لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 57 از 68 نخستنخست ... 74753545556575859606167 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 897 به 912 از 1084

موضوع: سوالات تئوري و عملي نوازندگي پیانو

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    71596
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    83
    145 بار تشکر شده در 61 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    12

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام

همه دوستان خوبن؟!

آقا من یه سوال دارم. من نوازنده الکتریک گیتار هستم و روی الکتریک گیتار هم نسبتا یه ایمپروایزی میکنم. موضوع اینه که علاقه شدید به آهنگسازی دارم و البته یکی دو تا کار هم ساختم محض دست گرمی. حالا سوال. من بیر رو تا حدود درس 60 زدم. ولی اینجوری پیانو یاد گرفتن خیلی طولانیه . راه بهتری نداره؟ خیلی هم دوست دارم روی پیانو ایمپروایز کنم . مثلا مشکل من اینه که وقتی دارم با دست راست ملودی میزنم پیدا کردن آکورها برام سخته. روی گیتار خیلی راحتترم . چون قواعدش رو میشناسم که چه شکلی انواع آکورد رو بگیرم برای پیانو هم قاعده داره یا در هر گامی انگشت گذاری هاش متفاوته؟
    در ضمن اگه راهی هست که بشه سریعتر نوازندگی پیانو رو یاد
    گرفت بفرمائید. الان دارم هفته ای یه درس از بیر رو میزنم. فک کنید تا بیاد تموم بشه چقدر طول میکشه. تازه بعدش چرنی و هانون و ...
    خدا صبر بده!

نظرتون چیه؟

خدا به همراهتون

Mehraneh آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    20386
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,107
    3,189 بار تشکر شده در 1,048 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/0
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    16

ac120 عزیز مشکل اینه که اینجا چند تا استاد محدود هست که همشون هم بیر تدریس میکنن :|

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] جان به پست من دقت نکردید! 2 بار هم توضیح دادم، نگفتم بیر یا کتابای دیگه رو برای آهنگسازی میخوام!
    منظورم اینه که گفتن مثلا اینکه بخوای فقط قطعه کار کنی یا اینکه بیر رو کار کنی ، بیر کار کردن بهتره در نهایت که بخوای آهنگسازی یاد بگیری تو نوازندگی و ... قوی تر خواهی بود!
    مسلما هیچکی از بیر نمیتونه آهنگسازی یاد بگیره :|
    ویرایش توسط Mehraneh : Monday 17 June 2013 در ساعت 06:33 PM
    آنجا که کلام باز می ماند ، موسیقی آغاز می شود...

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    633 بار تشکر شده در 292 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 516/81
    Given: 452/2
    میزان امتیاز
    12

ac120 عزیز مشکل اینه که اینجا چند تا استاد محدود هست که همشون هم بیر تدریس میکنن :|

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] جان به پست من دقت نکردید! 2 بار هم توضیح دادم، نگفتم بیر یا کتابای دیگه رو برای آهنگسازی میخوام!
    منظورم اینه که گفتن مثلا اینکه بخوای فقط قطعه کار کنی یا اینکه بیر رو کار کنی ، بیر کار کردن بهتره در نهایت که بخوای آهنگسازی یاد بگیری تو نوازندگی و ... قوی تر خواهی بود!
    مسلما هیچکی از بیر نمیتونه آهنگسازی یاد بگیره :|
    خوب شما به حرف استادتون گوش کنید و مسلما سبک تدریسیه استادو اگه بخوایم به رغم خودمون تغییر بدیم که نمیشه و بیر هم طوریش نیست به نظر من مخصوصا کسی بخواد از ۰ شروع کنه... فقط استادی رو انتخاب کنید که راستگو باشه و فقط دنبال پول نباشه مهم اینه!
    نکته دیگه هم اینکه برای آهنگسازی شما باید برید دنبال اساتید هارمونی و اهنگ سازی ... اصلا قضیه فرق میکنه
    اما برای پیانیست شدن بیر شروع بدی نیست و مسلما استاد توی بیر نمیمونه و وقتی کارتون کامل شد از بیر به کتاب های دیگه هم میرسه ولی ازتون میخوام به صورت اکادمیک و زیر نظر استاد برید جلو راستی پیانو که دارید؟ (پیانو دیجیتال یا اکوستیک)

