لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 43 از 44 نخستنخست ... 33394041424344 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 673 به 688 از 693

موضوع: قیمت روز انواع ویولن (+ بحث در مورد مارک های مختلف و خرید ویلن)

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    296 بار تشکر شده در 151 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/0
    Given: 41/3
    میزان امتیاز
    11

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط mk002mahhdi066k [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام. من یه ساله ویولن کار میکنم میخواستم بدونم ویولن H5 هافنر ویولن خوبیه؟؟ قیمتش چنده؟ و اینکه تا چه مدت کارمو راه میندازه؟ اگه اینو بگیرم بهتره یا یه ساز دست ساز ایرانی تو همین رنج قیمت؟من فعلا دارم کلاسیک کار میکنم،یه مدت دیگه دیگه کلا ایرانی کار میکنم. میخوام یه سازی باشه که دیگه تاآخر آموزش دیدن اوکی باشه،حالا ساز کنسرتی هم بعدا جدا از ساز آموزشیم میگیرم. ویولن فعلیم tf 142 هستش. ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید.
    معمولا ویولنهای هافنر خوب هستند این مدل هم قیمتش ۳۳۷ یورو است که با وضعیت این روزهای ارز حدود پنج میلیون تومنه . بعید میدونم با این قیمت بتونید ساز دست ساز بخرید.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    162934
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

چجوری میشه پیام خصوصی داد ؟

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    9

درود به همه ی دوستان

به دلیل مشکلات فنی مدتی نمیتوانستم پاسخ بدهم. @[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

اماتی پروفشنال یا هم رده ها از هر برندی, عملا امکان نداره ساز خوبی در بیان. شما و سایر دوستان همگی در جریان اوضاع اقتصادی و ارز هستید. دوستان در کامنتهای بالا خیلی به جا به موارد اشاره کردند. طی صحبتهایی با دوستان و افرادیکه در شهر تهران این مدت درگیر خرید ساز بودند باید متاسفانه بگم وضع خیلی خرابه. خراب بود بدتر هم شده. یکی از دوستان رفته بود فروشگاه اورنگ و میگفت کلا سازهاشو ول کرده. فقط یک ساعت داشته ساز کوک میکرده اونجا. ویولن Gewa که سه میلیون بیشتر قیمتش نبود رو گذاشته 16 میلیون. سازهاش هم افتضاح.
    فروشگاه نوا هم یکی از دوستان رفته بود و بهترین ویولنهای موجودش دو تا ویولن چینی از برند Tiamin بوده حدود ابان میگفته 12 میلیون و الان مسلما گرونتر هم شده. ضمن اینکه میگفت فقط یه مقدار صدای بلندی داشته و کاراکتریستیک و اکوستیکش چندان تعریفی نداشتند.
    من قول داده بودم در تاپیک از فروشگاهها اسم نبرم اما چون مکررا این موضوع برای عزیزان سوال میشه و درگیر خرید ساز هستند اینجا دارم مینویسم و نه در خصوصی. ببین دوست عزیز این مثالهایی که برات زدم تازه از کسانی بود که حدود 15-20 میلیون سرمایه گذاشتند کنار و گزینه ها تازه در این سطحه. خودت فاتحه ی این شبه ویولنهای درجه سه و تولید انبوه چین رو بخون دیگه. اماتی پروفشنال اصلا ویولن نیست!
    سه زه دور ساز(خطوط موازی سیاه) نقاشین و کلاف به زور چسب جا خورده. تی اف از اون بدتر. ضمن اینکه دائما هم طی این سالها کیفیت رو اوردن پایین و همون تی اف 142 طی این سالها کیفیتش از اون مزخرفی که بود بدتر هم شده.
    اخیرا با شخضی در شیراز اشنا شدم به نام اقای محمدی. گالری موسیقی سوپرانو. ایشون از 5 میلیون تا حدود 15 ویولن داره و تعداد بالا از چین میخره.'من ویولنهای این اقا رو ندیدم و این معرفی دال بر تایید نیست' ولی چون در هر خرید چند صد تا ویولن میاره و تعداد میخره و خودش شخصا میره چین و حداقل ویولن کارگاهی میخره و نه کارخونه ای ماشین ساز, شاید بتونی از بین اون همه ساز بعد از تست کردن چیز به درد بخوری پیدا کنی. هر چی باشه ویولنهاش کارگاهیه و با ماشین cnc ساخته نشده. باهاشون یه تماس بگیر. در اینستا هم صفحه دارند.
    با دو و نیم انتظار خرید ساز خوب رونداشته باش. حتی اگه بخری و باهاش پیش بری محدودیتهایی خواهد داشت. و بعدا سوئیچ کنی رو یه ساز بهتر, تازه متوجه بسیاری ظرافتها در نوازندگی خواهی شد. چون ساز با کیفیت پاسخگوییش خیلی بالاتره و ابدا بخشنده نخواهد بود زیر دستت و کوچکترین خطاها شنیده میشن.
    موفق باشی/

