لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 33 به 37 از 37

موضوع: تفاوت های نواختن ویولا در مقایسه با ویولن

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    68180
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    آرشه اش 18 ت نیس چه برسه ساز!!!

- - - Updated - - -

آرشه اش 18 ت نیس چه برسه ساز!!!

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    69648
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان
    من چون عاشق ويولن بودم بعد از كنكور رفتم كلاس ويولن كه استادمون انواع ويولن رو معرفي كرد منم از ساز آلتو خوشم اومد وااسه همين يه ساز به پيشنهاد استادم گرفتم كه تحت ليسانس المانه و صداي محشري داره تقريبا يك سال و نيم پيش گرفتم 350 هزار تومان
    وقتي استادم با سازم ميزد رو ابرا بودم و عاشق سازم هستم اما بعد از چند ماه احساس كردم انگشت گذاري رو سيم آخر برام سخته وبه دستم خيلي فشار مياد از طرفي هم از استادم راضي نبودم چون خيلي لفت ميداد و فكر ميكردم كه تخصص كافي نداره چون ساز تخصصيش
    ويولن بود البته خيلي زيبا ويولا ميزد واسه همين سازم رو يه مدتي كنار گذاشتم كه يه استاد خوب پيدا كنم ولي متاسفانه تو شهر ما استاد
    ويولن آلتو پيدا نميشه تصميم گرفتم اول ويولن رو شروع كنم بعد از چند سال كه راه افتادم اونوقت برم سراغ آلتو
    به نظرتون تصميم درستي گرفتم يا بايد همون ويولا رو ادامه بدم از طرفي هم برام سوال شده كه كسي كه ساز تخصصيش ويولن هستش و
    ويولا كار نكرده ميتوونه نوازنده ويولا بشه ؟(چون استادم با اين كه سازش ويولن بود خيلي قشنگ ويولا ميزد) اگه اينطور باشه همون ويولن رو برم انگار ويولا رفتم
    بعد اينكه يه سوال برام پيش اومده ساز تاريخ انقضا داره ؟منظورم اينه كه مستهلك ميشه؟ چه جوري بگم يعني عمر مفيد داره و بعد از چند سال بايد بندازم دور؟ راستش اين سوال خيلي ذهنم رو درگير كرده طوري كه بعضي وقتها خواب ميبينم آرشه سازم شكسته
    راستش واسه خريد ساز ميخوام النگومو بفروشم كه مامانم مخالفه ولي من ميگم قيمت طلا با دلار بالا ميره و ادلار كه بالاتر بره طبيعتا
    ويولن هم گرونتر ميشه پس اگه طلا رو با ويولن عوض كنم ضرر نكردم مگه اينكه ساز به مرور زمان مستهلك بشه
    دوستان اگه تجربه هاتون رو بگيد خيلي كمكم كردين

3. کاربران زیر از sonia22 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

در مورد سوال اولتون که باید دوستانی که ویلن آلتو میزنن بیان و نظر بدن و من ترجیحا چیزی نمی گم چون تجربه ی نوازندگی آلتو رو ندارم.
    سازهای چینی (تقریبا میتونم بگم اون سازهایی که زیر 1 میلیون تومن قیمت دارن) به مرور زمان صداشون افت میکنه و تقریبا بعد از یکی دو سال از اون کیفیت قبل خارج میشن (البته بعضی از سازهای بالاتر از 1تومن هم هستن که همینجورین) ولی ویلن های ایتالیایی، آلمانی، دست ساز ایرانی و ... هرچی بیشتر کار کنن قیمتشون بیشتر میشه. مثل فرش دستباف هستن که هرچی بیشتر پا بخوره ارزشش بالاتر میره. برای همین میگن کسی که توانایی مالی دارن بهتره که ویلن چینی نخرن. چون ویلن های خوب بصورت یه سرمایه هم هستن.

