانو ، ویلن و ...) من درس خصوصی را ترجیح می دهم ، چرا که معلم فرصت می کند توجه بیشتری به تک تک هنرجویان نشان دهد تا در مدارس موسیقی. پیشنهاد من به شما تلفیقی از هر دوست ؛ مسائل کلی – هارمونی ، کنترپوان ، فرمها و تاریخ – در مدرسه ؛ ساز تخصصی نزد معلمی که به عنوان یک هنرمند مشهور باشد. در مدارس موسیقی معتبر چنین فردی عموماً رئیس و مدیر است و شما می توانید در آنجا به هر دو خواسته فوق برسید.

سوال – من اکنون پنج سال و نیم است که نزد معلمی پیانو می آموزم ، آیا پیشنهاد می کنید که با او ادامه دهم یا به یک مدرسه موسیقی یا کنسرواتوار بپیوندم؟

برای بدست آوردن تحصیلات موسیقی کلی ، من مدرسه موسیقی یا کنسرواتوار را پیشنهاد می کنم. اما برای یادگیری پیانو ، بهتر می دانم نزد معلمی هنر مند بروید که هم نوازنده خوبی باشد و هم کار آموزش را به خوبی بداند. در برخی مدارس موسیقی چنین افرادی ریاست می کنند.

سوال – من اکنون بیست ماه است که پیانو می آموزم و اکنون بر اتودهای Berens اپوس 61 ، اتود Heller اپوس 47 ، و Smiths Octave Studies تسلط دارم. آیا دانش من برای ادامه تحصیلاتم ، ارضا کننده است؟

چنانچه شما واقعاً به این قطعات « تسلط » دارید ، پیشنهاد می کنم حتماً پیانو را ادامه دهید ، اما پیشنهاد می کنم ، حتماً از یک پیانیست با تجربه بخواهید تا اجرای شما را نقد کند که آیا این فرض شما از « تسلط » داشتن به آنها درست بوده است یا نه.

سوال – آیا جنسیت فرد ، در انتخاب معلم مهم است ؛ بعبارتی آیا معلم زن برای دختر بهتر است و یا معلم مرد برای پسر؟

به این سوال از نقطه نظر موسیقی نمی توان پاسخ کلی داد. در انتخاب معلم باید به کیفیت کار او توجه کرد ، نه جنسیت او. یک معلم زن خوب از یک معلم مرد بهتر است و بالعکس. جنس معلم در این میان بی تاثیر است. با این حال همواره بهترین معلمان مرد بوده اند.

سوال – معلم من می گوید که کلمه « متود » اعصاب او را خرد می کند. ممکن است راهنمایی بفرمایید که آیا متودی برای مبتدیان وجود ندارد و اگر چنین است بهترین متود کدام است؟

معلم شما البته بیش از حد حساس است ، اما بهر حال حق با اوست. آمریکا متود زده ترین کشور دنیاست. اکثر متودهای رایج ، نکات مثبت و خوبی هم دارند – اما نسبت آن مانند دانه ای گندم در چندین تن پاره سنگ است. عقیده معلمتان نشان می دهد شما بسیار خوش شانس بوده اید که معلم فهمیده ای مانند ایشان را پیدا کرده اید و باید به راهنماییهای وی اطمینان کامل
    کنید.
    سوال – متود Leschetizky در برابر سایر متود ها در چه مرتبه ای قرار می گیرد و از چه لحاظ با آنها تفاوت دارد؟

جواب – در تمامی هنرها تنها دو متود وجود دارد ؛ متود خوب و متود بد. از آنجا که شما « سایر » متودها را مشخص نکرده اید ، نمی توانم به سوال شما کاملاً شفاف جواب دهم. « متودها » فراوانند ، اما اکثر آنها نسبت به قطعات آهنگسازان بزرگ و تفسیر و تعبیر آن ، بی احترام می باشند. من خودم با متد Leschetizky کار نکرده ام. ولی می دانم که او به پایین بردن دستها و انرژی زیاد در تاندونها اعتقاد دارد.