4. 3 کاربر برای این پست از sigismond تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

چند نمونه از ویولنهای گالری سوپرانو که از بالاترین سری تصاویر نمونه هایی رو ارسال کردند. از صفحه ی پشتی ساز هم عکس فرستادند و flame قابل مشاهده و craftmanship به نظرم در حد و قیمت سازها واقعا خوب کار شده ولی به جهت زمانبر بودن دیگه پست نکردم.
    تکرار میکنم دوستان, من هدفم اینجا تایید نیست.
    ضمنا یکی از دوستان مورد اطمینان من خودش برای خرید ساز داره به شیراز سفر میکنه. من به نوازندگی و قدرت تحلیل ایشان تا حدود خوبی اطمینان دارم. اگر نظر ایشان مثبت بود و از نمونه های موجود توانست سازی انتخاب کند, حتما نمونه های صوتی هم ضمیمه ی همین پیام میکنم تا دوستان عزیز بتوانند با شناخت بهتری تصمیم بگیرند. چنانچه نتیجه منفی باشد, به طور کل این پیام را پاک میکنم چون قصد تبلیغ ندارم و هدفم کمک هست. این ویولنها هر چه که هستند به نظرم از این برندهای تولید انبوه و ماشینی ساز چینی بهترند. نمیگ ویولن master هستند اما حداقلی کارگاهی هستند و با دست ساخته شدند. ظرایف الگوهای مختلف در ساختشان رعایت شده. مثلا در همین تصاویر دو ایتم الگوی گوارنری هستند که اگر به سوراخهای اف و scroll توجه کنید در ساختار ساز به کار رفته یا مثلا قوس میانی صفحه ی رویی در الگوی استرادیواری و...

با ارزوی موفقیت برای دوستان.
    پ. ن: از قیمت دقیق هر ساز اطلاعی ندارم. اگر مایل بودید خودتان تماس گرفته و پیگیری کنید.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست IMG-20181210-WA0004.jpg   IMG-20181210-WA0008.jpg  

6. 2 کاربر برای این پست از sigismond تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    166172
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان
    من یک ویالون میخوام هدیه بخرم برای همسرم
    تا 1500 چی معرفی میکنید سر در نمیارم اصلا
    میدونم بخرم میره کلاس
    چه ویالونی پیشنهاد میکنید و اینکه از کجا بخرم
    تهرانم

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

درود سعید عزیز و افرین بر شما که چنین هدیه ی با ارزشی میخواهید به همسرتان بدهید. سعید جان با توجه به اینکه فرمودید اشنایی با مقوله ندارید، توصیه میکنم سر خود خرید نکنید چون هرچند که با این اوضاع دلار و از طرفی انبوه سازهای درجه سه چینی در بازار، شانس پیدا کردن ساز خوب کم شده، ولی از طرفی با 1500 هم نمیتوان ویولن خوبی خرید و پیدا کرد. اگر کسی با‌شه که بتونه برای خرید بیاد و وارد باشه، حداقل از بین چهار تا ویولن در بازه ی 1500،مسلما یکی هست که از سه تای دیگر بهتر صدا بده. البته بستگی به هدف و انگیزه ی همسرتان هم دارد و من نمیخوام ایده ال گرایی کنم ولی با یک کارشناس یا شخصی که خودش در زمینه ی خرید ساز وارد باشد، کار را پیگیری کنید. به نظرم اینطوری بهتر خواهد بود و سرتان کلاه نخواهد رفت. چنانچه امکان ارتقا بودجه داشتید، سازندگان ویولن دست ساز داخلی هم هستند که میتوانید مراجعه کنید. موفق باشید/

9. کاربران زیر از sigismond به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    166391
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان

