لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 91 از 96 نخستنخست ... 4181878889909192939495 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,441 به 1,456 از 1534

موضوع: یادگیری گیتار الکتریک

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط 0Nima0 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    تشکر منم فقط میخواستم بدونم دیدم درسته یا نه که با توجه به توضیحتون کاملا متوجه شدم خط قرمز همون چیزیه که میخواستم بدونم
    بله میدونم سوییپ و شردینگ چند صدایی نیست اما به علت بالا بودن سرعت تقریبا فضای خالیو پر میکنه
    ************************************************** *

یکی لطف کنه برام Grace Note و نحوه اجراشو توضیح بده
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اونیه که خط روشه و تو تبلچر عددش کوچیک نوشته شده درسته ؟

این رو اگه بتونم درست و درمون توضیح بدم اینجوری میشه که کشش صدای این نت‌ها به اندازه نصف نتهای دیگه است. یعنی‌ یه Touch کوچیک میشه میره سر نت بعدی.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

2. 3 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    163 بار تشکر شده در 104 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 16/0
    Given: 87/0
    میزان امتیاز
    11

درود
    راجع به دست راست (پیک) سوال داشتم
    در هنگام نواختن سیم های 1 و 2 و 3 تکیه دادن کف دست راست روی سیم ها (5 و 6) اشتباه هست یا نه ، طوری که دیگه نیاز به تکیه دادن انگشت 4 روی پیک گارد نداشته باشیم؟

سپاس
    باید پاش بایستی
    باید تاوانشو بدی
    باید تمرین کنی

4. کاربران زیر از chali به خاطر این پست تشکر کرده اند:

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    718 بار تشکر شده در 189 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 295/3
    Given: 129/6
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط chali [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود
    راجع به دست راست (پیک) سوال داشتم
    در هنگام نواختن سیم های 1 و 2 و 3 تکیه دادن کف دست راست روی سیم ها (5 و 6) اشتباه هست یا نه ، طوری که دیگه نیاز به تکیه دادن انگشت 4 روی پیک گارد نداشته باشیم؟

سپاس
    در حدی که پایین دست در حد تکیه گاه باشه بطوری که موقع پیک زدن فضای خالی بین دست باشه و دست نچسبیده باشه به بریج(استایل رایج یعنی به سیم ها کف دست کامل نچسبه اگه بهتر بخوام بگم!) مشکلی نداره .
    اگر کف دست زیاد بچسبه باعث کاهش سرعت و هدر رفتن انرژی میشه(میگی نه امتحان کن!)
    البته همه اینا یه سری تئوریه امتحان کن ببین چه جور راحت هستی و دیگه تهش اینه که مثل مارتی فریدمن میزنی! ولی کسی نمی گه هی مارتی پیکینگت اشتباهه و این جوری بزن و اون جوری...
    چون هر کسی استایل خودش رو داره...
    هر کاری می کنی با کف دست هدف نهایی که damping باشه رو باید رعایت کنی.
    در ضمن تکیه دادن به پیک گارد هم از سرعت میکاهه یا حداقل بهتر بگم خسته ترت می کنه!
    حالا پیشنهاد من اینه که خودت هم تحلیل کنی... چون یه خورده سلیقه ای هم هست.

6. 4 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط petrucci4eva [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    در حدی که پایین دست در حد تکیه گاه باشه بطوری که موقع پیک زدن فضای خالی بین دست باشه و دست نچسبیده باشه به بریج(استایل رایج یعنی به سیم ها کف دست کامل نچسبه اگه بهتر بخوام بگم!) مشکلی نداره .
    اگر کف دست زیاد بچسبه باعث کاهش سرعت و هدر رفتن انرژی میشه(میگی نه امتحان کن!)
    البته همه اینا یه سری تئوریه امتحان کن ببین چه جور راحت هستی و دیگه تهش اینه که مثل مارتی فریدمن میزنی! ولی کسی نمی گه هی مارتی پیکینگت اشتباهه و این جوری بزن و اون جوری...
    چون هر کسی استایل خودش رو داره...
    هر کاری می کنی با کف دست هدف نهایی که damping باشه رو باید رعایت کنی.
    در ضمن تکیه دادن به پیک گارد هم از سرعت میکاهه یا حداقل بهتر بگم خسته ترت می کنه!
    حالا پیشنهاد من اینه که خودت هم تحلیل کنی... چون یه خورده سلیقه ای هم هست.

