لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 81 از 96 نخستنخست ... 317177787980818283848591 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,281 به 1,296 از 1534

موضوع: یادگیری گیتار الکتریک

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط EzioAuditore [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    یه سوال داشتم:
    لهجه ی گیتاریست یعنی چه؟
    یعنی تکنیک هایی که علاقه داره تو کاراش به کار ببره یا نحوه ی اجراشون؟ (تکنیک ها رو مگه می شه چند جور اجرا کرد؟)
    دقیقاً به نحوه اجرای تکنیک ربط داره. به اضافه نوع گام‌هایی‌ که استفاده میشه، کجا‌ها و روی چه نت‌هایی‌ تاکید، Bend, و دیگر تکنیک ها، حتی Hammer On‌ها و Pull Up ها در نوازندگی هر گیتاریستی فرق میکنه. مضراب زدن قأعدتا مضراب زدنه دیگه. درسته؟ ولی‌ فرضاً Santana نوع مضراب زدنش با دیگر گیتاریستها فرق میکنه. یه چیزی رو که باید توجه بکنید اینه که اگر شما یه کار از فرضاً Ritchie Blackmore, یا همین Santana رو بزنی‌ و در مورد نحوه ساختش تعمق کنی‌، به جرأت می‌تونم بگم که ۹۰ درصد آهنگ‌های اونها رو میتونی‌ بزنی‌. به همین سادگی‌. بطور مثال، Improvise‌های Toni Iommi در دهه هفتاد به این نحوه که از گامهای پنتاتونیک استفاده میکنه، از سر دستهٔ Bridge میزنه (آکورد به Improvise) به وسط دسته و با یه حرکت انتحاری! میره زیر‌ترین نتی که تو آهنگ میتونه استفاده کنه دو سه تا Bend مشتی‌ میزنه. بعدشم خیلی‌ آقا منشانه برمی‌گرده یه Bridge دیگه میزنه روی آکوردها. Ritchie Blackmore تفاوتش اینه که از گامهای مختلف استفاده میکنه. یعنی فقط به پنتاتونیک محدود نمیکنه خودش رو. ولی‌ نحوه ساخت Improvise هاش اینجوریه که روی نت‌های میانی (نه بم، نه زیر) بیشتر کار میکنه، وقتی‌ میره روی نتهای زیر که تقریباً ۷۰ درصد Improvise رو زده تموم کرده. از سرعتهای بالا خیلی‌ استفاده میکنه. حتی در آهنگ‌های آرومی مثل Mistreathed و یا Child In Time برای به رخ کشیدن سرعتش آهنگ رو تند می‌کنن! کلا Bend هاش ۸۰ درصد روی نت‌های میانی گام هست. همه شون همینجوری „لهجه” پیدا می‌کنن. که البته این طور هم نیست که بگیم پس طرف یه گام بلده و من چون دو تا بلدم از اون یکی‌ بهترم. کما اینکه یکی‌ از دوستان که ۴ - ۵ ساله شروع کرده Toni Iommi رو قبول نداشت و میگفت از Kirk Hammett بهتر میزنه! فرضاً همین Toni Iommi که بیشتر (نه صدرصد) از پنتاتونیک استفاده میکنه، تونسته „لهجه” خاص خودش رو پیدا کنه. بخاطر همین هم هست که این گیتاریست‌ها وقتی‌ صدای Improvise‌هاشون رو می‌شنوی، میتونی‌ بفهمی کی‌ داره میزنه. و این خیلی‌ مهمه (بنظر من).
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

2. 6 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    97572
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

دوستان یه سوال داشتم و من الام مدتیه گیتار میزنم شاید بگم تقریبا 15 سال میشه نه تحت نظر استادی بودم نه کلاسی نه چیزی حتی نت خونی هم بلد نیستم راستش هزینه کلاس و این چیزارو هم ندارم اگه هم داشته باشم میترسم الکی پولمو دور ریخته باشم .. من فقط میخام یکی ارزیابیم کنه ببینه سطحم چجوریاست به کدوم جهت پیشرفعت کنم بهتره فقط یه راهنمایی ازتون میخام ... ناگفته نماند من موسیقیرو به صورت شنوایی یاد گرفتم به صورتی که اهنگ رو گوش میدم سریع همه چیشو میگیرم از بیس گرفته تا ملودی و حتی درام زدنشو ... اما از نظر نت خونی و نت شناسی تعطیلم اصلا میلی هم ندارم یاد بگیرم مگر تینکه شما دوستان نظرمو عوض کنین

