لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 4 از 68 نخستنخست 123456781454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 49 به 64 از 1084

موضوع: سوالات تئوري و عملي نوازندگي پیانو

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

0 Not allowed! Not allowed!
    خوب تا این موقع صبح ما با جدیت به بحث در مورد میزان ادامه دادیم .
    نظر من هم همان است که بود.
    8/7 دارای هفت ضرب هر کدام به ارزش یک چنگ می باشد(بدون سوزاندن فسفر و با روخوانی از روی جدول کتاب)
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.
    -------------------------------------------
    درمان قطعی و موضعی تعریق بیش از حد کف دست برای دوستان نوازنده!

2. کاربران زیر از AliB به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    960
    7,753 بار تشکر شده در 1,683 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/9
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    19

نميدونم معنی تاکت،به فارسی همون ضرب هست يا نه.

من ميگم که 7/8 دارای 2 ضرب هست!!! و 7 نت چنگ،که روی ضربه اول 3 نت چنگ ،و روی ضرب دوم 4 نت چنگ ميشينه،اين ريتم کمی شبيهه 6/8 هست،با اين تفاوت که روی ضرب دوم يه نت چنگ بيشتر قرار ميگيره،،،نمونه اين اهنگ ها با اين ريتم،موسيقی افقانی هست!

4. 4 کاربر برای این پست از Leon تشکر کرده اند:

Hes_r آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    277
    میانگین پست در روز
    0.40
    تشکر از پست
    1,515
    3,659 بار تشکر شده در 1,294 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Hes_r on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 105/5
    Given: 6/0
    میزان امتیاز
    21

بنده هم با نهایت احترام به سعید جان با علی و ویشتاسب موافقم .

مشخصه که 7/8 دارای هفت ضربه . هر کدوم هم یک چنگ .
    Yahoo ID : Hes_r
    Facebook : Hessam Rostamian

No Pain ... No Gain
    AK8

6. کاربران زیر از Hes_r به خاطر این پست تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط leon [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نميدونم معنی تاکت،به فارسی همون ضرب هست يا نه.

من ميگم که 7/8 دارای 2 ضرب هست!!! و 7 نت چنگ،که روی ضربه اول 3 نت چنگ ،و روی ضرب دوم 4 نت چنگ ميشينه،اين ريتم کمی شبيهه 6/8 هست،با اين تفاوت که روی ضرب دوم يه نت چنگ بيشتر قرار ميگيره،،،نمونه اين اهنگ ها با اين ريتم،موسيقی افقانی هست!

نقل قول نوشته اصلی توسط leon [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اگه اينطوره که شما ميگيد،پس چرا 6/8...2 ضرب داره،،،ولی 7/8...7 ضرب،،

پس بايد 6/8 هم 6 ضرب داشته ?

سعید گرامی فکر میکنم ادامه پیدا کردن این بحث شاید به این دلیل باشد که شما نوشته ی پیشین را شاید با دقت مطالعه نکردید.
    در مورد هفت/هشت تحلیل شما نمی تواند درست باشد . با این تحلیل شما تعریف بنیادین ضرب را باطل می کنید. ضرب ها قسمت های مساوی یک میزان هستند و نمی تواند دو ضرب یکی سه چنگ طول بکشد و دیگری دو چنگ(اینجاست که در کمال احترام باید عرض کنم شما به مفهوم ضرب و کشش و تفاوت آنها توجه کافی نمی کنید) . فرمودید ریتم هفت /هشت شبیه شش/هشت هست که اصلا اینطور نیست. زمین تا آسمان تفاوت دارد. چه در عمل و چه در تئوری. در مورد موسیقی افغانی بنده اطلاع ندارم . اما توجه داشته باشید که این ها ،قراردادهای موسیقی غرب است و در موسیقی شرق (ایران -هندوستان) این قرار دادها قرار نیست صد در صد صادق باشد (به گونه ای مثلا در موسیقی ایرانی ریتم های موجود را آداپته می کنند و کرده اند وگرنه تفاوت هایی هست) همانطور که می دانید موسیقی شرق بر مبنای ادوار ایقاعی هست نه چنگ و دولا چنگ و دو/چهار و شش/هشت و ... در موسیقی هند ادوار و ریتمهایی با گردش 100 تایی داریم که مثلا روی ضرب های مشخصی آکسان دارد که این از اعجاز های موسیقی هندیست.
    ---------------
    پست دوم هم باز عطف به پاسخ بالا. فقط در میزان های ساده و میزان های لنگ ساده(که از ترکیب دو یا چند میزان ساده دیگر تشکیل شده) صورت کسر میزان نشان دهنده ی تعداد واقعی ضرب هاست. لطفا به این مساله توجه داشته باشید.
    ارادتمند شما
    علی
    ویرایش توسط AliB : Saturday 7 June 2008 در ساعت 01:51 PM
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.