Pathetique آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    42509
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    558
    1,632 بار تشکر شده در 630 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Pathetique on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 59/3
    میزان امتیاز
    14

معلم کسی هست که چیزی که خودش بلد هست یاد میده نه از روی این کتاب و آن کتاب . اگر کتابی هست صرفأ باید دلیلش این باشه که چون فلان نت توی اون کتاب موجوده پس اون کتاب رو کار کنیم .
    به شخصه 20 کتاب اتود زدم تا به امروز ولی فقط درسهایی که مورد نیاز بود . معلمی که تک تک درسهای یک کتاب رو مو به مو به شاگرد یاد بده به نظر من خودش هیچی یاد نگرفته که بخواد ارائه بده . پس بهتره پیش معلمی برید که دقیقأ بدونه برای شخص شما چیکار باید بکنه .
    متد میتونه شما رو بد بار بیاره ولی نمیتونه شما رو بیش از چیزی که تلاش کردید پیشرفت بده . مثلأ متد بیر دست رو بسیار خشک و بد شکل میکنه . اصولأ فرم نواختنش اینگونه هست. حالا معلمی میاد و میگه بیر بزن ولی دستت رو درست بذار . ولی متدی نیست که بگیم اگه این رو کار کنیم دو برابر بیشتر پیشرفت میکنیم . نه اینطور نیست.
    برای اون عزیزانی که اعتقادی به اتود ندارند و میگن فقط قطعه باید زد هم باید بگم شما در حدی پیشرفت خواهید کرد که بتونید فقط فلان قطعه رو بزنید نه بیشتر . اتود از واجبترین مباحث نوازندگی هست. هرچند میشه این دوستان رو با اتودهای شوپن و دبوسی و ... آشنا کرد تا نظرشون عوض بشه .

تنبلی خودمون رو به هیچکس نباید نسبت بدیم . تلاش ما از همه چیز مهتر هست بعد از اون داشتن معلمی با سواد . تلاش وقتی معلم خوبی نداریم مثل راه خاکی هست که بی راهه میره و وقتی رفتیم باید برگردیم تا تازه بشیم صفر - معلم خوب هم بدون اینکه تلاش کنیم مثل اینه که بخوایم بهترین زندگی رو داشته باشیم ولی نخوایم کار کنیم !

راستی توی همون کتاب نوازندگی پیانو اثر هافمن ، چند بار تأکید میکنه که اگر احساس میکنیم معلم خوبی ندارید فقط حق دارید که معلمتون رو عوض کنید . اگر فکر میکنیم اون داره اشتباه میکنه و بهش بگید خوب چرا خودتون معلم نمیشید ؟!
    ویرایش توسط Pathetique : Tuesday 18 June 2013 در ساعت 12:08 AM
    روبرت شومان : " آقایان کلاهتان را بردارید ، یک نابغه ( شوپن ) ظهور کرده است "

5. 2 کاربر برای این پست از Pathetique تشکر کرده اند:

Black_Violin آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    11790
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,041
    1,955 بار تشکر شده در 659 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/10
    Given: 59/7
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Pathetique [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    معلم کسی هست که چیزی که خودش بلد هست یاد میده نه از روی این کتاب و آن کتاب . اگر کتابی هست صرفأ باید دلیلش این باشه که چون فلان نت توی اون کتاب موجوده پس اون کتاب رو کار کنیم .
    به شخصه 20 کتاب اتود زدم تا به امروز ولی فقط درسهایی که مورد نیاز بود . معلمی که تک تک درسهای یک کتاب رو مو به مو به شاگرد یاد بده به نظر من خودش هیچی یاد نگرفته که بخواد ارائه بده . پس بهتره پیش معلمی برید که دقیقأ بدونه برای شخص شما چیکار باید بکنه .
    متد میتونه شما رو بد بار بیاره ولی نمیتونه شما رو بیش از چیزی که تلاش کردید پیشرفت بده . مثلأ متد بیر دست رو بسیار خشک و بد شکل میکنه . اصولأ فرم نواختنش اینگونه هست. حالا معلمی میاد و میگه بیر بزن ولی دستت رو درست بذار . ولی متدی نیست که بگیم اگه این رو کار کنیم دو برابر بیشتر پیشرفت میکنیم . نه اینطور نیست.
    برای اون عزیزانی که اعتقادی به اتود ندارند و میگن فقط قطعه باید زد هم باید بگم شما در حدی پیشرفت خواهید کرد که بتونید فقط فلان قطعه رو بزنید نه بیشتر . اتود از واجبترین مباحث نوازندگی هست. هرچند میشه این دوستان رو با اتودهای شوپن و دبوسی و ... آشنا کرد تا نظرشون عوض بشه .