beginner آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    53629
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    20
    20 بار تشکر شده در 11 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sonia22 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان
    من چون عاشق ويولن بودم بعد از كنكور رفتم كلاس ويولن كه استادمون انواع ويولن رو معرفي كرد منم از ساز آلتو خوشم اومد وااسه همين يه ساز به پيشنهاد استادم گرفتم كه تحت ليسانس المانه و صداي محشري داره تقريبا يك سال و نيم پيش گرفتم 350 هزار تومان
    وقتي استادم با سازم ميزد رو ابرا بودم و عاشق سازم هستم اما بعد از چند ماه احساس كردم انگشت گذاري رو سيم آخر برام سخته وبه دستم خيلي فشار مياد از طرفي هم از استادم راضي نبودم چون خيلي لفت ميداد و فكر ميكردم كه تخصص كافي نداره چون ساز تخصصيش
    ويولن بود البته خيلي زيبا ويولا ميزد واسه همين سازم رو يه مدتي كنار گذاشتم كه يه استاد خوب پيدا كنم ولي متاسفانه تو شهر ما استاد
    ويولن آلتو پيدا نميشه تصميم گرفتم اول ويولن رو شروع كنم بعد از چند سال كه راه افتادم اونوقت برم سراغ آلتو
    به نظرتون تصميم درستي گرفتم يا بايد همون ويولا رو ادامه بدم از طرفي هم برام سوال شده كه كسي كه ساز تخصصيش ويولن هستش و
    ويولا كار نكرده ميتوونه نوازنده ويولا بشه ؟(چون استادم با اين كه سازش ويولن بود خيلي قشنگ ويولا ميزد) اگه اينطور باشه همون ويولن رو برم انگار ويولا رفتم
    بعد اينكه يه سوال برام پيش اومده ساز تاريخ انقضا داره ؟منظورم اينه كه مستهلك ميشه؟ چه جوري بگم يعني عمر مفيد داره و بعد از چند سال بايد بندازم دور؟ راستش اين سوال خيلي ذهنم رو درگير كرده طوري كه بعضي وقتها خواب ميبينم آرشه سازم شكسته
    راستش واسه خريد ساز ميخوام النگومو بفروشم كه مامانم مخالفه ولي من ميگم قيمت طلا با دلار بالا ميره و ادلار كه بالاتر بره طبيعتا
    ويولن هم گرونتر ميشه پس اگه طلا رو با ويولن عوض كنم ضرر نكردم مگه اينكه ساز به مرور زمان مستهلك بشه
    دوستان اگه تجربه هاتون رو بگيد خيلي كمكم كردين
    متسفانه اساتيد ويولام مثل نوازندهاش كمه اما اينكه شما روي سيم چهارم مشكل داشتي كاملا طبيعيه با توجه به اندازه ساز آلتو اما بعد از يه مد عادت ميكنيد و راتون خيلي راحت ميشه اما كلي تمرين ميخواد . به نطر من نوازنده هاي ويلون ميتونن آلتو بزنن و برعكس اما نميشه انتظار داشت كه يه كار حرفه اي خوب روي آلتو از يه نوازنده ويلون ببيني ... چون فاصله نت ها متفاوت هست روي گريف ... ساز شما يه ساز چيني خوبه من خودم براي شروع از همين ساز شما گرفتم و تا دو سه سال واقعا خوب بود حتي توي گروه نوازي هاي مختلف باهاش زدم ... با گذشت زمان سازتون مستهلك نميشه اما نياز به رسيدگي داره بايد كاليفن رو هميشه از روش پاك كنين و حواستون به خرك باشه و هر دو سه ماه يكبر سيم ها رو عوض كنين كه صداي خووب بده ... در آخر پيشنهاد ميكنم فعلا نرين سراغ ويلون همون ويولا رو ادامه بدين ... چون برگشت به ويلا واستون سخت ميشه و با توجه به اينكه شما مبتدي هستي و هنوز خوب صداي نت ها و فواصل رو درك نميكنين از هر دو ساز زده ميشين

6. کاربران زیر از beginner به خاطر این پست تشکر کرده اند:

saber1740 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    1010
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    61
    404 بار تشکر شده در 143 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 24/0
    Given: 9/1
    میزان امتیاز
    0

به نظر من شما میتونید هم ویلن و هم التو رو در کنار هم بزنید دوستان هم به این نکته اشاره کردند که اساتید التو به سختی پیدا میشه

ولی باید رو نت های کلید دو مسلط بشید و برای انگشت گذاری ها و پوزیسین های التو که با ویلن کمی فرق داره میتونید از سایت زیر کتاب های التو رو دانلود کنید و من برخلاف نظر دوستمون که در پست بالا گفتند عقیده دارم اگه اول ویلن رو کار کنید تا مسلط بشید و بعد برید سراغ التو خیلی بهتره

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

برای ساز هم نظر من این هست جنس چوب وطرز ساختش از همه چی مهمتره مارک ساز حرف اول رو نمیزنه من یه التو المانی هافنر داشتم واز شرکت کیمیای هنر گرفته بودم (که فروختمش) و یه ساز چینی دارم نکته جالب این هست که ساز چینی من خیلی خیلی از المانی بهتر میخونه .
    ویرایش توسط saber1740 : Saturday 20 April 2013 در ساعت 07:12 PM

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)