8. کاربران زیر از AliB به خاطر این پست تشکر کرده اند:

مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4127
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    21
    1,016 بار تشکر شده در 306 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/1
    میزان امتیاز
    17

من یه غری بزنم؟

به نظرم، اشکال کار در قاطی شدن تعریف «ضرب» و «متر»ه. leon در ایرادش حق داره (هرچند که مبتنی بر تعریف رسمی، درست نمی‌گه) ، چون تلقی ما از ضرب یه‌کم با اون چیزی که تو تعریف رسمیش‌ه فرق داره: همون «هفت‌ضربی چهارگاه»، سرضربهاش (بخونید «متر»ش) درواقع 2+2+1+2 ه دیگه (حالا، اون‌وری بخونین!). این، فرق «تعریف ضمنی» ضرب‌ه که تو ذهن داریم و اسم رسمی‌ش «متر»ه، با «تعریف رسمی» که فقط می‌گه جمله رو بگیر و ببین چه‌جوری می‌تونی به [گروه‌هایی از] تیکه‌های مساوی تقسیمش کنی. همین تعریف رسمی هم هست که اجازه می‌ده یه قطعهٔ شیش‌هشتم رو سه‌چهارم بنویسی (مثل «مرغ سحر»ی که تو کتاب آقای ذوالفنون هست، که اون هم درواقع 3+3 به 4 ه، یا پیش‌درآمد ابوعطای آقای [رضا] محجوبی توی هجده قطعه): سرجمع میزانها درست‌ه، اما «متر» غلط‌ه، و بدجوری هم غلط‌ه. یه سر زدنیم به مقالهٔ [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و مقالهٔ [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] روی ویکی‌پدیا هم پربدک نیست.

برای leon: «ضرب» با تاکت فرق نداره؛ اما احتمالاً منظورت خود «تاکت» نیست. فکر می‌کنم منظورت تاکت خاصی‌ه که پیشوند داره (آوف تاکت، مثلاً) ، و به‌نظرم معلوم‌ه که این پیشوندها رو می‌آریم که اون تاکتهای خاص رو جدا کنیم. اما، به‌هرحال، در این که این نظام تئوریک یه‌کمی تروتمیز (بخون «خوش‌تعریف») نیست، خوب، حق داری. وقتی می‌گیم که شیش‌هشتم «دوضربی»ه، درواقع داریم فقط به متر 3+3 فکر می‌کنیم؛ درحالی که می‌تونستیم 1+1+1+1+1+1 (که معمولاً کشش رو دوبرابر می‌کنن و شیش‌چهارم می‌نویسن) یا 2+2+2 (که معمولاً با سه‌چهارم نشونش می‌دن) یا هر ترکیب دیگه‌ای که جمعش بشه شیش رو هم درنظر بگیریم.

بعدالتحریر: بد نوشته شدن متن رو AliB تذکر داد. اصلاح کردم که کسی رو به اشتباه نندازه. متن اصلی ــ اگه علی تصحیحش نکنه! ــ [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] نقل شده.
    ویرایش توسط bardyaa : Saturday 7 June 2008 در ساعت 05:06 PM دلیل: بد نوشتن!

