لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 65 از 68 نخستنخست ... 15556162636465666768 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,025 به 1,040 از 1084

موضوع: سوالات تئوري و عملي نوازندگي پیانو

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    135617
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    6 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام عزیزم
    لطفا [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]رو ببینید.
    ممنون از پاسختون. اگه درست متوجه شده باشم اينجا هم نوشته 120 منم هميشه آلگرتو را با اين سرعت ميزدم اما چون اين 6/8 هست. استادم گفته 210 بزن. اصلا نميشه با اين سرعت زد. خواستم ببينم اشتباه شده يا واقعا ميشه چنين سرعتي زد(البته براي من مبتدي)

2. کاربران زیر از nima_147 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    24805
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    33
    586 بار تشکر شده در 216 پست

شبکه های اجتماعی من

Add arsalan212 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 28/1
    میزان امتیاز
    15

سلام با عرض تشکراز همه اساتیدی که جواب میدن ... میخواستم به دوستمون بگم حتما یه برنامه رئال مترونوم روی گوشی اندرویدت نصب کن
    اونجا باانتخاب میزان وانتخاب مقدارتندا یاتمپو راحت میتونی به جواب برسی.. البته مثلا اصطلاح آلگرتودر این برنامه سرعتش حدودای 99 تا 110 هست درحالیکه
    درمترونوم یاماها بیشتره... ولی کلا حدود سرعت هارو میتونی دقیقا متوجه بشی... اما سعی کن مقدار تنداها وسرعتها رو درذهن بطور حدودی داسته باشی.. در میزان 6 و8 که ترکیبی 2 ...4 چهارم هست
    باید با هر 3تاچنگ یک پاضرب بزنی.. ودرانالایز وزن خوانی برای هرچنگ 1 ضرب محاسبه کنی.. چون مخرجت 8 هست... (هر 8 چنگ یک گرده) حالا سرعت واقعی شمادراین قطعه حددود 89 میشه... یاحلا90
    که رند بشه.. یهنی تقریبا مثلا 1 ثانیه واسه هر ضرب پاکه 3تاچنگه...

4. 2 کاربر برای این پست از arsalan212 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    123897
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    11
    36 بار تشکر شده در 25 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

با سلام. به نظر اساتید زمان مناسب برای شروع کتاب هانون کی هست؟ من حدود 8 ماه هست که یادگیری پیانو رو با کتاب بیر شروع کردم و از حدود دو ماه پیش که درس 70 بیر بودم استادم گفت هانون رو هم شروع کنم، اما بعد از این مدت هنوز توی درس اول موندم و نمیتونم با تمپوی بیشتر از 65-70 اون رو اجرا کنم. خودم احساس می کنم فعلاً برای شروع هانون زود هست مخصوصاً اینکه انگشتهای دستم نسبتاً ضعیف هستن و موقع اجرای تمرین هانون که متمرکز بر سرعت و نرمش انگشتان هستن خیلی زود درد می گیرن و خسته میشن.

6. کاربران زیر از hiva_pwr به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Fereshteh_Baran آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    1,553 بار تشکر شده در 566 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 171/0
    Given: 161/0
    میزان امتیاز
    15

hiva-pwr گرامی

من زمانی که درس 80 بیر بودم استادم مرا مجبور کرد که مرتب سرعت این درس را افزایش دهم. حدود یک ماه فقط روی سرعت درس 80 کار میکردم البته درسهای دیگر هم داشتم. بعد از این که سرعت من بالا رفت تازه کتاب هانون را شروع کرد. شما هم اگر مشکل ضعف انگشت دارید، مقداری روی سرعت درسهای بیر کار کنید. البته این تجربه خود من بود. و در این سایت نیز اساتید موسیقی زیاد هستند از نظرات آنها نیز میتوانید بهره مند شوید.
    ویرایش توسط Fereshteh_Baran : Sunday 15 November 2015 در ساعت 09:35 AM
    آنجا که سخن به اتمام می رسد موسیقی آغاز می شود. بتهون