بنده یه ساز دست ساز ایرانی دارم که همون موقعی که گرفتم نسبت به چند ساز ایرانی که مقایسه می کردم صدای ضعیفی داشت. دو سال پیش می خواستم ساز رو عوض کنم که متاسفانه تعلل کردم و الان باید با این وضعیت ناگوار و تورم افسار گسیخته مواجه بشم. ایرانی کار می کنم (اعتقادی به اینکه ساز ایرانی خون هست یا کلاسیک خون ندارم حقیقتش) . دنبال خرید یه ساز خوب هستم که بشه واقعا گفت که محدودیتی برام ایجاد نکنه و با توجه به قیمتی که می خوام پرداخت کنم بالاترین کیفیت رو ارائه بده . آیا با قیمتی در حدود 10 -15 میلیون می شه یه ساز خوب گرفت. (بودجه رو هم می تونم به مقدار قابل توجهی افزایش بدم) یا اینکه نیاز به هزینه ی بیشتر هست ؟ و تا چقدر ؟

قصد خودم خرید ساز دست ساز هست که چند سازنده ی خارجی رو نگاه می کردم قیمت هایی در حد 10 12 14 هزار دلار می دادن که به هیچ وجه برای من توجیه پذیر نیست چنین هزینه ای . بین ایرانی ها هم قبل از گرانی دلار آمار داشتم ولی الان نه. همون موقع آقای رضوانی که الان آمریکا تشریف دارن قیمت فکر کنم 10 یا 12 هزار می دادن برای سازهاشون و گفتن که اگر سفارش به تعداد خاصی برسه تو سفرشون به ایران می تونن بیارن.

بین سازنده های ایرانی کار کدوم سازنده کیفیت بالاتری داره ؟ اصلا واقعا بین سازنده های ایرانی تفاوت معناداری وجود داره یا نه ؟ (سازهای اکبری ، صالحی ، محمدی ، روستا ، امیرطاهری ، شاملو و طبیانی و ...) سطح کیفی سازهای ایرانی (خوباشون) در چه حدی هست و بطور مثال قابل مقایسه با کدوم سازهای غربی هست ؟ مثلا یه ساز دست ساز ایرانی کیفیتش نسبت به 225 یا 215 هافنر در چه حد هست ؟ بهتره یا بدتر ؟

سازهای دست ساز ساخت اربیل عراق چطور هستند ؟!

از جناب
    sigismond خواهشمندم در صورت امکان راهنمایی کنند.

سپاس
    ویرایش توسط mohammad200 : Saturday 6 July 2019 در ساعت 01:55 AM

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    166770
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان
    کسی در مورد ویولن‌های zak اطلاعات یا تجربه‌ای داره؟
    ممنون میشم اگه نظرتون رو بفرمایید.
    «به عنوان اولین ساز»

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

تا جاییکه میدونم ایشون یک سازنده ی سازهای زهی در کانادا هستند و کارگاهشون در ونکوور هست و در انجا سازهای خانواده ی ویولن و هارپ و ماندولین میسازند. قیمت ویولنهاش هم از ۲۰۰۰ تا ۴۵۰۰ دلاره. اگر Zak دیگری هست یا صرفا یک کمپانی چینی این اسم رو روی سازهاش گذاشته باشه و یک وارد کننده هم ریخته باشه داخل ساز سنتر و دیجی کالا،من خبر ندارم. یکی از دوستان من از کبک کانادا یک ویولن از ایشون خریده بود که میگفت در حد قیمتش ساز خوب و قابل قبولی بوده. تا جاییکه میدونم ایشون یک سازنده ی سازهای زهی در کانادا هستند و کارگاهشون در ونکوور هست و در انجا سازهای خانواده ی ویولن و هارپ و ماندولین میسازند. قیمت ویولنهاش هم از ۲۰۰۰ تا ۴۵۰۰ دلاره. اگر Zak دیگری هست یا صرفا یک کمپانی چینی این اسم رو روی سازهاش گذاشته باشه و یک وارد کننده هم ریخته باشه داخل ساز سنتر و دیجی کالا،من خبر ندارم. یکی از دوستان من از کبک کانادا یک ویولن الگوی گوارنری از ایشون خریده بود که میگفت در حد قیمتش ساز خوب و قابل قبولی بوده.