10. 3 کاربر برای این پست از bardyaa تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط bardyaa [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من یه غری بزنم؟

به نظرم، اشکال کار در قاطی شدن تعریف «ضرب» و «متر»ه. leon راست می‌گه، چون تلقی ما از ضرب یه‌کم با اون چیزی که تو تعریف رسمیش‌ه فرق داره: همون «هفت‌ضربی چهارگاه»، سرضربهاش (بخونید «متر»ش) درواقع 2+2+1+2 ه دیگه (حالا، اون‌وری بخونین!). این، فرق «تعریف ضمنی» ضرب‌ه که تو ذهن داریم و اسم رسمی‌ش «متر»ه، با «تعریف رسمی» که فقط می‌گه جمله رو بگیر و ببین چه‌جوری می‌تونی به [گروه‌هایی از] تیکه‌های مساوی تقسیمش کنی. همین تعریف رسمی هم هست که اجازه می‌ده یه قطعهٔ شیش‌هشتم رو سه‌چهارم بنویسی (مثل «مرغ سحر»ی که تو کتاب آقای ذوالفنون هست، که اون هم درواقع 3+3 به 4 ه، یا پیش‌درآمد ابوعطای آقای [رضا] محجوبی توی هجده قطعه): سرجمع میزانها درست‌ه، اما «متر» غلط‌ه، و بدجوری هم غلط‌ه. یه سر زدنیم به مقالهٔ [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و مقالهٔ [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] روی ویکی‌پدیا هم پربدک نیست.

برای leon: «ضرب» با تاکت فرق نداره؛ اما احتمالاً منظورت خود «تاکت» نیست. فکر می‌کنم منظورت تاکت خاصی‌ه که پیشوند داره (آوف تاکت، مثلاً) ، و به‌نظرم معلوم‌ه که این پیشوندها رو می‌آریم که اون تاکتهای خاص رو جدا کنیم. اما، به‌هرحال، در این که این نظام تئوریک یه‌کمی تروتمیز (بخون «خوش‌تعریف») نیست، خوب، حق داری. وقتی می‌گیم که شیش‌هشتم «دوضربی»ه، درواقع داریم فقط به متر 3+3 فکر می‌کنیم؛ درحالی که می‌تونستیم 1+1+1+1+1+1 (که معمولاً کشش رو دوبرابر می‌کنن و شیش‌چهارم می‌نویسن) یا 2+2+2 (که معمولاً با سه‌چهارم نشونش می‌دن) یا هر ترکیب دیگه‌ای که جمعش بشه شیش رو هم درنظر بگیریم.
    بردیا ی عزیز متشکر که مثل همیشه به روشن شدن قضیه کمک کردید. فرمودید که لئون راست میگه!!! اگر ممکنه بگید دقیقا کدون تلقی ایشون درسته دقیقا چون برای من روشن نیست.
    در مورد مطالب شما من با سواد اندکم می فهمم که درست می فرمایید. مثلا قطعه ی هفت ضربی علیزاده رو با شما موافقم :) اما به هر حال هفت ضربیه و لنگ و اینکه ما چطور تحلیلش کنیم فکر می کنم منافاتی با هفت ضربی بودنش نداره چون این سیکل هفت ضرب با این آکسانها مرتب تکرار میشه و ما میفهمیم که قسمت بندیمون اینطوری نظام پیدا میکنه. در مورد مقاله ی ویکیپدیا اتفاقا سری بهش زده یودم قبلا . بله تا اونجایی که تونستم بخونم حاوی مطالب خوبی بود. در مورد متر و تعریف کلی تری که ارایه میده و دست آهنگساز و کلا موسیقیدان رو باز میگذاره برای تحلیل و تدوین قطعه ی موسیقی از نظر زمانبندی موافقم. اشارات من هم در مورد مثلا تحلیل هایی که از کسر های میزان به صورت مجرد میشه داشت هم بر همین منوال بود.
    اما سوال: لئون گفت هفت /هشت دوضربیست یک ضرب 3 چنگ و یک ضرب چهار چنگ ! اینجا هم حق با ایشونه؟ مطالب لئون عزیز با کمال احترام فکر نمی کنم در راستای ایجاد ایراد بر نظام تئوریک و یا تعاریفی بود که مثلا ینده ی کم سواد از روی کتاب پورتراب نقل کردم. مثلا در مورد میزان شش هشت با همه ی تحلیل ها به هر حال یه قطعه هایی هم با این کسر میزان می نویسن و میگن دوضربی ترکیبیه(حالا آهنگسازش حال میکنه اینطوری باشه) یکی هم میاد میکه شش/چهار و یکی هم میگه سه/چهار اما توجه داشته باشید که هر کدوم از این نحلیل ها در عمل یک آکسان بندی جدایی رو تحمیل خواهد کرد . همون آکسان بندی ای که باعث میشه شما بگی هفت ضربی علیزاده در اصل 2+1+2+2 هست و بنده هم میتونم بفهمم که بله اینطوری هست. و یا اینکه شما بگی پیش درآمد رضا محجوبی متر بندیش تو اون نت نویسی بدجوری غلطه .
    بر میگردیم به اینکه شما هم گفتی من هم گفته بودم باید یه متر برداریم قد و بالای اون چیزی رو که میشنویم متر کنیم
    در پایان در نهایت احترام از سعید عزیز و همینطور بردیای عزیز تشکر می کنم. درگیر شدن در این بحث باعث بازنگری آموخته ها و یادگرفتن مطالب جدید شد برای من.
    ویرایش توسط AliB : Saturday 7 June 2008 در ساعت 02:48 PM

