لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 41 از 44 نخستنخست ... 313738394041424344 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 641 به 656 از 693

موضوع: قیمت روز انواع ویولن (+ بحث در مورد مارک های مختلف و خرید ویلن)

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    9

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsay [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    خیلی ممنونم از تایپیک خوبتون
    من یه تازه کارم و واسه شروع میخوام sandner 330 یا amati 100 یا amati150 بگیرم
    به نظرتون شما که حرفه ای هستید برای شروع کدوم بهتره
    درود
    هیچکدام. اینها همه ویولنهای تولید انبوه چینی هستند و این نوع مقایسه صحیح نیست. بهتر است اینطور در نظر بگیرید که مثلا بین دو sander مدل یکسان کدامیک بهتر صدا میدهد. اگر نه اینکه بخ اهیم بگیم به طور کلی مثلا sandner بهتر است یا اماتی امکانپذیر نیست.

2. کاربران زیر از sigismond به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    159665
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 2/0
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون
    حالا با این اوضاع به نظرتون چه باید کرد
    یعنی چی بخرم با توجه به این که اطلاعات جامعی در این حوزه ندارم و فقط به مقدار بسیار زیاد علاقه دارم !!
    بودجم هم در حد 500 تومان است.
    لطفا راهنماییم کنید خیلی ممنون

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

ببینید از مواردی که نام بردید من فقط اماتی داشتم البته مدل پروفشنال که حدود سال 91 خریده بودم یک میلیون و پانصد. برای این محدوده و مقایسه با هم رده ها بد نبود و خیلی باهاش پیش رفتم(تاکید میکنم در قیاس با هم رده ها) سندنر هم در کشور ترکیه دیدم هنرجوها زیاد میخرند ولی اینکه چه ندلی شناخچ ندارم. ببینید دوست عزیز خودتون در جریان اوضاع و قیمت دلار و پول بی ارزش ایران هستید. از طرفی ویولن بی کیفیت خیلی مشکلات میتونه براتون ایجاد کنه. من نظرم اینه که عجله نکنید و یه امار از قیمت اماتی پروفشنال بگیرید و بودجه را ارتقاع داده و همون رو تهیه کنید. من حتی مدل پایینترش مثل اماتی 250 هم تست کرده بودم ولی واقعا خوب نیست.

5. کاربران زیر از sigismond به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    159447
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

با سلام
    بسيار ممنون از راهنمايي هاي شما
    تصميم به خريد ساز ويلن از سازنده ايراني دارم، لطفا بفرمائيد از نظر شما با توجه به تجربه و فارق از بحث هزينه آن شما كدام استاد را معرفي مي نمائيد

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinkhalaj [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلام
    بسيار ممنون از راهنمايي هاي شما
    تصميم به خريد ساز ويلن از سازنده ايراني دارم، لطفا بفرمائيد از نظر شما با توجه به تجربه و فارق از بحث هزينه آن شما كدام استاد را معرفي مي نمائيد
    سلام
    با اقای محسن شاملو یک تماس بگیرید و سازهای ایشان را تست کنید.

8. کاربران زیر از sigismond به خاطر این پست تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

جناب شاملو هم به لحاظ دسترسی گزینه ی مناسبی هستند چون در تهران دفتر دارند. هم سازهایشان کیفیت بسیار خوب و صدای قابل قبولی دارد. حتی در مقایسه با بعضی سازندگان غربی. قیمتشان هم منصفانه هست.
    اقای مسعود طالبی هم در ایتالیا دوره ی ساز سازی و ارشه سازی را در اکادمی کرمونا گذراندند. فقط تابستانها تا جاییکه میدانم به ایران سفر دارند. مقیم ***** شهر اصفهان هستند و میتوانید سری به ایشان هم بزنید.
    اقای سیاوش شاهنده که مقیم المان هستند هم گویا به ایران سفر دارند. البته من از ایشان ساز ندیدم اما دوستانی برای رگلاژ و تنظیم صدا به ایشان مراجعه کرده بودند و از سواد و اگاهی و دانش و مهارت ایشان تعریف میکردند.

10. 2 کاربر برای این پست از sigismond تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    10

سلام
    میشه ادرس و شماره تماس کارگاه های ساخت ویولن در تهران اطراف تهران بفرمایید
    یا گالری های ویولن
    میخوام یه ویولن دست ساز بخرم متاسفانه یه گالری ویولن هم پیدا نکردم،
    مغازه ساز فروشی مثه بهارستان و جمهوری نمی خوام، ادرس و گالری سازنده ویولن میخوام
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

سلام
    من میخوام با سه ملیون یه ویولن خوب بخرم
    ویولن مشقی و کیفیت پایین نمی خوام
    پیشنهادتون چیه؟
    ایا جایی میشناسید ویولن خوب به این قیمت داشته باشه ؟
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

13. کاربران زیر از angelmalfoy به خاطر این پست تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

با دلار 13 تومان خیر متاسفانه. همین دیروز یکی از فروشگاههای تهران دست ساز چینی را 12 میلیون قیمت داد.