8. 3 کاربر برای این پست از Fereshteh_Baran تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    135617
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    6 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط arsalan212 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام با عرض تشکراز همه اساتیدی که جواب میدن ... میخواستم به دوستمون بگم حتما یه برنامه رئال مترونوم روی گوشی اندرویدت نصب کن
    اونجا باانتخاب میزان وانتخاب مقدارتندا یاتمپو راحت میتونی به جواب برسی.. البته مثلا اصطلاح آلگرتودر این برنامه سرعتش حدودای 99 تا 110 هست درحالیکه
    درمترونوم یاماها بیشتره... ولی کلا حدود سرعت هارو میتونی دقیقا متوجه بشی... اما سعی کن مقدار تنداها وسرعتها رو درذهن بطور حدودی داسته باشی.. در میزان 6 و8 که ترکیبی 2 ...4 چهارم هست
    باید با هر 3تاچنگ یک پاضرب بزنی.. ودرانالایز وزن خوانی برای هرچنگ 1 ضرب محاسبه کنی.. چون مخرجت 8 هست... (هر 8 چنگ یک گرده) حالا سرعت واقعی شمادراین قطعه حددود 89 میشه... یاحلا90
    که رند بشه.. یهنی تقریبا مثلا 1 ثانیه واسه هر ضرب پاکه 3تاچنگه...
    ممنونم از شما. پيانوي من كرگ هست و مترونوم نداره. واسه همين از برنامه پرو مترونوم استفاده ميكنم كه مثل همين برنامه اي است ك فرمودين. الگرتو رو سرعت ١١٠ ميزنه. چون استاد گفته بود ٢١٠ واسم عجيب بود !!
    بازم ممنون از همه اساتيد كه راهنمايي كردن

10. کاربران زیر از nima_147 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    680 بار تشکر شده در 198 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 139/0
    Given: 92/0
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط hiva_pwr [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلام. به نظر اساتید زمان مناسب برای شروع کتاب هانون کی هست؟ من حدود 8 ماه هست که یادگیری پیانو رو با کتاب بیر شروع کردم و از حدود دو ماه پیش که درس 70 بیر بودم استادم گفت هانون رو هم شروع کنم، اما بعد از این مدت هنوز توی درس اول موندم و نمیتونم با تمپوی بیشتر از 65-70 اون رو اجرا کنم. خودم احساس می کنم فعلاً برای شروع هانون زود هست مخصوصاً اینکه انگشتهای دستم نسبتاً ضعیف هستن و موقع اجرای تمرین هانون که متمرکز بر سرعت و نرمش انگشتان هستن خیلی زود درد می گیرن و خسته میشن.
    دوست عزیز باید هانون رو در کنار بیر ادامه بدید و از نظر شخصی بنده مقدار زمانی که صرف هانون میکنید بیشتر از بیر باشه..

این مهم نیست که از چه تمپویی بالاتر نمیتونید اجرا کنید با دقت تمرین کنید و سعی کنید بفهمید روی چه تمپویی میتونید قطعه رو بدون مشکل اجرا کردید..

وقتی تمپوی مورد نظر رو پیدا کنید حداقل 5 بار با همون تمپو قطعه رو بزنید و اگر توی پنج بار هیچ مشکلی نداشتید تمپو رو تنها دو درجه بالا ببرید و باز تمرین کنید تا بتونید روش مسلط بشید به طوری که وقتی کاملا روش مسلط شدید باز پنج بار تمپوی بالاتر رو بزنید و اگر توش مشکلی نداشتید باز دو درجه تمپو رو بالاتر ببرید..

باید دقت داشته باشید که شما با میزان دو چهارم و نتهای دولاچنگ سر و کار دارید طبیعیه که باید زمان صرف کنید..

و در پایان دقت کنید که قطعه رو لگاتو اجرا نکنید بلکه به اصل متن وفادار باشید..

12. 3 کاربر برای این پست از Green_moment تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    123897
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    11
    36 بار تشکر شده در 25 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

با سلام. من در زمان نواختن پيانو يك مشكل بزرگ دارم: شدت ضربه اي كه انگشتهاي دو دستم همزمان روي كلاويه ها وارد ميكنن يكسان هستن و نميتونم اونها رو جداگانه كنترل كنم كه طبيعتا" باعث ميشه در زمان نواختن قطعه هايي كه نتهاي يك دست (معمولا دست چپ) حالت پس زمينه دارن و بايد شدت صداي اونها از تم اصلي كمتر باشه، شدت صداي هر دو نت يكسان بشن و از زيبايي قطعه كم بشه. لطفا اگه تمرين بخصوص يا تجربه اي براي غلبه به اين مشكل داريد اينجا به اشتراك بذارين. با تشكر

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    135617
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    6 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hiva_pwr [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلام. من در زمان نواختن پيانو يك مشكل بزرگ دارم: شدت ضربه اي كه انگشتهاي دو دستم همزمان روي كلاويه ها وارد ميكنن يكسان هستن و نميتونم اونها رو جداگانه كنترل كنم كه طبيعتا" باعث ميشه در زمان نواختن قطعه هايي كه نتهاي يك دست (معمولا دست چپ) حالت پس زمينه دارن و بايد شدت صداي اونها از تم اصلي كمتر باشه، شدت صداي هر دو نت يكسان بشن و از زيبايي قطعه كم بشه. لطفا اگه تمرين بخصوص يا تجربه اي براي غلبه به اين مشكل داريد اينجا به اشتراك بذارين. با تشكر
    من هم این مشکل را دارم. حتی بعضی وقتها صدای دست چپ بلندتر هم هست چون در قسمت بم هست یه جورایی صداش بیشتر از دست راست به گوش میرسه.