12. کاربران زیر از AliB به خاطر این پست تشکر کرده اند:

مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4127
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    21
    1,016 بار تشکر شده در 306 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/1
    میزان امتیاز
    17

آهان، ببخشید که بد نوشتم!

منظورم، چنان که پایینش هم نوشتم، این بود که «حق داره»، نه این که راست می‌گه! حالا، تصحیحش می‌کنم که کسی رو به اشتباه نندازه. حق داشتنش هم از این منظره که ما (یا من!) انتظار داریم که «ضرب»، مثلاً با «دست زدن»مون مطابقت کنه و خوب، اگه بنا باشه که این جور باشه، راست می‌گه که هفت‌هشتم [لزوماً] هفت‌ضربی نیست (بگذریم که با همین نگاه هم تحلیلش لزوماً درست نیست، چون می‌شه انواع و اقسام مثالهای مترای مختلف رو درآورد!). اما خوب، این «تعبیر» بر «تعریف» منطبق نیست!

بی‌ربط‌ه،‌ ولی مثال جالبی‌ه: می‌دونی «سفیه» یعنی چی؟! در عرف «حقوق»، مصداقش کسی‌ه که «عقل معاش» نداره! پس، از منظر حقوقی، بنده سفیه تشریف دارم؛ اما اگه یکی تو خیابون همین رو به‌م بگه، احتمالاً دعوا راه می‌افته (و معلوم می‌شه که من سفیه‌م، چون حتماً کتک می‌خورم!). این «ضرب» هم همین‌ه: احتمالاً، من اگر بخوام برای کسی مصداق «ضرب» بیارم، پروا نمی‌کنم از همین مثال «دست زدن» (که منجر می‌شه به چیزی که leon می‌گه) ؛ اما خوب، حقیقت این‌ه که «تعریف نظری ضرب» لزوماً این نیست.

