لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 89 از 96 نخستنخست ... 3979858687888990919293 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,409 به 1,424 از 1534

موضوع: یادگیری گیتار الکتریک

0Nima0 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    85354
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    164
    224 بار تشکر شده در 86 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 54/0
    Given: 60/1
    میزان امتیاز
    11

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    کار دیگه‌ای نباید انجام بدی. اینکه بین آکورد‌ها نت E یا همون سیم شش بصورت دست باز بصورت Palm Mute زده میشه بهش Pedaling Root گفته میشه. در این Riff و یا Riff‌های مشابه وقتی‌ یه نت پایه داری که هی‌ بهش برمی‌گردی، و مابین آکوردهای مختلف مینوازی، اون نت رو بهش میگن Pedal Tone یا همون Pedaling The Root. این درواقع اسم نوع Riff هستش و البته تکنیک.
    من که با دست راستم پالم میوت میکنم پس فقط یه اسمه وکاربردش دقیقا همون میوت کردن !
    برا همین گیجم کرده بود

2. 3 کاربر برای این پست از 0Nima0 تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

درسته. اینکه Palm Mute باید اجرا بشه (روی E) شکی‌ نیست. اینکه مابین آکوردها این نت تکرار میشه رو بهش میگن Pedal Tone. به عبارت ساده تر، هروقت مابین یکسری (Circle) آکورد یک نت تکرار بشه، به این میگن Pedaling The Root یا Pedal Tone.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

4. 4 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    17

این موضوع رو من میدونم اما میخوام ببنم چند درصد از شما میدونید که مثلا تفاوت یک اهنگ که باید روی 4/4 نوشته بشه با موزیکی که باید روی 8/8 نوشته بشه چیه؟! (با یانکه جفتشون یک مقدار مساوی نت رو روی خط میزان جا میدند) و یا اصلا تفاوت کلی این اعداد رو میدونید یا نه که عدد بالا نشون دهنده چیه و عدد پایین نشون دهنده چی؟!

متاسفانه چند وقته که روی گروپ فیس بوکم برای اهنگ سازی برخی از بچه ها اهنگ هایی که میسازند رو تو گیتار پرو میگذارند و من متوجه شدم بالای 99 درصد بچه های ایرانی که اصلا موزیک رو درست نمیدونند چیه و چطور باید نوشته بشه اما تو همون 1 درصدی که موزیک مینویسند باز بالای 90 درصدشون موزیک رو درست روی خط های حامل نمینوسند. مثلا طرف اهنگ 6/8 رو به اشبتاه روی 4/4 که تنظیم اولیه خود نرم افزار هست مینویسه. و یا یکی دیگه میاد یک جا که اهنگش دچار مشکل ریتمک میشه فقط با عدد بالا ور میره. مثلا 2/4 میشه موزیکش یا 3/4 یا 6/4 اما هیچ وقت عدد پایین رو تغییر نمیده چون نمیدونه اون چه معنی داره و برای چی درست شده. حالا اینجا کسی هست که با این مسائل اشنا باشه؟!
    البته این خیلی به نواختن گیتار ربطی نداره اما به اهنگ سازی خیلی ربط داره که متاسفانه بچه های ایرانی بهش خیلی بی تفاوت شدند. یعنی ما تو این مملکت زیاد اهنگ ساز نداریم. اکثر کسانی که البوم دادند هم میکس کردند کار رو. یعنی ننوتشند. همون چیزی که به ذهنشون رسیده رو روی گیتار پیاده کردند و بعد روش دارم و بیس گذاشتند و وارد بازار کردند. ولی اگر بهشون بگی خوب حالا فایل گیتار پرو همین کاری که بیرون دادی رو بنویس این توانایی رو ندارند. (حتی مثلا یکی دو تا از اساتید موزیک که واقعا بزرگ هستند و من حکم شاگردشون رو دارم برای نوشتن این فایل ها به من سفارش دادند چون خودشون میگفتند به صورت دقیق نمیدونند باید چی کار کنند) و یا از نداشتن وقت حالا میگفتند که مشخص بود نوعی بهانه هست. چون اگر بدونی موزیک رو چطور نوشتی تبدیل کردنش به یک فایل گیتار پرو برای یک اهنگ 5 دقیقه کمتر از نیم ساعت زمان میبره.
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