تنبلی خودمون رو به هیچکس نباید نسبت بدیم . تلاش ما از همه چیز مهتر هست بعد از اون داشتن معلمی با سواد . تلاش وقتی معلم خوبی نداریم مثل راه خاکی هست که بی راهه میره و وقتی رفتیم باید برگردیم تا تازه بشیم صفر - معلم خوب هم بدون اینکه تلاش کنیم مثل اینه که بخوایم بهترین زندگی رو داشته باشیم ولی نخوایم کار کنیم !

راستی توی همون کتاب نوازندگی پیانو اثر هافمن ، چند بار تأکید میکنه که اگر احساس میکنیم معلم خوبی ندارید فقط حق دارید که معلمتون رو عوض کنید . اگر فکر میکنیم اون داره اشتباه میکنه و بهش بگید خوب چرا خودتون معلم نمیشید ؟!
    70 درصد با حرفهای شما موافقم اما چند مسئله :
    متد بیر متد جالبی نیست قبول دارم اما خیلی از نوازندگان بزرگ حال حاضر این کتاب رو کار کردند و به قول معروف نقطه شروع براشون بوده پس اگر قرار بود به قول شما دست رو خشک کنه الان خیلی ها نوازنده نبودند ... متد کلا یکسری تمرینه برای یادگیری و افزایش تکنیک .. بدترین بلای ممکنه اینه که یک متد بازده خوبی نداشته باشه و دلسرد کننده باشه اما بد اموز نیست... بد اموزی وقتی ایجاد میشه که فرد بدون کمک راهنما و یا استاد شروع به کار کنه و همینطوری جلو بره و نفهمه چی میزنه (که در اون حالت ایجاد مشکل میکنه) ...

اتودها بهترین تمرینات برای بازی با نت ها و افزایش تکنیک های فردی هستند ... اتودها یاران کمکی متد هستند که به شما این امکان رو میده نوازنده خیلی بهتری باشید پس بله با شما موافقم اجرای متد ها برای یک پیانیست ضروریست...

اما به نظر من برای اهنگساز شدن ، نیازی نیست شما قطعا یک پیانیست فوق العاده باشید ... کسی یک پیانیست فوق العاده میشه که میخواد نوازنده خوبی باشه ... اهنگسازان بیشتر باید به هارمونی و ... بپردازند و دانش سازها ، تئوری ، حواس موسیقایی و ... رو تقویت کنند.

مرسی
    همش خرافات ... ذهن های پوچ و گنگ و بسته ...
    بس کن دیگه
    به خودت بیا ... چند ثانیه دیگه بیشتر شاید نباشی

------
    وبسایت من برای دانلود آهنگ های بیکلام : http://bikalamha.com

7. کاربران زیر از Black_Violin به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Pathetique آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    42509
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    558

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Black_Violin [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    70 درصد با حرفهای شما موافقم اما چند مسئله :
    متد بیر متد جالبی نیست قبول دارم اما خیلی از نوازندگان بزرگ حال حاضر این کتاب رو کار کردند و به قول معروف نقطه شروع براشون بوده پس اگر قرار بود به قول شما دست رو خشک کنه الان خیلی ها نوازنده نبودند ... متد کلا یکسری تمرینه برای یادگیری و افزایش تکنیک .. بدترین بلای ممکنه اینه که یک متد بازده خوبی نداشته باشه و دلسرد کننده باشه اما بد اموز نیست... بد اموزی وقتی ایجاد میشه که فرد بدون کمک راهنما و یا استاد شروع به کار کنه و همینطوری جلو بره و نفهمه چی میزنه (که در اون حالت ایجاد مشکل میکنه) ...