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_147 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من هم این مشکل را دارم. حتی بعضی وقتها صدای دست چپ بلندتر هم هست چون در قسمت بم هست یه جورایی صداش بیشتر از دست راست به گوش میرسه.
    سلام. از تمرین های کتاب بسیار مفید هانون استفاده کنید.
    چرا تاکید کردم مفید؟! چون این تمرینات رو میشه به حالتهای مختلف انجام داد و ازشون نتایج متفاوت گرفت.
    درمون هر دردیه. شما تمرینات این کتاب رو در راستای بهبود بخشیدن به این مشکلتون استفاده کنید و تفکیک بین دو دستتون ایجاد کنید.
    چندتا تمرینشو دست راست رو ff بزنید و دست چپ رو pp. یا هر ترکیب دیگری.
    با تمپوی بسیار آهسته شروع کنید. شاید کمی اولش براتون سخت بنظر بیاد ولی وقتی چندتا تمرین از این کتاب رو به این شکل انجام بدید کمک بزرگی به حل مشکلتون خواهد کرد.
    به همون شکل از ترکیبهای لگاتو و استکاتو هم میتونید بهره ببرید...

16. 2 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    135617
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    6 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط you3f [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام. از تمرین های کتاب بسیار مفید هانون استفاده کنید.
    چرا تاکید کردم مفید؟! چون این تمرینات رو میشه به حالتهای مختلف انجام داد و ازشون نتایج متفاوت گرفت.
    درمون هر دردیه. شما تمرینات این کتاب رو در راستای بهبود بخشیدن به این مشکلتون استفاده کنید و تفکیک بین دو دستتون ایجاد کنید.
    چندتا تمرینشو دست راست رو ff بزنید و دست چپ رو pp. یا هر ترکیب دیگری.
    با تمپوی بسیار آهسته شروع کنید. شاید کمی اولش براتون سخت بنظر بیاد ولی وقتی چندتا تمرین از این کتاب رو به این شکل انجام بدید کمک بزرگی به حل مشکلتون خواهد کرد.
    به همون شکل از ترکیبهای لگاتو و استکاتو هم میتونید بهره ببرید...
    ممنون از پاسختون
    والا من که تازه تمرین 79 بیر هستم و فکر کنم خیلی مونده تا استادم بخواد کتاب هانون را بامن کار کنه.

ببخشید چندتا سوال هم داشتم ممنون میشم جواب بدین
    1- الان که تمرین های بیر رو میزنم دست چپم خیلی درد میگیره خواستم بدونم عادیه این قضیه و واسه همه پیش میاد اول کار؟؟
    2-از چه زمانی به بعد میشه گفت تقریبا راه میافتم؟ یعنی چه کتابهایی را باید بزنم تا حداقل در حد مبتدی بتونم پیانو بزنم؟؟
    3-کتاب بیر به صورت نرمال در چند ماه باید تموم بشه؟
    ویرایش توسط nima_147 : Sunday 14 February 2016 در ساعت 11:57 PM

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_147 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون از پاسختون
    والا من که تازه تمرین 79 بیر هستم و فکر کنم خیلی مونده تا استادم بخواد کتاب هانون را بامن کار کنه.