4. کاربران زیر از hamid_pantera به خاطر این پست تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_pantera [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان یه سوال داشتم و من الام مدتیه گیتار میزنم شاید بگم تقریبا 15 سال میشه نه تحت نظر استادی بودم نه کلاسی نه چیزی حتی نت خونی هم بلد نیستم راستش هزینه کلاس و این چیزارو هم ندارم اگه هم داشته باشم میترسم الکی پولمو دور ریخته باشم .. من فقط میخام یکی ارزیابیم کنه ببینه سطحم چجوریاست به کدوم جهت پیشرفعت کنم بهتره فقط یه راهنمایی ازتون میخام ... ناگفته نماند من موسیقیرو به صورت شنوایی یاد گرفتم به صورتی که اهنگ رو گوش میدم سریع همه چیشو میگیرم از بیس گرفته تا ملودی و حتی درام زدنشو ... اما از نظر نت خونی و نت شناسی تعطیلم اصلا میلی هم ندارم یاد بگیرم مگر تینکه شما دوستان نظرمو عوض کنین
    خوب، راستش شما اولین نوازنده‌ای هستین که من تا حالا دیدم که هیچی‌ نت خوانی بلد نیست. اگه دوست داشته باشید، میتونید یکی‌ از نمونه کار‌هاتون رو در بخش „نمونه کار‌های موسیقی‌” ارسال کنید و اینجوری دوستان دیگه می‌تونن گوش بدن و نظرشون رو بگن. ببخشید این رو می‌پرسم، ولی‌ چی‌ شده که بعد از ۱۵ سال میخواهید ارزیابی بشید؟ یعنی‌ اگه یکی‌ بیاد بگه نه خوب نبود، میخواهید گیتار زدن رو بگذارید کنار؟

نمونه کارتون رو هم میتونید در این لینک پایین ارسال کنید.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

6. 4 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    97572
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

راستش شرایط کاریم حوری نبود که بخام دنبال کلاس برم یا یه جورایی نمیدونستم چه استادیو واسه خودم انتخاب کنم یه مدت اعتماد به نفسم خیلی پایین اومده بود از وقتی وارد گروه زیر زمینی شدم و دیدم که همه نت خوانی حالیشونه اما من که 15 سال وقت گذاشتم فقط تجربی حالیمه یکم دلسردو نا امید شدم هرچند من نواختن خودمو بیشتر از بچه های گروه قبول داشتم راستشم بخای از نت خوانی هم زیاد خوشم نمیاد یا احساس میکنم از پسش بر نمیام مگر اینکه واسه پیشرفتم مجبور شم خلاصه گیجو مبهوتم ...

8. کاربران زیر از hamid_pantera به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26986
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    146
    68 بار تشکر شده در 38 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 22/0
    میزان امتیاز
    14

دوستان گرامی اگه میشه نرم افزاری، کتابی یا روشی برای یادگیریه گام ها و مد ها معرفی کنن.
    من خودم یه کتاب دارم که نت های گام ها و مد ها رو روی نک رسم کرده و خیلی کامل هست. چه جوری اینو باید یاد گرفت؟!
    مثلا تقسیم گام به 5-6 تا پترن موثره؟
    ویرایش توسط aminya : Wednesday 15 January 2014 در ساعت 11:07 PM

10. کاربران زیر از aminya به خاطر این پست تشکر کرده اند:

shahram201 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    31109
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,218
    2,659 بار تشکر شده در 606 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 11/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط aminya [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان گرامی اگه میشه نرم افزاری، کتابی یا روشی برای یادگیریه گام ها و مد ها معرفی کنن.
    من خودم یه کتاب دارم که نت های گام ها و مد ها رو روی نک رسم کرده و خیلی کامل هست. چه جوری اینو باید یاد گرفت؟!
    مثلا تقسیم گام به 5-6 تا پترن موثره؟
    سلام عزیزجان