ممنون

چون من خودم بیشتر تکیه میدادم و یکم تو نواختن مالمستین و ساتریانی دقت کردم اینطور متوجه شدم که کف دست رو تکیه نمیدن و سیم های 4 و 5 و 6 آزاد هستن و گفتم یه وخ این کاره من عادت اشتباه بد نباشه ولی متوجه شدم تکیه ندادنش سخت میشه ولی قدرت مانور بیشتری میده

ممنون
    باید پاش بایستی
    باید تاوانشو بدی
    باید تمرین کنی

8. 2 کاربر برای این پست از chali تشکر کرده اند:

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط chali [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون

چون من خودم بیشتر تکیه میدادم و یکم تو نواختن مالمستین و ساتریانی دقت کردم اینطور متوجه شدم که کف دست رو تکیه نمیدن و سیم های 4 و 5 و 6 آزاد هستن و گفتم یه وخ این کاره من عادت اشتباه بد نباشه ولی متوجه شدم تکیه ندادنش سخت میشه ولی قدرت مانور بیشتری میده

ممنون
    شروع هر چیزی خب سخته! باید ببینی وقتی مسلط شدی با کدوم استایل بیشتر حال می کنی .. یا راحت تری!
    وگرنه قیاسش مثل این میشه یکی کلا با انگشت بزنه و بگه پیک خیلی سخته نمی خوام!
    به هر حال تو هر چیزی بیشتر تمرین کنی برات راحت تره..
    خوب کاری می کنی که نواختنشونو دقت می کنی چون هر چی باشه بعدا کسی حرفی هم زد میگی فلان آدم که دنیا قبولش داره این جور میزنه.. و کسی نمی تونه چیزی بگه.

10. 3 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100022
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    49
    47 بار تشکر شده در 23 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 10/0
    میزان امتیاز
    0

سلام
    A. H زدن رو سیم 4 فرت 14 هر کاری میکنم صدا درست نمیده...
    البته با فرتای بالای 12 مشکل ندارم ولی فرتا زیر 12 خیلی اوقات سر A. H اذیت میکنن...
    مشکل از منه یا همون طور که یکی از رفقام بهم گفت باید افکت درست و درمون بگیرم تا بتونیم A. H خوب بزنیم؟ (این رفیقم میگفت بدون افکت کلا A. H خوب از آب در نمیاد، درست میگه؟)

12. 2 کاربر برای این پست از Ezio_Auditore تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Ezio_Auditore [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    A. H زدن رو سیم 4 فرت 14 هر کاری میکنم صدا درست نمیده...
    البته با فرتای بالای 12 مشکل ندارم ولی فرتا زیر 12 خیلی اوقات سر A. H اذیت میکنن...
    مشکل از منه یا همون طور که یکی از رفقام بهم گفت باید افکت درست و درمون بگیرم تا بتونیم A. H خوب بزنیم؟ (این رفیقم میگفت بدون افکت کلا A. H خوب از آب در نمیاد، درست میگه؟)
    البته بستگی داره چه افکتی منظورتونه؟ اگه Booster و یا Distortion باشه (که اصولاً Booster داره) ، خوب، آره کمک میکنه. ولی‌ بیشتر از افکت، نحوه اجرای تکنیک، سلامت و کیفیت سیم، و از همه مهمتر „پیکاپ‌های قوی” در اجرای این تکنیک تاثیر دارند.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