15. 2 کاربر برای این پست از sigismond تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    123167
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    280
    79 بار تشکر شده در 58 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/1
    Given: 93/5
    میزان امتیاز
    10

منم چند ماه پیش دقیقا همین مشکل شما رو داشتم و با بودجه سه تومنی میخاستم یه ویولن خوش صدا بخرم، برای مشاوره مزاحم چند نفر از اساتید همین انجمن هم شدم، ولی با کمال تاسف در بازه بودجه شما مورد مناسبی پیدا نمیشه..

17. کاربران زیر از muzik4all به خاطر این پست تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

:(
    من یه مدل فونیکس دیدم به نظر شما خریدنش می صرفه و صداش خوبه vt303
    یه مدل هم ویولن rt دیدم مدلش یادم نیست بگم قیمتشون 3 ملیون
    ولی اینا یه پیچ تنظیم کوک دارن
    ایا مشکلی تو کوک کردن سیم های دیگه پیدا نمی کنم؟
    و ایا می صرفه از این کارای شرکتی بخرم؟ اگه اینا داشتید نظر میدید
    در کل چی بخرم با این پول بهترین حالته
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    123167
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    280
    79 بار تشکر شده در 58 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/1
    Given: 93/5
    میزان امتیاز
    10

به عقیده من بهترین حالت این هست که با همون ویولنی که در حال حاضر دارید تمرین هاتون رو ادامه بدید تا موقعی که این قیمت های کاذب و تورمی از بین بره.. البته اگر شما دنبال نوازندگی حرفه ای هستید، قضیه کاملا فرق میکنه و در این هیچ شکی نیست..
    ویرایش توسط muzik4all : Friday 7 September 2018 در ساعت 01:55 PM

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

اگر منظورتون از پیچ کوک تاندور هست که روی سیمگیر قرار میگیره اتفاقا استاندارد صحیح اینه که اصلا تاندوری وجود نداشته باشه و سوراخ گوشی ها نسبت مخروطی صحیحی داشته باشند و گوشی ها هم با کیفیت باشند و تراش خوبی خورده باشند و اندازه شون برای سوراخ گوشی متناسب باشه و به اصطلاح زور چپان نشده باشند که نشه چرخوندشون و اصلا تاندور یا همون fine tuner وجود نداشته باشه. البته معمولا یک تاندور برای سیم می لحاظ میشه چون سیم می فلز هست و خطر پاره شدن داره و برای کوک دقیقتر تاندور میطلبه. بعضی نوازنده ها هم حتی با وجود داشتن ساز با کیفیت به غیر از می برای سیم لا هم تاندور استفاده میکنند که دلایل مختلف داره. بهضی دستشون کوتاهه و دسیدن به گوشی لا براشون سخته و یا روی کوک خیلی حساسند و حتما میخوان تاندور باشه ولی اینهم در نظر باید گرفت که تاندور به وزن سیمگیر اضافه کرده و سنگینش میکنه و صدا damp و کمی فلز گونه میشه. حتی استفاده از دو تاندور می و لا هم باز به نظر من حالت ایده ال نیست. چون تاندور باعث میشه طول ارتعاش کاسته بشه و در نتیجه رجیستر التو و سوپرانوی ساز ناهمخوان باشند از نظر هارمونیک. البته این موارد برای استاندارد سبک کلاسیک مطرح هستند در تنظیم صدای ساز و اصول اون. برای بقیه ی سبکها که دائما کوک الترناتیو و متغیر دارند شاید بحث فرق بکنه. ضمنا برای عملکرد بهتر گوشی ها هربار که تعویض سیم انجام میدیم(به فرض استاندارد و با کیفیت بودن گوشی) محل عبور سیم از روی خرک و شیطانک را در بالای گریف با مداد به مقدار کمی اغشته به گرافیت میکنیم که من مداد 6b را توصیه میکنم اما زیاد مهم نیست. و گوشی هم در دو نقطه ی تماسش با سوراخها روان کننده یا peg compound میمالیم تا گوشی ها حین کوک روان و راحت بچرخند. البته نوع مرکب این روان کننده ها فرق میکند و در موارد عکس که گوشی دائما در رفته و کوک رها میکند باید از نوعی compound استفاده شود که بالعکس خشکی و اصطکاک ایجاد میکند.
    یک مسئله ای که دوستان را در خدید ساز دچار اشتباه میکند اینست که باید توجه کنند و گول ظاهر ساز را صرفا نخورند. در ایران ما چینی درجه سه داریم و در امریکا بازار عمومی پر است از چینی درجه یک که پایه ی قیمتش 1500 دلار میباشد. زیاد در این رده گول اینکه روی ساز 4 تاندور به کار رفته و لاک الکل برای رنگش به کار رفته که روی مبلمان استفاده میشود با ویولنی که یک تاندور رویش انداخته اند و antique varnish رنگ امیزی شده را نخورید. اینکه یک ویولنی با سیم متال فروش میرود یا دیگری ست evah pirazzi رویش انداختند فرقی نمیکند و اینها مارکتینگ و دده بندیهای کمپانی هاست.