6. 4 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

ehsan_golshan آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    55237
    میانگین پست در روز
    0.15
    تشکر از پست
    8,445
    2,258 بار تشکر شده در 700 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow ehsan_golshan On Twitter Add ehsan_golshan on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 169/4
    Given: 162/6
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط alimetallica_2 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    این موضوع رو من میدونم اما میخوام ببنم چند درصد از شما میدونید که مثلا تفاوت یک اهنگ که باید روی 4/4 نوشته بشه با موزیکی که باید روی 8/8 نوشته بشه چیه؟! (با یانکه جفتشون یک مقدار مساوی نت رو روی خط میزان جا میدند) و یا اصلا تفاوت کلی این اعداد رو میدونید یا نه که عدد بالا نشون دهنده چیه و عدد پایین نشون دهنده چی؟!

متاسفانه چند وقته که روی گروپ فیس بوکم برای اهنگ سازی برخی از بچه ها اهنگ هایی که میسازند رو تو گیتار پرو میگذارند و من متوجه شدم بالای 99 درصد بچه های ایرانی که اصلا موزیک رو درست نمیدونند چیه و چطور باید نوشته بشه اما تو همون 1 درصدی که موزیک مینویسند باز بالای 90 درصدشون موزیک رو درست روی خط های حامل نمینوسند. مثلا طرف اهنگ 6/8 رو به اشبتاه روی 4/4 که تنظیم اولیه خود نرم افزار هست مینویسه. و یا یکی دیگه میاد یک جا که اهنگش دچار مشکل ریتمک میشه فقط با عدد بالا ور میره. مثلا 2/4 میشه موزیکش یا 3/4 یا 6/4 اما هیچ وقت عدد پایین رو تغییر نمیده چون نمیدونه اون چه معنی داره و برای چی درست شده. حالا اینجا کسی هست که با این مسائل اشنا باشه؟!
    البته این خیلی به نواختن گیتار ربطی نداره اما به اهنگ سازی خیلی ربط داره که متاسفانه بچه های ایرانی بهش خیلی بی تفاوت شدند. یعنی ما تو این مملکت زیاد اهنگ ساز نداریم. اکثر کسانی که البوم دادند هم میکس کردند کار رو. یعنی ننوتشند. همون چیزی که به ذهنشون رسیده رو روی گیتار پیاده کردند و بعد روش دارم و بیس گذاشتند و وارد بازار کردند. ولی اگر بهشون بگی خوب حالا فایل گیتار پرو همین کاری که بیرون دادی رو بنویس این توانایی رو ندارند. (حتی مثلا یکی دو تا از اساتید موزیک که واقعا بزرگ هستند و من حکم شاگردشون رو دارم برای نوشتن این فایل ها به من سفارش دادند چون خودشون میگفتند به صورت دقیق نمیدونند باید چی کار کنند) و یا از نداشتن وقت حالا میگفتند که مشخص بود نوعی بهانه هست. چون اگر بدونی موزیک رو چطور نوشتی تبدیل کردنش به یک فایل گیتار پرو برای یک اهنگ 5 دقیقه کمتر از نیم ساعت زمان میبره.
    درود
    ولی من فکر نمیکنم اینطور باشه، به نظرم کسر میزان ها زیاد مسئله سختی در تئوری موسیقی نیست و تقریبا کسی که میخواد یه آهنگ رو بنویسه کسر میزان جزء نکته های اولیه و مهم هست که باید بدونه و بهش توجه کنه...