اتودها بهترین تمرینات برای بازی با نت ها و افزایش تکنیک های فردی هستند ... اتودها یاران کمکی متد هستند که به شما این امکان رو میده نوازنده خیلی بهتری باشید پس بله با شما موافقم اجرای متد ها برای یک پیانیست ضروریست...

اما به نظر من برای اهنگساز شدن ، نیازی نیست شما قطعا یک پیانیست فوق العاده باشید ... کسی یک پیانیست فوق العاده میشه که میخواد نوازنده خوبی باشه ... اهنگسازان بیشتر باید به هارمونی و ... بپردازند و دانش سازها ، تئوری ، حواس موسیقایی و ... رو تقویت کنند.

مرسی
    من توی صحبتهام نکته ای که شما اشاره کردید رو پوشش دادم . اول اینکه اون پیانیستی که درجات بالا رسیده مطمئنأ به خاطر زدن فلان متد نبوده .
    حالا یکسری از این پیانیستها با بیر شروع کردن . منم گفتم که دست رو خشک میکنه و بعد از اون هم گفتم که اگر معلم بتونه انقدر خوب باشه که نذاره مباحث منفی از یک متد روی شاگرد تأثیر بذاره اون اسم معلم لایقشه . اینها هم اول به خاطر تلاش خودشون و بعد به خاطر داشتن معلم خوب پیانیست شدن . از معلم بد پیانیست خوب تقریبأ محاله که به وجود بیاد چون تمام استعداد اون شخص رو ضایع میکنه . موتسارت میاد بتهوون رو معرفی میکنه بتهوون میاد چرنی رو معرفی میکنه چرنی لیست رو معرفی میکنه لیست هم یه انبوهی از پیانیستهای نخبه رو . از یه طرف دیگه کلمنتی کالبرنر رو بعد ستاماتی بعد سن سانس بعد نابغه ای مثل گودوفسکی از این دسته رشد میکنه که خودش هم در نهایت به همین ریختر و گیللس ختم میشه .
    تقریبأ نمیتونید پیانیست ویرتوئوزی رو پیدا کنید معلم بدی داشته باشه .
    باز هم روی حرفم تأکید دارم که متد بد میتونه پیانیست رو نابود کنه ولی بیشتر از تلاش اون پیانیست نمیتونه پیشرفتش بده .
    متد میتونه کاری کنه که در عرض 1 سال کلأ امید به نوازندگی از بین بره . شاید همون شاگردی که با متد بد شروع کرده و نابود شده اگر به روش صحیح عمل میکرده یه ویرتوئوز ازش پدید میومده . پس ببینید چقدر مهمه .

بله آهنگسازی که کلأ به نوازندگی مربوط نمیشه . ولی این نکته رو باید در نظر داشت که 99% کسانی که آهنگساز بزرگی شدند پیانیست بودند . بتهوون - شوپن - استراوینسکی - راخمانینف و و و و و
    پیانو میتونه کمکی شایان باشه برای آهنگسازی .

9. 3 کاربر برای این پست از Pathetique تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    71596
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    83
    145 بار تشکر شده در 61 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/1
    میزان امتیاز
    12

باید بیر رو تا آخر تموم کنیم؟

anafar آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30015
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    34
    28 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    14

دوستان یه سوال البته ببخشید که جاش اینجا نیست. زمانی که یک کوکر باید برای رگلاژ و کوک پیانویی که تازه جا به جا شده بزاره حدودا چقدره؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    80242
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/1
    میزان امتیاز
    0

سلام من تازه عضو شدم..
    اینجا باید دقیقا چیکار کرد؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    22949
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    32
    10 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

دوستان گرامی سلام. ببخشید من یک سوال داشتم. اول میخواستم با ویالون شروع کنم. ولی چون به پیانو علاقه ی بیشتری دارم و دارم بودجه ی یک پیانو دیجیتال رو جور می کنم ، میخوام با پیانو شروع کنم. من الان در شهرستان هستم و اینجا استاد پیانو نداره و فقط کی برد هست. آیا من میتونم به استاد کی برد بگم که فعلا تا موقعی که به مشهد بیام با پیانوی دیجیتالم به من پیانو یاد بده؟ ازش چی بپرسم که بگه می تونه یا نه ؟

از شما خیلی ممنونم.