14. 3 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

درود
    توی بداهه نوازی اینکه فقط توی گام بزنیم کافیه؟ حالا آکورداری گیتار ریتم هرچی بود.
    و یه سوال دیگه این عبارت „ریف کردن آکوردها” تعریف خاصی داره یا این هم میشه همون بداهه نوازی توی اون آکورد؟ مثلن میشه گفت سولو نوازها برای ریف کردن آکورد های گیتار ریتم به ترتیب از درجات 1 و 5 و 3 اون آکورد استفاده میکنند؟ یا فرمول خاصی که بیشتر مورد استفاده نوازندگان معروف هست وجود داره؟
    سپاس
    باید پاش بایستی
    باید تاوانشو بدی
    باید تمرین کنی

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

درود
    دوستان من لنگم الان ، سوالم خیلی سخت بود یا آسون نمیدونم ولی چرا از عمل تو نوازندگی سوال میشه هیشکی جواب نمیده؟ این همه اطلاعات بالا توی سخت افزار گیتار الکتریک بعد تو نوازندگی هیچی ، عجیبه ها
    باید پاش بایستی
    باید تاوانشو بدی
    باید تمرین کنی

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

درود
    دوستان من لنگم الان ، سوالم خیلی سخت بود یا آسون نمیدونم ولی چرا از عمل تو نوازندگی سوال میشه هیشکی جواب نمیده؟ این همه اطلاعات بالا توی سخت افزار گیتار الکتریک بعد تو نوازندگی هیچی ، عجیبه ها
    بابت این حرفت کلی نوشتم ولی پاک کردم ... گفتم بهتره خودت فکر کنی ببینی حرفت درسته و خوبه ! ؟ اونم تو فاصله زمانی 1 روز!!

درود
    توی بداهه نوازی اینکه فقط توی گام بزنیم کافیه؟ حالا آکورداری گیتار ریتم هرچی بود.
    و یه سوال دیگه این عبارت „ریف کردن آکوردها” تعریف خاصی داره یا این هم میشه همون بداهه نوازی توی اون آکورد؟ مثلن میشه گفت سولو نوازها برای ریف کردن آکورد های گیتار ریتم به ترتیب از درجات 1 و 5 و 3 اون آکورد استفاده میکنند؟ یا فرمول خاصی که بیشتر مورد استفاده نوازندگان معروف هست وجود داره؟
    سپاس
    بداهه نوازی خیلی آسون بخوایم بگیم آره تو گام بزنی کاقیه... و میشه گفت بداهه نوازی غربی کلا خیلی دست رو باز گذاشته انگاری..
    و شاید همین باز گذاشتن خیلی خوب باشه و ایده بده بهت و یا یه ملودی خوبی به صورت بداهه به ذهنت بیاد.
    ریتم گیتار یا هر سازی که هست باید ببینی میخوره اون بداهه که می خوای بزنی یا نه..
    مثال ساده بزنم ممکنه کسی داره تو لا مینور فقط نتای لا پنتاتونیک رو ریتم می زنه و آکورد میگیره... (هم بحث گام هم آکورد) حالا تو اگه اون نتای لا مینور رو بزنی شاید اشتباه نباشه(منظور نت هایی که تو اون ریتم پشت نیست)... ولی حل کردنش یا حداقل این که به گوش خوب بشینه کار خودته ..!
    وگرنه بهترین راه اینه که همون نت های آکورد رو بزنی... که معمولا تو جز هم بداهه ها همین طور هست..
    معمولا هر کسی یه تعداد lick خوب از گیتاریست های مهم میشناسه... حالا یه سری کلیشه ای شده که همه استفاده می کنن.. یه سری نه مثلا فقط استایل فلانی هست...
    که خب معمولا بستگی به استعداد داره ولی مگه یه نفر تو یه بداهه نوازی تو یه گام مشخص چه قدر ایده می تونه بزنه!!
    به خاطر همین به همین سادگیا نیست و میگن lick حفظ کن.
    شاید یه سری مخصوصا شرقی ها تو بداهه نوازی یه سری اصول و چاچوب هم بذارن... ولی کلا اگه گام رو بزنی هیچ کسی نمی تونه بگه غلطه... چون ممکنه تو یه سولو در بیاری که وزن موسیقیایی داشته باشه...! و این طور میشه که موسیقی پیشرفت میکنه و باید یه سری قواعد رو شکست..! (البته خب طبیعتا کار سختیه و باید خیلی با گیتار انس بگیری!)