8. 5 کاربر برای این پست از ehsan_golshan تشکر کرده اند:

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    718 بار تشکر شده در 189 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 295/3
    Given: 129/6
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط alimetallica_2 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    .
    .
    .
    سلام.. خوش حالم باز دوباره اومدی با کلی مطلب تو فروم.
    گرچه خودم رو نه نوازنده ی خوبی میدونم ... نه از تئوری سر در میارم..! صرفا نظر میدم که بعدا درستش هم بفهمیم و ایرادا رفع شه ..!
    به نظرم فرقش جدا از اون که هر میزان اون ور 4 ضربه و این ور 8 ضرب... عمده تفاوت میشه ضرب قوی ضعیف آهنگ...
    و اینکه به نظرم 8/8 خوب به خود به کار یه حالت پایداری میده... 4/4 هم معمولی 2/2 هم می خواد بکنه بره جای دیگه.. البته حس منه بیشتر و شاید علمی اصلا نباشه و یا حتی اشتباه!
    ولی یه چیزی که منو به شک انداخت یادمه یه قضیه ای بود که C مینوشتن ولی وسطش رو یه خط میذاشتن که انگار شکسته.. فکر کنم هم میگن بهش شکسته..! که همه ضرب ها نصف میشد.. که مثلا عملا اگه آهنگ 4/4 بود تو نسخه ی اصلی یه دو لا چنگ بود.. این جا چنگ میشد!
    حالا الآن اگه مهم بود این مسائل ... این حرکت به چه دردی میخورد!
    البته این به اون ربطی نداره ولی برام سوال پیش اومد!
    اه غاطی کردم :|
    در رابطه با اون کسر میزان که فرمودی... اتفاقا یه مدت خودم درگیر بودم که یکی بود دقیقا یادم نیست ازم سوال کرد یا جایی دیدم که کسر حالت اعشار داشت... و من کلا گیر کرده بودم تو گل...!
    ولی تا این جایی که حس کردم بالای کسر تعداد ضرب رو میگه در میزان... و پایین کسر هم میگه که چه مقدار ارزش زمانی داره اون نتا در ضرب..
    1 به نظرم 1 سفید گنده! از این 4 ضربی ها!
    2 به نظرم میشه یه 2 ضربی از این سفیدا..
    4 میشه یه 1 ضربی از این سیاها
    8 میشه 1/2 ضربی چنگ!
    و... تا قیام مهدی..!
    یعنی وقتی پایین ببینم 4 مثلا... می فهمم به همون قدر باید تو میزان باشه.. مثلا 6/8 میگم 8 که 1/2 ضربی همون چنگ خودمون.. که باید تو میزان 6 تا باشه... یا 3/4 هم یه سیاه که باید 3 تا باشه تو میزان...
    حالا نمی دونم اصلا درسته یا نه.. این قدر درگیر کاور و نوازندگی و این حرفا شدم همه چی یادم رفته :/

بازم بیا خوش حال میشیم ممنون.

10. 2 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

Rolling_Stone آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    104744
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    63
    145 بار تشکر شده در 59 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    11

این موضوع مورد علاقه منه که متاسفانه من نمیتونم حرفای زیادی بزنم و ازشون مطمئن باشم :|
    اما اینو بگم که چیزی که
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] فرمودن (عدد بالایی کسر میزان نشون دهنده ی تعداد ضرب هست, عدد پایینی ارزش زمانی هر ضرب) فقط در مورد میزان های ساده صدق میکنه و در مورد میزان های ترکیبی مثل 6/8 صدق میکنه . تعداد ضرب میزان های ترکیبی برابر هست با تعداد ضرب میزان ساده ای که ازش گرفته شده. و ارزش زمانی هر ضربش هم برابر هست با ارزش زمانی میزان ساده ای که ازش گرفته شده بصورت نقطه دار!
    برای بدست اوردن میزان ساده ی یک میزان ترکیبی , عدد بالایی رو به 3 و عدد پایینی رو به 2 تقسیم باید کرد . که در این مورد (6/8) میشه 2/4

اما بطور کلی بنظرم در مورد میزان هایی مثلا 8/8 با 4/4 با 2/4 که از نظر کسانی که اطلاع چندانی از موسیقی ندارن , تفاوتی ندارن , من در این مرحله از یادگیریم چیزی که به ذهنم میرسه تفاوت در حس کلی قطعه که شامل قرار گرفتن ضرب های قوی و ضرب های ضعیف یا همون „پالس” هست. و اگه این تفاوت ها در کار همه ساز هایی که دارن اجرا میکنن دیده نشه , حداقل در نوازندگی ساز های پایه ای ریتم مثل درام و بیس دیده میشه .
    من قبلا به 8/8 بر نخوردم (چون تجربه ی چندانی در موسیقی ندارم) و حتی مطمئن نیستم که میزان لنگه یا ساده. بنظر میرسه در شرایطی بتونه هر دو باشه (2+2+2+2 و یا 3+3+2)