ببخشید چندتا سوال هم داشتم ممنون میشم جواب بدین
    1- الان که تمرین های بیر رو میزنم دست چپم خیلی درد میگیره خواستم بدونم عادیه این قضیه و واسه همه پیش میاد اول کار؟؟
    2-از چه زمانی به بعد میشه گفت تقریبا راه میافتم؟ یعنی چه کتابهایی را باید بزنم تا حداقل در حد مبتدی بتونم پیانو بزنم؟؟
    3-کتاب بیر به صورت نرمال در چند ماه باید تموم بشه؟
    خواهش میکنم.
    1. از نظر من نوازندگی نباید باعث درد و تنش در بدن بشه. طرز صحیح نشستن و قرار گرفتن دست و طریقه ی اجرای نتها باید توسط استاد بررسی بشه. در یه سری تمرینهای فوق حرفه ای و سرعتی ممکنه چنین چیزی بوجود بیاد که اونم ناشی از خستگی انگشتها و دستها میشه.
    2. انتخاب کتاب و روش آموزش بستگی به شیوه و متد ه مربیتون داره. که بر اساس روند پیشرفت شما و نقاط ضعف و قوت شما چه مسیری رو در پیش بگیرن.
    3. سوالیه که کاملا بستگی به خود شما و کیفیت تمریناتتون داره. کتاب بیر مقدمه ای برای شروع و آشنایی است و بطور میانگین و معمولی نُه ماهه تموم میشه. اما باز هم کاملا بستگی به خود شما داره. در شش ماه هم ممکنه تموم بشه، تا یکسال هم ممکنه طول بکشه.
    زود تموم شدن کتاب بیر یا هر تمرینی، دلیل بر باهوش بودن شما و یا زرنگی شما نخواهد بود. کیفیت تمرینات بسیار مهمه. پس عجله ای نداشته باشید. جای اینکه بخواهید جلو جلو و عجله ای تمرین کنید، همون تمرینات قبلی رو چندین و چندبار تمرین کنید مطمئن باشید ضرر نخواهید کرد.

19. 2 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    98938
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    6
    13 بار تشکر شده در 11 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    0

با سلام . من يك سوال دارم خواستم ببينم ايا نرم افزاري هست كه بتونه اكوردها يا نتهاي يك اهنگ رو تشخيص بده؟ كلا من تو اين زمينه ضعيفم چه راهي پيشنهاد ميكنيد؟

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    138986
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    78
    45 بار تشکر شده در 31 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 10/0
    Given: 10/0
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomank [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلام . من يك سوال دارم خواستم ببينم ايا نرم افزاري هست كه بتونه اكوردها يا نتهاي يك اهنگ رو تشخيص بده؟ كلا من تو اين زمينه ضعيفم چه راهي پيشنهاد ميكنيد؟
    نرم افزار که بله، ولی خیلی دقیق نیستن... به علاوه هیچ چیز گوش خود ادم نمیشه، فقط یه ذره تمرین می خواد. یعنی تمرین اونجوریم نه، همین که با صدا ها درگیر باشید خودش باعث به مرور بتونین اکورد هارو تشخیث بدید. یه نکته دیگه هم اینه که الزاما نمی خواد شما بیاین همون اکورد های توی اهنگ رو در بیارید. می تونید از فواصل و درجات گام ها استفاده کنید...

22. کاربران زیر از Defunct به خاطر این پست تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    24805
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    33
    586 بار تشکر شده در 216 پست

شبکه های اجتماعی من

Add arsalan212 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 28/1
    میزان امتیاز
    15

نوازندگی کلاسیک وسبک کلاسیک یعنی ارائه حرف واحساس آهنگساز... منظورم ازکلاسیک مفهوم عام شامل .. دوره های مختلفه.. جایی خوندم که آلفرد برندل 5 سال تموم روی آپوسیوناتای بتهوون... زمان زندگی بتهوون.. غرض ونیت واحساس بتهوون درزمان تصنیف اون.. وبررسی وآسیب شناسی وجامعه شناسی وکلا شخصیت شناسی بتهوون درزمان تصنیف این اثرکارکرده تا بخوبی بتونه ارائه مطلب کنه... اصلا مسترکلاس یعنی همین که نوازنده ای که تکنیک شوپن روداره اما چیزی از دوره رمانتیک و بررسی روان شناختی شوپن نداره هرقطعه رو چجوربزنه،،؟اونوقت شما میگین آدم اثررو تغییربده؟آره میشه ولی نه من وشما کسی درحد واندازه ارکدی ولودوس... یا لیست... یا ایزاک البنیز که عمری هارمونی. نقدوسبک شناسی وانتوموزیکولوژی و... رودرک کرده باشه تازه اونم باید بالای قطعه ذکر بشه.. مثلا فلان قطعه ازتمی وواریاسیونی از فلان مصنف... که معمولا توهمون تنالیته هست.. آثار زیادی ازلیست روشاهدیم که سنفونی 5 بتهوون ویا... رو تنظیم کرده...