در رابطه با ریف کردن آکورد ها... من دقیقا نفهمیدم مشکلت چیه.
    ولی لازمه قبلا اینا دقیقا با تعاریف آشنا شی...
    ریف یعنی چی دقیقا ؟! ؟!
    ریف یعنی یک phrase کوتاه که تکرار بشه برای مدتی... (تعریف فارسی خوبی به ذهنم نمیاد الآن برای phrase.. ولی میشه گفت یه سری ملودی کنار هم)

کافیه فقط riff یه سری آهنگ ها رو ببینی و بزنی کامل متوجه میشی...

اصلا نیازی به کورد نیست.. بله درسته که معمولا ملودی پشتش یک chord progression هست که فضا رو ملودیک میکنه به تعبیری...
    ولی میتونی هر چیزی بزنی... موسیقی کلاسیک که نمی خوای بنویسی که فضا رو به سمت تئوری پیش ببری...
    اگه ریف ها رو نگاه کنی مخصوصا تو زمینه راک و متال میبینی صرفا گوشی در اومده... که احتمالا هم از بداهه زدن..! حتی کورد ها... لزوما 1 3 5 نیست که مگه می خوایم آکورد های گامو بسازیم!
    یه سری کلیشه ها هست مثلا root of evil که فاصله 4 افزوده میشه یا 5 کاسته یا بعضی اوقات اکتاو ها.. ولی باید بیشتر آهنگ گوش کنی به نظرم..
    حرف غلطی نیست ها... اتفاقا تو کلاسیک هم نگاه کنی کلی سوم پنجم میبینی که ریف نیست ولی خب ملودیه...
    اما لزوما این طور نیست که بگی ریف یعنی یه سری آکورد.
    ریف کردن آکورد ها فلسفش اگه اون جور بخوایم نگاه کنیم که خودمون رو ببندیم تو فضای کورد و نت هاش خب این جوری اصلا چرا ریف..! با یه ریتم کلا آکورد می زنیم!
    فقط می شه گفت آکورد ها کمک می کنن بهت اون طوری... اگه فقط می خوای به ریف کردن آکورد ها بسنده کنی خب آره میتونی نت های درجات 1 4 5 گام رو به ترتیب نتاش رو بریزی(دیگه اسون ترین حل آکورد!)... یه توالی پیدا کنی براش و ریف هم بسازی... ولی خب بعید میدونم ببینی کسی از گروه های معروف با هم چین کارایی ریف ساخته باشن...

قضیه اون جوری که فکر می کنی تئوری نیست... بیشتر باید با سازت انس بگیری یا بعضیا میگن دوست شی! تا خودش بهت یاد بده!

18. 3 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط petrucci4eva [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بابت این حرفت کلی نوشتم ولی پاک کردم ... انس بگیری یا بعضیا میگن دوست شی! تا خودش بهت یاد بده!
    ممنون حرف اول شما درست بود من عجله کردم و دارم البته چون هم تا هفته دیگه باید روی یه بک ترک که استاد داده بداهه بزنم و اجرا کنم و اولین بار هم هست که شروع به ریف ساختن و بداهه زنی میکنم.

فقط میخواستم ببینم قاعده خاصی هست برای ساخت ریف یا مراحل خاصی که از طرف نوازنده معروفی پیشنهاد شده باشه یا نه.
    تعریف من از ریف اینه حالا اگه اشتباهه ممنون میشم بگید : توی دیستروشن صدای آکورد خوب در نمیاد و به جاش نتهای اون رو پشت سر هم میزنند حالا با هر خلاقیتی.