اما باز این فقط در حالت کلی اینجوریه , اینکه یه اهنگ خاص در چند میزان متفاوت بشه نوشت بدون تغییر خود اهنگ , غیر ممکن نیست.
    رایج ترینش نوشتن بین 4/4 و 12/8 هست. یا 2/4 و 6/8

اگه در مورد 8/8 تقسیم بندی ضرب ها و پالس آهنگ اینجوری باشه : 2+2+2+2 فک کنم جایز باشه شک کردن به اینکه میتونه توی 4/4 نوشته بشه , ولی خب مثل همون تفاوت 2/4 با 4/4 , از لحاظ تعداد ضرب ها متفاوته که در حس کلی اهنگ میتونه تاثیر شایانی بذاره

فک کنم وقتی استفاده از میزان 8/8 خیلی به چشم بیاد که تقسیم بندی ها اینجوری باشه : 3+2+2 یا 2+3+3 یا 3+2+3

بهرحال به جز چیزایی که بالا به رنگ سبز نوشتم , بقیه حرفا هایی ست همراه با حدس و گمان و شک!:دی
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] عزیز اگه ممکنه اطلاعات گرانبهات رو با ما به اشتراک بگذار :)
    اگه منابعی (جامع) هم میشناسی برای مطالعه این چنین موارد (چه فارسی چه انگلیسی . بنظرم انگلیسی بهتر باشه چون اصولا انگلیسیا کامل ترن :دی) , به اشتراک گذاری اونهارو هم از ما دریغ نفرما :دی
    ویرایش توسط Rolling_Stone : Thursday 28 August 2014 در ساعت 03:22 AM

12. 3 کاربر برای این پست از Rolling_Stone تشکر کرده اند:

vinx آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    75702
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    72
    87 بار تشکر شده در 47 پست

شبکه های اجتماعی من

Add vinx on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    12

سلام ببخشید یه کم بی ربطه به تاپیک ولی تاپیک خاصی ندیدم براش...

لطفا یه عزیزی در مورد تنظیم کردن آمپ یه مطلی بذاره... هیچ سرنخی ندارم چطور از آمپم صدای خوب بگیرم..

14. کاربران زیر از vinx به خاطر این پست تشکر کرده اند:

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط vinx [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام ببخشید یه کم بی ربطه به تاپیک ولی تاپیک خاصی ندیدم براش...

لطفا یه عزیزی در مورد تنظیم کردن آمپ یه مطلی بذاره... هیچ سرنخی ندارم چطور از آمپم صدای خوب بگیرم..
    بگردی پیدا میشه من خودم یادم یه هم چین مطلبی قبلا بحث شده بود یا تو همین تاپیک یا تو تاپیکی دیگه...
    ولی به هر حال اول باید ببین می خوای tone کسی رو بگیری... یا می خوای tone خودت رو بسازی. دوم آمپت رو معرقی کن و بگو تنظیماتش چیه.. مثلا EQ داره و...
    معمولا تنظیمات EQ مهمه ... که یا به ساعت می گن تنظیمات رو یه به عدد... که فکر کنم با ساعت گویا تر باشه...
    من خودم برای ریتم معمولا bass رو حدود ساعت 2 و treble رو حدود 10 میذارم. drive یا distort اگر قابل تنظیم باشه... اونم معمولا رو ساعت 2 میذارم.
    نکته ی دیگه این که اگه mid هم داره یا presence معمولا ساعت 12 میذارم.
    در رابطه با ریتم هم تقریبا تنظیمات بالا فقط treble رو بالا تر حدود 2 و بیس رو پایین تر حدود 10 میذارم... یه جوری جاشون رو عوض می کنم..
    ولی در کل بگم امر گوشی سلیقه ای و خودتی در کل... باید گوش کنی ببینی چی بهتره... حتی شده یه روز کامل روش force بذار ببینی چه صداهایی میتونی در بیاری... چون در آینده شاید چند تا یونیت یا مولتی افکت بخری و اون موقع واقعا باید صداسازی کنی... که کلا یکی از رکن های اساسی یه گیتاریست خوب tone خوبشه... که بدونه به کجای آهنگ wah میاد یا به کجا clean یه جا delay یه جا reverb و ...