عکسی که گذاشتید مرجع خوبی برای گامهای ماژور و مینور روی دسته گیتار هست. ولی همونطور که میدونید مدهای دیگه ای هم داریم که یک نوازنده، و بخصوص گیتاریست ها، باید با اونها آشنا بشند تا به قول خودمون بتونن دسته گیتار رو قورت بدن!
    نظر بنده اینه که مدها رو فقط نباید روی دسته گیتار حفظ کرد، بلکه باید فواصل موجود در هر مد رو از نظر تئوری هم بدونیم. این مسئله بعداً در قواعد هارمونی و اصول اولیه آهنگسازی کاربرد بسیاری پیدا میکنه.
    با کمی جستجو در اینترنت میتونید منابع مختلفی برای این کار پیدا کنید. لینک زیر شاید بتونه برای شروع مبحث تئوریک کمکتون کنه:

برای پیدا کردن پترن های مختلف این مدها روی دسته گیتار هم میتونید به کتاب هوی متال لید گیتار تروی استتینا، جلد دوم، مراجعه کنید. ضمناً این سایت هم میتونه بعنوان مرجع استفاده بشه:

پیروز باشید
    ... And God Made the Blues ...

12. 5 کاربر برای این پست از shahram201 تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26986
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    146
    68 بار تشکر شده در 38 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 22/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram201 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام عزیزجان

عکسی که گذاشتید مرجع خوبی برای گامهای ماژور و مینور روی دسته گیتار هست. ولی همونطور که میدونید مدهای دیگه ای هم داریم که یک نوازنده، و بخصوص گیتاریست ها، باید با اونها آشنا بشند تا به قول خودمون بتونن دسته گیتار رو قورت بدن!
    نظر بنده اینه که مدها رو فقط نباید روی دسته گیتار حفظ کرد، بلکه باید فواصل موجود در هر مد رو از نظر تئوری هم بدونیم. این مسئله بعداً در قواعد هارمونی و اصول اولیه آهنگسازی کاربرد بسیاری پیدا میکنه.
    با کمی جستجو در اینترنت میتونید منابع مختلفی برای این کار پیدا کنید. لینک زیر شاید بتونه برای شروع مبحث تئوریک کمکتون کنه:

برای پیدا کردن پترن های مختلف این مدها روی دسته گیتار هم میتونید به کتاب هوی متال لید گیتار تروی استتینا، جلد دوم، مراجعه کنید. ضمناً این سایت هم میتونه بعنوان مرجع استفاده بشه:

پیروز باشید
    مرسی از راهنمایی
    اون عکسی که گذاشتم ماله کتابه که گفتم نبود. اون کتابه حدود 60 صفحه گام ها و مد ها رو کشیده.

14. کاربران زیر از aminya به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    78956
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    49
    23 بار تشکر شده در 14 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

سلام
    یه سوال داشتم، شما چطوری صدا گیتارتون رو ظبط می کنین... من با گوشی ولی خوب نمی شه. با کامپیوتر می شه این کارو کرد؟ خوب می شه؟

16. 2 کاربر برای این پست از EzioAuditore تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط EzioAuditore [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    یه سوال داشتم، شما چطوری صدا گیتارتون رو ظبط می کنین... من با گوشی ولی خوب نمی شه. با کامپیوتر می شه این کارو کرد؟ خوب می شه؟
    والا دوستان رو نمیدونم، ولی‌ من از مولتی افکتم خروجی میگیرم به Mic In لپ تاپم! کارت صدا ندارم. بعد Back Track رو Play می‌کنم و روش میزنم. واسه ضبط هم وقتی‌ روی اون آیکون اسپیکر که روی Start Bar هست کلیک می‌کنم، Mic رو از حالت Mute در میارم، بعدش روی Option کلیک می‌کنم و اونجا گزینه Properties رو که کلیک می‌کنم یه پنجره دیگه باز میشه که اون بالاش یه Roll Down داره بنام Mixer Device که دو تا گزینه اونجا هست Audio Output و Audio Input. وقتی‌ روی Input کلیک کنی‌ و بعد OK کنی‌، یه تنظیم دیگه میاد به اسم Recording Control که دو تا ولوم روشه. یکیش نوشته Mic Volume دومیش نوشته Stereo Mix. من همین Stereo Mix رو فعال می‌کنم و با یه نرم افزار ضبط، ضبط می‌کنم. بخاطر همین هم نمونه کارهام خیلی‌ عوضی‌ از آب در میان.