14. کاربران زیر از amin_piano به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Pathetique آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    42509
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    558

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_piano [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان گرامی سلام. ببخشید من یک سوال داشتم. اول میخواستم با ویالون شروع کنم. ولی چون به پیانو علاقه ی بیشتری دارم و دارم بودجه ی یک پیانو دیجیتال رو جور می کنم ، میخوام با پیانو شروع کنم. من الان در شهرستان هستم و اینجا استاد پیانو نداره و فقط کی برد هست. آیا من میتونم به استاد کی برد بگم که فعلا تا موقعی که به مشهد بیام با پیانوی دیجیتالم به من پیانو یاد بده؟ ازش چی بپرسم که بگه می تونه یا نه ؟

از شما خیلی ممنونم.
    شما به کسی که کیبورد تدریس میکنه میتونید بگید بهتون کیبورد یاد بده .

16. کاربران زیر از Pathetique به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    79568
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    12 بار تشکر شده در 10 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

منم با [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] موافقم کلا استادی که اتود های یک کتاب رو از یک کنار به شاگرد درس بده مشخصه که بی تجربه هست و حرفه ای نیست.
    استاد من بعضی از درسای بیر رو حذف میگرد و میگفت مطلب خاصی نداره یا درس خوبی نیست.
    به نظر من بیر اتودی قدیمی هست و اگر استادی که داره بیر درس میده کار بلد نباشه شاگردو از تمرین و پیانو دلسر میکنه.
    خیلی از درسای بیر هیچ مطلب مفیدی نداره و خشک و بی معنی هست. ولی از حق نگذریم درسای خوب هم زیاد داره.
    چند وقت پیش با یک استاد پیانو صحبت میکردم میگفت: وقتی رفتم اتریش و گفتم من موقع شروع بیر زدم تعجب کردن که تو ایران هنوز بیر تدریس میشه. حتی میگفت اونجا هانون رو هم قبول ندارن!!
    و میگفت اونجا از اول با قطعات مخصوص کارو شروع میکنن و بعضا از اتود خبری نیست و جالب اینجاست که نتیجه مطلوب تری هم میگیرن.
    در کل به نظر من همه چیز به پشتکار نوازنده و البته راهنمایی های یک استاد خوب بستگی داره.
    و به قول دوستمون استاد بد میتونه کسیو که استعداد ویرتئوز شدن رو داره دلسرد کنه.
    ولی متعسفانه ما تو ایران مجبوریم همون بیر رو کار کنیم مخصوصا در شهر های کوچیک تر که اساتید صاحب سبک نیستند و استاد پیانو همون کسیه که بیر و چرنی 599 و شاید هانون مقدماتی رو زده با چند تا قطعه. و فقط برای کسب درآمد تدریس میکنه.
    در مورد آهنگ سازی هم اضافه کنم که کلا آهنگ سازی یک استعداد خدا دادی هست و اگر کسی این استعداد رو داشته باشه میتونه آهنگساز بزرگی بشه حالا چه نوازنده باشه چه نباشه. نمونش paul de sennevilleهست که ایشون علم خاصی از موسیقی نداشته و نوازنده هم نبوده اما به علت استعدادی که داشته آثار بزرگی ساخته که اکثرا با اجرای claydermanهستند. این آهنگ ساز با آواز ملودی هارو برای تنظیم کننده میخونده. این جمله عینا از زندگی نامش در wikipedia هست.
    Paul de Senneville can allegedly neither read, write, nor play music.
    پس میشه نتیجه گرفت که آهنگسازی صرفا نمیتونه در گرو نوازندگی یا دانستن دانش تئوری بالا باشه. فقط عشق به کار و استعداد رکن کار هست.
    ویرایش توسط zener : Wednesday 24 July 2013 در ساعت 03:56 PM

mona12 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    84159
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    23
    224 بار تشکر شده در 69 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 29/0
    Given: 10/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط anafar [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان یه سوال البته ببخشید که جاش اینجا نیست. زمانی که یک کوکر باید برای رگلاژ و کوک پیانویی که تازه جا به جا شده بزاره حدودا چقدره؟
    سلام دوست عزیز
    بستگی به سن پیانو داره
    اصولا پیانو در جا به جایی کوکش کمی بهم می خوره چه قدیمی چه جدید
    اما اگر پیانو شما جدید باشه همون موقعی که جابه جاش کردید باید کوک کنید
    اگر هم که قدیمیه و خودتون با موسیقی آشنایی دارید
    متوجه میشید که کوکش بهم خورده
    ولی اصولا در پیانو های قدیمی که جا به جا میشه در رفتن کوک کمتر دیده میشه