سوال – آیا هنر جویی که به مدت دو ماه ، البته بصورت نا منظم ، نزد معلمی می رفته است ، می تواند در مورد تواناییهای معلمش اظهار نظر کند؟

البته که نه ، من اصلاً به اظهار نظر شاگرد در مورد توانایی معلم اعتقاد ندارم. ممکن است او اعتقاد داشته باشد معلم او بی احساس است ، اما حتی همین اظهار نظر هم ممکن است نابجا باشد. در اکثر موارد ، وقتی شاگردی در کلاسهای معلمش بصورت نا منظم شرکت می کند یا تمرین کافی نمی کند ، ممکن است معلم خود را بی احساس بخواند ،اما این بی احساسی چیزی جز حقیر بودن شاگرد نیست که مسلماً سلیقه و صداقت معلم ، باب میل او نیست.

سوال – من متودی در پیانو دارم که از معلم قبلی ام برایم بجا مانده است ؛ این متود بسیار گرانقیمت بود و من تنها چند صحفه ار آن را فرا گرفتم. ما به شهر دیگری آمدیم و معلم جدید من ، حاضر نیست از این کتاب و یا هر کتاب مشابهی استفاده کند من واقعاً نمی دانم در این باره چه کنم؟ ممنون می شوم اگر مرا کمک کنید؟

وقتی شما در محضر درس استادی حاضر می شوید باید اول از همه تصمیم بگیرید که آیا به تواناییهای او اعتقاد کامل دارید یا نه؟ اگر اعتقاد دارید باید به هر چه او می گوید اعتماد کنید ؛ اگر نه ، باید سراغ معلم دیگری بروید. کتاب چه ارزان و چه گران ، در این میان نقشی ندارد. با توجه به مطالبی که در مورد جدیدتان گفتید ، فکر می کنم او از معلم اولی بهتر باشد.

سوال – من کار آموزش پیانو را به دختر هفت ساله ام شروع کرده ام. آیا باید بیشتر وقت را صرف پیشرفت انگشتان و دستهای او کنم یا اجازه دهم با باز شدن دید او ، خود به خود این مسایل هم بهتر شوند؟

سوال بسیار جالبی مطرح کردید. اگر فکر می کنید که پیشرفت یک بعدی (مثلاً تکنیکی) برای استعداد « موسیقی » دخترتان خطرناک می باشد ، دخترتان در واقع بسیار ایمن است. سوال شما نشانه درک والای شماست.

سوال – آیا بهتر است یک هنرجوی جوان ، هفته ای یک ساعت درس بگیرد ، یا هفته ای دو تا نیم ساعت؟

از آنجا که هنرجویان مبتدی ممکن است براحتی عادات بدی کسب کنند ، باید هر چه بیشتر تحت نظر معلم خود قرار بگیرند. از اینرو بهتر است یکساعت را به دو نیم ساعت در هفته تقسیم کنیم.

سوال – کدام روش برای یک کودک یازده ساله مناسب تر است؟ هفته ای یک ساعت درس ، یا هفته ای دو تا نیم ساعت؟

این مساله به سن کودک ارتباطی ندارد ؛ بلکه به وضعیت او در موسیقی بستگی دارد.

سوال – آیا هفته ای یک ساعت درس برای هنرجوی پیانو کافیست؟

در مراحل پیشرفته ، یک ساعت در هفته کفایت می کند. اما در مراحل ابتدایی ، که امکان کسب عادات بد زیاد است ، بهتر است شاگرد را هفته ای دو بار نزد معلم برد.

سوال – بهترین قطعات کلاسیک برای کودکی که تنها شش ماه پیانو می آموزد چیست؟

مجموعه های بسیار زیادی وجود دارد که در آنها ، قطعات کلاسیک ساده سازی شده اند ، که البته من خیلی با آنها موافق نیستم. اجازه دهید تنها زمانی کودک به سراغ قطعات کلاسیک برود که از لحاظ تکنیکی و ذهنی ، توانایی اجرای آنچه را دقیقاً نوشته شده است را داشته باشد.