باز هم مخلصیم.

bamdadonline آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3862
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    147
    1,117 بار تشکر شده در 361 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/4
    میزان امتیاز
    17

با سلام خدمت گیتارو عزیز و اساتید فروم. بنده قصد خرید یه پیانو آکوستیک دیواری یا دیجیتال رو داشتم. بنظر شما من با 1 تومان بهتره یه پیانو دیجیتال بگیرم یا آکوستیک دسته دوم... ؟؟؟ اگه دیجیتال کدوم مدل رو پیشنهاد میدین؟

Majed آواتار ها
    مدیر کل سایت

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل سایت
    شماره عضویت
    771
    میانگین پست در روز
    0.23
    تشکر از پست
    3,831
    5,080 بار تشکر شده در 1,121 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Majed on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 309/2
    Given: 138/1
    میزان امتیاز
    10

سلام رفیق ..
    ماشالا بچه مایه داریا... لول

در مورد خرید به بخش مشاوره برا خرید ساز مراجعه کنید همین اخیرا در این مورد در یک تاپیک بحث شده...

اگر جوابتون رو نگرفتید در اون بخش فکر میکنم به جواب بهتری برسید.. ممنون
    برای بهتر زندگی کردن باید بهتر دید ...!!!!

pianist_h آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    9107
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    277
    381 بار تشکر شده در 140 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    16

سلام دوست عزیز
    من فکر نکنم بشه با 1000000تومان بشه پیانو گرفت. چون تا اونجایی که من خبر دارم برای خرید یه پیانوی دیجیتالباید 1500000 داشته باشی

bamdadonline آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3862
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

من خودم بالاخره تونستم برم تهران تو خیابون لارستان قیمت بگیرم:

Yamaha YDP151 : 1,200,000
    Yamaha CLP220 : 1,500,000

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    960
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

واه واه!.
    چه خبره ؟اين قيمت ها تو ايران از کجا مياد يهو؟
    اينجا هر 1 يورو =1500 تومان،يه پيانو ياماها خوب،ميشه 1200 يورو،يعنی هدود 1800000 تومان. با اين تفاوت که کمترين در آمد در ساعت، مييانگين 15000 تومن هست ،که در ماه،ميشه 1500000 تومان!
    با اون در آمد ها تو ايران،آخه چه خبره؟،سرشون رو خورد.

19. کاربران زیر از Leon به خاطر این پست تشکر کرده اند:

onlymusic آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6593
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    442
    180 بار تشکر شده در 43 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/1
    میزان امتیاز
    16

پیش فرض سوال در مورد پيانو و كلاس

عرض سلام
    سوالمو تو تاپيك پيانو زدم. دوست عزيز لئون گفتن كه اينجا شايد ديده نشه. منم گفتم يه تاپيك مجزا بزنم شايد زودتر به نتيجه برسم. البته اگه دوستان هنرمند التفات كنن به اين تاپيك وگرنه كه اينجا هم به جايي نميرسم.
    خوب چند تا مسئله دارم:
    اول اينكه ميخوام بدونم فرق بين پيانوي نو و كهنه چيه؟ يعني اگه روش زياد تمرين شده باشه ممكنه ايجاد مشكل كنه؟
    دوم اينكه چه نوع پيانويي براي من كه اول كارمه خوبه؟
    سوم اينكه از دوستاني كه پيانو مي زنن كسي هست كه يه استاد يا آموزشگاه خوب سراغ داشته باشه؟
    فعلا اينا به ذهنم ميرسه.
    از اينكه لطف مي كنيد جواب ميديد سپاسگزارم.
    با تشكر فريبا

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    960
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

1. پيانو هر چی نو تر،بهتر،از اين نظر که،پيانو هم طول عمر داره،و نبايد به حد ی رسيده باشه،که ديگه حتی کوک هم نشه کردش!
    ولی پيانو های دست دوم رو بهتره با کسی که در اين ضمينه سر رشته داره،ببينيد و نظر خواهی کنيد،تا مبادا ايرادات زيادی داشته باشه،مثل کليد،سيمها و چکش ها،يعنی ساختمان داخلی،ولی از رو صدای پيانو هم ميشه فهميد چه قدر عمر کرده! فقط لطفاً در ايران مواظب باشيد،که مبادا کلاه ی...!
    2. پيانو ی خوب پيانو هست،ولی هر خوبی پيانو نيست! اول کار،يا آخر کار نداره،يک پيانو استاندارد،که سال ها قابل استفاده باشه،پيانو مثل ساز های ديگه نيست،به همين خاطر هست که اين قدر گرون هست،اگر پول هزينه کنيد،يک پيانو برای شما کفی هست،و احتياج به عوض کردن نداريد.
    3. در اين مورد بچه های سايت بايد کمک کنند،ولی برای شروع حتماً بهترين استاد رو انتخاب کنيدفقت کسی که همه بشناسن،و به اسمش قسم ميخورن!!!
    مواظب باشيد که گير آدم هايی که فقط به فکر پول چاپيدن هستند ،نيفتيد!