13. کاربران زیر از sigismond به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    166770
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوستان گرامی سلام
    خوشحالم که در جمع شما هنرمندان و هنردوستان حضور دارم.
    من قصد دارم اولین ویولن خودم رو بخرم و سبک کلاسیک رو شروع کنم و قصدم اینه که فقط برای دل خودم ویولن بزنم.
    بین برندهای مختلف ویولن مردد هستم. از یک طرف بیشتر اساتید برای نوازندگان مبتدی برند tf رو پیشنهاد می کنند و از طرف دیگه در همین گستره قیمتی، برندهای دیگه ای مثل آماتی و هافنر هم موجود هستند.
    از طرفی با صرف هزینه بیشتر (حدود سه تا چهار میلیون تومن) میشه برندهایی مثل ماگینی و آلبانزی رو خرید (هرچند که فقط در یک سایت این برندها رو دیدم و برام جالب بود که حتی با قیمتی حدود سه میلیون تومن ساز دست ساز چینی از این برندها رو به فروش می رسونند!) به نظر شما همچین چیزی امکان پذیره؟؟
    بین این برندها کدوم رو برای خرید یه عنوان اولین ساز پیشنهاد می کنید؟
    فرض رو بر این بگذارید که من قصد عوض کردن ساز و هزینه کردن مجدد رو نداشته باشم و قرار هم نیست که خیلی حرفه ای بشم.
    با تشکر

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    166770
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

قصد خرید ویولن دارم و ظاهرا فروشگاه سایت فعال نیست.
    امکان خرید ویولن از فروشگاه این سایت یا از کاربرانش وجود داره؟

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

@[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]me
    سلام. دوست عزیز لطفا به هیچ عنوان به صورت انلاین یا از وبسایتها، انهم سایتهای ایرانی و فروشگاههای ناشناس که خدمات پس از فروش و دوره ی تست ندارند اقدام به خرید نکنید. متاسفانه در ایران اگاهی کافی از مقولات مربوط به خرید ساز وجود نداره و فروشندگان هم سودجویی میکنند و شما در همین وبسسات و جاهای دیگه میبینید که افراد هنگام جستجو و تحقیق برای خرید ساز،دنبال برند هستند. همین مجینی که شما نام میبرید اسم یک ویولن ساز قدیمی در برسیای ایتالیا بوده. نیکولو اماتی هم همینطور. هر کدام از این اساتید الگوهای ساخت خودشون رو در ساخت سازهای زهی داشتند و تولیدات هرکدوم،شاخص های صوتی خودش رو داشته. ولی این کمپانیهایی که اسم این افراد رو روی سازهاشون گذاشتند،ویولنهاشون کوچکتری شباهتی به ساخته های این بزرگان نداره . صرفا یکسری تولید انبوه از چوبهای جوان و بی کیفیته که با ماشین CNC ساخته و سر هم شده و خروار خروار وارد ایران میشه.

17. 2 کاربر برای این پست از sigismond تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    167740
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام من چند روز پیش یه ویلون هدیه گرفتم... مامانم میگه ۸میلیون تومن خریده .. دست سازه.. چجور بفهمم ساز خوبیه و سرش کلاه نگذاشته و ارزشش رو داره؟؟ در ضمن نه مارک داره
    نه اسم داره
    نه قیافه

- - - Updated - - -

سلام من چند روز پیش یه ویلون هدیه گرفتم
    مامانم میگه ۸میلیون خریده
    اما ساز نه مارک داره نه اسم داره نه قیافه یا صدا
    چجور بفهمم ساز ارزشش رو داشته یا سرش کلاه گذاشتن؟؟؟
    لطفا کمکم کنید بفهمم تجربه زیادی درمورد ساز ندارم

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

لطفا تصاویری از ویولن مورد نظر قرار بدید تا بشه بهتر نظر داد. زوایای مورد نظر: صفحه ی رویی-صفحه ی پشت و جعبه گوشی از کنار.
    ویرایش توسط sigismond : Sunday 27 October 2019 در ساعت 07:38 AM دلیل: خطای تایپی

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    167740
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

تشکر از لطفتون .. چون دوسش نداشتم پسش دادم.. دیگه ندارمش که عکس بتونم بفرستم

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    167777
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان یک ویلن یاماها yev104 کلا یه بار ارشه خورده اونم واس تست خرید واس فروش دارم در صورت نیاز بگین ممنون

صفحه 43 از 44 نخستنخست ... 33394041424344 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)