21. 3 کاربر برای این پست از sigismond تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط muzik4all [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به عقیده من بهترین حالت این هست که با همون ویولنی که در حال حاضر دارید تمرین هاتون رو ادامه بدید تا موقعی که این قیمت های کاذب و تورمی از بین بره، البته شاید اساتید نظر من رو قبول نداشته باشند اما در شرایط موجود راه دیگه ای وجود نداره.. تصویر زیر عکس ویولن منه، 14 ساله دارمش!! درسته کیفیت بالایی نداره ولی ازش راضیم و تمام کارهام رو باهاش انجام میدم.. البته اگر شما دنبال نوازندگی حرفه ای هستید، قضیه کاملا فرق میکنه و در این هیچ شکی نیست..

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بله متوجه هستم
    ولی من گریف ویولنم خراب شده پستی بلندی داره و سیم هام پوسیدن
    استادم میگه چون صدای سازم خوب نیست ارزش تعمیر نداره
    باید گریف و سیم بخرم براش اونم نظر استادم اینه نو بخرم بهتره
    حالا نمیدم شاید همینو تعمیر کنم ولی هزینه خودش در میاد الان

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط sigismond [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اگر منظورتون از پیچ کوک تاندور هست که روی سیمگیر قرار میگیره اتفاقا استاندارد صحیح اینه که اصلا تاندوری وجود نداشته باشه و سوراخ گوشی ها نسبت مخروطی صحیحی داشته باشند و گوشی ها هم با کیفیت باشند و تراش خوبی خورده باشند و اندازه شون برای سوراخ گوشی متناسب باشه و به اصطلاح زور چپان نشده باشند که نشه چرخوندشون و اصلا تاندور یا همون fine tuner وجود نداشته باشه. البته معمولا یک تاندور برای سیم می لحاظ میشه چون سیم می فلز هست و خطر پاره شدن داره و برای کوک دقیقتر تاندور میطلبه. بعضی نوازنده ها هم حتی با وجود داشتن ساز با کیفیت به غیر از می برای سیم لا هم تاندور استفاده میکنند که دلایل مختلف داره. بهضی دستشون کوتاهه و دسیدن به گوشی لا براشون سخته و یا روی کوک خیلی حساسند و حتما میخوان تاندور باشه ولی اینهم در نظر باید گرفت که تاندور به وزن سیمگیر اضافه کرده و سنگینش میکنه و صدا damp و کمی فلز گونه میشه. حتی استفاده از دو تاندور می و لا هم باز به نظر من حالت ایده ال نیست. چون تاندور باعث میشه طول ارتعاش کاسته بشه و در نتیجه رجیستر التو و سوپرانوی ساز ناهمخوان باشند از نظر هارمونیک. البته این موارد برای استاندارد سبک کلاسیک مطرح هستند در تنظیم صدای ساز و اصول اون. برای بقیه ی سبکها که دائما کوک الترناتیو و متغیر دارند شاید بحث فرق بکنه. ضمنا برای عملکرد بهتر گوشی ها هربار که تعویض سیم انجام میدیم(به فرض استاندارد و با کیفیت بودن گوشی) محل عبور سیم از روی خرک و شیطانک را در بالای گریف با مداد به مقدار کمی اغشته به گرافیت میکنیم که من مداد 6b را توصیه میکنم اما زیاد مهم نیست. و گوشی هم در دو نقطه ی تماسش با سوراخها روان کننده یا peg compound میمالیم تا گوشی ها حین کوک روان و راحت بچرخند. البته نوع مرکب این روان کننده ها فرق میکند و در موارد عکس که گوشی دائما در رفته و کوک رها میکند باید از نوعی compound استفاده شود که بالعکس خشکی و اصطکاک ایجاد میکند.
    یک مسئله ای که دوستان را در خدید ساز دچار اشتباه میکند اینست که باید توجه کنند و گول ظاهر ساز را صرفا نخورند. در ایران ما چینی درجه سه داریم و در امریکا بازار عمومی پر است از چینی درجه یک که پایه ی قیمتش 1500 دلار میباشد. زیاد در این رده گول اینکه روی ساز 4 تاندور به کار رفته و لاک الکل برای رنگش به کار رفته که روی مبلمان استفاده میشود با ویولنی که یک تاندور رویش انداخته اند و antique varnish رنگ امیزی شده را نخورید. اینکه یک ویولنی با سیم متال فروش میرود یا دیگری ست evah pirazzi رویش انداختند فرقی نمیکند و اینها مارکتینگ و دده بندیهای کمپانی هاست.
    خیلی ممنون از پاسخ جامع و کاملتون
    فقط یه سوال اینکه ایا اگه بخوام کوک 3 سیم دیگه عوض کنم مشکلی پیش نمیاد با اون نوع سیم گیر؟
    بهم گفتن میشه رو اون سیم گیر برای بقیه سیم ها پیچ تنظیم انداخت
    با توجه به نظر شما اینکارو نکنم بهتره
    ایا کوک 3 سیم دیگه درست در میاد و میشه تغییر داد؟
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