بازم ممنون از توضیحات شما
    باید پاش بایستی
    باید تاوانشو بدی
    باید تمرین کنی

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

ممنون حرف اول شما درست بود من عجله کردم و دارم البته چون هم تا هفته دیگه باید روی یه بک ترک که استاد داده بداهه بزنم و اجرا کنم و اولین بار هم هست که شروع به ریف ساختن و بداهه زنی میکنم.

فقط میخواستم ببینم قاعده خاصی هست برای ساخت ریف یا مراحل خاصی که از طرف نوازنده معروفی پیشنهاد شده باشه یا نه.
    تعریف من از ریف اینه حالا اگه اشتباهه ممنون میشم بگید : توی دیستروشن صدای آکورد خوب در نمیاد و به جاش نتهای اون رو پشت سر هم میزنند حالا با هر خلاقیتی.

بازم ممنون از توضیحات شما
    ببین اون کار میشه arpeggios! نه ریف...! که میشه تقریبا تعریف sweep! که حتی امروزه میبینی sweep هم از حالت آکورد بیرون اومده و نقش ملودی رو ایفا می کنه!
    این لینک رو نگاه کن اول...
    خوب این آهنگ ها رو گوش کن و تحلیل کن...
    آکورد ها فقط کمکت می تونن کنن بعضی وقت ها.. ولی ریف لزوما نت های آکورد نیست... گام رو نباید با آکورد غاطی کرد.
    این که صدای distort خوب نیست خوب می تونی در حد crunch کنی.. یا اصلا یه خورده drive... که کلی ریف هم اون شکلی هست که آکورد میزنن و تقریبا صدای قشنگی هم میده..
    کلی ریف هست بدون دیستورت... اصلا قرار نیست که حتما دیستورت باشه!
    یه pattern بچین برای خودت ریفش کن...! همین.. از توی گام..
    مثلا میگی دو ر می فا سل لا سی
    همین طور تمرین می کنی .. مثلا می زنی می فا فا فا می فا فا فا ... !
    این الآن ریفه .. نه آکوردی نه جیزی... الکی هم نمی خوایم فلسفیش کنیم! فقط گوشی زدم...
    باید با سازت بزنی اینا رو ... اصلا با حرف و تئوری نمیشه پیش رفت...
    آکورد می تونه فقط بهت یه سری ایده بده تو ملودی همین.. و شاید ریف ساختن رو بدات راحت تر کنه... و بستگی به فضای کارت داره که از کدوم آکورد نت هاشو بخوای استفاده کنی...
    مثلا یه جا می خوای فضای کارت بشه diminished... خب طبیعتا میتونی نت های یه آکورد dim استفاده کنی(نمونه ی معروفش dim7 ها..)... که همون لهجه رو بده...
    ممنون
    ویرایش توسط petrucci4eva : Wednesday 29 October 2014 در ساعت 11:14 PM

21. 3 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

درود بر شما دوستان گرامی

سوال داشتم راجع به فهمیدن مد یک موزیک یا ریف یا هرچی با گوش که چطور این قضیه رو میتونم تقویت کنم یا اصن تمرین خاصی وجود داره؟
    مثلن من الان دارم اسکلهای این هفت مد رو به ترتیب میزنم و میشنوم آیا این تمرین من درسته شما راه بهتری پیشنهاد میکنید؟
    یا مثلن به چه چیزهایی توی موزیک برای فهمیدن این قضیه باید توجه کرد؟

سپاس
    باید پاش بایستی
    باید تاوانشو بدی
    باید تمرین کنی

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

درود بر شما دوستان گرامی

سوال داشتم راجع به فهمیدن مد یک موزیک یا ریف یا هرچی با گوش که چطور این قضیه رو میتونم تقویت کنم یا اصن تمرین خاصی وجود داره؟
    مثلن من الان دارم اسکلهای این هفت مد رو به ترتیب میزنم و میشنوم آیا این تمرین من درسته شما راه بهتری پیشنهاد میکنید؟
    یا مثلن به چه چیزهایی توی موزیک برای فهمیدن این قضیه باید توجه کرد؟

سپاس
    سلام.
    به طور گلی گوش هم مثل هر چیز دیگه باید ورزیده شه... ولی خب باید اول بگی برای چه کاری چه هدفی می خوای..! وگرنه خب لزومی نداره در حد یه رهبر ارکستر گوشت قوی باشه... یا بعضا ممکنه اونایی که کلاسیک کار میکنن...