19. کاربران زیر از mona12 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

lionheart آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    70795
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    62
    39 بار تشکر شده در 32 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 2/0
    میزان امتیاز
    12

سلام و شب بخیر خدمت دوستان

یک سوال اساسی داشتم

من دو تا از رفیقام هستند که پیانو در حد قابل قبولی میزنند یکیشون صرفا اتود میزنه و روزانه وقت نسبتا زیادی میزاره

و یکی دیگه از دوستان ، قدیم ها میزده و الان چند وقتی هست که دیگه واسه دلش میزنه و جالب هست که ایشون کلا بیر و چرنی را زده (چرنی هم اون اولاش)

یک روزی با این دو دوست عزیز بیرون بودیم که یکی از بچه ها یک قطعه را یک تکه اش را گذاشت که خیلی قطعه احساسی عالی بود

و جالبی اش اینجا بود که نفر اول هر کاری کرد نتونست این قطعه را گوشی در بیاره

ولی نفر دوم حدود تو یک 45 دقیقه یه چیز نسبی خوب در آورد

به قدرت یادگیری طرفین هم کاری ندارم
    ============================================

حالا سوال اصلیم همینجاست

یک نوازنده باید روی چه چیزهایی کارکنه تا بتونه یک قطعه را گوشی دربیاری بدون نت ؟

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    56512
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    437
    735 بار تشکر شده در 264 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط lionheart [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

یک سوال اساسی داشتم

من دو تا از رفیقام هستند که پیانو در حد قابل قبولی میزنند یکیشون صرفا اتود میزنه و روزانه وقت نسبتا زیادی میزاره

و یکی دیگه از دوستان ، قدیم ها میزده و الان چند وقتی هست که دیگه واسه دلش میزنه و جالب هست که ایشون کلا بیر و چرنی را زده (چرنی هم اون اولاش)

یک روزی با این دو دوست عزیز بیرون بودیم که یکی از بچه ها یک قطعه را یک تکه اش را گذاشت که خیلی قطعه احساسی عالی بود

حالا سوال اصلیم همینجاست

یک نوازنده باید روی چه چیزهایی کارکنه تا بتونه یک قطعه را گوشی دربیاری بدون نت ؟

اون کسی که اتود زده حتما اصولی نزده . البته همه موسیقی اتود نیست. اتود ها رو با توجه به توانایی ها و کمبود های نوازنده باید انتخاب کرد .

این که همه رو با یه نسخه بخواهیم نوازنده کنیم اشتباه هست.

باید کار رو از ابتدا اصولی یاد گرفت. موسیقی خلاصه میشه تو احساس .

قوانین خیلی خوبن اما همه موسیقی قوانین دست و پا گیر موسیقیایی نیست.

به قول استادمون کسی که 5 تا سونات بتهوون رو زده با کسی که 50 تا سونات از بتهوون رو زده کلی فرق دارن .

باید فقط نترس و پر انرزی تمرین کرد .
    [SIGPIC][/SIGPIC]

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط lionheart [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

یک سوال اساسی داشتم

حالا سوال اصلیم همینجاست

اگه از نظر علمی و آکادمیکی جواب میخوای، باید سلفژ یا به کلام بهتر „سرایش” کار کنی.
    اما به نظر من، علاوه بر اون، تا حد زیادی بستگی به تجربه داره.
    من خودم عادت کردم اگه بخوام نتی رو گوشی دربیارم ناخودآگاه انگشتام همون نتها رو که شنیدن میزنن. خودمم نمیدونم چجوری!!

صفحه 57 از 68 نخستنخست ... 74753545556575859606167 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)