ببینید اینکه مشکلی پیش نمیاد بستگی به کیفیت ساز و و گوشیها داره که در متن هم تاکید کردم. شما روی هر سیمگیری میتونید 4 تا تاندور نصب کنید مگر سیمگیر تاندور سر خود. ولی اجراهای نوازندگان کلاسیک رو نگاه کنید ببینید کدومشون 4 تا تاندور انداختند؟
    با همون گوشی کوک میکنند. تو ایران ساز بی کیفیت زیاده و خودشون رو از زحمت رگلاژ و تنظیم گوشی و سوراخهاش که توسط دو وسیله ی peg reamer و peg shaver انجام میشه معاف میکنند و بر میدارند 4 تا تاندور فلزی سنگین میندازند روی سیمگیر. جالبه که اینکار اینقدر جا افتاده که مثلا بعضی هنرجوها فکر میکنند گاها اون 4 تا تاندور روی سیمگیر نباشه چیزی مفید یا لاکچری از سازشون کم شده. در صورتیکه کاملا برعکسه. من خودم فقط برای سیم می سیمگیر انداختم و اونهم از کمپانی گوتز در المان خریدم که مثل این نمونه های داخلی خیلی سنگین نیست و صدا رو خفه نمیکنه.
    ویرایش توسط sigismond : Sunday 16 September 2018 در ساعت 10:22 AM دلیل: غلط املایی

24. کاربران زیر از sigismond به خاطر این پست تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط sigismond [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببینید اینکه مشکلی پیش نمیاد بستگی به کیفیت ساز و و گوشیها داره که در متن هم تاکید کردم. شما روی هر سیمگیری میتونید 4 تا تاندور نصب کنید مگر سیمگیر تاندور سر خود. ولی اجراهای نوازندگان کلاسیک رو نگاه کنید ببینید کدومشون 4 تا سیمگیر انداختند؟
    با همون گوشی کوک میکنند. تو ایران ساز بی کیفیت زیاده و خودشون رو از زحمت رگلاژ و تنظیم گوشی و سوراخهاش که توسط دو وسیله ی peg reamer و peg shaver انجام میشه معاف میکنند و بر میدارند 4 تا تاندور فلزی سنگین میندازند روی سیمگیر. جالبه که اینکار اینقدر جا افتاده که مثلا بعضی هنرجوها فکر میکنند گاها اون 4 تا تاندور روی سیمگیر نباشه چیزی مفید یا لاکچری از سازشون کم شده. در صورتیکه کاملا برعکسه. من خودم فقط برای سیم می سیمگیر انداختم و اونهم از کمپانی گوتز در المان خریدم که مثل این نمونه های داخلی خیلی سنگین نیست و صدا رو خفه نمیکنه.
    خیلی ممنون
    یکی فرمودند که چون تو ایران ساز ها کیفیت پایینی دارن اگه اون نوع سیم گیر بندازن کوک کردن ساز سخت میشه
    چون هم سیم ها و هم ساز های تو ایران بی کیفیت هستن و تنظیم کوک مشکل پیدا میشه

من خودم با چیزایی که شما و دوستان فرمودید به این نتیجه رسیدم رو این مسئله حساس نباشم سیم گیر چه مدله
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

صفحه 41 از 44 نخستنخست ... 313738394041424344 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 18 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 18 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)