اگر هم بخوای خب شاید 10 سال طول بکشه..!
    دو تمرین عمدتا موجوده که خودت هم نسبتا آگاهی..
    1. گوش دادن به آهنگ با آگاهی از اطلاعات تئوری و هارمونی موجود(شاید بعد ها بدون اطلاع تا خودت رو محک بزنی!)
    2. نوازندگی اون آهنگ با اطلاعات کامل ...
    تقریبا جفتش یکیه... ولی خب نوازندگی این جوری داری چند کار رو با هم موازی انجام میدی.. لازمش اینه که خوب گوش کنی و مخصوصا توش یه ملودی چیزی بسازی ... که این طوری واقعا خوب درکش میکنی... و راحت از یادت نمیره.
    اکثر کتاب ها یا سایت ها حالت اول هستن...! یعنی به راحتی می تونی سرچ کنی و پیدا کنی که مثلا می خواد بگه این تکنیک فلان است و میبینی یه قطعه از بتهوون به طور مثال اورده..
    یادت هم باشه بیشتر از اون چیزی که فکر کنی مد داریم...!
    ماژور رو اکثرا میشناسن... در صورتی که باید هارمونیک مینور و ملودیک هم اضافه کنی... (جدا از بقیه ی گام ها...!)
    تازه به طور مثال یه جاهایی یه سری از گام ها خیلی لهجه های مشابه دارن که لازمش هم توانایی گوشی هست هم دونستن گام های مشابه.. (یعنی منظورم اینه که قبلا ندیده باشی بعیده بتونی بفهمی این اون گام نیست..)
    تمرین درستی هم هست.
    من بهترین روشی که پیدا کردم برای مسائل گوشی از هر نظر... حفظ بودن یا کردن یه آهنگ معروف از هر تکنیک یا نکته ای هست...
    مثلا یه آهنگ رو خیلی دوست داری و همیشه یادته یا یه آهنگ کلاسیک هست که خیلی معروفه.. بهتره بدونی از هر نظر چه جوری پیاده سازی شده ...
    در کل فوت کوزره گری خاصی نداره بیشتر تمرینه... ولی یه سری چیزا لازمه داره.. اونم توانایی خیلی خوب به نت ها و مخصوصا فواصل...
    چون اگر فواصل رو خوب درک کنی با گوش تا گام رو گوش کنی راحت تو مغزت یه جوری آنالیز میشه ... که هم اگر تونیک گام رو عوض کنی راحت می فهمی نت های دیگه چین.. و هم این که تشخیص گام برات خیلی راحت تر میشه...
    اگر اون نیاز های اساسی رو پله پله پیش نری بعیده مسلط شی.. یا حداقل خیلی کند پیش میری...

خواهش می کنم. امیدوارم کمکت کنه.

ویرایش توسط petrucci4eva : Thursday 13 November 2014 در ساعت 07:30 PM

24. 3 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

درودی دوباره
    و سوالی دوباره

برای تمرین سوییپ پترن ها یا تریپل نوت پر استرینگ (الگوی سه نتی در هر سیم برای گام) چی کار باید کرد ؟ مثله این سمت راستیه

یعنی باید سوییپ لگاتو زد یا آلترنت؟
    خود شما تمرین خاصی برای یادگیری این نوع پترن ها میدونید؟ پیشنهادتون چیه؟

سپاس
    باید پاش بایستی
    باید تاوانشو بدی
    باید تمرین کنی

AMINDEVILDRIVER آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    99069
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    7 بار تشکر شده در 5 پست

شبکه های اجتماعی من

Add AMINDEVILDRIVER on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

برادر باید لگاتو بزنی

27. کاربران زیر از AMINDEVILDRIVER به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 91 از 96 نخستنخست ... 4181878889909192939495 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)