- - - Updated - - -

دررابطه با جواب سئوال نرم افزار... بچه ها اپ یا نرم افزاری بنام iseenot هست که اسکن نت رو میگیره واونو اجرامیکنه البته نتهای ساده.. رو.. حتی پیشرفته رو ولی تنالیته رو نمیفهمه..
    اگه فایل صوتی هر صدایی رو میدی کنید واونو به برنامه هایی نظیرmusic sheetبدین نت اونو پخش میکنه ومیفهمین که چه اکوردی یا نتی بوده؟البته به شرطیکه تداخل فرکانسی تواثرنباشه.. راه دیگه گوگل سرچ میوزیک که اگه قطعه ای رو بدید بهش واستون سرچ میکنه.. وخوب نتشوهم سرچ میکنه..
    نرم افزار ملوداین صدای واقعی فرکانس موزیک رو تبدیل به نت میدی میکنه حتی آواز خواننده... ولی تو موزیک هرچه به تکنولوژی مجهز باشی بازم گوشت و گوشت رو باید تقویت کنی..

24. کاربران زیر از arsalan212 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    98938
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    6
    13 بار تشکر شده در 11 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    0

خيلي ممنون. من گام ها رو نميشناسم و خيلي. دوست دارم مثل خيلي ال دوستان ديگه خودم تشخيص بدم كه از چه اكوردهايي استفاده كنم. كتابي ميشناسيد كه مختصر و مفيد گام ها و اكورد شناسي رو صرفا توضيح داده باشه؟

- - - Updated - - -

باتشكر از توضيحات شما فقط من اسم نرم افزار اخري رو متوجه نشدم كه صداي واقعي رو تبديل به ميدي ميكنه

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    138986
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    78
    45 بار تشکر شده در 31 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 10/0
    Given: 10/0
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomank [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خيلي ممنون. من گام ها رو نميشناسم و خيلي. دوست دارم مثل خيلي ال دوستان ديگه خودم تشخيص بدم كه از چه اكوردهايي استفاده كنم. كتابي ميشناسيد كه مختصر و مفيد گام ها و اكورد شناسي رو صرفا توضيح داده باشه؟

- - - Updated - - -

باتشكر از توضيحات شما فقط من اسم نرم افزار اخري رو متوجه نشدم كه صداي واقعي رو تبديل به ميدي ميكنه
    یه سری گام ها یا تنالیته ها هستن که به اصطلاح بشون میگن Rare... مثه Ukrainian Dorian
    اما یه سری دیگه هستن که به اصطلاح میگن Common بشون. مثله میجر و ماینر...
    حالا به نظر من شما اینارو حفظ کنی فعلا کافیه:
    Minor
    Root note -> +1 -> +1/2 -> +1 -> +1 -> +1/2 -> +1 -> Root Note

Minor Scale Chords:
    I Minor, II Dim, III, IV minor, V Minor, V, VI, VII
    تو اینا می تونی سون هاشونم بزنی... یه سری دیگه هم هستن مثه. Maj7 درجه 6 که اونارو ننوشتم چون فک نکنم زیاد به کارت بیاد ولی اگه خواستی بگو اضافه کنم.
    Harmonic Minor:
    مثه نچرال ماینره فقط درجه هفتت نیم پرده میره جلو. اکورد درجه هفت هم همین تغییر روش اعمال میشه البته در بیشتر موارد ممکنه Dim بشه و بقیه هم کما فی السابق... (یه سری تغییرات صورت میگیره که خیلی محسوس نیستن)
    Melodic Minor:
    مثه هارمونیک مینره منتهی درجه ششم هم شارپ میشه.
    اکوردا هم که طبق بالا می تونی در بیاری
    Major Scale:
    Root Note -> +1 -> +1 -> 1/2 -> +1 -> +1 -> +1->Root Note

Pentatonic:
    Root->+1.5->+1~>1/2~>+1/2->+1.5->Root
    اون نتی که فلشش فرق میکرد بلوز نته که پنتاتونیک رو به بلوز تغییر میده.
    اکوردا هم بیشتر سون استفاده میشن ولی جدیدا از چیزای دیگم استفاده می کنن.

یه سری هم مود هست که اگه خواستید اونارم میگم.
    ولی به طور کلی چون من از روی یه کتاب خاص این چیزارو یاد نگرفتم نمی تونم کتاب بت معرفی کنم... چون تو کتابا بعضی از تنالیته ها رو مثه هیپودورین نداره... و اکورد هارم معمولا نمی نویسن.
    اگه سوالی بود یا گام خاصی یا کورد پروگرشن خاصی من در خدمتتون هستم

27. 2 کاربر برای این پست از Defunct تشکر کرده اند:

صفحه 65 از 68 نخستنخست ... 15556162636465666768 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)