البته بهتر بود که این سوالتون رو در تاپیک دیگری بپرسید. چون اصلا به یادگیری گیتار ربطی‌ پیدا نمیکنه. البته من گشتم تاپیکی جهت آموزش اتصال و صداگیری گیتار با کامپیوتر پیدا نکردم. ایشالا هانی عزیز زحمت می‌کشن و یه تاپیک یا معرفی‌ می‌کنن و یا یکی‌ ایجاد می‌کنن و این دو تا ارسال به اونجا انتقال پیدا میکنه.
    ویرایش توسط FMETAL : Sunday 19 January 2014 در ساعت 01:39 PM
    Rockers Nation

18. 4 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

سلام
    سلام دوست عزیز

این سوال شما جاش اینجا نیست. لطفا تاپیک قدیمی زیر رو مطالعه بفرمایید.

ویرایش توسط Honey_Shababi : Sunday 19 January 2014 در ساعت 02:19 PM
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

20. 3 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    78956
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    49
    23 بار تشکر شده در 14 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من دارم سعی می کنم smoke on the water رو کاور کنم...
    خدا رو شکر تا الانش ریتماش ساده بود...
    رسیدم به سولو...
    اینجاش گیر کردم:

اونجا که نوشته فرت 15 و بعد یه 15 کوچولو و بعد یه 15 دیگه، باید چی کار کرد؟ من تا حالا از این نت ها که کوچیک می نویسن ندیدم...

22. کاربران زیر از EzioAuditore به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

سلام
    رسیدم به سولو...
    اینجاش گیر کردم:

اونجا که نوشته فرت 15 و بعد یه 15 کوچولو و بعد یه 15 دیگه، باید چی کار کرد؟ من تا حالا از این نت ها که کوچیک می نویسن ندیدم...
    به این نت کوچک میگن نت زینتی یا Grace Note که به دو صورت وجود داره.

1- آچیا کاتورا : نت کوچکی است که قبل از یکی از نت های آهنگ قرار می گیرد و کمترین ارزش زمانی ممکن را می گیرد. نوازنده سعی میکند کمترین فاصله را با نت اصلی داشته باشد.

2- آپوجیا تورا : نت کوچکی است که بر خلاف آچیا کاتورا، دارای ارزش زمانی است. در واقع هر وقت از این علامت در نت نگاری استفاده شود، اگر میزان، ساده باشد، نصف ارزش زمانی نت اصلی را می گیرد و اگر میزان، ترکیبی باشد، دو سوم ارزش زمانی نت اصلی را به خود اختصاص میدهد.

در این تصویری که شما قرار دادید، در گیتار پرو از آچیا کاتورا استفاده شده. در گیتار پرو نت رو play کنید، متوجه میشید به چه صورت باید نواخته بشه.
    ویرایش توسط Honey_Shababi : Sunday 19 January 2014 در ساعت 10:33 PM
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

24. 3 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

سلام
    رسیدم به سولو...
    اینجاش گیر کردم:

بهترین جواب رو هانی عزیز زحمتش رو کشید. ولی‌ یه چیزی میگم که امیدوارم شما و دوستان دیگه ناراحت نشن. تجربه به بنده یاد داده که وقتی‌ میخوای کاور کنی‌، اون آهنگ رو بقول معروف „بخور” یعنی‌ انقدر گوش بده که بتونی‌ از اول تا آخر آهنگ رو تو ذهنت بزنی‌. فکر کنم شما این آهنگ رو زیاد گوش نکردی. چرا که اگه خوب گوش کرده بودی، این یه تیکه رو از تو خود آهنگ متوجه می‌شدی. اول راهی‌ و من از این همه پشتکار شما بسیار خوشحالم و بسیار بسیار تحسینت می‌کنم. ولی‌ „میان بر” زدن، کسی‌ رو به جایی‌ نرسونده، و نخواهد رسوند. موفق باشی‌.
    Rockers Nation

26. 5 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

0Nima0 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    85354
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    164
    224 بار تشکر شده در 86 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 54/0
    Given: 60/1
    میزان امتیاز
    11

