نقل قول نوشته اصلی توسط sigismond [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
ببینید اینکه مشکلی پیش نمیاد بستگی به کیفیت ساز و و گوشیها داره که در متن هم تاکید کردم. شما روی هر سیمگیری میتونید 4 تا تاندور نصب کنید مگر سیمگیر تاندور سر خود. ولی اجراهای نوازندگان کلاسیک رو نگاه کنید ببینید کدومشون 4 تا سیمگیر انداختند؟
با همون گوشی کوک میکنند. تو ایران ساز بی کیفیت زیاده و خودشون رو از زحمت رگلاژ و تنظیم گوشی و سوراخهاش که توسط دو وسیله ی peg reamer و peg shaver انجام میشه معاف میکنند و بر میدارند 4 تا تاندور فلزی سنگین میندازند روی سیمگیر. جالبه که اینکار اینقدر جا افتاده که مثلا بعضی هنرجوها فکر میکنند گاها اون 4 تا تاندور روی سیمگیر نباشه چیزی مفید یا لاکچری از سازشون کم شده. در صورتیکه کاملا برعکسه. من خودم فقط برای سیم می سیمگیر انداختم و اونهم از کمپانی گوتز در المان خریدم که مثل این نمونه های داخلی خیلی سنگین نیست و صدا رو خفه نمیکنه.
خیلی ممنون
یکی فرمودند که چون تو ایران ساز ها کیفیت پایینی دارن اگه اون نوع سیم گیر بندازن کوک کردن ساز سخت میشه
چون هم سیم ها و هم ساز های تو ایران بی کیفیت هستن و تنظیم کوک مشکل پیدا میشه

من خودم با چیزایی که شما و دوستان فرمودید به این نتیجه رسیدم رو این مسئله حساس نباشم سیم گیر چه مدله