سوال – آیا لازم است من برای ادامه تحصیلاتم به اروپا بروم؟

اگر اینقدر پول اضافه دارید ، چرا که نه؟ شما بیشتر خواهید دید ، بیشتر خواهید شنید – البته شاید همه چیز آنگونه که تصور می کرده اید عالی نباشد – و از همه مهمتر اینکه « خارج » تحصیل کرده اید ، و این انگیزهای بسیاری از آمریکاییها را به اروپا می فرستد. البته عده این افراد سال به سال کاهش می یابد چرا که مردم کم کم درک می کنند که آمریکا در موسیقی چیزی از اروپا کم ندارد. و البته مردم دریافته اند که « درس خواندن در خارج » هیچ تضمینی برای باری بازگشت موفق نیست. خیلی از هنرجویان جوانی که بره به اروپا رفتند مانند کله پاچه برگشتند. چرا فکر می کنید نباید اکنون معلمانی عالی و خوبی در آمریکا باشند؟ حتی اگر روی معلم اروپایی مصر هستید ، بسیاری از آنها در آمریکا یافت می شوند. آیا بهتر نیست که بجای آنکه صد شاگرد برای تحصیل در مکتب یک استاد اروپایی ، به اروپا سفر کنند ، آن یک معلم به آمریکا بیاید؟ من پیشنهاد می کنم هر کجا هستید ، بمانید یا آنکه به فیلادلفیا ، نیویورک یا بوستون بروید که معلمانی عالی ، اعم از آمریکایی ، مهاجر یا خارجی می یابید. به عنوان نمونه اجازه بدهید اشاره کنم که زمانی که در برلین بودم. دریافتم بیشتر شاگردان Godowsky آمریکایی هستند. آنها از اقصی نقاط آمریکا نزد اوآمده بودند و حاضر نبودند شاگرد کس دیگری شوند. حال آنکه در مدت هیجده سالی که او در شیکاگو بود ، هیچ یک تمایلی به او نداشتند. شاید دلیل این باشد که او خیلی نزدیک بود ! چرا باید خود را فریب دهیم؟ بدون ذکر نام ،بگویم که اکنون در آمریکا معلمان بسیاری هستند که چنانچه به اروپا بروند ، سیلی از شاگردان را به اروپا می کشند. فکر می کنم زمان آن فرا رسیده است تا خط بطلان بر عقیده خرافی « خارج درس خواندن » کشیده شود.
    همش خرافات ... ذهن های پوچ و گنگ و بسته ...
    بس کن دیگه
    به خودت بیا ... چند ثانیه دیگه بیشتر شاید نباشی

------
    وبسایت من برای دانلود آهنگ های بیکلام : http://bikalamha.com

16. 2 کاربر برای این پست از Black_Violin تشکر کرده اند:

Mehraneh آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    20386
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,107
    3,189 بار تشکر شده در 1,048 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/0
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    16

ممنون از توضیحات شده! البته من منظورم این نبود که بیر کسی رو آهنگساز میکنه یا همچین چیزی :) گفتم برای آهنگسازی میتونه مفید باشه :) وگرنه اتود به تنهایی نمیتونه کسی رو آهنگساز کنه مسلما :)
    این متنی هم که گذاشتید خیلی خوب بود! ممنون!

فقط من الان نمیدونم اگه یه استاد پیدا کردم که علمش قابل قبول بود همون کتاب بیر رو کار کنم؟ یا کتاب دیگه ای باشه بهتره؟
    آنجا که کلام باز می ماند ، موسیقی آغاز می شود...