16. 2 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

vinx آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    75702
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    72
    87 بار تشکر شده در 47 پست

شبکه های اجتماعی من

Add vinx on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط petrucci4eva [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بگردی پیدا میشه من خودم یادم یه هم چین مطلبی قبلا بحث شده بود یا تو همین تاپیک یا تو تاپیکی دیگه...
    ولی به هر حال اول باید ببین می خوای tone کسی رو بگیری... یا می خوای tone خودت رو بسازی. دوم آمپت رو معرقی کن و بگو تنظیماتش چیه.. مثلا EQ داره و...
    معمولا تنظیمات EQ مهمه ... که یا به ساعت می گن تنظیمات رو یه به عدد... که فکر کنم با ساعت گویا تر باشه...
    من خودم برای ریتم معمولا bass رو حدود ساعت 2 و treble رو حدود 10 میذارم. drive یا distort اگر قابل تنظیم باشه... اونم معمولا رو ساعت 2 میذارم.
    نکته ی دیگه این که اگه mid هم داره یا presence معمولا ساعت 12 میذارم.
    در رابطه با ریتم هم تقریبا تنظیمات بالا فقط treble رو بالا تر حدود 2 و بیس رو پایین تر حدود 10 میذارم... یه جوری جاشون رو عوض می کنم..
    ولی در کل بگم امر گوشی سلیقه ای و خودتی در کل... باید گوش کنی ببینی چی بهتره... حتی شده یه روز کامل روش force بذار ببینی چه صداهایی میتونی در بیاری... چون در آینده شاید چند تا یونیت یا مولتی افکت بخری و اون موقع واقعا باید صداسازی کنی... که کلا یکی از رکن های اساسی یه گیتاریست خوب tone خوبشه... که بدونه به کجای آهنگ wah میاد یا به کجا clean یه جا delay یه جا reverb و ...
    من vox vt50 دارم... EQ داره به شرح عکس زیر [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    والا من هر کاری می کنم صداش یا خیلی پر دیستورت (ناجور بد صدا(در حد عرعر خر)) یا اصلا دیستورت نداره (که خیلی به درد تمرینای riff نمی خوره) اگه کسی یه تنظیم ردیف داره لطفا به اشتراک بذاره... مرسی

18. کاربران زیر از vinx به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

دوستان لطفا به تاپیک زیر مراجعه کنید:[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

20. 3 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100022
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    49
    47 بار تشکر شده در 23 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 10/0
    میزان امتیاز
    0

سلام
    یه سوال از کتاب استتینا دارم:

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

این پیک زنی یعنی چه؟
    مثلا تو عکس اول باید دستم رو کج کنم طوری که سر پیک تقریبا سمت پام باشه؟
    بعد نوع پیکینگ اول و دوم و سوم، هر کدوم کجا استفاده میشه؟ (اولی تو تمرین اولی منظورمه ، 2 تا بعدی هم تو عکسه)
    تو یه قطعه مدام این حالت های پیکینگ عوض میشن؟

تو تمرین دومی تو عکس زیر، باید از کدوم نوع پیکینگ استفاده کنم؟ اگه باید چنتا روش رو پشت سر هم انجام بدم لطفا ترتیبشم بگین.

پیشاپیش ممنون

22. کاربران زیر از Ezio_Auditore به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Ezio_Auditore [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام

این پیک زنی یعنی چه؟
    بعد نوع پیکینگ اول و دوم و سوم، هر کدوم کجا استفاده میشه؟ (اولی تو تمرین اولی منظورمه ، 2 تا بعدی هم تو عکسه)

تو تمرین دومی تو عکس زیر، باید از کدوم نوع پیکینگ استفاده کنم؟ اگه باید چنتا روش رو پشت سر هم انجام بدم لطفا ترتیبشم بگین.