22. 2 کاربر برای این پست از Leon تشکر کرده اند:

bamdadonline آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3862
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

راستشو بخواهید یه مسئله ای درمورد خرید پیانو و اینکه نو باشه یا دسته دو هست که هیچ راه انتخابی باقی نمی زاره. شما اگه بخواهید مثلا یه ویلن بخرید این کار رو با 80 تومن میتونید انجام بدید و با 1میلیون هم میتونید (البته این کجا و اون ویلن دست ساز کجا)!!!
    ولی در باره پیانو قضیه فرق میکنه. چون شما اگه بخواهید بدترین و کارکرده ترین پیانو دسته دو بازار رو هم بخرید دسته کم به 1.5 الی 2 میلیون پول احتیاج دارید. کارکرده خوب 2.5 میلیون و نو هم از 3.5 بگیر برو بالا. پس حتما تصدیق می فرمایید که برای خرید ویلن حرف اول و آخر رو یه سرمایه درست حسابی میزنه و حق انتخابی به اون صورت وجود نداره.
    ضمنا توصیه Leon رو بزار یه بار دیگه هم من تکرار بکنم چون خیلی مهمه: „” موقع خرید پیانو دسته 2 سر تا پای پیانو باید چک بشه و این کار فقط از عهده یه فرد وارد بر میاد. البته خودتون هم میتونید گوشی ها و سیم ها رو یه نگاهی بیندازید اما بررسی دقیق بورد صدا و پدالها رو بعهده یه فرد وارد بزارید... موفق باشید.

24. کاربران زیر از bamdadonline به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    12839
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    7
    36 بار تشکر شده در 23 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

فرقش اینه که پیانو دست دوم صداش باز تر شده!!!
    عمر مفید پیانو 15 سال بیشتر نیست البته منظورم این پیانو های4و5 میلیو نیه ها...
    بعد روی یه پیانو خیلی میخورن علاوه بر 150 یا بیشتر درصد گمرک. خود دلال ها هم روش میخورن...
    همین پیانوی تالار وحدت و اگه اشتباه نکنم خریدن از خارج کشور 100 میلیون بعد فروختن 600 - 700 میلیون !!!
    من پیشنهاد میکنم اگه میتونین پیانو نو بخرین از فروشگاهای معتبر ... در سته ممکنه فروشگاه های معتبر400 تومان بیشتر بدن
    ولی مطمئن هستید که پیانوی بدون مشکل و خریدید ...
    چون اگه پیانوتون خوب نباشه مشکلایی مثل گیر کردن کلاویه ها بعد ار رگلاژ و از دست دادن کوک بعد از 4 ماه ...
    در اون صورته که پولتونو دور ریختید!!!
    اگه خواستید دست دوم بخرید ممکنه پیانو یه خال کوچیک رو سیمها که معمولا با چسب ترمیم میکنن!!! داشته باشه
    که فقط از روی صدا و حتی زدن یه گام کروماتیک میشه فهمید که واسه اونم با یه نفر که حالیشه برین بخرین...
    استاد خوب که زیاده ولی خوب پولشم زیاده...
    استادای تو هر اموزشگاهی خوب نیستن!!!
    استاد خودم هنوز داره پیش یه زن روسی اموزش میبینه...
    که جلسه ای 50 هزار تومن میگیره...
    موفق باشید.

26. کاربران زیر از rezayamini به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 4 از 68 نخستنخست 123456781454 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)