18. کاربران زیر از Mehraneh به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Black_Violin آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    11790
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,041
    1,955 بار تشکر شده در 659 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/10
    Given: 59/7
    میزان امتیاز
    16

خوب اگر استادی که علمش قابل قبول بود پیدا کردید که دیگه خودش به شما میگه که چطور و با چه متدی جلو باید برید ...
    اما در کل متد بیر ، متد بدی نیست و در بیشتر نقاط ایران این متد تدریس میشه ... نگران نباشید و برای موفقیت تلاش کنید ... اینها همه ابزار هستند و مهم تلاش خود شما هستید ..
    موفق باشید
    همش خرافات ... ذهن های پوچ و گنگ و بسته ...
    بس کن دیگه
    به خودت بیا ... چند ثانیه دیگه بیشتر شاید نباشی

------
    وبسایت من برای دانلود آهنگ های بیکلام : http://bikalamha.com

20. 2 کاربر برای این پست از Black_Violin تشکر کرده اند:

Padma آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    35211
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    2,148
    945 بار تشکر شده در 340 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 417/2
    Given: 318/1
    میزان امتیاز
    14

سلام دوستان،
    خب بر فرض اگه استاد شما باهاتون اتود کار نکنه و روال معمولش که همون نواختن اتودهایی مثل بیر،چرنی،برگمولر،... (حالا هر اتودی بنا به صلاحدید استادتون) رو طی نکنه روش دیگه چی هست؟
    اگه قرار باشه فقط قطعه کار کنه که به نظر من تواناییتون صرفا تو همون قطعه بالا میره! و تو قطعه ی بعدی به مشکل برمیخورید و اون هم تکنینک های خاص خودش رو داره! به همین ترتیب قطعات بعدی...
    پس باید رو اصول پیش رفت که به نظر من همون کتابهای اتود هستند .
    حالا این بستگی به صلاحدید استادتون داره که چه اتودهایی رو کار کنید،مثلا بیر رو تا چه درسی باهاتون کار کنه و بعد اون چه اتودهایی... چه قطعاتی در کنار اتودها بهتون بده که تکنیکهایی که یاد میگیرید رو به کار ببرید و ...
    اما مسلما هیچوقت از زدن اتود ضرر نمیکنید!

- - - Updated - - -

فقط من الان نمیدونم اگه یه استاد پیدا کردم که علمش قابل قبول بود همون کتاب بیر رو کار کنم؟ یا کتاب دیگه ای باشه بهتره؟
    استاد من کتاب بیر رو تا آخرین درس کار کرد،اما بعضی اساتید هستن که لزومی به ادامه ی بیر از درس 70به بعد نمیبینن و تا همونجا متوقفش میکنن و چرنی رو شروع میکنن با هنرجوهاشون(از درس 11). چون میگن از اینجا به بعد چرنی بیر رو پوشش میده و ... نظرات و شیوه های مختلفی هست.
    مهم اینه که باهاتون طوری اتود رو کار کنن که تواناییتون رو بالا ببره! چون هدف که صرفا زدن اتود نیس.

موفق باشید.

22. کاربران زیر از Padma به خاطر این پست تشکر کرده اند:

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

اگه استاد قابل قبول پیدا کردید که خودش میگه چه کتابی کار کنید فکر کنم ... یعنی نمیگه؟

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    78194
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    15
    76 بار تشکر شده در 38 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 15/5
    میزان امتیاز
    11

میدونید شما هایی که فففقققططط توی حرف استاد و این کتب بودین چه ایرادی دارید و خواهید داشت؟؟
    شما هیچ وقت نمیتونین 1 min موسیقی که کپی اون کتب نباشه improvise کنین ... هر کتابی میزنید بزنید ولی improvise یاد بگیرید حتما ..
    یک pianist بهتر روزی چند آهنگ jazz خوب بشنوه ... گوش دادن درست هم جزئی مهم هست... البته به آهنگ درست..
    mehraneh خانم ... بیر یا هر کدوم از این کتب برای آهنگ سازی خوب کمکی نخواهند کرد...

25. 2 کاربر برای این پست از yohanovic تشکر کرده اند:

صفحه 56 از 68 نخستنخست ... 64652535455565758596066 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)