سلام خواهشا بهم راهنمایی کنید قدم به قدم رو استرینگ D و 14b15r14 قدم به قدم باید چیکار کنم خصوصا r و موقعی که 14b15 هست باید چندبار ضربه بزنم ممنون
    میدونم بند کردن یعنی سیمو بعد ضربه به بالا یا پایین خم کنیم و ببریم
    14b15 یعنی 14 و 15 رو باهم بگیرم bend کنم و وقتی به ضربه میزنم به سمت بالا بیارمشون
    سوال ؟اگه آره خوب چه فرقی داره میتونم 15 رو بگیرم ببرم بالا چه لزومی داره 14 رو هم بگیرم همراش ؟

15r14 یعنی 14 و 15 رو باهم بگیرم وقتی از بالا دارم میارم پایین یه ضربه دیگه بزنم تا سیم سر جاش برگرده ؟

خواهشا کامل برام توضیح بدین

15b17 هم نمیدونم
    ویرایش توسط 0Nima0 : Thursday 23 January 2014 در ساعت 10:15 AM

28. 2 کاربر برای این پست از 0Nima0 تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط 0Nima0 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام خواهشا بهم راهنمایی کنید قدم به قدم رو استرینگ D و 14b15r14 قدم به قدم باید چیکار کنم خصوصا r و موقعی که 14b15 هست باید چندبار ضربه بزنم ممنون
    میدونم بند کردن یعنی سیمو بعد ضربه به بالا یا پایین خم کنیم و ببریم
    14b15 یعنی 14 و 15 رو باهم بگیرم bend کنم و وقتی به ضربه میزنم به سمت بالا بیارمشون
    سوال ؟اگه آره خوب چه فرقی داره میتونم 15 رو بگیرم ببرم بالا چه لزومی داره 14 رو هم بگیرم همراش ؟

15r14 یعنی 14 و 15 رو باهم بگیرم وقتی از بالا دارم میارم پایین یه ضربه دیگه بزنم تا سیم سر جاش برگرده ؟

خواهشا کامل برام توضیح بدین

15b17 هم نمیدونم

نه عزیز. 14b15r14 یعنی‌ از روی فرت ۱۴ اونقدر بند میکنی‌ که صدای فرت ۱۵ رو بده، و بعد Release (برگردوندن) میکنی‌ روی همون فرت ۱۴. این رو بهش میگن Half Note Bend یا Half Step Bend.

15b17 یعنی‌ از روی فرت ۱۵ انقدر بند میکنی‌ تا به صدای فرت ۱۷ برسی‌. این رو بهش میگن Whole Note Bend یا Whole Step Bend.
    Rockers Nation

30. 4 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

0Nima0 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    85354
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    164
    224 بار تشکر شده در 86 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 54/0
    Given: 60/1
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

نه عزیز. 14b15r14 یعنی‌ از روی فرت ۱۴ اونقدر بند میکنی‌ که صدای فرت ۱۵ رو بده، و بعد Release (برگردوندن) میکنی‌ روی همون فرت ۱۴. این رو بهش میگن Half Note Bend یا Half Step Bend.

15b17 یعنی‌ از روی فرت ۱۵ انقدر بند میکنی‌ تا به صدای فرت ۱۷ برسی‌. این رو بهش میگن Whole Note Bend یا Whole Step Bend.
    مرسی خیلی مفید بود
    چنتا سوال :
    14b15r14 رو این حالت کلا یک ضربه میزنی پس دیگه؟
    و 15b17 باشه اصلا کار به فرت 17 نداریم و اونقد 15 رو بند میکنیم تا به صدای فرت 17 برسه ؟
    هرجا دیدم گفته بود 1/2bend 14 فرقش با full bend و whole bend همون میزانی بیتهای نگه داریشه درسته
    اگه بخوان بگن چقد سیمو بالا بکشیم چی میگن پس ؟ این همونه!
    ویرایش توسط 0Nima0 : Thursday 23 January 2014 در ساعت 11:15 AM

32. 2 کاربر برای این پست از 0Nima0 تشکر کرده اند:

صفحه 81 از 96 نخستنخست ... 317177787980818283848591 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)