پیشاپیش ممنون
    به این نوع پیک زنی میگن Alternate Picking... یعنی به صورت پایین، بالا، پایین بالا و ... باید پیک زده بشه. اول هم از پایین شروع میکنیم. مثلا در تمرین 113 پیک زدن به صورت پایین، بالا، پایین، بالا باید انجام بشه. تمرین های بعدیش هم به همین صورت هست.
    ویرایش توسط Honey_Shababi : Monday 1 September 2014 در ساعت 06:21 PM
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

24. 4 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Ezio_Auditore [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام

این پیک زنی یعنی چه؟

پیشاپیش ممنون
    این چیزی که تو عکس‌ها داره نشون میده، مربوط به „نحوه گرفتن Pick” نیست. Alternate Picking درواقع یعنی‌ Upstroke / Downstroke زدن. یعنی‌ هم از بالا به پایین، و هم از پایین به بالا زده میشه. اون دو تا شکلی‌ که بالای نت‌ها کشیده شدن، علامت‌های همین Upstroke / Downstrke هستند. تمرین ۱۱۳ رو که نگاه کنی‌، برای نواختن نت اول مضرابت از بالا به پایین ضربه میزنه، دومی‌ که شبیه V هست، از پایین به بالا مضراب میزنی‌.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

26. 5 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100022
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    49
    47 بار تشکر شده در 23 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 10/0
    میزان امتیاز
    0

به این نوع پیک زنی میگن Alternate Picking... یعنی به صورت پایین، بالا، پایین بالا و ... باید پیک زده بشه. اول هم از پایین شروع میکنیم. مثلا در تمرین 113 پیک زدن به صورت پایین، بالا، پایین، بالا باید انجام بشه. تمرین های بعدیش هم به همین صورت هست.
    این چیزی که تو عکس‌ها داره نشون میده، مربوط به „نحوه گرفتن Pick” نیست. Alternate Picking درواقع یعنی‌ Upstroke / Downstroke زدن. یعنی‌ هم از بالا به پایین، و هم از پایین به بالا زده میشه. اون دو تا شکلی‌ که بالای نت‌ها کشیده شدن، علامت‌های همین Upstroke / Downstrke هستند. تمرین ۱۱۳ رو که نگاه کنی‌، برای نواختن نت اول مضرابت از بالا به پایین ضربه میزنه، دومی‌ که شبیه V هست، از پایین به بالا مضراب میزنی‌.
    یعنی پیک رو باید 90 درجه دستم بگیرم؟
    این روش رو که یکی بالا یکی پایین رو تو درس های قبلی گفته بود، (هم برای نت های دولاچنگ و هم تریوله و همه جا هم گفته حتما درست پیک بزنین) الان این چه فرقی کرده، یعنی مثل همونا هست؟

28. 2 کاربر برای این پست از Ezio_Auditore تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

یعنی پیک رو باید 90 درجه دستم بگیرم؟
    این روش رو که یکی بالا یکی پایین رو تو درس های قبلی گفته بود، (هم برای نت های دولاچنگ و هم تریوله و همه جا هم گفته حتما درست پیک بزنین) الان این چه فرقی کرده، یعنی مثل همونا هست؟
    دقیقاً مثل همون هاست. احتمالا داره تاکید میکنه.
    Rockers Nation

30. 4 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

سلام
    .
    .
    .

حرفای هانی جان درسته... (هانی کلا کارش حرف نداره حرفی نداریم اصلا ضدش بزنیم :D).
    ولی یه حرفی رو باید فکر کنم کامل کنم که پیک گرفتن ربطی به دست نداره! نیازی نیست دستت رو کج کنی که فقط باید تحت کنترل انگشتات باشن طوری که در حد30-45 درجه رو به بیرون زاویه پیدا کنه برای سرعت بییشتر...
    به طور کلی با تقریب خوبی میشه گفت در تمام سبک پیکینگ های استاندارد یک جور پیک رو میگیرن...! مگر این که استایل طرف یه جور خاصی باشه...
    من به نظرم از پایه خوب برو جلو که اگه همین پیکینگ مشکل دار بشه بعدا بخوای حلش کنی خیلی سخت میشه..
    ممنون

32. 4 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

صفحه 89 از 96 نخستنخست ... 3979858687888990919293 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)